Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. moeten uitzien dan deze van 1932. Maar op den duur zal hulp van het Rijk niet kunnen uitblijven. Dhr v. d. F e 11 z vraagt, wat er gedaan zal worden, als deze voorgestelde maat regelen niet voldoende blijken te zijn. De voorzitter: Dan zullen we ver der moeten zien. Belastingverhooging is dan niet meer mogelijk. Hierna wordt gerepliceerd. Hiervan teekenen wij het volgende aan: Dhr Jeronimus blijft tegen de ver hooging der vermogensbelasting en ver laat de vergadering. Dhr Onderdijk deelt nog mede, dat B. en W. al het mogelijke tot bezuiniging doen, o.a. op publieke werken. Ook zullen met September bij dezen dienst een paar vacatures niet worden vervuld.. Hierna worden de voorstel len van B. en W. zonder hoofde- lijke stemming aangenomen. Rondvraag. Dhr Mondeel vestigt de aandacht op de moeilijkheden voor schoolschoonmaak- sters enz., die ook pensioenkorting moeten betalen volgens besluit van ,den Raad maar op contract zijn aangesteld. Dit is over het hoofd gezien. In de volgende vergadering zal hieraan aandacht worden geschonken. Na nog eenige minder beteekenende vra gen en opmerkingen wordt te ruim zes uur de vergadering gesloten. DE RADIODOKTER, steeds en over al te ontbieden. Thans lage afstandstarie ven. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Gisteravond speelde de voetbalver- eeniging „Excelsior" uit Goes een wed strijd tegen Zwart Wit I van Ierseke. De uitslag luidde: 66. Met ingang van 20 Juni wordt de openstelling van het hulpkantoor te Ril land voor den post- en telegraafdienst gewijzigd als volgt: 8y2—11, 14—15, 17y2 19 uur. Vlissingen. Het muziekgezelschap Apol lo uit Domburg, directeur de heer M. A. Romijn, zal in verband met het muziek festival Zaterdag a.s. des middags Le 5 uur een concert geven in de tent in het Bellamypark. Het vreemaelingenveer is weer begonnen. Vanmorgen werden met de Prov. boot van Breskens 400 vreemde lingen en 16 auto's vervoerd. Schore. Woensdag is alhier gehouden het concours van den Zeeuwschen Zan- gersbond „Zang veredelt". Omstreeks 12 uur had de officieele ontvangst ten ge meentehuize plaats, waarbij allereerst het woord werd gevoerd door den bur gemeester van Schore. Hierop spraken nog dhrn G. Flipse, W. Snoep en J. van Nieuwenhuize, resp. voorzitter van den zangersbond, regelingscommissie en plaatselijke zangvereeniging. Na deze ont vangst werd door de deelnemende ver- eenigingen gezamenlijk het bondslied ge zongen en trok men in optocht naar het feestterrein. Op het concours werden de volgende prijzen behaald: 3e afd. le pr. „Zang ver edelt" te Schore met 195 punten; „Nu met hope" te Burgh met 183 p.;„Tot oefe ning en uitspanning" te Borsselen met 180 p.; „Excelsior" te Ierseke met 180 p.; 2e pr. „V.Z.O.S." te St. Maartensdijk met 148 p., „Ons genoegen" te Kats met 146 p.; 2e afd. le pr.: „Cloeting's gemengd koor" te Kloetinge met 191 p.; 2e pr. „Zang en vriendschap" te Wissenkerke met 169 p.; „Crescendo" te Kruiningen met 168 p.; „Oefening baart kunst" te Goes met 166 p.; „Polyhymnia" te Sluis kil met 145 p.; „Crescendo" te Hoek met 145 p.; 3e pr. „Gemengd Koor" te 's H. Abtskerke met 131 p.; le afd. le pr. „Door oefening vereenigd" te Vlissingen met 198 p.; 3e pr. „Zanglust te Wilhel- minadorp met 143 p. In de pauze zong „Orelio" van Axel een tweetal liederen, terwijl het fanfare gezelschap „Scheldegalra" van Hansweert in de pauze en gedurende de