K0RDUCHT Hotel DE BEURS Land- en Tuinbouw Radio-nieuws Rechtzaken Burgerlijke Stand Marktberichten. Adyertentiën. Theetuin Hotel de l'Union JACHTRECHT. Aanbesteding. „OLMENDAAL" „DE WILDERT" R. K. Ziekenverpleging „St. Joanna" - Goes. ZEPPELIN-BEZOEK op modern ver. keer berekend Landbouwers wees op uw hoede, ondergeteekende zal U redden. JOH. BAAIJENS, Comm. Nieuwdorp. Op Vrijdag 17 Juni 1932 Bij inschrijving te pachten: DE HOFSTEDE 1 Juli a.s. opening van SEPPE (N.-Br.) Prachtige Tuin met Lighallen voor rustende en herstellende zieken. Zorgvolle verpleging door Eerw. Zusters. Logeeren en Dineeren In Zware brand te Rotter dam. Gisteravond heeft aan den Breeden Hilledijk te Rdterdam een felle brand ge woed in een opslagplaats van een rubber- handel. Deze opslagplaats bestond uit een omheinde ruimte van 1400 M2. op pervlakte. De brand is omstreeks half 7 ontstaan, aan de zijde van den Breeden Hilledijk en in het licht brandbare materiaal grepen de vlammen zóó snel om zich heen, dat in zeer konten tijd de geheele opslagplaats in lichte laaie stond. Al dadelijk was het duidelijk, dat de opslagplaats niet te behouden zou zijn en daarom werden de hoofdstrijdkrachten geconcentreerd op de belendende per- oeelen, welke ernstig gevaar liepen ook te worden aangetast en meer dan eens in brand zijn geraakt. Slechts aan het door tastend optreden van de brandweer, die ondanks de geweldige hitte steeds weer opnieuw naar voren drong, daar waar het noodig was, is het te danken, dat de brand tot de opslagplaats beperkt is ge bleven. Het Lindberg h-d r a m a. Naar Reuter meldt, heeft het kindermeisje van het echtpaar Lindbergh, gisteren zelf moord gepleegd. Zij wist dat de politie, die haar reeds te voren had verhoord over de ontvoering van Lindbeghs kind, haar gisteren nogmaals zou ondervragen. Herrie in den raadvan Finsterwolde. De gemeenteraads zitting van Finsterwolde is Donderdag heit tooneel geweest van een rumoer als daar nog nimmer is voorgekomen. Deze raad, die in meerderheid communistisch is, telt onder zijn leden eenige communisten, die bijna elke vergadering door hun op treden in conflict komen met den bur gemeester. Ook Donderdag wilden zij zich niet voegen naar de orde. Bij de behandeling van een ingekomen stuk vroeg een der communisten het woord over een ander onderwerp. Toen hem werd duidelijk gemaakt, dat hij bui ten de orde was, ging de man als een wilde te keer. In koor met zijn twee par- tijgenooten ving nu een schreeuwpartij aan van je welste. De voorzitter, die eerst getracht had met goede woorden het geschreeuw te onderdrukken, zag zich tenslotte genood zaakt den communisten te gelasten zich te verwijderen. Twee hunner voldeden hieraan, doch de derde voelde daar niets voor. De inmiddels gearriveerde politie had moeite om hem in bedwang te krijgen, doch eindelijk gelukte het haar den man buiten de zaal te zetten. Volgens de bepalingen der Gemeente wet mag laatstgenoemd raadslid nu ge durende vijf vergaderingen niet meer in de raadzaal komen, terwijl de beide an dere communistische raadsleden de eerst volgende vergadering niet mogen bij wonen. Stijgende boterprijs. Groote gebeurtenissen, zegt het Hbld., werpen hun schaduw vooruit! De Leeu warder Commissienoiteering is heden ge komen op f 1.15 per k.g., hetgeen dus overeenkomt met een détailprijs voor ver pakte boter van 70 tot 75 oent per pond. De Leeuwarder noteering bedroeg op: 20 Mei 75 et; 27 Mei 78 et; 3 Juni f 1; 10 Juni f 1.15. In drie weken tijds is de prijs dus ge stegen met 41'cents of wel 55,5 pot. Zulk een fluctuatie is wel nimmer te voren vooijgekomen bij menschenheugenis (mo bilisatie buiten beschouwing gelaten). Dat deze prijsstijging wel degelijk het gevolg is van boter opslaan door handel en particulieren blijkt o.a. uit het feit, dat Kopenhagen gister 10 kronen lager afkwam. DE VAANDELUITREIKING AAN DE LANDSTORMTROEPEN TE EDE. Op het terrein Langenberg te Ede zijn hedenmorgen, onder groote belangstelling, zoowel van militaire- als van burgerauto riteiten, door den Minister van Defensie, veertien Koninklijk erkende vaandels in dienst gesteld van die Landstormkorpsen, die tot heden nog geen Koninklijk erkend veldteeken voerden. Klokslag elf uur stonden de troepen op gesteld, gevormd uit de B. V. L.