Uit de Provincie. Zoeklichtjes. schenen, al dan niet zal worden gepubli ceerd? Is de regeering niet van oordeel, dat, al is het rapport in de eerste plaats ter voor lichting van de regeering bestemd, ook het publiek mede in verband met allerlei oncontroleerbare geruchten er belang bij heeft in kennis te worden gesteld van het onderzoek van deze staatscommissie? Wil de regeering mededeelen, ingeval zij bezwaren heeft het rapport te publi- ceeren, om welke redenen zij het niet ge- wenseht acht, de voorstellen van de be zuinigingscommissie ter openbare kennis te brengen? Wanneer de regeering van plan is het rapport te publiceeren, wanneer kan dan de publicatie worden tegemoet gezien? De loonen van het spoorwegpersoneel. De Tweede Kamer heeft gistermiddag een interpellatie van den heer Wijnkoop over de loonen van het spoorwegpersoneel toegestaan. De interpellatie zal later ge houden worden. Encephalitis na inenting. In de week van 22 tot en met 28 Mei is een geval van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid gebracht. Het betreft een jon gen van 4 jaar. Winkelsluitingswet. De firma G. Jamin schrijft in een open brief aan den minister van economische zaken en arbeid en de leden van de Eerste en de Tweede Kamer, dat de invoering van de Winkelsluitingswet heeft geleid tot een zeer groote debietsvermindering, vooral tengevolge van de Zondagssluiting, met als gevolg vermindering van werkge legenheid. Nederlandsche Spoorwegen. De hoofdbesturen van de vijf organi saties van spoorwegpersoneel zullen a.s. Dinsdag een bijeenkomst houden ter be spreking van het gewijzigde voorstel van de directie der Nederlandsche Spoorwe gen inzake de loonsverlaging. De nood der oud-gepensionneerden. Naar de „Maasbode" verneemt, is tus- schpn de Departementen van Financiën en van Defensie overleg gaande in zake een eventueele tegemoetkoming in de noo- den der z.g. oud-gepensionneerden, tot welk overleg de Minister van Defensie zich bij de behandeling in de Tweede Ka mer van de Defensiebegrooting voor 1932 bereid verklaarde. De pachtwet-Ebels. Van uit pachterskringen, zegt de „N. Pr. Gr. Ct.", is opnieuw de wensch geuit, dat de Eerste Kamer toch zal zorgen, dat zoo spoedig mogelijk dit ontwerp tot wet wordt verheven. Deze aandrang zoude den indruk hier en daar kunnen wekken, als ware de Eer ste Kamer in gebreke. Dit is echter niet het geval. De indiener van het ontwerp heeft het antwoord op het voorloopig ver slag der Eerste Kamer eerst de vorige week ingezonden. Wij maken den heer Ebels daarvan geen verwijt. Want het is geen gemakkelijk werk, dat hij ondernam. Alleen is het noodig, nu ten aanzien van het pachtprobleem zooveel critiek op de Eerste Kamer wordt uitgebracht, er nog eens de aandacht op te vestigen, dat zij geenerlei schuld heeft aan de vertra ging der totstandkoming van het pacht- wetje. Tot nu toe althans. Werktijdvermindering. Wegens gebreflr aan orders wordt voortaan op de katoenweverij van de firma Schrader, Schneider, Teyert en Co. te Delden slechts vier dagen per week gewerkt. Spoorwegverbinding Amsterdam Friesland. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer, betreffende het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van den aanleg van een spoorwegverbinding van den spoorweg Harlingen-Nieuweschans niet den ontworpen afsluitdijk door de Zui derzee wordt gevraagd, of hiermede de beslissing valt in zake het tracé van de spoorwegverbnding tusschen de lijn Am sterdamDen Helder en 'het spoorwegnet in Friesland. Indien dit zoo is, zouden verscheidene leden het op prijs stellen daaromtrent zoodanige inlichtingen te ontvangen, dat een beoordeeling mogelijk wordt, waarom aan dit tracé de voor keur dient te worden gegeven boven een ander. De wijziging der Lager Onderwijswet. Ter aanvulling van het reeds medege deelde uit het verslag der commissie van voorbereiding der Tweede Kamer inzake de wijziging der Lager Onderwijswet ge- ven we hier de voornaamste wijzigingen, welke de minister in zijn ontwerp heeft gebracht. Aan art. 13 van het ontwerp is toege voegd de bepalingDaar, waar naast de Nederlandsche taal nog een streektaal of eèn dialect in levend gebruik is, kan on der lezen en Nederlandsche taal eenige kennis van die streektaal of dat 'dialect mede begrepen zijn. Artikel 20 betreffende de Oudercom missie is zoo gewijzigd, dat deze Com missie nu bevoegd is, zich tot B. en W. of den gemeenteraad te wenden met be trekking tot de belangen van de school. Artikel 28 der wet, dat de leerlingen- schaal vaststelt, heeft deze nu zoo ge wijzigd, dat de uniforme schaal van 45 is vervallen en bepaald: dat er is bij een aantal van 1 tot 35 leerlingen, ten min ste 1 onderwijzer; van 35 tot 76 leer lingen 2 onderwijzers; van 76 tot 131 leerlingen 3 onderwijzers; van 131 tot 186 leerlingen 4 onderwijzers. En voor elk vijftigtal boven de 186, 1 onderwijzer meer. En artikel 108 bepaalt nu, dat in ge meenten met een openbare school, met minder dan 35 leerlingen, waar een vak onderwijzeres voor handwerken wordt aangesteld, de gemeente niet langer aan alle bizondere scholen in de gemeente vergoeding behoeft uit te keeren, doch alleen aan de bizondere scholen, die in hetzelfde geval verkeeren. Een weder- keerige bepaling is opgenomen voor z.g. éénmans-bizondere scholen in gemeen ten, waar aan geen enkele openbare school een vakonderwijzeres is aangesteld. Onze bedreigde klompen-industrie. Aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft het Tweede Kamer lid, de heer Lockefeer, de volgende vra^- gen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat de klompenprijs iij een groot gedeelte onzer Nederlandsche klompen-industrie in de laatste maanden van f 75 tot ongeveer f 50 per 100 paar is gedaald, waardoor deze prijs is aangeland ver beneden den kost prijs, ofschoon de loonen slechts van f 7 tot f 10 per week bedragen? 2. Is het den Minister ook bekend, dat ondanks deze lage prijzen de groote voor raden klompen, die zich opstapelen bij de klompenmakers, niet geruimd kunnen worden, vanwege den grooten import uit het buitenland? 3. Is de Minister bereid, nu reeds bedrij ven zijn stopgezet en de algeheele stop zetting dreigend is, maatregelen te nemen om deze ramp af te wenden, door een zeer sterke beperking of contingenteering van den invoer, vooral nu er gevaar bestaat dat een gedeelte der voorraden, welke te lang opgestapeld liggen, waardeloos zal worden? Voorts beeft de heer Lockefeer aan den Minister van Defensie gevraagd of de Mi nister bereid is, vooral nu de klompen industrie geweldig lijdt door gebrek aan afzet, te bevorderen, dat het gebruik van klompen van Nederlandsch fabrikaat ver plichtend wordt voorgeschreven in het leger, de marine en de rijkswerkinrich tingen. Indien de Minister daartoe zijne medewerking wil verleenen, wil de Minis ter dan voorschrijven, dat alleen klom pen worden aangekocht, voorzien van het bekende stempel der Vereeniging „Neder landsch Fabrikaat"? De uitvoer van schapen naar Frankrijk. De heer Van den Heuvel is blijkbaar door het antwoord op de door hem gestel de vragen niet tevreden gesteld. Hij heeft aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelen, welk percentage van de consenten voor uit voer van schapen naar Frankrijk blijft in handen van de leden der commissie, waar van de Minister gewaagt in het antwoord op de eerste vraag van ondergeteekende, gesteld 14 Mei 1932, of in handen der fa milie of vennooten dezer commissie-leden? 