BOHEMIA GEKUIPTE PARAPLUIETONNEN W. J. VAN OOESELAAR, Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. 't Gerohuisst Adgi0aa3nstraat Gemengd Nieuws. GOES. Voor Baby Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg houden als verdacht van brandstichting in November 1931 te Baarland in een schuur de 47-jarige landbouwster G. S. te Baarland. Middelburg. Vrijdagavond vergaderde alhier het lokaal comité voor de Vrije Universiteit, onder leiding van Ds D. Ringnalda. Z. Eerw, wees er op, dat on danks de groote economische malaise er gelukkig nog veel belangstelling is voor ons Christelijk Hooger Onderwijs. Ver slapping in deze zou een geestelijke ma laise in de hand werken met nog veel er ger gevolgen. Gerapporteerd werd over de gevoerde actie voor uitbreiding van het ledental der V. U. Reeds nu werd een aanwinst geboekt van f 106,25 jaar contributie van nieuwe leden. De volgende vergadering werd vastgesteld op 1 Juli a.s., waarop een totaal resumé van de gevoerde actie zal worden gegeven. Vlissingen. Gistermiddag te 2 uur kwam de Gemeenteraad bijeen; afwezig was de heer Wesseling met kennisgeving. Onder de mededeelingen kwam voor de goedkeuring van het raadsbesluit inzake het aangaan eener geldleening v. f 364.000 voor de overname van het waterleiding bedrijf. De over te leggen stukken bestonden uit verschillende verslagen van gemeente instellingen of door -de gemeente gesubsi dieerde vereenigingen en verder uit een alleen aan de raadsleden verstrekt rap port van B. en W., inzake den financi- eelen toestand der gemeente. Inplaats van den heer W. L. Huson werden volgens de aanbeveling van B. en W. benoemd in de commissie voor ge meentewerken, de heer M. van der Beke Callenfels, in die voor het Woningbedrijf en voor het Grondbedrijf de heer A. Gap- pon en in die voor de gas- en electrici- teitsprijzen de heer L. J. Polderman. Eveneens overeenkomstig de aanbeve ling van B. en W. werden benoemd in de commissie voor het waterleidingbe drijf de heeren M. v. d. Beke Callenfels, L. P. van Oorschot, H. V. Sorel en H. C. Wesseling. Na uitloting van geldleeningen kwam aan de orde het voorstel van B. en W. betreffende het waterleidingbedrijf. Nadat ruim een kwartier met gesloten deuren was vergaderd, vereenigde de raad zich z. h. st. met het voorstel, waar bij de heer Harts verzocht beschouwd te worden aan dit voorstel niet te hebben medegewerkt. (Zulks wegen familierelatie met den directeur. Red.). Ook het voorstel, inzake af te zien van het recht op vergoeding van schade, welke de gemeente lijdt tengevolge van het door het Rijk te vestigen bouwverbod op gron den nabij het vliegveld, werd z. h. st. aan genomen, doch de heer R o r ij e merkte op, dat de Minister van Waterstaat in de stukken opmerkte, dat Vlissingen blij mag zijn het vliegveld kosteloos te hebben ge kregen, maar spr. meende, dat dit toch door de marine uit defensie-oogpunt is ge sticht. Dit gaf de voorzitter toe. Het derde voorstel nam de Raad ook zonder stemming aan, n.l. om afwijzend te beschikken op het adres van de Natio nale Commissie tegen het alcoholisme om thans de Kroon te verzoeken het maxi mum-aantal vergunningen A te verlagen tot 47, zulks nadat aan de heeren Van Oorschot en Van Hal was toegezegd, dat B. en W. ernstig zullen overwegen ook tot 1935 geen nieuwe verloven boven het hui dige aantal te verleenen. De overige voorstellen werden ook alle z. h. st. aangenomen. Hierna werd de vergadering te kwart voor drie gesloten. Door 't bestuur der Ned. Qhr. Radio- vereeniging is aan de orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes opdracht gegeven tot den bouw van een rein-electrisch pijporgel voor de studio te Hilversum. Het orgel wordt gebouwd volgens de modernste principes, en zal ongeveer 50 registers bevatten. Te vens worden aangebracht: kerkklokken, carillonklokken, harpspel, orchestinstru- menten, enz. De omvang der klavieren wordt volledig 5 octaven, 61 toetsen, terwijl het pedaal 30 toetsen 'bevat. Het is de 'bedoeling der Ghr. Radiovereeniging voortaan al haar bespe lingen op bet nieuwe N.C.R.V.