Belangrljk Bericht Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Marktberichten. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoogingen en Aanbestedingen Scheepstijdingen. A. P. te jrkloozen- p art ij en schen van door de was men Ireekkoor" oorgehou- voor een m nieuwe brengen, ihter, dat [beid werd „1. ook een en overge- ierkloos is pt bij voor en. >r ditmaal itebestuur ;en vraagt Iwereld wij Overheid verleenen laire de- Rijk zelfs poordig tot is thans [g ongeveer die toege- bnde mede dat B. en gekomen, tewekt. Be- [ei'gen nood te zijn. Hij men een- niet meer onie helpen of de ge- |stel. Het is 30 d te leni- fcteun geven ere plaatse- liseerd zijn lorts wat de L moet niet bog hebben. Ltans werk, Ize methode 1 meent, dat L, dat hij in T heeft aan- tren en dat I met maat- pidsverzeke- zeker, dat tegenwoor- ler, die bui- Jan krijgen, igewezen. en heerlijke te behoeftig lloosheid is aenwet. De Itijd voorop, bverheid. De fis, doch het Toetreden is l de belang de gemeente, diaconie der wel moei- kunnen zor- laals toetre- rorpen (voor jsman, tegen [Dekker), den veld- f 1625 met Ictie voor het leling en het arvoof, wor- I vergadering Brandweer iet naburige Inder weder bar B. en W., ie gemeente herking ver- lededeelingen purg en over deliskerke. de kringge- poerd, vooral kaar aan ver ordening over Igekeurd. De I blijven. Ihet keurloon porzitter ant- rig jaar heb- en bijbetalen. |f niet bedrui- ir is de ex- school voor zegt de voor- gelden voor stellen. Men jgevraagd. De voor reke- Wij hebben het genoegen te kunnen mededeelen, dat in de vergadering van aandeelhouders van de N.V. tot exploita tie van „De Zeeuw" besloten werd, met ingang van 1 October a.s. den abonne mentsprijs van „De Zeeuw" belangrijk te verlagen. Binnenkort hopen wij hieromtrent na dere mededeelingen te doen. Wij vertrouwen, dat dit besluit hetwelk voor de N.V. een zeer belangrijke opoffe ring beteekent, door de lezers met blijd schap zal worden begroet. DE DIRECTIE. ning der schoolvereeniging. Nu zijn wel gelden aangevraagd voor speelterrein en voor meubilair. De school wordt gebouwd met 2 lokalen, dus er is voor 2 lokalen meubilair noodig. Als zoodanig wordt gevraagd een bedrag van f 6000. Dhr Spruijt vraagt: Is de af wikkeling van deze zaak geheel bij B. en W.? Dit bevestigt de voorzitter, volgens art. 77 der L.O.-wet. Kan de verplichting wor den gelegd door B. en W., vraagt dhr Spruijt, dat bij de verdere afwerking enkel ingezetenen der gemeente dat mogen uit voeren, want tot nog toe wordt in de ge meente niets, totaal niets aan dit werk verdiend. B. en W. zeggen toe te zullen letten op het belang der gemeente en der ingezetenen. Na rondvraag volgt sluiting. Zaamslag. Tot ontvanger-griffier van den Groote Huissenspolder is benoemd de heer C. A. de Kraker Jz., en tot ont vanger-griffier van den Aan- en Gender- dijkepolder den heer M. Dees Az., beiden te Zaamslag. Poortvliet. Zaterdagavond was het in onze gemeente heel druk, daar de muziek gezelschappen van het eiland Tholen allen hier bijeen kwamen op het terrein van dhr D. Rijstenbil, ten einde een gezamenlijke muziekavond te houden. Het programma bevatte als no. 1 de rondgang door de ge meente, waarbij ieder gezelschap om de beurt een muziekstuk hooren liet. De op stelling werd echter onderbroken doordat plots de Zeppelin zichtbaar werd. De mu- ziekvereenigingen speelden op 't terrein gezamenlijk 