Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Binnenland. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. DE HOLLANDSCHE HUISVROUW Onderwijs Weigert namaakl De Portugeeache wijnproducenten hebben besloten 45 millioen liter wijn van de goedkoopste soort te vernietigen, ten einde gunstiger afzetmogelijkheden te scheppen voor de betere merken. Ziedaar weer ons economisch gekken huis! Op den Oost-Chineeschen spoorweg, ongeveer 80 K.M. van Gharbin, is een sneltrein door 200 bandieten overvallen en volkomen leeggeplunderd. De passa giers werden van alles beroofd. Zestig Ghineesche mannen, vrouwen en kinderen werden door de roovers naar de wouden ontvoerd, waar men ieder spoor van hen verloren heeft. De politie heeft een aanslag op Mus solini kunnen verhinderen door de arres tatie van een verdacht man, die zich op hield in de nabijheid van Mussolini's pet- leis op de Piazza Venezia. De man was in het bezit van een valsch Zwitsersch pas poort ten name van Angelo Calvini en bleek twee krachtige bommen en een ge laden revolver bij zich te hebben. De Eerste Kamer-verkiezingen. Door de Chr. Hist. Statenclub van Zuid- Holland is de navolgende candidatenlijst voor de verkiezing van leden van de Eer ste Kamer vastgesteld: l.Mr A. v. d. Hoeven, te Rotterdam; 2. jhr. mr dr N. C. de Gijselaar te Wasse naar, 3. H. van Boeijen, te Voorburg; 4. Prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine, te Wassenaar; 5. J. M. Krijger, te Vriezen- veen; 6. Prof. dr J. de Zwaan te Leiden; 7. B. van Eesteren, te 's Gravenhage; 8. mr dr J. van Bruggen te Dordrecht. Toenemende werkloosheid in Indië. Het Kantoor van Arbeid te Batavia deelt mede, ten aanzien van den toestand der werkloosheid in April 1932, dat de ontslagen voortduren. Velen vertrokken naar Nederland. De capaciteit der derde klasse op de mailbooten bleek onvol doende. De tabakscultuur ondervond de gevol gen van de crisis, waardoor inkrimping van personeel noodzakelijk was, de werk loosheid toenam en de steunverleening steeg, zoodat een conferentie werd belegd van de diverse steuncomité's om midde len te beramen voor het bereiken van een meer systematische verkrijging van de maandelijksche bijdragen Belangrijke toezeggingen kwamen bin nen. De provincie Oost-Java voteerde voor dit doei f 50.000. De uittocht uit Deli blijft aanhouden. 104 Venduties te Medan in het eerste kwartaal van 1930 gaven een gemiddelde opbrengst van f 1200, terwijl 121 vendu ties in het eerste kwartaal van 1932 een gemiddelde van f 780 haalden. Bij de arbeidsbeurzen stonden eind April ingeschreven totaal 2209 Europea nen, 7151 Inheemschen en 486 Chineezen. I Eind Maart waren deze cijfers respectieve lijk 2221, 7099 en 366. Het arbeidsleger in Deli verminderde met 116.977 man, of een derde van het totaal van Mei 1930. Hulpverleening aan de melkveehouderij. Naar gemeld wordt, ligt het in het voornemen van den Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de Kamer bijeen te roepen tegen Donderdag 9 dezer, te 1 uur, ter openbare behande ling van het Wetsontwerp No. 353: Tijde lijke maatregelen tot hulpverleening aan de Melkveehouderij, indien althans de Memorie van Antwoord intijds zal zijn verschenen. De Uil heeft tegenslag. Het uitgaande vliegtuig De Uil, dat Don derdag te Rangoon landde is daarbij op een niet door roode vlaggen aangeduide plek van het terrein weggezakt in wee ken grond. Er moest een tractor aan te pas komen en bij het manoeuvreeren heeft de tractor de middenschroef geraakt en beschadigd. De Ekster (uit Batavia) brengt een nieuwe schroef mede. De Uil ondervindt door deze averij drie dagen vertraging. De loonsverlaging bij de spoorwegen. Het hoofdbestuur van den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Nederland- sche Spoorwegen (B.A.N.S) heeft zich te gen het voorstel van de spoorwegdirectie verklaard inzake een loonkorting van 5 pet. ingaande 