Uit de Provincie Zijn echtgenoote zag tegen de reis wel op. Eenige jaren geleden had hij ook in Gastein ziek gelegen. Een onbestemde be zorgdheid deed haar nu tegen de reds opzien. De heer Heemskerk zelf stond er echter op, de reis te doen. De laatste weken had Z.Ex. hard ge werkt, om de reis mogelijk te maken, zon der dat het werk er onder leed. Tweeden Pinksterdag reisde hij nog af voor een conferentie in Parijs, waarvan hij des Woensdags terugkeerde. Maandag 23 Mei had hij nog drie vergaderingen van colle ges, waarin hij zitting had. Tot Vrijdag toe woonde hij de Kamerzitting bij en gaf daar aan den Kamer-baby, den heer Pee- reboom (H.G.S.) nog een geduchte afstraf fing. Heeft de opwtinding daarbij hem kwaad gedaan? Niemand heeft echter ver moed, dat het zijn laatste redevoering zou zijn. Zaterdag ving hij met zijn echtgenoote de eerste étappe der reis, die Utrecht als emdpunt had, aan. Maandag zou hij zoo was 't plan naar München afrei zen. Een zijner stiefdochters kwam haar ouders in Hotel des Pays Bas begroeten en dineerde om zes uur met hen. Van een toeneming van zijn lijden had de heer Heemskerk niets gezegd. Tijdens een korte afwezigheid van zijn echtgenoote heeft de Leer Heemskerk zelf den dokter gewaar schuwd (doen waarschuwen), die onmid dellijk operatief ingrijpen noodzakelijk achtte. Met een vertrouwend gebed gaf de heer Heemskerk zich in de handen van Zijn Vader over. De operatie, die tusschen 12 en 1 uur in den nacht van Zaterdag op Zondag door prof. Laméris geschiedde, verliep goed en Zondag en Maandag scheen alles zich gunstig te ontwikkelen. De patiënt her stelde van de narcose. Prof. Laméris gaf alle hoop, dat hij ondanks zijn hoogen leeftijd, zou herstellen. 'Dinsdagmiddag werd hij echter iets inatter. Daar een complicatie gevreesd werd, stelde prof. Laméris voor, prof. Hey- mans v. d. Berg te consulteeren. Dat ge schiedde Woensdagavond. Inderdaad bleek er een ongunstige bijomstandigheid te zijn: een niervergiftiging, die ook het bloed had aangetast. Had zijn sterke lichaam de gevolgen der operatie misschien nog wel kunnen over winnen deze complicatie maakte dat vrijwel onmogelijk. Het dreigden weken van lijden te worden. Na de eerste vrees van een spoedig overlijden (waarom reeds enkele dagen na de operatie zijn heele fa milie om zijn sponde was verzameld) kwam er toch ook weer eenige hoop. „Zor gelijk, maar niet zonder hoop" luidde het bulletin. En een week lang luidde daarna het dagelijksch bericht: toestand stationnair. Het sterke lichaam bood 'krachtig verzet. Maar op zijn leeftijd moest de stilstand achteruitgang beteeke- nen. Hij was ook uiterst zwak en moe. Liefst had hij maar stilte om zich heen. En den predikant, die hem bezooht, vroeg hij: bid maar niet meer voor mijn herstel. Was hij nog met hoop op herstel de operatie tegen gegaan God had hem in die eerste week reeds stervensbereid gemaakt. Ja, hij begeerde zelfs innig, den Heere Jezus te zien. Zijn trouwe gade week niet van zijn bed en las veel met hem de Schriftgedeel ten, die hij haar zelf aanduidde. Vrijdag kwam plotseling nog de inzin king. Een acute longontsteking brak in enkele uren tijds de laatste krachten; de benauwheden namen toe. Zaterdagmorgen herkende hij de zijnen nog en vroeg hij nog zelf, hem iets uit den Bijbel voor te lezen. Telkens weer verloor hij het bewust zijn. Na Zaterdagmiddag half drie gaf hij geen teekenen van bewustzijn meer. Ver stond hij nog wat er ook nadien met en voor hem gebeden werd? Wij weten het niet. Het was Zondagmorgen. Wij gingen ons gewone bezoek bij mevr. Heemskerk brengen, om naar den toestand van den