avonduren voor de noodige afwisseling zorgde. Ver der verleende nog medewerking het kin derkoor „Excelsior" van Ierseke. Rilland-Bath Gisteren vergaderde de Raad. Besloten wordt aan het Kerk bestuur der Vrije Evangelische gemeente te Bath te verkoopen een strook grond bij het kerkgebouw tegen den prijs van f 1.30 per vierk. M. om daarop een con sistoriekamer te bouwen. Aan Ingelanden van den Reigersberg- schen polder wordt op hun aanvrage ver kocht een strook grond aan den derden weg ter breedte van zes Meter en ter volle diepte (15 M.). Op een adres van B. Meeuwsen te Bath, die een perceel grond, waarop hij een opstal heeft geplaatst, van den tegen- woordigen huurder bij opnieuw ingaan- den pachttermijn wil overnemen, zal wor den bericht, dat de Raad het voor den regelmatigen gang wenschelijker acht den loopenden pachttermijn te doen voortgaan op den bestaanden voet, doch dat de Raad niet ongenegen is na afloop van dien termijn het perceel aan adressant te verhuren buiten de openbare verpach ting. De voorzitter herinnert er aan, dat aan vankelijk de bedoeling was om de verla ging van het salaris voor het gemeente- personeel te doen ingaan op 1 Mei. Nu echter Ged. Staten het besluit voor de ambtenaren, wier jaarwedden zij bepa len, pas in den loop van Mei ter kennis brachten van het gemeentebestuur en de verlaging hierop min of meer gebaseerd was, zou handhaving van eerstgemeld tijdstip terugvordering meebrengen, wat ware te vermijden door den datum te stellen bijvoorbeeld op 1 Juni Na eenige discussie wordt besloten den datum van ingang te bepalen op 1 Juli. Aan de orde is de vaststelling van reke ning en begrooting voor het gasbedrijf. De voorzitter geeft verschillende nadere inlichtingen. Daarna sluiting. Hansweeri. De familie P., alhier, ont ving uit Antwerpen het bericht, dat hun 21-jarige zoon J., welke matroos was op de goederenboot „Hermina" is ver dronken. Zijn lijk is opgevischt. Krabbendijke. Aan dhr Jan v. d. Sande- v. Iwaarden, aannemer alhier, is opgedra gen het bouwen van een Armenhuis voor de Ned. Herv. Diaconie. Ellewoutsdijk. In de gisteren gehouden gemeenteraadszitting werd medegedeeld, dat de verhooging der opcenten op de gemeentefondsbelasting tot 50 is goed gekeurd. Het verzoek van dhr L. Pau- lusse, om zijn winkel des Zondags gedu rende 4 uren geopend te mogen hebben, werd voor kennisgeving aangenomen, daar de raad in dezen niet bevoegd is. De rekening van het B. A. 1931 werd goedgekeurd. Het B. A. heeft in 1931 f844.31 meer ontvangen dan uitgegeven. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten besloot de raad de zekerheids stelling van den ontvanger van f 1475 f2500 te verhoogen. Voor 1933 en '34 zal ontheffing gevraagd worden van de verplichting tot het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening. Bericht was ingekomen, dat binnen en kele jaren de grintweg niet op het wegen plan zou komen. B. en W. stelden daarom voor tot verbetering van dezen weg en de geheele dorpsstraat tot aan de haven over te gaan. Dhr Meulenberg wil eerst nog een advies inwinnen, waartoe be sloten wordt. In de zaak van de heeren Rinders en Van Zweeden (volgens hen ten onrechte geheven belasting) wil dhr Meulenberg eerst rechtskundig advies in winnen, alvorens tot gedeeltelijke terug betaling over te gaan. B. en W. krijgen toestemming in de Nieuwstraat een tegel trottoir te leggen. Eveneens voor het herstellen van het dak der secretarie. Bij