-detache- menten uit het geheele land, zoomede de troepen, die te Ede in garnizoen zijn. Op embij de tribune bevonden zich een groot aantal autoriteiten. Even over 11 uur betrad de Minister van Defensie, Z. Exc. Mr Dr L. N. Deckers het terrein; de gebruikelijke eerbewijzen werden verricht, en de vlag, die de minis ter van Defensie voert, werd geheschen. Nadat de Minister van Defensie de troe pen geïnspecteerd had, werd tot de eigen lijke plechtigheid overgegaan. De aangewezen Korpscommandanten van de Korpsen, die een vaandel ontvin gen, stelden zich voor de spreekplaats op gevolgd door de vaandeldragers. Dan commandeerde de Commandant van de Parade, Res. Kolonel J. E. L. Hae- necour: Opent de ban! De Ban werd achtereenvolgens gesla gen door de tamboers van het detachement van de 2de Infanteriebrigade, geblazen door de hoornblazers van het detachement van de 2e Artilleliebrigade, en gespeeld door het muziekkorps van het 5e regiment Infanterie. Hierop las de adjudant van den Minis ter onder groote stilte het Koninklijk Be sluit voor van 21 Augustus 1931, No. 40, waarbij de vaandels der veertien Land stormkorpsen Koninklijk erkend worden, en gelijk gesteld met de vaandels en stan daarden van het leger. Hierna werd de ban weer gesloten, en konden de troepen, die met gepresenteerd geweer stonden, de geweren afzetten. Dan overhandigde de minister van De fensie, daarin bijgestaan door den Inspec teur van den Landstorm, Generaal Borel, aan ieder der Korpscommandanten het vaandel. Dat voor het ZeeuwschVer- b an d aan Res. Luitenant-Kolonel H. Bierman. Nadat de vaandels overhandigd waren, heeft de Minister van Defensie deze met een toespraak in dienst gesteld. Het „Leve de Koningin!waarmee hij eindigde, werd spontaan overgenomen Hierna kwam nog een mooi moment, toen de vaandels bij de detachementen in traden; de troepen presenteerden de ge weren, en zacht werd het Wilhelmus ge speeld. Ten slotte hebben de te Ede aanwezige troepen voor de Landstorm-detachementen en de vaandels gedefileerd, waarna met een korte rondgang door Ede de plechtig heid besloten werd. Nederlandsche Christelijke Radio-vereen. De N.G.R.V. hield gisteren te Utrecht haar jaarvergadering. De voorz. Mr A. v. d. Deure, te Bennekom, sprak het ope ningswoord. Het is deze maand zeven jaar geleden, aldus spr., dat in de bladen de oproep verscheen van den heer P. K. Dommisse voor een vergadering, om te komen tot op richting van een Christelijke Vereeniging voor Draadlooze Telefonie. Slechts 5 hee- ren gaven aan dezen oproep gevolg. Het overgroote deel van ons volk achtte een actie op dit terrein overbodig, maar wel is gebleken, dat de heer Dommisse juist had gezien. De moeilijkheden bleven niet uit. Spr. toont dit uitvoerig aan. In zwarigheden heeft God echter uit komst geschonken. Ondanks alle stormen staat de N. G. R. V. nog. Nu bestaat de mogelijkheid van nieuwe moeilijkheden: de maatschappe lijke crisis gaat aan de N. G. R. V. even min voorbij als aan de andere omroep- vereenigingen. Zelfs juicht men in zeke ren kring reeds bij voorbaat over den toe- komstigen val van de N. G. R. V. De wensch schijnt hier de vader der gedachte te zijn. Maar de N. C. R. V. gaat niet te niet, want zij is