DE UITVERKOOP VERTREGT Co. - GOES FA VERTREGT Go. - Lange Vorststraat - GOES geeft U reuze koopjes in deze Juii-maand J. LAN 2 stuks HEERENOVERHEMDEH 2 stuks JOHGENSOVERHEMDEN 2 stuks HEERENÜEIHEMDEH 2stuks KEERENNETPANTALONS 2 stuks DAMESNETHEMDEN 2 stuks MEISJESNETHEMDEN 2 stuks Zelf binders 2 stuks prima Zelfbinders 2 stuks allerfijnste Zelfbinders 6 el eüen gekleurd FLANEL 6 el gekleurd Flanel prima kwaliteit 2 paar mooie HEENENSOKKEN 2 stuks geel keper Damesbroeken 2 stuks JAEGERHEMDEN 2 stuks flanellen Damesrokken 2 stuks witte Damesrokken 2 stuks grijze Heerenborstrokken 4 stuks mooie BADDOEKEN 6 el prima VOILE JAPONSTOF Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws WEEKABONNEMENTEN Telegrammen. Ingezonden Stukken. Rechtzaken tv 4 el Mantelstof 5 el Stof 5 el wollen Stof 6 el wollen Stof 6 el prima Stof Waterproof voor Mantels en Heerenregenjassen 6 el wol Mousseline voor Japonnen 6 el Crêpe Japonstof 6 el Frotté Stof 6 el wit Flanel 6elzwaarwitFlanel 6 el zuiver wolle Jaegerflanel 6 el Landhuisstof 2 paar Sokken 2 paar Sokken 4 stuks prima groote Baddoeken 4 stuks extra zware Baddoeken 6 el prima Satinet 6 el voile Japonstof 6 el prima Sportflanel 4 y2 el ha If wol Sportflanel 4% el Sportflanel zuiver wol Burger Financieële Berichten. Alle ondernemingsgeest nog niet verdwenen. 00RS KOP 40 NUTSSP Bogardstraat f Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kaïnpen, H. H. van Ameide te Ouddorp. Aangenomen naar SerooskerkeKerk- werve, G. P. Post, cand. te Schevenin- gen. Bedankt voor Vinkeveen, A. Prins te Neerlangbroek. De eisch van saambin ding. In het Noord-Hollandsch Kerk blad besluit Prof. Dr F. W. Grosheide zijn serie artikelen over het kerkelijk vraagstuk en zegt o.m. dat hij heel goed weet, dat de Chr. Gereformeerden en de Bondsmannen in de Herv. Kerk en Geref. Gemeenten ten deele anders zijn dan de le den der Geref. Kerken. (Er heerscht een andere Verbonds- en Doopsbeschouwing. Men denkt anders over de kerk, het on derwijs m.n. het hooger onderwijs. Het leerstuk van de gemeene gratie maakt verschil, zoo fluistert men.) Doch Prof. Grosheide wil tegenover dit alles wat men fluistert, twee vragen stellen, een theoretische en een practi- scho. Ten eerste deze: wegen al deze dingen op tegen éénheid in belijdenis en kerk- regeering, tegen handhaving van de belij denis en oefening der tucht? Mag men daar tenslotte belemmeringen van maken? Durft men dat aan? „En in de tweede plaats, vinden we niet al die af te wijzen beschouwingen en gedragingen ook in onze Gereformeerde Kerken? Hoe denken onze menschen over het Verbond, over den doop? Leven we er uit en er bij? We weten toch ook wel, dat ons hier zeer veel ontbreekt? We moeten ook deze dingen anders zien. Juist het kerkelijk gescheiden leven maakt, dat de dinger op de spits gedreven worden. De Schrift vraagt van ons kettersche men schen te verwerpen, maar eischt van ons saambinding, waar eenheid is. En in de gehandhaafde Gereformeerde belijdenis ia eenheid." Toelating Rijkskweek- scholen. Naar de Meiersche Grt. uit den Haag verneemt, heeft de minister van Onderwijs de toelating tot de Rijks kweekscholen stopgezet. Toelatingsexamen H. B. S. A. Na gehouden examen slaagden voor toelating aan de H.B.S. A (Hoogere Han delsschool) te Middelburg voor de eer ste klasse: G. ten Kate, Koudekerke, P. G. Grool en R. H. H. Siegers, beide te Vlis- singen, J. A. Brouwers, L. Lagaay en J. Fastenau, allen te Middelburg. Voor de derde klasse Ma. van Loo te Middelburg (voorwaardelijk) en voor de vierde klasse G. W. Rijkeboer te Vlis- singen (voorwaardelijk). Toelatingsexamen Gym nasium te Middelburg. Van de 23 candidaten voor bovengenoemd exa men slaagden er 16, namelijk J. G. van der Burgt, E. Dekker, W. A. van der Feltz, R. Veltman Fruin, S. J. Heij, E. Hoorweg (meisje), P. S. Jacobson, G. T. A. van Lynden, J. de Meijer, J. M. G. van der Poel, H. A. Portheine, T. van Roon, J. Schouten, P. A. van Sluijs, J. Blokland Visser en M. H. Waverijn. 