DEZEEÜW TWEEDE BLAD. Staten-Generaal GIJ DWAAS Uit de Provincie, winst en verlies komt ten bate en ten laste van Goes. Het eerste ontwerp van B. en W. van Goes stelde de keurloonen voor de bui tengemeenten hooger dan in de centrum gemeente. Op een vergadering van ge meentebesturen met het gemeentebestuur van Goes is er op gewezen, dat dit een onbillijkheid was. In de thans ontworpen concept-regeling is hiervan afgezien. De heer Hoogstrate vraagt of de om liggende gemeenten geen medezegging schap hebben. Hij vindt de concept-rege ling een financiëele achteruitgang. De voorzitter zegt, dat alleen het aandeel in de winst niet meer ontvangen wordt; de slagers betalen niets meer dan vroeger. De heer Kousemaker vindt de keurloo nen gerekend naar de tegenwoordige prij zen van het vee te hoog. Hij acht het noodzakelijk, dat naar verlaging wordt gestreefd. De heer Straub zou wel eens willen weten hoeveel afschrijvingen zijn geschied op de gebouwen. In die afschrijvingen zit toch ook een deel der buitengemeenten. Wij geven dus niet alleen het aandeel in de winst toe, doch ook een gedeelte der afschrijvingen. De voorzitter deelt mede, dat de buiten gemeenten Goes geen voordeel opleveren. Het werk in de buitengemeenten is meer dan verdubbeld omdat meermalen per week wordt geslacht. De uitkeering van het aandeel in de winst vindt hij ook niet goed. Er zijn gemeenten, die uit keering krijgen en waar niet geslacht wordt. Na eenige discussie wordt de ontwerp regeling met alg. stemmen aangenomen. Vastgesteld worden verordeningen tot heffing en invordering van vergunnings- en verlofsrecht. Aan P. Kik en K. Slager zal over 1931 een gratificatie worden verleend voor be wezen politiediensten en wel ieder f10. Met alg. stemmen wordt besloten om kasgeld der gemeente, voor zoover dit niet bij de Coöperatieve Boerenleenbank mag worden belegd, te storten op de rijks postspaarbank. Bij de rondvraag zegt de heer Kouse maker, dat het hem spijt, dat hij moet terugkomen op het ventverbod. Menschen, die jarenlang hebben gevent, moeten nu geweerd worden, evenals zij, die door een behoorlijken handel in hun onderhoud trachten te voorzien. De bedoeling is zulks niet geweest, alleen het weren van zoo genaamde verkapte bedelarij. Hij stelt voor het venten zonder schriftelijke ver gunning van B. en W. te verbieden. De voorzitter zegt, dat er zich wel en kele moeilijkheden hebben voorgedaan, doch nu werkt het ventverbod goed. Hij is op het oogenblik tegen wijziging en zou nog eens willen aanzien. De heer Straub wil ook direct niet wij zigen. Hij vindt, dat ingeschrevenen bij de Kamer van Koophandel niet gewei gerd behoeven te worden. Voorts is het ge loop aan de deuren der ingezetenen al heel wat minder geworden. De heer Buitenhuis zou zich met het voorstel van den heer Kousemaker kun nen vereenigen indien aangetoond kan worden, dat werkelijk onbillijkheden en onrechtvaardigheden zich hebben voor gedaan. Het voorstel van den heer Kousemaker wordt niet ondersteund en komt niet in stemming. De heer Straub zegt, dat volgens de Winkelsluitingswet inrichtingen, waar geringe eetwaren en chocolade enz. ver kocht worden des Zondags gedurende 4 uren geopend iriogen zijn. Hij is er tegen dat op Zondag verkocht wordt en zou gaarne zien, dat zulks bij verordening verboden werd. Hij weet gemeenten, waar zulks ook is geschied, doch of die ver ordening