■Pb "AW1 Berlijnsche Brieven Land- en Tuinbouw Politie. Burgerlijke Stand Het Vrouwenhoekje Dammen 2 5 ra li sji; 03 P| een drukker, die zeer waarschijnlijk niet begrepen heeft, met wat voor een zaak hij zich inliet. Tegen dezen man is voorals nog ook geen vervolging ingesteld. De drie Schiedammers zijn voor den Officier van Justitie geleid en bevinden zich momenteel in het Huis van Bewa ring. Het bleek al spoedig, dat de zwendel niet tot ons land beperkt was, maar dat er ook in het buitenland, vermoedelijk speciaal in België, verschillende valsche aandeelen in omloop waren gebracht. Hoewel reeds enkele valsche effecten in het buitenland opgespoord en in beslag genomen zijn, moeten er nog verschillende in omloop zijn. De politie doet haar uiter ste best om deze papieren te achterhalen. Den leider van het complot, een buiten lander, wiens naam aan de politie bekend is, heeft men nog niet weten aan te hou den. Hij is voortvluchtig. Smokkelen van wapenen. Ondanks het nauwlettend toezicht van grensbeambten wordt er toch nog gepoogd bij Vaals wapens Duitschland binnen te smokkelen. Dit bleek Donderdagmiddag weer toen een auto werd aangehouden, waarin men smokkelwaar vermoedde. In den auto werd niets gevonden, maar bij nader onderzoek vond men in de drie reservebanden een partij revolvers. Auto en revolvers werden in beslag ge nomen. Kerk-diefstal. Gistermorgen werd een inbraak ontdekt in, de R.K. kerk en pastorie te Medemblik. De inbrekers zijn vermoedelijk binnengekomen door het openschuiven van een raam aan den voorkant van de pastorie. De kamer van den pater hebben zij ge heel overhoop gehaald en er een kistje met f 130 meegenomen. Vervolgens zijn de indringers de sacris tie, welke aan de pastorie grenst, binnen gedrongen. Hier hebben zij de kluis ge forceerd en daaruit drie gouden kelken ontvreemd, alsmede een monstrans, een juweelen kruis van een monstrans en het gouden deksel van een ciborie. Noodlottige sprong. In opdracht van den Vreemdelingendienst gingen gisteren 2 rechercheurs te Rotter dam er op uit om een Griek, die reeds herhaaldelijk over de grens is gezet, maar telkens weer terugkwam, aan te houden en naar het hoofdbureau van po litie over te brengen. Waarschijnlijk heeft hij de politiemannen zien aankomen, want toen deze op het punt stonden het pand binnen te gaan, stortte hij zich plotseling uit een raam van de 3e verdieping naar beneden. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis ge bracht, waar men een ernstige schelel- breuk constateerde. DOOR DE BEIERSCHE BRIL. De Beiersche staatsregeering geniet over het algemeen bij haar onderdanen weinig populairiteit. In dézen staat Beieren niet alleen. Ook in de meeste andere Duitsche landen hoort men de bevolking te keer gaan tegen hen, die voor een bepaalden tijd het staatsbeleid in handen hebben. Op zichzelf is dat niet zoo heel erg en meest al verklaarbaar: sedert eenige jaren komt het er voor iedere regeering immers op aan, den algemeenen nood zoo goed en zoo kwaad mogelijk te verdeelen en er zorg voor te dragen, dat niemand haar regee- ling meer opponeert, dan de staat kan verdragen. Een minder gelukkige verdee ling van de onderlinge zorgen draagt er vaak toe' bij, dat de sympathie voor een bepaalde regeering tot het nulpunt daalt. Bovendien komt de staatsburger, die zich in zijn objectiviteit niet door fanatieke partijpolitiek laat beïnvloeden, somtijds tot de gewaarwording, dat er tegen den toenemenden nood weinig doelmatige maatregelen zijn getroffen; een reeds lang voor wenschelijk gehouden hervorming van b i, bestuurssysteem laat <?p zich wachten; de economische maatregelen, welke de onzinnige tegenspraak tusschen gebrek en overvloed in het eigen land bin nen bepaalde perken brengen, blijven uit. Geen wonder, dat de moedeloosheid hier