Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. God roept het zijn k«A toe: „maai er haast mee, predikt het Evangelie de gan- sche aarde." En nu zijn we wel in een tijd van verslapping, maar voor de zen ding moet het zijn: „ik geloof en daarom geef ik." Na het zingen van Psalm 873 en 4 werd de morgensamenkomst gesloten. Om twee uur ongeveer werd wederom geopend door Ds L. Kleisen, welke liet ■zingen Psalm 89 7. Na het gebed las deze, tot aller verrassing, een brief van de zendelingen Ds Bikker en Ds Geleinse voor, waarna als spreker optrad Ds J- Hoogendoorn van Zierikzee, met 'het on derwerp: „Wat baat het ons nu wij aan zending doen." Als wij alles vergeten hebben, aldus spr., vergeten we onszelven niet en vragen we ten opzichte van onszelven, ons altijd af, „wat baat het ons". En als wij ons nu af vragen: „wat baat ons, nu wij aan zen ding doen," en ons ook daarbij afvragen: „geeft het ons stoffelijk voordeel?" dan zegt Spr.: „Neen, het zal van ons steeds meer offers vragen, steeds meer zendelin gen, onderwijzers, dokters enz. Wanneer wij nu in het geloof daaraan mogen arbei den, dan zal ook dit zijn baten afwerpen. En nu gaat het er om, om in gehoorzaam heid den wil van God te doen. Vervolgens trad na het zingen van Ps. 98 2 op, Ds A. Visser v. Dordrecht, met 'het onderwerp: „De Toradja's en wij." Spreker vertelde een en ander over het doen en laten der Toradja's. O.a. wees spr. op het Dinamisme en Animisme. Een machtige factor was voor de zendeling het vasthouden van den Toradja aan de Adat. Wij kunnen het ons niet indenken, hoe het met de Toradja's is gesteld, wij', die groot gébracht zijn hij het woord van God. En nu zijn wij er nog niet of wij zendings- menschen zijn, wij moeten ook zelf dien Jezus leeren kennen. En dan zal ons hart opengaan voor het welzijn van den To radja. Na de Pauze kwam aan het woord Ds H. Janssen, Leger- en Vlootpredikant in algem. dienst. Hij begon zijn groote dank baarheid uit te spreken voor de 'groote weldaden welke we op dezen dag mochten genieten. Wat is het doel van deze zendings- dagen? Nu stond spr. even stil bij de or donnantiën, welke God aan Israël gege ven had. Als wij eens wat meer rekening Melden met die ordonnantiën, dan zon den wij ook niet zoo in de misère zitten. Voor Israël luidde het bevel dat het eenige malen per jaar bijeen zou komen om het aangezicht des Heeren te zoeken, en dat bijeenkomen was in het belang van hun geestelijk en hun nationaal leven. Bij het naar huis gaan zongen zij met elkander hun liederen Hamaaloth. In dit verband ziet spreker op de zendingsdagen. 'Op deze dagen komt die onderlinge band zoo uit. En 'het werk van Christus komt op zulke dagen ook zoo uit. En nu onze taak. Die is er een van de „daad". Deze daad is niets anders dan de wereld ons geloof laten „zien". En in dat geloof doen we aan zending, dan wer ken we aan de komst van dat rijk, waarin God zal zijn „alles in allen." Nadat spre ker nog, namens de regelingscommissie allen, welke medegewerkt 'hadden aan 'het welslagen van dezen zendingsdag, had bedankt, werd door hem met dankgebed geëindigd. Zoo is deze 5e Zeeuwsche zendingsdag weer voorbij', 't Was een gezegende dag. van Zaamslag, Zierikzee, Biezelinge en Walcheren, waren wederom vele honder den opgekomen, 'n Flinke bate 'kan af gedragen worden aan de Ghr. Geref. Zen- ding. Het orgel, wat bespeeld werd door den organist der Ohr. Geref. Kerk, dhr Rie- rnens, was uit het Orgelmagazijn van de firma Van Damme, Walstraat, Vlissingen en Middelburg. Toegelaten tot de le klas der Chr. Kweekschool te Middelburg: J. C. Abra- hamse, St.