Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Telegrammen. afscheid van zijn werkkring na een diensttijd bij de Ned. Spoorwegen van 44 jaar. Dhr Bruinshoofd begon zijn loop baan als spoorwegarbeider te Vlake. Na promotie te Vlake is hij werkzaam ge weest als stationschef te Duiven, Arne- muiden en sinds 1924 te Kapelle-Bieze- linge. Wolf aartsdijk. In de Vrijdag gehouden vergadering van ingelanden van het Wa terschap Oud-Wolf aartsdijk werd de reke ning over 1931-'32 vastgesteld in ontvang op f 21.869,41 en in uitgaaf op f 15.175,45, mitsdien sluitende met een goed slot van f 6693,96. De begrooting over het dienstjaar 1932 '33 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 22.117,51 met een post van f 3059,40 voor onvoorziene uitgaven, en een te heffen dijkgeschot van f 22 per H. A., dat is f 2 per H. A. minder dan vorig jaar. Aan den ontvanger-griffier, den heer W. F. K. Lenshoek, werd op diens ver zoek tegen 1 Augustus a.s. ontslag ver leend op de meest eervolle wijze. De bezoldiging van den te benoemen ontvanger-griffier werd gesteld op f 350, met verplichting 8 Yi pet. bij te dragen voor pensioenstorting, terwijl de zakelijke borgstelling werd vastgesteld op f 5000 (hypotheek op land of huizen). De bezoldiging van den dijkgraaf werd gebracht van f 700 op f 500, die van d.e gezworenen van f 150 op f 75. Aan de pachters van de weilanden van het waterschap werd voor 1932-'33 een pachlreductie toegestaan van 40 pet. Wegens periodieke aftreding van dhr J. Goetheer als dijkgraaf werd de volgen de aanbeveling opgemaakt: le candidaat: J. Goetheer (aftr.); 2e. M. L. Smallegange, 3e. A. Koert. Wegens periodieke aftreding van dhr M. L. Smallegange als gezworene werd de volgende aanbeveling opgemaakt: le can didaat: M. L. Smallegange (aftr.); 2e. Joh. Driedijk; 3e. A. Weyns. In de Vrijdag gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Oost- Nieuwland werd de rekening over het dienstjaar 1931-'32 vastgesteld in ontvang op f 4314,70 en in uitgaaf op f 3364,56, mitsdien sluitende met een goed slot van f 950,14. De begrooting over het dienstjaar 1932 '33 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 4228,20, met 'n post van f 278,85 voor onvoorziene uitgaven en een te hef fen dijkgeschot van f 17 per H.A., dat is f 3 per H.A. minder dan vorig jaar. Aan den ontvanger-griffier, den heer W. F. K. Lenshoek, werd op diens ver zoek tegen 1 Augustus a.s. ontslag ver leend op de meest eervolle wijze. Wegens periodieke aftreding van dhr M. J. Mol als gezworene werd de volgen de staat van aanbeveling opgemaakt: le candidaat: M. J. Mol (aftr.); 2e. H. Minnaard; 3e. P. Tazelaar. De zakelijke borgstelling van den te be noemen ontvanger-griffier werd vastge steld op f 1000. In de Vrijdag gehouden vergadering van ingelanden van den polder Nieuw- Sabbinge werd de rekening over het dienstjaar 1931-32 vastgesteld in ontvang op f 1552,03 Yi en in uitgaaf op f 1097,38, mitsdien sluitende met een goed slot van f 454,65 Yt De begrooting over het dienstjaar 1932 '33 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 1520,59 Yt met een post vhn f 127,47 K voor onvoorziene uitgaven en een te heffen dijkgeschot van f 8 per H.A., dat is f 2 per H.A. minder dan vorig jaar. Aan den ontvanger-griffier, den heer W. F. K. Lenshoek, werd op diens ver zoek tegen 1 Augustus a.s. ontslag ver leend op de meest eervolle wijze. Herbenoemd werd als gezworene dhr M. J. Mol en als afgevaardigde naar het waterschap voor de uitwatering door de sluis aan de Piet dhr J. Klompe. De zakelijke borgstelling van den te be noemen ontvanger-griffier werd vastge steld op f 400. In de Vrijdag gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Heeren werd de rekening over 1931-'32 vastgesteld in ontvang 'op f 2301,89 en in uitgaaf op f 949,67, mitsdien sluitende met een goed slot van f 1352,22 Vt. De begrooting over het dienstjaar 1932 '33 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 