Ux rook n,et |N Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtzaken Eén zoo'n Boom ïüy BOSCH OF HEI zou men niet missen. Maar J) Jaarlijks gaan duizenden hec- Lp tares bosch door brand ver- L lorenl En die mist men wèl. I Spaar ons nationaal bezit, voudig maar degelijk en praktisch inge richt. Postduivenvereeniging Stormvogels, wedstrijd van Limoges, afstand 676 Km., los 6 uur. 1. P. Minnaard 7 uur; 2. P. Min- naard 7.30 uur; 3. E. Evers 7.45 uur. Ovezartde. 'De kolenvereeniging alhier heeft aanbesteed de levering van de he li oodigde icolen. De gunning heeft plaats gehad aan de firma Wibaut te Vlissingen voor Duitsche kolen. Stukkolen f 9.50 per ton, Nootjes f 10.50 per ton, eierkolen f 11.25 per ton. Terneuzen. Baldadig spel. Vrij dagmiddag was op het speelplein van school G te Ter Neuzen een der oudere leerlingen aan het spelen met lucifers, die hij brandende naar 'kinderen wierp. Kort voor het aangaan der school kwam daar een 7-jarig knaapje, wien de jongen, naar verklaard wordt, eendge brandende lucifers langs zijn nek tusschen zijn klee- ren liet vallen. Het ventje stond met zijn kleeren terstond in lichte laaie. Den onder wijzer Van den Broeke, die het voorgeval lene zag, mocht het gelukken den brand te blusschen, doch niet voordat de kleeren gedeeltelijk verbrand waren en het knaapje ernstige brandwonden had bekomen, die, nadat hij naar de nabije ouderlijke wo ning was gebracht, door geneeskundigen zijn verzorgd. HET FINANCIEEL BELEID DER GEMEENTEN. In het bezuinigingsrapport-Welter om trent het financieel beleid der Gemeenten, wordt o.m. opgemerkt: De gemeentefinancien geven, naar het oordeel der commissie, meer nog dan die van het Rijk, reden tot bezorgdheid. Ge zien de groote risico's, die de rijksfinan ciën bij een onoordeelkundig gemeentebe- heer loopen, is de commissie algemeen van oordeel, dat de ernstige aandacht op deze zieke plek gevestigd behoort te worden. Wat de gemeente-uitgaven betreft, komt de commissie tot de slotsom, dat veilig kan worden aangenomen, dat de gewone uitgaven der gemeenten in 1934 niet ver beneden de f 700 millioen zullen blijven; d. w. z. sedert 1928 met ongeveer f 100 millioen zijn gestegen en thans ver boven die van het Rijk uitgaan. Een dergelijke geweldige stijging trekt te meer de aandacht, indien men mede in aanmerking neemt, dat de rijksuitgaven zich sedert 1924 om het bedrag van f 600 millioen 'sjaars zijn blijven bewegen en geen noemenswaardige stijging hebben vertoond. Dat de gemeenten in de gunstige jaren vóór 1930 behalve uit den sterk gestegen schuldenlast, ook uit het feit, dat bij; de gemeenten de telkenjare ver boven de ra mingen uitgaande middelenopbrengsten niet hebben geleid tot batige rekeningsaldi die (zooals na de groote ten deele nog on- gedelgde oorlogsverliezen verwacht had mogen worden) voor buitengewone schuld aflossing zijn aangewend, maar dat de gemeente de stijging van haar gewone uit gaven met de abnormale stijging van het volksinkomen gelijken tred deden houden. De totale gemeenteschuld bedroeg direct na den oorlog (1919) omstreeks f 850 mil lioen. Tien jaren later is zij reeds boven de f 2100 millioen gestegen, d. w. z. een vermeerdering met meer dan 150 pet. De Rijkschuld steeg in diezelfde periode met omstreeks 10 pet. Erkend Wordt, dat onder de ovenge noemde f 2100 millioen ook begrepen zijn de leeningen voor de gemeentebedrijven, maar dat ook daarin wel belangrijke risi co's kunnen schuilen, indien de geheele bevolking zich op een lager levenspeil moet gaan instellen, zal wel geen uitvoerig be toog behoeven; men denke slechts aan de groote kapitalen, die in den woningbouw zijn vastgelegd. Het systeem, dat door ve le gemeenten wordt gevolgd, om voor alles te leenen wat bestemd is om voor meerde re jaren dienst te doen, moetvroegof laat vastloop.en. Vele gemeenten zullen h. i., indien zij werkelijk de gemeentelijke autonomie van den rand van den afgrond willen redden, zeerdiepenveeldieperdanhet