BEZUINIGING BLUE BAND VERSCH GEKARND 25 CTS '17 Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten. BE gewezen tgen. De luitings- >g Hein- l de pro- rhoud te )psom te le werk- .r geen eerplich- i aan de re Land- ging om onvan- aaldienst n, en dit ddel van -dwijnen. et tekort cort niet den, om- belasting Dgd wor- dat door atie niet r een te- bestaan, de leden g gehou- enteraad van den it de ge il er een nkelslui- tijd voor ewijzigde verordening niet tot goedkeuring aan de Kroon is voorgedragen. Ingewilligd werd het verzoek van Ged. Staten om de bijdrage aan de provincie voor onderhoud havenkanaal en zwaai- plaats van f 1000 op f 1500 te brengen. Ritthem. Dinsdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig dhr J. de Vis ser met kennisgeving. Voor kennisgeving worden aangenomen De vaststelling van de gemeentereke ning 1930, een verzoek van de vereeni- ging voor onvolwaardige arbeidskrach ten om lid dier instelling te worden, de goedkeuring van de verordening tot het heffen van 10 opcenten op de Gemeen tefondsbelasting, en een mededeeling van den Vleeschkeuringsdienst Vlissingen dat aan deze gemeente een aandeel van f 3 in het batig slot zal worden uitgekeerd. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen besloten op het salaris van den veldwachter een tijdelijke korting toe te passen zooals voor Burg., Secr. en ont vangen. Naar aanleiding van een verzoek van de Vereen, voor Chr. Lager Onderwijs alhier, wordt de exploitatievergoeding over 1931 vastgesteld op f 12.18 per leer ling, terwijl besloten wordt aan genoem de vereen, een voorschot te verleenenvan f 150 op de exploitatievergoeding over 1932. Hierna was aan de orde een voorstel betreffende de overname van een gedeelte der Zuidwateringstraat van den Polder Walcheren, waarbij de gemeente Ritthem zich zou verbinden het binnen de bebouw de kom gelegen gedeelte van de Zuid wateringstraat in beheer en onderhoud van den Polder Walcheren over te nemen, onder voorwaarde, dat voornoemde polder zich verbond het gedeelte dier straat, ge legen tusschen het Gemeentehuis en het Gemeenteslachhuis met 1 M. te verbroe den en verder de geheele bestrating van dit gedeelte te vernieuwen. B. en W. vragen machtiging om zulk een overeen komst aan te gaan. Z.h.st. aangenomen. Hierna wordt overgegaan tot de vast stelling van de instructie van een te be noemen gemeente-opzichter. Nadat een in de vorige vergadering ingediende in structie werd terug gewezen naar B. en W. als zijnde te uitgebreid, was nu een meer beperkte instructie opgesteld, die echter niet de instemming had van B. en W. Deze drongen er dan ook met klem op aan de in de vorige vergadering inge diende instructie vast te stellen. Nu toch zal de opzichter niet geroepen kunnen worden voor het houden van toezicht op verbeteringen of vernieuwin gen van wegen. Dhr Wisse stelt aanhouding voor, wat echter geen instemming vindt. De heeren v. d. Putte en Wisse achten een opzichter voor het toezicht houden op de wegen niet noodig. Dit kunnen B. en W. ook. Bij de artikelsgewijze behan deling willen verschillende leden art. 4a, bepalende dat de gemeente-opzichter jaarlijks voor 15 Juli een opgave moet doen, welke straten en/of wegen in het volgend jaar herstelling, verbetering of vernieuwing behoeven, doen vervallen. Een desbetreffend voorstel van dhr v. d. Putte vindt heftige bestrijding bij de beide wethouders. Het wordt echter aangeno men met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stem den de wethouders. Na eenige discussie werd de gewijzigde instructie met algemeene stommen aan genomen. Hierna kwam de salarieerlng ter spra ke. De voorzitter zegt dat B. en W. een bezoldigingsvoorstel uit den Raad ver wachten. Dhr v. d. Putte wil een dusdanig