Binnenland. Zoeklichtjes. Uit de Provincie Korts Berichten. Den Zaterdag voor Pinksteren zijn de radio-luisteraars in Polen verrast met een rede, waarin de Poolsche regeering aangevallen werd. Bij onderzoek bleek dat de hoofdkabel van het zendstation doorgesneden was. De redenaar, die zich op deze plaats moet hebben ingeschakeld, is nog niet gevonden. Het is met Pinksteren buiig geweest in Engeland en vooral Maandag hebben onweers- en regenbuien in tal van stre ken het genoegen van de uitgaanders be dorven. Ongeveer 3000 personen uit de pro vincie Oost-Vlaanderen en uit Zeeuwsch- Vlaanderen hebben op Pinkstermaandag in de groote grensgemeente Zelzaete voor ontwapening en vrede betoogd. Na een optocht werden vlak bij de Nederlandsche grens toespraken gehouden door de Belgi sche socialistische Kamerleden Chalmet en Balthazar. Incidenten blijken zich niet te hebben voorgedaan. Een ontploffing in de electrische centrale Fortuna te Keulen heeft tijdens den eersten Pinksterdag het geheele ver keer stopgezet. Zes uur lang bleef de stad zander stroom, eerst tegen middernacht was de schade hersteld. Tien duizenden families die naar buiten waren getrokken moesten te voet terugkeeren en 15 tot 20 K.M. afleggen omdat geen tram reed. On telbare personen gaven er de voorkeur aan om te overnachten in de bosschen van de omgeving der stad. Een vliegmachine, welke minister Piétri, de Fransche minister van Defensie vervoerde, die naar Corsica op weg was, stortte in zee. De minister werd veilig en wel door een kruiser aan boord geno men. Reuter meldt uit Parijs, dat de sta tistiek van ongelukken gedurende de beide Pinksterdagen en den ochtend van giste ren bedraagt: 32 dooden en 100 gewonden. Opbrengst Rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der mid delen over April 1032 in vergelijking met de opbrengst over hetzelfde tijdvak van 1931. April '32 April 1931 Grondbelasting 598.911 701.394 Pers. bel. 10.231 399.026 Inkomstenbel. 9.254.459 „10.672.673 Vermogensbal. 1.531.812 1.800.471 Div. en tant. bel. 626.243 1.148.971 Rechten o. d. inv. 6.023.705 5.366.096 Statistiekrecht 184.563 277.777 Accijns op zout 209.766 188.276 Idem op gesl. 512.280 734.586 Idem op wijn 59.938 45.795 Idem op gedistill. 2.797.740 3.220.863 Idem op bier 828.459 1.213.829 Idem op suiker 4.565.335 3.911.874 Idem op tabak 2.313.051 2.446.255 Bel. gouden en zilv. werk. 66.328 79.912 Zegelrechten enz. 1.272.843 1.821.206 Reg. rechten enz. 974.310 1.308.942 Rechten succ. enz. 3.126.944 3.959.458 Dom. weg. e. vaart. 222.731 219.156 Opbr. d. Staatslot. 24.338 24.338 Opbr. d. loodsg. 246.200 329.570 Totaal ƒ35.450.188 ƒ39.072.414 Het Vw der raming bedraagt f 34.850.714 zonder de inmiddels in werking getreden verhooging van de invoerrechten en de benzinebelasting, waarvan de raming in totaal f26 millioen per jaar bedraagt De aardbeving op Celebes, Aneta seinde d.d. 17 Mei uit Batavia: De binnenkomende berichten geven er blijk van, dat de aardbevingsramp, die de geheele Minahassa heeft geteisterd, een nog veel grooteren omvang heeft, dan de eerste geruchten deden vermoeden. Uit Menado wordt geseind, dat in het district Tonsea, in de kustplaatsen Kema 15 huizen zijn ingestort en te Likoepang een SOtal alsmede de passar. Op de Sangi-eilanden heeft men slechts een lichten schok gevoeld, maar alleen in Siaoe was de schok hevig. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad en omtrent gewonden wordt niets vernomen. Te Kak as daarentegen is het aantal ge wonden gestegen tot ongeveer honderd. De ongelukkigen werden opgenomen in de pasanggrahan, die herschapen is in een soort kliniek. Slechts een drietal zwaargewonden moest worden overge bracht naar het hospitaal te Menado. Men heeft zich telegrafisch gewend tot het Smeroefonds met het verzoek om steun te willen verleenen. De Gouverneur-Generaal heeft op 16 Mei den dienstdoend resident een tele gram doen toekomen waarin Z.E. zich zeer getroffen verklaart door de aard bevingsramp die de bevolking van Mina hassa is overkomen en waarin hij ver zoekt dit aan