rijk hetmesin haargewone uit gaven moeten zetten en het ge meentelijk budget moeten terug bregen tot een peil, dat zich aan de sterk gedaalde draagkracht zal aanpassen. De tegenstel ling met de door het rijk gevolgde behoed zame financieele politiek moet thans tot uiting komen in een veel straffer inper king van de uitgaven dan bij het rijk noo- dig zal zijn. Verschillende maatregelen worden be sproken, welke in het belang van een doel matig beheer en de veiligstelling van de gemeentefinancien behooren te worden getroffen, terwijl tenslotte beschouwingen worden gewijd aan de mogelijkheid om op de kosten van het gansche gemeente wezen te bezuinigen, door organisatie van samenwerking, combineering van functies en vereeniging van daarvoor in aanmer king komende gemeenten. Wat de door de commissie bepleite toe voeging van art. 170 Gemeentewet betreft, n.l., dat de regeling van de bezoldiging van alle plaatselijke ambtenaren en be ambten onderworpen wordt aan de goed keuring der Kroon, merkt zij op, dat, aan gezien een dergelijke aanvulling alleen voor de toekomst zou werken en het nood zakelijk is, zoo spoedig mogelijk te komen tot een herziening van te booge gemeente lijke salarissen en loonen, een overgangs bepaling noodig zal zijn van deze strek king, dat binnen een zekeren tijd na het van kracht worden van de goedkeurings regeling de op dat oogenblik geldende ge meentelijke regelingen vervallen, voorzoo ver zij niet de vereischte goedkeuring ver kregen hebben. Overigens herinnert de commissie aan de artt. 125 en 126 der Ambtenarenwet, zoowel ten aanzien van de gemeenten als van de andere publiekrechtelijke lichamen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Enschede (vac.-W. A. B. ten Kate), G. A. Barger te Hees, J. Th. Fritz- sche te Bergentheim, S. H. J. Voors te Zierikzee. Beroepen te Makkum, v. d. Heide te Hindeloopen. Te Someren, R. Meeuwen- berg te Driel. Te Arnemuiden, H. H. van Ameide te Ouddorp. Aangenomen naar Hoorn (Tersch.), P. W. B. Haseloop, cand. te Groningen. Bedankt voor 's Heer Arendskerke, I. P. v. d. Waal te Grijpskerke. Geref. Kerken. Bedankt voor Nijmegen, H. A. Wier- singa te Vlissingen. Geref. Kerken (H.V.) Beroepen te Zandvoort, P. v. d. Vloed te Arnhem. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Schiedam, W. F. Laman, cand. te Leiden en G. Smits, cand. te Hil legom. Te Den Haag-West, W. F. Laman cand. te Leiden en A. Dubois cand. te Apeldoorn. Te Arnhem, W. F. Laman cand. te Leiden en G. Smits cand. te Hil legom. Beroepen te Soestdijk, W. F. Laman, cand. te Leiden. Te Nieuwpoort, G. Smits, cand. te Hillegom. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Nieuwvliet, J. I. van Wijk te Kortrijk. Bedankt voor Franeker, P. van Vliet te Amsterdam. Remonstrantsche Gemeenten. Beroepen te 's Gravenhage, J. G. A. Fetter te Rotterdam. Tweede predikants plaats. 'Het provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland verleende goedkeuring aan het besluit van het Classicaal Bestuur van Rotterdam tot het vestigen eener tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Gemeente van Overschie, met ingang van 1 October 1932. De familie van wijlen mej. W. P. van der Harst, in leven bestuurslid van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den te Middelburg, heeft overeenkomstig den wensch van den overledene, aan ge noemde vereeniging f 300 geschonken. Aagtekerke. Aan de school van de Geref. Gemeente te Aagtekerke is met in gang van 1 Sept. a.s. voor vast benoemd mej. A. H. Wemmers te Bruinisse. Zierikzee. Rijks H.B.S., afdeeling A, ge slaagd: R. F. Strubelt, J. M. Brouwer, H. P. G. J. van Nahuys, P. M. Jonker en H. P. Everwijn. Afgewezen 2 candidaten. Het hoofdbestuur der vereeniging van Christelijke onderwijzers enz. heeft tot lid van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel, in plaats van dhr-A. van den Berg te Leeuwarden, aangewezen dhr W 't Hooft te Goes. De kasmoeilijkheden der gemeenten. En