de rondvraag dringt dhr Meijaard aan op betere afwatering van 'tmarktje. Ook vraagt hij of den burgemeester het volgende bekend is: een kind zou zonder eten op school gekomen zijn, in dien een menschlievend dorpsgenoot het niet te eten gegeven had. De voorzitter zegt er met het Armbestuur over te zul len spreken. Dhr Meulenberg wil een ventverhod. Ook wil hij 'sZondags het voetbalden verboden hebben. Hierna slui ting. Coiijnsptaat. Nadat er eenige weken volop werk geweest is, neemt de werk loosheid in deze gemeente nu weer met den dag toe. Op andere jaren bracht de vlasoogst voor veel menschen werk mee. Dit jaar is er echter bijna niets verbouwd. Poortvliet, Zaterdagavond a.s. hopen do gezamenlijke muziekvereenigingen van het eiland Iholen alhier een muziekavond te houden. De zeven vereenigingen zullen eerst een wandeling door de gemeente maken, om vervolgens èen concert te ge ven op de tent welke geplaatst zal worden op de weide van D. Rijstenbil, die gratis voor dat doel is afgestaan. Dinsdag vergaderde de ge meenteraad. Aan de R.H.B.S. te Bergen op Zoom moet worden bijgedragen f 884.55. Aan de Arbeidsbeurs f 133.82. Missieve van den Minister van Binnen- landsche Zaken, inzake verlaging aantal verloven. Medegedeeld wordt, dat dit in 1935 kan plaats hebben. Een schrijven van A. Murre dat hij zijn benoeming als raadslid aanneemt. Korting gemeenteambtenaren. De voorzitter stelt voor deze nog niet toe te passen, daar de begrooting 1933 nog niet opgemaakt is. Alzoo besloten. Een verzoek van dhr G. Mullie om steun voor zijn kind dat de M.U.L.O. te Bergen op Zoom bezoekt. Afwijzend be schikt. Een verzoek van de heeren Cooman en van Oudenaarde om steun voor hun schoolgaande kinderen, wordt aangehou den. Tot lid van de schattingscommissie in de plaats van wijlen dhr v. Westen wordt gekozen^dhr G. P. Vogelaar. Dhr Vogelaar zegt thans nog dat bij de winkelsluiting de kapper er buitenviel, doch dat de veldwachter sluiting gelastte. De kapper heeft daar veel schade van, en nu wil dhr Vogelaar den kapper vrijstel len. De voorzitter zegt, dat hij dit met den kapper zelf zal uitmaken. Aangedrongen wordt nog op beter on derhoud van de begraafplaats. De voorz. zegt overweging toe. Burgemeesters-Installatie te Westkapelle. Gisteren vierde Westkapelle feest. Het was in vlaggentooi! Aan het begin van het dorp, bij den dijk en bij het gemeentehuis stonden met groen versierde eerepoorten. Langs de Zuidstraat waren guirlandes en over de straat gespannen draden met wapperende kleine puntvlaggetjes aange bracht. En dat alles wegens de installatie van den nieuwen burgemeester, den heer Jhr Mr A. F. G. de Casembroot. Te 12.30 uur werd in de Zuidstraat bij den vuurtoren, de eerewacht, bestaan de uit 54 ruiters, opgesteld. De eerste prijs (f 2,50) voor versiering der paarden, werd toegekend aan dhr W. Roelse Az., 37 punten; de tweede f 1.50) aan W. de Kam Pz. 35 p.; terwijl nog acht prijzen, ieder van f 1 werden toege kend. Om half twee werd gereden naar de grens der gemeente, tusschen Westkapelle en Domburg. Ongeveer te 2 uur over schreed het rijtuig, waarin de heer Jhr Mr A. F. G. de Casembroot met zijn ver loofde gezeten was, de grens, waarop met een luid hoera beiden het welkom werd toegeroepen in de gemeente. Daarop trad de voorzitter van het feest comité naar voren, om den nieuwen bur gemeester hartelijk toe te spreken en te verwelkomen. Daarop werd aan de verloofde van den burgemeester