2. Heeft de Minister overwogen, waar hem bekend is, dat een groot aantal scha pen van 1931 waardeloos dreigt te wor den, ter gedeeltelijke voorkoming hiervan de uitvoerconsenten alleen te doen geven voor schapen, geboren in 1931 en voor loopig niet voor in 1932 geboren schapen? 3. Is de Minister bereid een herziening van de toewijzing der consenten te bevor-, deren, daar de uitvoer in normale jaren op totaal andere wijze plaats vond dan nu; immers toen stond ook de uitvoer naar andere landen open en was de uitvoer naar Frankrijk slechts een gedeelte van den totalen uitvoer, terwijl nu de uitvoer naar Frankrijk de eenig rendabele is? Dreigend landbouwconflict. De Rijksbemiddelaar, Prof. Aalberse, heeft Donderdagmiddag in het gebouw der Tweede Kamer een conferentie gehad met de partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het landbouwbedrijf te Zeven- bergsche Hoek en Langeweg. Het resul taat van deze conferentie is, dat de Rijks bemiddelaar heeft voorgesteld het geschil aan arbitrage door den bedrijfsraad van den Noord-Brabantschen Christ. Boeren bond te onderwerpen. De werkgevers heb ben dit voorstel aanvaard, terwijl de werkgevers het in hun vergadering zullen behandelen. Propaganda voor Nederlandsch fabrikaat. Dezer dagen vergaderde onder presi dium van haar voorzitter, Mr J. A. de Wilde, de Rijkscommissie voor Werkver ruiming. Ingekomen was een verzoek van den Minister van Staat, Minister van Binnen- landsche Zaken, mede namens den Mi nister voor Economische Zaken en Ar beid om een soortgelijke regeling te ont werpen voor de bevordering van het ge bruik van Nederlandsch cement als geldt voor het gebruik van Nederlandsche mijn- producten. De door het bureau ontwor pen regeling werd goedgekeurd. De commissie nam er met leedwezen kennis van, dat de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Nijmegen radia toren van buitenlandsch fabrikaat heeft aangeschaft, daar deze beter zouden zijn en goedkooper waren dan het Neder landsch fabrikaat, terwijl het bekend is, dat radiatoren, althans voor normaal ge bruik hier te lande, van even goede kwa liteit, en in concurreerende prijzen ge leverd worden, vergeleken met die van buitenlandschen oorsprong. Het gemeentebestuur van Nijmegen heeft bij de uitbreiding van het gemeen telijk slachthuis tegels van buitenlandsch fabrikaat toegepast, omdat naar zijn mee ning tegels van de benoodigde kwaliteit hier te lande niet zouden worden gemaakt. De commissie kan zich met deze opvat ting niet vereenigen. Zij is van oordeel, dat onder de tegenwoordige omstandig heden de order hier te lande had behoo- ren te worden geplaatst. De Commissie heeft met het gemeente bestuur van Schiedam een briefwisseling gevoerd over het aanschaffen van rijwiel banden voor dienstrijwielen, met het doel Nederlandsche rijwielbanden te doen aan- koopen. Op 4 April berichtte het gemeen tebestuur, dat het gaarne offerten van rijwielbanden van inlandsch fabrikaat zou aanvragen, terwijl uit een brief van 29 April j.l. blijkt, dat de benoodigde rij wielbanden van binnenlandsch fabrikaat reeds vóór 14 Januari j.l. waren gekocht. Staking in het veenbedrijf ten einde. Het besluit van de veenarbeiders te Bargercompascuum, om bij de verveners die weigerden zich aan te sluiten bij het contract met de kleine verveners tot uitbetaling van 