Gemengd Nieuws. -!ii. ¥ei:iEiij>cre&t.U|,s zooals het bestuur dit aangaf, groote vei ling 2, kleine veiling 4, boomgaarden 3 en eieren 1 pet., eveneens de emballage regeling voor telers en koopers. De heer A. van der Graaff brengt hulde aan het bestuur voor de thans voor gestelde heffingsregeling van het percen tage. Voorkomende zaken: Dhr D. Ganseman gehoord de bespreking, die heeft plaats gehad door het bestuur inzake de con flicten over den veilingmeester-directeur, kan hierover niet tevreden zijn. Spr. meent zeker te weten, dat niet op de juiste wijze is weergegeven, waarom hij de sterke uitdrukking op de vergadering van 20 Febr. 1.1. bezigde. Hij zal hierop echter verder niet ingaan. Gaarne zag dhr Ganseman, dat het ter rein achter de veiling, dat straks weer benut zal worden voor den aardbeien-in maak, wat opgeknapt werd. Toezegging volgde. Dhr D. Landman is het opge vallen, dat de notulen alles wat op de 1.1. gehouden vergadering is voorgevallen netjes weergaven. De voorzitter deelde echter niet mee wat op- de bestuursver gadering is besproken over het incident- Gerritsen. Gaarne wilde hij hiervan meer weten. De voorzitter zegt, dat het hem niet lust deze kwestie weer opnieuw aan het rollen te maken. De resultaten zal hij wel onder vinden. De heer A. van der Graaff juicht het toe, dat het bestuur met zijn tijd mee gaat, gezien zijn voorstel op de algemeene vergadering van het Centraal Bureau van veilingen in Noderland, inzake contin- penteering. Gaarne .venschte hij wat meer te weten wat aidaar besproken is over de invoerrechten. Dhr van der Have diende daarop van antwoord en wees op het moeilijke hier van. Do heer C. van der Vliet was opge dragen namens de Tuinbouwvereeniging „Kapelle en Omgeving" om te spreken over een bewaarplaats voor pootaardappe- len. De vereeniging meende, dat ook het bestuur dit wel eens onder het oog kon zien, waar het beschikt over voldoende terrein. De voorz. wilde dit wel eens in bespre king brengen hij het bestuur. Dhr Poley bestuurslid gelooft, dat dit niet cp den weg ligt, van de veiling om een bewaarplaats te bouwen voor poot- aardappelen, maar meer op dat van de landbouworganisaties. Nadat door dhr D. Ganseman nog ge wezen werd op de wenschelijkheid om een goede regeling te stellen van de vei lingsuren en te protesteeren tegen de ach teruitzetting van het platteland inzake postbestelling en vermoodelijke telefoon- bekrimping, werd deze vergadering ge sloten. Wclfaartsdijk. Vrijdagavond hield de vereeniging T.A.V.E.N.U. een vergadering van aandeelhouders. Door den secretaris penningmeester, dhr Joh. Lindenbergh, werd verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in het afgeloopen boekjaar een zeer druk gebruik was gemaakt van het ge bouw. Besloten werd 5 pot. rente uit te bcialen op de aandeden. Als bestuursleden werden herbenoemd dhrn J. Koert sn Joh. Lindenbergh. De vereeniging besloot in den loop van het afgeloopen jaar met haar tijd mee te gaan en alle vergaderzalen, tooneel, kleed kamer enz. aan te sluiten aan het elec- trisch net, wat zeker een groote verbete ring beteekent en het geven, van filmver- tooningen en bioscoopvoorstellingen mo gelijk maakt. In de algemeene vergadering van de weegbrug „de Hoop", station locaalspocr Onstkorke, bloei' uit do rekening van den prmiusraaester, dhr 0. Rera<=ijnee dat er in hot sigeioopan boekjaar was ontvangen f 1894,88 met inbegrip van hot vorige goad slot van 1230,10. Besloten werd als di vidend op dc aandeelen uit te betalen 13 pet. Als besturf slid werd herkozen dhr L, Oveikeke. Als weger en reserve-vager werden herbenoemd ah ra H. van Leer