-Laurens; C. Bal jeu, Souburg; J. Boone, Souburg; P. Cijsouw, Wemel- dinge; S. Cornelissen, Middelburg; P. J. v. Dijke, Middelburg; H. Enkelaar, Mid delburg; D. Filius, Koudekerke; P. van Fraassen, Serooskerke (W.); J. op 'tHof, Oudelande; P. W. Jobse, Domburg; J. de Jonge, Goes; J. v. Liere, Oudelande; A. Ludikhuyze, Middelburg; C. J. Mol, Oude lande; A. J. Polderdijk, Souburg; C. J. de Rijk, Baarland; E. Pa v. Sluys, Mid delburg; K. v. Sparrentak, Middelburg; D. C. Sturm, Vlissingen; G. Vleugel, Goes; J. de Vos, Ooltgensplaat; P. M. v. Waarde Driewegen; C. J. Weststrate, Waarde; H. Wolzak, Goes. Geslaagd te Leiden voor het candi- daats-examen Indisch recht de heer J. P. A. van Ballegoyen de Jong te Goes. Te 'sGravenhage slaagde voor het eindexamen Gymnasium A de heer J. F. G. van Beinse uit Middelburg. Thans i3 definitief benoemd tot leeraar Nijverheidsonderwijs aan de Am bachtsschool te Oostburg, de heer P. .T. Kouwe aldaar. Notariëel examen. Geslaagd voor deel I: Ch. L. Welleman te Krab- bendijke. Machinisten examen. Geslaagd voor diploma B: J. A. van Lare, Vlis singen. Voor het eindexamen der R.H.B.S. te Vlissingen afdeeling A slaagden Dins dag alle candidaten, n.1. de heeren P. de Broeder, L. I. F. M. Debra, H. Depoorten, A. J. van der Linden, J. den Outer en P. den Outer en de dames M. van der Hoek, M. de Lange en M. R. Quasters. Westkapella Op de voordracht voor een benoeming tot onderwijzer aan de open bare lagere school alhier zijn geplaatst de heeren 1. G. W. Smeenk te Doetin- chem; 2. I. W. Bakker te Burgh (Sch.); 3. L. Broere te Den Burg (Texel). Biezelinge. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. Chr. school alhier is be noemd de heer S. A. Luitwieler te Vlis singen. UIT HET RUSSISCHE PARADIJS. Een redacteur van de Soc.-Dem. pers vertoeft momenteel in Rusland om het le ven in het Sovjet-paradijs van nabij te bekijken. Aan zijn mededeelingen in „Het Volk", die niet onbelangrijk schijnen omdat geen beschouwingen maar feiten worden gege ven is het volgende ontleend: Het leven is hier duur. Zelfs het onont beerlijke boven het te kleine minimum, dat den loonarbeider toegemeten wordt, is pe perduur, en luxe dit is al het niet- ouontbeerlijke is extra gepeperd van prijs en daarna verdubbeld. De schoenpoetser op straat schijnt be halve op zijn bankje op zware lasten te zitten. Hij vraagt een roebel, maar neemt het karweitje ook aan voor een halven roebel. Dit is 64 cent. Een doosje cigaret- ten, de helft hol mondstuk, verder een dun pijpje, 2 Yt c.M. lang tabak, 96 cent. En wat ik voor een ons tabak heb betaald, verraad ik niet, om mijn hartstochtelijke gehechtheid aan de pijp niet belachelijk te maken. Het porto voor een brief is 44 ct. Wat kan de arbeider nu onder deze om standigheden voor zijn loon koopen? Hij verdient in de hoofdsteden 150 roebel per maand. Dat geldt voor de goed-betaal- den onder de gewone arbeiders. Per werk dag is het loon dus 6 roebels, per uur 75 kopeken. Een overeenkomstig Neder- landsch arbeider ontvangt even vaak 60 cent, een werklooze in de stad 30 cent. Wittebrood is luxe. Dat krijgt de arbei der niet. Een puntbroodje, dat bij ons een paar centen kost, kan voor een uurloon niet worden gekocht. Onder den roebel is het niet te verwerven. Het roggebrood kost 17)4 cent het Kg. Het nominaal-hoogere uurloon in aan merking genomen, scheelt dat niet zooveel met den Hoilandschen prijs. Al hebben wij voor minder geld goed