voor stel van B. en W. Wethouder de Pagter zegt dat nergens een goede opzichter zal verkregen worden voor minder dan f 100 per jaar en daar voor had men ook reeds in de vorige ver gadering iemand kunnen krijgen. Na een tusschentijdsche vergadering van B. en W. stelden zij voor een bezoldi ging van f25 toe te kennen, welk voor stel met 4 tegen 2 stemmen werd aange nomen. Tegen stemden de heeren Ce- vaal en Wisse. Bij een voorstel van B. en W. om aan te sluiten bij de Middelburgsche brandweer wijst dhr v. d. Putte er op dat enkele deelen dezer gemeente zich speciaal op Vlissingen richten. Tevens vraagt hij of, nadat een overeenkomst met Middelburg is gesloten, ook Vlissingen nog om assis tentie gevraagd kan wodren. Hierop ant woordt de voorzitter bevestigend, maar dan is men verplicht alles te betalen wat door Vlissingen gevraagd wordt en dit vindt hij niet wenschelijk. Hierna worden B. en W. gemachtigd een dergelijke over eenkomst met de Middelburgsche brand weer aan te gaan. Een ingekomen adres van de afd. Rit them van den Chr. Landarbeidersbond werd voor kennisgeving aangenomen on der mededeeling, dat alvorens een defi nitieve regeling te treffen, eerst met de werkloozen zal worden onderhandeld. Vrouwepolder. Dinsdagmiddag verga derde de Raad. De gemeente is over 'het jaar 1931 aan bijdrage voor de R.H.B.S. te Middelburg verschuldigd f211.92. Tot leden der gecombineerde schattingscom missie voor de Inkomstenbelasting zijn door Ged. Staten benoemd de heeren C. Langebeeke en A. van Dis. Door den direc teur-generaal van de P. T. T. is afwijzend beschikt op het verzonden adres van den Raad inzake iniet inkrimping van (den postdienst in de gemeente. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de beide in de ge meente woonachtige postboden den Raad hun dank betuigen voor de door hem be toonde belangstelling en het van hem ont vangen geschenk ter gelegenheid van hun 25-jarig ambtsjubileum op 16 Juni j.l. Het verzoek van C. P. de Rijke e.a. om over te gaan tot afvoering van den Ligger der Wegen en Voetpaden van het voetpad loopende van af den Gapingscheweg tot aan den z.g.n. Berg, wordt na eenige dis cussie ter nadere informatie teruggezon den naar B. en W. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat van den Chr. Besturenbond te Serooskerke (W.) andermaal een adres is ingekomen inzake het uitbetalen van loon aan bij de werkverschaffing te werk gestelde werk loozen op Christelijke feestdagen en hou dende verzoek de werkloozen bij de werk verschaffing in plaats van drie dagen zes dagen te werk te stellen en de gemeente te doen toetreden tot de Rijkscrisisregeling, opdat naast werkverschaffing een steun regeling in het leven zal kunnen worden geroepen. B. en W. stellen voor, het ge heele adres voor kennisgeving aan te ne men. Na eenige bespreking werd m.a.st. overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Naar aanleiding van het adres van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Vrouwepolder, houdende verzoek om het daarheen te lei den, dat Vrouwenpolder aansluiting krijgt aan de Middelburgsche duinwaterleiding aan de Oranjezon, deelde de voorzitter mede, dat te dezer zake door hem reeds overleg is gepleegd met den directeur der Gemeentebedrijven te Middelburg, welke daarbij heeft verklaard de noodige gege vens en de aan eventueele aansluiting ver bonden kosten te zullen toezenden. B. en W. voelen in beginsel zeer veel voor ver wezenlijking van het verzoek. Na bespre king van het adres werd m. a. st. beslo ten B. en W. uit te noodigen de mogelijk heid van eventueele aansluiting te onder zoeken. Nog is ingekomen een adres van W. de Vos en 12anderen, allen ouders van op de openbare lagere scholen der gemeente ingeschreven leerlingen, houdende be zwaar tegen het treffen van een gemeen schappelijke regeling met naburige ge meenten als bedoeld bij artikel 19 der L.O.