Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Atloop Verkoopingen en Aanbestedingen de afd. „Ziekenhuisverpleging" plaat*. Het bestuur, bestaande uit de heeren W. van Hekken, voorz., J. J. Bliek, secr en W. van de Broeke, penningmeester, werd gecontinueerd. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling geleidelijk in le dental toeneemt. Besloten werd op de al- gemeene vergadering der vereen. „Wal cheren" te informeeren of de mogelijkheid bestaat den wachttijd tot 4 maanden te verkorten. Als afgevaardigde naar deze vergade ring werd de secretaris benoemd. Oostkapelle. Dinsdag werd alhier op de hofstede van mej. wed. A. de Kam, vanwege de Prov. Vereen, tot verbete ring' van het geitenras in Zeeland de jaar- lijksche keuring gehouden. Aangevoerd waren 27 dieren. De kwaliteit was volgens de keurmeesters de heeren Sietema en Versluis minder dan vorige jaren. De ver deeling der prijzen was als volgt: le ca tegorie (stamboekgeiten) le en 2e prijs B. Gorbijn; 2e categorie (volbloed lam meren) B. Gorbijn; 3e categorie (geiten 3 maal en meer gelammerd) le pr. J. Wat- tel; 2e pr. F. Dekker, 3e pr. P. de Kam Andrz. 4e Categorie (geiten 2 maal gelammerd) le pr. H. Janse, 2e pr. A. Hoefkens, 3e pr. P. de Kam Andrz., 5e categorie (gei ten 1 maal gelammerd) le pr. G. Schoo- nenboom, 2e pr. A. Hoefkens, 6e categorie (lammeren geboren in 1932) le pr. J. Wattel, 2e pr. F. Dekker, 3e pd. H. de Voogd. Westkapelle. Dinsdagavond vergaderde alhier in het Evangelisatiegebouw de afd. „Het Groene Kruis". Deze vergadering was voornamelijk belegd voor de uitrei king van de diploma's aan de deelnemers en deelneemsters die met vrucht een eerste en tweede herhalingscursus in het verleenen van Eerste Hulp bij Ongeluk ken hebben gevolgd. Na een hartelijke toespraak van den voorzitter, ds Reus, werd aan zes dames en 8 heeren het diploma uitgereikt. Spr. bracht ook den heer dr Huijgens dank voor zijn ijver en toewijding, aan wien het te danken is, dat in Westkapelle onder zijn leiding een reddingsbrigade thans is gevormd. Ook bracht spr. dank aan de deelnemsters en deelnemers voor hun bereidwilligheid, tijd en moeite te ge ven, om zich te doen bekwamen tot het verleenen van eerste hulp bij ongevallen. Dr Huijgens deed daarop eenige mede- deelingen, betreffende het materieel en het werk van de reddingsbrigade. Spr. wekte de leden der brigade op, één keer per maand met hem samen te komen, met het doel het geleerde op de cursus sen te onderhouden. Besloten werd de brigade te noemen „Steeds Paraat". Daarop werd als afgevaardigde naar de alg. vergadering van de Prov. Groe ne Kruis Vereen, benoemd de heer B. Baaij en als diens secundus de heer dr Huijgens. Hierna sluiting. Bruiniwa. Gistermiddag werd het stof felijk oveiochot van wijlen den heer Mars Hage Azn, in leven ouderling der Oud- Geref. Kerk, lid van den Gemeenteraad en lid van den Dijkraad van het Calami- teuze Waterschap alhier, ter aarde be steld. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door Ds L. Boone, Oud- Geref. Predikant te St.-Philipsland, daar na door den Burgemeester dezer ge meente, tevens voorzitter van den Dijk raad van genoemd Waterschap, die woor den van waardeering en dank sprak voor hetgeen door den heer Hage was gedaan in het belang van de gemeente en het Waterschap. Een neef van den overledene dankte namens de familie de sprekers en de groote schare aanwezigen voor de betoonde belangstelling. In de Vrijdag gehouden Raadsver gadering werd mededeeling gedaan, dat de declaratie betreffende de uitgaven voor de werkverschaffing is goedgekeurd tot een bedrag van f2008.63. Breedvoerige be sprekingen werden gehouden over de werkverschaffing. Met alg. stemmen werd besloten het besluit van 29 April j.l. in zake tijdelijke stopzetting der werkver schaffing te handhaven. Sluis. In