tarwebrood. Het groote verschil zit hierin, dat de Hoüandsche arbeider zooveel brood kan koopen als zijn geld toereikt, en dat de Russische gerantsoeneerd wordt. Wat des te erger is, daar de mogelijkheid om het tekort met ander voedsel aan te vullen, heel gering is. Aardappels zijn heel schaarsch, vet ook, van vleesch, melk, bo ter en margarine is geen sprake. Werkt de man in de zware industrie, dan gaat het nog. Hij krijgt 800 gram per dag toegewezen. Maar zijn huisgenooten, vrouw, zoons en dochters ontvangen niet meer dan 200 gram. Dus moet uit den vrijen handel het tekort worden aange vuld. Hier echter kost het roggebrood ten minste 4 roebel per Kg. Vijf a zes uur loon van een volslagen arbeider voor een portie, die gemakkelijk bij één maaltijd zou verdwijnen, als de menschen zich zat konden eten. Door de schrale rantsoeneering en de schreeuwende duurte van andere levens middelen, is het broodtekort nijpend in dit land, dat tarwe en rogge bij scheept ladingen exporteert. In den straathandel worden hompen brood van een pond, en zelfs sneden van een half pond te koop aangeboden. In een aantal straten van Kiew en Charkow staan op een rijtje boe renvrouwen met een voorraad van vijf of zes pond roggebrood uit het dorp. Op de markt ziet men nog grootere partijen aan gevoerd. Ook staan er mannen en vrouwen die een stuk te koop aanbieden. Een vrouw zag ik zoo'n hompje, dat een flinke jongen best op kan, liefkoozmd streelen, terwijl zij op een kooper stond te wachten. Mis schien uit den eigen mond gespaard. Daar scharrelen huismoeders langs de arbeiders die wij geneigd zouden zijn tot 't lompen- proletariaat te rekenen. Zij doen een bod op een portie, die met hun behoefte of be- taalkracht overeen komt. Is het al te wei nig, drie kwartjes of een gulden om het in Hollandsch uurloon uit te drukken voor een stuk van een pond, dan is de kooper lucht voor de koopvrouw. Van een bod van vijf kwartjes neemt zij voldoende notitie om twee gulden of zeven kwartjes te vragen. Tenslotte wordt men het op f 1.60 tot f 1.70 eens. Een onoogelijk stuk toiletzeep kost in alle winkels 1.20 roebel, ruim anderhalf uurloon. Voor een gulden koopt men in Holland gemakkelijk vijf of zes betere. Eieren zijn op een hoogst enkel uit zonderingsgeval na voor arbeiders al leen in den straathandel verkrijgbaar: 10 stuks voor 7 roebel. Bijna een uurloon per stuk. Boter verkoopt de coöperatieve winkel der bedrijven niet, de staatswinkel even min. Op de Bazar kost zij 30-35 roebel het K.G.; bijna een week loon. De bevoorrech te groepen, die hun inkoopen in de Sov- narkom mogen doen, betalen er vijf roe bel het K.G. Suiker kost 64 kopeken het K.G. het loon voor 50 minuten werk. Maar de win kels zijn gauw uitverkocht. De aanvulling op de markt moet met 10 roebel het K.G. 13 uur loon worden betaald. Een kip kost 10 tot 18 roebels in dén vrijen handel. In de officieel toegelaten winkels is het artikel niet te koop, even min als vleesch. Een kubieke meter hout kost in den t winkel 75 tot 80 roebel, 14 dagen loon. Ko len zijn heel schaarsch. In d8n winter wordt kou geleden. Kleeren en schoenen zijn haast niet te betalen. Uit de etalage van een coöpera tieven winkel noteerde ik de volgende prij zen: een vrouwenmantel, zooals in Amster dam geen arbeidersvrouw zou willen dra gen, 113.50 roebel; een japon van crêpe de chine 195.65 roehei; vrouwenhoedjes, zooals ze bij ons op de markt verkoopen 27.20 roebel en 30.60 roebel, het weekloon van een arbeidster; een halfzijden blouse 61.50 roebel. De