- wet 1920 en dat B. en W. voorstellen dit adres gelijk te behandelen met de door B. en W. aan den Raad te verstrekken gege vens inzake al of niet opheffing der beide O.L. scholen in de gemeente, welk voorstel z.h.st. werd aangenomen. Vervolgens werd na breedvoerige be spreking besloten de verhardingswerk zaamheden aan het Kortewegje door werk loozen te laten uitvoeren en de levering van het voor dat werk benoodigde zand met inbegrip van het voerloon op te dra gen aan K. Osté voor de som van f0.79 de M'. Nadat de heer Van Dis nog nadere in lichtingen had gevraagd en verkregen om trent den stand der werkzaamheden in zake eventueele opheffing der openbare lagere scholen in de gemeente, werd de vergadering met dankzegging door den voorzitter gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heukelum, F. K. van Evert te Zoutelande. Aangenomen naar Middelburg, J. W. Dippel te Aalten. Bedankt voor Krimpen a. d. IJssel, F. G. Bosboom te Hilligersberg. Geref. Kerken. Beroepen te Hoorn, J. Dijkstra te Hau- lerwijk. Te Nijmegen, H. A. Wiersinga te Vlissingen. Geref. Gemeenten. Beroepen te 's Gravenhage, J. R. van Oordt te Zeist. Terneuzen. Eindexamen Rijks H.B.S. Geslaagd J. J. Dieleman te Zaamslag, A. C. Rijnberg, G. van der Straaten, G. R. Visser, C. C. Wabeke en D. Wolfert, allen te Terneuzen. Geslaagd voor het notarieel examen deel I de heer C. van Breda te Colijns- plaat. P r o f. D r H. J. P o s. De gemeen teraad van Amsterdam heeft benoemd tot gewoon hoogleeraar in de theoretische wijsbegeerte en de geschiedenis der wijs begeerte prof. dr H. J. Pos, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, met 32 van de 37 stemmen. 5 stemmen zijn blanco uitgebracht. Geslaagd voor candidaats-examen in de medicijnen Mej. C. A. Klooster te El- lewoutsdijk. De staking in de Borinage. Du staking der mijnwerkers in de Bori nage duurt voort. In het bekken genaamd „Couchant de Mons" telt men 6000 sta kers. Te Cuesmes hebben niet minder dan 2000 arbeiders, werkzaam in vier schach ten, zich bij de beweging aangesloten. Vier personen verdron ken. Op den Rijn bij Kem is een ernstig ongeluk gebeurd, waaraan vier menschen ten offer zijn gevallen. Een ploeg arbei ders was bezig bij den bruggenbouw al daar ijzeren beschoeiingen op pontons te brengen. De zwaar beladen pontons sloe gen om. Zes arbeiders vielen in den Rijn, vier hunner verdronken. Communisten bij een verkooping. Te Marum werd deze week een huis, waarin bakkerij, winkel en vergunning, verkocht, staande te De Wilp. De verkooping geschiedde krachtens art. 1223 B.W. ten verzoeke eener Hypotheek bank. Door circulaires was aan de bevolking reeds meegedeeld dat getracht zou wor den den verkoop te verhinderen. Opgewekt werd om geen bod te doen en zoo „aan 't bankkapitaal een donderend halt toe te roepen". Een communist uit Tijnje sprak na mens het Ned. Boerencomité de aanwezi gen, waaronder een groote groep commu nisten uit Friesland, toe en wees er op dat degene die zou bieden, broodeloos zou worden gemaakt, daar hij door hen allen geboycot zou worden. Uit het publiek werd geen bod gedaan. De bank bood geringe bedragen. Over een 14 dagen wordt de tweede veiling gehouden en zal de toewijzing geschieden Alles had een ordelijk verloop. De venter met gevulde koeken. Volgens de bepalingen der Winkelsluitingswet mag er op Zondag wel gevent worden met kleine eetwaren; dranken mogen echter niet worden ver kocht. De heer Nieuwland, soc.