'TGEROHUIS DE SPECIALIST Uit de Provincie. WEEK-ABONNEMENTEN Kerknieuws. Uit den Middelburgschen Raad. In Gero-Zllver - Gero-Gromalca - Gero-Zllmeta, - Gero-tln Zonder sociale verzekering zouden deze menschen bij de armenzorg moeten te recht komen. Spr. is het dus eens met den heer Slotemaker de Bruïne, dat aan de sociale verzekering niet mag worden ge raakt. Hij is het niet eens met den heer Colijn, dat de lasten daarvoor niet zooveel beteekenen voor den boer. Spr. dient een motie in, waarin de Ka mer uitspreekt, dat in de tegenwoordige moeilijke economische omstandigheden op de regeering de plicht rust, eenige maat regelen te nemen ter tegemoetkoming aan noodlijdende land- en tuinbouwers, niet aangeslagen in de rijksinkomstenbelasting, en die de lasten der sociale verzekering door den aard van het 'bedrijf niet op an deren kunnen afwentelen noch ze zeiven kunnen opbrengen. In deze motie noodigt voorts de Kamer de regeering uit door stichting van een toeslagfonds ten bate der sociale verzeke ring den weg te vinden voor een tegemoet koming aan deze personen in de kosten, die zij moeten opbrengen. De 'heer Van Voorst tot Voorst (R.K.) zegt, dat de 'boeren niet in gun stiger omstandigheden komen door de me thode der S.D.A.P. Deze stemt tegen alle wetsontwerpen, die hulp aan de boeren brengen. De lasten der sociale verzekering zijn maar een klein deel van de totale bedrijfs- on'kosten. Het beste is, dat de regeering de boeren rechtstreeks helpt voor hun be drijf. De heer Kersten (St.k. Geref.) vol hardt in de beginselen, die bij deze zaak betrokken zijn. Spr. dient een motie in, waarin de Ka mer, in aanmerking nemende den nood der tijden, uitspreekt, dat de bedrijven ten spoedigste van den financieelen last der verzekeringswetgeving ontheven behooren te worden. De vergadering werd daarna verdaagd. REGELING VAN DEN INVOER VAN BOTER Aan de Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp tot regeling van den in voer van boter is het volgende ontleend: Met voldoening mocht de minister van oeconomische. zaken en arbeid consta- teeren, dat de contingenteering van boter als aanvullende maatregel op het ontwerp crisis-zuivelwet algemeen noodzakelijk werd geacht. Hij kan evenwel niet meegaan met de opvatting van die leden, die een verder gaande beperking van den invoer ge- wenscht achten. Deze verdere beperking beoogt immers niet meer zuiver en alleen aanvullend te werken op het complex aan hangige steunmaaregelen, doch in direc- ten zin steun verleenen aan den binnen- landschen zuivelprijs door inkrimping van den normalen invoer. Het motief van dezen maatregel is voorloopig uitsluitend gelegen zooals reeds in de Memorie van Toelichting ge zegd is in de verwachting, dat, han gende het ontwerp crisiszuivelwet, tot overmatigen invoer en speculatieven op slag van buitenlandsche boter zou worden overgegaan. Dit is ook de reden, dat deze contin genteering een provisorisch karakter draagt, en de toelichting in afwachting, zoo sober gesteld bleef. Een groote Russische zending, waarop waarschijnlijk in het Voorloopig Verslag wordt gedoeld, is na de inwerkingtreding der contingenteering hief te lande ten in voer aangeboden, doch deze zending is nog niet ten invoer toegelaten en in entrepot opgeslagen, wijl hier niet onomstootelijk vaststond, dat deze partij vóór het uit vaardigen van het Koninklijk besluit te goeder trouw was verzonden. Een nog hangend onderzoek betreffen de deze quaestie zal moeten uitwijzen, in hoeverre deze partij op grond der be staande bepalingen al dan niet moet wor den toegelaten. GARANTIEREGELING TEN BEHOEVE VAN DE KIPPEN HOUDER IJ. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het wetsont werp: Garantie-regeling ten behoeve van de kippenhouderij, zegt de minister van economische zaken en arbeid, dat het standpunt, dat de overheid slechts dan mag ingrijpen, in de vrije prijsvorming, indien de noodzakelijkheid daartoe on omstootelijk vaststaat, door het wetsvoor stel wordt geëerbiedigd. Aan de hand van deze garantieregeling zal van dag tot dag kunnen worden ge waakt tegen inzinking van den eierprijs beneden een zeker reeds zeer laag ni- veau. De mogelijkheid bestaat, dat de eierprijs door toevallige oorzaken zonder eenige inmenging boven dat niveau stand houdt. Alsdan blijft de regeling slepende en zullen in het geheel geen eieren onder rijksgarantie aan de markt behoeven te worden genomen. Ook kon het zijn, dat een dreigende in zinking van den prijs reeds kan worden voorkomen door het op het juiste oogen- blik voor opslag uit de markt nemen van kleinere hoeveelheden, zoodat per sal do in totaal bijvoorbeeld 20 millioen stuks onder de garantieregeling vallen. Bij de uitvoering zal toepassing der regeling zoolang mogelijk achterwege blijven. Zou de totstandkoming van de regeling uitblijven, dan zou geen middel ten dien ste staan om een onverhoopte neiging tot inzinking der prijzen tijdig te onder drukken en zelfs evenmin een middel om te lage prijzen op korten termijn te her stellen. Aangezien de prijs der eendeneieren zich regelt naar dien der kippeneieren is het niet noodig ook de eendeneieren in de regeling te betrekken. UITVOERREGELING VOOR AARD APPELEN IN VOORBEREIDING. Naar de directeur-generaal van den Landbouw in de „Staatscourant" mede deelt is een uitvoerregeling van pootaard- appelen op grond van de Landbouwuit- voerwet 1932 voorbereid. Het ligt in de bedoeling der regeering, deze regeling de zer dagen in werking te doen treden. De regeling houdt in, dat het verboden zal zijn pootaardappelen uit te voeren of aan eenig middel van vervoer ten uitvoer aan te bieden, welke niet zijn verpakt en niet zijn voorzien van merken of teekenen ten bewijze, dat de aardappelen blijkens keuring voldoen aan de voor pootaard appelen gestelde vereischten. Voorts ligt het in de bedoeling, de vereeniging Neder- landsche Algemeene Keuringsdienst (N. A. K.) bevoegd te verklaren tot uitreiking van de voorbedoelde merken of teekenen. Aan hen die in het vervolg pootaardap pelen wenschen uit te voeren of voor uit voer in aanmerking komende pootaardap pelen in den handel wenschen te brengen, wordt in overweging gegeven, onverwijld hun gewassen voor keuring aan te geven bij voorgenoemd lichaam, hetwelk daar omtrent nadere bekendmakingen zal doen. De Mi'ddel'burgsche gemeenteraad had heusch Woensdag geen avondvergadering noodig en kwam zelfs op een vroeger uur met zijn arbeid klaar, dan den laatsten tijd de gewoonte is. Hulde! De brandweerverordeningen hadden al heel weinig de belangstelling der Raads leden. Het was een gebabbel van je welste, toen nog enkele leden er het woord over voerden. Zoo langzamerhand zal nu toch wel gezegd kunnen worden, 'dat de brand weer te Middelburg tip top tot in de klein ste onderdeelen geregeld is. De schoolgeldverordeningen had de Raad graag anders gezien. Maar Ged. Sta ten wilden niet. De hoop van den Raad