gelukkigen, die een bon bemachti gen, betalen voor grove werkschoenen 10 roebel. Buiten den bon: 25 tot 30 roebel. De huren zijn laag. In een der nieuwe fabriekswoningen de eenige, die naar onze begrippen bewoonbaar zijn be taalt een arbeider voor twee kamers en een keuken 10 roebel. Dat is de helft van de huur eener (maar dan grootere) ar beiderswoning in een Hollandsche stad. De overgroots meerderheid verwoont nog iets minder, maar woont dan ook zeer be krompen en slecht. Het deel van het loon, dat voor voeding een kleeding beschikbaar blijft, is niet grooter dan in Holland. En voor dit deel koopt de Hollandsche arbeider een veel voud van wat de Russische arbeider krijgt Terwijl zijn vrouw en hij er geen uren voor in de rij behoeft te staan. Materieel had de Russische arbeider het toen niet beter dan onze werkloozen. Nu heeft hij het veel slechter". 30 melaatschen vallen een stad binnen. Naar uit Boekarest wordt gemeld, werden de bewoners van de stad Isaccea Maandagmorgen opge schrikt door dertig in lompen gekleede mannen, die in verregaanden staat van melaatschheid verkeerden. De melaatschen, die afschuwelijk mis vormd waren, waren losgebroken uit de leprosenkolonie van Tichilestry en trok ken van dorp naar dorp op zoek naar voedsel. De inwoners van Isaccea vluchtten weg uit de straten en sloten zich op in hun huizen, terwijl zij den ongewenschten be zoekers uit de vensters voedsel toewier pen. De melaatschen kwamen bijkans om van den honger. Gedurende tien dagen hadden zij niets gegeten. Dé prefect der provincie, een dokter en een detachement gendarmen omsingelden hen en dreven hen terug naar de lepro- sen-kolonie. Beroofd in een D-trein. Ge durende de reis met den nacht-D-trein van Amsterdam naar Berlijn is de hoofd vertegenwoordiger van een Nederlandsche firma te Berlijn van f 22.000 beroofd. Maandagavond was. de bestolene uit Amsterdam vertrokken en gistermorgen om half acht te Berlijn aan het station Friedrichstrasse aangekomen. Eerst in 't hotel bemerkte hij het verlies van zijn portefeuiüe, waarin zich het geld bevond. Naar hij aan de politie mededeelde, had hij voorbij Bentheim zijn slaapcoupé op gezocht. Hij had de deur achter zich ge sloten. De portefeuille zat in zijn jas, wel ke hij aan den kapstok had gehangen. Vermoed wordt, dat een internationale treindief de portefeuiüe in den loop van den nacht heeft gestolen. Treinbotsing. Gistermorgen liep de personentrein van 10 uur uit de richting Arnhem vlak voor het station Aalten door verkeerden wisselstand op een op het eerste perron staanden goederen trein. Deze goederentrein werd in de flank aangereden, waardoor twee leege goede renwagens geheel werden vernield. De lo comotief van den personentrein werd van te voren ernstig beschadigd. Een hulptrein uit Winterswijk was spoedig ter plaatse om de baan vrij' te maken. De trein van één uur kon zoo doende weer passeeren. Persoonlijke ongevaüen hadden niet plaats. Een inbreker met fantasie. Gisternacht bemerkte een waker van de fabriek „Piet Smit", te Rotterdam, dat er licht brandde in de woning van de wed. v. W., welke woning eveneens aan den Kreekweg is gelegen. Toen de waker zich naar de woning begaf, ging het ücht uit. Op een regenwaterton zag hij evenwel een gleufhoed liggen, zoodat de waker be greep, dat er iets niet in den haak moest zijn, daar in deze woning aüeen de be jaarde weduwe woont. Hij waarschuwde dan ook de politie, die de omgeving en de woning doorzocht. Een keukenruit bleek te zijn ingedrukt en daardoor was