DE ZEEUW TWEEDE BLAD. GIJ DWAAS Uit de Provincie. Binnenland. FEUILLETON. genstelling met het eigen land, is de cir culatie in de koloniën in sterke mate afge nomen. "Was er daar gedurende de haus se-periode van enkele jaren geleden veel bankpapier „in handen" van den kleinen man, thans is dat niet meer het geval. De cultures liggen grootendeels stil; van slij tage der bankbiljetten is weinig te bespeu ren. In Nederlandsch-Indië zijn deze ups en downs in de circulatie meermalen voorgekomen; voor het moederland is deze stilstand in de papier-productie een teeken des tijds te noemen. Plattelandersbond. In een te Arnhem gehouden vergade ring van den Plattelandersbond is met algemeene stemmen een voorstel van het hoofdbestuur aangenomen om den bond samen te smelten met het zoogenaamde Groene Front. Uitvoerige besprekingen zijn gevoerd over den toestand van den landbouw, de regeeringsmaatregelen en hetgeen alsnog in het belang van den land- en tuinbouw moet worden gedaan. Op wachtgeld stelling bij defensie. De minister van defensie heeft aan de burgerlijke ambtenaren van zijn departe ment een circulaire gericht, waarin wordt meegedeeld, dat op het totaal der salaris- i sen moet worden bezuinigd en dat in ver band daarmede een regeling is vastgesteld van de volgorde van de categorieën, die in aanmerking komen, om op wachtgeld te worden gesteld. In de eerste plaats komen voor deze op wachtgeld stelling in aanmerking zij, die daartoe den wensch te kennen geven. De nood In de Twentsche textielindustrie. Aneta meldt uit Batavia: Naar aanlei ding van het verzoek der groote textiel- industrieelen in Twente aan den gouver neur-generaal om bij wijze van noodmaat regel over te gaan tot tijdelijke contingen- teering van den invoer van katoenen ma nufacturen in Ned.-Indië, kan worden ge meld, dat de oeconomische commissie zich reeds geruimen tijd op intensieve wijze bezig houdt met de studie van de moge lijkheid tot contingenteering. Zoo is o.a. daarvoor een speciaal werkcomité bij de oeconomische commissie ingesteld. Geble ken is, dat allerlei moeilijkheden deze contingenteering in den weg staan, zoodat het nog niet mogelijk is ten aanzien van de conclusie van dit comité een voorspel ling te doen. Het comité zal zoo spoedig mogelijk ter zake advies aan de regeering uitbrengen. Zeeuwsche Voetbalbond. Het wedstrijd-programma voor Zaterdag 2 Juli a.s. luidt; Afdeelimg A. Kortgene 2Wissekerke. Colijnsplaat 1Kats. Goesche Boys 2Colijnsplaat 2. Afdeeling B. WolphaartsdijkKapelle 2. Nieuwdorp's-Heer Arendskerke 2. WilhelminadorpKloetinge. Af deeling C. H.V.V.Ierseke 2 Rilland 2Wit-Zwart. Kapelle 1Krabbendijke. Kruiningen 2Wemeldinge. Hansweert 3 Waarde. Alle wedstrijden vangen aan te 7 uur. De vereeniging „Katten dijke", gevestigd te Kattendijke, is alsnog tot de Z.V.B. toe getreden. Wedstrijden te V1 ake. Don derdag (Kruiningsche kermis) werden te Vla'ke de reeds vroeger aangekondigde, maar steeds uitgestelde wielerwedstrijden gehouden. Te half 3 werd aangevangen met 4 series sprint over 3 ronden. De 4 eerst geplaatsten gaven in de finale een felle kamp, die ten slotte door Leidekkers gewonnen werd. De afval-wedstrijd werd door Van Gleef gewonnen. De hierop vol gende 3 achtervolgingswedstrijden hebben respectievelijk de Belgen MertensZwin nen, de Hollanders StuytsLeidekkers en de Belgen Loopmansv. Gleef gewonnen. De koppel-wedstrijden over 60 ronden waren 'heel spannend, terwijl 't