geliefden zieke te informeeren. Zoo'n Zondagmorgen in het Diacones- senhuis is altijd een morgen vol van wij ding. Het Zusterkoor gaat dan het huis door en züngf allerlei Christelijke liederen. In alle deelen van het gebouw klinkt die zuivere zang door. En die ontroert altijd. Ook dezen Zondagmorgen weer. We hoorden uit de verte het Verlosser, Vriend! o hoop, o lust We gingen den gewonen weg naar de zaai A 12. En hoe dichter wij bij kwamen, hoe helderder de zang 'klonk. Toen we den hoek van de gang om liepen, zagen we 'het koor staan. Vlak voor de kamer, waar in de stervende lag. Daar zongen zij Ge zang 49 1 en 5. Kon er ontroerender zang op dat mo ment klinken? Nóg leefde hij. Maar de tijd werd bij uren geteld. Om tegen éénen, na den avondmaals dienst in de Oosterkerk, kwam ds R. E. van Arkel, die hem Sn deze 14 dagen on derscheiden malen opzocht (de wijk-predi- kant uit 's-Gravenhage kwam twee maal over) nog even zien. De familie zat aan het bed. Het 'kan nog wel een dag duren, meende de Zuster. Maar het was nog geen één uur daar begon plotseling de adem te stokken. Telkens langer bleef hij weg. Tot het was juist vijf minuten over één de laatste adem haast onmerkbaar werd uitgeblazen. Een trek van vrede, van triomf zette zich op het gezicht. Het lijden was geleden. Mr Heemskerk was heengegaan In slechts enkele weken is nu dit zoo sterke lichaam gesloopt. Bijna had de heer Heemskerk den leeftijd der zeer sterken be reikt, 20 Juli a.s. zou hij 80 jaar zijn ge worden. Van een viering daarvan had hij afge zien. Hij wilde niet, dat in dezen tijd onder ons volk voor een huldeblijk aan hem zou gecollecteerd worden. Het was zijn plan, om, indien God hem tot op dien dag spaarde een voorbehoud, dat hij telkens zelf maakte zijn verjaardag met familie in Zwitserland te vieren. Den 21en zou hij dan afreizen voor het bijwonen van een interparlementaire conferentie. Indien men dat wilde, dan zou men, als hij dat nog beleefde, in het najaar zijn 80en ver jaardag op eenvoudige wijze kunnen ge denken. Koninklijke Nederlandsche Brandweer- vereeniging. Het congres van bovengenoemde ver- eeniging begon gistermorgen tegen 12 uux met de algemeene vergadering in de Sociëteit St. Joris alhier, welke vergade ring druk bezocht was door personen uit verschillende deelen van ons land. De voorzitter van den Provincia len Zeeuwschen Brandweerbond, de heer G. A. Hajenius, heette bij ontstentenis van den burgemeester van Middelburg, allen welkom. Spr. wees op het mooie van onze provincie en gaf een paar voorbeelden om aan te toonen welke verkeerde begrip pen er nog over Zeeland heerschen. Daar om is de komst van landgenooten steeds welkom en spr. hoopte, dat dit congres voor velen een aanleiding moge zijn nog eens naar Zeeland terug te komen. De heer W. A. K e e m a n, waarne mend voorzitter van den K. N. B. V., dankte voor deze woorden. Vervolgens heette spr. verschillende officieels per sonen welkom, o.a. de regeeringsverte- genwoordigers, de vertegenwoordigers der Belgische vereeniging, de Friesche afge vaardigden, daar die bond voor het eerst aanwezig is en den heer Broekhuizen, commandant van de brandweer te Bata via. Spr. speldde den officieelen vertegen woordigers der Belgische organisatie het Kruis der vereeniging op de borst. Daar na bracht de heer Keeman speciaal dank aan den heer Bierman, commandant van de Middelburgsche brandweer voor de goede voorbereiding. Vroeger was de naam Bierman onbekend, behalve wel licht bij zijn generaals, maar sedert hij commandant van de brandweer is, heeft hij zich in brandweerkringen populair ge maakt. Spr. wees op de moeilijkheden