de dief binnengekomen. Hij was echter al weer verdwenen en er werd niets vermist. In de omgeving van de woning vond de politie ev.enwel een fiets in het gras liggen, waar op een regenjas, blauwe werkmansklee- ding en een bolhoed waren gebonden. Bij deze fiets werd een tijdlang de wacht ge houden en toen verscheen er een man, die zeide, dat de fiets aan hem toebehoorde. Hoe de fiets daar gekomen was, kon hij aanvankelijk niet vertellen. Daarop disch- te hij een verhaal op, dat hij onder Yssel- monde door een individu was aangeval len, dat hem wilde berooven. Hij zou de zen man zijn fiets voor de voeten hebben geworpen, maar de man had hem weten te verjagen en was er daarna met de fiets van door gegaan. Dit verhaal vond bij de politie weinig geloof, zoodat de man werd meegenomen naar het bureau. Hier bleek dat de aangehoudene is de 32-jarige J. H. v. "W., die veertien dagen geleden uit de strafgevangenis te Breda was ontslagen, waar hij vier jaar had doorgebracht, in verband met een te 's Gravenhage gepleeg de inbraak. De man is thans weer in ar rest gesteld. In het hol van den leeuw. Gisternacht hebben dieven een bezoek ge bracht aan de woning van mr H. de Bie, vice-president van de Rotterdamsche rechtbank en president van de strafkamer en aan de woning van mr G. L. van Oos ten Slingeland, rechter bij de Rotterdam sche rechtbank, die beiden in de Prinses Julianalaan wonen. De inbraken moeten door dezelfde lieden zijn gepleegd. In bei de woningen is men door een tuimelraam, dat geforceerd werd, binnengekomen. Eenige kamers en kasten werden door zocht, waarna de dieven door de deuren, die van de keuken toegang geven naar de tuinen, weer verdwenen. De buit is bij beide inbraken slechts gering. Er wordt voor ongeveer f 6 aan kleingeld in elke woning vermist. Toen B. en W. ruzie maak ten... Reeds sedert geruimen tijd bestond een familieveete tusschen de gezinnen B. en W. te St.-Willibrord. Zondagavond ontstond naar aanleiding daarvan een ernstige vechtpartij tusschen den 21-jarigen A. B. en den 23-jarigen J. W., waarbij eerstgenoemde een aantal messteken werd toegebracht, die zoo ern stig bleken, dat B. in het ziekenhuis te Etten moest worden opgenomen. De Rijks- veldwacht heeft het onderzoek in handen. Ongeluk met een lift te Zaandam. Een vreeselijk ongeval vond gistermiddag in de expeditie-af deeling van de Koekfahriek der firma Albert Heijn te Zaandam plaats; terwijl de 37-ja- rige H. met den 18-jarigen K. met de lift naar beneden ging, bleef deze op 20 c.M. hoogte van den vloer, waar zij moest zijn, staan. De knecht stapte uit en H., die niet begreep, waarom de lift niet doorgegaan was, deed een onderzoek naar de oorzaak daarvan. Terwijl H. nog zijn hoofd buiten de lift hield, zakte plotseling het gevaarte naar beneden. Tusschen den drempel en het liftdak raakte hij bekneld met het ge volg, dat zijn hoofd bijna geheel verbrij zeld werd. De man was vrijwel onmiddel lijk dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. (Tel.) Verdronken. Eergisteravond is in de Bergambaehtsche buurt nabij Schoonhoven het 2-jarig dochtertje van den landbouwer A. de Ruiter in een sloot geraakt en verdronken. Ontrouw bestuurslid. Dezer dagen heeft zich bij de politie te Rotter dam aangemeld het bestuurslid van den Algemeenen Nederlandschen Stukadoors- bond, afdeeling Rotterdam, die mededeel de zijn bond voor een bedrag van onge veer f 900 te hebben benadeeld. M. was belast met het doen van uitkeeringen aan werklooze leden van zijn bond. Hij ont ving hiervoor