'n muziekstuk onder leiding van dhr Joh. Elenbaas, dir. van „Kunst naar Kracht" alhier. Hierna werd aan elke vereeniging afzonderlijk gelegenheid gegeven eenige nummers ten beste te ge ven onder leiding van hun eigen direc teuren. Te ongeveer 10.30 uur was het programma afgewerkt, zeer tot bevredi ging der talrijke toehoorders, waarna de stoet zich weer naar de markt begaf en ontbonden werd. Op het terrein waren ruim 1300 toehoorders, donateurs en leden der verschillende corpen. De avond had een prettig verloop. Ook de kas van de vereeniging alhier, werd, wegens het hef fen van entréegeld, aardig aangevuld. Ter neuzen. In de Maandagavond gehou den ledenvergadering van de afdeeling Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van het Algemeen Nederlandsch Verbond, heeft de penningmeesteresse financieel verslag uit gebracht en werden o.m. plannen voor den a.s. winter besproken. Door het vertrek van Mevr. Koole-Dek- ker ontstond een vacature, die werd ver vuld door de verkiezing van Ir Linden- bergh, zoodat het bestuur als volgt is sa mengesteld: Ir H. G. C. Cohen Stuart, voorzitter; Dr H. Bruch, secretaris; Ir. Lindenbergh, penningmeester; A. Littooy en P. de Putter. worden benoemd inplaats van een pre dikant. Vrouwelijke predikan ten. Na lange discussies is in het Zwit- sersche kanton Graubünden Zondag 24 April j.l. in alle kerken door de leden ge stemd over de vraag, door het kerkbe stuur der kerken voorgelegd, of men de ongehuwde vrouw als zelfstandig predi kante in volle rechten wenschte, ja dan neen. Dat de gehuwde vrouw het ambt niet zou kunnen bekleeden of blijven be- kleeden, stond reeds vast. De uitslag van de stemming wordt nu gemeld. Deze is, dat 12.000 neen's en 6000 ja's geteld werden, zoodat de vrouw geen vol pre dikante zal kunnen worden, wel hulppre- dikstei. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noordlaren, P. ten Have te Ootmarsum. Aangenomen naar Slootdorp (Wierin- germeer), J. C. Fisscher te Jukwerd. Bedankt voor Roswinkel, H. W. Lovink te Gramsbergen. Voor Boskoop, Ph. Peter te Rijnsburg. Voor Heteren, H. Japchen te Otterloo. Voor Kamperveen, N. War- molts Jr. te Garderen. Voor Nijbroek, W. J. Keiler te Nijkerkerveen. Geref. Kerken. Tweetal te Oosterend (Fr.), H. Fransen cand. te Meppel en W. J. van Otterloo cand. te Voorburg. Beroepen te Oosterend (F.), W. J. van Otterlo, cand. te Voorbuig. Te Stadska naal, W. van der Heide te Zoutkamp. Bedankt voor Burum, I. de Wolff te MuSsel. Geref. Gemeenten. Tweetal te Ridderkerk, B. van Neerbos te Terneuzen en A. Verhagen te Middel burg. Leeftijd s'g rens voor emeritaat. Op de vergadering van de Part. Synode van de Geref. Kerken van Utrecht deed Ds S. Datema, van Drie bergen, de vraag, of het geen overweging verdient, aan de komende Gen. Synode voor te stellen, de leeftijdsgrens voor eme ritaat te bepalen op 65 jaren inplaats van 70 jaren. Hij acht dit in het belang der Kerken en der vele candidaten. Deze vraag werd doorgegeven aan deput. naar Art. 13 K.O. om daaromtrent op de vol gende Synode van advies te dienen. Raad van Beheer. Daar de lidmaten der Ned. Herv. kerk te Farm- sum (Gr.) niet aan de verplichtingen van den Raad van Beheer kunnen voldoen, is besloten een evangelisatie te stichten. Thans zal dus binnenkort een evangelist Geslaagd voor het eindexamen aan de Chr. H. B. S. te Leiden W. F. Mat- thijs te Kortgene. Eindexamen