bij velen overgaat in vertwijfeling en de agitator, die van deze omstandigheden handig gebruik maakt, grooten toeloop krijgt. De Beiersche staatsregeering heeft den laatsten tijd weer wat van de door haar verspeelde sympathie terug gewonnen en wel door haar systematisch vasthouden aan het uniformverbod. Daar komt nog bij, dat het oer-Beiersche gemoed graag overhoop ligt met de „Saupreussen", spe ciaal met de „Berlinern". De diepere oor zaak van zijn verzet ligt in de eigenschap, die speciaal door ons volk kan worden begrepen: de Beiersche staatsburger laat zich niet graag onnoodig uit zijn „König- lich bayerische Ruah" brengen, wenscht zijn rust niet verstoord te zien door het demonstreeren en marcheeren van geuni- formde politieke groepen en partijen. Niet slechts de Beiersche volkspartij en de van haar afhankelijke socialisten, het overgroote deel van de Beiersche bevol king vraagt zich af, waarom in een tijd perk van interne spanning en verdeeld heid de straat voor zulke bedenkelijke doeleinden moet worden vrijgegeven? Het feit, dat de opheffing van het S. A.-verbod over gansch Duitschland aanleiding gaf tot bloedige vechtpartijen tusschen de na- tionaal-socialisten, communisten en ande re revolutionairen, was voor de Beiersche regeering, die uit bittere ervaring weet, wat een „Putsch" beteekent, gegronde aanleiding, zich tegen de maatregelen der rijksregeering te verzetten. Munchen bezit het circus Krone, dat niet zoozeer door de halsbrekende toeren van acrobaten en geregelde bokswedstrij den als wel door de vergaderingen der na- tionaal-socialisten tot ver buiten Beieren bekendheid geniet. In Munchen bezoekt men met gemengde gevoelens het Hof- brauhaus, waar von Kahr in 1923 tegen wil en dank ja moest zeggen op alle eischen van Adolf Hitler en ondanks het mislukken van dezen veldslag, nog wel onder medewerking van generaal Luden- dorff, werd in Munchen het Bruine Huis neergezet als een blijvende herinnering aan de heldendaden van Adolf Hitler en zijn generalen staf. In het stampvolle circus Krone riep de leider der machtigste partij pas dezer dagen zijn geestdriftige toehoorders toe: „Ik weet, S.A. en S.S. mannen, hoe het in jullie harten brandt, ik zie jullie ge balde vuisten en weet, dat jullie allen denkt: wij behoeven slechts toe te grij pen, om onze tegenstanders te verplet teren! Maar ik weet ook, dat dit recht ons nog ten deel valt; wanneer de staats macht is weggespoeld, dan zal het onze taak zijn, deze staatsautoriteit te herstel len! Wij zullen hard en snel handelen. Ik wensch dezen strijd niet. Laat ook onze tegenstanders zulk een strijd niet wenschen en moge het rijk de kracht bezitten, hem niet noodzakelijk te ma ken!" Met zulke zinswendingen zweept Hit- Ier sedert tien jaar zijn aanhangers op tot razernij, maar hij vergeet, dat revo luties in den regel haar organisatoren hebben weggespoeld! Berlijn volgt met toenemende spanning den gang van zaken in Beieren. Hier vond de uitvoerige brief, die door den minister-president Held aan von Hinden burg werd gezonden, algemeene instem ming. De rijkspresident tot wien Held steeds in vriendschappelijke relatie stond, heeft dit schrijven persoonlijk beant woord en men kan aannemen, dat het aan duidelijkheid voor dat van Held niet onderdoet. Hindenburg zal stellig alles doen, wat binnen zijn vermogen ligt, om een conflict tusschen de Zuid-Duitsche staten en het rijk te verhinderen, tevens zal hij er den nadruk op gelegd hebben, dat de rijksautoriteit door alle staten, dus ook door Beieren, niet aangetast mag worden. Zelfs het feit, dat de Beiersche Landdag het beleid van Held met groote meerderheid heeft goedgekeurd, zal aan deze zienswijze van Hindenburg weinig veranderen, Men kan begrijpen, dat Hitier het pres tige zijner partij en zijner persoonlijkheid