2978,89 met een post van f 200,19 Yt voor onvoorziene uitgaven en een te heffen dijkgeschot van f 6 per H.A., dat is f 2 per H.A. minder dan vorig jaar. Aan den ontvanger-griffier, den heer W. F. K. Lenshoek, werd op diens ver zoek tegen 1 Augustus a.s. ontslag ver leend op de meest eervolle wijze. Herbenoemd werd als gezworene dhr J. J. van Liere en als afgevaardigde naar het waterschap voor de Sluis in den Oos- terlandpolder dhr P. Blok. De zakelijke borgstelling van den te be noemen ontvanger-griffier werd vastge steld op f 500. Vrouwepolder. De Gemeenteraad be sloot met 5 tegen 1 stem en één onthou ding B. en W. opdracht te geven de noo- dige voorbereidingen te treffen voor op heffing der 0. L. school te Gapinge. Morgen uitvoeriger verslag. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Groningen, J. G. L. Brou wer te Alphen a. d. Rijn; H. Dekker te Weesp; J. van Kuiken te Éxmorra; G. M. Luteyn te Apeldoorn. Beroepen te Hoofdplaat, H. E. G. van de Meene te Overlangbroek. Te Oudega (W.), M. J. C. Visser te Westerschelling. Te Nieuw-Helvoet, D. Visser te Kedi- chem. Te Kamperveen, N. Warmoltz Jr. te Garderen. Te Heteren, H. Japchen te Ot- terloo. Geref Kerken. Aangenomen naar 's Gravenhage-Oost, J. Attema te Wolvega. Bedankt voor Schiedam, J. Attema te Wolvega. Geref. Gemeenten. Beroepen te Gouda, J. D. Barth te Bor- selen. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te WildervankVeendam (toez.), R. J. de Boer, proponent te Zwart sluis. Beroepingswerk. De Kerke- raad der Geref. Kerk Kampen besloot tot 't beroepen van een vierden predikant. Begrafenis DsJ. L. Pierson. Onder buitengewoon groote belangstel ling had Zaterdagmiddag te Hengelo (Gld) de ter aarde bestelling plaats van het stof felijk overschot van Ds J. L. Pierson te Bilthoven, emeritus predikant der Ned. Herv. gemeente te Groningen, voorzitter van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel en vice-voorzitter van de Unie Een School met den Bijbel. Tegenwoordig waren o.a. de Minister van Onderwijs, Mr J. Terpstra; het mode- ramen van den Schoolraad en de Unie, vertegenwoordigers van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonder wijs, van de Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen in Ne derland en Overzeesche Gewesten, van het Geref. Schoolverband enz. In, de geheel gevulde Ned. Herv. Kerk werd een rouwdienst gehouden onder lei ding van Da J. Barbae te Hengelo (Geld.), die den overledene herdacht in zijn per soon en arbeid. Dr K. Dijk van 's-Graven- hage sprak als vice-president van den Schoolraad en voorzitter van de Unie woorden van dank. Daarna werd het stoffelijk- overschot alleen gedekt door een palmtak van de Ned. Herv. Gem. te Hengelo in Gelderland uitgedragen en volgden allen naar de be graafplaats, waar op uitdrukkelijk ver zoek van den overledene niet werd ge sproken. Een broer, de heer H. J. C. Pierson, las volgens den wensch van den overledene Psalm 42 en 43 en eindigde met het Onze Vader en enkele woorden van dank voor de groote belangstelling dié er was be toond. Lijst wachtgelders lager o n d e r w ij s. Op de laatst verschenen lijst (toestand op 20 Mei 1932) van op wachtgeld gestelde onderwijzers bij het openbaar en neutraal bijzonder lager on derwijs komen in totaal voor 330 perso nen (144 m. en 186 vr.) waarvan 13 (3 m. en 10 vr.) in Zeeland. Commissie examen nuttige en fraaie handwerken. De minis ter van onderwijs heeft in de commissie welke in 1932 belast is met het afnemen van de examens, ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige handwer ken voor meisjes benoemd te Rotterdam: a. tot lid en voorzitster: mej. A. F. Hou- ba te 's Gravenhage; b. tot plaatsvervan gend voorzitster: mej. A. M. Nater te Rotterdam; c. tot leden: mej. M. W. van der Goes te Rotterdam; mevr. G. W. G. Kuyk-Van der Steen te 's Gravenhage; mej. E. M. Risseeuw te Oostburg; mej. S. C. Visée te