dam er, D. Meeuwse. Besloten werd het weegloon ©enigszins te wijzigen en wei in dien geest, dat voor de, aangevoerde land bouwproducten. uit een andere gemeente 5 cent per 1000 K.G. meer gerekend zat worden. Het salaris van den weger werd opnieuw vastgesteld op de helft van de opbrengst van het weegloon. Baarland. In de Vrijdag alhier gehou den jaarvergadering van ingelanden van het waterschap Baarland c.a., waren aan wezig 40 personen, uitbrengende 42 stem men. De dijkgraaf, dhr P. van Wingen Mz. memoreert het overlijden in het afgeloo pen dienstjaar Yan den oud-dijkgraaf D. Meulenberg en de oud-gezworene Jac. Elenbaas en spreekt woorden van waar deering voor de toewijding door hen in hun betrekking tot het waterschap be toond. De rekening van den dienst 1931'32 werd goedgekeurd, welke sluit met een batig saldo van f 7199,59. De begrooting voor den dienst 1932'33 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 43459,05 met een post voor onvoorziene uitgaven, groot f 5206,08 Het dijkgeschot werd gebracht op f 20 per H. A., dat der vroonen op f 12. Het vorig dienstjaar bedroeg dit resp. f 23 en f 15. Aan de pachters van dijken en landen van het waterschap zal voor 1932 een kor ting van 20 pet. worden verleend. Wegens periodieke aftreding van den beer A. J. Bruggema-n als gezworene, werd de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. A. J. Broggeman, 2. J. A. de Jager, 3. A. J. Mol, shea te Oudelande. :4«3t> Arsndskarka. Zaterdagnamid dag hield de 's-Heer Arendskerksche en WWaartedijksche Onderlinge Veeverzeke- ring-Mij haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental met vijf is vermeerderd en thans tot negentig is gestegen. Aan de leden werden vergoed in het jaar 1931-'32 voor 19 paarden tot een be drag groot f 4365 en voor 50 stuks hoorn vee, waarvoor uitgekeerd werd f 6856. De verzekeringspremie bedroeg over het geheele jaar gemiddeld 2.82 pet. Verle- jaar bedroeg deze 2.1 pet. Tot secretaris-penningmeester werd her benoemd dhr P. Oudkerk te Goes. Dhrn Job. Lindenbergh te Wofaartsdijk en G. van Nieuwenhuijze te Goes werden herkozen tot leden der commissie tot na zien der rekening. Tot schatter werd aangesteld dhr Chr. M. van Iwaarden alhier. Serooskerke (W.). Vrijdagmiddag werd alhier de Provinciale keuring voor Rund vee gehouden. Aangevoerd waren 24 koei en, 3 vaarzen en 2 stieren. De volgende prijzen werden toegekend: Voor koeien van haar eerste kalf: met 77 punten f 2 aan G. Meijers; met 7634 punt f 0.50 aan Abr. Maljaars A. Pz. en met 76.2 punt f 0.50 aan P. Melis Wz. Voor koeien van haar tweede kalf: met 77.5 punt f 2 aan A. Abrahamse; met 77.4 punt f 1 aan P. Tavenier. Voor koeien van haar dorde kalf: met 80 punten f 2 aan Maljaars voorn.; met 78 punten f 1 en met 77.8 punten f 1 aan K. Kluijfhout. Voor koeien van haar vierde en vijfde kalf: met 80 punten f 2 aan Johs Won- dergem, met 79.8 punt f 1.50 aan P. de Buck en mei 78 punten f 1 aan A. J. Geschiere. Oudere koeien: met 83 punten f 2 aan P. de Buck; met 80.5 punten f 1.50 aan Geschiere voorn.; met 79.5 punten f 1.50 aan Jobs. Wcndergam en mat 77.5 punten f 1 aan Geschiere voorn. Kampioene werd: Emma II met 80 p., eigenaar Maljaars voorn., welke een prijs van f 2.50 werd toegekend, afgestaan door de Coöperatie „Eiland Walcheren", Van de drie aangevoerde vaarzen ver kreeg Joh. Wondergem eeD prijs van f 1,50 en Abr. Melse een prijs van f 1. Van de twee aangevoerde stieren werd met 73 punten f 2, de 1-jaxige stier van Maljaars voorn, en met 74.5 punt f 2.50 de 2 jarige stier van de Cultuur-Mij „Love- rendale" bekroond, Domburg. De Coöp. Boerenleenbank