tempo, dank zij >de goede terreingesteldheid, zeer hoog werd opgevoerd. Het koppel Guns Snoeyers werd tenslotte eerste met 15 punten, gevolgd door Loopmans'Leidek kers met 9 punten. Tot slot van deze zeer geslaagde sportdag werd de voetbal-wed strijd Hansweert I en II combinatie tegen Kruiningen gespeeld. Hoewel niet beslist ontzettend vlug gespeeld, was er toch voor al in de laatste ihelft aan spanning geen gebrek, hetgeen 'de 22 eindstand doet uitkomen. De ruststand was 1O voor Kruiningen. Hieronder volgen nog de volledige uit slagen der wielerwedstrijden Sprintwedstrijden 3 ronden: 1. M. Led dekkers (Ned.); 2. J. Luijks (Belg.); 3. H. Mertens (Belg.). Afvallingswedstrijden 1. Ger. van Cleef (Belg.); 2. H. Mertens (Belg.); 3. A. Stuijts (Ned.). Achtervolgingswedstrijden voor kop pels1. MertensZwinnen (Belg.); 2. Ger. van CleefLoopmans (Belg.); 3. A. StuijtsLeijdekkers (Ned.). Koppelwedstrijden over 60 ronden 1. GunsSnoeijers 15 p.; 2. Leijldekkers Loopmans 9 p.; 3. A. StuijtsLareijssen 8 punten. Aan de telefoniste bij den interloca- len dienst, E. M. Janse, van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Goes, is op 'haar verzoek eervol ontslag verleend. Een excursie. De afdeeling Zuidzande van de Bijz. Vrijw. Landstorm ontving op 23 en 24 Juni bezoek van de B.V.L. afd. uit Beerta. De gasten werden duor de plaatselijke commissie en de leden in liet hotel „De dije Koningen" te Zuid zande ontvangen. Door dhr Lako werden zij namens de afd. Zuidzande begroet. Door Overste Bierman en dhr Laernoes respectievelijk als commandant en secre taris van het „Zeeuwsch Verband", werd dank gebracht aan hen, die deze ontmoe ting georganiseerd hebben. Sprekers rie pen de gasten een hartelijk welkom in Zeeland toe, waarna het Wilhelmus werd ingezet. Dhr Ten Have bracht, namens de Groningers, 'dank voor de gesproken woorden en zeide zeer getroffen te zijn door de aangename ontvangst. Spr. be treurde het dat de organisator van dezen tocht, de heer Gappon, hier niet aanwezig kon zijn. Hierna werden de gasten bij de leden ingekwartierd. 'Op 24 Juni werd, dank zij de medewerking van verschillenden een tocht door het 'district gemaakt. Allereerst werd een bezoek gebracht aan den rassen- tuin van de landbouwschool te Schoon- 'dijke. Van hier ging de tocht naar Bres- kens, waar door dhr 'Gappon, vader van de Groningsche 'leider, eenige ververschin- gen werden aangeboden, om vervolgens de fabriek van Van Melle te bezichtigen. Nu ging de tocht over Nieuwe Sluis en Nieuwvliet naar Zuidzande, waar bij het landstormlid, dhr J. de Hullu, een koffie maaltijd werd genuttigd. Tijdens 'den maal tijd kwam een telegram van den Groning- schen leider binnen. Na den maaltijd dankte dhr Bierman den heer De Hullu en vrouw voor de geboden gastvrijheid en de dames voor hun bediening. Nu werd afgereden voor bezichtiging van de paar denfokkerij van 'dhr Luteijn. Allen waren vol bewondering voor hetgeen hier werd gepresenteerd. 'Ook werd nog de veestapel van dhr de Brnijn te Gadzand bezichtigd en even een kijkje op de duinen genomen. Nu werd over Retranc'hement en Sluis naar Kloeke gereden. Van Knocke ging men naar het 'Zoute, waar een tractatie werd aangeboden. Op de terugreis werd in Sluis even uitgestapt. Hier bracht dhr Ten Have namens alle Groningers dank voor de goede ontvangst en de aangename ontmoeting. Hij1 hoopte dat dit bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen niet onbeantwoord zou blijven. 