-Dekker- orgel te geven. De oplevering zal met ca. 3 maanden moeten plaats vinden. lerseke. Vrijdagavond vergaderde in de consistorie der Ned. Herv. Kerk de ver- eeniging voor Cbr. wijkverpleging alhier. De voorzitter, Ds Engelsma, opende op de gebruikelijke wijze. Door de zuster werden afgelegd o.a. 3463 bezoeken. Het verslag van den penningmeester gaf een batig slot van f 297.53. De 3 aftredende bestuurs leden, Ds Engelsma, P. v. d. Weele en W. Meijaard werden herkozen. Hansweert. Gistermorgen is aangeko men het zeeschip „Noord Friesland", om alhier aardappelen te laden voor de firma van den Brink, expediteur en commissi- onnair alhier, met bestemming naar En geland. Dit is na den oorlog het eerste zeeschip dat alhier komt laden. 's-Heer Hendrikskinderen. Donderdag avond werd alhier in het gebouw „Samu el" een vergadering gehouden om te ko men tot het oprichten van een burger wacht. De heer S. Dekker, wien verzocht was aan deze vergadering leidin» te geven, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder Kolonel Seyn uit Breda, waarna hij laatstgenoemde het woord gaf. Deze zette allereerst het doel der burger wachten, om de regeering in tijd van re volutionaire woelingen te helpen het ge zag te handhaven uiteen. Daarna besprak bij het wezen der burgerwacht. Ingezonden Mededeellng. 99 99 met koperen banden In voorraad Nadat nog eenige vragen gesteld wa ren, werden de hoorders in de gelegenheid gesteld, zich als lid aan te melden, waar van 10 personen gebuik maakten. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren S. Dekker, voorzitter; W. v. d. Ber ge, secretaris-penningmeester en J. Kloos terman, die tevens als commandant zal worden voorgedragen. Bij het bestuur bestaat gelegenheid voor personen boven 18 jaar, zich alsnog als lid op te geven. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde alhier in de Chr. School de Ring Middel burg van Jong. Vereen, op Geref. Grond slag. De ringvoorzitter, dhr Cornelisse, open de op gebruikelijke wijze. Door M. Wattel werd namens de J. V. „Herman Faukeel" te Middelburg een on derwerp ingeleid over; Calvijn, over diens leven, bekeering, zijn groote beteekenis als reformator en zijn levens- en wereldbe schouwing voor zijn tijd en dezen tijd. Op dit onderwerp volgde een zeer drukke besprek'ng. Als lid van het afdeelingsbestuur werd gekozen dhr Cornelisse. Namens de J. V. te St Laurens leidde dhr Boon een onderwerp in over: „Sociale wetgeving in Nederland". Ook op dit onderwerp volgde eenige be spreking waarna, na een woord van dank gericht door den voorzitter tot de Geref. J. V. alhier voor de eerste ontvangst van den Ring, de druk bezochte vergadering gesloten werd. Terneuzen. In de plaats van den heer H. J. van den Ouden, aan wien eervol ontslag is verleend, is lot ontvanger-grif fier van den Ser Lippenspolder benoemd dhr J. de Feijter Lz. alhier. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Kampen, H. H. van Ameide te Ouddorp, A. M. den Oudsten te Elburg en I. Kievit te Baarn. Beroepen te Makkum en Cornwerd, G. J. Sanders te Ee. Te 's Heer Arendskerke, A. T. W. de Kluis te Serooskerke (W.). Te Dinteloord, W. L. Mulder te Voorthui zen. Aangenomen naar Vlissingen, D. J. Vos- sers te Rozenburg. Bedankt voor Woubrugge, E. Schimmel te Ameide. Voor Niezijl, H. Th. Westrik te Rolde. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Middelharnis, D. Driessen te Amsterdam. DsJ. Japchen. f Te Zeist is in den ouderdom van 55 jaar overleden ds J. Japchen, em.