Rotterdam; mej. J. H. de Voogd van der Straaten te Dordrecht. Kinderarbeid. De Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Goes vestigt in het belang van werkgevers en werknemers de aandacht op het artikel 24 der Leerplichtwet 1920. Dit artikel luidt: Onverminderd de voor schriften der Arbeidswet 1919 is het ten strengste verboden, tijdens den volgens de Wet bepaalden leerplichtigen leeftijd, diensten of arbeid te doen verrichten door een kind gedurende den tijd, waarin on derwijs wordt gegeven aan een school, waarop het is ingeschreven, of gedurende den voor het huisonderwijs van dat kind bestemden tijd. Vechtpartij met dronkelie- d e n. Zaterdagavond ontmoette een veld wachter te Volendam twee gebroeders, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden. De veldwachter wilde hen naar het politieposthuis brengen, doch daarbij verzetten de beide broers zich der mate, dat de politieman gebruik moest maken van zijn klewang. De eene broer liep op den veldwachter toe en stiet daarbij op den klewang, die in zijn buik drong. Daarop wilde de andere broer den veldwachter besprin gen, doch deze verweerde zich, zoodat de aanvaller zware verwondingen aan beide handen opliep. Een arts te Volendam verleende de eer ste hulp, doch achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Purmerend noodzake lijk. Bij een der broers werd onmiddellijk operatief ingegrepen. Volgens de laatste berichten is de toestand der gewonden redelijk wel. Inbraak in een kerk. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is inge broken in de Geref. Kerk te Nieuwendam. Vermist worden twee zilveren avondmaal- bekers, een zendingsbusje met inhoud en verschillende kleinigheden. De Oldehove bijna in brand. Zaterdagavond om elf uur klonk voor de brandweer te Leeuwarden het alarm signaal „De Oldehove staat in brand". Zoo erg was het gelukkig niet met den ouden, reeds in 1529 gebouwden, toren. Vermoedelijk door het achteloos weg werpen van een nog brandende cigaret door een bezoeker, was brand ontstaan in het houten platform op den toren. Met enkele emmers water werd het vuur, dat gedeeltelijk het platform had verteerd, gebluscht. Sensationeel avontuur van twee vliegers. Captain Scott en een andere vlieger zijn op zeer sensa- tioneele wijze van een geïsoleerde zand bank gered, waarop zij met hun toestel gestrand waren. Door een motordefect moesten zij een noodlanding maken, en daar zij niet in staat waren hun ma chine opnieuw te doen starten, deden zij verschillende pogingen om de aandacht te trekken. Toen zij hierin niet slaagden, probeerden zij naar de op ongeveer acht kilometer verwijderde kust te zwemmen. Door den sterken stroom werden zij ech ter teruggeslagen. De vloed was intus- schen komen opzetten, en toen zij op de zandbank terugkwamen, waren hun klee- ren verdwenen. Lucifers om vuur te ma ken en op deze wijze de aandacht te trekken, hadden zij niet Zij vonden na lang zoeken nog twee lucifers, die geheel nat van de benzine waren. Met behulp van de zonnestralen en de lens van een groote camera probeerden zij de lucifers in brand te krijgen, maar tevergeefs. Een laatste poging werd nog gedaan. Een der twee aviateurs draaide den propeller, ter wijl de andere de lucifers bij den mag neet hield. Na anderhalf uur kwam er een vonkje, dat de lucifers vlam deed vatten. De romp van het vliegtuig werd daarop in brand gestoken. De vlammen trokken de aandacht van de bemanning van een motorboot, die er in slaagde de beide ontkleede vliegers te redden. Verkeersongelukken. Gis termiddag wilde onder Princenhage een ongeveer 60-jarige landbouwer met zijn fiets den weg oversteken. Hij gaf hiertoe echter geen teeken of signaal, met het noodlottig gevolg, dat hij gegrepen werd door een uit Goes komenden auto. De fietser werd door den auto overreden en is deerlijk verminkt opgenomen. De dood moet bijna dadelijk zijn ingetreden. Den autobestuurder treft geen schuld. De heer v. L. uit Alkmaar, reed, naar de „Grt" meldt, met zijn auto op den Balg- weg te Anna Paulowna, toen de wagen, waarschijnlijk tengevolge van een oneffen heid in den weg, begon te slingeren, waar na de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte. Hij is in een sloot aan den linkerkant van den weg geraakt. Aan om wonenden gelukte het de inzittenden uit den wagen te halen. De heer v. L. was slechts licht gewond. De andere passagiers, de heer D., diens echtgenoote en zijn schoonvader 0., waren er erger aan toe. De toestand van den 83- jarigen ouden heer O. 