'Hierna werd het gezelschap ontbonden. Vlissingen. Aan 'het jaarverslag over 1931 van 'de Vereeniging voor Zieken'huis- verpleging, uitgebracht door den secreta ris-penningmeester, den heer J. de Meij, is het volgende ontleend; Kenmerkte 1930 zich als een jaar wat tot voorzichtigheid noopte, 1931 gaf te zien dat deze voorzichtigheid inderdaad noodig was en alleen met 't uiterste beleid is het mogelijk geweest geen al te groot exploi tatie-verlies te boeken. Vooral het begin van 1931 'kenmerkte zich door een zeer groote opname onzer leden in een 'zieken huis. Begin September van dit verslagjaar werd het nieuwe ziekenhuis „Bethesda" geopend. Wij slaagden er in met het be stuur dezer inrichting even goede samen werking te verkrijgen als met de beide an dere ziekenhuizen. Dr. W. F. Th. van der Bijl werd be- VAN VRIJDAG 1 JULI 1932, Nr 229. Koningin en Prinses in den Harz. De Pressedienst der Generalvertretung der Reichsbahnzentrale für den Deut- schen Reisenverkehr", gevestigd te Rot terdam, vermeldt omtrent het verblijf van Koningin en Prinses in het hotel „Fürst zu Stolberg" te Schierke (Harz); De Koningin bewoont dezelfde vertrek ken, waarin, dertig jaar geleden haar moeder heeft gelogeerd. De vorstelijke be zoekers zullen ongeveer 14 dagen te Schierke blijven. De Koningin heeft reeds uitstapjes naar den Broeken en naar Quedlinburg ondernomen. H. M. is zeer tevreden over haar verblijf, dat door prachtig weer wordt begunstigd. Prinses Juliana speelt druk tennis. Contingenteering invoer van boter. D'e Staatscourant van gisterenavond be vat een Koninklijk besluit, waarbij de contingenteering van den invoer van boter verlengd wordt tot 31 December a.s. Juni een zeer droge maand. De filiaal-inrichting der K. N. M. I. deelt mede, dat te Amsterdam over de maand Juni 14 m.M. regen afgetapt werd, waarmede de afgeloopen maand de droogste werd in de reeks van waarne mingen sinds 1910. De gemiddelde hoeveelheid 19101932 bedraagt 63 m.M.; de natste Junimaand was die van 1927 met 166 m.M. Vrijgestelde-Kamerlid. De voorjaarsvergadering van het R.K. Werkliedenverbond is gister te Haarlem beëindigd. Besproken werd het rapport-Kolkman inzake R.K. arbeidersbeweging en poli tiek. De volgende conclusie van het ver- bondsbestuur dat het met de commissie niet geheel eens was werd aangeno men. De verbondsvergadering besluit, dat van het verbondsbestuur ten hoogste de minderheid der leden in de Staten-Gene- raal zitting zal mogen hebben; dat geen gesalarieerd verbondsbestuurder lid wor de van de Tweede Kamer, tenzij in uiter ste, door de verbondsvergadering te be- oordeelen gevallen, waarbij voor de aan vaarding van het Kamerlidmaatschap toestemming van het Verbondsbestuur vereischt wordt; dat door het verbondsbe stuur zal worden gevormd een perma nente sociaal-politieke commissie, als in het rapport-Kolkman bedoeld. Boterverkoopers en crisiszuivelwet. De Crisis Zuivelcentrale heeft het vol gende vastgesteld ten aanzien van den boterverkoop en détail: Voor winkeliers, die wèl boter produ- ceeren (b.v. melkslijters, die tevens een winkel houden) geldt, dat alle door hen afgeleverde boter van een merk moet zijn voorzien, ook dus als het betreft de afle vering in hoeveelheden van 1 kg. of min der. Laatstbedoeld voorschrift houdt dus in, dat b.v. melkslijters, die den uitsluiten den verkoop van gemerkte boter te be- zw ,rl ,'uden, moeten afzien van het ve karnen van z.g. overmelk. Z.g. ompakkers, c