Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie, "Wij hebben da laatste zin gespatieerd. Ze is waard onthouden te worden. Nog. schier dagelijks kan men hooren, dat in de pacificatie de oorzaak schuilt van de groote versnippering. Neen, zegt Dr Gunning, zoo is 't niet. De cijfers bewijzen het tegendeel. Oproep tot bezonnenheid in Duitschland. De Pruisische minister van binnenland- sche zaken, Severing, heeft een dringend vermaan tot de bevolking gericht om tot rustige bezonnenheid terug te keeren. Het aantal politieke botsingen neemt, zoo zegt hij, op schrikbarende wijze toe. In de plaats van de argumenten des geestes treedt de strijd met mes en revolver. Da gelijks 'kleurt het bloed van Duitsche bur gers het plaveisel, raast de politieke ter reur door de straten. Wie de werkzaamheid van onze politie nauwlettend gadeslaat en rechtvaardig be oordeelt, zal moeten toegeven, dat zij in deze tijden van onrust meer dan 'haar plicht doet. Doch de onrust voorkomen, kan ook de politie niet. Ik richt tot allen, die van goeden wille zijn, het dringend verzoek, de rustige be zonnenheid in den politiaken strijd te her stellen. In elk geval van aanmelding van een demonstratie, in het bijzonder van ver gaderingen en optochten in de open lucht, moet ernstig worden onderzocht, of er vol doende politiekrachten aanwezig zijn ter bescherming van de demonstratie en de deelnemers daaraan, ook op den heen- en terugweg bij' het aan- of afmarcheeren en het vervoer van vrachtwagens. Wanneer geen voldoende politie aanwezig is, moet een verbod worden afgevaardigd." De nationaal-socialististhe „Völ'kische Beo'bachter" eischt afkondiging van den uitzonderingstoestand. „Duitschland staat aan dea vooravond vaa zwaren strijd en tragische gebeurtenissen. Het bestuur van den bond van christe lijke vakvereenigingen heeft het volgende telegram gezonden aan den rijkspresident: De toenemende terreur en de politieke moorden eischen onverwijld een algemeen uniform verbod. Belangwekkend Fransch-Britsch accocrd. In het Engelsche Lagerhuis mengde Minister Simon zich in de debatten, om een resultaat mede te deelen van de con ferentie van Lausanne. Simon verklaarde, dat men de laatste dagen getracht heeft een nieuwe uitdruk king te geven aan den politieken geest, die zich te Lausanne geopenbaard heeft. Wat wij ons voorstellen, zeide Simon, maakt geen deel uit van de overeenkomst van Lausanne of van de conferentie van Lausanne en moet geenszins met deze beide verward worden. De regeeringen van Frankrijk en Enge land willen het scheppen van een Euro- peesohe geest. Zij hebben besloten zelf het initiatief te nemen en wederkeerig dat doel na te streven met de volgende mid delen lo. In overeenstemming met den geest van het Volkenbondspact zijn zij voorne mens, volkomen openhartig van gedach ten te wisselen en elkaar wederkeerig op de hoogte te stellen van elke kwestie, waarvoor zij zich gesteld zien en welke het Europeesche regime betreffen. Men hoopt echter, dat de andere regeeringen zich bij hen aan zullen sluiten en eenzelfde procedure zullen volgen. 2o. Zij zullen samenwerken onderling en met de andere delegaties te Genève, om een billijke oplossing te vinden voor het ontwapeningsprobleem. 3o. Zij zullen onderling samenwerken met alle belanghebbende regeeringen ter voorbereiding van de economische wereld conferentie. 4o. In afwachting van onderhandelin gen over een handelsverdrag tusschen beide landen zullen zij wederkeerig iedere discriminatie vermijden. Aan de vertegenwoordigers van Duitsch land, Italië en België is afschrift van deze verklaring overhandigd en hun regeerin gen worden uitgenoodigd zich bij deze ver klaring aan te sluiten. Brandgevaar door slechte toestellen. De Vereeniging van Brandassuradeuren in de Vereenigde Staten heeft bij de Fe derale Regeering er op aangedrongen, wetten uit te vaardigen ter bescherming van het publiek tegen brandgevaar door het gebruik van al te goedkoope en daar door gevaarlijke radio-toestellen. Men hoopt op deze wijze een aanzienlijke da ling in het aantal