-dem. ge meenteraadslid van Weesperkarspel, die des Zondags langs den weg hier en daar limonade, chocolade enz. pleegt te ver- koopen, had er iets op gevonden, om aan de legislatieve voorschriften te ont komen. Onder de door hem te koop ge boden lekkernijen bevonden zich ook ge vulde koeken, welke volgens de koerslijst van den heer N. in den regel tot 8 cent geprijsd staan. Niet zoodra was de Win kelsluitingswet in werking getreden, of de heer N. liet zijne gevulde koeken een enorme prijsstijging ondergaan. Zij kon den het zelfs brengen tot een noteering van 20 cent! Maar deze „hausse" was ietwat gefarceerd, en beoogde slechts, den heer N. in de gelegenheid te stellen op Zondag zijn fleschjes limonade aan den man te brengen. Op eiken gevulden koek, welke tot 20 ct. verkocht werd, gaf de heer N. n.l. een fleschje limonade...... „ca deau"! De rijksveldwachter heeft zich met dit cadeaustelsel niet kunnen vereenigen en een spaak in het wiel gestoken. De ver koop er van gevulde koeken met limonade cadeau kreeg een proces-verbaal wegens overtreding der bovengenoemde wet. Weer onregelmatigheden b ij polders. In de gisteren te Ber gen op Zoom gehouden vergadering van ingelanden der polders van Nieuw Vos meer zijn ter sprake gebracht de onre gelmatigheden bij de polders van Nieuw Vosmeer, gepleegd door den gewezen secretaris-penningmeester, den heer v. d. W. In deze vergadering deelde het be stuur mee, dat er in totaal een kastekort van f 10.978 was. De heer Heerma van Vos uit Roo sendaal deed een scherpen aanval op het beleid van het bestuur, dat hij nalatig stelde en mede de oorzaak gaf van dit groote tekort. Hij stelde daarom een mo tie voor waarin het polderbestuur per soonlijk aansprakelijk wordt gesteld voor het eventueele tekort uit dit wanbeheer ontstaan. In de verdediging van het bestuur wees de voorzitter op de fout, die was ge maakt door twee ambtenaren van Ged. Staten van Noord-Brabant, die belast wa ren met de controle van de boeken en die deze onregelmatigheden in de boeken niet hebben ontdekt. Na langdurig debat besloot de heer Heerma van Vos de motie op te schorten. Besloten werd goed te keuren het voor stel van het bestuur om beslag te leggen op alle roerende en onroerende goederen. Uit de debatten bleek verder, dat de heer v. d. W. bij zijn aanstelling geen borgtocht had gesteld. Ook werd de mogelijkheid nog bespro ken om te trachten beslag te leggen op het pensioen, dat de heer v. d. W. ge niet als burgemeester-secretaris der ge meente Nieuw Vosmeer. Aan het einde van de vergadering werd op voorstel van mr v. Hasselt uit Bergen op Zoom besloten om aan den heer v. d. W. oneervol ontslag te verleenen. Doodelijk ongeval. Gister middag was het 2$4-jarig knaapje J. G. te Hilversum op zijn 3-wielig fietsje aan het spelen bij den berm langs de straat, toen de bestuurder van een auto signa len gevend, zijn auto eenige meters ach teruit reed. De bestuurder kon het knaapje, dat plotseling van den berm kwam rijden, niet zien. Het ventje reed tegen de nummerplaat, waardoor de hals slagader werd geraakt. Hevig bloedend is het kind naar het Diaconessenziekenhuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. Den bestuurder treft geen schuld. Faillissement. Door de Rechtbank te Middelburg is gisteren fail liet verklaard: T. J. Wieberdinck, win kelier te Rilland-Bath. Rechtercommissa ris Mr A. v. d. Hoop, Rechter. Curator Mr Ph. Hugenholtz, advocaat te Goes. De verduistering bij Heldring Pierson. In hoo- ger beroep is voor het Haagsche Gerechts hof behandeld de zaak tegen den gewezen kassier der firma Heldring Pierson, L. J. J. L., thans gedetineerd, die door de Haagsche rechtbank wegens verduistering in dienstbetrekking van een aanzienlijk bedrag is veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van twee maanden voorloopige hechtenis. Verdachte, die evenals in eerste instan tie een volledige bekentenis aflegde, zeide