de bevolking te willen over brengen. Bond van Melsjesvereenlglngen op Geref. Grondslag. De Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. Grondslag heeft Tweeden Pinkster dag te Amsterdam zijn 14den bondsdag gehouden. In verband met de zeer talrijke opkomst werd zoowel 's ochtens als 's middags in drie lokaliteiten vergaderd, n.l. in de groote zaal van het Concertgebouw, in de zaal van de Vrije Gemeente aan de We teringschans en in de Geref. Kerk aan de Keizersgracht. In de ochtendvergadering in het Con certgebouw, waar de stemhebbende afge vaardigden der vereenigingen samen kwa men, werden de huishoudelijke zaken be handeld. Deze vergadering werd geleid door de vice-presidente van den Bond, mej. E. G. Versluys, daar de eere-presidente, mej. H. S. S. Kuyper, door ziekte verhinderd was en de presidente, mej. Tj. Torenbeek, eerst onlangs van een ernstige ziekte is her steld en nu wel de vergadering kon bij wonen, doch die nog niet mocht leiden. De jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse werden goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde een voor stel van het bondsbestuur om het subsidie, dat de Overheid door tusschenkomst van den Centralen Jeugdraad verleent aan bonden en corporaties, die zich de vrije jeugdvorming ten doel stellen, voor den bond te aanvaarden. Tegen dit voorstel was in den bond een vrij sterke oppositie gerezen. Namens het bondsbestuur werd een verklaring afgelegd, waarin, in overeen stemming met de eenstemmige meening der commissie van advies ontkend werd, dat de kwestie van al of niet aanvaarding van het subsidie een principieels zaak zou zijn. Want de Overheid verbindt aan het subsidie geenerlei voorwaarden, zoodat de onafhankelijkheid van den bond niet wcvdt aangetast. Om echter te voorkomen, dat door een beslissing over het voorstel de rust in den bond zal worden verstoord, nam het bondsbestuur zijn voorstel terug en vroeg aan de vergadering bij motie een uitspraak, dat het subsidie op practische gronden niet zal worden aanvaard. Enkele afgevaardigden wilden echter een zoodanige uitspraak, dat daarin uit kwam, dat het subsidie zoowel op p r i n- c i p i e e 1 e als practische gronden wordt geweigerd. Het slot der discussie was, dat het bondsbestuur ook zijn motie terugnam. Daardoor was beslist, dat het subsidie niet wordt aanvaard, terwijl besloten is, dat de kwestie der principieele bezwaren nader zal worden bezien. Verder werd besloten, dat de bondsdag in 1933 te Leeuwarden zal worden gehou den. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat herkozen werden mej. E. M. Klapwijk, mej. F. Jansen van Beek en mej. M. Jonkhoff en gekozen werden mej. B. v. d. Berg, mej. N. Mulder en mej. M. Parmentier. In de redactie van „Bouwen en Be waren" werd herkozen mej. J. de Bruyn uit Purmerend. Het rapport van de bezuinlglngs- commlssle-Welter. Op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid Van Rappard: Wil de minister mededeelen, wanneer het eerste gedeelte van het rapport der bezuinigingscommissie-Weiter, dat reeds eenigen tijd geleden gereed gekomen is en aan de regeering is aangeboden, openbaar gemaakt zal worden? heeft de minister van binnenlandsche zaken, voorzitter van den raad van minis ters geantwoord: Of het rapport van de commissie-Wel- ter, dat ter voorlichting van de regeering bestemd is, gepubliceerd zal worden, en, zoo ja, wanneer, zal te zijner tijd worden beslist. Nieuwe spoorwegverbinding Harllngen Nieuweschans en afsluitdijk. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot verklaring van het algemeen nut der onteigening voor aan leg van een spoorwegverbinding van den staatsspoorweg Harlingen-Nieuweschans met den ontworpen afsluitdijk door de Zuiderzee. De verbinding zal van het sta tion Harlingen in algemeen zuidelijke richting loopen door de gemeenten Har lingen Barradeel en Wonderadeel naar den afsluitdijk. Aan de memorie van toelichting wordt ontleend, dat bij de wet van 14 Juni 1930 het algemeen nut der onteigening werd verklaard voor aanleg van een spoor wegverbinding van den staatsspoorweg AmsterdamDen Helder met den ontwor pen afsluitdijk door de Zuiderzee. Evenzoo dient een verbinding tot stand gebracht te worden met het spoorwegnet in Friesland, teneinde na het gereedko men van den afsluitdijk den aanleg van een doorgaande spoorwegverbinding tus- schen Friesland en Noord-Holland te kunnen bevorderen. De ontworpen spoor weg zal het station Harlingen met de Friesche kust ten zuiden van Zurig ver binden. Ingrijpende bezuiniglngs-maatregelen in tndlë. Vrijdag had ten Paleize te Batavia de vergadering plaats ter bespreking van het ontwerp der begrooting voor het dienst jaar 1933. De vergadering werd voorge zeten door den Gouverneur-Generaal en bijgewoond door den vice-president en leden van den Raad van Ned.-Indië, den voorzitter van den Volksraad, de hoofden van alle departementen en enkele andere regeeringsgemachtigden. De vergadering kwam tot de slotsom, dat de mogelijkheid wordt voorzien voor het dienstjaar 1933 een niveau van 400 millioen gulden zuivere gewone landsuit- gaven, hetwelk als werkbasis was aan vaard, te bereiken, waartoe evenwel nog verschillende ingrijpende maatregelen zullen moeten worden getroffen. Besloten is, onverwachts zeer bijzondere ongunstige omstandigheden voorbehou den, voor het jaar 1933, met betrekking der genoemde uitgaven tot een zoodanig niveau te volstaan. Voorts zullen de crisisheffingen van 1932 ook in 1933 worden doorgezet. Da invoering van eenige nieuwe hef fingen wordt overwogen. Ten aanzien van de salarissen wordt voorshands gerekend op de mogelijkheid om door invoering per 1 Januari 1933 van de voorloopige herziening van het bezoldigingsbesluit voor burgerlijke lands dienaren en van het militair bezoldigings reglement, overeenkomstig de opdracht, verleend aan de Commissie-Van Buuren, een belangrijke verdere besparing op de personeelsuitgaven te verkrijgen. Staking bij de werkverschaffing. Zaterdagmorgen is een staking uitge broken onder de tewerkgestelde werkloo- zen uit Hengelo, werkzaam aan de verbe tering van de Midden Regge te Nijverdal. Nadat de uitbetaling der loonen had plaats gehad werd de arbeid uit protest tegen de betaalde loonen neergelegd. Van de 150 tewerkgestelden zijn 6 man aan den arbeid gebleven. Een deputatie, be staande uit drie personen werd aangewe zen om een onderhoud met B. en W. van Hengelo te verkrijgen. In dit onderhoud zal verzocht worden van gemeentewege een hoogeren toeslag op het weekloon te verkrijgen. De uitvoer van schapen. Enkele exporteurs bevoordeeld ten koste van de schapenhouders? Het Kamerlid de heer van den Heuvel heeft aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid o.a. de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat de ingevolge het Koninklijk Besluit tot rege ling van den uitvoer naar Frankrijk aan gewezen adviseur voor den uitvoer van vleesch en vleeschwaren een commissie van exporteurs heeft ingesteld, om het uitgeven van consenten te regelen? 2. Is het den Minister bekend, dat deze commissie bestaande uit enkele expor teurs liet verdeelen dier consenten zoo heeft opgevat en geregeld, dat deze leden-exporteurs voor zich zelf 90 pet der consenten heb ben behouden en aan alle ove rige exporteurs tezamen slechts 10 pet. hebben gegeven? 3. Is het den Minister bekend, dat de exporteurs voorheen per schaap een winst maakten van gemiddeld hoogstens 50 cent per schaap en thans een winst vol gens nauwkeurige marktberichten van minstens tien gulden per schaap? 4. Is het den Minister bekend, dat zich nog duizenden schapen in Nederland be vinden geboren in het voorjaar van 1931 en bestemd om te worden geslacht, welke schapen binnen 2 maanden moeten zijn afgeslacht, daar zij anders te vet en te zwaar worden, en dan geen handels waarde meer hebben? 5. Is het den Minister bekend, dat bovengenoemde exporteurs nu reeds lam meren aankoopen, geboren in 1932, en daarop nog een grootere winst maken, dan op de andere schapen, terwijl de export der schapen geboren in 1931, nog veel meer wordt beperkt? 