ongevallen ten gevolge van brand en door electriciteit te berei ken. Voorgesteld wordt de fabrikanten en de verkoopers van dergelijke toestellen met zware straffen te bedreigen. Plaatse lijke verordeningen van overeenkomstig karakter zijn reeds in verschillende ste den der Vereenigde Staten van kracht, o.a. in San Francisco. Rust In België. In de mijnstreek, zelfs in Charleroi, waar het de laatste dagen fel toeging, was het gisteren rustig.. Slechts te Brussel kwam het tot een botsing tusschen de politie en manifes tanten, waarbij drie gewonden vielen en eenige arrestaties plaats vonden. Intusschen breidde de staking zich nog uit in de streken van Luik, Verviers en het land van Hervé. In de steengroeven van Quenast werd eveneens het werk neergelegd. Ook hier bleef echter alles rustig. Reuter meldt nog, dat de regeering plan heeft, een algemeene commissie in te stel len, om alle door de kolenkwestie aan de orde gestelde problemen to bestudeeren. j De nationale gemengde commissie voor i de mijnen, die vertegenwoordigers bevat van de mijneigenaars en de arbeiders, is tot overeenstemming gekomen over een accoord, waarvan de voornaamste grond slag is de stabilisatie van de loonen tot 1 Nov. 1932 en het weder aannemen van de mijnwerkers in de Borinage bij toer beurt. De modaliteiten voor de toepassing van de getroffen overeenkomst zullen door de gemengde commissie nader worden vast gesteld. Geen dictatuur. De financieele toestand van België is ter sprake gekomen in den ministerraad. Besloten werd, dat een wetsvoorstel in gediend zal worden, waarbij aan den Ko ning tot den eersten Dinsdag van Novem ber 1932 het recht toegekend wordt, om alle maatregelen te nemen, welke in het belang der openbare financiën zouden noodig zijn. Bij de heropening van de kamer, welke met dien datum samenvalt, zou de regee ring rekenschap afleggen van de wijze, waarop zij van deze bevoegdheid zou ge bruik gemaakt hebben. Toen echter de kamer van dit plan der regeering kennis kreeg, ontstond daar overgxoote opschudding en protest. Alle partijleiders waren 't eens, om neen te zeggen. Om een echec te voorkomen besloot de regeering dan ook, het wetsontwerp niet bij de kamer in te dienen. De kamer zal echter niet officieel met vacantie gezon den worden en waarschijnlijk in Augus tus of September opgeroepen worden, om aan de regeering de middelen tog te ken nen, door bijvoorbeeld de uitgifte van kas bons of het sluiten van leeningen goed te keuren. Représailles van De Valera. De Valera heeft spoedig den weg in geslagen van economische anti-Britsche represailles. De Kamer van den Ierschen Vrijstaat wordt uitgenoodigd, spoedig een wetsont werp aan te nemen, dat, naar men ge looft, de afschaffing voorziet van de rijks voorkeurrechten en de oplegging van douanerechten op zekere Britsche invoer artikelen in Ierland. De economische conferentie. De Raad van den Volkenbond zal waar schijnlijk a.s. Vrijdag een vergadering houden om dan kennis te nemen van de wenschen van de conferentie van Lau sanne met betrekking tot de bijeenroeping van een economische en financiëele con ferentie door den Raad. In Volkenbonds kringen gelooft men, dat de door Lau sanne voorgestelde conferentie in twee scherp van elkaar gescheiden gedeelten, zal worden gesplitst. De monetaire kwes ties zullen op het half October te Lon den beginnende deel der conferentie wor den besproken; het tweede gedeelte, dat de economische vraagstukken zal behan delen, zal te Genève worden gehouden en omstreeks half November aanvangen. Ex-koning Manuel laat 6 mililoen na aan zijn land. Ex-koning Manuel heeft zich buitenge woon nobel gedragen, tegenover het land dat hem eens van den troon joeg. Of schoon de verdreven koning sedert zijn vlucht uit Lissabon in bet jaar 1910 tot op heden niet meer naar zijn vaderland mocht terugkeeren, heeft Manuel de lief de voor zijn land nooit kunnen vergeten, hetgeen thans weer bleek uit zijn testa ment. Reeds verschillende malen had Manuel belangrijke bedragen aan diverse weten schappelijke of liefdadige