is nu gevestigd op de wet-Terpstra, die aan de gemeentebesturen meer vrij heid in dezen zal brengen. Dank zij de regelmatige afneming van het aantal kinderen, waarvoor Openbaar Onderwijs wordt begeerd (naar wij mee- nen vertoont het aantal leerlingen der bijz. scholen nog altijd een geleidelijke stijging) zal een der Openbare scholen school K tot uitsterving gedoemd worden. De linkerzijde moest er hoewel noode in berusten. Het is echter mogelijk, dat later voor definitieve opheffing toch nog een andere school in aanmerking komt. 'Het aantal verloven zal voorloopig niet verlaagd worden. Wel zullen B. en W. nog eens goed informeeren, of het ook mo gelijk is, dit vóór 1935 te doen. De Middelburgers, die zich het bezit van een motorrijtuig permitteeren, zullen voortaan een crisis-offertje hebben te 'brengen en plm. 50 pet. meer aan perso- neele belasting voor den grondslag motor rijtuigen hebben te betalen. Enkele Raads leden, toevallig krachtige voorstanders in de vorige zitting van een salariskorting voor het gemeente- personeel sputter den wel wat tegen, maar zelfs de heer Je ronimus liet het toch niet zoover komen om tegen te stemmen. Het zou ook op het niet autorijdend deel der burgerij een zon derlingen indruk gemaakt hebben! Ook met inwilliging van het verzoek der caféhouders, om de biljards vrij te stellen van personeele belasting, zou dit zeer zeker het geval geweest zijn. Ook hier viel het op, dat de heer Jeronimus eigenlijk wel graag de vrijstelling had willen verleenen. Maar de voorzitter liet een dergelijk pessi mistisch geluid omtrent den financieelen toestand van Middelburg hooren, dat toch niemand den moed 'had, om tegen het voorstel van B. en W. te stemmen. Als zooals de burgemeester zei de toestand van Middelburg zeer zorg wekkend is en ingrijpende maatrege len genomen zullen moeten worden, (pes simistischer kan het wel niet!), dan zou het toch wel onverantwoordelijk zijn, om van auto's en biljards niet te halen, al wat mogelijk is. 'De werken voor verbetering der drink waterleiding, die 2 Vu jaar geduurd heb ben en bijna twee ton gekost hebben, zijn nu gereed. De Raadsleden kunnen ze van daag gaan bezichtigen. Toch werd scherpe critiek uitgeoefend op de overschrijding van de raming, waarvan geen mededee- ling aan'den Raad was gedaan. Wethouder de Veer antwoordde, dat 'hij ook niet altijd tijdig weet, als ramingen worden overschreden. Het is niet mogelijk steeds den Raad daarin te kennen. Soms is een spoedige beslissing noodig. Vermoedelijk waren niet alle leden hier door overtuigd. Althans een soortgelijke critiek hoorden we in dezelfde zitting nog enkele malen en wel toen het ging over de woningen aan den Karelsgang en de verhuring van een winkelhuis. Bij de rekening van den reinigingsdienst kwam de heer Jeronimus weer met zijn bekende bezwaar, dat hij de bescheiden niet heeft kunnen inzien. Hij werd nu niet zoo onvriendelijk door B. en W. beant woord als vorige malen. Er werd nog wat over gepraat, maar ten slotte werd beslo ten af te wachten, wat de Raad van State hierover beslissen zal. De abattoirkwestie vorderde den mees ten tijd. Men kent de geschiedenis: Na langen strijd heeft de Raad tenslotte met groote meerderheid besloten tot den bouw van een abattoir en tot heffing van invoer- keurloonen. Maar Ged. Staten hebben (in een niet bijzonder duidelijk tweetal brie ven) bezwaren daartegen ontwikkeld en de Raadsbesluiten niet goedgekeurd. Wat nu? Het lag