HET RAPPORT-WELTER. Transpireerende Voeten, Uit de Provincie. Kerknieuws. Van zon, lucht en leven Predikbeurten. Onderwijs. Zoeklichtjes. Gemeenteraad van Goes Gemeenteraad van Vlissingen. Ook in de fabrieken der firma H. ten Cate Hzn Co., waar de vorige week een 100-tal arbeiders ontslagen is, vreest men, dat in de komende dagen meerdere ontslagen zullen volgen. De nood in de zuivelindustrie. In de gisterenmorgen te Alkmaar ge houden vergadering van de vereeniging van kaashandelaren in Noord-Holland werd besloten het volgende telegram te zenden aan den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid: „Kaasprijzen overal dalend. Eenig moge lijke steun is verruiming van export. Ver zoeken opnieuw onderhandelingen, voor al met Spanje en Duitschland geleid door de bekwaamste diplomaten vergezeld van deskundigen uit den handel." LooncommissiB in de typografiB. Gelijk geaneld, leverde de eerste vergade ring der Looncommissie, voorzien in art. 26 der C.A.O. voor de typografie, waarin werd nagegaan of aan de hand der index cijfers betreffende de kosten van 't levens onderhoud en mede ia verband met den algemeenen toestand in het typografisch bedrijf, tot verlaging der loonen moest worden 'besloten, geen resultaat op. Donderdag j.l. is de tweede vergade ring gehouden, waarin opnieuw over deze aangelegenheid gesproken en gestemd moest worden. Thans staakten, naar de „Volkskrant" verneemt, de stemmen an dermaal. De commissie moet nu nogmaals bijeen komen, aangevuld met een onpartijdigen voorzitter. Wanneer deze derde vergadering zal plaats hebben, is nog niet vastgesteld. Boterprijs ingevolge de Crisiszuivelwet. De minister van Econom. Zaken en Arbeid heeft aangewezen als buitenland- sche noteeringen, waarnaar de wereld marktprijs, bedoeld in art. 1 ten vijfde der Crisis-Zuivelwet 1932 berekend wordt, de noteeringen in Duitschland, Frankrijk, België, Groot-Britannië en Denemarken, en heeft den prijs, bedoeld in art. 4 lid 2 der Crisis-Zuivelwet, voor het merk voor boter vastgesteld op f 0.40 per k.g. Uit de schoen-industrie. Uit Waalwijk wordt gemeld: In de vergadering van den schoenma kers-arbeidersbond is met algemeens stemmen besloten het door het bestuur van de Federatie van schoenfabrikanten aangeboden concept-collectief arbeidscon tract, waarbij de loonen zijn verlaagd, niet te aanvaarden. Dat de wachtgeldregeling, waarbij de arbeiders tengevolge van slapte in het bedrijf 70 pet. vergoeding ontvangen, is komen te vervallen, wo'rdt als voornaam ste bezwaar tegen het voorstel genoemd. Pensioenregeling militairen. In haar jongste vergadering hebben de commissiën voor georganiseerd overleg bij de landmacht besproken de regeerings- voorstellen tot wijziging en aanvulling der militaire pensioenwetten. Deze voorstellen verwierven in het al gemeen de instemming der onderschei den organisatiën. Enkele opmerkingen en verlangens, van de zijde van het perso neel kenbaar gemaakt, zullen aan de re geering ter overweging worden voorge legd. Beperking van den uitvoer. De directie van den Landbouw deelt mede, dat, blijkens telefonisch bericht van den rijkslandbouwconsulent te Parijs als gevolg van de opheffing van het Fransch-Italiaansche handelsverdrag het invoerrecht op gezouten rauwe hammen verhoogd is van 175 tot 400 francs, dat op de droge worst, soorten salami, nor- tadelle, zamponi en cotechini van 160 tot 575 frs. en dat op andere bereide vleesch- waren van varkensvleesch dan de boven met name genoemde worstsoorten van 470 tot 500 frs., alles per 100 K.G. De roosters van de ambachtsscholen. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamjrlid Ketelaar, heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geantwoord: Met het oog op de noodzakelijke beper king van uitgaven en ook ter wegneming van ongemotiveerde verschillen heeft de ondergeteekende bij de behandeling van de lesroosters voor den cursus 19311932 er naar gestreefd, dat het gemiddeld aan tal lesuren per week aan dagambachts scholen met driejarigen cursus een zeker maximum niet te boven gaat. Dit maximum is daarbij voor den cur sus 19311932 gesteld op 38V2 lesuren per week van 60 minuten. Toen op de door de besturen van ver schillende scholen ingediende schoolbe- grootingen voor het jaar 1932 bezuinigin gen noodzakelijk bleken, is in eerste in stantie aan de besturen van enkele am bachtsscholen in overweging gegeven, ter bereiking van de noodzakelijke bezuini ging het aantal lesuren tot 36 per week terug te brengen. Deze aandrang behoef de echter bij het nader overleg niet ge handhaafd te worden en de lesroosters van deze scholen voor den loopenden cur sus zijn dan ook ongewijzigd goedgekeurd. In het fhans versohenen rapport van de Staatscommissie voor do verlaging van de Rijksuitgaven (Comissie-Welter) wordt het bedrag, waarmede de begrooting voor 1933 zou moeten worden verminderd om te komen tot een althans wat den gewonen dienst betreft sluitende begrooting, becij ferd op rond f 100 millioen. De gemeentefinanciën geven naar het oordeel der Commissie meer nog dan die van 'het Rijk reden tot bezorgdheid. De Commissie berekent, dat van het totale Rijksbudget ad f 587 millioen slechts f 395 millioen voor bezuiniging in aanmer king komt en dat hiervan de totale jaar- lijksche loon- en salarislast rond 50 pet. bedraagt. Wil men een zeer groot bedrag op de landsuitgaven bezuinigen, dan moet men dus noodzakelijk daarbij de salarissen en loonen aantasten. Voorgesteld wordt: inkrimping van de personeelformaties met 12 pet., verwachte baten plm. f 7.2 millioen, 'blijvende sala riskorting van 13 pet. voor de ongehuwden en 8 pet. voor gehuwden, bezuiniging plm. f 24 millioen, na aftrek van reeds bestaan de kortingen wordt dit per saldo f 14.5 millioen. Gelijksoortige verlaging van de loonen en salarissen in dienst der andere publiek rechtelijke lichamen zal als noodzakelijk complement van dezen maatregel door een wettelijk voorschrift moeten worden afge dwongen, indien zij niet uit eigen bewe ging wordt opgelegd. Voorts zal het even wicht moeten worden hersteld tusschen de salarissen en loonen van het Rijksperso neel en van het personeel in dienst van publiekrechtelijke lichamen. Verder wordt voorgesteld een verminde ring met 15 pet. van de uitgaven voor materieele en overige behoeften (bezuini ging plm. f 2.850.000) en van de door het Rijk verleende subsidiën, niet berustend op wettelijke regeling of contractueels ver plichting, (bezuiniging rond f 1 millioen) een vermindering met gemiddeld 25 pet. van de gratificatiën (bezuiniging rond f 240.000), een wijziging van het reisbe sluit (bezuiniging f 855.000), meer doel treffende toepassing van het Instituut voor Arbeidsovereenkomsten en vervalldc van het Instituut der tijdelijke ambtenaren. De hier bovengenoemde bezuinigingen (waar bij de algemeene inkrimping van de perso neelformaties met 12 pet. bij alle departe menten zal worden toegepast, na advies van een beperkte commissie van hoofd ambtenaren) geven een totale bezuiniging van f28.945.000. Op Justitie (o.a. door afschaffing van 50 kantongerechten, w.o. die te Goes, Oostburg, Hulst en Tholen, f3.140.000; op Binnenlandsche Zaken en Landbouw (o.a. door een verlaging met 15 pet. van den werkloozensteun) f 1.697.000; op onderwijs ,o.a. door ver mindering van 10 pet./op de kosten vein het Honger Onderwijs, concentratie van openbare lagere scholen, U.L.O.-scholen enz., doorvoering van de 45-schaal) f 15.404.000; op Financiën f 4.882.000; op Defensie (o.a. door besparing van 10 pet. op de kosten van de marine- en legerorga- nisatie) f 7.503.000; op Waterstaat (o.a. door vervanging van het wegenfonds door een Rijksverkeersfonds en uitstel van de Noordoost-inpoldering van de Zuiderzee) f25.325.000; op Arbeid, Handel en Nijver heid f 13.297.000; en op Koloniën 1.340.000 gulden. Met de reeds genoemde algemeene be zuiniging van f 28.945.000 geeft dit een totale bezuiniging van f 101.866.000. (Vervolg.) Na heropening komt in behandeling da overname van de gasfabriek te Wemel- dinge. De voorzitter deelt mede, dat de Raad van Wemeldinge hedenmorgen bei- voorstel heeft aangenomen. Dhr VanPoelgeest kan het genoe gen van B. en W., dat deze zaak voor elkaar is, niet deelen. Het spijt Spr., dat deze zaak op dit oogenblik in behande ling komt, gezien de tijdsomstandigheden. Dhr G r u c q vraagt, of B. en W. met de leening moeilijkheden verwachten. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. tegenwoordig niet anders dan moei lijkheden verwachten. Zij hopen in tu l sluiten van de leening te slagen, maar ze kerheid hebben ze niet. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. (Naar wij vernemen, had de fin. com missie aanvankelijk bezwaar tegen be handeling, gezien de korte tijd van voor bereiding, maar blijkbaar bad ze in be sloten zitting van den directeur der gas fabriek voldoende inlichtingen ontvan gen.) Rondvraag. Dhr Van Poel geest brengt de Gasthuisaangelegenheid ter sprake. Spr. wil, dat de Raad hiervan geheel op de hoogte zij. Dit is niet het ge val. De Raad staat voor vele duistere punten. Er is meeningsverschil tusschen het Gemeentebestuur en het Gasthuisbestuur. En nu heeft het eerste zijn grooten broei er bij gehaald (de Vereen, van Ned. Ge meenten). De Raad wilde alleen weten, of de gemeente het tekort had bij te betalen, maar B. en W. hebben veel meer ge vraagd. Spr. wil nu benoeming van een commissie uit den Raad, die hierover ra ernstige bestudeering met een rapport bij den Raad komt. De voorzitter vindt de vergelijkirg met den grooten broer niet opgaand. Spr. had wel gewild, dat die groote broer er wat vroeger bij gehaald was. Spr. zou wel eens willen weten, hoe het Gasthuis- bestuur over zulk een commissie denkt. Dhr Simons acht een commissie ab soluut niet noodzakelijk. We zijn aange sloten bij de Vereen, van Ned. Gemeen ten en we wachten nu op een voorstel van B. en W. De voorzitter wil eens wachten wat het Gasthuisbestuur van het rapport der Vereen, van Ned. Gemeenten zegt. Dit heeft het nog niet behandeld. Dhr Van Poelgeest; we hebben al zoo lang gewacht. Spr. bepleit nogmaals benoeming van een commissie. Dhr G a u c q ondersteunt dit. De con clusies van het rapport dienen besproken te worden. De voorzitter zou een voorstel van B. en W. willen afwachten. Dhr Visscher wil ook een commis sie, maar niet voor het rapport. Daarmee hebben we nog niets te maken. Het is een gemeentebelang het Gasthuistekort weg te werken. Die commissie zou vlugger moe ten werken dan de Vereen, van Ned. Ge meenten. Dhr V ermai-re voelt weinig voor een commissie. En dan dat vlugger werken! Spr. denkt aan de salariscommissie! Dhr de Roo is ook voor een com missie. Dhr Goedbloed acht ze praematuur. Eerst moeten we het antwoord van het Gasthuisbestuur kennen. Dhr v. d. Wart zou een commissie toejuichen, in het belang van de Vereen, van Ned. Gemeenten. Er wordt in het rapport aangedrongen op een accoun tantsonderzoek. En het Gasthuis staat on der accoutantscontrole van de Vereen, van Ned. Gemeenten. De voorzitter wil hierover nu lie ver niet spreken. Er zou heel veel over te zeggen zijn. Over het voorstel-Van Poelgeest tot benoeming van een commis sie staken de stemmen (tegen de wethou ders en de heeren Vermaire, Simons, v. d. Does en Eckhardt). Dhr v. Poelgeest wil zoo spoedig mogelijk weer een Raadsvergadering. De voorzitter is daartoe bereid, maar dan zullen we bij supple- toire begrooting den post presentie geld moeten verhoogen. Dit is al de tien de vergadering dit jaar. Dhr Vermaire wil aandringen bij de vereen. Hendrick de Keyser op verdere restauratie van het Gothisch Huis. De voorzitter zegt dit toe. Dhr G r u c q dankt den voorzitter en de politie voor de royale medewerking op Zondag 26 Juni bij den optocht der S.D. A.P. Dhr Eckhardt heeft in de vorige vergadering zijn protest hiertegen laten hooren, omdat de Zondagswet spreekt van „niet dan na het eindigen van alle godsdienstoefeningen". Dhr v. d. Does vraagt of het rapport over 't Gasthuis nu publiek gemaakt mag worden. De voorzitter antwoordt op grond van art. 49 der gemeentewet bevestigend. Hierna sluiting. Ingezonden Mededeeling. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Het raadhuis te Veere. H. M. de Koningin-Moeder heeft door het zen den van een belangrijge gift wederom van Haar voortdurende belangstelling in de restauratie van Veere's Raadhuis doen blijken. Verbetering. In de advertentie van Vrouwepolder in ons nr van gisteren is een fout ingeslopen. De voorlaatste re gel moet luiden: f2.50 p. d. p. p. ±f25 p. w. z. p. BLIKSEMAFLEIDERS, in eiken omvang en voor elk bouwwerk. Installa teur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129 (Adv.) Goes. Donderdagavond ontstond in de M. A. de Ruijterlaan een vechtpartij, waarbij de loterij-agent C. v. H. een der- gelijken klap op het hoofd kreeg, dat een beduidende bloedende wond ontstond. Dr Looyen verleende geneeskundige hulp, terwijl de politie van een en ander pro- ces-verbaal opmaakte. Aanleidende oorzaak moet het plaatsen van een hekje geweest zijn. Hansweert. Het Ned. zeilschip „Ambu lant.", schipper Van Schooten, geladen met kolen voor Wageningen, is gistermor gen nabij Terneuzen in aanvaring geweest met een zeeboot, waarbij het ernstige lek kage beeft bekomen. Om zinken te voor komen heeft men het schip op de slikken gezet, alwaar men het met een noodrepa- ratie zal trachten te dichten. Kapelle. Bij het bergen van hooi in de landbouwschuur kwam de zoon van den landbouwer J. op 't Hof van boven uit de schuur te vallen. Directe geneeskundige behandeling moest worden ingeroepen. Tholen- Door den Burgemeester is be kend gemaakt, dat de Rijksontvanger al hier behalve op de gewone kantooruren voor de aanvragen ter bekoming van een kosteloos rijwielplaatje zitting houdt op Dinsdag 19 en 26 Juli en 2 Augustus en Woensdag 20 en 27 Juli en 3 Aug. des avonds van 7 tot 9 uur N.T. Zierikzee. Bij de Donderdag gehou den herstemming voor een hoofdingeland voor den ongebouwden eigendom, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van jhr G. A. van Gitters, werden uitgebracht 151 stemmen, waar van 1 van onwaarde, zoodat 150 stemmen geldig werden verklaard. Hiervan ver kreeg de heer W. J. ten Haaf 96 stem men en de heer N. W. v. Putte 54 stem men, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amstelveen, J. Fokkema te Sprang, Bedankt voor Oostermeer en Eestrum, W. E. M. Hoekzema te Paesens. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hoorn, J. Dijkstra te Haulerwijk. Naar Valthermond, D. Veen- huizen, cand. te Groningen. Bedankt voor Wilnis en Oudega (W.), D. Veenhuizen, cand. te Groningen. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Papendrecht, W. F. La- man, cand. te Leiden. 'Vacatures in de Ned. Herv. Kerk. Volgens een opgaaf in het „Doet. Weekblad" van gisteren bedraagt het aantal predikantsvacatures in de Ned. Herv. Kerk op 1 dezer 330, d.i. 11 minder dan op 1 Januari. Beroepbaar. Door de Classis Groningen zijn beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken F. J. Jonkhoff, Heerenbin nensingel 5, Groningen en M. J. van Dij ken, Koorenweg 96a, Groningen. Ingezonden Mededeeling. genieten in bosch en duin, op hei en strand zonder gevaar voor zonnebrand is slechts mogelijk, als gij gelaat, handen en armen inwrijft met „Zij"-Crême of „Zij"-01ie. In prijzen van 203045 en 75 cent. Zondag 10 Juli. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz (H.Av.), nm. ds. Homburg (H.Av.), av. ds de Vries (Dankz.). Lokaal Chr. Bewaarschool 9.30 u. leesdienst. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries (H.Av.), nm. ds Steinz. Hoedekenskerke vm. dhr Louwerse, nm. ds Hulsbergen. Ellewoutsdijk vm. ds Hulsbergen. Wissekerke vm. en nm. ds Louwerse. Geersdijk vm. leesdienst, nm. dhr de Jager. Geref. Kerken. Wemeldinge, vm. en nm. ds Lambooy van Soemba. E i n d-e x a m e n R. H. B. S. te Middelburg. Afd. B. Geslaagd: B. J. Troll, A. G. Visser, L. G. van Aken, W. H. van Doorninck; H. A. J. Griep (m), B. Koens, J. J. Mes, A. Mantz, W. M. Th. Meijer (m), H. W. Naezer, G. Rab, P. D. Sanders, W. J. J. Snijders, M. S. H. Ta- zelaar (m), W. G. Tazelaar, A. J. Ver- straate. Bij de aan de Technische Middelbare School „Technicum" te Rotterdam gehou den examens zijn geslaagd: voor assistent bouwkundig opzichter: A. B. J. de Koning, B. N. de Koning, F. A. de Ruiter, H. J. Spindler en de extra- nëi G, J. Roels, W. Swint en F. G. War ren, allen te Vlissingen en J. L. Tiele- man en L. Tieleman te Nieuwerkerk (Zee land). Kapelle. Geslaagd te 's Gravenhage voor praetisch aanvullings-examen voor t.b.c.- buisbezoekster zuster A. Kuyper te Ka pelle. In de Vrijdagmiddag gehouden verga/- dering van den Gemeenteraad waren 16 leden aanwezig. Afwezig waren de hee ren Laernoes, Wesseling en Rorije, allen wegens uitstedigheid. Onder de mededeelingen was er een van Ged. Staten, dat zij hun beslissing omtrent de gemeentebegrooting voor 1932 hebben verdaagd. Ingekomen was een adres van de Vlis- singscbe vischhandelaren om te verbie den bet venten met paling gedurende de kermisweek. De voorzitter zeide, dat onmiddellijk in Goes is geïnformeerd, boe daax de verordening luidt. Toen is geble ken, dat het alleen geldt voor gewone ven ters, maar niet voor menschen, die elders een zaak hebben. Dat zou ook te gek wor den. De politie zal wel toezicht houden, dat de verkoop niet plaats heeft vlak in de omgeving van de kermis. De Raad nam verschillende verslagen voor kennisgeving aan. Aan het gisteren reeds vermelde voor stel van het raadslid Ir H. G. Wesseling, inzake bezuiniging op uitgaven en pensi oenaftrek of loonsverlaging, verleenden de heeren Paap en Woltering steun. B. en W. zullen in de Augustus-vergadering prae- advies uitbrengen. De Raad verleende aan den gemeente secretaris op zijn verzoek verlof van 16 Juli tot en met 8 Augustus. Het voorstel om het aantal leerkrachten aan school A terug te brengen van 4 tot 3 en tot het overplaatsen van een onderwij zer van school A naar school G werd z. h. st. aangenomen. Thans waren aan de orde het voorstel en de adressen inzake de wijziging der verordening op de winkelsluiting. Dhr van Hal wees er op, dat de Mi nister1 alleen wijzigingen goedkeurt als een groote groep winkeliers daarmede ac eoord gaat en dit betreft zeker de sluiting op één middag van de kapperszaken. De Raad heeft dit echter de vorige maal niet erkend en spr. hoopt, dat de Raad nu te rug komt op zijn besluit. Nu de winke liers, die eerst niets vroegen inzake de openstelling op Zondag daarmede komen, heeft spr. deze kwestie ook overwogen en Onlangs heeft de Soc.-Dem. fractie van de Tweede Kamer de aardigheid uitge haald, dat zij de door de Eerste Kamer verworpen pachtwetten als initiatief-ont werpen weer aan de orde stelde. Men heeft toen van comedie gesproken. En dat die karakteriseering niet on juist was, wordt nu door „Het Volk" toe gegeven. De Onafh. Soc. Partij te Amsterdam heeft n.l. iets soortgelijks gedaan. Zij heeft aan den Amsterdamschen Gemeente raad een verzoek gericht omhet raadsbesluit tot tijdelijke verlaging van de loonen der gemeentewerklieden weer in te trekken. In hooge mate verbolgen omdat de Soc.