voelt aangetast door het energiek optre den van den Beierschen premier: dicht in de buurt van het Bruine Huis zetelt een zijner felste tegenstanders. Voor zijn S.A. en S.S. mannen was dat een gegronde reden de vensters van Held's woning met steenen te bombardeeren. Voor Dr Goeb- bels was het een gereede aanleiding, in het Berlijnsche Sportpalast woeste be dreigingen tegen Beieren de zaal in te smijten. De taal der nationaal-socialisti- sche organen wordt met den dag uit dagender en wie den Duitschen volks aard niet goed kent, die krijgt den angst aanjagenden indruk, dat men in Duitsch land vlak voor een bloedige omwenteling staat. Reeds ziet men Hitier door de Bran denburger Tor marcheeren en houdt men het niet voor uitgesloten, dat Hindenburg het Berlijnsche Babyion verlaat, om zijn toevlucht in Hannover te gaan zoeken. Nam niet de voormalige kroonprins de vorige week in Perleberg een Staalhelm- parade in volle uniform af en hoort men niet vertellen, dat de voormalige keizer een kapitaal bedrag voor de Hitler-partij beschikbaar zal stellen, wanneer Hitier hem toestaat, zich in Coburg metterwoon te vestigen? Het is geen geheim meer, dat Hitier tijdens zijn besprekingen met jhr von Gayl den staat van beleg heeft verlangd, in geval de Zuid-Duitsche staten zich te gen de opheffing van het uniformverbod blijven verzetten. Uit begrijpelijke overwe gingen werd deze eisch door von Gayl van de hand gewezen. Zulk een staat van beleg zou juridisch gemotiveerd moeten worden door artikel 48 van de grondwet, maar hoe kan men zich op dit artikel beroepen, wanneer even tevoren noodverordeningen verschijnen, welke hierop gebaseerd zijn? Wurtenburg, Baden, Saksen en een deel van Pruisen en Hessen is het met Mün- chen eens: de opheffing van het uniform verbod is voor Duitschland een ramp. De voorgenomen opheffing van het demon stratieverbod zal de strijdlustigheid der extremen bevorderen. Een noodverorde ning, welke van de protesteerende Zuid- Duitsche staten gehoorzaamheid verlangt ten opzichte van het rijk, zal deze interne wanverhoudingen eerder erger dan beter maken. Zal men in Berlijn ter twaalfder ure misschien nog gewaar worden, dat het voor gansch Duitschland beter is, naast den rijksweersoldaat en den agent van po litie geen geuniformden Duitscher vooralsnog te dulden. Zal de rijksregee ring von Papenvon Gaylvon Schle- cher nog bij machte blijken, aan zulk een doortastende maatregel de noodige kracht bij te zetten? Berlijn, 28 Juni 1932. Nationale tentoonstelling van het stam boek voor het Nederlandsche trekpaard te Den Bosch. Vervolg uitslag bekroningen: Van 58jaar en van de kleine maat: 1. Hermine van 't Paviljoen van Ed. Mod- de te Oostburg; 4a. Fairanca van T. P. Brooijmans te Breskens; 4c. Ruda d'Haze- gras van J. Fr. Brooijmans te St. Anna- land. Eervolle vermeldingen: Rozette van Gebr. de Dobbelaere te IJzendijke. Vierjarigen van de groote maat: 1. Frie da de Mello van J. F. Verstraaten te Graauw; 2. Leonara de Water van T. G. Dieleman te Waterlandkerkje; 3. Glara van Veldzicht van Joh. de Feyter te Schoondijke. Eervolle vermeldingen; Gus- ta van Ruimzicht van G. Steendijk te Nieuwerkerk; Hermine d'Ahea van Iz. Lu- teyn te Zuidzande. Vierjarigen van de kleine maat: 1. Jou- bertine de Laboureur van A. H. Dekker Jz. te Zaamslag; 2. Jo van Houwelingen van Gebr. Priester te Borssele; 3a. Doro van J. L. Goetheer te Wolfaartsdijk; 4a. Gora van J. L. Goetheer; 4b. Henriette d'Ahea van Gebr. Aernaudts te Sluis. Eer volle vermeldingen: Rosette van Gebr. Dobbelaere te IJzendijke; en Iris van Sas- put van Gam. Gammaert te Schoondijke. Driejarigen van de groote maat: 1. Du- chesse d'Hermine van Gebr. Dobbelaere te IJzendijke; 2a. Elza van W. de Feyter te Waterlandkerkje; 3a. Bora van Oost burg van A. P. Risseeeuw te Oostburg; 4b. Caline van J. v. 