Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Hoofd -en Kiespijn MIJNHARDT'S POEDERS Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Leestafel De noodtoestand van de Rijn- scheepvaart. Op Nederland's initiatief heeft gisteren te 's Gravenhage een bespreking plaats gehad van vertegenwoordigers van de be langhebbenden bij de Rijnvaart uit de ge zamenlijke oeverstaten. Deze bespreking betrof den huidigen noodtoestand der Rijnscheepvaart en de verschillende plannen, welke verbetering in dezen toestand ten doel hebben. Ter verdere uitwerking van de plannen op in ternationale basis stelde de vergadering een studiecommissie in, waarin de be langhebbenden bij de Rijnvaart van de ge zamenlijke oeverstaten vertegenwoordigd zijn. Een spoedig begin van den arbeid van deze studiecommissie kan worden ver wacht. Het secretariaat van deze com missie wordt waargenomen door het secretariaat van het Centraal Bureau voor Rijn- en Binnenvaart, Stationsweg 147, Den Haag. Hat rapport-Weiter. De Partijraad van de Roomsch-Katho- lieke Staatspartij is gisteren, naar de „Avondpost" meldt, te Utrecht in spoed vergadering bijeengekomen ter bespreking van 't rapport-Weiter. Het moderne comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsper soneel (A.C.O.P.) is in spoedvergadering bijeengeroepen ter bespreking van de ac tie tegen de in het rapport-Weiter ver vatte voorstellen. Het door het comité te ontwerpen plan van actie zal ter goedkeuring worden voorgelegd aan de gecombineerde verga dering van de hoofdbesturen van den Nederlandschen bond van personeel in overheidsdienst, den Centralen Neder landschen Ambtenaarsbond, den Bond van Nederlandsche onderwijzers en den Algemeenen bond van politiepersoneel in Nederland. Hoi vlsscherijbedrfjf fe IJmuiden. Het bestuur der vereeniging van ree- ders van visscherijvaartuigen heeft van Staatsraad mr J. B. Kan het volgende schrijven ontvangen. Gisteren heb ik den burgemeester van Velsen, zeer tot mijn spijt moeten meedee- len, dat ik mij wegens de passieve hou ding van minister Verschuur, niet langer kan belasten met bemiddelingspogingen in het belang van IJmuiden. Ik heb mr Rambonnet tevens verzocht de heeren die indertijd aan de bespreking deelnamen, daarmede in kennis te stellen. U zult het billijken, dat onder deze om standigheden een bespreking geen nut meer kan hebben, al betreur ik ten zeerste dat ik U niet meer van dienst kan zijn. Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en T ransportarbeiders. Gisteren is te Scheveningen de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van den bondsraad van den Ned. Bond van Ghr. Fabrieks- en Transportarbeiders. De voorzitter, de heer W. Strijbis, van Den Haag, opende de vergadering met een rede waarin hij er op wees, dat de positie van de Chr. vakbeweging niet gemakke lijk is, daar zij het juiste midden moet vinden tusschen gezag en vrijheid. Het rapport-Weiter besprekend, erkende spr. dat ingrijpende bezuinigin gen noodig zijn, maar de Chr. vakbewe ging kan een korting van 15 pet. op de normen van de werkloozenondersteuning niet aanvaarden. Dan zou spr. meer ge voelen voor verhooging van de kortings- cijfers van 8 en 13 pet. voor resp. gehuw den en ongehuwden. Zal men internatio naal uit de moeilijkheden komen, dan ge looft spr. dat het op verkorting van den 8-urigen arbeidsdag aan moet, opdat on danks de voortgaande mechanisatie en rationalisatie van het bedrijfsleven er voor allen