is goedgekeurd weet hij niet. Voorts kan de raad dagen bepalen, waarop het sluitingsuur niet geldt, zulks is hier nog niet geschied. De voorzitter zegt, dat hij ook tegen het verkoopen op Zondag is, doch be twijfelt of een verordening zal worden goedgekeurd. Hij raadt aan af te wach ten wat met verordeningen van andere gemeenten gebeurt. De heer Straub kan zich hiermee vereenigen. Verder vraagt dhr Straub of een agent der arbeidsbemiddeling moet worden aan gesteld. De voorzitter zal zulks nazien. Hierna besloten zitting. Bevolking. Ingekomen: H. A. Koevoets en gezin, zonder beroep B 168a; Aa. Aarnoutse, dienstbode, C 74; Ja. Hoekman, geb. van Bellen, Buijs Bal- lotstraat B 101; Ja. Marcusse, dienstbode, Buijs Ballotstraat B 92; Ja. C. Paarde- kooper, dienstbode, 's-Gravenpoldersche- weg C 27; Ma. C. Hirdes, dienstbode, Kerkplein A 140. Vertrokken: P. Cornelissen en gezin, in specteur „De Nederlanden" naar Goes, Vosmaerstraat 2; J. Harinck, monteur, naar Velsen, Koninginneweg 2; W. Joos- se en gezin, winkelier, naar Goes, Lange Vorststraat 88; Ma. T. Zonnevijlle, dienst bode, naar Nisse; P. van Haveren, land arbeider, naar Kattendijke A 49; A. A. Schipper, landarbeider, naar KapelleCl; Aa. Nieuwdorp, dienstbode, naar 's-Gra- venpolder B 11; T. Ruisaard, zonder be roep, naar Wemeldinge aan boord. lerseke. Op de jaarvergadering der ko- lenvereeniging „D.E.S." waren aanwezig 44 leden. De voorzitter, de heer J. Hui- brechtse, opende op gebruikelijke wijze en verzocht een oogenblik stilte om het gestorven bestuurslid, den heer W. Bak ker, te herdenken, waarbij de voorzitter een toepasselijk woord sprak. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat in het afgeloopen jaar wa ren afgeleverd 13911V2 H.L. eierkolen, 256 nootjes, 626 anthraciet en 11275 K.G. slof fen. De ontvangsten bedroegen f21270.57, de uitgaven f 19469.99, saldo in kas f 1800.37, voorraad aanwezige kolen f240. De beide aftredende leden (besturen) J. Gebraad en W. Huisse, werden herkozen, gekozen in de vac.-Bakker de heer M. Smallegange. Oudelande. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. De voorzitter deel de mede, dat de straatverlichting van bet dorp in den afgeloopen winter heeft ge kost f 415,45 en dat de oude lantaarnpalen zijn verkocht aan de gasfabriek te Goes voor f 75. Besproken werd de aanstelling van een agent van de arbeidsbemiddeling. Besloten werd een betonpad langs de Dorpsstraat aan te leggen (tegen dhrn Bakker en De Jager) en de hoogst noodige reparatie aan de veldwachterswoning te doen ver richten. Dhr De Jager vroeg hoe het stond met de benoeming van een veldwachter. Dhr De Bakker vroeg inlichtingen omtrent 't ventverbod wegens de sterke concurrentie van vreemde kooplui. Schore. Loop der bevolking over de maand Mei 1932. Ingekomen: Ha. Cijsel, wed. M. Potter uit lerseke. Vertrokken: Ja. E. de Jonge, dienstbo de, naar Groede; Marinus Bouwman, bak kersknecht, naar Krabbendijke; E. T. Keim, naar Stad Delden; J. Nieuwenhuij- sen, schilder, naar Waarde. Ca. Paauwe, naar Hans weert; Ma. Ja. Hoeve, naar Oosterhout. Aan het op 15 Juni 1932 alhier te houden concours, samengesteld door den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt" zal worden deelgenomen door de vereeni- gingen van Burgh, Borsselen, Schore, Kats, lerseke en St Maartensdijk (3e afd.) Mannenkoor van Wissenkerke, Kruinin- gen, Sluiskil, Hoek, Kloetinge, Goes