géén menschenwerk. God zal voor onze Vereeniging zorgen. Wij willen naast het bidden het werken betrachten. De secretaris-penningmeester, de heer G. A. Keuning te Wageningen, bracht verslag uit over 1931. Spr. herinnerde aan de uitzending van den Kerstgroet van H. M. de Koningin op den eersten Kerst dag en wees er op, dat ook in dit ver slagjaar door den Minister nog geen be slissing genomen is over den zenderbouw. De houding van de A.V.R.O. heeft deze beslissing tegengehouden. Herinnerd werd aan de verbetering van den zender te Hilversum, welke ver beteringen echter volstrekt onvoldoende zijn. Eveneens kwam in het verslagjaar geen regeling tot stand betreffende de uit zendingen voor Indië. In het kort werd stil gestaan bij de verhouding van de N. G. R. V. tot den Radioraad en de Controle-Commissie. Wat de verhouding tot de andere Ne derlandsche Omroepvereenigingen be treft, deze is van vriendschappelijken aard, behalve tot de A.V.R.O. Deze ver eeniging weigert nog altijd officieel con tact en nog beslister samenwerking, ook daar, waar zulks mogelijk is. De film is een waar succes geworden. Het aantal dergenen, die bij de N. G. R. V. zijn'georganiseerd, steeg tot ver over de 110.000. In den loop van 1931 werd door heit Dagelijksch Bestuur een bezuinigings commissie benoemd. Het rapport van deze Commissie werd, behoudens kleine wijzigingen, met aig. at. aangenomen. Uitvoerig werd de financieele toestand der vereeniging besproken en door cijfers toegelicht. Het bleek, dat de toestand der financiën gezond genoemd mag warden. Toch wekte de heer Keuning op tot groote waakzaamheid, inzonderheid in verband met de crisis, die de wereld teistert. Over het werk van de afd. Propaganda bracht nu de heer D. Pereboom te Ede verslag uit. In dit verslag werd medegedeeld, dat het groote gebeuren van dezen winter is geweest de film „De Klokken Luiden". In 203 plaatsen werden 231 avondvoor stellingen gegeven, welke door 144.169 bezoekers werden bijgewoond. Het schriftelijk contact met de plaatse lijke correspondenten werd onderhouden door de „correspondentenberichten", die geregeld verschenen. De propagandadiensit nam in het voor jaar deel aan de tentoonstelling Klank en Beeld te Amsterdam, welke deelneming bevredigende resultaten heeft opgeleverd. Voor de gehouden wedstrijden in het winnen van leden en het raden van na men, der sprekers voor de microfoon be stond veel animo. Aan het slot van het verslag gaf de heer Pereboom een uitvoerige beschou wing over den loop van het ledencijfer. Tot aan Juni van dit jaar is het nog altijd mogelijk geweest het cijfer in opgaande lijn te houden. Per 1 Januari j.l. zijn een paar duizend leden afgevoerd wegens werkloosheid en slechte zaken. Maar dat verlies is in het begin van dit jaar in korten tijd weer ingehaald en het eindresultaat van het laatste halfjaar ia nog een belangrijke vooruitgang. Niet vergeten mag worden, dat de N. C. R. V. geheel gefinancieerd moet worden uit de bijdragen har er leden. Ieder bedan ken beteekent dus een verzwakken der organisatie. In de middagvergadering kwam aller eerst aan de orde het verslag over den omroep, dat uitgebracht werd door den heer P. G. Tolk. Het gemiddelde aantal zenduren is dit jaar gestegen van 50 op 52. Tot vulling van den zendtijd, die voor en na de kerk diensten beschikbaar is, werd overge gaan. Sinds begin Augustus is de Politie- Radio-Omroep door den Minister voor vast tusschen de programma's der recht- sche organisaties ingedeeld. Van de 182 avonden waren er 69 aan groot orkest gewijd, 13 aan klein orkest, 20 aan harmonieconcerten, 8 gedeeltelijk aan carillonconcarten, terwijl 7 oratoria werden uitgezonden. Het aantal sprekers, dat vrij stond van de muziek, bedroeg 1549. 