R. H. B. S. te 0 o s t b u r g. Voor het eindexamen afd. B aan de R. H. B. S., 5-j. cursus te Oost burg, zijn Zaterdag geslaagd de heeren A. J. Nortier, J. Hage, A. Pels, allen te Oostburg, C. A. Cappon en D. I. Luteijn te Zuidzande, A. P. van Male te Schoondijke en J. P. Toussaint te Cadzand. Afgewe zen 2. Invoerrecht en contingenteering op eieren en pluimvee in Engeland. Het schijnt wel, zegt het „Hbld.", of er i nooit een einde zal komen aan de droeve reeks van invoerbeperkende bepalingen, die de staten tegen elkaar uitvaardigen, om te trachten in den maalstroom der we reldcrisis de eigen huishouding zooveel mogelijk in evenwicht te houden. Thans hebben de Engelsche Pluimvee- raad, de Eng. Nationale Boerenbond en organisaties op het gebied der pluimvee houderij een gemeenschappelijke vergade ring gehouden, waar besloten werd, aan de regeering een verzoek tot bescherming te richten. Deze bescherming zal dan moe ten bestaan in een invoerrecht op eieren en pluimvee en contingenteering van den invoer. Men wees er o.a. op, dat aan de pro ducenten, die bereid zijn hun productie uit te breiden, bestaanszekerheid moet worden gegeven en dat, wanneer dit het geval is, de productie gemakke lijk zal uitbreiden. Ook was men het er over eens, dat de steun vóór het volgende voorjaar zal moeten worden gegeven. De toestand in den tuinbouw. Tengevolge van de vele exportmoeilijk heden zijn de veilingomzetten aan de Zuid-Hollandsche veilingen zeer belang rijk gedaald, zoodat daaruit geconclu deerd moet worden, dat verschillende vroege producten beneden den kostprijs moeten zijn verkocht. In den veilingkring Loosduinen-Delft- Rotterdam bedroeg de omzet van 1 Ja nuari tot half Juni ruim 9 Y? millioen gulden in 1931, welk bedrag dit jaar is teruggeloopen tot ruim 7 millioen. De toe stand is aan de veilingen wan den bond Westland niet anders gesteld. Aan de be langrijkste Westlandsche veilingen be droeg de omzet van Januari tot half Juni het vorige jaar pl.m. 3 Yt millioen, welk bedrag thans tot ruim 1% millioen is ge daald. Uit de veilingomzetten van de Zuid-Hollandsche veilingen blijkt, dat de opbrengst van de meeste producten is te rug geloopen met 2040 pet. ONZE INVOER VAN LANDBOUW PRODUCTEN IN FRANKRIJK. Zooals bekend mag worden veronder steld is in het begin van dit jaar tussciien de Nederlandsche en de Fransche regee ring een overeenkomst gesloten betreffen de de regeling van den gecontingenteer- den invoer in Frankrijk van een aantal landbouwproducten. Daarbij is bepaald, dat van het totaal contingent van elk der producten, dat Frankrijk gedurende drie maandelijksche periodes ten invoer toe wenscht te laten aan Nederland een vast percentage zal worden toegewezen, welk percentage de Nederlandsche Regeering kan verdeelen onder de Nederlandsche be langhebbenden, onder voorwaarde o.a., dat de normale handelsrelaties blijven gehand haafd. De Fransche regeering zou alleen die zendingen van de betreffende produc ten uit Nederland toelaten, welke verge zeld waren van een certificaat afgegeven door of namens de Nederlandsche Regee ring. Zij behield zich evenwel het recht voor om, indien deze regeling aanleiding zou geven tot abuizen, met name wanneer de normale relaties tusschen de handelaren ginds en hier er door zouden worden ge wijzigd, zelf invoervergunningen af te ge ven. Sinds deze regeling in werking is ge treden, waren bij