- Dem. raadsfractie hierdoor in een moei lijk parket komt, verklaart nu „Het Volk" dat het indienen van een dergelijk adres niets anders is dan comedie, en een on waardig spel. Met deze woorden is nu precies aange geven het optreden van de roode Kamer fractie toen zij de verworpen pachtwetten weer aan de orde stelde. Niets anders dan comedie. Een on waardig spel. En dat nog wel ten koste van de landbouwende bevolking die als er voorstellen van beteekeilis aan de orde ko men, bij de S.D.A.P. geen steun vindt. OPMERKFR. zal hij zich, hoewel noode, neerleggen bij het voorstel van de Commissie van de strafverordeningen. Alles wordt in het werk gesteld om Vlissingen als badplaats vooruit te brengen en daartoe kan ook dit mede helpen. Waar men minder aange name ervaringen heeft op het gebied van de houding der winkeliers ten opzichte van bet personeel, wil spr. goed toezicht daarop. De heer Woltering zeide, dat de Antirevolutionairen principieele bezwa ren hebben tegen openstelling op Zondag, omdat God voorschreef, dat men 'n rustdag zal hebben na zes dagen van arbeid en dit gebleken is een ontzaglijke zegen te zijn. Bovendien, maar dat is voor ben van se condair belang, betwijfelen zij ten zeerste, of de belangen van den middenstand nu wel zoo zeer geschaad zullen worden als men voorgeeft. Ten tweede gebiedt bet sociaal program, om naast de stoffelijke belangen ook de geestelijke belangen der arbeiders te behartigen. Want ook de ar beidersbelangen zijn in de A. R. partij veilig. Verder heeft Spr. er niet het min ste begrip van, dat de S. D. A. P. dit voorstel tot opening der winkels steunt, daar zij zich bij uitstek noemt de partij, die alleen strijdt voor de belangen der ar beiders. Te Middelburg beeft de S. D. A. P. ten minste de vorige week blijk gege ven van beter inzicht aangaande de win kelsluiting op Zondag. De beer v. d. Beke Callenfels zei de, dat hij kan begrijpen, dat men de win kels bij de badplaats open wil hebben, maar het is heel wat anders wat nu Ge meenschappelijk Belang heeft gevraagd voor vele winkels in de stad. Spr. zal daartegen zijn. De heer van Spanning zegt, dat de heer Woltering op moet passen met ver wijten, want o.a. te Domburg stemden zijn geestverwanten vóór de openstelling. Ter wille van één groep arbeiders kan spr. echter zijn stem niet aan 't voorstel geven. De heer van Oorschot schaart zich achter het voorstel der Commissie, omdat de arbeiders, die alleen op Zondag ont spanning kunnen zoeken ook open winkels moeten vinden. De heer K n i g is ook voor de open stelling. De heer S o r e 1 zegt, dat zijn collega Woltering het niet zoo kwaad heeft ge meend, maar spr. is dankbaar, dat de S. D'. A. P. nu eens goed haar standpunt op sociaal gebied beeft doen blijken. De voorzitter zegt, dat toch blijk baar het principieele bezwaar niet voor alle antirevolutionairen geldt, want dhr Van Westen stemde in de commissie voor het voorstel en de burgemeester van Dom burg was ook voor de openstelling. Inzake de sluiting der kapperszaken acht spr. het niet gewenscht zoo spoedig weer op een genomen beslissing terug te komen. De heer Van Hal zegt, dat de S. D. A. P. niet uitsluitend naar het belang der arbeiders, maar ook naar dat van andere groepen van de bevolking mag kijken. Dhr Woltering heeft alleen willen wijzen op het verschil in houding van de S. D. A. P. in Middelburg en in Vlissingen. Spr. is wel voor één middag sluiting der kapperszaken. Met dhr Van Westen is het laatste woord nog niet gesproken. Dhr Paap kan de principieele bezwa ren niet begrijpen, gezien dat toch ook bij vervoermiddelen enz. wel werk op Zon dag verricht moet worden. Zij, die bezwa ren hebben open te zijn op Zondag, zul len hun klanten wel op andere dagen krij gen, maar hier gaat het om menschen van buiten, die op Zondag de stad bezoeken. Het voorstel-Van Hal inzake de kap perswinkels wordt aangenomen met 10 tegen 6 stemmen, die van Mej. Meijer en dhrn Harts, Callenfels, Van Westen, Pol derman en Paap. Het voorstel om de ge noemde winkels op Zondag in het seizoen toestemming te verleenen open te zijn, wordt aangenomen met 11 tegen 5 stem men, die der heeren Woltering, De Meij, Callenfels, Sorel en Van Spanning. Bij de rondvraag zegt de voorzitter dhr Van Oorschot toe, dat B. en W. een onderzoek zullen instellen naar de vraag, op welke gronden de beide opvolgende in specteurs der Volksgezondheid hebben ge dreigd met intrekking van de bevoegdheid

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2