-predikant. Ds Japchen werd in 1904 candidaat in Friesland en 29 Juli 1906 predikant te Haamstede. In 1925 stond hij te Ooltgens- plaat, waarna hij 1 Aug. 1928 emeritaat kreeg. Tweede beroep. Door de Clas sis Apeldoorn der Chr. Geref. Kerk is goedgekeurd, dat door de Gemeente te Apeldoorn op Ds J. Jongeleen een tweede beroep wordt uitgebracht. Goes, vm ds Steinz, av. ds de Vries. Wilhelminadorp, vm ds Homburg, nm. ds Steinz. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. ds v. Selms. Waarde, vm dhr Overgaauw, nm. ds Hoo- genraad. Wissenkerke, vm ds Louwerse, nm. ds Smelt. Geersdijk, vm ds Smelt, nm. ds Louwerse. Oostkapelle, 9.30 u. ds v. d. Wiel, nm. geen dienst, lerseke, vm. leesdienst, nm. ds Engelsma. Geref. Kerken. Geersdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. ds v. d. Vel den, em. pred. te Rotterdam. Driewegen, vm ds Scheele (H.Av.), 5.30 u. ds Booy (Dankz.) Kapelle, vm leesdienst, nm. ds Scheele (gewijzigde opgaaf). Cursus Fröbelonderwijs. Met verwijzing naar een advertentie in dit nummer, vestigen wij er de aandacht van belanghebbenden op, dat er thans weer nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten tot den Vlissingschen cursus ter opleiding van onderwijzeressen bij het Fröbelonderwijs. Door verschillende omstandigheden heeft deze cursus maar één klasse, zoodat er van tusschentijdsche toelating geen sprake kan zijn. Wie dus van den cursus gebruik wenscht te maken, bedenke goed, dat, wie zich nu niet aanmeldt, niet vroeger dan over drie jaar de gelegenheid daartoe op nieuw krijgt, De groote waarde van, een dergelijke opleiding behoeven we stellig niet meer in het licht te stellen. Wie met zijn tijd mee leeft, weet, dat zoo'n opleiding onmisbaar is, nu de bewaarschool niet meer wordt beschouwd als een kinderbergplaats, maar als een inrichting, waar met oordeel en toewijding wordt gearbeid aan de vorming van lichaam, geest en gemoed der jonge kinderen. Dat deze cursus, de eenige in Zeeland, ten volle voldoet aan de eischen, kan uit de geleverde resultaten blijken. Kapelle. Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdacte Fröbelonderwijs Mej. Jac. van Willegen te Kapelle. Geslaagd voor theor. tandheelkun- die examen, le gedeelte, dhr G. J. van Liere; theor. tandheelkundig examen, 2e gedeelte, dhr W. A. van Aken. Bevorderd tot tandarts: dhr G. Blaauw Ingezonden Mededeeling. 'n zilveren Paplepel f 1,50 'n zilveren rammelaar - 1,90 'n zilveren drinkbeker - 2.00 Ter vaststelling bieden B. en W. aan de rekening van den reinigingsdienst en stellen voor de gemeentelijke bijdrage over 1931, die op de begrooting was uit getrokken op f 55.36U.99, definitief te be palen op f 54.373.23. In gevolge op hpn mededeeling reeds gedaan bij de aanbieding van de be grooting 1932, stellen B. en W. voor met ingang van 1 Jan. 1933 bet tarief voor den grondslag „motorrijtuigen" ingevolge de Wet op de i ersoneele Belasting met 50 pet. te verhoogen, wat een meerdere opbrengst in hoofdsom van ongeveer f 1500 zal beteekenen. De minderheid van de commissie van financiën heeft tegen dit voorstel het be zwaar, dat men daardoor inbreuk maakt op het stelsel der Fersoneele Belasting ten nadeele van een enkele groep der in die belasting aangeslagenen. Zij acht ver hooging van alle grondslagen meer ge- wenscht. De meerderheid der commissie ontkent, dat dit voorstel ruw in het systeem der wet ingrijpt, maar meent dat het handelt krachtens de mogelijkheden die de wet biedt. Deze leden zouden zich echter niet ver zetten tegen een juiste verhooging van andere grondslagen, als dit onvermijdelijk mocht blijken en effect zou kunnen sortee- ren. B. en W. merken nog op, dat toen de I ersoneele Belasting nog ten bate van het Rijk kwam, op den grondslag „motorrij tuigen" in totaal 18ü opcenten werden ge heven, tegen 110 op de overige grond slagen. Bij den overgang der opbrengst naar de gemeente werden voor 1931 op alle grondslagen 110 opcenten geheven, hetgeen dus voor de motorrijtuigen een vermindering van 70 opcenten gaf. Ged. Staten, gesteund door den mi nister van Binnenl. Zaken, kunnen zich ditmaal niet vereenigen met de bepaling in de schoolgeldverordening, dat bet schoolgeld geheven wordt volgens het be lastbaar (zuiver) inkomen, waarna dan op het schoolgeld reductie werd verleend voor het tweede en de volgende kinderen. Zij meenen, dat, ook blijkens de geschie denis der wet, bedoeld wordt het belast baar inkomen na kinderaftrek. B. en W. hebben daarom een wijziging der verordening doen ontwerpen, welke echter moet worden beschouwd als van tijdelijken aard. Dit laatste gezien het aanhangige ontwerp tot wijziging L.O.