instellingen doen toekomen, maar niemand had ver wacht, dat de koning het grootste deel van zijn vermogen aan Portugal zou ver maken. De ex-koning heeft in zijn testament bepaald, dat een bedrag van zes millioen gulden ter beschikking van de regeering zou worden gesteld voor de oprichting van een landbouwkundig instituut te Lissabon. Bovendien heeft de koning zijn geheele bibliotheek, een der mooiste boekenver zamelingen van de geheele wereld, aan de nationale boekerij van Portugal ten geschenke gegeven. Korte berichten. In den Mexicaanschen staat Jalisco is gisteren opnieuw een zware aardbeving voorgekomen. De reeds door de aardbe ving van 18 Juli geteisterde stad Autlan is thans volkomen met den grond gelijk gemaakt. In een tuin in Obergiesing is een geheime communistische drukkerij ont dekt. Hier werden hoofdzakelijk propa- gandabrochures, bestemd voor de rijks- weer, vervaardigd. Al het aanwezige ma teriaal is in beslag genomen. Volgens een bericht uit Sjanghai zijn in Hankau tot dusverre verscheidene honderden choleragevallen voorgekomen. In den loop van de vorige week zijn 56 personen aan de gevreesde ziekte gestor ven. Te Antwerpen heeft zich bij den tun nel voor voetgangers onder de Schelde opnieuw een verzakking voorgedaan. Het water heeft hier een gat gegraven van 9 meter diepte en 15 meter breed op slechts enkele meters afstand van de plek, waar de vorige week een verzakking heeft plaats gehad. Onmiddellijk zijn door de ingenieurs schikkingen getroffen tot het dichten van dit gat. Mac Donald is lijdend aan een zeer hevige hopfdpijn en moet op advies van zijn geneesbar het bed houden. "Woensdag werden te Antwerpen 4 i communisten aangehouden, die werklie den in open lucht wilden toespreken. Als voorzorgsmaatregel werd een strenge be wakingsdienst ingericht aan de petro- leuminstellingen. Het oorlogsschip „Bias de Zezo" is op de klippen ter hoogte van Kaap Fi- nisterre gestrand. Het schip zonk snel in de diepte. De equipage van 320 man is gered. Koningin en Prinses in Zwitserland. De Koningin heeft thans haar intrek genomen in Hotel L'Hermitage te Evo- lène in de Val d'Héreus, een zijdal van het Rhóne-dal. Evolène ligt in de Alpen van het kanton Wallis op 1378 meter boven den zeespiegel op ongeveer 20 K.M. af stand van den Matterhorn. Wederinvoering der tweede kom- bestelllngen. De opgeheven of voor opheffing in aan merking komende 2e kombestellingen en de 2de bestellingen buiten de kom, kun nen op verzoek gehandhaafd, of weer in gevoerd worden, indien de kosten door de gemeentebesturen of andere belang hebbenden worden gedragen. Deze kosten zullen een bedrag van 75 cent per be- steluur, exclusief de uit te keeren rijwiel- vergoeding, niet te boven gaan. Strenge maatregelen aan de Belgische grens. De Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club heeft van haar zusterver- eeniging uit België afschrift ontvangen van een brief van den minister van Fi nanciën waarin deze de aandacht vestigt op den toenemenden smokkelhandel in België waarbij de smokkelaars zich be dienen van automobielen, waarmede zij met groote snelheid de grensstations pas- seeren en waarbij zij zich zelfs niet ont zien om op krachtdadige wijze een aan houding te ontgaan. Teneinde daaraan paal en perk te kun nen stellen hebben de douane-ambtenaren opdracht om met de grootste gestreng heid op te treden. Tevens zullen die grenskantoren, welke daarvoor het meest in aanmerking komen, worden voorzien van de z.g. „herse" (egge)-installaties, waarmede de weg oogenblikkelijk kan worden afgesloten. Het spreekt vanzelf, dat alle maatregelen zullen worden ge nomen om de aandacht der weggebruikers op deze installaties te vestigen. De K.N.A.C. acht het noodig in ver band met het bovenstaande de automobi listen die de Belgische grens overschrij den, tot de uiterste voorzichtigheid aan te manen, hun er op te wijzen, dat zij zich stipt dienen te houden aan de voorschrif ten en wenken van de Belgische douane ambtenaren. De vleesch-contlngenteerlng. Minister Verschuur heeft aan de land bouworganisaties