1 Juli a.s. tot en met 31 De cember. Op Dinsdag 7 Juni zullen de hoofdbe sturen van de vijf spoorwegorganisaties een gecombineerde vergadering beleggen. Dan zal besproken worden het gewijzigde voorstel van de directie der Ned. Spoor wegen om, ingaande 1 Juli. een korting in te voeren van 5 pet., welke korting de di rectie voorstelt van kracht te doen blijven tot en met 31 December, om daarna op nieuw den toestand onder de oogen te zien. Steun aan land- en tuinbouw in Noord- Brabant. Naar aanleiding van een verzoek van den Noord-Brabantschen Christelijken Boerenbond hebben Ged. Staten van Noord-Brabant zich beraden over den vorm, waarin de provincie Noord-Bra bant eenigen steun zou kunnen verleenen aan de land- en tuinbouwers, ingezetenen der provincie, die het zwaarst getroffen worden door den nood van dezen tijd. Overleg met bestuurders van den N. C. B. heeft nog niet geleid tot een wel omlijnd voorstel, doch heeft wel reeds Ged. Staten overtuigd, dat eenige hulp dringend noodig is en wel hulp in natura. Naar hun aanvankelijk inzicht zal deze hulp door tusschenkomst van de organi saties en mede voor hare rekening ver leend moeten worden. "Ged. Staten zouden het op prijs stellen bij het hangend overleg inlichtingen te ge nieten van een commissie uit de Staten, bijvoorbeeld bestaande uit vijf leden. Zij verzoeken hun voor het aangegeven doel een crediet van f 100.000 te willen verleenen. In de tweede gewone zitting van dit jaar zullen zij verantwoording doen van het geen zij ter uitvoering van dit besluit heb ben verricht. Rijwielmerken. Met den verkoop van rijwielmerken voor het jaar 19321933 zal op 16 Juli op de postinrichtingen worden begonnen. Notariaat. Bij Kon. besluit is aan P. de Maret Tak, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Nijme gen met ingang van den dag van beëedi- ging van zijn opvolger. Aankondigingen volgens de Onteigenings wet. In de M. v. A. inzake het wetsontwerp tot wijziging van de Onteigeningswet en van de wet van 27 Maart 1915 tot tijde lijke afwijking van de Onteigeningswet zegt de regeering, dat het in verschillen de artikelen van het ontwerp opgenomen voorschrift van aankondiging in „één of meer ter plaatse (of in de streek) ver spreid wordende nieuws- of advertentie bladen", behalve bezuiniging zoo mogelijk op de kosten van publicatie, juist tot strekking heeft, waar noodig, de bekend making meer doeltreffend te doen zijn dan bij de bestaande regeling geschiedt. In het algemeen is in het ontwerp, dat in hoofdzaak aan den wensch om te be zuinigen op de kosten van publicatie door advertenties het aanzijn dankt, bij de voorgestelde w-zigingen aansluiting ge zocht bij de uitdrukkingen, in de wet ge bezigd. DE TARWEWET. Op het verzoek der landbouworganisa ties om met het oog op den grooten tarwe oogst, die te velde staat, voorstellen te doen het maalpercentage te verhoogen, is de regeering voorloopig niet ingegaan. Ten einde evenwel de tarweverbouwers te gemoet te komen, heeft de minister goed gevonden, dat de tarweorganisaties den prijs eenigszins verhoogen. Het was ge- wenscht, met het oog op den regelmatigen gang van de tarwe-afneming, te voorko men, dat de verschillende belanghebben den groote voorraden maken, zooals dat o.a. voor de uitvoering van de Tarwewet is geschied. Besloten is daarom de tarweorganisa ties te machtigen met ingang van eergis teren den prijs der Vitatarwe voorloopig met f 2.50 per 100 K.G. te verhoogen en te stellen op f 15. Omtrent den definitieven voor den oogst 1932 vast te stellen prijs voor het gedeel te, dat ingevolge de Tarwewet zal worden vermalen, zal binnenkort worden beslist. Die prijs zal niet belangrijk van bovenge- noemden kunnen afwijken. Het ligt in de bedoeling voor reeds afgesloten verkoop contracten tarwe tegen den ouden prijs beschikbaar te stellen. Het wordt tevens mogelijk om aan de kropmolenaars tarwe te leveren tegen een lageren prijs dan den „richtprijs". Deze lagere prijs geldt dan uit den aard der zaak alleen voor die tar we welke zij meer noodig hebben dan het verplichte percentage. Hierdoor wordt een bezwaar aan mole naarszijde tegen de Tarwewet weggeno men. A.s. Vrijdagmiddag twee uur vergadert de Gemeenteraad. De heer P. A. Franken, Hoofd der O. L. school C (U.L.O.