90 pet. van het loon van 1931 de staking op te heffen, heeft aan de Drentsche Veenarbeidersstakingen een einde gemaakt. In twee plaatsen is de staking geëindigd, zonder dat besloten werd een collectief contract aan te gaan. Ongeveer de helft van het aantal ar beiders is er in geslaagd in het bedrijf werk te vinden. Men zal nog ongeveer vier weken kunnen werken; dan is de campagne weer afgeloopen, met uitzon dering van de persturf, waarvoor de cam pagne een maand langer kan duren. Bezuiniging bij de Holland-Amerika-lijn. Naar de directie der Holland-Amerika- lijn meedeelt, zullen zes der opgelegde schepen van de vloot naar Dordrecht wor den verhaald, daar de havengelden al daar belangrijk minder zijn, dan die te Rotterdam. Zelfs al brengt men de kos ten van het verhalen in mindering, dan nog is de aldus verkregen besparing aanzienlijk. Directe verbinding door Zeeland met de Belgische kust. Dezer dagen is een verkeersvraagstuk opgelost, dat reeds jaren in behandeling is en indertijd aanhangig werd gemaakt op initiatief der V. V. V. te Goes, nl. de di recte verbinding van overig Nederland via Zeeland, met de Belgische kustplaat sen. De oplossing werd bereikt op een dezer dagen gehouden bespreking tusschen ver tegenwoordigers van de Ned. Spoorwegen, de Zeeuwsche Provinciale Stoomboot- dienst, de Belgische Buurtspoorwegen, de Zeeuwsch-VIaamsche Tramweg Mij. en de V. V. V. te Goes. Nadat de voorbereidende maatregelen zijn getroffen, zal men dus, b.v. te Am sterdam, direct een „spoorkaartje" kun nen verkrijgen tot één der Belgische kust plaatsen, reizende door Zeeland, terwijl ook van de Belgische kustplaatsen, in om gekeerde richting met één reisbewijs zal kunnen worden volstaan. Voorts zal men het recht hebben, zelfs op kaartjes „buurt verkeer" de reis te onderbreken. Hierbij kunnen we nog mededeelen, dat een dergelijke oplossing ook voor het goe derenverkeer onder het oog wordt gezien. Moge een en ander vooral in het belang der touristen zijn, wien deze reisroute nu zooveel gemakkelijker en aangenamer ge maakt wordt. Ongetwijfeld zal ook het Zeeuwsche vreemdelingenverkeer er van profiteeren. TEGEMOETKOMING VAN DUITSCHLAND AAN NEDERLAND EN DENEMARKEN? Uit Berlijn werd d.d. 1 Juni aan de N. R. Crt. gemeld: De Duitsche Landwirtschaftsrat zal mor gen in de Duitsche pers onder den titel: Botercontingent? Accoord! een voor Ne derland zeer belangrijk artikel publicee ren, waarin deze half-officiëele instelling meedeelt, dat de Duitsche landbouw tegen het door Nederland zoo begeerde propor- tioneele boterinvoercontingent, dat op den gemiddelden invoer in vroegere jaren ge baseerd is, hoegenaamd geen principiëele bezwaren heeft. Denemarken en Nederland, zoo heet het in dit artikel, voelen zich door de rege ling van het Duitsche boterinvoerrecht in hooge mate benadeeld, en inderdaad is hun uitvoer in vergelijking met hun vroegeren boterexport naar Duitschland, zwaarder getroffen dan de uitvoer uit andere landen, waarvoor de meestbegun- stiging geldt. In 1931 was het aandeel van Denemarken aan den Duitschen boterin- voer 30.6 pet., het aandeel van Nederland 16.3 pet; in de maanden Februari, Maart en April 1932 bedroeg dit percentage voor Denemarken slechts 28.8 pet., voor Neder land zelfs niet meer dan 11.2 pet Andere landen b.v. Letland, Estland en Rusland, konden hun aandeel echter vergrooten. Dat de Duitsche landbouw aan deze ver andering in de verhouding van de leve ranties uit de verschillende landen zoo goed als niet geïnteresseerd is, ligt voor de hand. In het artikel wordt dan verder gezegd, dat bij de eventueele