21 maal is er gedeclameerd. Over het Dameskoor bestaat onder de leden nog steeds bizondere tevredenheid. Orgelcyclus, lessen, enz. hadden een regel matig verloop. In de verzorging van het landbouwuur is een kleine wijziging geko men. De uitzendingen van het Ghr. Pers bureau zijn in het stadium van een voort gezette proefneming. Het vragenhalfuur werd tot een uur uitgebreid. De belang stelling daarvoor is buitengewoon groot. Met instemming werd begroet een voor stel om een telegram te zenden aan Mr Th. Heemskerk, waarin Z.Exc. herstel wordt toegewenscht. Door een 17-tal afgevaardigden werd gebruik gemaakt van de gelegenheid tot bespreking van de jaarverslagen. Hierbij kwamen naast woorden van dank een aantal wenschen en adviezen naar voren. Op het voorstel van de afd. Zuid-Hol land betreffende de Omroepgids gaf de secretaris, de heer Keuning, namens het D. B. een afwijzend prae-advies, welk ad vies na korte discussie met alg. stemmen werd aangenomen. De voorzitter beantwoordde een aantal vraagpunten van het plaatselijk comité te Nijmegen, waarna de samenkomst op ge bruikelijke wijze werd gesloten. Met f 60.000 er vandoor. In de voortgezette behandeling van de oplichtingszaak bij de Ned. Landbouw- bank te Amsterdam voor de Vierde Ka mer der Amsterdamsche Rechtbank eischte de Off. van Justitie wegens ver duistering en diefstal twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Stand van hedenmorgen 10 uur. Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 51. Maandag 9 u. 51. Van 310 Juni. IERSEKE. Geboren: Jannetje, d. v. Dingenis Minnaard en Jacoba Maria Slabbekoorn. VLISSINGEN, 10 Juni 1932. Nieuwe aardappelen8-13, Poters 6-9, Peulen 61- 70, Tomaten I 34-45, id. II 28, Moskrul 14-15, Kruisbessen 1, Wagenaars 94, Spi nazie 9-20, Witlof 13, Postelein 15-19, alles per K.G. Kipeieren 23-27, per 10 stuks. Bloemkool 8-14, Sla 2.5-4.5, Komkom mers 11-14, alles per stuk. Kroten 10-12.5, Peen 15-17.5, Sjalotten 1.5-2, Radijs 2-4.5, Selderie 6-8.5, Rabar ber 2-3.5, Lelies 15, Anjelieren 6.5-16, py- rethrum 10-12.5, Papaver, Iris 10, alles per bos. Peterselie 16-24, Kervel 15, Zuring 9- 17, alles per mandje. Spirea 26, Fuchsia 7.5, Moederplantje 7, Petunia 16, Begonia 4, Lobelia 3.5, alles per pot. Aardbeien 28-34 per doosje, id. 26-39 per chip, id. 75-1.15 per K.G. Oude aardappelen 10-12 per K.G. MIDDELBURG, 11 Juni 1932. Export veiling. Tomaten U.G.B. A 32.50, C 32.10; buiten U.C.B. A 27.90, G 28.10, GG 20.90, B 28.50; Bonken 14, Kriel 10. Aardappelen (nieuwe) 9.70, poters le soort 7, id. 2e soort 3.70, Kruisbessen 4.60, alles per 100 K.G. MIDDELBURG, 10 Juni 1932. Aardappe len 2640 ct. per 25 K.G. Nieuwe aard appelen 1012, idem Poters 410, idem kriel 25, Tomaten 2049, Aardbeien 98 l 153, Druiven 120179, Perfectboonen 116—119, Snijboonen 148, Wagenaars 87 90, Moskrul 12—14, Peulen 72—74, Spi nazie 14—26, Zuring 56, Postelein 23— 27 ct., alles per K.G. Colea's 1516, Witte leliën 4 ct., beiden per stuk. Violen 6, Lathyrus 12, Anje lieren 912, Jasmijn 517, Lupinen 10 —21, Pioenen 16, Selderie 2,56,5, Pieter selie 3,54,5„ Kropsla 14,5, Bloemkool 220, Komkommers 615, Rabarber 2,5 4, Peen 724, Radijs 2, Kroten 1011, Raapstelen 2,5, Rammenas 4,5—5,5 ct., alles per bos. KAPELLE-BIEZELINGE. Groote vei ling van 10 Juni: Kruisbessen 44.50 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 3879, groe ne boontjes 61, postelein 1825, spina zie 21, aardappelen 2, nieuwe aardap pelen 1617 ct., alles per K.G.; krop sla 1.201.40 per 100 krop; wortelen 1620, rabarber 34, ramenas 2, selde rij 4 ct., alles per bos; komkommers 2 9 ct. per stuk. Heden overleed zacht, tot onze diepe droefheid, na een smartelijk doch geduldig ge dragen lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JAN