door Johanna Roelse een fraai bouquet rozen aangeboden. De burgemeester dankte den voorzitter van het feestcomité, mede namens zijn ver loofde, voor de hartelijke woorden van welkom tot hem gericht. De eerewacht stelde zich'daarop in be weging, met in haar midden het rijtuig van den burgemeester en de volgrijtuigen, waarin familieleden en kennissen van den burgemeester gezeten waren. Langs den Schelpweg en over den dijk werd naar het dorp gereden. De stoet werd opgewacht door de school kinderen der beide scholen, en een groote menigte, jong en oud. Een luid hoera weerklonk bij aankomst. Der traditie ge trouw, werden de paarden van voor het rijtuig, waarin de burgemeester was ge zeten, gespannen, om verder door enkele mannelijke ingezetenen, onder het spelen van een vroolijken marsch, getrokken te worden naar het gemeentehuis. Daar aangekomen werd Z Ed. Achtb. in de keurig versierde corridor ontvan gen door het feestcomité en geleid naar de Raadzaal. Dhr de Casembroot en zijn verloofde namen daarop in de dicht bezette raads zaal in de voor hen bestemde zetels plaats. Mede aanwezig waren dhr Mr van Dus- seldorp, lid van Ged. Staten en vele burge meesters van de omliggende gemeenten. Na opening der vergadering door den voorzitter, dhr K. Minderhoud, loco-bur gemeester, en voorlezing van het Konink lijk besluit van de benoeming, werd dhr Jhr Mr de Casembroot toegesproken door den voorzitter. Namens den Raad en de gemeente wenschte spr. den burgemeester met zijn benoeming geluk en wenschte hem toe, dat hij deze betrekking zou mogen beklee- den tot zijn genoegen en tot zegen van de gemeente. Thans is regeeren moeilijk wegens de algemeene malaise, maar laat ons hopen, dat er spoedig wat meer opleving komt. Wil, aldus spr., zooveel mogelijk Uw plicht doen, dan zult U zeker de welwil lende medewerking van den Raad genie ten. De burgemeester dankte, nadat hem de teekenen zijner waardigheid waren over handigd, in de eerste plaats H. M. de Ko ningin, die hem heeft willen roepen tot het ambt van burgemeester van Westka pelle; den Minister van Binnenlandsche Zaken voor zijn voordracht en den Com missaris der Koningin voor zijn aanbe veling. Het is spr. een vreugde het ambt hier in Westkapelle te mogen aanvaarden. Spr heeft Westkapelle leeren kennen als een gemeente met een arbeidzame bevolking. Van de wethouders verwacht spr veel steun. Ook de medewerking van de leden van den Raad heeft spr. noodig. Spr. doet ook een beroep op den secretaris, met wien hij dagelijks zal hebben samen te werken. Met een hartelijk woord van dank aan alle aanwezigen voor de betoonde belang stelling en de hartelijke ontvangst van de zijde der bevolking eindigde spr. zijn rede. Een daverend applaus volgde op de beide gehouden toespraken. De wethouder, de heer B. Louwerse, wenschte hierop den voorzitter geluk met zijn benoeming. Het zal zeker geen ge makkelijke taak zijn, die den burgemees ter thans op de schouders is gelegd. Spr. gaf hem evenwel de verzekering, dat hij op de volle medewerking van den Raad kan rekenen. Daarna richtte dhr H. Gijsouw tot den burgemeester en zijn a.s. echtgenoote en kele hartelijke woorden van welkom, waarbij spr. de hoop uitsprak, dat den burgemeester door God kracht en wijs heid geschonken moge worden om zijn hoog ambt in het belang der gemeente uit te oefenen. Ook de secretaris voerde het woord. Ge durende het bijna 20-jarige tijdvak van sprekers secretarisschap