den Raad dezer gemeente werd mededeeling gedaan van een schrij ven van Ged. Staten, dat geen goedkeu ring kan worden verleend aan het raads besluit van 18 April j.l., waarbij de secre taris dezer gemeente met algemeene stem men tot gemeente-ontvanger in de vaca ture van wijlen J. Versluijs werd be noemd. Ged. Staten waren van oordeel, dat bij combinatie van het secretaris- en ontvangerschap, schade aan de uitvoering dezer werkzaamheden is te duchten. De heer Van Mazijk vindt het een raar idéé van Ged. Staten en hij wil B. en W. opdragen deze kwestie nog eens uitvoerig met Ged. Staten te gaan bespreken, waar mee na stemming allen accoord gaan. Hulst. Naar Zei. verneemt, dreigt er aan de restauratiewerken van de St. Wil- librorduskerk alhier een loonconflict. Er zou namelijk op de loonen van de steen houwers een vermindering worden toege past, waarmede een deel dezer werklie den geen genoegen neemt, zoodat de mo gelijkheid bestaat, dat deze het werk zul len neerleggen. Terneuzen. Dinsdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Behalve dhr Hamelink zijn alle leden aanwezig. Bij de ingekomen stukken is o.m. een verzoek van de Vereen, voor volkshuis vesting te Sluiskil om verlaging der hu ren. B. en W. achten verlaging niet moge lijk. Volgens kennisgeving van den Minister moeten de voorschriften van winkelslui ting ook dei zomeri te 8 uur gehand haafd blijven. Het voorstel van sluiting om 9 uur in de zomermaanden is dus niet goedgekeurd. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat volgens artikel 4 der Zondagswet het verboden is, openbare vermakelijkheden, concerten, e.d. te houden op de Zondagen en algemeene feestdagen, zullende het aan de plaatselijke besturen worden vrijge laten hiervoor een uitzondering toe te staan, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle godsdienstoefeningen. Waar aan Ged. Staten is gebleken, dat te half 4 nog niet alle godsdienstoefenin gen zijn geëindigd, achten zij het voorge stelde artikel der alg. politieverordening in strijd met art 4 dier wet Bovendien zou het houden van optochten en het maken van muziek op Zondag zonder na dere toestemming van het gemeente bestuur in strijd met het algemeen be lang (de openbare orde) zijn. Het m de vorige raadsvergadering aan genomen voorstel om vrijheid voor mu ziek op Zondag, kan dus niet uitgevoerd worden. In verband daarmede wil dhr Van Driel (S.D.A.P.) verzet bij de Kroon aanteekenen. Dit voorstel wordt in stem ming gebracht, doch de stemmen staken (7-7). Aan dhr J. J. Doorenbos wordt met in gang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend als gemeente-bouwmeester. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de kom (vacature- Elve) wordt gekozen dhr G. J. F. Rijnberg. In besloten zitting wordt nog gesproken over het voorstel van B. en W., om ver- gunnig te verleenen tot het leggen van straten in den Louisapolder, onder Sluis kil, en het vaststellen van rooilijnen, zulks voor een voorgenomen zeer belangrijke uitbreiding. Kamperland. Maandagavond werd al hier voor de een vorig jaar opgerichte Geitenfokvereeniging door den heer Siete ma en Versluijs, een keuring van geiten gehouden. De opkomst was voor een eerste keuring bevredigend. 6 Lammeren en 9 melkgeiten werden voorgebracht. Van de lammeren werd no. 1 gezet dat van Gillis Versluijs; no. 2 van A. J. Fe- lius. Jarige geiten: no. 1 Adriaan Bakker; no. 2 de volbloed van M. de Regt. 2-jarige geiten: no. 1 Th. Kr. Kaale; no. 2 Jacob Versluijs. Oudere geiten de Prov. Stb. geit 653 van A. J. Felius; no. 2 de 7-jarige van G. Versluijs Gz.; no. 3 de wit ingeb. no. 3 van M. de Regt en no. 4 de 3-jarige no. 4 van A Bakker. 5 geiten kregen een aanbeveling voor de fokkerij en een geit van G. Versluijs Gz. werd ingeschreven in het Prov. Stam boek. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Scheveningen, dr H. J. Hon- ders te Sneek, H. Stolk te Charlois en J. van Woerden te Zwammerdam. Aangenomen naar Geervliet, W. M. van Reyendam, hulppr. te Glanerbrug. Predikantenconferen tie. De conferentie van Geref. predikan ten in Zeeland zal op 31 Mei a.s. te Goes worden gehouden. Dr J. van Lonkhuyzen te Zierikzee zal dan refereeren over: Dr H. F. Kohlbrugge en zijn invloed in onzen tijd. Te Rotterdam slaagden voor de hulpakte (theoretisch gedeelte) van de Vereen, van Chr. Bewaarschoolonderw. in Nederland de dames I. van Wijk te Wol- phaartsdijk, T. S. Contant te Colijnsplaat en J. C. van Wuyckhuijse te Wolphaarts- dijk. Examens hoofdakte. Benoemd in de examen-commissies voor de hoofd akte: Rotterdam I: tot lid en voorzitter: H. de Blouw, inspecteur L. O. te Gouda; tot lid en ondervoorzitter: S. Stemer- ding te Rotterdam; tot leden: J. Blom, G. W. van Brink, J. C. de Glopper, allen te Rotterdam; C. Groen te Gorinchem; A. de Lange te 's-Gravenhage; P. M. van Leeuwen te Dor drecht; A. J. Rozemeijer; M. P. Simmer, beiden te Rotterdam; Dr W. J. Smit te Schiedam; R. v. d. Welle te Middelburg; J. van der Worp te Oostburg; tot plaatsvervangende leden: J. Brou wer te 's-Gravenhage; K. Bijlstra te Lei den; P. van Duijvendijk te Dordrecht; Dr J. J. Gielen te Hulst; Ir P. C. van der Heijden te Rotterdam; J. P. Kruize te Gorinchem; Chr. J. H. Maatje te 's-Gra venhage; D. G. Magé te Leiden; E. Mos te Middelburg; J. Muiderman te Rotter dam; J. W. van Swigchem te Middelburg; J. B. Visser te Rotterdam. Rotterdam II: tot lid en voorzitter A. Smit Jzn, inspecteur L. O. te Rotterdam; tot lid en ondervoorzitter: Dr K. Hui- zenga te Middelburg; tot leden: P. van Bergen, P. van Houte, allen te Rotterdam; M. Knol te Gorin chem; J. G. Kobus te Dordrecht; F. Koote, A. Korsten, G. J. A. Mulder, allen te Rot terdam; D. W. Okker te Dordrecht; J. Oosterkamp te 's-Gravenhage; W. A. J, M. Stroux te Zierikzee; Dr J. F. de Vries te Rotterdam; tot plaatsvervangende leden: A. A. Bou- dens te Vlaardingen; J. Brinkman te Rotterdam; J. H. Pik te Zierikzee; J. L. M. Rensing te 's-Gravenhage; L. M. van der Sluijs te 's-Gravenhage; S. Visser te Gorinchem. Voorzitter der commissie te Den Haag is de heer C. Wit, inspecteur L. O. te Middelburg. Eindexamens kweekscho len voor onderwijzers(essen) De minister van onderwijs heeft aan gewezen als gecommitteerden bij de in 1932 af te nemen eindexamens der Rijks- gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen: A. Smit Jzn. te Rotterdam (voorzitter), Mr H. J. Boswijk te 's-Gravenhage, Mevr. Dr G. M. Kooiman-Middendorp te Mid delburg; b. als plaatsvervangende gecom mitteerden: Mej. Dr H. G. M. Ghijzen te Domburg, Dr R. v. d Laan te Middelburg, voor de Rijkskweekschool te Oostburg en de Ghr. Kweekschool te Middelburg. Als gecommitteerden: Drs W. J. Gos- linga te 's Gravenhage (voorz.) Mr H. W. J. M. de Jong te 's Gravenhage, N. J. Ver- wey te 's Gravenhage; b ale plaatsverv. gecommitteeren: P. Th. van Baars te Den Haag, Mej. M. Scholtens te Goes; voor een Christelijke Kweekschool te Rotterdam en de Rijkskweekschool te Zierikzee. a. als gecommitteerden: J. A. H. Abe leven, inspecteur te Goes (voorzitter), J. Gras te 's-Gravenhage, Mevr. L. van Kam- pen-Zernike te Leiden; b. als plaatsver vangende gecommitteerden: H. G. van Assenderp te 's-Gravenhage, J. G. On land te 's-Gravenhage, voor de Rijks kweekschool te 's-Gravenhage en een bij zondere kweekschool te 's-Gravenhage. a. als gecommitteerden: J. N. Pattist, inspecteur te 's-Gravenhage (voorzitter), J. van Iterson te 's-Gravenhage; Ds P. J. Steinz te Goes; b. als plaatsvervangende gecommitteerden: H. de Hullu te Rotter dam; Dr J. H. Vernhout te Middelburg; Mevr. A. Was-Osinga te Vlissingen, voor de Rijkskweekschool te Middelburg en een Christelijke