al hier hield Donderdag j.l. een algemeene vergadering. De rekening 1931 sloot met een bedrag in ontvangst en uitgaven ad f 714.741. Van de ontvangsten memoree- ren we aan 'terugbetaalde voorschotten f 17.907; ontvangsten in loopende reke ning van de medeleden f 59.421, van de Gentr. Bank f225.231; ontvangen rente van voorschotten f 9.076; in loopende re kening f 1.574; van de uitgaven: terug betaalde spaargelden f262.399; gegeven voorschotten f37.375; in loopende reke ning aan medeleden f 97.114; aan de Cen trale Bank f278.297; i"eato aan spaargel den f 16.082. De balans sloot met een bedrag van inkomsten en uitga ven ad f 534.783; 't sol da winst is f 3936.82. Tot bestuurslid werd herkozen de bear J. de Visser Sr.; ot lid van den Raad van Toezicht, de beer P. do Visser Sr. Tot plaatsvervangende leden de beeren J. Wisse Pz. en W. Provoost Az. Arnsmuidcn. Onder presidium van dhr J. J. van Doeselaar vergaderde alhier de afdeeling voor ziekenhuisverpleging. In de plaats van dhr v. Doeselaar, die voor een herbenoeming niet meer in aanmer king vonsehte te komen, werd als be stuurslid g>; kozen Dr de Kaas, dis des® benoeming s ar.aam. Afgevaardigd werden naar de algemee ne vergadering te Middelburg dhrn Israël, D. R. vau Belzan en B. Ventevogel. Dhr J. Krijger vroeg, of bet niet moge lijk zou ziju, de verbaadmitidslon vergoed t© krijgen, waat wunnaet men lid vsn «en ziekenfonds of Eiekenhuisverpiegias' 'is, krijgt men altijd een zoodanige rekening achterna. Dhr Wijkhuis vroeg, of Arnemuiden niet beter zelfstandig kon staan en zich van Middelburg onttrekken. Daar dit een gevaarlijk punt werd geacht, werd hierop niet breeder ingegaan. Dhr M. Vader zag liever, dat het gast huis te Middelburg met de tarieven eens omlaag ging, want nu melk en vleesch zoo goedkoop zijn vergeleken met enkele jaren terug, zou hier zijns inziens best wat af kunnen. Over beide vragen zal worden gesproken. N.- en Si Joosland. De gewone jaarver gaderingen werden gehouden van de nage- melde polders. Johanna. De rekening over 1931-'32 beliep in ontvangst f 385,41, in uitgaaf f 393,48, nadeelig saldo f 8,07. De begroe ting voor 1932-'33 werd vastgesteld in ontvang en in uitgaaf op f 355,07 met een dijkgeschot van f 11 per H.A. (vorig jaar f 12). Wegens ontslagneming van den dijk graaf, dhr J. K. Mesu, werd in diens plaats gekozen dhr J. L. Hage, thans pl.v. In de plaats van dhr Hage werd als pl.v. dijkgraaf gekozen dhr P. Kodde Lz. Mr Heijse en de ontv.-griffier spraken den voorzitter hartelijk en waardeerend toe. De voorzitter betuigde hiervoor zijn dank. Nieuwerkerke. De rekening over 1931-'32 bedroeg in ontvangst f 433.08, in uitgaaf f 361,41, batig saldo f 71,67. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld op f 409,85 in ontvang en in uitgaaf. Dijkge schot f 2,50 per H.A., evenals het vorige jaar. Dhr A. J. van Nieuwenhuijze nam ontslag als dijkgraaf. In zijn plaats werd gekozen dhr J. L. Hage, thans pl.v. In de plaat3 van dhr Hage werd als pl.v. dijk graaf benoemd dhr G. Mesu. Mr Heijse en de ontv.-griffier spraken den voorzitter hartelijk en waardeerend toe. De voorzitter betuigde ook zijn dank hiervoor. S u z a n n a. De rekening over 1931-'32 werd goedgekeurd in ontv. op f 6238.14 en in uitgaaf op f 5927,92. Batig saldo f 310,22. De begrooting voor 1932-33 werd vastgesteld in ontvang en in uitgaaf op f 1670,87. Dijkgeschot f 17 per H.A. (vo rig jaar f 19). Middelburgsche polder. De rekening over 1931-'32 werd vastgesteld in ontvangst op f 2605,17 en in uitgaaf op f 2404,68, alzoo <=- batig saldo van f 200,49. De begrootii 1932-'33 werd goedgekeurd in totaal op i 2542,10 in ont vang en in uitgaaf. Op voorstel van het bestuur werden de salarissen verminderd van den dijkgraaf met f 10 en gebracht op f 50; van elk der gezworenen van f 40 op f 30; van den ontv.