dezer gemeente, is dit reeds de vijfde burgemeester, waar mede spr. zal moeten samenwerken. Met Uw voorgangers aldaar heb ik het steeds goed kunnen vinden. Van harte hoop ik, dat dit ook met u het geval zal zijn. Nadat de burgemeester de verschillen de sprekers vriendelijk dank had gezegd voor de hartelijke tot hem en zijn verloof de gerichte woorden, sloot spr. de verga dering. Daarop werd aan belangstellenden de gelegenheid gegeven bij den burgemeester hun opwachting te maken. Hiervan maak ten velen gebruik. Na de receptie bleven de leden van den Raad en genoodigden nog een tijdje bij een en werd de eerewijn rondgediend. Dhr M. van Dusseldorp zeide dankbaar gebruik te maken van de uitnoodiging tot bijwoning dezer installatie. Spr. uitte zijn groote blijdschap over de benoeming van den heer de Casembroot tot burgemees ter van Westkapelle. Spr. herinnerde aan de groote verdiensten, welke wijlen zijn vader aan de provincie heeft bewezen als lid van Ged. Staten. Daarop verkreeg de heer Van Voort- huysen, burgemeester van Domburg, het woord, om dhr de Casembroot, mede na mens de vereeniging van burgemeesters en secretarissen van het platteland op Walcheren, geluk te wenschen met diens benoeming. De burgemeester bracht de sprekers hartelijk dank voor de tot hem gesproken woorden. De dag werd daarop verder doorgebracht met allerlei feestelijkheden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Pingjum, J. R. van Mul- lem, cand. te Rotterdam. Te Oostermeer, Hoeusema te Paesens en Moddergat. Te Poortvliet, J. Fokkema te Sprang. Te Vlissingen (toez.), A. F. W. de Kluis te Serooskerke. Te IJsselmuiden, H. A. Leenmans te Delft. Bedankt voor Ooltgensplaat, P. de Looze te Waddinxveen. Voor Lemmer, J. P. Snoep te Nijehaske. Voor Makkum, G. J. Sanders te Ee. Geref. Kerken. Beroepen te Loosduinen, A. W. Wier- singa te Weesp. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's Graven'hage, M. Heikoop te Utrecht en J. R. van Oordt te Zeist. Wemeldinge. Zondag 17 Juli hoopt de Geref. Kerk alhier het feit te herden ken, dat zij 25 jaar geleden werd ge ïnstitueerd. Ds Heida van Vlaardingen, toentertijd predikant te Ierseke, door wiens arbeid deze institueering tot stand* kwam, hoopt een gedachtenisrede uit te spreken. Hulpprediker. Door den Ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente te Al melo is, in vereeniging mpt de commissie voor Evangelisatie, besloten tot het aan stellen van een hulpprediker. D r J. G. U b b i n k. De Classis Woerden van de Geref. Kerken in Ne derland heeft in haar vergadering van 14 Juni j.l. besloten over te gaan tot de af zetting van Dr J. G. Ubbink te Zevenho ven uit het ambt van Dienaar des Woords. Gemeld wordt dat Dr Ubbink voorne mens is een beroep op de Part. Synode te doen. Ds D. J. Vossers hoopt Zondag avond 28 Aug. a.s. intrede in Vlissingen te doen, na 's morgens bevestigd te zijn door ds J. S. Hartjes. Ds E. H. Blaauwendraad hoopt op Zen dag 24 Juli afscheid te nemen van Vlis singen en zal in Baarn bevestigd wor den door dr H. W. Obbink te Utrecht. Voor het examen nuttige handwer ken slaagden aan de Rijkskweekschool te Middelburg de dames F. Rijkaard, D. Sie- tema, beiden te Middelburg, en J. A. Koster te Vlissingen. Voor het examen handenarbeid slaagden aan de Rijkskweekschool te Middelburg de heeren G. F. Bak, J. W. Sandifort, Jo. K. Biesma, Jan W. Bies- ma, allen te Vlissingen; P. U. Polderdijk, te N. en St. Joosland, J. van