der ver eeniging door het bedanken ook van den heer Vleming als voorzitter en stelde voor dezen, die voor herstel van gezondheid in het buitenland vertoeft, een telegram te zenden. Spr. wees op het aantal ernstige bran den, dat ook in het afgeloopen jaar weer plaats had en waarvan enkele menschen- levens kostten. Ook wees hij op het nog steeds voorkomen van stalbranden en de instelling eener commissie, die ter zake zal rapporteeren. Ter nagedachtenis van enkele overleden kameraden stonden de aanwezigen even van hun zitplaats op. De secretaris, de heer v. d. Meulen bracht zijn jaarverslag uit. Hieruit blijkt, dat het aantal leden, ge meenten en brandweren, is toegenomen van 468 tot 529. In de betrokken 9 provincies (Gronin gen en Drente zijn nog niet aangesloten) bedraagt het aantal gemeenten 988. Het zijn juist de kleinere gemeenten, die ont breken en die juist zoo zeer steun en voorlichting van de vereeniging noodig hebben. Het systeem voor onderlinge brand weerhulp maakt goede vorderingen. De secretaris verstaat daaronder niet over eenkomsten, waarbij voorzit het perfec- tionneeren van de eigen brandweer ten koste van anderen, of omgekeerd het pa rasiteeren op andere gemeenten door zelf niet voor een behoorlijke brandweer te zorgen of deze te verwaarloozen, doch waarmede bedoeld zijn regelingen die ge baseerd zijn op de moreele plicht elkander in geval van nood (dus alleen in zeer bijzondere gevallen) bij te staan en die beoogen die bijstand zoo effectvol mogelijk te doen zijn. De rekening aanwijzende een goed slot van f 585.63 werd vastgesteld. Bij de begrooting voor 1932'33 had Utrecht een drietal voorstellen ingediend. Dat om de f 2500 rijkssubsidie niet in zijn geheel te bestemmen voor een technisch adviseur, doch te verdeelen over de bon den, die toch technische commissies heb ben, trokken de afgevaardigden in, toen o.a. de regeeringsvertegenwoordiger, ge neraal de Quay had medegedeeld niet te denken, dat de regeering zulks goed zou keuren. Het tweede om f2700 uit te trekken om de bonden tegemoet te komen in de kosten van voorbereiding van onderlinge hulpverleening, werd verworpen met 15 tegen 12 stemmen en het derde om een regeling te maken voor vergoeding van reis en verblijfkosten voor de algemeene vergadering, werd in handen van het be stuur gesteld om advies. Tot voorzitter werd gekozen de heer F. van 't Sant, hoofdcommissaris van politie en brandweercommandant te 's Graven- hage. Vervolgens vermeldde de agenda een drietal inleidingen. De Abdij. De eerste betrof eenige beschouwingen over de Abdij van Middelburg en hare installaties door den heer G. Barentsen, Districts Bouwkundige bij den Rijksge bouwendienst. Zooals menige stad nog teert op den roem van het verleden, die zich afspiegelt aan de oude bouwwerken, zoo kan ook Middelburg op het bezit van hoogst waar devolle bouwwerken bogen, waarto» «r.,»nr meer ook het belangrijke complex gebou wen van de Abdij behoort. Spr. zeide, dat de Cronijk van Vorme- zeele het stichtingsjaar stelt op 1123, doch dat er verschillende gronden bestaan om aan te nemen, dat er voor dien tijd reeds een oudere stichting heeft bestaan. In den tijd toen de Roomsche Koning Wil lem II te Middelburg was (1255) werden de gebouwen van de Abdii vernieuwd en uitgebreid. Floris V volgde de voo*=fnn- nen van zijn vader en nam ten opzichte van de Abdij gunstige beschikkingen, ook Graaf Willem III, Willem IV, Margare- tha en Willem V begunstigden de Abdij zeer, evenals de hertog AIbrecht en de Utrechtsche bisschoppen, zoodat de luister en macht in hooge mate toenamen. De eerste ramp, welke de Abdij