het Fransche Ministerie van Handel klachten ingekomen van Fran sche importeurs, die meenden dat zij be nadeeld werden tengevolge van onjuiste toe toepassing der regeling van Nederlandsche zijde. Voorts was aan dat ministerie ge klaagd, dat onze exporteurs van zuivel en vleesch voor die producten een hoogeren prijs in rekening brachten aan Fransche afnemers dan aan handelaren van andere nationaliteit. Deze klachten, officieel ter kennis ge bracht van de Nederlandsche Regeering, deden het wenschelijk oordeelen het initi atief te nemen tot een mondelinge bespre king ervan met het betrokken Fransche ministerie. Die bespreking heeft plaats gehad op 9 en 10 Juni j.l. De Nederlandsche delegatie bestond uit de heeren Hooft, referendaris aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken; Bonthuis, inspecteur van den Landbouw; en Dr Sevenster, Rijkslandbouwconsulent te Parijs, terwijl de voorzitters der beide commissies, belast met de regeling van den uitvoer naar Frankrijk van zuivel en van vleesch, de heeren Dr Posthuma .en Van Zwanenberg, alsmede de heer Geluk, secretaris van den Alg. Ned. Zuivelbond, als deskundigen aan de bespreking heb ben deelgenomen. De besprekingen hadden een bevredi gend verloop. De Fransche autoriteiten bleken te begrijpen, dat de vraagprijs zich richt naar den groothandelsprijs in het land van afzet. De groothandelsprijs is voor de betreffende producten, als gevolg van de contingenteering, in Frankrijk hoo- ger dan in vele andere landen. Ook het feit, dat de Nederlandsche regeering een deel van het abnormale groote verschil in de prijzen hier en ginds, ontstaan door de contingenteering, tot zich neemt ten bate van de betrokken en door de Fransche contingenteeringsmaatregelen in hun be- langen geschade Nederlandsche producen ten, waarbij zoowel aan de exporteurs hier als aan de importeurs in Frankrijk ruim een normale winst wordt gelaten, ont moette bij die autoriteiten geen bezwaar. Desondanks bleven enkele Fransche in specteurs, die aan de gedachtenwisselin- gen deelnamen, er de voorkeur aan geven, dat de Fransche Regeering de met Neder land getroffen overeenkomst zou op zeggen en de regeling van den invoer zelf ter hand zou nemen. Door het ver leenen van invoervergunningen alleen aan Fransche importeurs, klaarblijkelijk met de uitsluitende bedoeling, dat dezen dus tegen dagprijs op de Nederlandsche markt zouden kunnen koopen en het ge- heele verschil tusschen hier en ginds voor zich zouden kunnen reserveeren. Het scheen den Franschen autoriteiten wel bekend, dat tal van importeurs met de huidige regeling tevreden zijn en dat wijziging ervan weer andere klachten onvermijdelijk zou uitlokken. De omstandigheid, dat kort vóór deze besprekingen vertegenwoordigers van Ne derlandsche vleesch-importeurs, onder leiding van den heer Van Zwanenberg tot een voorloopige regeling met vertegen woordigers van Fransche vleesch-impor teurs omtrent den in de toekomst te vol gen weg in zake den invoer van vleesch in Frankrijk waren gekomen, terwijl Dr Posthuma en de heer Geluk zich met vertegenwoordigers van organisaties zoo wel van Fransche zulvelproducenten als van Fransche zuivelimporteurs in ver binding hadden gesteld, ten einde te trachten in onderling overleg eventueele moeilijkheden in de toekomst te overwin nen, heeft er ongetwijfeld veel toe bij gedragen, dat de klachten, die overigens gering in aantal bleken, spoedig waren verstomd. SLAGERSPATROONS VERZOEKEN OPSCHORTING VAN HET ONTWERP TOT STEUN AAN DE VARKENS HOUDERIJ. De besturen van den Nederlandschen Slagershond, den R.