-griffier van f 150 op f 130, en van den bode van f 35 op 30, terwijl op de post vergaderingskosten f 14 werd bezuinigd. Het dijkgeschot werd bepaald op f 8 per H.A. (vorig jaar f 9). Dhr A. J. Klompe werd wegens perio dieke aftreding herkozen als Gezworene, terwijl in de plaats van de gezworene dhr J. K. Mesu, die als zoodanig heeft be dankt, gekozen werd dhr A. de Jager Sr. De voorzitter betuigt namens de inge landen, dhr Mesu, dank voor hetgeen hij gedurende 28 jaar in het belang van den polder heeft gedaan. Molenpolder. De rekening 1931-32 beliep in ontvangst f 181.86 en in uitgaaf f 183,54, alzoo een nadeelig saldo van f 1.68. De begrooting van 1932-'33 werd vastgesteld op f 136.67 in ontvang en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op f 5.50. (Vorig jaar f 7). Dhr J. K. Mesu bedankte als dijkgraaf. In zijn plaats werd gekozen dhr C. Baas Jr, thans pl.v. Inplaats van dhr G. Baas Jr werd gekozen dhr S. Janse Sz. Aan dhr Mesu werd door ingelanden en ontv.- griffier dank betuigd voor hetgeen hij 38 jaar in het belang van dezen polder gedaan heeft. Mortierepolder. De rekening 1931-32 bedroeg f 497,22 in ontvangst en f 424,62 in uitgaaf. Batig saldo f 72.60. Do begrooting 1932-'33 werd vastgesteld op f 384,12 in ontvang en in uitgaaf. Dijkge schot f 6 (vorig jaar f 8). Westkapeile. Vrijdag kwam de Raad alhier, onder voorzitterschap van dhr K. Minderhoud, loco-burgemeester, in vol tallige vergadering bijeen. Het nieuw ge kozen raadslid, dhr J. Lous, werd geïn stalleerd. Voorgelezen werd een achrijven van het bestuur van den Polder Walcheren, waar bij den Raad werd meegedeeld, dat in de algemeene vergadering is besloten tot een bijdrage van 8.5 pet. in de kosten voor de verharding van den Noordweg en andere binnenwegen tot een maximum van f 3200. Het bekende schrijven van het gemeen tebestuur van Ooststellingwerf werd voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek werd aan den heer Mr W. J. Woldringh van der Hoop met ingang van 18 April j.l. eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand, onder dankbetuiging. Een verordening werd vastgesteld op de heffing en invordering van het vergun- niogsrecht en verlofrecht. De heffing van het vergunningsrecht werd bepaald op f 12.50, bij elke huurwaarde van f 50 of daar beneden tot esn minimum van f 40; het verlofrecht, bij verkoop van zwak alco holischs dranken, op 25 per jaar. In ver band me t ron schrijven va», den Minister betreffende de door den Raad op lo April vastgestelde verordening op de winkelslui tingswet, werd besloten het venten, ver- koopen en ten verkoop aanbieden, ock te verbieden op tijden, waarop ook de win kel? Kallen gesloten zijn Bovendien werd na breedvoerige bespreking' besloten op 2ou Paaschdag, 2en Pinksterdag, welke als gewone werkdagen worden beschouwd, onder goedkeuring van den Minister ver gunning te vsrleenen tot openstelling der winkels van 5 u vm. tot 12 u. 