invoering van een proportioneel contingent de invoerrech ten voor dit contingent uit de verschil lende landen gelijk moeten zijn; zij kun nen het gemiddelde van het thans gel dende tarief bedragen. De eerste voor waarden voor de invoering van een pro- portioneele contingentsregeling is echter, dat het contingent, dat thans Finland toegestaan wordt, zal worden opgeheven. Een proportioneeie contingentsverdeeling, waarbij het Finland toegestane contin gent als basis voor de andere landen zou gelden, wordt voor den Duitschen land bouw indiscutabel genoemd. Tot zoover het artikel van den Land wirtschaftsrat. Dit gewijzigde standpunt beteekent dus niet, dat de Duitsche land bouw er geen bezwaar tegen heeft, dat er meer boter zou worden ingevoerd. Toch kan dit gewijzigde standpunt voor Nederland van groote beteekenis zijn. Het komt toch hierop neer, dat Nederland en Denemarken meer boter naar Duitschland zouden kunnen uitvoeren, en Finland, Letland, Estland en Rusland niet langer hun bevoorrechte positie zouden kunnen handhaven. Er is niet aan te twijfelen, of de nieuwe Duitsche regeering zal met het gewijzigde standpunt van den Land wirtschaftsrat rekening houden. Zoo heeft het er dan toch allen schijn van, dat de reis van de Nederlandsche regeeringscommissie naar Berlijn en de rede van Minister Verschuur in de Twee de Kamer om van de actie van Dr Posthuma met zijn comité voor econo misch verweer en de circulaire van den Duitschen consul-generaal te Amsterdam nog maar te zwijgen eenig voorloopig succes hebben gehad. Het onweer van gisteravond. Gisteravond woedde gedurende enkele uren boven verschillende deelen van Zee land een onweer, zooals in langen tijd in hevigheid en duur niet is voorgekomen. De bliksem was niet van de lucht en bijna onafgebroken rolde de donder. Uit enkele plaatsen wordt dan ook van blikseminslag melding gemaakt. Persoon lijke ongelukken deden zich echter, voor zoover bekend, niet voor. Te 'sGravenpolder is veel scha de veroorzaakt aan de veldvruchten van wege den hagel en den harden regenval. Bij dhr Mieras is de bliksem in de schuur geslagen zonder echter ernstige schade aan te richten. TeWemeldinge sloeg de bliksem in de landbouwschuur van den landbouwer de Z., waar deze een begin van brand veroor zaakte. Aan het doortastend optreden van eenige buurtbewoners is het te dan ken, dat de geheele schuur met inventaris niet een prooi der vlammen is geworden. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch behoefde niet veel dienst meer te doen. Te'sH. Hendrikskinderen sloeg de bliksem in een telefoonpaal bij het huis van den heer D. Eenige draden werden afgerukt en tegelijkertijd sloegen eenige lampen van dhr H. stuk, waarschijnlijk doordat de bliksem ook op de lichtleiding insloeg. TeColijnsplaatisdebliksem inge slagen in de woningen van dhr P. Ver burg. De schoorseen en eenige dakpannen werden vernield, terwijl ook binnenshuis enkele dingen werden beschadigd. Te Ritthem sloeg de bliksem in de antennepaal bij de woning van J. H. Daar gelukkig het radiotoestel afgezet was, was de schade in de woning gering. De paal zelf was versplinterd. Gisteren hield de afd. Noord- en Zuid-Beveland van de Ver. tot bevorde ring van Bijenteelt in Nederland een ver gadering met excursie naar enkele fruit- teeltbedrijven op Zuid-Beveland. De deelname was dezelfde als vooraf gaande jaren. Met belangstelling werden gevolgd de uiteenzettingen over het nut van bijenhouden voor het bestuiven van de gewassen, en op welke wijze de bijen volken moeten worden verzorgd. De Rijksbijenteeltconsulent, dhr L. van Giersbergen, hield