-K. Hanzebond van Slagerspatroons en den Bond van Vleesch- warenf abrikan ten O.V., alsmede een groep grossiers in varkensvleesch hebben een gecombineerde vergadering gehouden ter bespreking van het aanhangige wetsont werp tot steun aan de varkenshouderij. De vergadering besloot een telegram te zenden aan den Minister van Economi sche Zaken, waarin er ten sterkste op wordt aangedrongen de verdere behan deling van het wetsontwerp' op te schor ten, daar de toepassing der wet volgens adressanten een ontwrichting hunner be drijven ten gevolge zal hebben alsmede een geweldig opvoeren der varkens- vleeschprijzen voor binnenlandsch ge bruik, ten einde een niet loonenden ex port te steunen, zonder dat daarmede de varkenshouder is gebaat. Verzocht wordt alsnog audiëntie te willen verlee nen aan een deputatie der organisaties, om aan den minister kenbaar te maken hoe de varkensmesterij eenvoudiger kan worden gesteund, indien zulks noodig is. Het telegram vervolgt dan: „Wij ver trouwen, dat tegen inwilliging van dit verzoek tot opschorting van de behande ling der wet geen bezwaar meer kan zijn, wijl de noodtoestand in de varkenshou derij reeds is opgeheven, daar de varkens- prijzen in één maand tijds met 75 80 pet. zijn gestegen, ook in het buitenland doordat de beperking in de fokkerij in belangrijke mate op den marktprijs heeft ingewerkt, ook hier te lande". EINDHOVEN. Hedenmorgen' te half 7 is de oude inolen „De Oranjeboom" te Strijp, die in 1644 werd gebouwd, door brand vernield. BEVERWIJK. In den afgeloopen nacht is een felle uitslaande brand uitge broken in de slagerij van J. de Waard. De bewoners wisten zich nog tijdig in vei ligheid te stellen. ALPHEN a. d. RIJN. Hedenmorgen is een personentrein komende uit de rich ting Leiden op een rangeerende goede rentrein geloopen. De machinisten van beide treinen zagen de botsing aankomen, maar waren niet meer in staat deze te voorkomen. Beide locomotieven zijn ern stig beschadigd, evenals enkele goederen wagens. Een hoofdconducteur en een pas sagier werden niet ernstig gewond. De botsing is naar het schijnt te wijten aan verkeerden wisselstand. VALKENSWAARD. In den afgeloopen nacht zijn hier drie boerderijen door brand vernield. Pessimisme te Parijs. PARIJS. Sedert gisteravond kan men in de Parijsche pers in verband met de besprekingen te Lausanne een gewijizgde stemming waarnemen, die te duidelijker in het oog valt, naarmate de bladen zich met het huidige verloop der besprekingen meer ingenomen toonden. Het optimisme heeft thans plaats ge maakt voor een sterk pessimisme, nadat Herriot gisteren vergeefs heeft getracht Mac Donald tot zijn herstel-theorie te be- keeren. Het onderhoud tusschen Mac Donald en Herriot, dat meer dan twee uur ge duurd heeft, zou een zeer bewogen karak ter hebben gedragen. Herriot heeft de Duitsche verplichtingen als onaantast baar beschouwd en er de nadruk op ge legd, dat hij tegenover de publieke opinie in Frankrijk althans de vorm moest handhaven. LONDEN. Van zeer bevoegde zijde wordt uit Lausanne gemeld, dat de Fran sche regeering niet voornemens is het referendum in het Saargebied tot na 1935 uit te stellen. De kwestie van het terug- koopen der mijnen in het Saargebied is