hun boter ontvan gen in vaten van b. 50 of 25 kg., om deze om te pakken ir kleinere hoeveel heden, doch grooter dan 1 kg., zullen hiermede niet mogen voortgaan. Wèl ech ter is het hun geoorloofd om boter, welke in pakjes van 1 kg. of minder is omge- pakt, o verhandelen in kisten, welke we kere aantallen dezer pakjes inhouden. Voor grootere melkinrichtingen, die bo- terproducent zijn en b.v. in eenige filialen tevens boter verkoopen, geldt, dat in ver koopplaatsen welke deel .uitmaken van een pand, waarin tevens boter bereid wordt, evenmin boter op eenigerlei wijze ongemerkt mag worden verkocht, doch dat de verkoop van ongemerkte boter wel geoorloofd is in de filialen, die met de bereidingsplaats niet anders dan langs den openbaren weg in verbinding staan. Vrij naar het Engelsch. 76) o— Lord Lenzie, die zelden sprak op be stuursvergaderingen, vroeg vriendelijk, wat de kaarten aan drukloon zouden kosten. „Ongeveer drie gulden", zei Barker kort af. Zoo nu en dan twijfelde hij, of men niet den gek met hem stak. De algemeene vergadering begon goed. Het was een opgewekte menigte, die de zaal vulde. De menschen wenschten el kander geluk met den gang van zaken van het afgeloopen jaar, dat zooveel goeds voor de toekomst beloofde. Oude dames zegenden Barker in stilte en zij hielden zich voor, dat geen gulzige boekhouder meer beslag zou leggen op haar spaar duitjes. Zakenlui, die precies wisten, hoe de maatschappij er voor stond, vertelden elkander, dat Barker de juiste man op de juiste plaats was. Buitenmenschen, ge lukkige eigenaars van twintig of vijf en i Tweede Kamer, Oud-minister mr H. Bijleveld, die in de vacature-Heemskerk benoemd is tot lid der Tweede Kamer, heeft thans aan het I centraal stembureau laten weten, dat hij deze benoeming niet aanneemt. Voor be noeming komt thans in aanmerking de heer Mr H. A. Dambrink. Eerste Kamer. Het centraal stembureau voor de ver kiezing van de leden der Eerste Kamer heeft gisteren in de vacature, ontstaan door het ontslagnemen van den heer 0. M. F. Haffcaans, tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard mr Gh. H. J. A. Janssen de Limpens te Wylre, lid van de Provinciale Staten van Limburg. Veerdienst WillemstadNumansdorp. Aan den Minister van Waterstaat is, onderteekend door den Burgemeester van Willemstad het volgende adres gezonden: Bewoners van geheel Zuid-Westelijk Nederland, met hunne verschillende con necties, zien nog steeds met groot verlan gen uit naar het in werking treden van de voor hen van zooveel beteekenis zijn- den veerdienst WillemstadNumans dorp, in voorloopig verbeterdén vorm, het welk naar zéér stellige overtuiging al ge- ruimen tijd zijn beslag had kunnen en derhalve ook had moeten hebben. Beleefd wordt verzocht, thans alsnog zéér spoedig definitief van Uwe Excellentie te mogen vernemen, vooral ook met het oog op voortschrijdend seizoen, op welken datum in de allernaaste toekomst evenbe- doelde ingebruikneming kan worden tege moet gezien. De loonen in de typografie. Op verzoek van de Federatie van Werk- geversorganisatiën in het boekdrukkers- bedrijf kwam Maandag te Amsterdam de looncommissie bijeen ter bespreking van de vraag, of, in verband met de daling der indexcijfers, zooals aangegeven in de Amsterdamsche gezinnenstatistiek en den toestand van het bedrijf, een wijziging in de loonen moest worden gebracht. Deze vraag werd door de patroons-vertegen woordigers toestemmend en die