trof, was in 1492, toen een groot gedeelte afbrandde, bij welken brand ook vele huizen in asch werden gelegd. De Abdij werd door de re formatie en den overgang van de stad aan Prins Willem in 1575 opgeheven en de gebouwen zijn daarna voor verschil lende wereldlijke doeleinden bestemd. Na het geschiedkundige overzicht be handelde de heer Barentsen de bouwkun dige onderdeelen van de gebouwen, begin nende met den toren, onzen welbeken de „Langen Jan", welke een hoogte heeft van 85.66 M. Voor zoover spr. bekend is, brandde de toren voor het eerst in 1416 af, de tweede keer in 1512, de derde keer in 1568 en de vierde keer in 1712. Achter eenvolgens besprak de heer Brantsen de overige gebouwen van de Abdij, alsmede de installatie's van de laatste jaren, wel ke er toe bijdragen om het brandgevaar te beperken. Van den waardevollen inhoud der ge bouwen noemde spr. de hoogst belangrijke archiefstukken en behandelde hij de fraaie tapijtbehangsels, die opgehangen zijn in de statenzaal, de sectiekamers en de vergaderkamer van Ged. St. van Zee land en deelde mede, dat het tapijt voor stellende den slag bij Bergen op Zoom te Parijs is gerestaureerd en weer in de Sta tenzaal opgehangen. Spr. eindigde zijn voordracht over dit interessante gebouwencomplex, door er op te wijzen, dat onze voorvaderen zulke 'kunstwerken hebben tot stand gebracht in een bouwstijl, die grootsch is. Vandaar dat alle voorzorgen om dit kostelijk goed te bewaren in acht genomen dienen te worden en deze taak ook en in niet ge ringe mate behoort tot de zorg van de Brandweer. De voorzitter bracht den heer Barent sen hartelijk dank. Het late uur was mede oorzaak, dat de beide andere lezingen, die van den heer ir. H. B. J. Alkema, commandant dei- Brandweer te Schiedam over Brandslan gen en van den heer P. de Graaff, com mandant der Brandweer te Dordrecht over de brandalarmeering te Dordrecht en over Schakelpompen moesten verval len en tot een volgende vergadering uitge steld. De voorzitter sloot hierop de vergade ring. Officieele ontvangst. De congressisten begaven zich hierop voor een groot deel door de zoo juist be sproken Abdij naar het Stadhuis voor de officieele ontvangst. De Burgemeester zeide, dat het gemeentebestuur het op hoogen prijs stelde de leden der vereeniging te ontvan gen, omdat een congres steeds aanleiding is velen naar Middelburg te doen komen en daardoor bekendheid aan het schoone van stad en omgeving te geven. Dit is nu te meer het geval omdat na den brand van Dec. 1929, de K.N.B.V. veel advies en voorlichting heeft gegeven bij de reorga nisatie van de brandweer. Als men nu te Middelburg paraat is tegenover den grooten vijand, het vuur, dan is dit voor een groot deel te danken aan die hulp en voorlichitng. Spr. wijst er dan ook op, dat voor Walcheren een volledige onder linge samenwerking der gemeenten in geval van brand zoo goed als zeker is. Spr. eindigt met den wensch, dat de Ver eeniging onder haar nieuwen voorzitter steeds in bloei moge toenemen en dat de aanwezigen prettige dagen mogen door brengen. De heer Keeman beantwoordde deze woorden. Na den brand van 7 Dec. 1929 werd spr. lid der commissie om Middel burg van advies te dienen en nu heeft hij de eer als waarnemend voorzitter te mo gen antwoorden. Spr. brengt den burge meester hartelijk dank voor zijn toe spraak. De woorden zullen een aansporing zijn om ijverig voort te werken. Er zijn alom tijden van opleving en ook van inzinking, maar er is een tijd geweest, dat Middelburg vooraan stond op brandweergebied en wel toen in de eerste helft van de vorige eeuw de stoom- brandspuit was uitgevonden en men