6. Is het den Minister verder bekend, dat zeer vele handelaren in het voorjaar van 1931, aan de landbouwers lammeren verkocht hebben zooals in dezen tak van handel gebruikelijk is, onder de verplich ting deze lammeren in den herfst terug te koopen, voor een prijs minstens f8 hooger dan den voorjaarsinkoopprijs, en dat deze handelaren, als grootste belang hebbenden herhaaldelijk getracht hebben van de commissie consenten te verkrij gen, doch zulks stelselmatig is geweigerd? 7. Is de Minister niet van oordeel, dat een heffing van b.v. 5 cent per K.G. van den export uitsluitend zal komen te druk ken op de belanghebbende schapenver- koopers, daar tengevolge van deze heffing de inkoopprijs door bovenbedoelde expor teurs, die dit in eigen hand hebben, wordt gedrukt met tenminste het bedrag dier heffing? 8. Is de Minister eveneens van oordeel, dat de bestaande toestand waarbij prac- tisch enkele exporteurs alle macht in handen hebben en alle financiëele voor- deelen trekken ten koste van schapen houders en tusschenhandelaren, niet lan ger bestendigd kan blijven, maar hierin met den meesten spoed onmiddellijk wij ziging moet worden gebracht, ten behoeve van de tusschenhandelaren en schapen houders, hetzij door aan de houders der schapen of aan de centrale landbouw organisaties, de consenten te geven? HET VERLIES VAN DE NEDERLANDSCHE BANK. Voorlooplg Verslag der Eerste Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot dekking van het verlies van de Nederlandsche Bank, geleden in het boek jaar 1 April 193131 Maart 1932 Aan dit verslag ontleenen wij het volgende: Eenige leden waren van oordeel, dat de wijze, waarop de Minister van Financiën tot dusverre dit wetsontwerp heeft verde digd, niet bevredigend kan heeten. Andere leden waren van meening, dat de Minister geenszins in gebreke is geble ven wat betreft de beantwoording der hem in de Tweede Kamer gestelde vragen. Verscheidene leden oefenden critiek uit op de in de laatste jaren gevolgde politiek der bankdirectie, in de eerste plaats wat betreft het aanhouden eener portefeuille van buitenlandsche wissels, en in de twee de plaats ten aanzien der kredietverlee- ning. Sommige leden achtten het niet billijk, de bankdirectie een verwijt te maken van de door haar gevolgde goudwisselpolitiek. De vorige president der bank heeft, zoo merkten zij op, die politiek steeds in woord en geschrift met klem van argu menten verdedigd. Enkele leden, die in de noodzakelijkheid van internationale samenwerking een vol doende aanleiding vonden voor de voort zetting der goudwisselpolitiek, waren niet temin van oordeel, dat de omvang der buitenlandsche wisselportefeuille te groot was geweest. Vele leden achtten het een pijnlijk feit, dat het beleid van financiers, die gerekend mochten worden aan de spits te staan van ons nationale bankbedrijf, in een belang rijk onderdeel ernstig heeft gefaald. Zij erkenden weliswaar, dat het prijsgeven van den gouden standaard door Groot- Brittannië niet lang te voren kon worden voorzien, doch waren van meening, dat te dezen opzichte met meer beleid had kun nen zijn opgetreden. Zulks is evenwel verzuimd en bij de ge pleegde fout voegde men een nieuwe, nog bedenkelijker: het uitgeven van het van optimisme getuigende communiqué van 27 September 1931, waarvoor geen gronden aanwezig waren en welke publicatie ten minste twijfel doet rijzen aan den ernst, waarmede deze aangelegenheid is behan deld. Eenige leden spraken as hun oordeel uit, dat de houding, door de Bank van Enge land jegens de Nederlandsche Bank aan genomen, niet te roemen valt, ook al zou men aannemen, dat Groot-Brittannië noodgedwongen den gouden standaard moest verlaten, hetgeen deze leden meen den te moeten betwijfelen. Verscheidene leden noemden het een misstand, dat de belooning der directeu ren is vastgesteld op een minimum van f 60.000, de tantièmes inbegrepen. Zij wa ren van oordeel, dat daardoor twee onge lijksoortige grootheden, namelijk salaris en tantièmes verkeerdelijk worden door- eengemengd en dat de getroffen regeling bovendien tot gevolg heeft, dat in ongun