werk blijve. Wat de loonsverlagingen be treft zal men daarmede geen genoegen mogen hemen in bedrijven die in het ver leden hooge winsten hebben gemaakt of nu neg redelijke winsten maken. Daarom zullen de arbeiders in al meer bedrijven medezeggenschap moeten hebben. Spr. wees tenslotte op den sterken groei van den bond, die nu 19.555 leden telt. Groot is het aantal werkeloozen, dat de bond in den afgeloopen winter heeft gehad en dat in Maart j.l. 7300 bedroeg. De penningmeester van den bond, de heer S. Veltman van Den Haag, leidde een bespreking in over den toestand van de werkloozenkas. Over 1931 werd ont vangen f 400.000 en uitgegeven f 943.000. 1 Januari j.l. bedroeg het vermogen der kas f 73.000. Over de eerste helft van dit jaar be droegen de inkomsten f 472.000 en de uit gaven f 459.000. Teneinde ook in de naaste toekomst aan zijn verplichtingen te kun nen voldoen, stelde het hoofdbestuur voor om inplaats van 2-6 weken lidmaatschap om voor uitkeering in aanmerking te ko men in het reglement te lezen: 26 weken werk, welke weken echter niet een aaneen sluitend geheel behoeven te vormen. Tegen dit voorstel rees nog al oppositie bij de 15 sprekers, die er het woord over voerden. De vergadering verleende tenslotte het hoofdbestuur machtiging nadat het indien eenigszins mogelijk den bondsraad daar over nog eerst zal hebben gehoord. De vergadering regelde ook de pensio neering van de bezoldigde bestuurders en besloot tot opheffing van het pensioen fonds. De grove tuinbouw in West-Friesland. Bij het afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer betreffende het wetsontwerp tot het verstrekken van rentelooze voorschot ten ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland, betoogden enkele leden, dat de thans voorgestelde hulp zeer ge ring zal blijken te zijn. Volgens hen zal krachtdadige hulp zeer spoedig dringend noodig blijken en zij spraken den wensch uit, dat de regeering dan bereid zal zijn, de noodige voorstellen aanhangig te ma ken. Buitenlandsche arbeidskrachten. Dezer dagen is gemeld, dat de regeering de indiening overweegt van een wetsont werp tot wering van buitenlandsche ar beidskrachten. Naar aanleiding hiervan vernam het Hdbl., dat op -het oogenblik bij de regee ring in studie is het rapport, dat inder tijd der regeering is aangeboden door een interdepartementale commissie, welke was belast met een onderzoek naar het vraag stuk der buitenlandsche arbeidskrachten. Aan dit rapport was toegevoegd een voor ontwerp van wet, waarin bepalingen wa ren neergelegd met betrekking tot de po sitie van de vreemde arbeidskrachten in Nederland. Dit voorontwerp van wet maakt nu een punt van overweging uit. Contingenteerlng porselein en aardewerk. In het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot regeling van den invoer van porselein, fijn en sani tair aardewerk en muur- en wandtegels maken verschillende leden de opmerking, dat -de bedrijven naar hun meening van deze contingenteering niet die baat zullen ondervinden, welke ermede wordt beoogd en gewensebt is. De percentages naar de waarde der goederen, welke voor den in voer zijn toegestaan, zijn n.l. zoo hoog ge steld, dat in verband met het dalen van de koopprijzen 100 pot. van den tegen- woordigen invoer toegelaten zal blijven. Om -die reden zullen de voorgestelde con- tingenteeringsmaatregelen naar het oor deel dezer leden niet het gevolg hebben, dat de steun waaraan de in nood verkee- rende