in de zestiger jaren alom die spuiten aanschaf te. Het was toen Middelburg waar in 1864 de eerste wedstrijd van stoombrand- spuiten plaats had. Spr. eindigde met den wensch, dat Middelburg tot in lengte van jaren voor brandrampen mag worden be hoed en steeds in bloei mag toenemen. Nadat ververschingen waren aangebo den, verzocht de burgemeester o.a. aan de oudheidskamer een bezoek te brengen, waar de, archivaris in een der vitrines alles bijeen had gebracht wat op het brandweerwezen te Middelburg betrek king heeft. Men begaf zich nu naar de sociëteit de Vergenoeging, op de bovenzaal waarvan de gemeenschappelijke maaltijd plaats had. De waarnemende voorzitter. d° hwr Keeman, stelde een dronk in op het Ko ninklijk Huis, waarop staande het Wil helmus werd gezongen. De nieuwe voorzitter, de heer van 'tSant, zeide getroffen te zijn door de groote meerderheid, waarmede hij tot voorzitter is gekozen, die een bewijs is van de groote eensgezindheid. Spr. is ge zwicht door de schoone taak.der vereeni ging, die vreemd is aan egoïsme en hei algemeen belang dient. Verschillende speeches werden nog af gestoken. Op de Markt had intusschen te half acht het Middelburgsch muziekkorps op een daarvoor opgericht podium zijn uit voering aangevangen, aanvankelijk voor weinig belangstellenden, wier aantal ech ter steeds toenam. Tegen tien uur werden de eerste lam pen der stadhuisbelichting ontstoken en verschenen de padvinders af en toe op den omgang van den choertoren om hun zachte muziek te doen hooren. Met zeer veel belangstelling hebben toen de deelnemers aan het congres het fraaie stadhuis in oogenschouw genomen, en hun groote waardeering voor hetgeen de padvinders boden bleek uit hun luid applaus na ieder optreden der jongelui. Het aantal belangstellenden op de Markt had grooter kunnen zijn. Hedenmorgen hebben de congressisten voor het grootste deel eerst een bezoek gebracht aan de Brandweerkazerne en hun groote tevredenheid betuigd over hetgeen Middelburg thans op het gebied der brand weer bezit. Zoowel de inrichting van de kazerne en het alarmsysteem, als het flin ke materiaal werd door allen voor een stad, die geen beroepsbrandweer (kan heb ben, als zeer goed geprezen. Vervolgens had aan den Kanaaldijk bij den Ouden Vlissingschen weg een demon stratie plaats met draagbare motorspuit jes, snelbluschapparaten, schuimblusch- apparaten, gasmaskers van verschillende firma's. Het zou ons te ver voeren ieder dezer instrumenten afzonderlijk te ver melden en zij het dus voldoende, dat het succes met allen zeer goed was. In hotel du Commerce hebben daarna vertegenwoordigers van N.V, Astro te Den Haag een ele-ctrische installatie voor po- litie-noodroep en brandmelding gedemon streerd. Deze instelling is zoowel op straatmel- d/ingsposten als in kantoren en andere par ticuliere perceelen aansluitbaar op het ge wone distributienet en zoowel in het poli tiebureau als in de brandweerkazerne komt een centrale, waar een syrene ken nis geeft als er onraad is, terwijl een num mer aangeeft welke abonné heeft opge beld. Een inrichting als deze is thans te Zwolle in aanleg en volgens de vertegen woordigers kunnen de kosten door de abonné's worden betaald. Na deze demonstraties maakte het ge zelschap met enkele touringcars en parti culiere auto's een rit over Domburg en Westkapelle naar Vlissingen, waar te half twee in Britannia de lunch volgde. Aan de zen maaltijd nam ook de Commissaris der Koningin deel, die des morgens met be langstelling de demonstraties had gevolgd. Na den lunch begaf men zich naar de haven om aan boord van de motorveerboot Prinses Juliana de daar