-school) vraagt om eer vol ontslag uit de gemelde functie, in gaande 1 September 1932. B. en W. stellen voor aan het Plaat selijk Crisiscomité een bijdrage uit de gemeentekas te verleeneri, groot f 0.05 per inwoner, in welk geval door het Rijk een gelijk bedrag wordt beschikbaar gesteld. Hiermede zal een uitgaaf gemoeid zijn van 9253 X f0.05 f462.65. Werkverschaffing. Naar aan leiding van een adres van den Goesschen Bestuurdersbond merken B. en W. op: le. dat het bij de werkverschaffing ge noten wordende loon niet is vastgesteld door den Raad doch door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en dat slechts door dien bewindsman daarin verandering kan worden gebracht; 2e. dat de werkverschaffing reeds op verzoek van B. en W. door den Minister werd verlengd tot 28 Mei a.s. en dat een verzoek om verdere verlenging bereids door B. en W. werd ingediend; 3e. dat alle arbeiders, die daarvoor in aanmerking komen, ook bij de werkver schaffing geplaatst worden, zulks ter be oordeeling van den Minister; 4e. dat tengevolge van de subsidiëering der gemeentelijke werkverschaffing door het Rijk, de indertijd door den Raad vast gestelde steunregeling is komen te ver vallen en dat invoering eener nieuwe regeling slechts kan geschieden met goedvinden van den bewindsman boven genoemd, die daartoe, blijkens diens schrijven d.d. 16 April 1932, nog geen voldoende termen aanwezig acht. Naar aanleiding van het schrijven van den Goesschen Christelijken Besturen bond over hetzelfde onderwerp, deelen B. en W. mede, dat de Minister van Bin nenlandsche Zaken er in heeft toege stemd, de werkverschaffing voort te zet ten tot 25 Juni a.s. (De Chr. Besturenbond verzocht in zijn schrijven tevens maatregelen voor die werkloozen, die niet bij de werkverschaf fing kunnen worden geplaatst en toch steun niet kunnen missen en ook een weer regelmatig vergaderen der werk- loozen-commissie. Hierover maken B. en W. echter geen opmerkingen.) Verder schrijven B. en W.: De werk loosheid hier ter stede vertoont dit jaar een ander beeld dan tot nu toe het geval was. Liep de werkverschaffing gedurende de voorafgaande jaren omstreeks Maart of April vanzelf ten einde, op 30 Mei be draagt het aantal dergenen, die bij wijze van werkverschaffing zijn te werk ge steld, nog ongeveer 80 en bestaat er nog weinig uitzicht, dat deze personen bin nen afzienbaren tijd weder in het vrije bedrijf arbeid zullen kunnen vinden. Daarom zal er gezorgd moeten worden, dat nieuwe werkobjecten worden gevon den. De Directeur van Gemeentewerken adviseert in de eerste plaats om aan te vatten het tweede gedeelte van de wer ken tot verbetering van het haventerrein, waarvan het eerste deel thans nagenoeg gereed is. Verder adviseert de Directeur tot het doen uitvoeren van een drietal werken, n.l. verbetering der L. P. van de Spiegel straat, voortzetting van den aanleg van Rijwielpaden en verdere teerporfierver- hardingen langs straten, zoomede ver betering van de M. A. de Ruijterlaan. Dè kosten van deze drie werken taxeert de Directeur op f 19107.50, waarvan op de gemeentebegrooting reeds uitgetrokken f9000, zoodat bijgevoegd zal moeten wor den f 10107.50, makende te zamen met de kosten van de bovenvermelde verbetering van het haventerrein ad f21008.50, een bedrag van f31116. In de kosten van alle verschillende objecten te zamen is wegens arbeidsloon verdisconteerd een bedrag van f 15614.40. Voor het tweede gedeelte van het werk aan het haventerrein is bereids een bij drage van het Rijk in de kosten