medegedeeld, dat in overweging is genomen, de aanvankelijk te veel ingevoerde hoeveelheid vleesch in mindering te brengen op het contingent gedurende de periode, dat het aanbod van binnenlandsch vleesch het grootste is, doch dat bet niet mogelijk is, over te gaan tot verlaging van het percentage der con- tingenteering. Opheffing van verschillende Rijkskweekscholen. Naar de „Telegr." verneemt, wordt als bezuinigingsmaatregel de ophpffing van verschillende rijkskweekscholen voor on derwijzers overwogen. Die, welke hier voor in aanmerking komen, hebben een aanschrijving ontvangen om de toelatings examens, welke de volgende week zullen plaats vinden, voorloopig tot nader be richt niet te laten doorgaan. Er is nog niet beslist welke kweekscho len zullen worden opgeheven, doch dat van de dertig kweekscholen voor een aan tal het zwaard van Damocles boven het hoofd hangt, staat vast, zoo werd ons op het departement verzekerd. Sigaretten-accijns. Krachtens de Wet van 19 Maart 1932 worden sinds 1 April j.l. in plaats van 30 opcenten op den accijns van sigaretten 50 opcenten geheven. Het wegens de nieuwe 20 opcenten verschuldigde bedrag wordt nagevorderd van dengene, die met ingang van 1 Augustus a.s. i'n het vrije verkeer, anders dan voor eigen gebruik, sigaretten in voorraad heeft, waarvoor blijkens de op de verpakking aangebrach te zegels, alleen de hoofdsom van den ac cijns en 30 opcenten op dien accijns zijn voldaan. Teneinde de na te vorderen 20 opcenten te kunnen voldoen, moeten winkeliers, grossiers, enz. aanvullingszegels vóór 26 Juli a.s. aanvragen bij den ontvanger der accijnzen. Coöp. Suikerfabriek te Zevenbergen. Het is een vraag, waaromtrent nog geen uitsluitsel kan worden gegeven, of de Sui kerfabriek te Zevenbergen dit jaar een campagne zal maken, ja dan neen. De toenemende werkloosheid in het omliggend gebied maakt de behoefte aan werkgelegenheid dringender dan ooit; vandaar, dat te Zevenbergen een comité uit de burgerij reeds stappen heeft onder nomen bij den Minister om te willen be vorderen, dat de fabriek dit jaar, indien het eenigszins mogelijk is, een campagne zal maken. Werkelijk heeft, naar de „N.R.C." meldt, de Minister thans van de zeggenschap, welke de regeeringssteun aan de bietenteelt hem verschaft, gebruik gemaakt om in te grijpen. In een brief aan d® besturen der betrokken coöpera tieve suikerfabrieken (Dinteloord en Ze venbergen) geeft hij te kennen, dat hij zich alle rechten voorbehoudt met be trekking tot het door het bestuur van de vennootschap voor de campagne 1932 te nemen besluit; de Minister wil echter, dat in 1933 in ieder geval een campagne bij de suikerfabriek te Zevenbergen gemaakt moet worden. Zoo niet, dan zal hij dwin gende maatregelen treffen. Het rapport van de commlssie-Welter. Eergisteravond was het bestuur der Cen- tiale van Nederlandsch Overheidsperso neel bijeen ter bepaling van het ten op zichte van de voorstellen der commissie- Weiter in te nemen standpunt. Eenparig was men van oordeel, dat na de kortin gen, welke het personeel reeds heeft on dergaan, deze voorstellen niet te aan vaarden zijn. Besloten werd, de andere in de centrede commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken verte genwoordigde centrales van overheidsper soneel tot een bespreking uit te noodigen ten einde de mogelijkheid van samenwer king onder het oog te zien. Bezuiniging op de departementen. Naar gemeld wordt, is thans ook op het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een vermindering van het aantal ambtenaren te wachten. Drie vacatures, welke momenteel op het Departement bestaan, zullen niet ver vuld worden, terwijl aan 25 ambtenaren ontslag en op wachtgeldstelling is aan gezegd. Onder deze ambtenaren zijn en kele personen met een tijdelijke aanstel ling en voorts een aantal uit de hoogste rangen, onder wie een referendaris. Eerste Kamer. De voorzitter van de Eerste Kamer heeft den leden medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt, de Kamer weder bij een te roepen tegen Woensdag 20 Juli a.s. des