door deze straf bijzonder zwaar te zijn getroffen. Er waren thans geen getuigen gedagvaard. De advocaat-generaal, mr J. A. de Vis ser, wees er in zijn requisitoir op, dat door L. is toegegeven, dat de oorzaken van zijn val een te groote levenswijze en specula- tiën zijn geweest. Na een uiteenzetting van het verloop van de gepleegde verduisteringen te heb ben gegeven, meende de advocaat-gene raal, dat er aanleiding was, gezien de om standigheden en ook de straffen in soort gelijke zaken opgelegd, de aan L. opge legde straf eenigszins te mitigeeren. Spr. requireerde thans deze straf terug te brengen tot twee jaar met aftrek van twee maanden voorloopige hechtenis. Verduistering door een gemeente-ontvanger. De recht bank te Rotterdam heeft uitspraak ge daan in de zaak van den 39-jarigen J. A. te Heenvliet, die terechtgestaan had ter zake van verduistering. In zijn kwaliteit van gemeenteontvanger van Heenvliet had verdachte zich schuldig gemaakt aan verduistering van gelden ten nadeele van de gemeente Heenvliet tot een bedrag van f 6609. De rechtbank veroordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf. Kamervacature Mr Th. Heemskerk. DEN HAAG. Het Centraal Stembureau heeft in de vacature Mr Heemskerk be noemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer, den heer Mr H. Bijleveld te Am sterdam. Naar verluidt zal de heer Bij leveld de benoeming niet aannemen, waarna zal worden aangewezen Mr H. A. Dambrink te Utrecht. De heer Dambrink werd indertijd op de lijst geplaatst als vertegenwoordiger van het Chr. Geref. element in de A.R. partij, maar is intusschen naar de Geref. Kerk overgegaan. Mocht ook de heer Dambrink bedanken, dan komt aan de beurt de heer P. Bergmeijer te Onst- wedde. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 4.15 u. is het K. L. M.-vliegtuig „De Ekster" van Schiphol naar Batavia vertrokken. Het vliegtuig heeft 231 k.g. post en 14 k.g. lading aan boord. ALPHEN a. d. RIJN. Gistermiddag heeft een militair vliegtuig komende van Soesterberg in den Vier-Ambachtspolder een noodlanding gemaakt, wegens een ge brek aan de olieleiding. Het toestel werd ernstig beschadigd. PERNIS. Hedenmorgen is de 32-jarige M. v. L. te Vlaardingen op de Amsterdam- sche Superphosphaatfabriek van een laadinrichting gevallen. Hij werd door een rol gegrepen en kwam met verbrij zeld hoofd op den grond terecht. Hij was onmiddellijk dood. BUENOS AIRES. Verschillende vulka nen in den Andes zijn in werking getre den. Een groot deel van Argentinië van den voet van Andes tot de kust, heeft veel te lijden gehad vein een dichten asch- regen. Op sommige plaatsen ligt de asch verscheidene c.M. hoog. Ook te Buenos Aires is een lichte aschregen gevallen. Op verschillende punten waren de asch- wolken zoo dicht dat overdag het kunst licht moest worden aangestoken. NEW-YORK. Volgens berichten uit Mexico is een deel van de kust door een geweldigen vloedgolf geteisterd. Eenige korte aardbevingen gingen aan den vloed golf vooraf. Men vreest, dat het aantal dooden zeer groot is. Er zouden reeds een 50 lijken zijn gevonden. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Juni, 2.30 u. Berlijn 58.80—58.90. Londen 8.909. Parijs 9.739.75. Brussel 34.4234.45. New-York 2.47 K—2.47%. GOES. Gehuwd: Jacob Johannes van Liere, 23 j. jm. en Elisabeth Hollestelle, 22 j. jd.Anthonie Geluk, 24 j. jm. te Tho- len en Magrieta Faasse, 22 j. jd. Huw.