in verband daarmede een voordracht voor het gezelschap, dat om half tien in de „Prins van Oranje" te Goes bijeen was gekomen. Uit de bespreking volgde opnieuw, dat het honig gewin hoe langer hoe minder de aanleiding wordt om bijen te houden. Wel vraagt de gunstige invloed op de bestuiving der vruchtboomen hoe langer hoe meer de aandacht, in verband waar mede ook de wijze van bijen houden zich gaat wijzigen. Per autobus werd eerst gereden naar den Wilhelminapolder, waar bijenstand en proeftuin werden bezichtigd. Te Wemeldinge werd gezamenlijk kof fie gedronken en na den bijenstand van een der bestuursleden te hebben nagezien, werd over 's-Gravenpolder, Kwaden- damme, ''s-Heerenhoek, Heinkenszand weer terug gereden naar Goes na onder weg nog enkele bijenstanden en boom gaarden der leden te hebben bezichtigd. In de „Prins van Oranje" te Goes werd door den voorzitter de excursie weer ont bonden. Dank werd gebracht aan Rijksbijen teeltconsulent en Rijkstuinbouwconsulent voor hun medewerking. Goes. Bevolking. Ingekomen. J. Bras, dienstbode, van Borssele, L. Vorststr. 78; M. van Loenhout, dienstb. van Ovezand, Blaauwesteen 1, J. G. Blokpoel geb. de Hamer, zonder beroep vajj Vlissingen, St. Adriaanstr. 3; J. L. Kolijn, koopman van Hoedekenskerke, Heernisseweg 15; W. Dingemanse en gezin, assuradeur, van Kortgene, Korte Vorststr. 6; W. G. Wild- vank, laborant, van Arendskerke, Violen- str. 42; G. Huijbregts, zonder beroep, van Gastel, Violenstr. 14; P. J. de Kok, dienst bode, van Voorburg, 's H. H.kinderendijk 27; G. T. Flipse, dienstbode, van Wissen- kerke, Nieuwstr. 49; C. E. v. d. Feijl, zonder beroep, van Vlissingen, 'sH. H.kin- derenstr. 9; C. C. v. d. Linde, leerl. ver pleegster, van Kortgene, Oostwal 31; K. A. Proost, dienstb. van Arendskerke, St. Adriaanstr. 2; K. A. van Wel, dienstbode, van Wolphaartsdijk, Vosmaerstr. 14; J. Damsma, zonder beroep, van Amsterdam, Westsingel 105; A. Kmninger, zonder beroep, va Atzgersdorf, 'sH. H.kinderen dijk 7; P„ I. Rosier, kantoorbediende, van Oberhausen, Turfkade 7; Joh. Ver burg, kantoorbediende, van Tholen, Mag- dalenastraat 3, Een bekend staatsman sprak eenigen tijd geleden van een economisch gekken huis. Er zijn echter ook andere dingen, waar op deze kwalificatie van toepassing is. In 'n nabetrachting die „De Sportkroniek" houdt over den onlangs gehouden voet balwedstrijd Nederland-België, kan men b.v. lezen, dat er 200.000 plaatsen waren aangevraagd. Ruw geschat is er een half millioen gulden naar Den Haag gestuurd. Een half millioen voor tweemaal drie kwartier voetbal tusschen twee amateur elftallen. En dat in een tijd, nu er van alle kan ten en in vele gevallen waarlijk niet ten onrechte geklaagd wordt over bange tijden. Alles klaagt. De nood is in sommige kringen hoog gestegen. Het crisis-comité dat wil trachten den ernsten nood te leni gen, moet voortdurend klagen over gebrek aan inkomsten. Maar voor één voetbal-wedstrijd wordt met graagte een half millioen gulden neergeteld, ongerekend nog de bijkomen de kosten I OPMERKER. Vertrokken: P. Maat, dienstbode naar Den Helder, Weststraat 81; G. J. Frickel, huishoudster, naar Nijmegen, Hofdijkstr. 13b.; P. Vermaas en gezin, zonder be roep, naar Rotterdam, Gr. Florusstr. 114; N. C. Maartense, dienstbode, naar Rot terdam, Maaskade 30; J. C. Paardekoo- per, dienstbode, naar Kloetinge C 27; J. C. v. Oosterwijk, liefdezuster, naar Sche- veningen, Huize Maria Stella; W. M. de Kok, liefdezuster naar Amersfoort, St. Andriesstr. 