-wet 1920, dat de regeering zou willen doen in werking treden op 1 Juli a.s. en dat de gemeenten geheel vrij laat bij de school- goldheffing. Is dit ontwerp eenmaal wet geworden, dan ligt het in de bedoeling on middellijk deze aangelegenheid weer ter hand te nemen, aangezien de thans voor gestelde tarieven B. en W. niet bevredigen. Naar aanleiding van het verzoek van de Nationale Commissie tegen het al coholisme om aan de Kroon te vragen het maximum aantal verloven A te ver lagen tot 37, waaraan het drankweerco- mité adhaesie betuigde, merken B. en W. op, dat het maximum-aantal vergunnin gen 62 bedraagt, terwijl het aantal alco holverloven op 1 Mei 1931 37 en op 1 Mei 1932 36 bedroeg. Zij toonen aan waarom h.i. eerst in 1935 een dergelijk besluit kan worden genomen. Inzake het verzoek van het bestuur der af deeling Middelburg en omstreken van den Nederlandschen Bond van kof fiehuis-, restaurant-houders en slijters, om niet langer personeele belasting te heffen van billards in koffiehuizen, of al thans die belasting met 50 pet. te verla gen, deelen B. en W. mede, dat de tegen woordige financieele toestand der ge meente allerminst toelaat om tot vermin dering van eenige belasting te beslui ten. Burgemeester en Wethouders be schouwen bovendien de aanwezigheid van een billard in een voor het publiek toe gankelijk koffiehuis als een speciale aan trekkelijkheid der betrokken inrichting. B. en W. deelen mede, dat het eind bedrag der werken tot verbetering der duinwaterleiding thans met vrij groote nauwkeurigheid bekend is en afgerond f 195.600 bedraagt. Toegestaan is tot nu toe f 184.180 of f 11,420 minder. Uit de uitvoerige toelichting blijkt o.a., dat voor den bouwput f 6127.52 minder is gebruikt dan was toegestaan, doch voor de andere werkzaamheden f 17.500 meer, o.a. als ge volg van 't in verband met de heerschen- de werkloosheid bij werken in eigen be heer, zooveel mogelijk van Middelburg- sche arbeidskrachten gebruik te maken, van welke de loonen belangrijk hooger waren dan van die uit de omgeving. Ook het aan den aannemer voorschrijven van een dergelijke bepaling werd oorzaak, dat deze zijn prijzen hooger moest stellen. B. en W. vragen een nader crediet van f 14.420 De Commissie van financiën meent, dat de begrooting nauwkeuriger had kun nen zijn. B. en W. stellen voor aan het Depar tement van defensie te verhuren ten be hoeve van een te bouwen kustbatterij, een terreintje groot 100 M2. voor een com mandopost en 2 van 15 M2. voor 'n meet post in gewapend beton, welke terreintjes gelegen zijn in de gemeente Vrouwen polder. B. en W. herinneren er aan, dat oor spronkelijk besloten was het nieuwe win kelpand Korte Delft hoek Nieuwstraat met bijbehoorende woning te verhuren voor f 1100 en de bovenwoning voor f 500. Met J. R. Grool Jr. zijn B. en W. thans tot overeenstemming gekomen omtrent verhuring van het winkelpand c.a. voor f 1050 voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 Juli a.s. B. en W. vragen hiervoor 'sRaads goedkeuring. Voor den bouw d'er 10 éénsgezins woningen aan de Karelsgang is f 22327.45 toegestaan. Thans blijken de bouwkosten in totaal f 22249.41 en verhoogd met f 534.20 als loon voor een dagelijksch op zichter, totaal f 22783.61 of f 456.16 meer dan geraamd te zijn. De a b a 11 o i r-k w e s t i e. Zoo als reeds gemeld hebben Ged. Staten hunne