aangebrachte brandbeveiligingsinstallatie in oogen schouw te nemen en dan met deze boot een toch op de Westerschelde te maken. Hier mede was het congres, dat in alle opzich ten geslaagd mag worden genoemd en ze ker ook als propaganda voor Walcheren van groote beteekenis was. beëindigd. Het Bondsbestuur van het Neder- landsch Jongelingsverbond besloot in zijn Zaterdag j.l. gehouden vergadering om den 70sten Bondsdag op 24 en 25 Mei 1933 in Zeeland te houden. Nader zal bepaald worden of de vergaderingen te Middelburg of te Vlissingen plaats hebben. De algemeene Nederlandsche Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer be sloot de algemeene vergadering in 1933 te Vlissingen te houden. Z. K. H. Prins Hendrik naar Vlissingen. Z. K. H. Prins Hendrik zal tegenwoordig zijn bij de te water- lating van de motorveerboot „Prins Hen drik" op Maandag a.s. van de helling der Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen. Deze boot zal in de toekomst de ver binding onderhouden tusschen Walzoor- den en Hansweert en vooral voor het autovervoer een groote verbetering betee- kenen. Door de Rechtbank te Middelburg is- gisteren failliet verklaard: P. L. R. Zalm, electricien te Terneu- zen. Rechtercommissaris Mr J. W. Zijl stra, Rechter. Curator: Mr J. Tichelman, advocaat te Terneuzen. Bij beschikking van den minister van economische zaken en arbeid is be paald, dat voor de berekening van het ziekengeld als dagloon voor de werkver schaffing te werk gestelde arbeiders uit de na te noemen gemeenten een bedrag van f 1,75 geldt, ongeacht bij welke werkver schaffing de arbeiders te werk gesteld wa ren, toen zij ongeschikt tot werken wer den: Aardenburg, Cadzand, Duivendijke, Ei kerzee, Ellemeet, Ellewoutsdijk, Haamste de, Hoedekenskerke, Kloetinge, Nieuwer- kerk, Oosterland, Philippine, Schoondijke, Serooskerke (W.), St Annaland, Wemel- dinge, Westkapelle, Wolfaartsdijk. Middelburg. Maandag werd door de Prov. Vereen, de jaarlijksche keuring ge houden voor de Geitenvereen. „Ons Be lang". De keuring had plaats bij dhr San- derse, Nadorst. Aangevoerd werden 29 geiten. De geldprijzen vielen ten deel als volgt: Lammeren: le prijs C. de Bocks, H. Vader. 1-jarige geiten: le prijs P. Dekker; 2e prijs C. de Bocks; 3e prijs M. Koole; 4e prijs C. de Bocks. 2-jarige geiten: le prijs C. Joosse; 2e prijs J. Jansen. Oudere geiten: 1e en 2e prijs H. Vader: 3e prijs C. Joosse; 4e prijs H. Vader; 5e prijs M. Koole; 6e prijs G. Joosse. Stamboekgeiten: le prijs H. Vader; 2e prijs J. Jansen; 3e prijs M. Koole. Vlissingen. Kinderherstel- lings-en -vacantiekolonies. Gisteravond hield de afd. Vlissingen van het Centraal Genootschap voor Kinder- Herstellings- en -Vacantiekolonies in het Concertgebouw haar jaarvergadering. Na opening en welkomstwoord door den voorzitter, de heer P. F. Auer, las de secretaris, de heer dr Knoop, de notu len der vorige jaarvergadering en bracht daarna het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: In den loop van het jaar 1931 werden door de afd. Vlissingen ter verpleging uit gezonden 42 kinderen, gedeeltelijk naar Nunspeet, naar Ellecom en De Steeg, in totaal gedurende 2468 verpleegdagen. De resultaten waren alleszins bevredigend. Evenals vorige jaren zijn de kinderen gebracht en gehaald door mej. Kiviet. Het ledental van de afd. bleef in 1931 constant, 5 leden bedankten, 5 nieuwe leden traden toe. Blijkens het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse, mej. C. Lagaay, bedroe gen de ontvangsten in dat jaar in totaal f 3702.52, waaronder wederom een ge meentelijke subsidie van f 3000 is mede- gerekend. De contributies