Handleiding gratis. Afloop Verkoopinp on Aanbestedingen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Scheepstijdingen. Land- en Tuinbouw Dhr Zweedijk vraagt, waarin het toe- zicht-houden op de werkloozenkassen be staat. De voorzitter antwoordt, dat zulks de administratie der kassen betreft, o.a. het controleeren der uitkeeringen. Dhr Straub vraagt, of de agent ook moet controleeren of een werklooze, die uitkee- ring ontvangt, soms ook werkt. De voor zitter zegt, dat het toezicht meer de ad ministratie betreft.. Wanneer hij evenwel iemand ziet werken, die uitkeering uit een werkloozenkos ontvangt, zal hij zulks melden. De verordening wordt hierna met alg. stemmen vastgesteld. Hierna besloten zit ting. Schore. Ter gelegenheid van het op heden alhier te houden Zangconcours zal de oude scheeve toren in de avonduren vanwege de P.Z.E.M. worden verlicht met schijnwerpers. De verlichting begint om 10 uur. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad. Dhr F. de Witte was afwezig. Het voorstel van dhr Verhage om ad- haesie te betuigen aan het adres van Ooststellingwerf werd nu verworpen met 4 tegen 2 stemmen (voor dhrn Verhage en Koppejan). Een wijziging van de begrooting voor 1932 van het Burgerlijk Armbestuur, in houdende een verhooging met f 300 van den post voor werkverschaffing, werd goedgekeurd. De belasting op biljarten werd bij ver ordening met de helft verlaagd. Besloten werd het salaris van den veldwachter met ingang van 1 April 1932 met 1.5 pet. te korten. Vervolgens werd besloten de vergoe ding ingevolge art. 101 L. O.-wet over 1930 te bepalen op f 1316,71. Het voorschot op de vergoeding, ingevolge art. 101, voor 1932 werd bepaald op f 1070. Voorts werd besloten een kolenbergplaats voor de school te bouwen, waarvan de kosten waren begroot op f 183. Nu de P. Z. E. M. de kosten, door de gemeente betaald, voor het ondergrond- sche electrische net, zal terug betalen, werd besloten het kapitaal, dat hiervoor is aangewend, niet uit eigen middelen te herstellen. Bij de rondvraag werd o.m. door dhr Verhage gevraagd of er ook sollicitaties waren ingekomen voor de betrekking van agent bij de arbeidsbemiddeling, hetgeen volgens den voorzitter niet het geval was. Verder sprak dhr Verhage den wensch uit, dat de voorzitter zijn invloed zal aan wenden om te verkrijgen, dat bij den aan leg van den nieuwen weg in deze gemeen te zooveel mogelijk arbeiders van hier te werk gesteld worden. De voorzitter kon hierop antwoorden, dat door het optreden van B. en W. in het bestek is bepaald, dat de arbeiders uit deze gemeente de voorkeur zullen genieten. Domburg. Terwijl gistermiddag de land bouwer S. L. in een weide onder Aagte- kerke met eèn machine aan het maaien was, had de medehelper P. de K., wonen de alhier, het ongeluk met één zijner voe ten in aanraking te komen met het mes van de maaimachine. Het gevolg hiervan was, dat hij hevig werd verwond. Dr Vaan drager, die spoedig ter plaatse verscheen, deed hem naar het ziekenhuis te Middel burg overbrengen. Serooskerke (W.). Maandagavond werd een voltallige Raadsvergadering gehou den. De voorzitter feliciteert Weth. Won- dergem, die voor het eerst in 1932 ter raadsvergadering aanwezig is. De wet houder zegt hem hiervoor dank. De rekening van de Chr. wijkverpleging over 1931 benevens de begrooting '32 worden goedgekeurd. Hierna deelt de voor zitter mede, dat het onderhoud van den „Kleine Putweg" door de gemeente kan worden overgenomen. Goedgekeurd. De voorzitter zegt, dat de betrokken Minister de ondersteuning voor werkver schaffing heeft verlengd tot 25 Juni a,s. Hij vraagt voorts, of de Raad van oor deel is, dat wederom na genoemden da tum om verlenging