'baart de meeste zorg, mede in verband inet diens hoogen leeftijd. DE ONGEREGELDHEDEN IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. Als wij, zegt de Maasbode, in vroeger dagen van toerisme de groote wereldste den bezochten, dan stond altijd vast op het programma een bezoek aan het Parle ment. Wij werden dan eerbiedig rondgeleid alsof het een heiligdom gold, en met een diep respect en een zeker 'gevoel van vene- ratie werden ons de zetels gewezen, waar de meest beroemde staatslieden van hun land gedurende de parlementsperiode plachten neer te zitten. Een bezoek aan het majestueuze Parle^ mentsgebouw in Boedapest duurde onge veer een uur, en nog herinneren wij ons, hoe onze bijzondere aandacht als een de votie bijna werd gevraagd voor den zetel van Graaf Tisza, die tijdens de Bela Kun- troebelen werd vermoord. Uit eerbied voor zijn nagedachtenis was de zitting uit zijn zetel weggenomen, op dat geen 'ander lid van 'het Parlement ooit meer deze plaats zou innemen. Zoo herinneren wij ons oo'k, dat in de zittingszaal van het Parlementsgebouw te Weenen, de zetel van den populairen bur gemeester Carl I.ueger met een gedenk plaat te zijner nagedachtenis was' gemerkt en met een rouwkrans was gesierd als teeken van eerbied voor zijn marquante persoonlijkheid. Het Parlementsgebouw stond wel overal in den eerbied van het volk als de gewijde plaats waar de wijsten en 'grootsten der natie plachten samen te komen. En nu denken wij opeens aan het trot- söhe Reichstaggébouw in Berlijn, met vlak daarvoor het monumentale standbeeld van Bismarck. Er was een tijd, dat de droschke-koet- siers en de taxi-chauffeurs, 'die de vreem delingen in de hoofdstad van het groote rijk rondvoerden, even hun paard of hun sluur inhielden om den toeristen met een eerbiedig gebaar op het imposante gebouw te wijzen, van waaruit het groote vader land zoo roemvol werd bestierd. De hooge vergulde koepels dingelden in de klaterende gouden zon. Er was geen goud gespaard aan het machtige gebouiw, dat als het hart van Berlijn de hoofdstad als scheen te domineeren. Maar deze week is ons wel gebleken, dat ook daar niet alles goud blijkt wat er blinkt. De wijze en vroede vaderen zijn daar onder die gouden koepels met elkan der slaags geraakt, en dat niet als vroeger in een geestig mondgevecht alleen. Deze 'heeren, 'die de wijsheid en de be schaving van hun land en volk heeten te vertegenwoordigen, hebben met elkaar een formeelen veldslag geleverd. Met vuisten, inktkokers, waterkaraffen zijn ze elkaar te 1ijf gegaan, zij hebben elkaar voor moor denaars gescholden, en de daad inderdaad hij het woord gevoegd. De zetels werd gekraakt, de elegante verlichtingsapparaten als strijdwapenen gehanteerd. En tussc'hen de ruïne van het deftige meubilair lagen de neergeslagen slacht offers bewusteloos met bebloede hoofden. Zoo gedroegen zich in het jaar 1932 zij, die voor de eerste en beste burgeons gelden van het fiere en groote Germanda. En met een diepe beschaming moeten zij wel gedacht hebben aan de waardigheid der klassieke senatoren van het oude Rome, die zich in plechtgewaad als onbe weeglijke standbeelden voor hun paleizen opstelden om in de ure van ongeluk en beproeving den indringenden Galliërs nog den indruk te geven van de onverganke lijke hoogheid van het eens zoo machtige Romeinsche rijk. Als er nog leven kon varen in de 'bron