20.000 liter benzine in be slag. De assistent bij de rijksbelastin gen te Zoeterwoude heeft beslag gelegd op een tank met 20.000 liter benzine, toe- behoorende aan de Gebr. de B. aldaar. De benzine is op het spoorwegemplacment te Leiden onder bewaking gesteld. Kïein meisje door vracht auto gedood. Gisteren reed te Zwijn- drecht een vrachtauto, bestuurd door H. V. in de richting Rotterdam. Op een ge geven moment haalde de auto een wiel rijder in, die bij het passeeren begon te slingeren, met het noodlottig gevolg, dat een 4-jarig meisje, dat voorop zat, van de fiets viel en onder de vrachtauto te recht kwam. Het kind was onmiddellijk dood. Paniek bij filmtheaterbrand Tijdens een voorstelling in een bioscoop te Talcahuano in Chili geraakte een film in brand. Hierdoor ontstond een paniek, de toe schouwers drongen op om de zaal te ver laten. Twintig kinderen vonden hierbij den dood, een veertigtal personen werd gewond. De oorzaak van den brand op de Dempo. Aneta meldt uit Bata via: De kist, bij den inhoud waarvan de oorzaak van den brand werd gezocht, blijkt afkomstig van een bona fide per soon, zoodat kwaadwilligheid is uitgeslo ten. Alles wijst op onvoorzichtigheid. De restanten van de kist zullen waarschijn lijk naar Bandoeng worden opgezonden voor chemisch onderzoek. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Vleesch-contingenteering. 's-GRAVENHAGE. De Staatscourant van hedenavond bevat een Kon. Besluit, waarbij de wet tot contingenteering van den invoer van vleesch voor den tijd van 6 maanden verlengd wordt. Jhr Mr W. H. de Savornin Lohman. t 's-GRAVENHAGE. Heden is op 68- jarigen leeftijd overleden Prof. Jhr Mr W. H. de Savornin Lohman, oud-presi dent van den Hoogen Raad. AMSTERDAM. Hedenmorgen 6 uur is brand ontstaan in het Deensche motor schip „Maldanger". Aanvankelijk hoopte men nog het vuur te kunnen bedwingen, maar tegen den middag toen de brand ook naar andere ruimen oversloeg, was het vuur zoo hevig, dat de brandweer genoodzaakt was zich terug te trekken. 672 mijnwerkers ontslagen, HEERLEN. Op de mijnen is heden tegen 1 Augustus a.s. aan 672 arbeiders ontslag aangezegd. ROESSEL. In den afgeloopen nacht is hier een spoorwegaanslag gepleegd. In de omgeving van Roessel waren op een der spoorlijnen zware stukken ijzer op de rails gelegd. Gelukkig werd het gevaar door den machinist ontdekt, die den trein tijdig tot stilstand wist te brengen. Een- spoorweginspecteur, die ter plaatse een onderzoek instelde, werd door een pas- seerenden trein gegrepen en gedood. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Vergun ons s.v.p. een plaatsje in uw veel gelazen blad, bij voorbaat onzen dank. Aan de ingezetenen van Oost- en West- Souburg moeten Maandag 1 Augustus a.s. alle rijwielen voorzien zijn van een nieuw belastingmerk. De afgedane belasting- merken gaan dan van het rijwiel naar de spijkerkist. Hebben ze dan geen waar de meer? Een enkel exemplaar niet, maar ook hier geldt het spreekwoord „Vele kleintjes maken een groote". Dit spreek woord gedachtig doet de plaatselijke commissie van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" een beroep op u aller medewerking om de niet meer geldige belastingmerken ter harer beschikking te stellen. De opbrengst wordt afgedragen aan het fonds tot bestrijding der T.B.G. Ieder die in dezen zijn moreelen steun wil verleenen, wordt beleefd verzocht de oude belastingplaatjes aan een van on derstaande adressen te willen afgeven. J. v. KOGELENBERG, Nieuwstraat B 63g. J. DE BREE, Aldegondestr. D 45, Tuindorp. M. G. GRIJS, Keizersbaan A 58. J. MALLIE, Spoorstraat 110. Souburg, 14 Juli 1982. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 15 Juli 1932. De volgende personen waren gedag vaard: J. v. H., 27 j., koopman te Roosendaal, wegens mishandeling van Alphons Tiele- man te Axel op 17 Juni 1932. Eisch 1 m. gev. Uitspraak f 15 b. of 10 d. h. P. G. V., 55 j., landbouwer te Hulst, wegens beleediging van Hendrikus Bruinooge te Hulst op 15 Juni 1932. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. G. W. de F., huisvr. v. E. de B., 30 j., zonder beroep te Westdorpe, wegens be leediging van Ida de Cooker, huisvr. v. H. v. Hoecke te Sas van Gent, op 13 Juni 1932. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. G. P., 44 j., caféhouder te Wemeldinge, wegens beleediging van Johannes Cle ment te Goes, op 14 Juni 1932. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d.h. H. B., 35 j., uitvoerder te Wemeldinge, wegens beleediging van Willem la Gasse te Wemeldinge op 11 Juni 1932. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. A. W. D., 37 j., arbeider te St.-Kruis, wegens mishandeling van Gerard Ver- straete te St.-Kruis, op 21 Mei 1932. Eisch en uitspraak: f 15 b. of 10 d. h. C. de P., 58 j., arbeider te Oostburg, wegens mishandeling van Jannes Buur man te Oostburg op 1 Juni 1932. Eisch en uitspraak f 15 b. of 5 d. h. W. M. Q., 34 j., koopman te Breskens, wegens mishandeling van Catharina de Paauw te Groede, op 13 Mei 1932. Deze zaak werd uitgesteld om nog 3 getuigen te hooren. J. A. G., 29 j., ijsventer te Middelburg wegens verduistering van een rijwiel, toe- behoorende aan J. Roozemond te Middel burg in 1931 of 1932. Eisch en uitspraak: 1 mnd gevangenisstraf voorw., proeftijd 2 jaar onder bijzondere voorwaarde. G. G., 22 j., winkelbed., Seroosk., wegens verduistering van een rijwiel, toebehooren- de aan D. J. Klaassen te Serooskerke, in 1931 of 1932. Eisch f40 b. s. f10 b. Uit spraak: 1 m. gev. voorw proeftijd 2 jaar en bijz. voorwaarden. R. de P., 21 j., paardenknecht te Hon- tenisse, wegens beschadiging van een paal, toebehoorend aan R. Nijskens te Graauw op 26 Mei 1932. Eisch f10 b. of 5 d. h. Uitspraak f5 b. of 5 d. h. J. A. v. D., 48 j., landbouwersknecht te Numansdorp, wegens diefstal van 2 rij- wieUantaarciS, toebehcorende aan Coraa- voor 150 ct. voor 125 ct. voor 150 ct. voor 150 ct. voor 175 ct. voor 150 ct. voor 40 ct. voor 75 ct. voor 125 ct. voor 450 ct. voor Heerenco8tumes voor 450 ct. voor Heerencostumes voor 700 ct. 2 el breed voor Overgordijnen voor 390 ct. 2 el breed, voor Overgordijnen voor 450 ct. van f 5.nu voor 250 ct. p. el voor 225 ct. 100 cM. breed, voor 190 ct. 100 cM. breed, voor 225 ct. voor 100 ct. voor 125 ct. voor 290 ct. voor 90 ct. voor 125 ct. 100 cM. breed voor 150 ct voor 50 ct. fijne kwaliteit, voor 80 ct. de allerbeste voor 150 ct. voor 140 ct. 2 stuks wit keper en wit katoenen Damesbroeken voor 190 ct. 100 cM. lang voor 225 ct. voor 190 ct. voor 250 ct. voor 150 ct. voor 100 ct. voor 130 ct. voor 190 ct. 80 cM. breed voor 125 ct. 100 cM. breed voor 150 ct. 100 cM. breed voor 240 ct. voor 150 ct. 150 ct. voor 225 ct. Alle artikelen in vorige opgaven genoemd worden nog voor dezelfde prijzen geleverd zoolang de voorraad strekt. IV Bestellingen per bode worden prompt uitgevoerd. SV~ Het Is een reisje ten volle waard als U zelf komt. lia de Meij en I. de Meij, te Serooskerke (Sch.) op 4 