der ar beiders ontkennend beantwoord, zoodat de stemmen staakten. Het gevolg hiervan is, dat de looncommissie opnieuw in ver gadering moet bijeenkomen, welke is' vast gesteld op Donderdag 7 Juli a.s. De steun aan de varkenshouderij. In verband met de aanneming van de Varkenssteunwet in de Tweede Kamer is een Geldersche bond van groothandelaren in varkens opgericht. Reeds werden telegrammen aan den Minister en de Eerste Kamer verzonden en is door het bestuur een audiëntie bij den Minister aangevraagd om uitstel van behandeling door de Eerste Kamer te ver krijgen. De uitvoering van de Crisiszuivelwet. Naar het Haagsche Corresp.bureau verneemt, ligt het in de bedoeling van de regeering, om voorraden margarine, die op 10 Juli aanwezig zijn, te belasten met een heffing, ongeveer gelijkstaande met het prijsverschil tusschen de onvermengde en de vermengde margarine. Hiervan wordt uitgezonderd margarine bij winkeliers en voor eigen gebruik, voor zoover de hoeveelheid van het normale gebruik van een week niet te boven gaande. Na 9 Juli mag geen margarine zonder merk of geleidebiljet worden vervoerd. Aan winkeliers zal worden toegestaan, de resten onvermengde margarine nog tot 16 Juli aan hun klanten te verkoopen. Bankbiljettendrukkerij voorloopig gesloten. Tengevolge van de sterk verminderde vraag naar bankpapier hier te lande en in onze koloniën, ziet de firma Joh. En schedé en Zonen te Haarlem zich ge noodzaakt, haar geheele bankbiljetten- drukkerij voorloopig voor drie maanden te sluiten. In verband hiermede is aan 70 leden van het personeel voorloopig voor bovengenoemden tijd ontslag aangezegd. De directie deelde mede, dat de oorzaak van de verminderde vraag naar bankpa pier in Nederland gezocht moet worden o.a. in het feit dat de Nederlandsche Bank scheutiger is met den omlooptijd der bil jetten; het papier gaat langer mee, ook al, omdat er blijkbaar gehamsterd wordt, hetgeen vooral met de duizend-gulden biljetten het geval schijnt te zijn. In te- twintig aandeelen gaven het laatste sprankje twijfel prijs, dat zij nog koes terden en sloten zich aan bij de groepjes, die van tijd tot tijd door geestdriftig handgeklap hun instemming betuigden met den gang van zaken. Een arm pre dikant, welke dien morgen stadwaarts getogen was met de bedoeling om de enkele aandeeltjes van zes gulden, welke hij bezat, van de hand te doen om van de opbrengst eenige boekwerken te koo- pen, die sedert lang tot zijn hartewensch behoorden, besloot om van beide trans acties af te zien. Een weduwe vroeg zich af of zij Barker niet een brief zou schrij ven om haar zoon aan een baantje te helpen. Barker zelf hield een redevoering, die tamelijk goed klonk, ofschoon ze wel een weinig bloemrijk was en doorspekt van bombastische uitdrukking, als: veldtocht, gevecht en overwinning. Toen hij eindig de, was er niemand, die van de gelegen heid om vragen te stellen, welke de voor zitter der vergadering openstelde, ge bruik maakte slechts lokte zijn voor stel een hernieuwd applaus uit. Toen de agenda op de gebruikelijke wijze was afgehandeld, rees Barker weer op en nogmaals bracht de vergadering hem op dezelfde uitbundige wijze hulde. Hij kon een glimlach van erkentelijkheid niet weerhouden. „Dames en heeren", begon hij, „thans heb ik het genoegen om onzen dank te betuigen aan onzen voorzitter, Lord..." Hij hield plotseling op, toen zijn ge hoor zich als één man omwendde om achter in de zaal te kijken. Een