brachten op f 171.25, bijdrage van ouders f 124. De uitgaven beliepen in totaal f 4276.26, waaronder als voornaamste post te ver melden valt de verpleeggelden met f 3801.05. De onkosten voor reis- en ver blijfkosten bij het halen en brengen der kinderen beliepen f 377.23. In totaal werd meer uitgegeven dan ontvangen een bedrag van f 573.74, het geen voor de afdeeling mogelijk was om dat het vorig jaar met een batig saldo van f 619.17 was afgesloten. De boeken van de penningmeesteresse werden staande de vergadering nagezien en in orde bevonden. De begrooting voor 1932 werd vastge steld in ontvang en uitgaaf op f 3450. De voorz. bracht den beiden functiona rissen dank voor hun arbeid ten bate der vereeniging. Nadat nog de wenschelijkheid was be sproken te trachten het ledental op te voeren, sloot de voorzitter de vergadering. Gisteren is voor het badstrand een kano omgeslagen. Slechts een der beide inzittenden kon goed zwemmen. De red dingsboot van het badbedrijf voer uit en men mocht er op die wijze in slagen ook den tweede behouden aan den wal te brengen. Het aantal werkloozen steeg van 807 tot 817, van wie er 103 bij de werkver schaffing te werk zijn gesteld. Deze maand zal geen raadsvergade ring plaats hebben. Het muziekgezelschap „St.-Caecilia" geeft Vrijdagavond 8 uur een uitvoering op den Boulevard. Goes. Gisteravond vergaderde de Mid- denstandsvereen. „Handelsbelangen" on der leiding van haar voorzitter dhr J. Donner. Op de agenda kwam o.a. voor bespreking tentoonstelling en/of Winkel week. Namens een daarvoor benoemde commissie bracht de secretaris, dhr Ste- ketee rapport uit omtrent het bezoek aan enkele tentoonstellingen. Omtrent het houden van een tentoonstelling werd met alg. st. besloten dit jaar hiertoe niet over te gaan doch, gezien de groote voorberei ding daaraan verbonden, te wachten tot volgend jaar. Voor het houden van een Winkelweek was de vergadering enthousiast, waarom dan ook eveneens met alg. st. besloten werd deze dit jaar te houden en wel in de laatste helft van September. Het is de bedoeling om, evenals vorig jaar, deze winkelweek door de beide Middenstands- vereenigingen „De Hanze" en „Handels belangen" te organiseeren. Wij ontvingen van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer een keurig gidsje van Goes en omgeving. In dit boekje wordt de schoonheid van de Beve- landen bezongen: „Een land van licht en kleuren tusschen de armen der Ooster en Westerschelde. Nergens spant de hemel zijn blauwen koepel wijder uit dan over dit van zon doortrokken landschap. Geen deel van Nederland, dat een zóó rijk en weelderig aanzien heeft. Zware, wijde akkers, flonkerend groene weiden, afgewisseld met rijke boogerds en fruit- kweekerijen, een lust voor het oog in bloei- en oogsttijd." Men vindt in dit geïllustreerde boekje een aantal rondritten aangegeven, ver duidelijkt door een kaartje, voorts ver schillende bijzonderheden van Goes, een door A. Hoekstra geteekenden typischen plattegrond, de voornaamste verbindingen enz. Deze uitgave, bewijs van de activi teit van V.V.V., zal ongetwijfeld aan het doel beantwoorden. Kloetinge. Dinsdagavond vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de heer Hoogstrate. De voorzitter deelt mede, dat weer een aanvraag om een perceeltje bouwgrond is ingekomen. Voorstel tot instelling van een agent schap der arbeidsbemiddeling en tot vast stelling eener verordening voor het agent schap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering. Tot het instellen van een agentschap wordt met algemeene stemmen besloten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2