moet worden ge vraagd. Dhr Hoegen vraagt hoeveel werk- loozen er tegenwoordig zijn. De voorzitter antwoordt van gemiddeld 12. Allen zijn het er over eens, dat steun in den vorm van werkverschaffing noodzakelijk is. Z.h.s. wordt aangenomen verlenging aan te vragen. Een voorstel van B. en W. tot het vast stellen eener verordening regelende het heffen en invorderen van vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank in het klein, benevens het vast stellen eener verordening regelende het heffen en invorderen van verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein, worden z.h.st. vast gesteld. Van het gemeentebestuur van Oost- kapelle was ingekomen een schrijven, in houdende een voorstel om de keurloonen te verlagen. Ze zullen in het vervolg be dragen: voor een rund als voorheen f4; voor een varken f2, voorheen f2.50; voor een vet kalf f2, voorheen f2.50; voor een graskalf als voorheen f 2.50; voor een varken beneden 50 K.G. fl, voorheen f 1.50; voor een nuchter kalf, schaap, geit of bok als voorheen f0.50. Bij deze ver laging is de noodige voorzichtigheid be tracht, in verband met de onzekere toe komst (abattoir Middelburg en Vlissin- gen). B. en W. stellen voor aan de centrum gemeente te berichten, dat de Raad zich met de voorgestelde verlaging vereenigt, maar dat de tarieven onmiddellijk zul len worden herzien als de exploitatie een tekort zal aanwijzen. Z.h.st. aangenomen. Verzoek van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme om aan de Kroon te verzoeken, het aantal verloven te be palen op 0. B. en W. stellen voor, om dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, omdat naar hun oordeel een der gelijk verzoek eerst in 1935 kan worden ingediend. Goedgekeurd. Z.h.st. wordt afwijzend beschikt op een verzoek van de Sinclair Petroleum S. A. te 's-Gravenhage, om vergunning tot het plaatsen van een benzinepomp voor het café van den heer Geldof. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening ad f2000 voor 1932. De kasgeldleening, aangegaan in December j.l. voor den dienst 1931 kan practisch niet worden afgelost, omdat de uitbetaalde loonen der werkloozen zulks verhinderen. Van het Rijk is tot op heden nog niets ontvangen van de toegezegde bijdrage. Het voorstel van B. en W. komt hierop neer, dat de vorige kasgeldleening dienst 1931 op papier wordt afgelost, ter wijl op papier weder een nieuwe leening wordt gesloten voor den dienst 1932. Z.h.st. goedgekeurd. Tholen. Meldden wij voor eenige weken het ernstig ongeval van Mevr. E. alhier, welke zich door het vlam vatten van een pan met benzine ernstig brandde, thans vernemen wij, dat de toestand van de patiënte zoodanig is, dat zij ter verdere verpleging naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom moest worden vervoerd. In een plaatselijk weekblad werd inder tijd van redactiewege er op gewezen, dat de berichten inzake dit ongeval sterk over dreven waren opgegeven in sommige bladen. Het tegendeel blijkt nu wel. Ingezonden Mededeeling. Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.) Alleen bij Apoth. en Drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dantumawoude J. van Rijs te Tjerkwerd. Te Vinkeveen A. Prins te Neerlangbroek. Te Boven-Hardinxveld, J. Bakker te Bleiswijk. Bedankt voor Asperen W. J. Keiler te Nij kerkerveen. Geref. Kerken. Tweetal te Stadskanaal A. J. Boss te Mariënberg en H. v. d. Heide te Zout kamp. Hersteld Evang. Luth. Kerk, Tweetal te Gorinchem: J. C. V. v. Bem- mel te Hoorn en P. Neideck te Am sterdam. D r H. W. O b b i n k. Bij beschik king van den Minister van Onderwijs, K. en W., is tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent in de faculteit der