de uitvoe ring der Lager Onderwijs wet 1920. Het Moderamen van den Schoolraad voor de scholen met den Bij bel heeft izich gewend tot den minister van onderwijs met een adres, waaraan het hierna volgende is ontleend. Uit verschillende streken des lands ko men klachten binnen, dat gemeentebestu ren in gebreke blijven te voldoen aan de verplichtingen, die de Lager Onderwijswet 1920 aan de gemeenten oplegt, ter zake van bouw of verbouwing van bijzondere scholen. Er zijn schoolbesturen, die op een aan vrage overeenkomstig art. 72 van genoem de wet tot stichting eener bijzondere school een gunstige beslissing hebben verkregen, hetzij bij onherroepelijk geworden raads besluit, hetzij' bij. beslissing der Kroon na beroep. Na den in art. 77 der wet voor geschreven weg ten volle te hebben bewan deld (zoodat het tijdstip der aanbesteding is aangebroken), ontvingen zij' van het ge meentebestuur het bericht, dat burgemees ter en wethouders het 'besluit tot beschik baarstelling der gelden (art. 78 der wet) niet zullen nemen, hoewel de rechten van het schoolbestuur niet worden betwist en de overgelegde plannen met inbegrip van de raming der kosten worden goedge keurd. Als reden daarvan geeft het ge meentebestuur op, dat de gemeente niet over voldoende middelen 'beschikt en geen crediet heeft om de gelden te leenen. De vrees is niet ongegrond, dat het cre- dietgebrek soms dient als voorwendsel om te ontkomen aan wettelijke verplich tingen. Doch sommige gemeentebesturen, die loyaal de wet wenschen uit te voeren, kunnen thans aan bouw of verbouwing van scholen, waarvan de noodzakelijkheid èn wettelijk èn feitelijk onbetwistbaar vast staat de voorgeschreven medewerking niet verleenen. Tenslotte verzoekt 'het Moderamen aan genoemden minister om te willen bevorde ren, dat, waar zulks noodig 'blijkt, de ge meenten in staat worden gesteld hare wet telijke verplichtingen na te komen. Geen onweer en hagel buien meer des zomers. De heer A. Veraart zal de proefnemingen voor het voorkomen van onweer en ha gelbuien, welke hij Dinsdagnamiddag bo ven de Noordzee plm. 30 K.M. ten Z.W. van Oostvoorne heeft gehouden toen er onweerskans in het Zuid-Westelijk deel van ons land gesignaleerd werd, in den loop dezer week herhalen, indien de weersgesteldheid daartoe aanleiding geeft. Mocht zooals op warme zomerdagen zeer dikwijls het geval is onweer drei gen in de omgeving van Scheveningen, Katwijk of Noord wijk, dan zullen de proefnemingen boven de Noordzee in de omgeving dezer plaatsen worden gehou den en zal zulks tijdig per radio-omroep worden bekend gemaakt. Vanuit Scheve ningen en in verren omtrek zullen deze proeven zeer goed waarneembaar zijn, daar op een hoogte van 3000 a 5000 M. wordt uitgestrooid, ingevolge de bepalin gen van het Ministerie van Waterstaat. De heer Veraart herinnert er aan, dat hij onweer en de daarmee in den zomer vaak gepaard gaande zware hagelbuien, tracht te bestrijden door de wolken neer te slaan in het begin van den middag, voor dat ze zijn gestegen tot een hoogte van 3000 4000 M. en hooger, waar, tenge volge van de daar heerschende groote kou de hagelvorming hegint. In vorige jaren werd bij de proefnemin gen ondergekoeld ijs en koolzuur op de wolken gestrooid. Bij de proefneming van de vorige week werd 750 K.G. couranten papier in ijskelders tot lage tempera tuur gebracht, benut. Bij; een der volgende proefnemingen zal eveneens van couran tenpapier gebruik worden gemaakt, in een hoeveelheid van meerdere duizenden kilo's, dat echter niet tevoren gekoeld zal worden. De heer Veraart wil hiermee aantoonen, dat ook dan wanneer er geen tijd beschikbaar is om tevoren te koelen, succes verzekerd is, daar hij eventueele resultaten toeschrijft, aan het zwaarder worden van de koude bovenlucht, die met het papier omlaag stroomt en warme lucht naar boven dringt. De heer Veraart vestigt er de aandacht op, dat na de proefneming van Dinsdag middag j.l. in den avond in Zuid- Holland en