een zaak die te Lausanne aan de orde zal komen. Frankrijk wenscht betaling van de mijnen, terwijl Duitschland van geen betaling wil weten. BERLIJN. Volgens hier ontvangen be richten zouden door Mac Donald en Her riot besprekingen zijn gevoerd over het sluiten van een godsvrede gedurende 15 jaar, die uitsluitend van toepassing zou zijn voor Europa. LAUSANNE. In den afgeloopen nacht heeft, naar vernomen wordt, een streng geheim gehouden bespreking plaats gehad tusschen Herriot en den Amerikaanschen ambassadeur Gibson. Nadat eerst een tegenspraak was ge geven wordt thans medegedeeld, dat Gib son te kennen zou hebben gegeven dat de Amerikaansche regeering onder geen voorwaarde op schrapping der intergeal- lieerde schulden zal ingaan, zoolang de Europeesche uitgaven voor de bewape ning niet aanzienlijk zijn verlaagd. BAZEL. Naar vernomen wordt, heeft Frankrijk thans zijn in het vooruitzicht gestelde deelname met een bedrag van 100 millioen shilling aan het door de Vol kenbondscommissie reeds goedgekeurde crediet aan Oostenrijk teruggetrokken, aangezien aan de politieke voorwaarden die Frankrijk had gesteld, niet is vol daan. De kans is nu vn't groot, dat thans ook het resteerende bedrag door de andere staten niet beschikbaar zal worden ge steld. Indische verlofstractementen. De afd. Nederland van den Indischen Postbond hield op 17 Juni te 's Graven- hage een goed bezochte vergadering. Be sloten werd het volgend telegram naar naar het hoofdbestuur van den Postbond te Bandoeng te zenden: „Protesteeren verband persberichten verdere korting verlofswedden Juli punt prijsdaling voor verlofgangers geremd door onvermijdelijk dure levenswijze." Vervroegde Indische verloven. Aan ambtenaren van circa 36-jarigen leeftijd, die dus nog geen recht op pen sioen kunnen doen gelden en ook nog niet met verlof kunnen gaan, zal, naar Aneta meldt, de gelegenheid gegeven worden om. vervroegd verlof aan te vragen, waarbij eventueel nog de gelegenheid zal worden opengesteld om op wachtgeld in Europa te blijven tot de gelegenheid voor her plaatsing gunstig is. (Aneta.) Terwijl aan den eenen kant een rege ling in overweging is om de Indische verloven eerst na langeren diensttijd toe te kennen, wordt thans aan een bepaalde categorie ambtenaren tot een vervroegd verlof gelegenheid geboden. Dit schijnt een tegenstelling, zegt het Hbld., maar is het niet. Beide plannen strekken tot bezuiniging: de eerste zal dit effect op den duur hebben en dan ook vermoedelijk van blijvenden aard zijn, ter wijl de tweede maatregel er een van tij- delijken aard is, die beoogt de door beper king van de overheidsbemoeiing tijdelijk overbodig geworden ambtenaren in de ge legenheid te stellen, in Nederland be tere tijden af te wachten. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Juni, 2.30 u. Berlijn 58.8058.85. Londen 8.918.98. Parijs 9.729.76. BruSsel 34.4334.47. New-York 2.47 K2.4-8. Over de maanden April en Mei. STAVENISSE. Getrouwd: Marinus A. Luijk, 25 jaar jm. en J. W. Pierneef 20 j. jd. van Zuid-Beier land; A. Ingelse 27 j. jm. van Middelburg en J. J. P. Neels 31 j. jd. Geboren: Fieternella d.v. C. den Bra- ber en D. Brouw; Cornelia Jacoba d.v. A. Fierens en H. Potappel; Pieternella Catharine d.v. J. Oostdijk en M. L. Pot appel. Overleden: Jacoba Hage 79 j. wed. van J. van 't Hof; 1 levenloos kind (m.) van M. Beveren en P. J. Vroegop; Barth. Goe- degebuure, 