't Westeinde te Nieuw- dorp; 4c. Rita van Réné T. M. Sturm te IJzendijke. Eervolle vermeldingen: Magda van J. Q. G. Lenshoek te Kloetinge; Emma van Kruiningen van A. van Hootegem te Kruiningen; Julma van A. D. H. Ver- schueren te Hengstdijk; Erna van Joh de Feyter te Schoondijke; Driejarigen van de kleine maat: 1. Mina van Bleyendaal van J. Fr. Brooijmans te St.Annaland; 2a. Ma Grosse I le Zee dorp van Ed. de Waal te Ossenisse; 2b. Lima van Gebr. de Dobbelaere te IJzen dijke; 3b. Estella van Abr. Salomé te Aar denburg; Eervolle vermeldingen: Parflan- drina de Louisa van Kind van A. Kerck- haert te Nieuw-Namen; Flavia d'Alstein van Hipp, de Waal te Graauw; Mina van S. van Strien te Groede. Tweejarigen van de groote maat: 4b. Bertha van Sluis van H. van de Veyver te Sluis; Eervolle vermeldingen: Freule v. G. B. Maenhout te Sluis. Tweejarigen van de kleine maat: 3a. Paula van Iz. Nortier te Oostburg; Eer volle vermeldingen: Monica Clinge van A. D. Haens te Clinge; Jeannette d'Ahea van Gebr. Aernaudts te Sluis. Nederlandsche Landbouwweek te Wageningen. Woensdag is te Wageningen de aardap peldag voortgezet. De belangstelling was zeer groot; onder de aanwezigen bevond zich het Tweede Kamerlid de heer Jac. Vos. Interessante onderwerpen werden be handeld. Ir J. Dorst uit Leeuwarden bet- sprak de werkmethodes bij het aardappel- poten; Dr J. Oortwijn Botjes uit Oostwold deelde een en ander mee over proefne mingen met bemesting op de aardappel plant. Ir W. Verhoeven uit Wageningen had het over Aretan, een nieuw ontsmet tingsmiddel tegen rhizoctonia. Ir N. van Poeteren heeft vervolgens den Colorado-kever ingeleid en de gevaren uit een gezet, die onzen handel zouden bedrei gen wanneer de kever ook naar ons land overkwam. Mej. Dr L. C. Doyer sprak over den in vloed van ontsmetting op kiem- en uit zaai-proeven met verschillende zaaizaden. De reeks inleidingen werd besloten met de verhandeling van den heer T. A. G. Schroevers uit Wageningen over metho den van ontsmetting door spuiten en stui ven. Na de vergadering werd een demonstra tie gegeven van werktuigen ter bestrijding van plantenziekten. Gevonden voorwerpen. In de maand Juni 1932 zijn aan het bu reau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven, en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen: Een hondenzweep, acht portemonnaies met en zonder inhoud, drie potlooden, vier rijwielbelastingmerken 19311932, een hobbelpaard, een rijwielzadeldek je, een muts, een knipmes je, een sigaren pijpje, een ledig benzinevat, een schaar, twee vulpenhouders, een nikkelen horloge ketting, een sigarettenkoker, een smids hamer, een paar handschoenen, twee huissleutels, een riek, een zilveren arm band, een gouden kettinkje, een eind touw met ijzeren haken, een directoir, een manchetknoop, een medaillon, twee hand schoenen, een lederen riempje, een pet, een taschje met inhoud, twee jongensjas sen, een ring met een sleutel, een wan delstok, een doosje sigaretten, drie cein tuurs, een schroefsleutel, een pijpsleutel, een kinderarmbandje, een zilveren broche, een rijwiel, een pakje pruimtabak, een damesmantel en een meisjesmantel. Goes, 1 Juli 1932. De Commissaris van Politie, E. G. WIERTS VAN COEHOORN. Van 23—30 Juni 1932. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. A. G. Hommerson, 26 j. en W. Jobse, 27 j. Getrouwd: A. M. de Vos, 24 j. en P. A. Schunselaar, 20 j.; J. Schroevers, 27 j. en J. Theune, 23 j. Bevallen: N. van Belzen, geb. Oreel, d.; M. C. Loekemeijer, geb. Kolk, d.; J. J. Jacobs, geb. Kats, d.; L. C. Haccou, geb. Tellier, d,; J. van Sonsbeek, geb. Huis- zoon, z.; N. de Nooijer, geb. Marinissen, z.; J. Clarisse, geb. de Ridder, d.; W. J. Rondel, geb. Werner, z.; P. van Strien, geb. Hekhuis, z.; S. Witte, geb. van der Merk, d.; E. M. van Dijk, geb. van Graaf- eiland, z.; P. Corveleijn, geb. Swennen, z. Overleden: J. C. Cornelis, jm. 20 j.C. C. Vermeulen, 56 j., vr. v. J. van Dijk; W. de Pagter, 87 j., wed. v. A. Stroo. (Vliss. Crt.) Van 24 Juni1 Juli. IERSEKE. Gehuwd: Engel Marinus Houtman, 26 j. jm. te Kruiningen en Jan na Adriana Griep, 26 j. jd. Geboren: Jannie Marie, d. v. Johannes Cornelis Verwijs en Neeltje Frangoise Dees. Overleden: Catharina Johanna de Groe ne, 55 j., echtg. van Cornelis van Spar- rentak. Over de maand Juni. BORSSELE. Geboren: 1, Elisabeth, d.v. Izak Bruinooge en Janna Anthonia de Regt; 6, Maria Jacoba, d. v. Louwrens Maas en Janna Walhout Johd. Overleden: 9, te Goes, Machiel Mol, 28 j., ongeh.; 16, Petrus Jacobus Brand, 85 j., woonachtig te 's Heerenhoek, weduwn. van Neeltje de Jonge. Getrouwd: 6, Adriaan Hoogstrate, 29 j. jm. te Kloetinge en Catharina v. Weele, 25 j. jd. Groenten bij de boterham. Er zijn ook groenten, die bij de boter ham gegeten kunnen worden. Het spreekt vanzelf, dat we alleen het oog hebben op rauwe groenten, en in de eerste plaats denken we aan de jonge, zoete worteltjes. Een bos jonge peentjes gewasschen en daarna geraspt, vormen een kostelijke be legging voor de witte of bruine boterham, kostelijk niet alleen in smaak, maar ook in voedingswaarde. De bloem, afgeraspt van de bloemkool struikjes, en vermengd met peper, zout, olie en azijn, kan eveneens bij de boter ham gegeten worden. De rest van de struikjes kan in bloemkoolsoep verwerkt worden of als men voor een groot ge zin moet koken met de onafgeraspte bloemkool mee bereid worden. Komkommer, in plakjes gesneden, en met zout (en misschien ook met wat pe per) bestrooid, is niet alleen een smake lijke belegging voor de boterham, maar ook een, die den eetlust opwekt. Ook voor sandwiches vormen komkom merplakjes een ideale belegging. Behalve komkommer wordt tusschen de plakjes brood ook nog een frisch, malsch slablaad je gelegd, waarop een weinig mayonnaise is uitgestreken. Bij bruin brood kan wat gehakte peterselie den smaak van het ge heel verhoogen. Wie niet van tomaten houdt moet eens een paar plakjes bij de komkommers op de boterham leggen. Men proeft ze dan niet of geheel anders en krijgt ze op deze wijze toch naar binnen. Groenten en brood is een gezonde com binatie. Enkele recepten. Schuim omelet. Op drie eieren neemt men 3 lepels melk, 2 lepels suiker en wat boter. De suiker verdeelt men tusschen dooiers en eiwitten. De dooiers worden met de melk geklopt tot ze dik en licht van kleur zijn. Met den tweeden lepel suiker klopt men de eiwitten stijf. Men roert nog een stukje boter door de dooiers en voegt er, op het laatste oogenblik, luchtigjes, de stijf geklopte eiwitten bij. Op de gewone wijze bakken. Zulk een zoete omelet kan men een vulling geven van jam of ingemaakte vruchten. Dan neemt men er echter iets minder suiker voor. Caramelvla met lange vin gers. In een tamelijk diep pannetje laat men anderhalf ons suiker donkerbruin worden. Heel langzaam giet men daarbij een halven L. kokende melk. Twee eetlepels maizena wordt met een half ons suiker en twee eierdooiers glad geroerd. Bij dit mengsel komt de kokende vloeistof, welke men weer aan de kook laat komen en even laat doorkoken. De twee overgebleven ei witten klopt men met twee vorken tot schuim en roert ze door de vla als ze koud is geworden. De vla garneert men met lange vingers. (V o o r z i e k e n). Een vierde L. vruch tensap (b.v. bessen), een vierde L. water, 30 gram griesmeel, suiker naar smaak. Breng 't water met het vruchtensap aan de kook, strooi hierin roerende het gries meel en laat het zachtjes ongeveer 15 mi nuten koken. Maak het daarna met suiker op smaak, doe de massa in een diepe kom en klop het vruchtenschuim goed stijf. Dien het op met geklopte room met sui ker. Met zorg klaar gemaakt wordt dit door de meeste zieken graag gegeten. Half zachte boorden. le. De boorden weeken, indien ze erg vuil zijn, in een soda-oplossing, daarna 2e. 15 minuten laten koken in een zeepsopje. 