's avonds, ea gedurende den zomertijd op gewone dagen inplaats van tot 8 uur, tot 9 uur 's avonds. Het schrijven van het bestuur tot stich ting van bewaarscholen, waarin den Raad een subs'die gevraagd wordt van een maximum van f 300 of 50 pet. in de te maken kosten, benoodigd voor den ver bouw van de bewaarschool alhier, werd nog eenigen tijd aangehouden, met het oog op de gemeentefinancien. Goedgevonden werd, het bestuur van de bewaarschool toe te staan, het gebruik van een lokaal der openbare school, voorloopig tot half October. In verband met een verzoek tot den vleeschkeuringsdienst, kring Oostkapelle, om verlaging van de keurloonen, was van Oostkapelle 'n schrijven ontvangen, waar in deze mededeelde, dat ook Gedep. Staten op verlaging aandrongen. Evenwel werd in dit schrijven betoogd, dat het zeer ge- wenscht is, dat bij verlaging de noodige voorzichtigheid betracht wordt. Voorge steld werd, dat de Raad zijn sanctie zou willen verleenen, dat het keurloon voor varkens gesteld werd op f 2, dat voor var kens van minder dan 50 K.G. gewicht op f 1 en dat voor vette kalveren op f 2. Uit de discussie over dat voorstel bleek, dat de Raad niet tevreden was met de toegezegde verlaging. Op voorstel van dhr W. Huibregtse, werd na breedvoerige bespreking besloten met de voorgestelde regeling van Oostka pelle aeeoord te gaan met de toevoeging dat de Raad gaarne werechte, dat ook half keurloon gevraagd wordt, wanneer slechts een half varken verkocht wordt en de andere helft voor eigen consumptie ge bruikt wordt. Daarop werd voorgelezen een schrijven van G. M. Bolier en andere bezitters van radio-toestellen, waarin werd gewezen op de menigvuldige storingen, die zij onder vinden, meest voorkomende in de avond uren, door het gebruik van electrische toe stellen. Meestal zijn ze gedwongen hun radio-toestel af te sluiten. Adressanten verzoeken den Raad tot het opnemen van een bepaling in de plaatselijke politie-ver- ordening ter voorkoming van radiostoor nis. Na breedvoerige bespreking werd be sloten, dat het bezitters van dergelijke electrische toestellen verboden is, stoor nis te verwekken van 8 uur 's morgens tot 12 uur n.m., van 2 uur n.m. tot 6 uur n.m. en 7 uur n.m. tot 12 uur n.m. Daarop werd een wijziging gebracht in de gem.-begrooting 1931 en 1932, waarbij de voorzitter mededeelde, dat een post voor werkverschaffing op de begrooting is gebracht van f 1500. Op het oogenblik is reeds uitgegeven ongeveer f 3000. Van het rijk is een subsidie toegezegd van 75 pet. voorloopig tot 28 Mei. Voorgesteld werd voor de werkverschaffing het bedrag te verhoogen met f 4500 en alzoo te brengen op f 6000, waarvan gerekend wordt aan subsidie terug te ontvangen f 4500. Daarop werd besloten de benaming van correspondent in agent van de arbeids bemiddeling te veranderen. Benoemd werd tot agent de heer J. M. Geleedst, thans tij delijk correspondent, op een jaarwedde van f 400, onder hoogere goedkeuring. Daarop werd vastgesteld een instructie voor den agent der arbeidsbemiddeling. Bij de rondvraag vestigde dhr H. Cij- souw de aandacht op geuite klachten van autobezitters over den slechten toestand van een gedeelte van den grintweg. Spr. was van meening, dat deze weg thans in onderhoud is bij do provincie. De provin ciale opzichter daarentegen was van ge voelen, dat de autobezitters zich moesten wenden tot de gemeente. De voorzitter deelde mede, dat deze weg eerst in onder houd komt bij de provincie, als deze ge heel gereed is. Spr. zou er voor zorgen, dat die weg verbeterd zou worden met het aanbrengen van grint. Complicaties in een burge meestersfamilie. In een gemeente in West-Friesland deed zich Zaterdag het zeldzame geval voor, dat de echtgenoote van den burgemeester zich met twee ge tuigen ter gemeente-secretarie vervoegde, teneinde den burgemeester een bewijs van onvermogen te vragen, om pro deo te procedeeren. Het proces moest tegen den burgemeester worden gevoerd. Deze wei gerde het bewijs af te geven, daar de getuigen niet pertinent konden verklaren dat aanvraagster onvermogend was. Den betrokken minister is nu om zijn tus- schenkomst