industrie behoefte heeft, haar in voldoende -mate ten goede zal komen. Contingenteering van binnen- en buitenbanden. In het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot regeling van den invoer van rijwielbuiten- en bin nenbanden wordt de opmerking gemaakt, dat de maatstaf: 95 pet. over het gemid delde van den invoer in de jaren 1928, 1929 en 1930, een groote onbillijkheid schept voor die importeurs die eerst eind 1929 hun zaak zijn begonnen en in 1930 een bloeiend bedrijf hebben gehad met een aanzienlijken invoer. Er zijn, zoo werd be toogd, verschillende gevallen bekend, waar in daardoor groote schade aan die nieuwe bedrijven is toegebracht en zelfs het voort bestaan onmogelijk is gemaakt. Bedoelde leden wenschten dat bij volgende contin- genteeringsmaatregelen biermede reke ning zal worden gehouden. Geen toeslag voor bewaarkool. In antwoord op een telegram van den Vierbond te Warmenhuizen, houdende verzoek om f 1 toeslag per 100 kg. bewaar kool, heeft de minister van Economische Zaken het volgende geseind „De regeering kan niet overgaan tot af zonderlijke hulp aan een enkel product uit den tuinbouw. Naast kool staan tal van andere producten, welke evenzeer een slechten prijs maken. Voor verschillende streken zijn regelingen in onderzoek of reeds getroffen." De heer H. van Andel overleden. Gistermiddag is na een korte ongesteld heid op 68-jarigen leeftijd overleden de heer H. van Andel, buitengewoon 'lid van Ged. Staten van Utrecht. De overledene, die een zeer gezien© per soonlijkheid was, was lid van den Raad van Utrecht van October 1899 tot Novem ber 1911. Van 1917 tot 1930 maakte hij deel uit van het college van Ged. Staten van Utrecht. Hij' behoorde tot de A.R.- partij. Om drie gulden boete binnen te krijgen. Ziehier wat het rapport Welter in een bijlage op het hoofdstuk Justitie vertelt: Volgens art. 573 van het Wetboek van Strafvordering kunnen thans boeten in strafzaken op den veroordeelde worden verhaald. A., veroordeeld tot 3 gulden boete naar zijn oordeel onrechtvaardig toont geen lust tot betalen, dan in den uitersten nood. Vadertje Staat wil echter zijn drie pop hebben en zet zijn ambtenaren aan bet werk. 1. De Griffier schrijft een extract-von nis, zendt dit aan den Ambtenaar van het 0. M. ter uitvoering. 2. Ambtenaar O.M. zendt dit extract- vonnis naar den Ontvanger der Registra tie. 3. De Ontvanger der Registratie boekt dit vonnis in een register en zendt aan veroordeelde een waarschuwing tot be taling voor een vastgestelden datum (for maat 55a). 4. Op dien datum zendt de Ontvanger den veroordeelde nog eens een herinne ring aan de betaling, met de mededeeling dat anders overwogen zal worden de boe te op hem te verhalen (form. 55e). 5. Acht dagen later zendt de Ontvanger het extract-vonnis aan den Ambtenaar van het 0. M. met de mededeeling, dat de boete niet is betaald. 6. Nu richt de Ambtenaar van het O.M. tot den veroordeelde nogmaals de mede deeling, dat, als hij nu vóór een bepaalden datum niet betaalt, de boete op hem ver haald zal worden. 7. Dit stuk wordt uitgereikt aan een rijksveldwachter, die het aan den veroor deelde beteekent, en het daarna terug zendt aan den Ambtenaar O. M. 8. Is de bepaalde datum verstreken, dan zendt de Ambtenaar O.M. het extract-von nis weer naar den Ontvanger der Regi stratie met machtiging de boete te verbal len. 9. De ontvanger zendt nu naar den Burgemeester van de woonplaats van den veroordeelde een aanvraag naar de ge goedheid van den veroordeelde. 