vrouw gaf een gil en er klonken kreten van „zitten blijven". Aan 'teind van de zaal was een man opgestaan bijna een grijsaard, van in eengedrongen gestalte, met een korten ringbaard en gekleed in een armoedig costuum, zooals zeelui plegen te dragen. Hij zwaaide licht heen en weer op zijn beenen en zijn gelaat was vertrokken van hartstocht. Hij scheen te opgewonden om een woord te kunnen uitbrengen; zijn kaken bewogen, doch hij stootte slechts ongearticuleerde geluiden uit. „Zaalwachter", riep Barker vanaf het podium, maar de klanken, die de man uitstootte, vormden zich langzamer hand tot woorden. Met trillende hand wijzend naar den man op het podium, schreeuwde hij, als of hij zich tot de aanwezigen wendde: „Kennen jullie dien kerel? Hij daar, op het platform! Dat is die mijnheer, die eerlijke lieden ten gronde richt, kijk, dat is hem, de man, die mij geruïneerd heeft. Zie hem maar aan." „Er uit met hem, er uit met hem", klonken stemmen van alle zijden. „Jullie bent even slecht als hij", brul de de man en dook om aan den greep van twee toegesnelde zaalwachters te ontgaan. „Jullie bent alle moordenaars van eer lijke menschen jullie, dames en hee ren en, jongemenschen, die moesten weten, wat eerlijk werk is jullie, die lachen om het leed van arbeiders, die je tot den bedelstaf hebt gebracht." Met striemend geweld stootte hij de woorden uit. Eindelijk hadden de zaalwachters hem te pakken, maar nogmaals riep hij met een stem, die door de zaal sneed: „Vervloekt zij jullie maatschappij en je verdiende, dat het zelfde lot je te wach ten stond, jullie wolven in schaaps ki eeren." Zij sleepten hem voort en worstelende bereikte men de zaaldeur, maar weer wist hij aan hun greep te ontkomen en zich omwendend keek hij Barker strak aan. noemd tot controleerend arte der vereeni ging. Het totaal ledental, volwassenen en kin deren, bedroeg op 1 Januari 1931: 8701, op 31 December 1931 10118, dus meer 1417 zielen. Het ledental is dus opgeroerd tot boven de 10.000, een groei in nog geen drie jaar tijd, die verbazing wekt. Wat bij den groei van het ledental het meest opvalt is dat in 1931 de toename zich alleen bepaald heeft tot klasse A en dat zelfs de groepen B en C een vermin dering vertoonden. Het totaal aantal patiënten bedroeg 447, aantal dagen 8804, gemiddeld aantal da gen per verpleegde 20, gemiddeld per ver- pleegdag f 1.88, totaal bedrag per inrich ting f 16.530.90. Door het tarief van het Gasthuis was het ook nu weer mogelijk de leden in deze inrichting een zeer groot aantal dagen te doen verplegen. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven hebben bedragen f 21.549.04. met een nadeelig saldo van f2373.05. Het meest op den voorgrond springend feit uit een door den secretaris-penning meester overgelegde procentische bereke ning is, dat klasse A, de groep, 'die de zelfde premie 'betaalt als de Walc'hersche Vereeniging en ook dezelfde rechten heeft, -i"h niet alleen niet heeft kunnen bedrui pen ,'doch zelfs een verlies 'heeft van bijna 10 pet. Naast 'het exploitatieverlies komt nog een verliespost op de winst- en verliesreke ning voor, welke veroorzaakt is door het sluiten der loketten van de firma F. J. Sie gers en Zoon. Door deze beide verliesposten liep het zuiver bezit terug van f 3514.34 op f 1521.69. In het reservefonds werd de reglemen taire 2 pet. gestort; 'dit is nu groot f 943.92. Ierseke. De wedstrijd gehouden ten bate voor den a.s. rit voor ouden van dagen, tusschen Ajax 1 en Volharding uit Ril land, is geëindigd met 30 in 't voor deel van Rilland. Hansweert. Het motorschip „Frans Narebout", dat hier aan den ketting was gelegd, is gisteren weer vrijgegeven. Het schip is daarop haar Alphen vertrokken. Gisteravond had hier een ernstig on geluk plaats. 