gevraagd, meldt de N.R.C. Een 10 3 - a r i g e. Gisteren vierde mevr. Slegt te Den Haag haar 103en ver jaardag. Mevr. Slegt beleefde dezen verjaardag in de beste conditie: kwaalloos, opgewekt en nog lang niet der dagen zat. Den hee- len dag dribbelt ze nog door haar huis en in den schoonmaaktijd heeft ze een kleine verkoudheid opgedaan, omdat ze nog met hart en ziel aan deze beweging deelnam, en o.a, de linnenkast voor haar uitsluitende rekening nam. „Daar komt niemand aan", verzekerde zij nog eens met nadruk. (Vad.) Bomaanslag te Zaandam. Te Zaandam ls Zaterdag in de serre ven het feestgebouw Thalia" een bom ge vonden, die voorzien was van een klok en verschillende ontplof- en ontbrandbare stoffen bevatte. Het gevaarlijke voorwerp is door de politie In beslag genomen. Aangezien het gebouw „Th&lift" het eigendom is van de Gobr. Ydenburg, aan wien ook de hui zen behooren, waar een huurstaking gaande is, wordt deze aanslag daarmede in verband gebracht. Familiedrama te Cambrid ge. In een villa te Cambridge heeft zich Zaterdagmiddag een verschrikkelijk dra ma afgespeeld. De bierbrouwer Tebbutt, die zich uit zaken teruggetrokken had, een dame die in hetzelfde huis woonde, haar 12-jarig dochtertje en twee kleine kinderen van Tebbutt, 2% en 1% janr oud, werden er door revolverschoten ge dood gevonden. De dienstbode, die bezig was de bagage der slachtoffers in een auto te plaatsen met het oog op een vacantiereis, hoorde schoten. Zij snelde naar binnen en ont dekte het vreeselijke schouwspel. Men vermoedt, dat Tebbutt de andere slacht offers gedood heeft en zelfmoord heeft gepleegd. Inbraak te Rhenen. Don derdag is te Rhenen Ingebroken in het bureau van het station van de Nederl. spoorwegen aldaar. Men is binnenge drongen door de deur van de vestibule. In het bureau zijn alle kasten en laden met beitels opengebroken en doorzocht. Een bedrag van f 36 aan specie is gestolen. Een poging om de brandkast, waarin ruim f 2000 was geborgen, te forceeren, is mislukt. Met een vrachtauto te gen een winkel gebotst. Op een kruispunt te Kerkra.de, reed Vrijdag middag een leege vrachtauto bestuurd door S., dia een autobus wilde voorbij rijden, tegen een manufacturenwinkel van da dsmas Hamers. Est rir.helrorzïne?' bleef ongedeerd. Twee groots etalagerui ten en de jelousieën werden totaal ver nield. In d9 2 pergoons-cabinr bevonden zich nog H. en D. uit Heerlen. H. werd met hoofdwonden naar het ziek Jiui3 gebracht; S., eveneens uit Heerlen, be kwam lichte verwondingen in het gelaat. De materieele schade is groot. Inbraak in aen Bank kantoor ta Schagen. Zaterdag nacht omstreeks twee uur hebben inbre kers een ongewenscht bezoek gebracht bij den heer Krijt, beheerder van het bijkan toor van do Twentsche Bank te Schagon. Door verbuiging van sen der dikke stan gen, welke aan de achterzijde voor de ramen zijn bevestigd, zijn de dieven door een raam, dat zij hebben ingedrukt, naar binnen gekomen. Een bedrag van onge veer f 80 wordt vermist. De dieven zijn in hun werk gestoord door den heer Krijt, die wakker geworden door het gestommel op onderzoek uitging. Relletjes te Vlaardin- gen. Vrijdagavond, na afloop van de raadsvergadering te Vlaardingen, heeft een joelende menigte verscheidene raads leden gevolgd onder het uiten van allerlei bedreigingen in verband met het genomen raadsbesluit om de meterhuren van gas, water en electriciteit tijdelijk met 25 cent per meter en per maand te verhoogen ter wijl het punt inzake werkloozenzorg we gens het late uur van de agenda is afge voerd. Door het tactische optreden van enkele rechercheurs zijn handtastelijkhe den voorkomen. Nadat de