kweekschool te Rotterdam. Fraude op de Utrechtsche studentensociëteit. Naar het Hdbl. verneemt, zijn eenigen tijd geleden onregelmatigheden ontdekt in de admini stratie der studentensociëteit P.H.R.M. te Utrecht. Kort na de installatie van de nieuwe kroegcommissie stelde de fiscus een onderzoek in en bij die gelegenheid kwam aan het licht, dat de boekhouder jarenlang moet hebben geknoeid, zoodat een bedrag van enkele duizenden kon worden ontvreemd. De man is in voor- loopige hechtenis gesteld. Tegen brugleuning gere den. Te Oude Pekela is gisteren de ruim 50-jarige K. Pos op zijn motorfiets tegen de leuning van een brug gereden en zoo zwaar gewond, dat hij bij aankomst in het ziekenhuis te Winschoten reeds was overleden. De duorijder werd licht ge wond. Jacht op een Nederland- schen smokkelauto. Zaterdag in den vroegen morgen reed een vrachtauto afkomstig uit Nederland, in haastig tem po door Düsseldorf. Duitsche douanebe ambten, die ongeoorloofden invoer van smokkelwaar veronderstelden, zetten den vrachtwagen per luxen auto achterna, 't Scheen echter, dat de inzittenden van den Hollandschen wagen onraad be speurden, want ondanks het feit, dat zij midden in het centrum van Düsseldorf reden, versnelden zij hun vaart en begon nen plotseling een heftige beschieting op den hen volgenden douane-auto. Geluk kig werd geen der beambten door de ko gels geraakt, ofschoon de carosserie van den luxen wagen door verscheidene ko gels doorboord werd. Bij de algemeene consternatie, die ten gevolge dezer schietpartij ontstond, wist de smokkelauto te ontkomen. De Duitsche douane-beambten stelden zich spoedig in verbinding met de Neder- landsche grens-autoriteiten, met wier hulp zij er in mochten slagen, de her komst van den vrachtauto vast te stellen. De auto moet het eigendom zijn van iemand uit Beugen (N.-Br.). De eigenaar is in gezelschap van den groot-smokke laar D. uit Goch, Zondagmorgen in het ontspanningsoord Meeresbusch bij Düs seldorf gearresteerd. Aardbevinginlndië. Aneta- Holland meldt: Gisterochtend zes uur heeft een uitbar sting te Lewotobi Lelaki ten Zuiden van Larantoeka en een aardbeving te Nobo plaats gehad. Daarna volgde een aschre- gen te Dobo, geen steenen. Naar de Gouverneur der Molukken nog mededeelde, is, tengevolge van dezelfde aardbeving, welke de Minahassa trof, ook op Ternate en Tidore belangrijke schade aangericht aan gouvernementsgebouwen en particuliere huizen. De schade voor particulieren zou naar schatting zestig duizend gulden bedragen. Erger dan mazelen! Er zijn verscheiden verhalen in omloop van de listen, die worden aangewend, om ctp reis zijnde medepassagiers uit een trein- coupé te houden. Dezer dagen had een eenzaam en op alleen blijven belust rei ziger in West-Frankrijk er dit op gedacht zich voor een lijder aan mazelen uit te geven. Degenen, die bij hem wilden in stappen, deinsden daarbij terug. De man trok er zoo'n somber gezicht bij! Gedu rende de geheele reis kon hij zich gerie felijk uitstrekken. Maar een controleur waagde zich niettemin in het hol en leid de den „zieke" te bestemder plaatse ge komen, voor den chef,die hem door den geneesheer van de maatschappij liet on derzoeken, welk onderzoek het reeds door den conducteur vermoede bedrog bevestig de. De pseudo-lijder aan mazelen moet alle plaatsen betalen van het compartiment, waar hij plaats genomen had en mis schien nog een boste. Gecompliceerde aanrijding Gistermiddag tegen half vijf reed de 28- jarige motorfietsrijder A. v. d. S. te Den Haag met zijn motorfiets uit de richting Rijswijk naar Den Haag. Bij den oprit van het spoorwegemplacement bij het via duct, kwam hij met zijn arm in aan raking met een handkar, die daar wilde oversteken. Tengevolge daarvan viel de man van zijn motorfiets op den grond, waarna het motorrijwiel onbestuurd het linkertrottoir