10. De burgemeester zendt nu een ge meente-ambtenaar op onderzoek uit. 11. De aanvraag gegoedheid wordt nu weer aan den Ontvanger terug gezonden met de mededeeling, dat de veroordeelde betalen kan. 12. De Ontvanger vaardigt een dwang bevel uit tegen den veroordeelde en geeft dit aan een deurwaarder. 13. De deurwaarder gaat dit dwangbe vel aan den veroordeelde beteekenen en bezorgt het weer bij den Ontvanger. 14. De ontvanger zendt het dwangbevel aan den Directeur der Registratie met verzoek hem te willen machtigen thans tot executie (door in beslag neming van de goederen van den veroordeelde) over te gaan. Hij voegt daarbij een ontwerp voor het door den deurwaarder uit te brengen exploit. 15. Eindelijk stelt de Ontvanger de stuk ken weer in handen van den deurwaar der en nu kan de in beslag neming en verkoop beginnen, doch de veroordeelde vindt het nu tijd om zijn f 3 en f 0.40 kostenbeteekening dwangbevel te betalen. B. en W. dragen voor een definitieve benoeming als leeraar in het Hebreeuwsch aan het gymnasium, ingaande 1 Septem ber 1932, voor Ds A. Landstra, thans tij delijk als zoodanig werkzaam. De heer E. Daniëlse vraagt verlen ging van erfpacht op een strook gemeente grond, groot 288 c.A. aan het Klein- Vlaanderen, welke erfpacht ad f 6.75 loopt tot 31 December 1933. Tegen inwil liging van het verzoek hebben B. en W. geen bezwaar, doch de canon zal, in over eenstemming met het algemeen raadsbe sluit van 8 October 1929 op 20 cent per c.A. behooren te worden vastgesteld. Bij overeenkomst van 22 Augustus 1872 droeg de Staat aan de gemeente in beheer en onderhoud over 4 perceelen weg aan den Segeerssingel, groot resp. 4258, 95.400 en 95 c.A. Van het eerste behoort 23 en van het laatste 43 c.A. aan den Polder Walcheren. Om redenen, die thans niet meer zijn na te gaan, werden in 1872 echter niet in beheer en onder houd overgedragen twee andere perceelen weg aldaar, groot 940 en 180 c.A. Vein eerstgenoemd perceel behoort 81 c.A. aan de gemeente en van het tweede 15 aan den Polder. B. en W. stellen nu voor alle bedoelde perceelen met de daarop voorkomende beplanting te koopen voor de gemeente en wel tegen betaling van f 112 aan den Staat en f 20.25 aan den Polder. B. en W. stellen overeenkomstig het verzoek van den Chef der Marine-Kust wacht voor aan den Staat (Departement van Defensie) te verhuren 50 vierk. M. duinterrein in de gemeente Vrouwepol der. Bij raadsbesluit van 11 September 1929 werd voor verbetering van den Mid delburg-Veer schen weg een som yan f 17580,25, zijnde 12.5 pet. der op f 140.642 geraamde kosten van de verbetering als bijdrage van de gemeente Middelburg be schikbaar gesteld. Ged. Staten van Zee land hebben 11 Maart j.l. medegedeeld, dat een nadere raming van de vermoede lijke totale kosten der verbetering een eindcijfer van rond f 164.500 aanwijst en verzocht te willen bevorderen, dat de ge meente alsnog ook 12.5 pet. bijdraagt in de overschrijding der oorspronkelijke ra ming, die, zooals uit het bovenstaande blijkt, f 164.500 f 140.642 is f 23.858 beloopt. B. en W. willen zich niet ontveinzen, dat de overschrijding een ernstige tegen valler beteekent, vooral in dezen moeilij ken tijd. Dit neemt niet weg, dat zij vrij heid kunnen vinden, voor te stellen alsnog een nadere gemeentelijke bijdrage van 12.5 pet. der overschrijding van f 23.858, d. i. f 2982,25 toe te staan. De commissies van Fabricage en van Financiën