raadsleden hun woningen hadden bereikt, school de me nigte nog hier en daar samen, doch zij verspreidde zich daarop spoedig. Een incident in den gemeenteraad van Bergen op Zoom. In de Vrijdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Ber gen op Zoom kwam het tot een incident tusschen den heer Walder (S.D.A.P.) en den voorzitter, toen de heer Walder na sluiting van het debat over eer. onderwerp daarover alsnog het woord nam en bleef doorspreken niettegenstaande de voorzit ter hamerds en hem het woord had ont nomen. De raad besloot de heer Walder uit de raadszaal te doen verwijderen en toen hij daaraan geen gevolg gaf, werd de vergadering geschorst. Na heropening verklaarde de heer Walder zich aan de leiding te zullen onderwerpen. Kat pleegmoeder van wilde konijntjes. De veehouder G. te Jutfaas vond in zijn land een nest met vier jonge wilde konijntjes. Zijn kin leren vonden deze konijntjes erg aardig en namen hen mede naar de boerderij en legden ze bij de poes die al jongen had. lhans kan men zien, dat de poes de jonge konijntjes als eigen jongen beham- delt. Zij likt ze schoon, laat hen drinken, dat het een lust is om te zien. DE NOOD IN LAND- EN TUINBOUW. Vergadering van het Comité voor Economisch Verweer. Naar aanleiding van het telegrafisch antwoord van den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid aan Dr Fos- thumn, op het telegram, dat het Comité voor Economisch Verweer de vorige week Vrijdag tot dezen Minister heeft gericht, is dezer dagen een spoedvergadering van dit Comité gehouden. Het Comité betreurde het zeer, dat dit ministriëel antwoord niet was, zooals het dat gaarne had gewenscht. Eveneens werd met leedwezen vastge steld, dat het Comité nog geen antwoord heeft ontvangen op zijn manifest, dat, ge steund door da geheele georganiseerde industrie, den ?7aten April, meer dan een maand geleden, aan n voorzittur van den Ministerraad is overhandigd, bij welke gelegenheid Z.Exc. de toezegging heeft gedaan, terzake van de daarin be handelde punten met spoed overleg te zullen plegen met zijn amfctgenooten. In dat manifest is de noodzakelijkheid uiteengezet om, met name ten aanzien vdn Duitschland, onzen export veilig te stellen, zoowel wat de hoeveelheid te ex porteeren producten, als wat de betaling daarvan betreft. Bij de regeering i3 er toen met klem op aangedrongen, mede te deelen, of zij er toe wilde cvergaan, onzen invoer te gebruiken om onzen export in stand te houden. Het comité heeft kenni3 genomen van een ambtelijk bericht in Handelsberich ten, waarin vermeld wordt, dat de Zwit- sersche regeering overgaat tot invoering van den „compensatiehandel", ter be scherming van den Zwitserschen export. De import van een groot aantal artikelen wordt daar aldus georganiseerd, dat de inkooporders slechts in die landen kun nen worden geplaatst, welke bereid zijn tot den aankoop en betaling van een even redige hoeveelheid Zwitsersche goederen. In dezen maatregel ziet het comité een toepassing van regeeringswege van het geen het reeds maandenlang als het eenig mogelijke principe, den georganiseerden ruilexport, heeft voorgestaan. De omstan digheden voor onzen export worden met den dag ernstiger en wel naarmate het terrein van ongestoorden handel, gevolgd door normale betaling in geld, inkrimpt en andere exportlanden wèl maatregelen nemen om zich, van overheidswoge ge leid, aan de nieuwe orde in het inter- nationale handelsverkeer aan te passen. Het gaat hier niet om een of ander arti kel, maar om het bestaan van den export- handel van Nederland in zijn vollen om vang.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6