DEKKER, in den ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam: Wed. J. DEKKER—KOENE 's-H. Arendskerke, 11 Juni '32 Voor de vele blijken van deel neming tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man en Vader, Schoonzoon, Broeder en Behuwdbroeder JAKOBUS VADER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. J. VADER—DE VISSER. Middelburg, 11 Juni 1932. Voor de vele bewijzen van deel neming, zoowel van hier als van elders ontvangen, na het overlijden van onzen geliefden Vader, Groot-, Overgroot- en Betovergrootvader MARINUS ADAMSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie ADAMSE. Veere, 10 Juni 1932. Ieder, die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan de na latenschap van den heer JAN JA COBUS DRONKERS PIETERS ZOON, in leven timmerman en aan nemer, gewoond hebbende te Ka- pelle en aldaar overleden 24 Mei 1932, wordt verzocht daarvan op gaaf of betaling te doen vóór 1 Juli 1932, ten kantore van Notaris J. C. KRAM te Kapelle. VLISSINGEN. Voor Kinderpartijen, Schoolreisjes enz. het meest geschikte adres. Constant, helder breeduit- stralend licht, dat met één ,sffo handdruk Is te dempen. TTf Vernuftige dynamo loopt Tl f met geruischloozen lichten I gang en slipt nooit - on- wrikbare bevestiging. Dit Zwitsersch technisch won- der is in prijs verlaagd. Vroeger f 12.— nu f 10.50 I met volledige garantie! H In voorraad bij Uw rliwiel-, M handelaar. f-UJWj Imp.: Phoenix Rijwielenfabr. - Leeuwarden De JACHTCOMMISSIE brengt ter algemeene' kennis, dat van 11 tot 25 Juni 1932 op de secretarieën der gemeenten GOES HEINKENSZAND 0VEZAND 's-GRAVENPOLDER en WOLFAARTSDIJK voor een ieder kosteloos ter Inzage liggen de afschriften van de schat- tingsbesluiten der commissie, betref- fende jachtrechten. welke tot het in werking treden der Jachtwet 1923 hebben gerust op gronden in die gemeenten gelegen, en door het in werking treden dezer wet zijn onder gegaan. De Jachtcom missie Mr P. M J. E. BLOEMARTS. Voorzitter. Mr A. J. ROSMAN, Secretaris. zal de Kerkv otjdij der Ned. Henr. Gemeente te Heinkenszand, des na middags 4 uur (Zomertijd), in de consistoriekamer trachten aan te besteden onder Ned. Herv. Aannemers: Het gedeeltelijk vernieuwen van den Toren met de Spits van de Ned. Herv. Kerk. Bestek en teekeningen te bekomen 5 f 3.50, restitutie f 1 50 bij den architect te Goes en bij J. DE MOL te Heinkenszand. Aanbesteding en inlichtingen volgens bestek. De Architect, M. W. VAN DE WEERT. Beestenmarkt, Goes. met 53.15.72 H.A. BOUW- EN WEI LAND, geheel aaneengelegen in den Ouden- en Nieuwen Heipolder te Steenbergen. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór 1 Juli a.s. bij Notaris VER MEULEN VAN KRUININGEN te Wassenaar. Inlichtingen bij den Notaris voor noemd of bij W. C. VAN DER WERFF te Rilland-Bath. Aanwijzing ter plaatse uitsluitend Donderdag 23 en Vrijdag 24 Juni a.s., van 2—5 uur (Zomertijd). Herstellingsoord. Rusthuis voor alle leeftijden. Gelegen te 10 min. van het station lijn Roosen daal/Breda. Midden in bosch en heide. Groot eigen park. Modern ingericht huis met telefoon, electrlsch licht, stroomend water op alle kamers, warmwatervoorziening, badinrichting, centrale verwarming, groote gezel schapskamers, slaapkamers voor 1 en 2 personen slechts. Pensionsprijs p. dag f 1.75, f 2.- De stichting gaat uit van de N. H. Diakoniën in de classis Breda en de Federatie v. Diak. in Nederland. Inlichtingen en aanvragen aan H. A. M. SWELLENGREBEL, „De Molen", Oudenbosch. Tel. 20. Inlichtingen worden aan het Ziekenhuis verstrekt. T ij d e n s 18 Juni aan Rotterdam, Geldersohe Kade 22, KAMERS f 2.— en f 2.50 met uitgebreid ontbijt. Centr. Verw. Stroomend water.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3