'Scihipper Sibryns van het schip „Alhema" had het ongeluk met een zijner beenen tusschen twee schepen be kneld te raken, waardoor dit lichaams deel ernstig gekwetst werd. 'Geneeskundige hulp werd direct ingeroepen. De dokter achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Per auto is hij direct naar Goes vervoerd. Wolphaartsdijk. Donderdagavond werd onder leiding van den secretaris der Prov. Vereeniging de eerste geitenkeuring gehou den. Aangevoerd waren 3 laminers, 14 melkgeiten en 1 overlooper. 10 geiten werden aanbevolen voor de fokkerij. Lam mens, één- en twee-jarige geiten waren van goede kwaliteit. Het was een goedge slaagde keuring met veel 'belangstelling. Borssele. In de maand Juli wordt door de schietvereeniging „Frank van Borsse- len" een groote schietwedstrijd gehouden, waaraan kunnen deelnemen uit geheel Zeelandschietvereenigingen, burger wachten en landst ormv ere enigingen Kattendijke. In de Woensdag gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat de heer Lindenbergh zijn benoeming als wethouder aannam, dat de winkelslui- tingsverordening Koninklijk goedgekeurd is, dat het college van Ged. Staten boeken en kas van den gemeente-ontvanger heeft opgenomen en in orde bevonden. Wordt besloten heeren Gedep. Staten te verzoeken den borgtocht Van dien ambtenaar te 'laten zooals zij is. De burgemeester deelt mede, dat door den Raad van beroep voor de directe- belastingen te Middelburg het beroep van Huisstede in zake hondenbelasting 1931 en Hundersmarck inzake schoolgeld 1931 on gegrond is verklaard. B. en W. stellen voor het suppletoir 'kohier hondenbelasting 1931 en primitief kohier 1932 vast te stel len, wat geschiedt met 4 stemmen voor, 3 stemmen blijven buiten stemming. Besloten wordt een overeenkomst aan te gaan met de gemeente Goes over keurings dienst van Vee en Vleeseh. Opgemaakt worden 'de verordeningen regelende de 'heffing enz. van vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken „Gij dwaas I" riep hij met laatste krachtinspanning en toen als een leege zak stortte hij op den grond. Barker bevochtigde zijn lippen. „Geef hem niet over aan de politie, riep hij tot de zaalwachters. „Onderzoek waar hij woont en laat hem in een rijtuig thuisbrengen." „Goed gesproken!" mompelde Rhind aan 't adres van Barker en klapte in zijn han den, terwijl hij Lord Lenzie en Cruden en hen, die zich eenigermate van den schok hadden hersteld, toeknikte en weer klapte men geestdriftig in de handen, terwijl de deur toesloeg. Weinigen van de aanwezigen wisten eigenlijk, waarom ze zulks deden. Lord Lenzie, die zich maar steeds in zijn magere, aristocratische han den wreef, mompelde onafgebroken: „Wat een schandaal, wat een pijnlijk voorval." Het gelaat van den heer Cru den glom van 't zweet en nagenoeg werk tuigelijk deelde hij in 't applaus. De meeste aandeelhouders zagen er bleek uit; maar hier en daar toonde een gelaat, dat de eigenaar ervan meer getroffen was door het gebeurde, dan hij wilde beken nen. De vrouwen bepaalden zich tot zuch ten, in de oogen van den armen predi kant stonden tranen. ("Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5