3e. Eerst in lauw, daarna in koud water spoelen. 4. Na het spoelen door zeer dunne ge kookte stijfsel halen; toevoeging van een weinig borax verhoogt den glans. 5e. Tusschen twee doeken vlak drogen; niet wringen, niet ophangen; ze daarna oprekken en in nog vochtigen toestand eerst aan de binnenzijde, dan aan de bui tenzijde strijken Het resultaat ie schitte rend:. Het „Hdbld." geeft nog een andere methode: Wasch ze met de gewone wasch mee en haal ze nadat ze droog zijn, door een beetje rauwe stijfsel (z.g. glansstijfsel), die in kleine pakjes in den handel is. Ze woidt met een beetje lauw water aange maakt en klontert nooit. Nadat het zoo behandelde goed even tusschen handdoe ken is gedroogd, kan het reeds gestreken worden. Men kan de boorden van een paar weken opsparen, omdat het anders de moeite niet loont. Enkele wenken. HoutgranietfeQ vloeren kan men schoon maken door ze eerst te schrobben met Brusselsche aarde en water, daarna te dweilen met schoon water. Als ze goed droog zijn (een molton dweil is daar voor heel geschikt), kan men ze desge- wenscht met was of lijnolie behandelen. Wie prijs stelt op glanzige gangdeuren, kast- en kamerdeuren, wrijve ze nu en dan met een weinig was, waarvan de kleur de tint van 't hout benadert. Zelfs aan bui tendeuren komt zulk een behandeling on getwijfeld ten goede. Op mahoniehouten meubels moet juist de was niet te kwistig worden aangewend. Af en toe neme men ze af met water en azijn of met koude thee. Ze worden dan weer als nieuw. Men neme voor doek iets van wol of flanel. Zilver poetsen gaat nog altijd het beste met een weinig gemethyleerde spiritus op een oud zacht doekje. Daarna uitwrijven met een zijden lapje. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 257. Auteur: J. Daane, Zoutelande. 1 2 3 4 5 Zwart 11 sch. op: 9, 12, 13, 14, 16, 19, 21, 24, 26, 29 en 36. Wit 11 sch. op: 25, 27, 30, 32, 37, 39, 41, 43, 44, 47 en 48. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Uit de competitie. W. H. Zitman (Wit) F. Raman (Zwart) 1. 33—28 18—22 2. 38—33 12—18 3. 43—38 7—12 4. 49-43 1— 7 5. 31—26 Ook 34—29 is in deze opening een goede zet. Indien zwart dan 19—24 speelt, kan een onregelmatige partij ontstaan door wit 3934 (om zwart 1419 te verhin deren) zwart 22—27; 31X22, 18X27, 32X21, 16X27, 37—31, 17—22 en 11X22. Wit kan nu niet 3430 spelen wegens zwart 27—32 en 12X25. 5. 19—24 6. 34—29 14—19 7. 37—31 20—25 8. 29X20 25X14 9. 31—27 22X31 10. 26X37 16-21 11. 40-34 21—26 12. 45—40 19—24 13. 50-45 14—19 14. 32—27 18—23 15. 37—32 10—14 16. 41—37 Natuurlijk niet 3631 en 42X31, daar zwart dan wint door 2329, 17—22 en 19X26. 16. 5—10 1 2 3 4 6 6 16 26 36 46 15 25 35 45 47 17. 34—30 48 49 50 Dit naar den rand spelen is bijna al tijd zwak. Wel kon wit nog steeds niet 3731 spelen en ging ook 4641 niet, daar zwart dan dam neemt door 2631, 23—29 en 17—22, doch wit kon 27—22 spelen. Indien wit dat ingewikkelde spel- genre niet wenscht, kan hij ook van stel ling veranderen door 3429 en 40X20, voortgezet met 37—31 en dan is het een betrekkelijk klein verschil of wit 42X31 of 32X41 slaat. Na den tekstzet kan wit's rechtervleugel moeilijk in het spel wor den gebracht. 17 .1520 18. 36-25 10-15 Natuurlijk. Nu kan wit niet meer 39—34 1 of 40-34 spelen. (Wordt vervolgd) 9 l BI CM 2. o CM CD I 1-9 K -ti SP O 3 O 3 a 5 S3 2 dd d sa e»PQff •3-iS r, (L SP .2 3 2 "a "•rt 10 3 J3 a 5 j. *9 V t_4 A v- **i ■8 s SP O? ÏT H CD cj rj -9 s a i m hfi 9 M J» a> .Sf SP flj ■Sjs \§I® H o P Ta S 9 o s *5 J4 g.2 ■e o.S '8"O-oJa

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6