5b: J. M. E. Graumans, liefde zuster, naar Maastricht, „Onder de Bo gen"; M. C. Hirdes, dienstbode, naar Kloetinge A 140; N. Klip en gezin, elec- tricien, naar Krimpen a. d. Lek, Rijsdijk; L. v. d. Boomgaard, wegwerker, en gezin, naar Wouw, Wachtpost 5; A. G. E. M. Horsten, verpleegster, naar Overschie; J. F. M. Horsten, boekhouder, en gezin, naar Kloetinge, B 177a; J. P. van As, koopman naar Kloetinge B 147; P. N. Stevense, dienstbode, naar Kruiningen, Oudé Pol- derstr. 399. Kloetinge. Donderdagavond had alhier op den Kapelschen weg nabij den Molen weg een verkeersongeval plaats. Twee da mes, die op het rijwielpad in de richting Kapelle reden, staken bij het naderen van twee auto's den weg over, waardoor de eene in de sloot langs dien weg terecht kwam en daaruit bemodderd te voorschijn kwam, terwijl de andere tegen een auto aanreed. De auto stond direct stil waar door een ernstig ongeluk werd voorkomen. Haar rijwiel werd eenigszins beschadigd, terwijl de bestuurster eenige schrammen opliep. Hansweert. Door de Duivenvereen. „De Blauwe Doffer" werd een wedvlucht ge houden van Corbeil. Afstand 335 K.M. De uitslag luidt als volgt: le, 2e, 3e en 5e prijs D. J. v. d. Have, Kapelle, 8e pr, G. de Leeuw, Waarde, 10e pr. Blauwkamer, Waarde, 12e pr. Joh. Meyer, Kruiningen, 13e pr. Cok, Kruiningen, 15e pr. Gebr. Sonke, Waarde, 18e pr. Verhagen, Krui ningen, 19e pr. Sanderse, Schore, 4e en 7e pr. F. Modde; 6e en 11e pr. Gebr. Smal- legange, 9e pr. J. P. Theenaart, 14e pr. Mollet, 16e en 17e pr. A. Krombeen, allen ta Hansweert. Nieuwdorp. Gisteravond hield de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem", ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan, een openbare vergadering in de Geref. Kerk. Door den eere-voorzitter werd bij afwe zigheid van den voorzitter, een welkomst woord gesproken. Door het koor werden verschillende nummers gezongen, als: Ps. 43, Ps. 150, Feestzang en Danklied. Vooral Ps. 43 en Feestzang werden flink gezon gen en kwamen goed tot hun recht. Ps. 150, dat zonder de orgelbegeleiding werd gezongen, kwam, door 't ontbreken hier van, eenigszins in de verdrukking, hoe wel het voor dergelijke gelegenheden een zeer geschikt en bovendien klankvol num mer is, waarmee eer valt te behalen. Door het kinderkoor werd een jubileumlied gezongen: „Aan de Lofstem", als ook 2 vroolijke nummertjes: „Muggendans" en „Breistertje", welke goed in den smaak 'vielen. De secretaris gaf een overzicht over de voorbije 10 jaren. Tal van geluk- wenschen werden voorgelezen. Een vaan del, dat door de welwillende medewerking van den voorzitter kon vervaardigd worden, werd met het zingen van „God is mijn lied" in gebruik genomen. Tenslotte werd nog door 't koor het Bonds lied gezongen. Door de ongunstige weers gesteldheid was de vergadering zeer matig bezocht. Aagtekerke. In de Donderdagavond ge houden Raadsvergadering werd mededee- ling gedaan van het schrijven van het Gemeentebestuur van Oostkapelle, dat be sloten was het keurloon van varkens en vette kalveren te verlagen van f2.50 tot f 2 en dat van varkens beneden 50 K.G. van f 1.50 tot fl en verzocht werd te besluiten tot eenzelfde verlaging van het keurloon. B. en W. stelden voor daartoe over te gaan. Dhr W. de Visser stelde voor om te besluiten, dat, bij verkoop van een half varken, terwijl het andere ge deelte voor eigen gebruik werd gehouden, slechts de helft van het keurloon te be rekenen. Met alg. stemmen besloten. In de vorige vergadering hadden de stemmen gestaakt over een verzoek van de Ver. tot oprichting en instandhouding van een lagere school op geref. grond slag om beschikbaarstelling van gelden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2