der loo- nen toegezegd, terwijl deze voor de ove rige objecten te zijner tijd kan worden aangevraagd. B. en W. stellen voor onder zekere voorwaarden in te willigen het verzoek van den heer A. van Riesen te Bergen op Zoom om vergunning tot het doen plaatsen van een aanlegsteiger ter lengte van zes meter aan de haven ter hoogte van de voormalige buitenplaats „Haven- oord". Uitoefening van een deel der macht van den Raad door B. en W. Gedurende de laatste jaren is het meermalen voorgekomen, dat de Raad beslissingen had te nemen, welke even goed door B. en W. hadden kunnen wor den afgedaan, ware het niet, dat de wet zich hiertegen verzette, zooals verhuring j van woningen, in-gebruikgeving van stukjes grond, schoollokalen, enz., het in stellen van beroep tegen administratieve beslissingen, het reclameeren inzake be lastingaanslagen en dergelijke. B. en W. stellen voor deze bevoegdheid aan hun college over te dragen. Tot de bevoegdheid van den Raad blij ven behooren: de regeling der jaarwedden van het gemeentepersoneel, het koopen, ruilen, of vervreemden, het bezwaren of verpanden van gemeente-eigendommen, het treffen van dadingen, het opdragen van een bestaand geschil aan de beslis sing van scheidsmannen en het aanvaar den van aan de gemeente gemaakte erf stellingen of legaten of gedane schen kingen. Door den Directeur van Gemeente werken wordt medegedeeld, dat het wen- schelijk is, de bestrating in het Schotje van Armoede te verbeteren, hetwelk kan geschieden met behulp van in voorraad zijnd deugdelijk materiaal, hetwelk van andere plaatsen in de stad, waar nieuwe bestrating is aangebracht, afkomstig is. B. en W. stellen voor enkele perceel tjes van de betrokken eigenaars aan te koopen voor den prijs van f 0.25 per stuk, en daarbij de voorwaarde van bestrating te aanvaarden. Krachtens de jongste wijziging der Gemeentewet zal het noodzakelijk zijn, dat de Raad voortaan een besluit neemt met betrekking tot de belegging der waar borgsommen van bijzondere scholen, welk besluit aan de goedkeuring van Ged. Staten wordt onderworpen. Evenwel lijkt het B. en W. noodeloos omslachtig, om telken jare zulk een besluit uit te lokken, reden waarom zij in overweging geven om B. en W. onder zeker voorbe houd een doorloopende machtiging te verschaffen. Het voorstel inzake de rangen en jaarwedden van het secretariepersoneel is behandeld in een vergadering der cen trale commissie voor georganiseerd over leg. Deze heeft bezwaar tegen het schep pen van twee nieuwe rangen beneden dien van tweeden klerk, gelijk aanvan kelijk in het voornemen lag. Na rijp beraad wil het B. en W. voor komen, dat de opmerkingen der commis sie gegrond zijn, reden waarom zij zich hebben vereenigd met haar voorstel, het aantal nieuwe rangen tot een te beper ken, waardoor het totale getal rangen van 6 wordt gebracht op 7. Keuringsdienst van Vee en V1 e e s c h. Na het besluit van 26 No vember 1931 tot opzegging der loopende gemeenschappelijke regeling met zes an dere gemeenten inzake de oprichting en instandhouding van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch, zijn B. en W. met de besturen dier gemeenten in overleg ge treden omtrent een nieuwe regeling. Daarbij kwam van verschillende kanten bezwaar naar voren tegen het door den Directeur naar voren gebrachte denkbeeld om voor de kringgemeenten de tarieven van het keurloon een weinig hooger te doen zijn dan voor de centrumgemeente. In verband met de goede samenwerking, die er steeds met de kringgemeenten heeft bestaan, heboen B. en W. daarom behoudens goedkeuring van den Raad besloten van dit principe af te stappen. Zij bieden den Raad derhalve het ont werp eener nieuwe regeling ter vaststel ling aan. Ten behoeve van den dienst wordt door en in de centrumgemeente ingericht en onderhouden een gebouwtje voor nood- slachtingen enz. De kosten van den dienst worden ge dragen door de