-aang.: Johan Louis Slager, 27 j. jm. en Maria Remijnse, 27 j. jd. Van 1522 Juni. KRUININGEN. Gehuwd: Johannes Oostdijk, 41 j. en Neeltje van Hekken, 35 j. Geboren: Maria, d. v. Marinus Min- naard en Geertruida Neels. ST. ANN ALAND. Gehuwd: J. M. van den Hoek, 26 j. jm. te St. Maartensdijk en D. van der Jagt, 22 j. jd.; Jacs. D. Dor- maar, 26 j. jm. te Burgh en A. J. Kur- vink, 21 j jd. Geboren: Marina Willemina, d. v. H. Dijkema en L. M. Potappel; Johannis Pie- ter, z. v. M. Keur en P. A. Polderman. Overleden: Dingentje Janna, 3 mnd., d. v. J. van der Meer en M. J. Ouden aarde; Santina, 2 jd.v. S. Westdorp en M van Vossen; Johannes Cornells, 11 mnd., z.v. Abr. van der Meer en J. A. Goedegebuure. Levenloos aangegeven: een z. v. A. C. Gtluk en E. van Putte. Middelburg, 23 Juni '32. Aangevoerd door boerinnen: Boter 60 ct., kipeieren f2.90, eendeieren f3, gans eieren f 6, kalkoeneieren f 6. Handelaren dezelfde noteering. Part. prijs: boter 67,5 ct., kipeieren f 3.50, poelje-eieren f 3, eendeieren f 3.50. Veilings vereen. Walcheren. Aanvoer 42000 stuks. 5456 k.g. 2.38, 5658 k.g. 2.55—2.58, 58—60 k.g. 2.64—2.67, 60— 62, k.g. 2.81—2.88, 62—64 k.g. 3.04, 64— 66 k.g. 3.20, bruine 5860 k.g. 2.82, 62 64 k.g. 3.04, eendeieren 2.49, ganseie ren 6, kalkoeneieren 4 gld. MIDDELBURG. Veiling van 22 Juni. Zeeuwsche blauwe aardappelen 3350, nieuwe aardapp. 147174, id. poters 49 92, id. drielingen 84 ct. alles p. 25 k.g. moskrul 10, zuring 13, spinazie 1217, stoksnijboonen 6275, doperwten 25 30, peulen 4147, tuinboonen 1217, perfect 75, kas-Wagenaars 6266, poste lein 814 ct. alles per k.g.; irissen 57, anjelieren 46, pioenen 34, lobelia's 67, peen 1119, radijs 13,5, kroten 10,512, raapstelen 2,53, rammenas 2,54, sjalotten 3,55, selderie 5,57, peterselie 11,5, rabarber 13 ct., alles per bos; kropsla 15 ct. p. krop,andijvie 2, spitskool 3,54, bloemkool 34,5, komkommers 713 ct., alles per stuk. MIDDELBURG. Exportveiling van 23 Juni. Tomaten U.C.B. A 33.40, G 32, buiten U.C.B. CC 14.80, B 35.50, kriel 3, bonken 23 gld. alles p. 100 pond. Kruisbessen 4.204.30, aardappels 4.80-5.40, poters I 3.60-4, id. II 2.10, aard beien 1219 gld. alles per 100 k.g. Kleine veiling van kwart voor acht. Aardbeien 927, blauwe druiven 100 115, tomaten 621 ct. alles p. k.g. Netmeloenen 79 ct. p. stuk. VLISSINGEN. Veiling van 22 Juni '32. Nieuwe aardappelen 5268; Poters 27 40 per 10 kg.; Peulen 2545; Doppers 31 —32; Moskrul 3—8; Wagenaars 5866; Snijboonen 6391; Tuinboonen 1819; Druiven 101; Princes 74; Spinazie 1522; Postelein 8—15, alles per kg. Bloemkool 819; Sla 24.5; Komkommers 912; alles per stuk. Uien 1.54; Rapen 3; Kro ten 812.5; Peeën 1019; Anjelieren 4.5; Pioenen 2142; Rozen 9; Rabarber 3.5 4.5, alles per bos, Peterselie 1016; Ker vel 8; Zuring 2127, alles per kist. Aard beien 2426 p. doosje (Bredasche)Aard beien 2234 per kg. KAPELLE. Exportveiling van 21 Juni. Mad. Lefêbre 15.1018.90 per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien 819; Aard appels 7, beide per kg. Exportveiling van 22 Juni. Mad. Lefê- bre 17.50; Mad. Lefêbre 13.1017.10; Mad. Moutót 18.8020.50, alles p. 100 kg. Groote veiling: Kruisbessen 4.104.30, per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien 1219, Groe ne boontjes 45; Gele boontjes 38; Dubb. Pr. z. dr. 47; Snijboonen 55; Kasboontjea 4551; Postelein 15; Spinazie 11; Dop erwten 31; Aardappels'67, alles per kg. Kropsla 13 per krop; Wortelen f 12 per 100 bos; Koolplanten 712 per 100 stuks. Bolbegonia's 13; Zaaibegonia's 34, bei den per pot. I GOES. Veilings vereeniging „Zuid-Be veland". Exportveiling van 22 Juni 1932. Kruisbessen 4.10—4.30 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 1022, to maten 1530, princesseboonen 5563, tuinboonen 6—12, doperwten 2028, peulen 3645, nieuwe aardappelen 78, id poters 14, oude aardappelen 2.20, alles per 100 K.G.; bloemkool 614, id. lie soort 35, id. uitschot 13, kropsla 1.504, witte komkommers 910, groene id. 6, alles per 100 stuks; wortelen 5—16, rabarber 3.604.20, radijs 2.603.30, la-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3