goedkeuring onthouden aan de wij ziging van de Verordening op den Vee- en V leeschkeuringsdienst (heffen invoer- keurloon). B. en W, stellen voor bij de Kroon in beroep te gaan. Opgemerkt wordt, dat deze verordening niet in de allereerste plaats het resultaat is geweest van samenwerking tusschen Middelburg en kring-gemeenten, doch veeleer een uitvloeisel van het imperatieve voorschrift van art. 20, eerste lid der Vleeschkeuringswet. Er kan dan ook niet worden gesproken van een eenzijdige wij ziging van een in gemeen overleg tot stand gekomen regeling. Het raadsbesluit begeeft zich niet bui ten de perken der wet, zoodat stellig moet ontkend worden, dat de raad zijn bevcegd- heid zou hebben overschreden. Overleg met de kringgemeenten, gelijk Ged. Staten bedoelen, wordt niet door de wet geëischt en was in casu overbodig, omdat reeds lang bekend was, dat de kring-ge meenten overtuigde tegenstanders waren van een door Middelburg te beffen in- voerkeurloon. Ged. Staten betoogen voorts, dat de invoer-keuring ernstige economi sche nadeelen voor het platteland zal op leveren. B. en W. kunnen zulks aller minst toegeven. In dit verband bevreemdt het, dat Ged. St. wel goedkeuring hebben gehecht aan eenzelfde wijziging der Vlissingsche keu ringsverordening, alhoewel de verhoudin gen ten plattenlande in den kring Vlissin gen niet verschillen van die in de ge meenten van den kring Middelburg. Ged. Staten laten verder geheel buiten beschouwing, dat tegenover mogelijke na deelen door heffing van invoer-keurloon staat het groote hygiënische belang bij de invoer-keuring voor een dichtbevolkt cen trum en de voordeelen van een slachthuis met koelhuis, ook voor de bevolking van de kring-gemeenten. Te Vlissingen blijkt nu reeds, dat de voorgestelde nadeelen van invoer-keuring voor het platteland uiterst gering zijn. Men was bij den bouw van slachthuisjes in de kringgemeenten er volkomen mede bekend, dat Middelburg bij den bouw van een abattoir invoer- keurloon zou willen gaan beffen. Voorts wordt op het oogenblik in vele gevallen niet in die gemeentelijke slacht huisjes geslacht en de daarin gestoken gelden vertegenwoordigen geen groote bedragen. Het heffen van invoerkeurloon is pri mair een hygiënisch belang, ook al is het daarnaast van financieele strekking en de opbrengst komt ten goede aan den ge- meenschappelijken Vee- en Vleeschkeu- ringsdienst, dus aan alle kring-gemeenten. De opbrengst zal dus geen deel uitmaken van de inkomsten van het abattoir. Intusschen is bij de ter lezing gelegde ingekomen stukken een tweede schrijven betreffende deze zaak van Ged. Staten gekomen, waarin zij o.a. opmerken dat het niet duidelijk is waarom één bedrag voor keurloon en gebruik der slachtplaats is genomen. Ook kunnen zij niet juist vin den het heffen van eenzelfde recht voor alle gebruik van het slachthuis en ach ten zij 3 cent per K.G. als invoerkeurloon te hoog. Waar de openbare slachtplaats in de gemeente Koudekerke komt te staan zou dit recht ook moeten worden geheven voor uit Middelburg ingevoerd vleesch. Nu uit de memorie van toelichting blijkt, dat, zoolang geen invoerkeurloonen worden geheven, geen sluitende exploita tie is te verwachten, hebben Ged. Staten met het oog op den financieelen toestand der gemeente bezwaar tegen de stichting van een slachthuis en zouden zij zich daarom genoopt zien, ook al werd aan de andere bezwaren tegemoet gekomen, de verordeningen met een ongunstig advies H. M. de Koningin te doen toekomen. Daarom geven zij B. en W. in overweging intrekking daarvan te bevorderen. Aan het raadsbesluit tot het aangaan He! Don-Kozakkenkoor „Platoff". Het Don-Kozakkenkoor „Platoff", onder leiding van Nikolas Kostrukoff, zal Maan dag 30 Mei in den Schouwburg te Mid delburg en Dinsdag 31 Mei in de Gemeen telijke Concertzaal „Schuttershof" te Goes o.a. de volgende liederen ten gehoore brengen: Heer, beziel mijn