Kasteel en A. B. Nieuwenhuijse, beiden te Middel burg. Geslaagd te Leiden voor het candi- daatsexamen rechtsgeleerdheid dhr A. G. van Empel te Middelburg. Noodlottige twist. Te Kootwijkersbroek, gemeente Barneveld, heeft de 19-jarige boerenzoon P., den rietdekker E. S. bij een twist met een mes in den buik en de borst gestoken. De verwonde is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. E en rechtskundig ad viseur gearresteerd. Als ver dacht van verduistering van een bedrag van f 45C0 is de rechtskundig adviseur V. te Rotterdam aangehouden en opge sloten. Geruimen tijd geleden is een bewoner van de Carnisserlaan aldaar, de heer B., gestorven. De erfeniskwestie werd door een notaris geregeld, de boedel werd niet. verdeeld en met het beheer werd de we duwe belast. Er was o.a. een spaarbank boekje met f 1200 en een bedrag van f 3„00, dat was gedeponeerd bij de Rotter- damsche Bankvereeniging. Na eenigen tijd wilden twee van de zoons graag hun vaderlijk erfdeel hebben en de moeder wendde zich tot den rechts kundig adviseur V., met het verzoek deze kwestie in orde te maken. V., die blijkbaar al spoedig begreep, dat men met derge lijke erfeniskwesties niet op de hoogte was, beweerde dat het geld gedeponeerd moest worden op het kantongerecht en dat hij daar wel voor zou zorgen, mits men hem een volmacht gaf. Deze werd hem verstrekt, de gelden werden inder daad opgevraagd, maar verder hoorde men niets meer van V. Als men ging in- formeeren werd men aan het lijntje ge houden en tenslotte wendde men zich tot de politie. Deze stelde een onderzoek in, dat leidde tot de arrestatie van V. Deze legde een volledige bekentenis af. Hij be weerde het geld te hebben verloren in een speelhol. De burgemeester van Vries terecht. De burgemeester van de gemeente Vries, de heer A. J., van wien dezer dagen werd gemeld, dat hij eenige dagen tevoren uit de gemeente ver trokken was zonder opgaaf van een voor nemen tot een verblijf elders, heeft aan de redactie van de Telegraaf meegedeeld, dat hij thans aan den commissaris der Koningin verlof heeft gevraagd. Zijn af wezigheid uit de gemeente spruit uit lou ter particuliere omstandigheden voort. Kano omgeslagen. Gister avond heeft te Oegstgeest een droevig on geval plaats gehad. Twee jongelui, zeke ren S. en de 19-jarige H. v. K., beiden woonachtig te Leiden, waren in het Oegst- geestkanaal aan het kanovaren. Door den golfslag van een passeerende motorboot sloeg de kano om. Beide jongelui geraak ten te water. S. kon zich aan de kano vastklampen, doch v. d. K. verdween in de diepte. Eerst na ruim een uur werd zijn lijk opgehaald. Beide jongelui konden niet zwemmen. Werkloozenrelletjes te Leiden. Gistermorgen is te Leiden een 400-tal werkloozen met hengels door de stad getrokken, aan het snoer waarvan zich een bordpapieren visch bevond. In het water van de Steenschuur, dat zich nu niet bepaald goed voor visschen leent, hebben zij aan den waterkant plaats ge nomen. In een bootje, dat daar rondvoer bevonden zich 2 mannen met een groot bord, waarop onder meer te lezen stond: „Uit den modderpoel van het kapitalisme is niets anders te vangen dan ellende". Aangezien daar ter plaatse het verkeer dreigde te worden belemmerd, verscheen de politie, waarop dp demonstranten an der „vischwater" zochten, n.l. bij het ge meentehuis. De politie heeft toen het Ra penburg afgezet. Dit gaf aanleiding tot een relletje, waardoor de politie zich ge