voor de hand, dat de Raad zou besluiten in beroep 'bij de Kroon te gaan. B. en W. meenden zich te moeten bepalen tot de kwestie der invoerkeurloo- nen. Mocht de Raad hierin gelijk krijgen, dan zullen zoo zei de burgemeester de andere bezwaren van Ged. Staten wel smelten als sneeuw voor de zon. Er waren Raadsleden, die in hun rede voeringen steeds maar het oog richtten op Vlissingen, dat de eens getroffen over eenkomst zoo onrechtmatig verbrak en misschien door toepassing van artikel 138 der Gemeentewet wel tot samenwerking zou kunnen worden gedwongen. De heer Van Andel had zelfs gehoord, dat de gemeente Vlissingen het coöperatief abat toir wel zou overnemen en zag dan de weg tot gedwongen samenwerking al gebaand. Maar andere leden voelden daarvoor weinig of niets. Weth. de Veer meende zelfs, dat we Vlissingen in de debatten wel konden uitschakelen. Het besluit van Ged. Staten was niets anders dan een vriende lijkheid jegens de 'buitengemeenten. Stelt nu de kroon Middelburg in het gelijk, dan is de stemming in de dorpen tegen Ged. Staten mild enMiddelburg krijgt toch zijn abattoir. Het zal echter te bezien staan (ook al staat de veterinaire dienst achter Middel burg), of de 'kwestie van de invoerkeur- loonen zóó zal worden opgelost, dat van een rendabel abattoir zal kunnen worden gesproken. De buitengemeenten zullen ook in deze phase der zaak allicht niet stilzitten. Evenmin de minderheid in den Raad. De positieve toezegging, dat Middelburg van de kringgemeenten geen invoerkeur- loon zal heffen, is nog eens in herinnering gebracht en zal ook in Den Haag niet on bekend zijn. Terwijl Ged. Staten de moei lijkheid nog eens vergroot hebben en er op wezen, dat het abattoir op gcb:ed van... Koudekerke zal worden gebouwd! Met belangstelling wordt zeker door beide partijen de uitslag van dit geding afgewacht. Ingezonden Mededeeling. DE HULPVERLEENING VAN DE MELKVEEHOUDERIJ. Aan het voorloopig verslag van de Eer ste Kamer inzake het wetsontwerp, hou dende tijdelijke maatregelen tot hulpver leening aan de melkveehouderij, is het volgende ontleend: Eenige leden waren van oordeel, dat de noodtoestand, waarin het veehouderij- en zuivelbedrijf zich thans bevindt, een ge volg is van het kapitalistische distributie stelsel, waardoor op allerlei gebied dage lijks groote verspilling van arbeidskracht plaats vindt. Deze leden waren van meening, dat men de oplossing zal moeten zoeken in een groote vermindering van de boterproduc- tie, en dat men niet de zekerheid heeft, dat bij aanneming van dit ontwerp de ver leende steun geheel aan de boeren ten goe de zal komen. Ook waren zij van oordeel, dat de bevoegdheid, hier aan de regee ring gegeven, te groot is. Andere leden meenden zich ernstig te moeten verzetten tegen een verhooging van de margarineprijaen. Dat ingevolge het amendement-Boon 'n hoeveelheid goedkoope margarine zal ge distribueerd worden, kan naar hun mee ning den last voor het gezin van den minderen stand niet noemenswaard ver lichten. De allerarmsten zijn niet diege nen, die zich het eerst aanmelden voor een bon. "Weer andere leden meenden de vraag te moeten stellen of de regeering ernaar zal streven om door verschillende midde len, als daar zijn versobering van den staatsdienst, verlaging van den kostprijs van fabrikaten en producten, verminde ring van pachten, kortom door inperking van uitgaven op elk gebied, het leven goedkooper te maken, dan wel of zij heil zoekt in een