gebed, van Archangelsky; Zij gedankt, o Heer, van Stschesnakoff; De Don-Kozakken-hymne aan den Don, gearrangeerd door N. Ko strukoff; Stenka Razin, populair Russisch lied; Potpourri van populaire liederen, gearrangeerd door Rusnak; Eentonig klinkt het klokje, populair Russisch lied; Rust in vrede, Gij, die in den strijd bezwe ken zijt, van Kornikoff; Kozakkenlied van den Ataman Platoff; Ej uchnem, Wolga- bootlied; De Balkan, oorlogslied der Ko zakken, gearrangeerd door Trailine; Avondklokken, populair Russisch lied. Verder zal worden uitgevoerd de Kozak- kendans „Cosatchek", met begeleiding van het Kozakkenlied, gearrangeerd door N. Kostrukoff. Hieronder de directeur van het koor. van een tijdelijke geldleening (groot f 204.000) hebben Ged. staten hunne goed keuring onthouden en wel in de eerste plaats omdat zij blijkens het vorenstaande bezwaar hebben tegen het doen van uit gaven, waarvoor zal worden geleend, ver volgens omdat het voeren van een goed financieel beleid vordert, dat in dezen tijd geen kapitaalsuitgaven tijdelijk wor den gefinancierd met zoogenaamd kort geld, en ten slotte omdat niet is voldaan aan den eisch van art. 170 tweede lid der gemeentewet. B. en W. wijzen er op, dat natuurlijk van deze beschikking voorziening zou kunnen worden gevraagd bij de Kroon. Nu zij reeds instelling daarvan inzake het invoerkeurloon voorstellen, meenen zij, dat het weinig doelmatig is ook nog voor ziening ter dezer zake te vragen. Het staat namelijk bij hen vast, dat de bouw en inrichting van de Centrale inrichting van de Centrale Slachtplaats in ieder geval moet blijven rusten, tot over de invoering en de daarvoor te berekenen vergoeding onherroepelijk in hoogste in stantie is beslist en dat daarna event, de noodige pogingen moeten worden gedaan om dadelijk een definitieve leening voor bouw en inrichting te sluiten. Overigens ligt als ingekomen stuk nog ter lezing het jaarverslag van het gymnasium over 1931, waaruit blijkt, dat de nieuwe cursus in September begonnen is met 67 leerlingen, onder wie 20 meis jes en bovendien een toehoorster, terwijl er later nog een toehoorder bijkwam. Relletjes in Lonneker. Woensdag waren de werkloozen, welke in de gemeente Lonneker zijn te werk gesteld door de uitgeslotenen uitgenoodigd het werk te staken. Om kracht bij te zetten werd hieraan toegevoegd, dat zij het ant woord den volgenden dag zouden komen halen met eenige honderden uitgeslotenen en stakers. In verband met deze bedekte bedreiging waren door den burgemeester van Lonneker politiemaatregelen getrof fen. Donderdagmiddag trok een troep, van naar schatting 150 man, in optocht naar de Buurtschap Driene (gemeete Lonne ker). Voor het houden van dezen optocht was geen vergunning verleend, zoodat door de politie aan de deelnemers bevel gegeven werd dezen te ontbinden. Aan den Hengeloschen weg nabij de „Broeiert" hoopten de deelnemers zich op, zoodat het verkeer daardoor belem merd werd. Aan herhaalde sommaties der politie, om zich te verwijderen, werd niet voldan, zoodat deze zich genoodzaakt zag van de wapens gebruik te maken. Meer dere personen hebben met sabel of gum mistok eenige klappen opgeloopen. De Graf Zeppelin naarNe- d e r 1 a n d. Thans kan medegedeeld wor den, dat na maandenlange voorbereidin gen tenslotte is komen vast te staan, dat het luchtschip Graf Zeppelin, behoudens de goedkeuring van de Regeerins- en ge meentelijke autoriteiten, binnenkort lan- dingstochten naar ons land zal maken. De landing van de Graf Zeppelin zal ge schieden op het Vliegveld Waalhaven- Rotterdam en op het groote nieuwe vlieg veld Twente. Voor deze landingen worden eenige honderden manschappen door een speci- alen landingsdeskundige onderricht, ter wijl op de vliegvelden de technische toe rustten zullen worden aangebracht, die voor deze landing van den luchtreus wor-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2