later in Noord-Holland wel overal neerslag is gevallen, doch dat daarbij geen hoorbare of zichbare on weersverschijnselen of hagelbuien zijn waargenomen en hij hoopt, dat verdere proefnemingen binnenkort zullen bevesti gen, dat een der grootste natuurrampen kan worden voorkomen door tijdig ingrij pen. In verband hiermede worden de proe ven gesubsidieerd door het Ministerie van Economische Zaken en Arbeid. Ondeugdelijke paling. Te Assen heeft zich Vrijdag een ernstig vergiftigingsgeval voorgedaan. In het ge zin van den heer H. kwamen bij enkele gezinsleden verschijnselen voor, die aan vergiftiging deden denken. De heer H. en zijn dochtertje, die zeer ernstig ziek wa ren, werden naar het ziekenhuis vervoerd; de toestand was 's avonds iets beter en gisteren gunstig te noemen. De oorzaak van de vergiftiging ligt waarschijnlijk in het gebruik van paling, daar bij de leden van het gezin, die daar niet van gegeten hadden, geen ziektever schijnselen voorkwamen. Politieagent-inbreker. Te Cardiff is de constable Regan tot 10 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Regan behoorde sedert 1925 tot het politie-corps van de stad en heeft zich, als zoodanig aan verschillende inbraken en roofover vallen schuldig gemaakt. Niet minder dan 24 ernstige inbraken, waarbij ook brand kasten werden opengebroken, konden be wezen worden. Een zijner laatste roofovervallen, dien hij op een vermogend juwelier pleegde, werd hem noodlottig. Deze zag n.l., dat de revolver, waarmee hij bedreigd werd, een dienstrevolver van de politie was en slaagde er in, het nummer daarvan te zien. Sedert werd Regan nagegaan en op heeterdaad betrapt, bij een roofoverval op een kas van den Great Western Spoorweg. Brand in ku1 nstmestde- p o t. Vrijdag is in één der opslagplaat sen van de kunstmestfabriek bij Stock- hausen een groote brand uitgebroken. De oorzaak is onbekend. Doordat het gebouw uit hout was op getrokken, greep het vuur snel om zich heen. 70.000 dubbele centenaars kunst mest gingen verloren. De schade bedraagt ongeveer 1 millioen mark. Weer suikersmokkelaars aangehouden. Gistermorgen in alle vroegte zijn onder Roosendaal door amb tenaren der belastingen drie personen uit Eschen (België) aangehouden, die zich schuldig hadden gemaakt aan frauduleu- zen invoer van een partij suiker uit België De suiker werd voor het rijk in beslag genomen; de aangehouden Belgen, tegen wie bekeuring werd ingesteld zijn naar Breda overgebracht en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie al daar. 'Door een trein gegrepen. In 'het Centraal station te Dusseldorp is Vrijdagmiddag om 12 u. 40 de Nederlan der F. Kaumanns uit Den Haag door den binnenkomenden D-trein Frankfurt Amsterdam gegrepen. In zwaar gewon den toestand is de heer K. opgenomen en naar het St. Joseph.ziekenhuis ge bracht. 's Avonds is hij aan zijn verwon dingen overleden. Onverbeterlijk. Een 35-jarige schoenmaker, die als gevangene te Dart moor bij het oproer in 'die gevangenis den directeur had helpen verdedigen en die deswege kwijtschelding van straf had ge kregen, heeft zic'h gisteren voor een drie tal inbraken, sindsdien gepleegd, weer tot anderhalf jaar gevangenisstraf hooren veroordeelen. Toenemende werking van den „Slamat'\ De werking van den „Slamat" neemt toe, evenals de rookont wikkeling. De inlandsche bestuursambte naren in het Tegalsche rapporteerden, dat zij van den vulkaan afkomstige geluiden hebben gehoord. In de val geloopen. Toen het personeel van de firma Brackel en Broer- mann te Rotterdam zich Zaterdag door de achteruitgang aan de Nieuwe Havensteeg naar binnen wilde begeven, bleek dat de deuren aan de binnenzijde op de knip zaten. Men trachtte zich met geweld toegang te verschaffen en terwijl men daarmee be zig was werden de knippen aan de bin nenzijde teruggeschoven. In de vestibule stond een man, die zich later ontpopte als de 26-jarige werklooze schilder J. en die vertelde, dat hij den avond te voren het pand was