incidentieele steun- politiek voor allerlei bedreigde industri eels en landbouwproducten. Vele leden konden zich met het wetsontwerp vereenigen; zij erkenden de onvermijdelijkheid er van. Het onweer v. Donderdag. Te IJ z e n d ij k e is de bliksem ingeslagen in de landbouwschuur van C. Z. De schuur brandde geheel af, waarbij een kalf den dood in de vlammen vond. Te 's-Heer Abtskerke sloeg de blik sem bij den heer G. B. een zolderraam stuk; bij anderen sloegen zekeringen door en bij den heer A. B. werd de tele foon onklaar. Boven Hoedekens- kerke ging het onweer gepaard met hevigen hagelslag. De veldvruchten heb ben zeer veel geleden; perceelen schijnen zelfs waardeloos te zijn. Te Nieuw- en Sint-Joosland is de bliksem ingeslagen in de schuur op de Paulina-hoeve in den Bijleveldpolder. Een rij pannen werd weggeslagen. Brand werd niet veroor zaakt. Door den Commissaris der Koningin zijn tot leden van de Gezondheidscom- missiën, gezeteld te Middelburg, Veere, Vlissingen, Zierikzee, Tholen, Goes, Krui- ningen, Oostburg, Hulst en Neuzen, voor het tijdvak 1 Juli 1932 tot 1 Juli 1937 herbenoemd respectievelijk de heeren L. W. de Waardt, C. E. Plugge, J. P. Ver maas, C. de Looze, B. J. van Oost, Mr H. C. J. Zaaijer, W. F. Pfeiffer, A. Salomé, Mr H. L. Hoogenhuis, V. Verschaffel, ter wijl de herbenoemden te Vlissingen en Oostburg tevens zijn aangewzen als voor zitter. Door Ged. Staten zijn benoemd tot leden van de schattingscommissiën voor de inkomstenbelasting ter standplaats Biggekerke, de heeren: L. Simonse en D. Coppoolse, aldaar, Kornelis Wisse Sz. te Meliskerke, Isaac Matthijsse te Melis- kerke; ter standplaats Colijnsplaat, de heeren M. H. Kievit en J. de Looff Az. te Colijns plaat, Th. Maat en C. A. van der Maas te Kats; ter standplaats Domburg de heeren J. de Visser Sz. te Domburg, B. J. Westen burger te Domburg, J. Bosselaar en J. Moens te Aagtekerke; ter standplaats Veere, de heeren L. Langebeeke en A. van Dis te Vrouwen polder en H. Dronkers en P. Simonse te Veere; ter standplaats Hoedekenskerke de hee ren A. den Dekker, J. Boone en M. Steijn Jr te Hoedekenskerke en Hubrecht de Vriend te Baarland; ter standplaats Nisse de heeren Johs v. Liere en L. Huijssoon te Nisse en W. v. Liere en Pieter A. de Graag te 's-Heer Abtskerke; ter standplaats Oudelande de heeren Adriaan J. Mol en Adriaan Boonman te Oudelande, P. M. Smallegange en L. v. Boven te Ellewoutsdijk; ter standplaats Ovezande de heeren L. W. B. A. Mulder en P. J. van der Slikke te Ovezande en W. Noels en Jacob Krij ger Jz. te Driewegen; ter standplaats Groede de heeren P. Lombaard en A. Salomé te Groede en J. de Hullu en A. Brakman te Nieuwvliet; ter standplaats Schoondijke de heeren J. M. Risseeuw en M. A. Bleiker te Schoondijke, M. L. Verbrugge en A. H. de Milliano te Waterlandkerkje; ter standplaats St.-Maartensdijk de hee ren P. J. Nelisse en I. M. Hage te St.- Maartensdijk, Johannis Keijzer en Adri aan Kleppe te Scherpenisse. Middelburg. Geen tentoonstel ling. Enkele maanden geleden meldden wij de oprichting eener commissie, met het doel alhier in dezen zomer een ten toonstelling in het Schuttershof te orga- niseeren. Reeds vele aanvragen om plaats ruimte zijn binnen gekomen. Het is daar om te betreuren, dat wegens 't gesloten zijn van het Schuttershof de tentoonstelling geen voortgang zal kunnen hebben. Vlissingen. De 3600 Meter Vlissingsche Boulevardloop zal dit jaar gehouden wor den op Zaterdag 23 Juli a.s. De