let teren en wijsbegeerte, aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de beginselen van het Hebreeuwsch en het Arameesch, Dr H. W. Obbink te Utrecht, voorheen te Middelburg. Emeritaat. Het prov. kerkbe stuur van Drente heeft aan ds L. Meeth, Ned. Herv. predikant te Frederiksoord en Wilhelminaoord, na volbrachte 40- jarige ambtsbediening tegen 1 Sept. a..s. eervol emeriaat verleend. Beroepingswerk. De kerke- raad van de Ned. Herv. gemeente te Utrecht heeft gisteravond tot predikanten voor buitengewonen dienst beroepen ds E. B. Couvee en ds G. Koning, onderschei denlijk directeur-voorzitter en directeur secretaris van de Ned. Herv. Stadszen- ding te Utrecht. Daardoor wordt een nauwer verband gebracht tusschen de Stadszending en de gemeente. Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden voor het examen nut tige handwerken de dames W. E. A. van Hal, C. J. M. Edelman, H. W. M. Kuijpers, allen te Vlissingen; P. A. Jansen en S. Mulder te Middelburg. Vrije Universiteit. Versche nen is het 52ste jaarverslag van de Ver een. voor Hooger Onderwijs op Geref. Grondslag. Dit jaarboek bevat een uitvoerig ver slag over het leven der Vereen, in 1931, waarin ook is opgenomen het verslag van de te Groningen gehouden jaarvergade ring. Uit het financieel verslag blijkt, dat van de f 60.000 contributie-vermeerdering die voor de uitbreiding noodig was, ongeveei de helft werd verkregen. Aan contributiën werd ontvangen f 118.961.83^, aan collecten voor de Theologische faculteit f 44392.90 aan collegegelden f 33066.65. 'Arrestaties in de Resi dentie. De Haagsche politie heeft Za terdag gearresteerd mevr. W., directrice van de in staat van faillissement ver klaarde N.V. Modehuis Couture Wachtel, op grond van het onttrekken''van goede ren aan bovengenoemd faillissement en diefstal van winkelgoederen ten nadeele van mej. F., aan wie zij haar zaak ver kocht had. Mevr. W. heeft Vrijdagavond j.l. getracht met een tweetal verhuisauto's den winkel leeg te halen. De politie, die door een buurman gewaarschuwd was, heeft op de beide wagens met goederen beslag gelegd. Maandag is mevr. W. voorloopig op vrije voeten gesteld. Ook is gearresteerd een zekere M., des tijds chef van het bijkantoor Willem de Zwijgerlaan van de Bezuidenhoutsche Bank, wegens verduistering van om streeks f 14.000.welke echter reeds 2 jaar geleden gepleegd is, door valsche boekingen enz. Dat zoo laat van deze zaak aangifte is gedaan, is hieruit te verklaren, dat een schikking was getroffen met hem en zijn familie. Inderdaad moet M. een groot deel van het verduisterde bedrag hebben terugbe taald. Toen bleek, dat het geheele bedrag niet zou worden aangezuiverd, is aangifte ge volgd. M. is reeds overgebracht naar het Huis van Bewaring. Twee kinderen te water ge raakt en verdronken. Gisteren zijn te Emmer Compascuum twee meisjes, de 2-jarige de V. en de 4-jarige S., die in de nabijheid van het Hoofdkanaal aan het spelen waren, in dat kanaal gevallen en verdronken. EEN ZEER MERKWAARDIGE VOOR SPELLING. Jhr W. A. Ortt te Amersfoort schrijft aan het H d b 1., dat hij in de oude „Op rechte Haarlemsche Courant" van 2 Aug. 1667 het navolgende buitengewoon merk waardige bericht gevonden heeft: „Amsterdam den 2 Augusti. Aen de kerkekdeuren ende elders hebben Myne Heeren van den Gerechte op huyden eene Prognosticatie door de Dienders doen affscheuren, daeraf vele luyden hier den mondt vol hebben. In substantie was de- selve luydende gelijck hier volght: „Als men sal schryfven den Jaere onses Salighmaeckers Duysent Agthondert Se ven ende Tachentig sal de Republiek deeser Vereenigde Neederlanden over- lange sijn ondergegaen, ende in Stede van de Staeten der