en 's- Heer Abtskerke (2e afd.); Wilhelminadorp enVlissingen (le afd.). In de pauze zal worden gezongen door „Orelio" van Axel (buiten mededinging). Kapelle. Loop der bevolking over de maand Mei 1932. Ingekomen: Adr. M. Verhulst van We meldinge naar Kapelle A 22; Adr. Sandee van Naarden naar Kapelle A 34 w; Adra. J. Goeree van Rilland naar Biezelinge D 32; Sara C. de Bruine van Rilland naar Kapelle B 55; Apolonia Baas van Wemel dinge naar Kapelle A 148; Wilhelmina de Muynck van Driewegen naar Kapelle A 147; Jan Verheule en dochter van Wol- faartsdijk naar Kapelle C 3 g; Jacobus Walrave van Yperen (B.) naar Kapelle B 39; Jan van Zweden en gezin van Baar land naar Kapelle C 2; Adr. A. Schipper van Kloetinge naar Kapelle C 1. Vertrokken: Hubrecht Vermue naar Lage Zwaluwe C 8; Paulina Kooman naar Wolf aartsdijk; Jacoba Marits naar Krui dingen, Hooge Moer B 188. VAN VRIJDAG 3 JUNI «19321, Wr 205i EERSTE KAMER. De Indische begrooting. De Minister van Koloniën, de heer de Graaff heeft gisteren de be grooting verdedigd. Hij merkt op, dat behalve bij de groots ondernemingen, de arbeidstijden onder de inlandsche bevolking niet te controleeren zijn. Het is zeer moeilijk, in een uitge strekt land als Indië betrouwbare gege vens te verkrijgen omtrent de werkloos heid. Het hebben van een weermacht is noo- dig ook voor den inlander zelf. Spr. ont kent, dat de bezuinigingen op defensie die van alle andere departementen overtref fen; toch zal niet zoover worden gegaan, dat de weermacht haar taak niet zal kun nen vervullen. Zoolang de vakvereenigingen zich in goede banen houden, kunnen ze voor vrije meeningsuitingen rekenen op den steun van de regeering. Er is aangedrongen op nadere begroo- tingscijfers; als er echter een nieuw ont werp gereed zou zijn, zou de toestand alweer veranderd zijn, en zoo blijven we in den kringloop. Er wordt inmiddels in alle kringen krachtig medegewerkt om bezui niging te verkrijgen. De kolonisatie van Javanen naar andere deelen van Ned. Indië heeft spr.'s volle aandacht. Een vraagstuk, dat zoowel hier als in Indië volle aandacht heeft, is de salaris- regeling. De grondslagen van de tegen woordige regeling zullen gehandhaafd blijven. Ze zijn juist, al kan er in de uit werking eenige wijziging komen. Een des betreffend rapport is bij spr. in onder- roek. Het vraagstuk van den steun aan de suikerindustrie zal spr.' volle aandacht hebben. Dat betreffende dubbele belasting is in het stadium van overleg met spr.'s ambtgenoot van Financiën. Spr. verklaart, dat de financieele toe stand van Indië bizonder precair is. De bezuinigingsarbeid is dringend noodza kelijk, om een uitgangscijfer van 400 mil- lioen voor een werkbasis der middelen en uitgaven te bereiken. Dat het groote moei te zal kosten om het evenwicht tusschen beide te bereiken, is duidelijk. De bezuini ging is een langdurig en pijnlijk proces. Aan deze bezuiniging zal geen enkele tak van dienst, waarop bezuinigd kan worden ontkomen, blijft de eisch der financiën zoo dringend als die nu is. Daarbij moet ge streefd worden naar continuïteit in het beheer. Den heer Moltmaker verzekert spr., dat hem tijdens zijn langdurig verblijf in In dië nooit van rechteloosheid der werkne mers is gebleken; slechts de laatste jaren komen er klachten. Spr. is ten volle vóór overleg en vertrouwt dat dit bij de Indi sche regeering ook het geval zal zijn. Er is naar scherper toezicht op een wekelijkschen rustdag voor assistenten in het particulier bedrijf gevraagd; die wensch zal spr. aan de Indische regeering o,verbre*,n"oTi. De begrooting wordt z. h. st. goedge keurd. De soc.