vereenigen zich met het voor stel. Eerstgenoemde wenscht de vraag te stellen, hoe het te verklaren is, dat er f 8285,79 meer betaald is voor aankoop van gronden enz. Laatstgenoemde com missie betreurt het, dat de raming met 16 pet. is overschreden, zonder dat bepaald aanwijsbare onverwachte tegenvallers dit verklaarbaar maken. Naar aanleiding van 't om advies in hun handen gesteld adres van de Nederl. Unie van Chauffeurs en overig Automo- bielpersoneel te Rotterdam met verzoek om een parkeerverbod en instelling van het éénrichtingverkeer in de St Janstraat, deelen B. en W. mede, dat het parkeeren van auto's in die straat zich hoofdzakelijk uitstrekt over dat deel van die straat, waar de autogarage en herstelplaats van den garagehouder Kievit gelegen zijn. Voornamelijk Kievit en de chauffeurs, die in zijn garage hun wagens stallen, benut ten het bedoelde straatgedeelte als par keerplaats. Nadat terzake overleg met Kievit was gepleegd, heeft deze zich ter stond bereid verklaard het parkeeren in de straat geheel na te laten en heeft hij toegezegd tot de bij hem stallende chauf feurs in gelijken zin een verzoek te zullen richten. Wat het tweede verzoek betreft, merken B. en W. op, dat de bewering, dat in de St Janstraat veelvuldig verkeersbe- lemmeringenl voorkomen, hen wel wat overdreven toeschijnt. Bijzondere ver keersdrukte is er in genoemde straat niet. Hoofdzakelijk in de morgenuren heerscht daar eenige drukte, veroorzaakt door het verkeer van groenten- en melkwagens, ten verschijnsel, dat zich in tal van andere straten van ongeveer dezelfde breedte, ook voordoet. Indien zich een enkele maal eens een verkeersstremming voordoet, is dat nog geen reden, éénrichtingverkeer toe te pas sen. Bovendien moet men met het nemen van dergelijke maatregelen voorzichtig zijn, omdat het verkeer in andere stra ten dan drukker wordt. Intusschen kunnen B. en W. mededee- len, dat het ontwerp van een nieuwe poli- tie-verordening, dat in vergevorderden staat van voorbereiding verkeert, enkele nieuwe verkeersvoorschriften bevat, wel ke naar hun meening een oplossing van het parkeervraagstuk aan de band doen. Aanbeveling verdient het, de werking van deze en eventueel nog andere vast te stel len bepalingen af te wachten. Ter uitvoering van de Arbeidsbemid- delingswet 1930, die op 1 Jan. 1932 is in werking getreden, is het noodzakelijk over te gaan tot vaststelling van een nieuwe verordening op den gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheids verzekering. B. en W. bieden een desbe treffend ontwerp ter vaststelling aan. Voor de eerste klasse van het open baar vervolg-onderwijs meldden zich zes jongens en 11 meisjes aan, en voor de tweede klasse 4 jongens en 12 meisjes. Daar het totaal aantal leerlingen slechts 1 minder is dan voor den cursus 1931 '32, besloten B. en W. den nieuwen cur sus geheel op denzelfden voet te doen plaats hebben en voorts Mej. C. M. L. Hack en dhr H. J. Wesselink weder tij delijk aan den cursus te verbinden. B. en W. stellen voor ook voor het tijdvak 1 September 1932 tot 1 September 1933 tot tijdelijke leeraren aan de avond school voor N. 0. te benoemen de heeren N. Keerssemaker voor vakteekenen; P. Luteijn voor boekhouden; E. Visscher voor vakteekenen, werktuigkunde en motoren- leer; W. C. Calliber voor vakteekenen aan schilders en I. Versprille voor hout- en marmerschilderen. Ingezonden Mededeeling. Doos A-5ct Per stuk 8ct. Bij Uw drogist Kostelooze rijwielbelastingmerken. De ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Goes, Ravelijn 1, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de aan vragen ter bekoming van een kosteloos rijwielmerk 1932/33 op de volgende data en uren bij de nader te noemen ambte naren kunnen worden gedaan, t.w.: Goes kantoor directe belastingen eiken werkdag van 9 tot 1 uur en van 2 tot 4 uur. 