centrumgemeente. In deze kosten worden door de kring- gemeenten voldaan dezelfde rechten als zijn vastgesteld of nader zullen worden vastgesteld in de verordening op het heffen van keurloonen in de centrum gemeente. De regeling gaat in op 4 Augustus 1932 met dien verstande, dat voorbereidende maatregelen reeds vóór dien dag kunnen worden getroffen. Op dien datum vervalt de bestaande gemeenschappelijke regeling. De regeling geldt voor een tijdvak van vijf jaren, vier maanden en acht en twin tig dagen. De heer N. Knieriem maakt bezwaar tegen zijn aanslag in de straatbelasting voor het dienstjaar 1932. Bij onderzoek is B. en W. gebleken, dat deze aanslag, wat dit dienstjaar betreft, ten onrechte is opgelegd. B. en W. stellen voor de onbewoon baarverklaring van de woning Molendijk no. 16 op te heffen, daar deze woning is verbeterd. B. en W. stellen voor onbewoon baar te verklaren de aan den heer K. de Buck toebehoorende woningen, gelegen aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk, plaatselijk gemerkt nos 21 en 23, bewoond door P. C. van Eekelen en K. J. Brouwer; en de aan den heer G. Boudens toebe hoorende woning, staande aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk 35, bewoond door J. de Kok. Engelsch bezoek aan Zeeland. Ongeveer veertig Engelsche tuinders zullen een rondreis door Zeeland maken met het doel verschillende tuinderijen te bezoeken. Morgen zullen ze te Goes arri- veeren en Goes en omgeving bezichtigen. I Brutale aanranding. Vrij dag heeft onder de gemeente Arnemuiden nabij Sloedam een aanranding plaats ge had van een huiswaarts keerende leer linge eener school. De politie stelde een onderzoek in en kon den dader, een jon gen afkomstig uit N. en St. Joosland, op sporen. Laatstgenoemde erkende het feit en proces-verbaal werd opgemaakt. I Vernieling. Vermoedelijk door een van de kennis huiswaarts keerend gezel schap werden een dezer dagen onder de gemeente Boschkapelle een aantal onder die gemeente staande jonge boomen tot aan den grond toe afgebroken. De politie stelt een onderzoek in naar de bedrijvers van deze ernstige baldadigheid. In vrijheid gesteld. De landbouwster S. te Baarland, die in den loop der vorige week werd aangehouden als verdacht van brandstichting, is thans in vrijheid gesteld. Middelburg. Ter gelegenheid van de hier volgende week te houden algemeene ver gadering van den Kon. Ned. Brandweer- bond zal het Middelburgsch muziekkorps op Dinsdag 14 Juni een uitvoering op de Markt geven en zal ook de belichting van het Stadhuis voor het eerst worden ontsto ken. Heinkenszand. Benoemd tot ontvanger griffier van het waterschap 's-Heer Arendskerke, de heer P. Oele te Goes met 33 van de 63 stemmen. Hoedekenskerke. Bevolking: Ingeko men: A. J. Janse, bakkersknecht van Oudelande; G. Bek, dienstbode uit Nisse; G. Doms, ploegbaas Ned. Spoorwegen uit Teteringen. Vertrokken: A. C. Meeuwse, bakkers knecht naar Oudelande; A. Hermes, spoorwegarbeider naar Baarland; J. L. Kolijn, groentenkweeker naar Goes; F. Mandes, spoorwegarbeider naar Eindho ven; M. Rentmeester, zonder beroep naar 's Heerenhoek. Ingezonden Mededeellng. Volgens een bericht uit een Ameri- kaansch blad, zou de Hóllandsche huisvrouw het zuinigst kunnen huis houden De oorzaak hiervan zou zijn, dat de Hóllandsche huisvrouw wascht met Edelweiss-zeeppoeder. Edelweiss-zeep- poeder wascht wonderlijk helder, spaart het goed, en is onbegrijpelijk goedkoop voor zoo'n beste zeeppoeder. Ze kost immers maar 10 cent per groot pak 't is gewoon géén geld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalsmeer, H. v. d. Linden (Evang. pred.) te Drachten. Te Nijbroek. W. J. Keiler te Nijkerkerveen. Aangenomen naar Lathum, S. Coolsma, cand. te Groningen. Bedankt voor Losdorp, P. Siemelink te Gasselternijeveen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Hillegom, D. Driessen te Amsterdam en A. H. Hilbers