-dem. -"willen geacht worden te hebben tegen gestemd. Ook het wetsontwerp tot verhooging van de tijdelijke opcenten op de invoer rechten in Ned. Indië werd na een kort debat aangenomen. TWEEDE KAMER. De internationale betalingsbalans. In de zitting van gisteren werd voort gegaan met de behandeling vein het ont werp tot breideling van de gevaren op het gebied van het internationale betalings verkeer. Minister Verschuur zegt, dat men niet moet denken, dat dit wetsont werp is afgestemd op Duitschland. De FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 56) o— „Ik zal mijn volle aandacht aan uw brief schenken, lady Mac Donald. Maar kunt u me nu niet zeggen, waar het om gaat?" „Liever niet... Het gaat over geld, ziet u... Ach, maar ik kan het u ook wel zeg gen. Ik zal u vertrouwen. Ik heb wat geld ongebruikt liggen en wil het niet op de gewone wijze vastzetten, maar er aandeelen voor koopen, die binnenkort sterk zullen stijgen. Ik schijn op mijn ouden dag hoe langer hoe meer geld noo- dig te krijgen", voegde ze er droevig aan toe. „Ik begrijp het", zei Barker. Hij haalde een zakboekje te voorschijn en begon haastig te schrijven. Hij las het geschre vene nog eens over, scheurde het blaadje er uit, vouwde het op en opstaande over handigde hij het haar. Lady Mac Donald stak een hand uit, die licht trilde. „Wilt u me excuseeren, als ik niet op sta?" vroeg ze. „Ons gesprek heeft me noodtoestand in het buitenland ontwik kelt zich zóó snel, dat men niet weet of andere landen het voorbeeld van Duitsch land zullen volgen. Men moet nu noodge dwongen grijpen naar middelen als er hier één voorgesteld wordt. Spr. vindt zelf het middel zoo bedenkelijk, dat hij liever ge acht wordt te laat dan te vroeg te komen daarmede. Het wetsontwerp is op verschillende wijzen toe te passen. Het waarschijnlijkst is het werken met z.g. geblokkeerde reke ningen. In verband met de omstandighe den zal de regeering echter haar maatre gelen hebben te kiezen. Tevoren is daar van niets te zeggen, 'n Feit is, dat Duitsch land tegenover Rusland een heel andere houding aanneemt dan tegenover Neder land. Wanneer Duischland dus zegt, voor ons geen uitzondering te kunnen maken, dan moet men wel denken aan de uitzon dering, voor Rusland gemaakt. Wij willen de in-exportverhouding tot Duitschland geheel behouden. De bedoe ling is geenszins, om de verhouding voor ons gunstiger te maken. Dit is door ver schillende Duitsche couranten verkeerd begrepen. Er zal naar gestreefd worden, de oude verhouding terug te krijgen. In den Economischen Raad zullen deze zaken ook ter sprake komen. Aan 'n comm., als in 't amendement-van der Waerden bedoeld, is dan ook geen behoefte. Een andere zaak is een crisis- Kamercommissie. Er zijn gevallen denk baar, dat de regeering geen mededeelin- gen aan 'n zoodanige commissie zou kun nen doen. Maar de regeering kan in vele andere gevallen overleg plegen met deze commissie. Er zijn natuurlijk ook zaken, die geheim zullen moeten blijven. Een Ka mercommissie kan een sfeer van vertrou wen scheppen. De heer v. d. Waerden (S. D.) acht het noodzakelijk, eerst te weten, of de vaste commissie