Juli 1931. Eisch en uitspraak f25 b. of 10 d. h. De directie van de Nederl. Spoor wegen heeft het maken, leveren en stellen van een brug voor dubbelspoor en het wijzigen van het dek van de bestaande brug nabij Nootdorp in den spoorweg Den Haag (H. S. M.)ScheveningenRotter dam (Hofplein), ten behoeve van den Rijksweg Den HaagGouda, gegund aan de N.V. Kon. Mij de Schelde te Vlissingen, die het laagst had ingeschreven en wel voor f 64.555 en f 66.535 bij vervoer per spoor en f 62.500 of f 64.280 bij vervoer per schip. Het geldt hier eene openbare aanbeste ding van bruggenbouw en meestal wordt zulk een besteding onderhandsch gehou den, waarbij, de Schelde veel minder kans maait, omdat zij als regel dan niet wordt uitgenoodigd. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Juli, 2.30 u. Berlijn 58.9058.95. Brussel 34.4334.47. Parijs 9.71—9.76 Londen 8.758.85. New-York 2.48—2.48X. Wij troffen in de Dagelijksche Beurs- courant van Woensdag 13 Juli 1932 on derstaand bericht aan: „Wij begroeten het prospectus van het Grondstof-Aandeelen-Depöt daarom al leen reeds met vreugde, omdat het ten minste blijkt, dat ondernemingsgeest niet geheel verdwenen is. Het idee om door middel van aandeelen-bezit in grondstof- fenmaatschappijen te profiteeren van een stijgende conjunctuur is aanlokkelijk. G„en artikel of product van de maat schappijen, die in het prospectus genoemd worden, of het is thans buitengewoon laag op de wereldmarkt gewaardeerd. Het is een gezond principe indien men van de redeneering uitgaat, dat het her stel tenslotte moet komen van de grond- stoffenmarkt, en de best gefundeerde maatschappijen, die grondstoffenpro- ducenten zijn, hiervan in de eerste plaats moeten profiteeren. Het schijnt ons daarom aanbevelens waardig, degene die op een voorzichtige basis iets wenschen te ondernemen op de Depötbewijzen R.A.D. attent te maken." Wij kunnen aan dit bericht nog toevoe gen, dat deze depötbewijzen ter beurze van Amsterdam worden verhandeld in fracties ter waarde van f 97.50, zoodat ook de kleine belegger kan mee profitee ren. Prospctus en inlichtingen verstrekt gaarne de Bank-As$oclatie, kantoor Goes, van waaruit ook te Middelburg wordt zit ting gehouden iederen Donderdag en Za terdag, Groote Markt I. 4. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Juli: Zwakke tot matige wind uit Weste lijke richtingen, betrokken tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: MIDDELBURG. 37 j. en J. P. Ba 35 j. en W. M. Gehuwd: C. P. G. Leijnse, 23 j.; S. J. Diermanse Bevallen: A. S! zoon. GOES. Overle j., echtgenoote lande; Catharina noote van Jaco" dekenskerke. Geboren: LEO AB zoon J. M. DE M. DE PL Middelburg, 14 Ju Veerscheweg, T Heden beha' Heere plotseli zijde weg te n nig geliefde V] Behuwd- en MACHALINA, STR in den ouder 58 jaar. Driewegen, 14 Heden over kalm, onze g Behuwd-, Groo moeder PRINA WI Wed. Izaa in den ouderd en 5 maande Uit L. G Koudekerke, 1 Heden ove kalm, in het Joanna" te G te zijn van d menten der S geliefde Vrou~ LOUISSE in den ouder 71 jaar. Oudelande, 15 Hierbij zeggen aan allen, die v ling blijk gaven van onzen geli heer A. I. VAN De Heer en M Goes, Juli 1932. en doofheid doofheid, oor pende ooren, fluiten, geraas Vraagt kostel 4 omtrent „g S. WIJNBER Amsterdam. LANGE KERK Aangesloten bij Spaarb Stand van gistermiddag 3 u.: 750. Licht op voor fietsers: Zaterdag 9 u. 40 min. Eiken dag geo Donderdags v 1—2 uur. Woensdag van 78 uur. Rente 3 p lOOOO gulden Sedert jaren taling van bela komst der Spa 1926, dito van s Inlichtingen h spaarbusjes, he traktementen en Spaarbank No. 9 verstrekt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2