65 j, echtg, van G, J. Noom. Goes, 21 Juni 1932. Eeieren per 100 stuks 2.40, per 25 stuks 60 ct. winkelprijs 3 Yi ct. Eendeneieren 2.40 per 100. Ganseieren 4 en 6 ct. Boter per K.g. 1.20, per halve K.g. 60 ct., winkelprijs 70 ct. Fabrieksboter 70 ct. Afwijkende boter 50 ct. V.P.Z. Aanvoer 27141 eieren. Prijs 2.70 per 100 stuks. MIDDELBURG. Veiling van 20 Juni Blauwe aardappelen 3540, nieuwe aardappelen 120177, idem poters 20 85 ct. alles p. 25 K.G.; Moskrul 17, spi nazie 20, zuring 2, snijboonen 5664, peulen 3543, doperwten 34, tuinboonen 1724, slaboontjes 5960, Wagenaars- boonen 6063, dubb. princessen 7479, postelein 511 ct. alles p. k.g.; anjelieren 68, lathyrus 4, irissen 56, rozen 9 cent, alles p. bos; geraniums 69, colea's 37, heliotroop 2 ct. p. st. Peen 1119, rammenas 3,55, kroten 11, raapstelen 3,5, radijs 3,54, sjalotten 2,54, spitskool 3ct., selderie 56,5, pe terselie 1,52, kropsla 14, bloemkool 1 13, komkommers 511, rabarber 1 3,5 ct. MIDDELBURG. Exportveiling van 21 Juni. Tomaten U. C. B.: A 35.30, C 35.10 gld.; buiten U.C.B.: CC 15.20, B 34.20, bonken 20, kriel 3 gld. alles p. 100 pond. Kruisbessen 4.304.50, aardappels 5.406.30, poters I 4.10—4.90, id. II 2.303.10, aardbeien 1324 gld. p. 100 k.g. Veiling van 7.45 uur: aardbeien 1728, tomaten 331, druiven 97100, Bre- dasche aardbeien 35 ct. alles p. k.g.; per ziken 29 ct. p. stuk. VLISSINGEN. Veiling van 20 Juni. Nieuwe aardappelen 5277, poters 30 46 ct. p. 10 k.g.; peulen 3941, doppers 34—40, tomaten I 32—36, id. II 26—32, moskrul 59, Wagenaars 6167, snij boonen 6670, tuinboonen 1923, prin ces 7678, druiven 100110, kruisbes sen 23, spinazie 1721, postelein 8 15 ct. alles p. k.g.; bloemkool 920, sla 2,54, komkommers 1013,5 ct. p. stuk, sjalotten 1,52, radijs 2,5, selderie 8,5 9, rhabarber 2,53, kroten 820, peen 1319, lelies "8, anjelieren 613, pioenen 2130 ct. alles p. bos; peterselie 1822, zuring 919, beiden per kist. aardbeien per doos 24 ct. (zwarte), aardbeien 21 33 ct. p. k.g. oude aardappelen 12 ct. p. 10 k.g. KAPELLE-BIEZELINGE. Veiling van 20 Juni 1932. Exportveiling 830 u. v.m.: Mad. Lefebre aardbeien 18.20 per 100 K.G. Exportveiling 1 uur n.m.: Mad. Lefebre 16.20—19.60 per 100 K.G. Groote veiling: Kruisbessen 4.205.40 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 1225, snij boonen 6074, groene boonen 4861, doperwten 22, aardappels 28, postelein 1216 gld., alles per 100 K.G.; kropsla 12.40 per 100 krop; bloemkool 36, komkommers 810 gld., per 100 stuks. KRABBENDIJKE, 20 Juni 1932. Kruis bessen f 4,106.10 per 100 K.G. Krabbendijke. Aan dhr Joh. van Strien aannemer alhier, is opgedragen het bou wen van een pakhuis voor dhr Adr. West- strate Jz. alhier te Nieuwerkerk (Duive- land). Stoomvaart-Mij. Nederland. POELAU LAUT, uitr., p. 18 Perim. FOELAU TELLO, thuisr., 18 te Sabang. TABINTA, thuis., 20 te Suez. Rotterdamsclie Lloyd. BALOERAN, thuisr., 21, 7 u. te Rotter dam verwacht. DEMPO, uitr., 20 te Belawan. INDRAPOERA, thuisr., 19 v. Sabang. KERTOSONO, uitr., p. 19 Gibraltar. KOTA AGOENG, uitr., p. 20 Perim. KOTA PINANG, thuisr., p.20 Perim. SIBAJAK, uitr., p. 19 Finisterre. TAPANOELI, thuisr., 19 te Suez. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Noordelijke wind half tot waar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 759. Licht op voor fietsers: Woensdag 9 u. 53 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3