uit de Kamer er komt. Sprekers stem hangt af van de tot stand koming dezer commissie. Hij stelt in een motie voor, dat de Kamer besluit een vaste commissie van handelspolitieken aard in te stellen. De heer G o 1 ij n (A. R.) herinnert er aan, dat wijziging van het reglement van orde noodig is. Dit vereischt een heele procedure. Het is echter gewenscht tege moet te komen aan den wensch van den heer v. d. Waerden. Kan de voorzitter niet toezeggen een voorstel te doen? De voorzitter heeft geen bezwaar om te overwegen, in hoever van hem het initiatief kan uitgaan tot het instellen van een zoodanige commissie. Dhr v. d. Waerden trekt zijn motie in en verdedigt een amendement op art. 8 om de wet te doen vervallen op 1 Januari 1935, tenzij die vroeger wordt ingetrok ken. De minister neemt het amendement over. Het ontwerp wordt aangenomen met 77 tegen 2 stemmen. Tegen alleen de communisten. Weisvoorstel-Wijnkoop. Aan de orde is het wetsvoorstel Wijn koop, houdende regelingen ter bestrijding van de nadeelige gevolgen van de econo mische crisis voor de arbeidersklasse. De heer Ku pers (S. D.) critiseert de wijze, waarop de heer Wijnkoop deze zaak behandeld heeft. Niet minder dan zeven maanden had hij noodig om het voorloo- pig verslag te beantwoorden. Het ontwerp zelf is vol onzin, die ook in Rusland niet wordt toegepast. Spr. vindt het zoo dwaas, dat hij er niet serieus over spreken kan. De heer W ij n k o o p (C. P.) zal van daag het ontwerp verdedigen. In de Maandag j.l. gehouden ver gadering van de Vereen, van Burgemees ters en Secretarissen van de voormalige plattelandsgemeenten op Walcheren werd tot bestuurslid in de plaats van Mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop gekozen dhr L. J. van Voorthuijsen, burgem. van Domburg, en herkozen de heer P. J. Terwoert Jr., Secretaris van Koudekerke. BLIKSEMAFLEIDERS, in eiken omvang en voor elk bouwwerk. Installa teur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129 (Adv.) Faillissementen. J. J. Koop man, borstelfabrikant te Middelburg. To taal passief f 4295,31, waarvan preferent f 84,88. Voornaamste crediteuren N. V. Adm. kantoor Luctamur Middelburg voor f 1151,87 en N. V. La Vitesse te Goes voor f 1185,20. Zwemmen. De Vlissingsche zwem- club heeft besloten op Zaterdag 6 Aug. 'n twee-steden-zwemwedstrijd te houden in 't kanaal van Middelburg naar Vlissingen. De steurt zal plaats hebben van Middel burg en het eindpunt te Vlissingen. De wedstrijd zal gehouden worden in samenwerking met de zwemclub „Luctor et Emergo" te Middelburg. De Nederland- sche zwembond heeft zijn toestemming tot dezen wedstrijd verleend. De burgemeester van Vlissingen heeft voor dezen wedstrijd een groote zilveren wisselbeker beschikbaar gesteld. Tot zoover het bericht uit Vlissingen. Bij navraag is ons gebleken, dat men bij de Middelburgsche zwemclub van een en ander nog totaal onkundig was. Kloetinge. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer M, Eversdijk. Ingekomen zijn: Koninklijke goedkeu ring der verordening tot heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting. De finitieve vaststelling der gemeentereke ning over 1931 van Ged. Staten. Jaarver slag der vereeniging „Eigen Erf' te Goes over 1931. Schrijven van den Minister van Waterstaat, dat niet kan worden inge willigd het verzoek om het hulppostkan toor alhier niet om te zetten in een agent schap. De voorzitter zegt, dat het met de pos terijen al maar achteruit gaat. Uit be zuinigingsoogpunt wordt de dienst gere organiseerd en worden bestellingen be perkt. Of dit werkelijk bezuiniging zal zijn zal de lijd leeren. Het platteland is er evenwel het ergste aan toe. De heer Kousemaker vraagt of de tweede buitenbestelling alhier al is op geheven. De voorzitter meent van wel, doch zoo dit niet is gebeurd, zal dit toch geschieden. De heer Kousemaker vraagt of geen al- gemcenie actie hiertegen moet worden ge voerd. Het platteland wordt weer het meeste gedupeerd. Wellicht dat de Mi nister gehoor geeft aan een verzoek van alle plattelandsgemeenten. De heer Straub zegt, dat reeds vele gemeentebesturen hebben geprotesteerd en zou B. en W. willen machtigen om zoo noodig te doen wat in dezen wensche- lijk is. Wordt goedgevonden. Verzoek van S. Blomaard alhier om in verband met den vuilen toestand van de sloot naast zijn woning, deze van gemeentewege te doen dempen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen de sloot eens goed schoon te maken en voorts te wachten tot den herfst omdat dempen wellicht een object voor werkverschaffing kan zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Voorstel van B. en W. om aan de ver eeniging „Eigen Erf" te Goes te verkoo pen voor een plaatsje ingevolge deLand- arbeiderswet: a. een strook bouwgrond van het bouw terrein, breed 7 M. fl.75 per vierk. M.; b. het perceel grond gelegen achter de te stichten woningen op dit terrein k f2500 per H.A. Na eenige bespreking nog wordt in beginsel besloten aan „Eigen Erf" het ge vraagde te verkoopen. De heer Straub vraagt nog om bij ver koop van bouwterrein rekening te wil len houden met het soort van huizen, dat gebouwd zal worden, opdat huizen van één grootte zooveel mogelijk naast elkaar gezet worden. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling om trent de instelling van een Keuringsdienst van Vee en Vleesch voor Goes en om liggende gemeenten. De voorzitter deelt mede, dat de tegen woordige regeling 4 Augustus a.s. afloopt. Volgens de ontworpen regeling blijven de keurloonen gelijk aan de thans geldende. De plattelandsgemeenten betalen aan Goes ter bestrijding van de kosten van den dienst een bedrag gelijk aan de op brengst van het keurloon. Eventueele vermoeid heeft. Van morgen scheen ze best in orde, maar nu is zij een beetje gaan liggen. Ze verzocht me u te zeggen, dat ze over een uurtje wel wat opgeknapt zou zijn en u graag zou ontvangen. En ze zei, dat ik ik „Wel, juffrouw Glen?" „O, zoudt u het erg vervelend vinden, domine Clement, om met mij te lunchen?" „Wat krijgen we voor lunch?" vroeg hij heel ernstig. „Ze keek op, half boos, half verbaasd, en zag den ondeugenden glans in zijn oogen. „Wilt u meegaan en zien?" vroeg ze. Óp een bordje lag een briefje aan do minee Clement geadresseerd. „Mag ik het even lezen, juffrouw Glen?" vroeg hij. „Ja zeker. Tantetje zei me, dat ze mis schien een boodschap voor u had." „Lieve John. 