start en finish zijn gelegen vóór het Grand-Hotel „Britannia". De directie van dit hotel biedt den winnaar van dezen loop als extra-prijs een gratis reisje naar Engeland aan. Goes. In de gisteravond gehouden en goed bezochte vergadering der A.R. Kies- vereeniging werd besloten aan den bur gemeester een schrijven te zenden, waar in leedwezen wordt uitgesproken over het geven van toestemming tot het houden van een optocht met muziek door de S. D. A. P. op Zondag 26 Juni a.s. en waarin tevens word verzocht in de toekomst dergelijke vergunningen niet meer te geven. Aan verschillende vereeni- gingen enz. zal worden gevraagd aan dit adres adhaesie te betuigen. Bij de rondvraag werden nog enkele punten van gemeentebeleid met de raads fractie besproken. Baarland. Gisteren had de teraardebe stelling van het stoffelijk overschot van wijlen dhr H. Schout plaats. De lijkbaar werd gedragen door leden en oud-leden van den kerkeraad der Geref. Kerk, waar van de overledene 25 jaar als ouderling deel uitmaakte. Ds H. Lanning te Fij naart, door den kerkeraad verzocht, we gens ziekte van eigen predikant, de lei ding der begrafenis op zich te nemen, sprak bij het graf woorden van waar deering voor den persoon en arbeid van den overledene en schetste hem als een achtenswaardig man, dien de Heere gaven van verstand en hart geschonken had, waarmee hij gewoekerd heeft. Het eeu wige leven geniet nu, naar wij gelooven, de overledene. Zoeken nu ook wij dit leven deelachtig te worden. Daarna sprak Weth. H. de Vriend (de burgemeester was door familie-aangelegenheden verhinderd tegenwoordig te zijn), namens B. en W. woorden van waardeering voor den over ledene, die 27 jaar lang raadslid en daar bij ook enkele jaren wethouder was. De zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor de laatste eer zijn vader bewezen en verzocht te zingen Psalm 119 83. ferseke Oesterverzending Mei 1932: Nederland 3400; België 14.900; Engeland 50.600; samen 68.900. Mei 1931: 79.712. Tholen. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Afwezig de heer Wagenaar. Aan den heer A. A. v. d. Velde wordt op verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag gegeven als onderwijzer aan de U.L.O.-school. Een verzoek van de vereeniging tot ver strekken van L.O. op Geref. grondslag om tot verandering van een schoollokaal over te gaan, wordt op voorstel van B. en W. niet toegestaan. Ie heeft deze toestand aan genoemde school reeds 50 jaar bestaan en ten 2e is het momenteel geen tijd, gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor dingen die niet beslist noodzakelijk zijn. Een verzoek van de coiffeurs alhier om Woensdag en Vrijdagavonds een uur lan ger open te blijven en van de winkeliers om, aangezien de meeste menschen met den ouden tijd leven, hun zaken gedurende den zomertijd één uur langer open te mo gen houden, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. Dhr Moelker vraagt, of dit onder zoek lang zal duren. De voorz. merkt op, dat eerst een concept-verordening moet worden gemaakt en Koninklijke goedkeu ring moet volgen. Hij kan echter wel zeggen, dat B. en W. niet afwijzend tegenover het verzoek zul len zijn. Goedkeuring wordt verleend, tot het aangaan van een geldleening van f 8000 voor de werken aan de vest. Daar door het verbouwen der woning aan de Dalemschestraat het gedeelte dat overblijft, in zoodanigen toestand zal ko men dat verandering noodzakelijk zal worden, stellen B. en W. voor