middags half twee. De bezoldiging van hei gemeente- personeel. Naar de „N. R. Gt." verneemt, is de re geering voornemens gevolg te geven aan het voorstel der Bezuinigingscommissie- Weiter, om art. 170 der Gemeentewet (dat den gemeenteraad de regeling opdraagt van de bezoldiging van het gemeente- personeel) in dien zin te wijzigen, dat zoodanige regeling onderworpen wordt aan de goedkeuring der Kroon en is een daartoe strekkend wetsontwerp reeds in voorbereiding genomen. Op het oogenblik bestaat er ten deze, krachtens art. 126, 2de lid, der Ambtena renwet, een repressief toezicht van gede puteerde staten, die o.m. wijziging van de door den gemeenteraad vastgestelde regeling door een besluit van burgemees ter en wethouders kunnen vorderen en zoo noodig zelf een regeling kunnen vaststel len onder goedkeuring van de Kroon. Dit toezicht heeft echter niet alleen betrek king op de bezoldiging, doch strekt zich uit tot de geheele rechtspositie. STEUN AAN DE VARKENSHOUDERIJ Volgens het voorloopig verslag der Eer ste Kamer verklaarden verscheidene le den, alhoewel bereid om ook de varkens houderij te steunen, teneinde den land bouw op de lichte gronden het bestaan mogelijk te maken, ernstig bezwaar te hebben tegen de wijze, waarop die steun blijkens dit ontwerp zal worden verleend. Het geldt hier inderdaad de instelling van een zeker „Planwirtschaft" en de vraag rijst of de varkenshouders niet op veel eenvoudiger wijze te helpen waren ge weest, zooals dat door eenige leden in de Tweede Kamer is betoogd. Volgens deze leden i3 het ontwerp bui ten de grenzen van een crisismaatregel ge treden. Andere leden konden deze meening niet onderschrijven, omdat naar hun oordeel Planwirtschaft onderstelt een algemeene regeling van het economisch productie systeem, naar een vooraf vastgesteld alge meen plan. De regeling van een onderdeel heeft hiermede niets gemeen. Weer andere leden zagen in de poging der regeering, om den noodtoestand der varkenshouders te verlichten niets anders dan een zuiveren tijdelijken crisismaatre gel, zonder eenige consekwentie op het gebied van bedrijfsorganisatie. Tegen het verleenen van steun en het nemen van tijdelijke noodmaatregelen ver klaarden verscheidene andere leden in be ginsel volstrekt geen bezwaar te hebben, maar de wijze, waarop een en ander in dit ontwerp is geregeld, kan ook hen geens zins bevredigen en zij achtten het een zonderlinge methode, den uitvoer goed- kooper te maken door de binnenlandsche consumenten duurder te doen betalen. Naar hun meening hadden de kosten moeten worden gelegd op de exporteurs en niet op de consumenten. Door andere leden werd hiertegen op gemerkt, dat het belang der consumenten in deze niet mag predomineeren. Het feit, dat de prijzen van vleesch en vet zoodanig zijn gedaald, dat het mesten van varkens belangrijk verlies oplevert, moti veert h. i. ten volle den voorgestelden maatregel, ook al moet de consument de lasten daarvan dragen. Ook na redelijke verhooging zal de prijs van het varkens- vleesch voor binnenlandsch verbruik nog laag zijn. ALLEEN EEN BAD met electrisch warmwater-apparaat voor nachtstroom van 3% ets. per K.W.U., geeft volledige voldoening. Installateur: J. M. Polder man, Goes. Tel, 129. (Adv,) Goes. De uitslag van den Zaterdag al hier gehouden districts-wedstrijd der pad vinders is: 1. Duiven van groep II, Middelburg, 50.7 punt. 2. Roeken van groep I, Goes, 45.9 punt. 3. Vossen van groep I, Zierik- zee, 45 punt. 4. Otters van groep II, Goes, 43.2 punt. 5. Koekoeken van groep I, Mid delburg. Behalve de bandpatrouilles kwamen Zaterdag 1.1. nog verschillende andere pa trouilles naar Goes om gezamenlijk voor het deelnemen aan het groote Nat. Kamp van 212 Aug. te Wassenaar, te oefenen. Ook zij hielden verder eenige wedstrijden. De beste patrouille had de keus tusschen een marble bijltje of het Verkennershand boek „Het Verkennen voor Jongens". De Uilenpatrouille van Groep II te Middel burg was hier overwinnaar. Hedenmiddag te ongeveer 12 uur is de heer P. Mulder, opzichter bij den Rijkswaterstaat, toen