't Spijt me, dat ik je niet kan ontvan gen. Na de koffie wil je misschien wel in de bibliotheek komen, waar ik je wacht. Denk er om, dat je in geen geval met Elsie over mijnheer Barker spreekt. Ik zal je straks wel uitleggen waarom. G." „Mijn nicht verzoekt me straks in de bibliotheek te willen komen, juffrouw Glen," zei bij, het briefje in zijn vestzakje schuivend. „Ik ben blij, dat ze dus niet erg ongesteld is." „Ze is alleen maar erg vermoeid, ge loof ik. Gewoonlijk geeft ze niet veel om een lange reis, maar het moet gisteren vreeselijk warm in den trein zijn geweest. Gebruikt u wijn aan tafel, dominee?" „Neen dank u." Hij maakte een lichte afwerende beweging naar het meisje, die de wijnflesch al boven zijn glas hield. „Wilt u geen sherry of misschien lie ver claret?" vroeg Elsie gastvrij. „Dank u," antwoordde hij, „ik heb al in geen jaren wijn gebruikt." „En tantetje zei begon ze verward. „Ik denk, dat het gevoel van gastvrij heid van mijn nicht beter ontwikkeld is dan haar geheugen," antwoordde hij vroolijk. „Ze is blijkbaar vergeten, dat ze me een jaar of vijf geleden de les gele zen heeft, omdat ik geen wijn meer ge bruiken wilde, hoewel ze zich wel nüj!n zwak herinnert voor haar sherry. Dat was ook een buitengewoon goed soort." „U heeft heel wat prettige dingen opge geven, dominee Clement." „Onzin," antwoordde hij lachend. „Ik geef nooit iets op, zonder er iets beters voor in de plaats te krijgen." „Ik geloof dat ik weet wat u bedoelt," zei ze ernstig. „Mijnheer Clement heeft me over uw werk verteld." (Wordt vervolgd.) wat van streek gemaakt. Ik dank u voor dit" ze wees op het blaadje „en zal mijn best doen." Ze drukte op een schelknop. Geen van beiden sprak voor het meisje binnenkwam. „Goeden dag, mijnheer Barker." „Goeden dag, Lady Mac Donald." De deur ging dicht. De vrouw ontvouwde het afgescheurde blaadje en las gretig het potloodschrift. Maar plotseling werden haar oogen voch tig, ze knipperde en dikke tranen biggel den over de gevulde wangen. „O, jij dwaas", fluisterde ze, „dat het daartoe moest komen daartoe moest komen." Toen Barker buiten kwam stond hij plotseling van aangezicht tot aangezicht met dominee Clement. De laatste stak de hand uit. „Heeft u mijn nicht bezocht? Ik hoop, dat u het goed maakt, mijnheer Barker?^' „Dank u. Is u nog niet van gedachte veranderd omtrent die cheque, dominee Clement?" „Neen. Maar ik had gehoopt, dat u van gedachte veranderd zoudt zijn. Kom, mijn heer Barker, denk eens aan dien armen ouden man." Ik veranderd nooit van gedachte, do minee'zei Barker en met een kort knik je haastte hij zich weg. „Eens zal hij leeren zachter te oor- deelen", overdacht Clement, toen hij de stoep opging. HOOFDSTUK XVIII. Het meisje, dat hem opendeed, leidde hem de trap op naar de zitkamer en liet hem daar met de boodschap, dat Lady Mac Donald vroeg haar te verontschul digen, ze zou zoo bij hem komen. Meer dan een half uur ging voorbij en Clement begon zich af te vragen of men hem vergeten had. Hij wilde juist bellen toen Elsie binnen kwam. Ze was een elegant meisje, toch naderde ze wat ver legen, bang, dat hij zich haar niet meer herinneren zou. „Ha, juffrouw Glen", zei hij opstaande om haar te begroeten en zijn stem klonk hartelijk en -vriendschappelijk: „Herin nert u zich nog wie ik ben?" „Natuurlijk", antwoordde ze, terwijl haar verlegenheid verdween. „U is bijna had ze gezegd „Harry's vader", maar bijtijds hield ze die woorden terug en eindige haar zin met: Lady Mao Do nald's neef, dominee Clements. „Dank u. En hoe maakt u het, juffrouw Glen?" „Goed, dank u, maar die arme tan tetje ik bedoel Lady Mac Donald voelt zich niet zoo erg goed vandaag. Ik denk, dat de reis van gister haar wat f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5