noodzaakt zag eenige klappen uit te dee- len. Iemand, die zich onder de aanwezi gen bevond, raakte hierdoor zoo van streek, dat hij in het Rapenburg sprong. Hij werd door handreiking op het droge gebracht. Auto door trein gegre pen. Op den onbewaakten overweg tus schen Wadenoyen en Ti el werd gisteren de koopman de R. uit Leerdam, vergezeld van een passagier B. met zijn vrachtauto gegrepen door een naderenden personen trein uit de richting Geldermalsen. De chauffeur de R. werd ernstig gewond en ter verpleging vervoerd naar een zieken- inrichting te Tiel. De auto werd een eind meegesleurd en totaal vernield langs den weg geworpen. B. bekwam slechts eenige lichte verwondingen. Het uitzicht was volkomen vrij. Gevaarlijk speelgoed. Te Monster is men bezig duinterrein af te graven. De 6-jarige V. was daar gisteren aan het spelen en vond een oude beschimmelde patroon. Met deze patroon heeft hij enkele uren gespeeld, heeft er met een hamertje op geslagen en haar aan zijn vader gegeven. Deze liet de pa troon vallen en gaf haar aan het kind terug, in de veronderstelling, dat de pa troon onschadelijk was. Op een gegeven oogenblik, toen de jongen er mede in de kamer van het ouderlijk huis aan het spelen was, is zij ontploft, De linkerhand van den jongen werd nagenoeg geheel af gerukt. Hij bekwam voorts een gapende wonde in den buik en ernstige verwondin gen aan beide oogen, waardoor hij niet meer kon zien. Hij is vervoerd naar het ziekenhuis te 'a Gravenhage. De begrafenis van Mr Heemskerk. DEN HAAG. Onder ontzaglijke be langstelling is heden het stoffelijk over schot van Mr Th. Heemskerk, lid van de Tweede Kamer, oud-minister en oud-lid van den Raad van State, ter aarde be steld. Vooraf werd ten huize van den over ledene door dr C. Bouma een korte rouw dienst geleid, waarbij als uitgangspunt was gekozen 2 Cor. 4 1318. De rouwstoet reed langs het Dr Kuy- perhuis, waar namens de Dr Kuyper- stichting een krans aan de baar werd ge hecht. De kist was gedekt door een bloem stuk van H. M. de Koningin, die zich had laten vertegenwoordigen door oud-Minis ter Jhr de Marees van Swinderen. Op de begraafplaats had zich een dich te menigte verzameld. De rouwstoet werd o.m. opgewacht door alle ministers, vele oud-ministers, tal van Kamerleden, leden van den Raad van State, de burgemees ters van Den Haag en Amsterdam, hoog leeraren van de Vrije Universiteit, enz. Namens de Regeering werd het woord gevoerd door Minister Ruys de Beeren- brouck die zeide dat de Regeering het als een behoefte en als een plicht gevoelde op dit oogenblik eerbiedig hulde te bren gen aan de nagedachtenis van Mr Heems kerk, die begaafd was met zulke schitte rende eigenschappen en wiens diep in wendig leven God tot middelpunt had, waardoor het tot een mooi harmonieus geheel werd. Hij schetste den overleden staatsman als een nobele strijder, die onvermoeid heeft geijverd voor de behartiging van de publieke belangen. Met dankbaarheid ge denken wij wat God in hem aan land en volk heeft geschonken. Van het Hof. DEN HAAG. Naar wij vernemen is H. M. de Koningin voornemens zich op 24 Juni voor een korten tijd naar het buiten land te begeven. DEN HAAG. Hedenmorgen is op het Noorderstrand te Scheveningen de 24- jarige H. S. bij het zwemmen verdronken. Op het stille strand werd de 18-jarige J. B. door den sterken trek van de zee meegevoerd. Beide lijken zijn aange spoeld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3