wekelijks een bedrag, dat de bedragen, die hij moest uitkeeren, te boe ven ging. Dat werd dan later weer verre kend. De man, die tot voor een tijd een in komen had van f 40 per week, beheerde de bedragen, die hem door de handen gin gen zeer punctueel. Toen hij evenwel zelf werkloos geworden was en met zijn gezin van een steunbedrag van f 16 per week moest leven, heeft hij van de bondsgelden geregeld zooveel afgenomen, dat hij zoo ongeveer zijn oude inkomen behield. Be grijpende, dat dit ten slotte moest uitko men, heeft hij zich tot de poütie gewend, die proces-verbaal tegen hem heeft opge maakt. „Maatregelen" van sta kers. Een stucadoor, die te Hillegers- berg in een aanbouw zijnd pand werk zaam was, is eergisteravond, na beëindi ging van zijn werktijd door een aantal sta kende stucadoors opgewacht. Te Rotter dam is hij vastgegrepen en naar het bondsbureau overgebracht. Hij werd ge dwongen het werk te staken en moest een verklaring teekenen; voorts moest hij een machtiging geven, dat men zijn gereed schappen bij zijn patroon kon weghalen. Onbewaakte overwegen. Te Hem bij Enkhuizen is een vrachtauto, ge laden met aardappelen, op den onbe- waakten overweg door den spoortrein ge grepen en verpletterd. De beide inzitten den liepen slechts lichte verwondingen op. De machinist zou voldoende signalen hebben gegeven. Auto en lading waren niet verzekerd. Inbraak in een kerk. Gister nacht heeft men ingebroken in de Geref. Kerk aan de Boergoensche vüet te Rot terdam. De inbrekers hebben zich toe gang verschaft door 'n glas-in-lood-raam van de consistoriekamer te verbreken. Dt- boekenkast werd opengebroken en over hoop gehaald. Eenige collecte- en spaar- busjes zijn geledigd. Tevens hebben de in brekers een flesch wijn, welke gebruikt wordt bij de bediening van het H. Avond maal, leeggedronken. Inbraak. Er is ingebroken in de Ned. Herv. Kerk te Slikkerveer. Door de daders is veel vernield. Hoeveel er wordt vermist is nog niet bekend. DEN HAAG. Naar wij vernemen, is Prinses Juliana voornemens op 12 dezer uit de Hartz te vertrekken om zich naar Mecklenburg te begeven, waar H.K.H. met Prins Hendrik eenigen tijd bij haar familie zal verblijven. DEN HAAG. De voorzitter van het Cen- 1 traal Stembureau heeft ter voorziening in de vacature-Heemskerk, na het be danken van Mr H. Bijleveld, tot lid der Tweede Kamer benoemd verklaard den heer, H. A. Dambrink te Utrecht GRONINGEN. Hedennacht heeft in het perceel Folkingestraat 8 een hevige uit slaande brand gewoed. De bewoners wer den nog intijds gewekt. Zij konden zich niet dan met groote moeite in nacht gewaad redden. De brandweer wist het vuur spoedig meester te worden. De be nedenverdieping (een sigarenzaak) is geheel uitgebrand. De bovenverdieping bleef gespaard. NIJMEGEN. Gisteren is een auto uit Rotterdam door het springen van een band over den kop geslagen. Drie inzit tende dames werden ernstig gewond. Twee hunner moesten in het Ziekenhuis worden opgenomen. De beide inzittende heeren kwamen met den schrik vrij. Contingenteering vroege aardappelen. BERLIJN. De Duitsche regeering heeft besloten in verband met den grooten in voer van vroege aardapelen, waardoor de verkoop van de Duitsche vroege aardappe len wordt bemoeilijkt, den invoer van dit artikel te contingenteeren. LONDEN. Het Lagerhuis heeft het voor stel aangenomen den geldigheidsduur voor de verhooging van invoerrechten van ijzer en staal tot 33Vs met drie maanden te verlengen. De conferentie te Lausanne. PARIJS. De Fransche minister-presi dent