opreed, waarbij eenige voor bijgangers werden aangereden. De aanrijding was zoo ernstig, dat de 74-jarige mevrouw B. uit Apeldoorn een gecompliceerde beenbreuk, en haar 36-ja- rïge zoon, W. B. uit Rijswijk, een been breuk opliepen. Ook is nog een derde voetganger, de 37-jarige H. P. L. bij de aanrijding aan een van zijn handen licht gewond. De motorfietser was door deze aanrij ding zoo verschrikt, dat hij het hazenpad koos, doch in den loop van den avond heeft de man zich eigener beweging bij de politie aangemeld. Het geheim van den stroo- z a k. Op de boerderij Bouwlust onder Kaatsheuvel is door een schoonmaakster een bedrag van eenige duizenden guldens gevonden, verstopt in het bed van een on langs overledene huisgenoote. Amerikaansch boomen rooien. In Amerika is men thans be zig, een eigenaardig systeem toe te pas sen, om boomen te rooien. De bijl heeft afgedaan: de boomen worden vergiftigd. Een Amerikaansch Chemiker heeft daartoe een bepaald preparaat uitgevon den. Er wordt een buis in den stam ge slagen, waarlangs een mengsel van arse nicum en loog wordt gespoten. Deze che mische vloeistof vernielt de houtweefsels even snel als de bijl. Zonder verdere moeite valt de boom in de richting die men te _voren heeft bepaald. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van Dinsdag 24 Mei 1932. De volgende personen werden gedag vaard: J. J. P. L., 41 jaar, werkman te Goes, wegens beleediging van Adriaan de Dreu, te Goes. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. J. H., huisvr. v. J. M., 29 jaar, zonder beroep te Goes, wegens mishandeling van Adriana Kosten. Eisch en uitspraak f5 b. of 2 d. h. D. A. F., 41 jaar, landbouwer te Wis- senkerke, wegens beleediging van D. C. Dijkman aldaar. Eisch en uitspraak f5 b. of 2 d. h. F. van O., 27 jaar, zonder beroep te Biezelinge, wegens mishandeling van Kor- nelis Boon, aldaar. Eisch f20 b. of 10 d. h. Uitspraak f 15 b. of 5 d. h. P. \V„ 46 jaar, zonder beroep te 's Hee- renhoek, wegens beleediging van Maria Westdorp, aldaar. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. M. C. de J., 19 jaar, zonder beroep te Ovezand, wegens mishandeling van Maria Pantus, aldaar. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. M. J. M., 44 jaar, werkman te Bruinisse, wegens mishandeling van Hendrik Schik- ker, aldaar. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. M. W., 29 jaar, veldarbeider te Waarde, wegens overtreding van de Rijwielbelas tingwet (fietsrijden zonder belasting- plaatje). Eisch en uitspraak f5 b. of 2d. h. Inkrimping aantal Kanton gerechten. Er verluidt, dat het rap port der commissie-Weiter voorstelt 40 Kantongerechten op te heffen als bezui nigingsmaatregel. AMSTERDAM. Hier ter stede is over leden Mr T. I. B. Hiltermann, die meer dan 30 jaar Kantonrechter in de hoofd stad is geweest. PARIJS. In een fabriek te Lyon waar in hoofdzaak films werden vervaardigd, heeft een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor het geheele gebouw werd ver nield. Twee arbeiders werden gedood en vijf zwaar gewond. GENèVE. Door de Amerikaansche de legatie is aan den voorzitter van de Ont wapeningsconferentie den wensch te ken nen gegeven de werkzaamheden in den a.s. zomer niet te onderbreken en niet te rusten voor practische resultaten zijn be reikt. De Amerikanen achten het nood zakelijk, dat in elk geval voor de a.s. pre sidentsverkiezing practische resultaten zullen zijn bereikt. CHARBIN. Een groote Chineesche troepenmacht is er gisteren in geslaagd vooruit te dringen. In verband daarmede zijn de Japansche troepen tot den aanval ovegegaan. Het spoorwegverkeer is, daar de Ghineezen over een grooten afstand de rails hebben opgebroken, geheel ge stremd. De verbinding met Wladiwostok is verbroken. MOEKDEN. Het Japansche oppercom mando heeft besloten, in verband met den