hij den 's Heer Hen- drikskinderendijk overstak door een Bra- bantsche auto waarin drie dames gezeten waren, aangereden en ernstig aan het hoofd gewond. Dr v. d. Berg was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Met een schedelfractuur werd de heer M. naar het Gasthuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Nader vernemen wij, dat de toestand zich niet ongunstig laat aanzien. Wolfaartsdijk. Alhier is opgericht een vereeniging van Neringdoenden, welke zich ten doel stelt, door samenwerking el kanders belangen te behartigen. Als be stuursleden werden gekozen dhm N. Mol hoek, voorzitter; G. van de Kreeke, vice- voorzitter; M. Tramper, secretaris: A. van Loo, penningmeester; J. Sinke, P. van Strien en L. Valkier, leden. Kruidingen, Door het spelen van kin deren met lucifers ontstond brand in het schuurtje achter de woning van dhr S. Een brandende lucifer was in een bus met teer geworpen. Toegeschoten hulp gelukte het met veel moeite de bus met een bezem aan het hengsel te krijgen en intijds bui ten te gooien, waardoor bet gevaar ge weken was. Kloeflnge. De voetbalvereeniniging Uni- tas speelde Dinsdagavond een wedstrijd tegen Goes VI. De uitslag luidde: 21 voor Unitas. Het programma van het concert, dat a.s. Vrijdag gegeven zal worden door de Chr. Mondorgelvereen. „Inter Nos", on der leiding van dhr P. B. van Sprang, luidt: 1. Alte Kameraden, marsch, C. Teike. 2. Donau Wellen, Walzer, Ivanovici. 3. Frij Weg, Marsch, C. Latan. 4. Wiener Fraterleben, Walzer, Trans- lateur. 5. Blaze Arvay, Marsch, Abe Holzmann. Pauze. 6. Abschied der Gladiatoren, Marsch, Blankenburg. 7. Uber den Wellen, Walzer, J. Rosas. 8. Sportmarsch, Marsch, Van Ettinger. 9. Een Jachtpartij op de Veluwe. Origi- neele karakterschets, H. Smits Jr. 10. Leurs du Paix, Walzer, J. Cerati. 11. Finale. Kapelle. Tijdens een kort maar hevig onweer, dat zich ook boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem tot twee maal toe in den toren, echter zonder brand te veroorzaken. Krabbendljke. Voortaan kunnen de avondbladen, welke eertijds tusschen 20.30 en 20.45 kosteloos werden afgehaald, en eerst den morgen van den volgenden dag worden ontvangen, tusschen 8 uur en 8.15 uur kosteloos worden afgehaald. Ellewoutsdijk. Gister werd aan de ouden van dagen in deze gemeente een auto tochtje aangeboden door de Ambachts- vrouwe, mevr. Van HattumDekker. Met 3 luxe auto's (ook de burgemeester had zijn auto beschikbaar gesteld) en een autobus, ging de tocht over oostelijk Zuid- Beveland via Bergen op Zoom naar de Wouwsche Plantage. Nadat deze bezich tigd was, werd in hotel Goense koffie ge dronken en de terugtocht via Huibergen, Hoogerheide, aanvaard. Na nog wat in Bergen op Zoom te heb ben gewinkeld, werd tegen tien uur het dorp weer bereikt. Deze dag was uitste kend geslaagd. lerseke. Hedenmorgen is onder Ouwer- kerk het motorscheepje „Had je me maar" van den schelpenzuiger Colijn, ge laden met schelpen, op de Schelde gezon ken. De bemanning en 4 man personeel van dhr Lindenberg uit Wemeldinge heb ben zich in de roeiboot kunnen redden en zijn overgenomen door het Bergings vaartuig van de fa. Smit te Wemeldinge. De gezonken boot ligt in pl.m. 30 M. wa ter, en is geassureerd. Geen voorspoedig begin. Toen hedenmorgen een paartje zich met getuigen en verdere familie naar het ge meentehuis begaf om hun huwelijk te la ten voltrekken hadden zij een onaange naam oponthoud daar de ambtenaar niet present was. Per auto werd om den heer Burgemeester gegaan. Het bleek, dat Z.Edel.achtbare het vergeten had. Souburg. Gistermiddag had op den nieuwen Vlissingschen weg een auto-onge luk plaats, dat bijzonder goed afliep. Door het springen van een band reed de auto, bestuurd door mej. H. uit Middelburg tegen den juist passeerenden tram en werd een eind weegs meegesleurd en grooten- deels vernield, terwijl de bestuurster der auto met weinig letsel en den schrik vrij kwam. Het Comité tot het stichten van een fonds om te geraken tot de tot in stand-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 1