stige tijden een groote bedrag uit de winst wordt genomen, dan volgens de statuten is bepaald, met name in artikel 18. Voorts wezen deze leden er op, dat in sommige jaren een directeur een inkomen uit de bank trok van meer dan f 100.000. Een zoodanige remuneratie, goeddeels ge noten ten koste van het winstdeel van den Staat, is huns inziens niet evenredig aan de maatschappelijke beteekenis van de functie van bankdirecteur en vonnt een pijnlijke tegenstelling met de karige beloo ning, welke tal van anderen voor den door hen verrichten arbeid ontvangen, voorna melijk zij, die gewichtigen intellectueelen arbeid presteeren. Eenige andere leden stemden hiermede grootendeels in. Weer andere leden ver klaarden, dat zij zich met de thans van kracht zijnde regeling ten volle konden vereenigen. Vrij algemeen werd het ongewenscht ge acht, dat gelijk het geval is de direc teuren der Nederlandsche Bank commis sariaten bekleeden van financieele instel lingen, die min of meer afhankelijk zijn van de circulatiebank. Wat betreft het wetsontwerp en de daar in getroffen regeling, verklaarden ver scheidene leden vooralsnog niet te kunnen inzien, dat het algemeen belang de aan neming daarvan vorderde. Sommige leden konden zich met de steunverleening door den Staat vereeni gen en juichten het spoedig optreden der Regeering te dezer zake ten zeerste toe. Militaire oefeningen op Walcheren. Op 20 Mei a.s. zal een groote oefening op Domburg gehouden worden door het Roode Kruis en Land storm Korps Motordienst met medewer king van vliegtuigen. De stallen van het Kasteel Westhove worden ingericht tot hoofdverbandplaats. De auto-colonne marcheert over den Noordweg en Seisweg naar het oefen terrein. Bij Kon. besluit is aan C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken: commandeur der Orde van Leopold II van België. DE HILVERSUM 5 waarborgt U volmaakte selectieve ontvangst bij één- knops-bediening (f275 compleet). N.S.F.- agenten in elke plaats. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Opheffing van een weg bij Terneuzen. In verband met de plannen tot uitbreiding van de haven werken bij Terneuzen zou de z.g. Blik- straat komen te vervallen. Deze weg vormt een onderdeel van de hoofdverbinding tusschen Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaan deren, zoodat door opheffing daarvan het verkeer ernstig zal worden geschaad. De A. N. W. B. en de K. N. A. G. heb ben zich gewend tot den betrokken hoofd ingenieur van den rijkswaterstaat met verzoek bij de uitvoering van deze plan nen met de belangen van het verkeer reke ning te willen houden door het maken van een andere goede verbinding. Dinsdagmiddag werd in een boom wei aan den Seissingel te Middelburg het Zendingsfeest gehouden van de Classicale Zendingsvereeniging „Walcheren". De voorzitter dezer vereeniging Ds G. H. Blaauwendraad van Vlissingen, sprak het openingswoord. Hij deed het verband zien tusschen het Pinksterfeest en een Zendingsfeest. Het laatste is niet denkbaar zonder het eerste. Van de geestelijke moeilijkheden bij het zendingswerk getuigde de volgende spre ker, de heer R. van Alphen, hulp prediker bij de Indische kerk op Timor. Hij liet zien hoe moeilijk het is voor een zendeling om onder de Inlanders te ar beiden. De zendeling blijft een Europeaan en de Inlander blijft een Inlander. Die afstand blijft. Gelukkig blijft ook Chris- De Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. Grondslag, die met Pinksteren te Amsterdam vergaderde, nam een kloek besluit. Tegen het advies van het Hoofdbestuur en van de Commissie van advies in, werd besloten geen subsidie voor het jeugdwerk te aanvaarden. Dit besluit verdient om meerdere reden toejuich ting. Op zichzelf doet het al goed, wanneer in een tijd als alles roept om hulp van den Staat, hier een aangeboden sub sidie rondweg geweigerd wordt. Maar van meer belang is het principe, dat tot afwijzing dwong, n.l., dat een Bond als deze absoluut vrij moet zijn en dat hij door geen enkelen band aan den Staat mag zijn verbonden. In den regel maakt het geen