binnenge- loopen en opgesloten was door iemand, die het pand verlaten had. Men waarschuwde de politie, die J. ar resteerde. In het pand werd een onderzoek inge steld en daarbij bleek, dat een tusschen- deur, die naar den winkel van de firma B. en W. voert, met een breekijzer was ge forceerd. In den winkel was alles door zocht. In het kasregister wordt nooit geld achtergelaten en daar had de inbreker dus slip gevangen. Op den zolder werd een tasch gevon den, waarin sigaren en sigaretten zaten, die ontvreemd bleken te zijn uit het op de tweede étage gelegen kantoor van de fir ma V. en Go. Voorts trof men op den zol der een breekijzer, gummi-handschoenen en een stel loopers aan, waarmee ver schillende kantoordeuren geopend waren. Daar in het kantoor 's nachts geen geld wordt achtergelaten, heeft J. niets van zijn gading gevonden. Krasse oude heer. Met de G.A.A.F.U., een Klemm-toestel met een 40 P.K.-motor is Zaterdagochtend op het vliegveld Waalhaven, de Engelsche sport vlieger Richardson geland. Deze meneer Richardson, die den leef tijd van 70 jaren bereikt heeft moet wel een buitengewoon krasse oude heer zijn. Reeds eerder heeft hij door zijn prestaties in het luchtruim van zich doen spreken en het feit, dat hij thans nog deelneemt aan een wedstrijd voor luchttoeristen wijst wel op een vitaliteit die menigeen, jonger in jaren dan hij, hem ongetwijfeld zal be nijden. Auto over den kop. Te Delft sprong de voorband van een auto, be stuurd door den heer B. uit Den Haag. De auto, die een flinke vaart had, sloeg over den kop en de chauffeur raakte on der den wagen bekneld. Hij werd met ern stige verwondingen naar het gemeentelijk ziekenhuis te Delft vervoerd. De andere drie inzittenden, de familie P. uit Delft, werden licht gewond en konden na ver bonden te zijn, naar hun woning worden vervoerd. Slachtoffers van het zwem- m e n. Gistermiddag waren in den Rijn onder Huissen eenige personen aan het zwemmen. De 21-jarige S., die de zwem kunst niet behoorlijk machtig was, sprong daarbij van de krib, waardoor hij met de basaltsteen op den bodem in aanraking kwam en het bewustzijn verloor. Eenigen tijd later werd zijn lichaam opgehaald. Pogingen om de levensgeesten op te wek ken hadden geen resultaat. Gisteravond was de 15-jarige v. I. uit Angeren in de Kolk aan het baden. Hij begaf zich daarbij te ver van den kant op een plaats, waar het water plotseling zeer diep wordt. Daar hij niet zwemmen kon, slaagde hij er niet in zich boven water te houden en verdronk. Gistermiddag is een ongeveer 16-ja- rige jongen bdj het baden in de zee aan het Stille Strand te Scheveningen verdron ken. De jongen is waarschijnlijk door den stroom meegetrokken. Verduistering en desertie. Van het terrein van de Indische tentoon stelling te Den Haag is door de politie aangebracht de 36-jarige bedrijfsleider van het Hollandsche restaurant op die tentoonstelling, die verschillende malen in het Algemeen Politieblad stond gesigna leerd, o. m. in 1928 als verdacht van ver duistering van meubelen, in 1929 even eens wegens verduistering en in 1931 als deserteur van de landmacht. In verband met deze desertie is de aan gehoudene voorloopig ter beschikking van de militaire politie gesteld. Inbraak bij Heek te Leiden. Vrijdagnacht is ingebroken in Heck's Lunchroom te Leiden. In de slaapkamer van den gérant hebben de inbrekers zich meester weten te maken van een ijzeren geldkistje inhoudende f 600. Dit is ledig in de aangrenzende poort teruggevonden. De inbrekers hebben verder nog een be zoek gebracht aan de woonkamer, waar alles is overhoop gehaald, en aan de lunch room zelve, waar zij zich aan verschillen de versnaperingen hebben tegoed gedaan en bovendien, doch zonder succes, de cas- sa hebben geforceerd. De politie is de da ders nog niet op het spoor. De brand op de Dempo. Een onderzoek rondom de opgestuwde lading is ingesteld, zoodat voorloopig kon wor den vastgesteld, dat de kapoklading bedor ven is, terwijl de