Genuniëerde Provintien zal de Graefflyckheyt syn gecomen, erfve- lyck in den Doorlochte Huyse van Nassau- Orangien, hetwelck alsdan gedeckt sal syn met den Conincks Croone. Ende in dien Huyse sal regeeren over alle herten so meede over alle herten in den Lande een Hooghhoffelijcke Eede- le Vrouwe, uyt HoogDuytslant gebooren, edoch den Nederduytsche landen met groote lijeffde (liefde) toegedaen, nyets afflaetende omme den lande ghedyenstig ende nut te syn. Ende volbraght wesende de Twee Hondert ende twyntigh jaeren nae deesen sal er overgroots Vreugh met costelycke Verlightinge syn in deeser Stede ter Gedenckinge van 't dartigh- s t e jaer liaers ouderdoms. Ende geen Inwoonder deeser Landen sal syn hert in Lyeffde van haer connen afftrecken, de- wyle sy gebooren is onder de Sterre der Heerschinge in Vreede ende der willighe Onderwerpinge van yeder aen haere Deugde ende Lyefftalligheyt. Ende was onderteijekent IULIUS CAESAR, Magi- cus ende starrewigchelaer." „Myne Heeren in consideratie gelegt, dat dit Geschrifft claerlijck bleeck in vili- pentie van den jegenswoirdigen Staat van Republiek deeser Landen te syn opge- stelt, dewelcke sy verwaghten also vast in den bodem van deselve te syn gewor- telt dat geen tydt daerin veranderinghe sal brengen, edoch overwegende datter swacke Luyden wierden bevonden, die de Woelingen der Stadthouderlijcke par- tye souden in de handt wereken waere 't niet dat de schryvers van diergelycke Libellen exemplair aen den lyve wierden gestrafft, hebben goetgevonden ende ver staan eene Premie van 100 ducatons te stellen op de aenwysinge van den op steller van dit placcaet." Wanneer men merkt Jhr Ortt hier bij op bedenkt, dat H. M. de Koningin- Moeder, op wie deze voorspelling blijk baar betrekking heeft, den 2den Augus tus 1858 is geboren, en dat dus in 1887 haar 29ste verjaardag, dus „het dertigste jaar haars ouderdoms" werd gevierd, dan is de uitkomst van deze voorspelling wel zeer merkwaardig. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. GENEVE. De gisteren tusschen de ver schillende ministérs gevoerde besprekin gen, zijn hedenochtend voortgezet met een langdurig onderhoud tusschen MacDonald en Herriot. Daarna werden besprekingen gevoerd met de Italiaansche en de Pool- sche ministers van Buitenlandsche Za ken. Alle staatslieden, die aan de conferentie te Lausanne deelnemen, zijn hedenmorgen gezamenlijk daarheen vertrokken. Heden middag te 5 uur beginnen de eerste voor bereidende besprekingen tusschen de ver- tegenwoordigers van de 12 mogendheden, die aan de conferentie deelnemen. De openingszitting zal plaats hebben Donderdagmorgen om 10 uur, waarbij MacDonald een groote rede zal houden. De conferentie te Lausanne zal overigens in vertrouwelijke zittingen van commissies plaats hebben. In internationale kringen wint de op vatting veld, dat de Engelsche en de Fran- sche regeering te Lausanne een algemeen moratorium op 'korten termijn, n.l. tot 31 December a.s. zullen voorstellen, om voor dien datum de definitieve regeling van het schadevergoedingsvraagstuk voor te berei den. De onderhandelingen over een leening aan Oostenrijk hebben naar gemeld wordt, over 't algemeen een gunstig verloop. In bevoegde kringen neemt men aan, dat aan Oostenrijk een leening van 300 millioen shilling zal worden toegestaan. Griekenland en de oorlogsschulden. ATHENE. De Grieksche gezant te Washington heeft opdracht gekregen aan de Vereenigde Staten mee te deelen, dat tengevolge van de ernstige crisis en door dat het zich geen deviezen kan verschaf fen, Griekenland gedwongen is de beta ling der oorlogsschulden aan Amerika, onafhankelijk van de besluiten die te Lau sanne zullen worden genomen, met