gespannen politieken toestand in Mantschoerije, het hoofdkwartier te ver plaatsen naar Charbin. WASHINGTON. Het Amerikaansche departement van de schatkist deelt mede, dat alle 16 staten, wier crediteur de Ver. Staten is, zich bereid hebben verklaard, binnen 14 dagen een officieels overeen komst te teekenen, waarin zij zich ver plichten de door het Hoover-moratorium opgeschorte betaling van oorlogsschulden te hervatten in 10 jaarlijksche termijnen en 4 pet. rente. De betaling is in zoo verre illusoir, dat men is uitgegaan van de onderstelling, dat de herstelbetalingen eveneens zullen worden hervat. WASHINGTON. In Amerikaansche kringen is men zeer pessimistisch gestemd omtrent de conferentie te Lausanne. Men verwacht niet dat het zal gelukken een definitieve overeenkomst betreffende de schuldenbetalingen te treffen. LONDEN. De Britsche regeering heeft aan den ambassadeur te Washington op dracht gegeven een overeenkomst met de Vereenigide Staten te teekenen voor de te rugbetaling der oorlogsschulden, welke gedurende het z.g. Hoover-jaar zijn opge schort. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Mei: Zwakke tot matige, meest Noordelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, nog kans op eenige regenbuien, weinig verandering in tempe ratuur. Siormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 9.10 uur geseind aan alle posten: Attentiesein neerl Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 30 min. Goes. Gisteren werd in de „Prins van Oranje" door notaris E. G. van Dissel pu bliek verkocht: I. Ten verzoeke van de fam. M. van Gorp: a. een woonhuis met schuur en erf aan de M. A. de Ruijterlaan no. 19, groot 1.55 A.; b. een woonhuis en erf aldaar no. 21, groot 1.55 A. II. Ten verzoeke van den heer P. de Hamer te Middelburg, een woonhuis met erf en tuin te Goes, aan de Nieuwstraat no. 20, groot 1.18 A. Bovengenoemde perceelen werden toe gewezen als volgt: perceel Ia. aan dhr H. van Gorp e.a. voor f 2580; perceel Ib. aan dhr J. Schipper te Goes voor f 2580; per ceel II aan dhr Jac. de Hamer te Mid delburg voor f 2420. Dinsdag werd alhier door notaris Jonkers voor de familie Okké publiek verkocht: 1. Bouwland in den West-Kraayert- polder te Nieuwedorp, groot 53 A. 30 c.A. aan G. Schaalje Jz. te 's Heer Arends- kerke voor f 692.90. 2. Tuin te Wissenkerke in den Toren polder, groot 3 A. 56 c.A. aan G. Hey- boer te Kortgene voor f 122. 3. Drie woonhuizen met erven in de ge meente Kattendijke aan den Monniken- dijk, groot S A. 49 c.A. aan M. C. Janse van Noordwijk te Goes voor f 1470. 4. Woonhuis met schuurtje en erf aan de Adolf van Westerwijkbuurt te Goes, groot 4 A. 23 c.A. aan A. L. Okké te Goes voor f 1810. 5. Woonhuis en erf aldaar, groot 1 A. 43 c.A. aan denzelfde voor f 1410. 6. Woonhuis met erf en tuin aan den Westsingel, groot 2 A. 58 c.A. aan Wed. Chr. KorstanjeKnieriem te Goes voor f2166. 7. Woonhuis en erf te Goes aan Bekaf, groot 71 c.A. aan L. G. Overbeeke te Goes voor f 1430. 8. Een dubbel woonhuis te Goes aan het Keizersdijkje, groot 1 A. 13 c.A. aan P. Chamuleau te Goes voor f 1650. 9. Woonhuis en erf aldaar, groot 45 c.A. aan denzelfde voor f 1430. 10. Een pakhuis en erf te Goes aan de Brouwersgang, groot 1 A. 63 c.A., aan Joh. Gunst te Goes voor f2910. Samen f 15090.90. GOES. Huw.-aang.: Adriaan Aarnoud Hillebrand, 29 j. jm. en Neeltje van Eenennaam, 27 j. jd. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Groentenveiling van 25 Mei 1932 Aardbeien Ie soort 85116, idem lie soort 3969, postelein 1621, idem He soort 68, spinazie 511, aardappelen 1.60 gld. per 100 K.G.; begonia'B 8 gld. per 100 pot; tulpen 6, wortelen 8, radijs 1.80, selderij 3.10, rhabarber 8.70—3.80 per 100 bos; bloemkool Ie soort 1419, idem ne soort 815, idem Ille soort 5—

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3