doorweekte bagage wei nig hoop geeft op behoud van diverse zij den artikelen en andere artikelen van de passagiers. De brand is gebluscht. Het vertrek van de „Dempo" is thans vastgesteld op Dinsdagmorgen, 9 uur, van Tandjong Priok. Weder geheime zender te Goudaontdekt. Wederom is te Gouda een geheime zender dn 'beslag genomen. Ditmaal 'had de ontdekking niet het vroolijk karakter van den overval van het station OTG. 4 tijdens de bekende viering van Truusjes verjaardag, doch zij' had thans een alleszins kalm verloop, al miste zij het karakter van een overval niet. De clandestiene studio was gevestigd in een huis aan de Turfmarkt. Een zoon van den bewoner hield zich, zoo bericht „De Telegraaf", reeds geruimen tijd met zen den 'bezig, dat 'bestond uit het uitwisselen van technische gegevens met andere ama- teursen 'het spelen van gramofoonplaten. Tot de ontdekking van het station OTG 4 werd meestentijds op een golflengte van 230 M. gezonden, doch na den overval zocht de amateur de 80 meter op. Hij oefende zich in het seinen in verband met zijn voornemen om binnenkort examen tot het verkrijgen van een zendvergunning te doen. Zijn proeven waren van onsc'huldi- gen aard en verwekten weinig storing. De illusies van den amateur, een stu dent, zijn niet verwezenlijkt, want Donder dagochtend is aan zijn experimenten een einde gemaakt. Dit geschiedde op een oogenblik, dat de geheime zender niet werkte, terwijl de eigenaar bovendien nog te bed lag. Het feit, dat de ontdekkers precies aan het goede adres aanklopten en voorts nauwkeurig bleken te weten waar de zender stond, heeft in de kringen der fa milie en van buitenstaanders sterk den in druk gewekt, dat hier verraad of een wraakneming in het spel is. De inval geschiedde door een electro- technisch hoofdambtenaar van de P. en T. en een rechercheur van politie. Toen de geheel verraste bezitter ijlings uit bed was gekomen, gingen de speurders regelrecht naar de kamer, waar de clandestine studio was gevestigd. Hier werd inderdaad een complete zendinstallatie aangetroffen. Het gevonden toestel, dat een waarde van f 300 vertegenwoordigt, werd met alle kostbare onderdeelen als lamp, plaat- stroomapparaat en transformatoren in beslag genomen, terwijl tegen den eigenaar proces- verbaal werd opgemaakt. Gramo foonplaten werden niet medegenomen. Een plof-fiets is óók een motorrijtuig. Men kent de knette rende plof-fietsen, welke met 'behulp van een lichten motor den berijder met een vaart van 40 K.M. kunnen doen voort- schieten. 't Is geen motorrijwiel en 't is geen trapfiets, hadden de autoriteiten uit gemaakt, 't is beide. En dus moest de eige naar een bel hebben en een hoorn, een rij wielplaatje, alsook een nummerbord. Met alle formaliteiten en misverstanden, die 'hieruit voortvloeiden. Eenigen tijd geleden heeft nu de Amster- damsche rechtbank uitgemaakt, dat zoo'n rijwiel met hulpmotor in ieder geval onder het wettelijk begrip van motorrijwiel valt. Iedere plof-fietser zij; dus gewaar schuwd Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende vonnissen uit gesproken: Diefstal: J. G. G., 24 jaar, zonder be roep te Vlissingen, in voorarrest. 6 weken gev.straf met aftrek voorarrest en bevel tot in vrijheid stelling. Oplichting: F. de B., 31 jaar, koopman te Hulst, thans in voorarrest, 8 mnd. gev. straf voorw. en bevel tot in vrijheid stel ling. Koopen en niet betalen: E. H. H., 24 j., huisvr. L. Z. te Goes. Vrijspraak. Verspreiden van communistische litte ratuur: G. S., 50 jaar, mijnwerker te Sap- pemeer, in voorarrest. 7 w. gev.straf met aftrek voorarrest en bevel tot in vrijheid stelling. Verduistering: A. G. B., 35 jaar, thera^ peut te Vlissingen, in voorarrest, 3 mnd. gev. straf. Oneerlijke concurrentie: J. M. F., vee koopman te 0. en W.-Souburg. Vrijspraak. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 6 Juli 1932. De Kantonrechter te Middelburg beeft veroordeeld wegens

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3