het gedeelte naast de school te verbouwen tot woning voor het hoofd der school, den heer v. Liere. De kosten worden geraamd op f 3600. Met het hoofd der school is overleg ge pleegd. Deze wil f 8 huur betalen. Goedgevonden. Aangezien de kwestie van het woonwa genkamp reeds meermalen in den raad is geweest, stellen B. en W. voor, dat te plaatsen aan het Adamswegje, de pacht met den heer Swagemaker te eindigen en hem hiervoor een vergoeding van f 10 toe te kennen en B. en W. een crediet te verleenen om deze plaats in orde te doen maken. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Hierna deelt de voorz. mede, dat in de vorige vergadering is besloten een ge deelte van het verzoek van den landarbei- dersbond c.s. i.z. het instellen van een commissie voor steunregeling is aange houden, doch daar door den raad indertijd is besloten geen steunregeling in te stellen, is deze ook overbodig en heeft geen zin. Een uitvoerige bespreking ontstaat tus- schen den voorz. en dhr Overbeeke (S.D. A.P.) over deze kwestie. Dhr Overbeeke meent, dat dit verzoek in zijn geheel is aangehouden en de voorz. zegt, (ook de notulen spreken hiervan) van een gedeelte. De heer Overbeeke acht steun hard noo dig, daar massa's menschen zonder werk zijn. De voorz. zegt, dat er slechts 20 staan ingeschreven, w.o. 10 ongehuwden. Wil dhr O. echter met voorstellen komen i.z. steun, dan dient hij met een uitgewerkt plan te komen. De heer Bogerd (St. Geref.) merkt op, dat voor eenige weken hem is gezegd, dat op Zondag in de O. L. School door een jeugdbond is ^Agaderd. Spr. vraagt of B. en W. dit weten. De voorz. zegt nergens vanaf te weten en er ook niet voor te zijn, dat men daar op Zondag vergadert. Hij zal dit onder zoeken. Hierna sluiting. Zierikzee. Wegens de restauratie het plafond zal de Nieuwe Kerk te Zie rikzee eenige maanden niet gebruikt kun nen worden. De kerkeraad deelt mede, dat de Lu- thersche kerk in dezen tijd gastvrijheid heeft willen verleenen en de Vrijzinnige diensten aldaar worden gehouden, terwijl de Orthodoxe diensten in de Kleine Kerk zullen plaats vinden. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Dedemsvaart, Th. E. v. d. Brug, cand. te Wolvega; G. P. Post, cand. te Den Haag en G. Bos, cand. en hulppr. te Eindhoven. Beroepen te Kampen, A. M. den Oud sten te Elburg. Te Randwijk, J. Ronge te Hoog-Blokland. Te Burgwerd, M. Nie- meijer te Werkhoven. Bedankt voor Scherpenisse, J. Bakker te Bleiswijk. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ierseke, M. Heijkoop te Utrecht. De Kerkeraad van de Geref. Kerk te Middelburg besloot de proef met het herhalen van een gehouden preek met ingang van 1 Juni niet te bestendigem maar inplaats daarvan den predikanten boven de vijf vrije Zondagen per jaar, nog vijf nieuwe vrije Zondagen te geven. Beroepbaar. Door de Classis Utrecht der Geref. Kerken is beroepbaar verklaard de heer Chr. v. d. Vliet, Slot- laan 93, Zeist, cand. aan de V. U. te Am sterdam. Op den vijfden Zeeuwschen Zen dingsdag, welke ten bate der Chr. Geref. Zending op Midden-Celebes, te Vlissingen in den tuin der voormalige Willem IH- kazerne, op Dinsdag 5 Juli a.s. gehouden zal worden, zullen als sprekers optreden Ds H. Hoogendoom van Zierikzee; Ds J. Jongeleen van Groningen; Ds L. Kleisen van Vlissingen; Ds H. Janssen, Leger- en Vlootpredikant in algemeenen dienst van Den Haag, en Ds H. Visser van Dor drecht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2