's Zaterdags van 9 tot 1 uur, alsmede op 19, 22, 26 en 29 Juli en 2 en 5 Augus tus des avonds van 7 tot 9 uur. K a p e 11 e ten huize van den assistent dienstgeleider op 14, 21 en 28 Juli en 4 Augustus van 7 tot 9 uur des namiddags (nieuwe tijd). Wemeldinge in de voormalige be waarschool op 19 en 26 Juli en op 2 en 9 Augustus des namiddags van 7.30 tot 9.30 (oude tijd). 's Gravenpolder ten huize van den assistent dienstgeleider op 26, 27 en 28 Juli en op 1, 2, 3 en 4 Augustus van. 7.30 tot 9.30 (nieuwe tijd). DE HILVERSUM 5, het prachttoe- stel met Super-inductieschakeling, één- knopsbediening, electro-dynamische luid spreker, f 275, bij alle N.S.F.-agenten. (Adv.) Ontvangers der directe belastingen, enz. Bij beschikking van den minister van Financiën zijn ver plaatst de ontvangers der dir. bel., enz., P. Padmos van het kantoor Domburg naar het kantoor Oudewater; E. Eshuis van het kantoor St. Maartensdijk naar het kantoor Asten en S. Boonstra van het kantoor Hontenisse naar het kantoor Ittervoort. Nog niet gemelde wedstrijduitslagen van Zaterdag 9 Juli: Af deeling A: WissekerkeGoesche Boys II 12. Kortgene IIKats 24. Afdeeling B: WolfaartsdijkNieuwdorp 32. Middelburg, Het Middelburgsch Muziek korps geeft Vrijdagavond weder eene uit voering op het Molenwater. Goes. Breeds Watering. In aan sluiting aan ons bericht van gisteren be treffende de aanbeveling voor ontvanger griffier van de Breede Watering bewes ten Ierseke, kunnen wij melden, dat deze aanbeveling naar alphabetische volgorde is opgesteld. Gisteravond speelde de Chr. Voet- balvereeniging „Excelsior" een plaatselijke wedstrijd tegen de R.K. Voetbalvereeni- ging „Robur", welke wedstrijd eindigde met een overwinning voor „'Robur" van 4—3. Deze omgeving wordt de laatste dagen weer bewerkt door colporteurs, die zeggen te arbeiden voor „het Zendings genootschap" en het is niet onmogelijk, dat er zijn die uit belangstelling voor de zending zich een of meer werkjes aan schaffen. Wij vestigen er echter de aan dacht op, dat deze colportage geheel los staat van de samenwerkende Zendings corporaties te Oegstgeest en de Geref. of de Ghr. Geref. Zending. Men lette er wel op, dat wie deze colporteurs begunstigt, niet het werk der zending steunt. Kloetlnge. De mondorgelclub (onderafd. van het Chr. Jeugdwerk alhier) zal Vrij dagavond op de muziektent een concert geven. Het zal, naar wij vertrouwen, aan belangstelling niet ontbreken. Borssele. Zondag j.l. herdacht dhr J. Corstanje Sr. het feit, dat hij 25 jaar geleden benoemd was tot voorzanger en voorlezer der Ned. Herv. Kerk. Na den dienst werd hij hartelijk toegesproken door den predikant, ds Elenbaas. De jubi laris dankte voor de gesproken woorden, tevens den wensc'h uitsprekende, dat het hem gegeven moge zijn nog verscheidene jaren zijn functie te mogen waarnemen. Hansweert. Door de Postduivenvereni ging „De Blauwe Doffer" werd een wed vlucht gehouden van Limoges. Afstand 657 K.M. De uitslag is als volgt: le pr. Ch. Louise, Waarde; 2e en 3e J. P. Thee- naart Hansweert; 4e en 7e pr. D. J. v. d. Have, Kapelle; 