Herriot had Dinsdag een langdurig telefonisch onderhoud met den onder staatssecretaris van zijn kabinet. Herriot wiens terugkeer naar Parijs aanvankelijk bepaald was op a.s. Vrijdag, verklaarde, dat het hem voorkomt, dat dit tijdstip te vroeg is. Hij heeft aan den voorzitter van de Kamer gevraagd, de behandeling van het financieel program door de Kamer op as. Maandag te doen beginnen. De hoop op een bevredigende oplossing der moeilijkheden te Lausanne is dus nog niet opgegeven. Vanmorgen hadden te Lausanne tal van besprekingen plaats. Herriot heeft verklaard tot Maandag te zullen blijven. De besprekingen tusschen de Engelsche en Fransche delegaties hadden in de eer ste plaats betrekking op de buitengewoon moeilijke kwestie van een regeling der En- gelschFransche schulden. Van Engel sche zijde werd verklaard, dat de Engel sche regeering tot een tegemoetkoming in dezen bereid was, indien de Fransche re geering eenzelfde houding aannam in de Fransch-Duitsche schuldenkwestie. Herriot heeft gewezen op de groote moeilijkheid voor de Fransche regeering, waar zij in eigen land bloot staat aan al lerlei politieke aanvallen. De toestand is nog steeds moeilijk te beoordeelen. Mac Donald heeft zijn ver trek uit Lausanne wederom uitgesteld. MIDDELBURG. Exportveiling van 6 Juli. Aardbeien 512, roode bessen 11 15 gld. p. 100 k.g. Kleine veiling van 7.45 u.: aardbeien 614, tomaten 1318, druiven 6568, frambozen 52, roode bessen 16 ct. alles p. k.g.; meloenen 3555 ct. p. stuk. GOES. Veüingsvereeniging „Zuid-Beve land". Exportveilingen van 5 Juli 1932. Veüing van 11 uur v.m.: Aardbeien Ju- cunda A f 16.70—17.60, idem B f 13.80— 14.10, Madame Moutot 14.50 per 100 Kg. Veiling van 1 uur n.m.: Frambozen voor het vat 22, doperwten 910 per 100 Kg. Veiling van 4 uur n.m.: Aardbeien Ju- cunda A 15.7016.40, idem B 13.80, Ma dame Moutot 14.30 per 100 Kg. Kleine veiling: 620, frambozen 17— 36, roode bessen 1637, kersen: Luike naars 23—29, roode suikerkersen 2430, Meikersen 2950, Porceleinkersen 27— 30, Bruine Blance 2238, Hoüanders 2954, tomaten 120, doperwten 716, peulen 2135, princesseboonen 2849, snijboonen 2454, tuinboonen 78, pos telein 1012, zilveruien 16, aardappelen 2.504.40, idem poters 22.80, alles per 100 Kg.; perziken 18, meloenen 5570, witte komkommers 47, groene idem 3 5, kropsla 0.201.20, andijvie 3, snij boonen 0.600.70, bloemkool 48, idem lie soort 24, kipeieren 2.402.90 per 100 stuks; wortelen 58, kroten 4, ram menas 22.10, uien 7.70, sjalotten 0.50— 1.80, rabarber 3.30, radijs 0.10, lathyrus 0.60, aües per 100 bos; bloemen 79 per 100 pot. KAPELLE, 5 Juli 1932. Veilingen van 5 Juli: Exportveiling van 10 uur v.m.: Mad. Lefebre f 4.90f 11.10, Mad. Moutot f7.60—f 15.20, Jucunda's f 15—f 17.80, alles per 100 K.G. Exportveiling van 1 uur n.m.: Mad. Le febre f7.70—f 10.10, Mad. Moutot f9.10— f 14.70, Jucunda's f 15f 16, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 6—14, Vroege Kersen 2428, Porceleinkersen 21—30, Sui kerkersen 30—32, Meikersen 25, Hollan ders 4163, Frambozen 4244, Roode bessen 2028 ct., alles per K.G. Exportveiling van 4.30 uur n.m.: Mad. Lefebre f 9f 10.20, Mad. Moutot f 9.70 f 15, Jucunda's f 13.80—f 15.70, alles per 100 K.G. KRABBENDIJKE. Veüing van 5 Juli Aardbeien f 12.20f 15.50 p. 100 k.g. Op de gisteren in het Veilingslokaal Warmoezierstraat 3739 te Rotterdam houden veiling werden de volgende prij zen besteed: Kipeieren f 2.05f 3.35, een deneieren f 2f 2.20. Aanvoer 270.000 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3