zen gestalte van Bismarck, dan moest deze wel zijn weggestapt van zijn voetstuk, vol schaamte over hetgeen daar zich afspe len kon in het monumentale gebouw, dat eenmaal gesticht werd als het symbool van eenheid van het door hem gegrondveste machtige Duitsche rijk. En 'het zal niet meer met een gebaar van eerbied zijn, maar wel met een spotlach op zijn 'lippen, dat de Berlijnsche Droschke-koetsier of taxi-chauffeur zijn toeristen voortaan het trotsche Reichstag- gebouw voorrijdt. ZEIST. De motorrijder P. is door een auto aangereden. Hij is aan de gevolgen overleden en laat een vrouw en zes kin deren achter. SCHOONHOVEN. Vanmorgen te vijf uur ontstond door onbekende oorzaak brand in het groote houten veilingsge bouw. De brandweer tastte het vuur krachtig aan, maar kon niet voorkomen, dat het gebouw geheel is afgebrand. De belendende perceelen konden behouden blijven. VOORSCHOTEN. In den afgeloopen nacht werd tusschen Den Haag en Voor schoten gewerkt aan de bovenleiding van den electrischen spoorweg. Daarbij zijn twee montagewagens met elkaar in bot sing gekomen. Een der wagens ontspoor-, de en stremde een gedeelte van den morgen het verkeer over één spoor. Een arbeider werd gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. In den treindienst ontstond een belangrijke ver traging. HAARLEM. Door de drukte op het per ron alhier, veroorzaakt door de storing in den treinenloop, viel een 58-jarige man van het perron en kwam onder een ran geerenden goederentrein terecht. Beide beenen werden hem afgereden. De toe stand is ernstig. ROERMOND. Zondagmiddag is de heer B. uit Deventer met zijn motorrijwiel tegen een auto opgereden. Zoowel hij als zijn vrouw, die op de duo zat, werden ernstig gewond. ETTEN EN LEUR. Hedenmorgen ont stond hier een vechtpartij tusschen den landbouwer G. en zijn schoonzoon. De laatste kneep zijn schoonvader de keei dicht en sloeg hem met het hoofd op de tramrails. Toen omwonenden tusschen beiden kwamen, was G. al bewusteloos. De oorzaak is gelegen in financiëele ver wikkelingen tusschen beiden. De dader is gearresteerd. KABINETSCRISIS IN DUITSCHLAND. Dr Brüning biedt hot ontslag van het kabinet aan. BERLIJN. Gisteren heeft een onder houd plaats gehad tusschen rijkskanselier Brüning en rijkspresident Von Hinden burg. Het officieele communiqué over deze bespreking is zeer kort en luidt: „De president ontving den Rijkskanse lier voor het 'houden van een voordracht over den algemeenen politieken toestand. De besprekingen worden Maandag voort gezet." De besprekingen hebben een uur ge duurd en werden toen afgebroken, omdat Brüning een officieelen maaltijd moest bij wonen. Het feit, dat men na een uur nog niet tot overeenstemming is gekomen, be wijst, dat er groote moeilijkheden zijn ont slaan. Inderdaad verluidt, dat de besprekingen zeer ernstig waren en dat de tegenstelling tusschen Hindenburg en Brüning zeer groot was. De president had zooveel be zwaren tegen verschillende leden van het kabinet, onder wie Groener, Sc'hiele, Ste- 'gerwald, dat Brüning hem het aftreden van het geheele kabinet moet hebben aan geboden, ten einde een zoo ingrijpende reorganisatie, als bij het tegemoetkomen aan de bezwaren van Hindenburg noodig zou zijn, niet in den weg te staan. Men mag veilig aannemen, dat de be sprekingen na een uur waren vastgeloo- pen. Hedenmorgen heeft 'het rijkskabinet in zijn zitting besloten in zijn geheel af te treden, indien de rijkspresident op zijn standpunt blijft staan, dat hij gisteren tegenover den rijkskanselier heeft ontwik keld. Als gevolg hiervan heeft Dr Brüning bij zijn bezoek aan Hindenburg het ontslag van het geheele kabinet aangeboden. President Von Hinden burg 'heeft deze ontslagaan vrage aanvaard en heeft aan het kahinet-Brüning verzodht voorloopig de regeeringsza'ken te willen blijven waar nemen. Hij zal trachten langs den gebruike- lijken parlementairen weg een nieuwe re- geering te doen vormen. De