5e pr. Gebr. Smallegange, Schore; 6e pr. A. Krombeen, Hansweert; 8e en 9e pr. G. Verstraeten, Hansweert. Rilland-Bath. De postduivenvereeniging „Steeds Sneller" alhier hield Zaterdag een wedvlucht van Limoges (Fr.), afstand 670 K.M. De duiven werden gelost om 6 uur met noorden wind. le pr. H. J. Sentse, 7 u. 5 min.; 2e pr. C. Ruster, 7 u. 9 min.; 3e pr. C. Ruster 7 u. 35 min.; 4e pr. H. J. Sentse, 7 u. 8 min. Brulnlsse. In de gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door alle leden behalve den heer De Koning, werd bijge woond, memoreerde de voorzitter het plot seling overlijden van den heer M. Hage, die de vorige vergadering van den ge meenteraad nog heeft bijgewoond, en den avond daarop is overleden. Hij sprak den dank uit voor hetgeen de heer Hage ge durende zijn lidmaatschap voor de ge meente heeft gedaan en hoopt, dat de fa milie moge gesterkt worden in het 'droevig verlies. Daarna wordt het nieuw benoemde lid, de beer K. Geluk, beëedigd en geïnstal leerd. Mededeeling wordt gedaan van de Kon. goedgekeurde verordening regelende het vergunning»- en verlofsrecht en het door de Kroon goedgekeurde besluit, waarbij het getal opcenten op de gemeen tefondsbelasting voor 1932/1933 is be paald op 50. Voorts van een schrijven van Ged. St., dat de begroeting voor 1932 op de door den Raad uitgetrokken bedragen wordt goedgekeurd. Tot leden der commissie, be last met het nazien der gemeenterekening en die van het Burgerlijk Armbestuur worden benoemd de heeren De Koning, Goudzwaard en Boone. Volgt rondvraag en sluiting. Mellskerke. Zaterdag had alhier onder groote belangstelling en begunstigd door prachtig weer, wederom een ringrijderij te paard plaats op de hofstede van den heer J. Riemens. De uitslag is Geldprijzen le pr. J. Riemens 28 rin gen; 2e pr. P. Verhage 17 r.; 3e pr. J. Huijssoon 16 r.; 4e pr. J. Maljaars 1(5 r.; 5e pr. A. Krijger 14 r.; 6e pr. Z. Koene 11 r.; 7e pr. L. Krijger 10 r.; 8e pr. J. Bommel jé 3 r. Kunstvoorwerpen, aantal ronden 4, hoogst aantal ringen 8. le pr. J. Riemens 5 ringen; 2e pr. J. Huijssoon 4 r.; 3e pr. P. Verhage 4 r.; 4e pr. Z. Koene 3 r.; 5© pr. L. Krijger 2 r.; 6e pr. A. Krijger 2 r.; 7e pr. J. Maljaars 2 r.; 8e pr. J. Bom mel jé 1 r. De potlepel werd gewonnen door J. Rie mens met twee ringen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Oud-Beijerland, A. Dubois cand. te Apeldoorn en K. Zuidersma te Hoogeveen. Mej. T. M. de Potter te Brouwers haven is aan de Universiteit te Amster dam geslaagd voor het candidaatsexamen Germaansche taal- en letterkunde (Duitsch). Voor het diploma Fransche handels correspondentie van de vereeniging voor leeraren slaagden de heeren C. C. Gerstal te Vlissingen en C. van Zweeden te Goes. Eindexamen H. B. S. 5 j. c. te Bergen op Zoom. Geslaagd C. Sonke te St. Maartensdijk, L. A. Ampt te Oud-Vossemeer, L. G. Coomans te Tho- len, Ca. Aa. Herpestein te Scherpenisse en G. C. de Wilde te St. Maartensdijk. Een nationale figuur. Biogra fie over wijlen Z. Ex. Dr J. Th. de Visser, door Q. A. de Ridder. Uitg. La Rivière Voorhoeve, Zwolle. Het verwondert niet, dat onmiddellijk na het overlijden, van Dr de Visser het plan rijpte, een eenvoudig gedenkschrift uit te geven, waarin het leven van deze nationale figuur geteekend wordt. De beer de Ridder heeft zich op een uitnemende wijze van zijn waarlijk niet gemakkelijke taak gekweten. Wat hij hier

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2