in gang van 1 Juli a.s. te staken. BERLIJN. De Rijksminister van Bin- nenlandsche Zaken heeft een regeling be kend gemaakt voor het gebruik van de radio door de politieke partijen. Gedurende de laatste week voor de verkiezingen kun nen de politieke partijen, die thans in den Rijksdag vertegenwoordigd zijn, van de radio gebruik maken. Iedere partij mag gedurende 15 minuten laten spreken. BERLIJN. Het Senioren-convent van den Pruisischen Landdag heeft besloten om de debatten over de voorstellen tot opheffing van de Pruisische noodverorde ning morgen te doen plaats hebben. Besloten werd, dat de verkiezing van den Pruisischen minister-president zal worden gehouden op Woensdag 22 Juni. Tot nu toe hebben tusschen het Centrum en de Nat. Socialisten hierover nog geen overleg gepleegd. NEW-YORK. De Bank van Frankrijk heeft de rest van het zich in de Ver eenigde Staten bevindende Fransche goud tot een bedrag van 55 millioen dollar teruggetrokken. Aan buitenlandsch geld bevindt zich in Amerika nog slechts 700 millioen dollar. De goudvoorraad der V. S. bedraagt ongeveer 3200 millioen dollar. HAMBURG. Hedenmorgen is een bru tale overval gepleegd op een filiaal van de Dresdenerbank te Hamburg. Op een oogenblik, dat er geen andere cliënten waren, kwamen drie gemaskerde mannen de hal binnen. De 4 aanwezige beambten werden met revolvers in bedwang gehou den. Een bedrag van 50 a 60 duizend mark aan baar geld werd buitgemaakt. WEIMAR. Hedenmorgen is op de bin nenplaats van de gevangenis de landar beider Dassier, die eenige maanden ge leden een 8-jarig meisje had vermoord, terecht gesteld. AMSTERDAM. Onbevoegden hebben zich toegang verschaft tot de Ned. Herv. Kerk te Buiksloot. Eenige offerblokken waren opengebroken. Er wordt echtei niets vermist. LEIDEN. Gisteravond is op de Mare- singel de 59-jarige weduwe G. K. door een auto aangereden. De auto ging haar over het hoofd. In zeer ernstigen toestand werd zij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De auto reed zonder vaart te minderen door. SASSENHEIM. Hedenmorgen is het 8- jarig zoontje van den heer Zandvoort, toen hij op de rijdende stoomtram wilde springen, onder een goederenwagen ge raakt. Hij werd dood opgenomen. ROOSENDAAL. Hedennacht om half 1 brak brand uit in de groote landbouw- schuur van den heer Joh. Veraart onder de gemeente Dinteloord. Een voorbij rijdende autobestuurder, die het vuur zag, waarschuwde de bewoners, die rus tig sliepen. Aan blusschen viel niet meer te denken. De geheele schuur met stal ling is tot den grond afgebrand. Er zijn 4 stieren en 5 varkens in de vlammen omgekomen. De schade werd geraamd op f20.000. GRAVE. Hedenmorgen had bij Grave een ernstig auto-ongeluk plaats. De ar beider C. Jenier, die een wagen met hooi bestuurde, werd, toen hij den weg wilde oversteken, door een passeerende auto gegrepen. Ernstig gekneusd werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Juni, 2.30 u. Berlijn 58.4558.55. Londen 9.039.11. Parijs 9.709.75. Brussel 34.4334.47. New-York 2.47—2.4714. MIDDELBURG. Huw.-aang.: A. J. Pe- trie, 28 j. jm. en M. J. Zomer, 26 j. jd Bevallen: T Castelde Buck, d.; C. M VertonDouw, d.; J. KentinHame link, z. Overleden: A. J. 't Gilde, 85 j., wedn. van M. M. Rober; A. J. van As, 67 j. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Be veland". Exportveiling van 14 Juni 1932. Kruisbessen 4.404.90 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 4668, id. He soort 1842, blauwe druiven 110 118, tomaten 1030, doperwten 3035, peulen 54, kasprincesseboonen 73—77, postelein 918, spinazie 56, zeekraal 7, vroege aardappelen 79, idem poters 5, alles per 100 K.G.; bloemkool 610, id. He soort 36, id. Ille soort 13, kipeieren 2.502.60, alles per 100 stuks rabarber 1.502.50, selderie 3.103.20, rozen 9, pioenrozen 810, anjelieren 7' 9, irissen 1011 per 100 bos. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Be veland". Exportveiling van 15 Juni 1932: Kruisbessen f 4f 4.50 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 2853, id. He soort 1417, tomaten 30, kasprin cesseboonen 6274, doperwten 32, peu len 52, postelein 1718, nieuwe aard appelen 79, oude aardappelen 11.20 per 100 K.G. Bloemkool 411, id. He soort 23, witte komkommers 511, kropsla 1.704.30, alles per 100 stuks; bloemen 3372 per 100 pot; lathyrus 1 2, wortelen 6, rabarber 1.303.60 per 100 bos. ROTTERDAM, 14 Juni. Ter Rotter- damhche Veiling, Warmoezierstr. 37 39, waren aangevoerd 250.000 stuks eie ren. Prijzen: kipeieren f2.05f3.85; eendeieren f 2.10f 2.50. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen werd gisteren te Utrecht in 't openbaar aanbesteed bestek nr. 1462 H.S. (gedeeltelijk voor Rijksrekening), het ver vaardigen, leveren en stellen van een brug voor dubbel spoor met bijbehooren en het wijzigen van het dek van de bestaande brug over den Staatsspoorweg, een en an der in den spoorweg Den Haag H.S. Scheveningen K.Rotterdam Hofpl. na bij Nootdorp ten behoeve van den Rijks weg Den HaagGouda. Raming f 86.400. Ingekomen 15 biljetten. Het 2e bedrag is de prijs voor het roestvrij maken door middel van een zandstraalmachine. Laagste inschrijvers: N. V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen voor f 64.555 resp. f 66.335 bij vervoer per spoor en f 62.500 resp. f 64.280 bij vervoer per schip. Hoogste inschrijver: N.V. Hollandsche Constructie-werkplaatsen te Leiden voor f89.715 resp. f96.715. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland heeft hedenmorgen aanbesteed het plaat sen van een aanlegsteiger in de Stads- haven te V e e r e en het verlengen van den bestaanden hoog- en laagwatersteiger vóór het Zuiderhoofd dier haven met bijkomen de werken, behoorende tot de zee- en ha venwerken in de provincie Zeeland. Ra ming f 1900. Inschrijvers waren: P. Dekker, Veere f 1923; M. Hoogesteger, Wemeldinge voor f 1907; L. Schermers, Nieuwendijk f 1790; N.V. Aannemersbedrijf v.h. B. A. van Wij nen, Dordrecht f 1771; P. J. de Bourgraaf Wemeldinge f 1760; P. de Voogd, Veere f 1700; N.V. Kastelein Zoon's Aanne mersbedrijf, Dordrecht f 1696; A. A. de Wilde, Middelburg f 1675; J. J. Jansen, Middelburg f 1659 en W. Klootwijk Gz., Papendrecht f 1653. Goes. Dinsdag werd alhier door Notaris Jonkers voor de familie van de Meer Mohr publiek verkocht: 1. Een heerenhuis met schuurtje en tuin te Goes, aan de Groote Kade, groot 1.78 A. aan dhr G. Zandee q.q. te Kloetinge voor f 7760. 2. Een woonhuis met schuurtje en tuin te Goes aan de Kleine Kade, groot 3.55 A. a.an W. de Witte Jz. te Goes voorf 5257 Dinsdagavond werd alhier in de Prins van Oranje voor dhr M. A. Quist publiek verkocht een woonhuis aan de Mattheus Smallegangebuurt, groot 61 c.A. aan Iz. Melse te Goes voor f 1620. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitr., 13 v. Belawan. P. G. HOOFT, uitr., p. 13 Gibraltar. Rotterdamsclie Lloyd. BALOERAN, thuisr., 15 te Marseille verw. KOTA TJANDI, thuisr., p. 13 Gibraltar. TOSARI, 14 v. Batavia te Soerabaja. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Juni: Meest matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 53 min. Haoge grasprijzen in Friesland. De laatste dagen waren in de provincie Friesland grasverkoopingen aan de orde van den dag. De verwachting van velen, dat de prijzen dit jaar niet hoog zouden zijn, kwam anders uit. Bijna over gehee)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3