president zal daartoe den president van den Rijksdag Loebe en de fractielei-, ders ontvangen. Dr Brüning heeft intusschen verzocht hem zoo spoedig mogelijk een langdurig verlof toe te staan, daar hij er geen prijs op stelt deel te nemen aan de onderhan delingen over de regeeringsvorming. MEXICO. Te Mexico-city heeft een korte, maar krachtige aardbeving gewoed, die geen 'groote schade heeft aangericht. Ook persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. ATHENE. De Bulgaarsche regeering heeft de regeering van Griekenland mede gedeeld, niet in staat te zijn den komenden termijn van de herstelbetalingen af te lossen. DUBLIN. De Iersche minister van han del en industrie, Lemass, heeft gisteren in een rede te 'Cork aangekondigd, dat Ier land de jaarlijksche betaling aan Enge land zal staken en van Enigeland een terugbetaling van 30 miljoen pd. st. zal eisc'hen. BRUSSEL. Op de fabriek Ougrée bij Luik zijn, door het lek worden van een gasketel, elf arbeiders door gas vergif tigd. Eén hunner is reeds overleden. Van zes anderen is de toestand ernstig. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 31 Mei: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Zuidel. richtingen, tijdelijk op klarend, aanvankelijk kans op regen of onweer in het Oosten, in bet Westen wei nig of geen regen, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 9 u. 37 min. Rotterdam, 30 Mei 1932. Veemarkt. Aanvoer 461 koeien en ossen, 375 vette kalveren, 280 schapen en lammeren, 1222 varkens. Prijzen per K.G.: Koeien 17,522, 29 —32, 35—37, Ossen 17—21, 27—30, 34—35, Vette kalveren 22,5—27,5, 35—37,5, 45— 47,5, Schapen 1621, idem p. st. f 10f 15, Zuiglammeren p. st. f 12——f 16, Varkens 10, 11, 12 ct. p. p., Zouters 10,511. Koeien en ossen aanvoer minder dan vorigen Maandag, handel vlugger, de prij zen een tikje hooger. Een enkel best beest nog 1 cent boven noteering. Ossen tamelijk aangevoerd met eveneens iets hoogere noteering. Stieren door onbedui- denden aanvoer geen noteering. Vette kal veren aanvoer iets minder dan vorige week, doch toch nog flink te noemen. Vraag iets beter. Toch liepen de prijzen nog lager. Een prima best kalf tot 2y2 cent boven noteering. Schapen en lamme ren iets ruimeren aanvoer, handel lang zaam, prijzen van vorige week. Maandag gehandhaafd. Varkens aanvoer veel min der dan Maandag j.l., handel veel vlot ter, de prijzen aanmerkelijk hooger. Zou ters aanvoer gering, handel vlotter, prij zen iets hooger. Zaden: Karwijzaad f 20f 21, Blauw Maanzaad f28f30. Vlas: 4120 K.G. Blauw f0.35-f0.60, 2500 K.G. Holl. Geel f 0.35—f 0.55, 1000 K.G. Dauw root f0.30f0.40. De kooplust schijnt thans wel tot vries punt gedaald te zijn. Slechts enkele par tijtjes werden verkocht. Voor 'tresteeren- de geen bod te krijgen. Aardappelen: Brielsche Eigenhei mers f 1.75f 2.50, Zeeuwsche eigenhei mers fl.6Qf2, Friesche efgenheimers f 1.80f2.30, Zeeuwsche bonte f2—f3, Zeeuwsche blauwe id., id. drielingen f 1 f 1.50, Bravo's f2.50—f3.50, Red Star f 1.75 f2.50, Industrie f 1.25—f2, Eigenh. driel. f 0.80f 1.25 per H.L. Malta's winter 68, springs 1416 ct., beiden per K.G. Aanvoer minder, handel kalm. Graanmarkt. Gerst Chevalier f6.25 f6.75, Haver f6f6.75, Kleine groene erwten f9f 13.50, Schokkers f8f 13.50, Bruine boonen f6f7.25, Blanke kwali teit f8.25, La plata mais f77 per last. GOES. Vai'lingsvereen. „Z.-Beveland". Veiling van 30 Mei 1932. Aardbeien le soort 80101; idem 2e soort 5275; idem uitschot 3141; Kasprincessehoonen 101; Postelein 2023; Spinazie 34; Aardap pelen 3.50, alles per 100 kg.; Rozen 30; Pioenrozen 15; Wortelen 920; Radijs 1.702.50; Rhabarber 1.403; Selderij 4, alles per 100 bos; Aardbeien 0.600.90; Bloemkool le soort 1722; idem 2e soort 1316 idem 3e soort 610; Witte Kom kommers 1117; Kropsla 1.70—4.20, alles per 100 stuks. KAPELLE. Kleine veiling van 30 Mei. Postelein 2123 per kg. Kropsla 1.10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3