te Enschedé. Geref. Gemeenten. Tweetal te Aagtekerke, J. Fraanje te Barneveld en R. van Oordt te Zeist. Voor de akte Wiskunde L.O. slaag de de heer G. J. Broekhoven te Soera- baia. De levende doode. Vrijdag avond is aan het bureau Raampoort te Amsterdam de vrouw, die zich aan het Bevolkingsregister had gemeld, met haar familieleden geconfronteerd. Allen heb ben haar herkend, zoodat alleen nog de vraag blijft van wie het lijk is, dat in Ja nuari werd opgehaald. Het schijnt inder daad dat er een sterke gelijkenis bestaat tusschen de gestorven vrouw en de juf frouw, die zich een tijd heeft schuil ge houden en geen moeite gedaan heeft haar verdwijning op te helderen. De vader van de vrouw heeft het lijk zelfs eenige malen gezien en was er zeker van dat zijn doch ter overleden was. Verkeersongelukken. Té Delft is Zaterdagavond de werkman d. G., toen hij zich per fiets naar zijn werk be gaf, in botsing gekomen met den motor rijder W. uit 's-Gravenhage, die een dame achterop had. De duorijdster, Mej. H., werd zwaar gekwetst opgenomen. De G. bekwam een beenfractuur, terwijl de mo torrijder een ernstige hoofdwonde opliep. De politie vervoerde de drie slachtof fers per auto naar het gasthuis, waar Mej. H. des nachts aan de bekomen kwetsuren is overleden. Te Baambrugge heeft een zeer ernstig ongeval plaats gehad. Twee meisjes, de gezusters K. uit Vinkeveen, fietsten te zamen in de richting Abcoude. De sturen raakten elkaar, doordat de zusters te dicht naast elkander reden, met het gevolg, dat de meisjes beide kwamen te vallen. Op hetzelfde oogenblik dat het eene meisje viel, kwam een zware vrachtauto aanrij den. Deze kon het meisje niet ontwijken met het noodlottig gevolg, dat het zware achterwiel over haar lichaam ging. Ge neeskundige hulp was spoedig aanwezig, doch kon slechts den dood constateeren. Het andere meisje, dat in een sloot terecht was gekomen, wist zich te redden. Een tragische bijzonderheid is, dat het slachtoffer in ondertrouw was, en de vol gende week in het huwelijk zou treden. Den bestuurder van de vrachtauto treft, naar wij vernemen, geen schuld. (Tel.) Geldzending verdwenen in Brusselsch station. In verband met het feit, dat dezer dagen aan het Noordstation te Brussel een geldzen ding ter waarde van 225.000 francs is verdwenen, zijn twee stationsambtenaren gearresteerd. Een hunner, die zijn on schuld aan het gebeurde kon bewijzen, is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. De andere gearresteerde, wiens verklaringen in sommige opzichten tegenstrijdig zijn, blijft voorloopig nog in hechtenis. SABOTAGE VAN EVENTUEELE MOBILISATIE. De denkbeelden van den socialistischen leider, den heer Albarda, inzake bewape ning en mobilisatie, beginnen ook in de kringen van de S. D. A. P. afkeuring te vinden. Zoo schrijft b.v. de heer W. J. van de Woestijne in „De Sociaal-Democraat" o.m. het volgende: „Voor het geval van mobilisatie wil pg. Albarda een afwijking toestaan van den algemeenen regel, dat het volk zich bij beslissingen van haar vertegenwoordigers n.l. de Staten-Generaal, heeft neer te leg gen. Dit wordt gemotiveerd met de moge lijkheid, dat bij zulk een beslissing, die het bestaan en het leven van het volk geldt, er een tegenstelling kan bestaan tus schen de groote massa des volks en de volksvertegenwoordiging. Mijn antwoord hierop is: a. Kan de groote massa de voordee- len en de nadeelen van haar hou ding beter overzien dein het parlement en is het niet waarschijnlijk, dat eerst na een roes de nadeelen in hun afgrijselijkste realiteit zullen optreden? b. is het niet waarschijnlijk, dat een groote massa vóór en een an dere tegenover de regeering zal staan en kan de daaruit met haast nood wendige zekerheid voortvloeiende burger oorlog op dat oogenblik in het belang Ingezonden Mededeeling. Vraagt de echte Poeders en Tablettent Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2