prettigen indruk als jonge menschen hunne advi seurs willen overtreffen in beleid. Maar in dit geval stemt het tot dank baarheid en is 'teen bewijs van gezond denken en leven. OPMERKER. tus Christus. De weg van den Europeaan tot den Inlander is over Christus heen. Na de pauze sprak de heer J. R e ij n- hout, oud-zendeling op de Sangir- en Talaud-eilanden, thans onderwijzer aan een Chr. school te Vlissingen. Hij deed interessante mededeelingen van zijn vroe ger zendingsveld. Het slotwoord werd gesproken door D s P. J. F. van Voorst Vader te Mid delburg. Hij bracht in herinnering hoe op het eerste Pinksterfeest tongen als van vuur te zien waren op de eerste dis cipelen. Moge de tong van elk christen ontstoken zijn met het hemelsche vuur, opdat de Christelijke kerk steeds meer getuige met het woord en met de daad. Het gezang werd begeleid door een ge deelte van 'tChr. fanfarecorps „Oefening na den Arbeid" te Middelburg. Het Zendingsfeest was druk bezocht Voetbal. Den 2den nederlaagwed strijd speelde „Rilland" 's Zaterdags vóór Pinksteren tegen „Goesche Boys". De uit slag was 3—2 voor de Rillanders, die één invaller hadden. De „Goesche Boys", die reeds met 3 invallers 'tveld inkwamen, moesten even na de rust nog een speler door een verwonding missen en met 10 man doorspelen. NeiChrGymnastiekver- b o n d. Men schrijft ons: Maandag 2en Pinksterdag hadden te Schiedam de jaar- lijksche turndemonstraties van het Gewest Holland van het Ned. Chr. Gymnastiek- Verbond plaats. Daar op dezen dag tevens het 10-jarig bestaan van genoemd gewest gevierd werd, hadden de turners in zeer grooten getale zich naar Schiedam bege ven. Onder de 1700 deelnemers die 's mid dags in een kleurrijke stoet door Schie dams straten trokken, bevond zich ook als eenige Zeeuwsche afdeeling de Goesche vereeniging O. K. K. Bij de 's morgens gehouden gymnastiek- wedstrijden werd door genoemde vereeni ging, onder leiding van den heer K. Kooy met 35 dames en heeren deelgenomen. Het mocht den Goessenaars gelukken de navolgende prijzen te behalen: Dames 2e graad een tweede en een derde prijs; da mes 3e graad 2 tweede prijzen; heeren 2e graad 1 tweede prijs; heeren 3e graad 1 derde prijs. Middelburg. De feestcommissie uit sup porters der Voetbalvereeniging „Middel burg" heeft Dinsdagavond ter eere van het veroveren van het eerste klasseschap onder grooten toeloop van het publiek een muzikale wandeling door de stad gemaakt en daarbij achtereenvolgens serenades ge bracht bij den aanvoerder van het elftal, den heer P. Geelhoed, bij den voorzitter der vereeniging, den heer M. Polak en bij den Oostenrijkschen trainer, den heer Krottenau. Aan ieder dezer heeren werden geluk- wenschen met de behaalde overwinning aangeboden, waarvoor hartelijk dank werd gebracht. In het clublokaal werd het feest voortgezet. Go8S. Vandaag, morgen en Vrijdag wordt in het Slot Ostende alhier een hoogst interessante expositie van Perzi sche tapijten gehouden, die behalve in de morgen- en middaguren van genoemde dagen, ook vanavond en morgenavond van 8 tot 11 uur, is geopend. Voor hen, die waarlijk het schoone op dit gebied kunnen waardeeren, is hier veel te zien en te bewonderen. Hun aandacht vestigen wij speciaal op de Boukara, Meschet, Ha- madan, Beludsjistan (oud) en Mahal- tapijten. Vooral bij avondverlichting zal het tentoongestelde een feëeriek gezicht opleveren. Het Perzisch tapijthuis der Gebr. Evre- nian te Amsterdam (vertegenwoordiger de heer Gerard A. Zeldenrust te Amster dam), wil ook in Zeeland speciaal reclame maken. In aanmerking genomen welk kostbaar artikel men voor zijn geld krijgt en welk een lange levensduur een Per zisch tapijt heeft, zijn de prijzen zeker niet hoog. Elk tapijt wordt schriftelijk gegaran deerd. Wil men later een ander, dan kan altijd omruiling plaats hebben. Wissenkerke. Dinsdag werd op het ter rein aan den verlengden Dorpsdijk alhier, door „Blauw-Wit" (Wissenkerke gecom bineerd) en „Rohda" uit Veere een voet balwedstrijd gespeeld. Deze wedstrijd werd door het muziek gezelschap „Apolio" van Wissenkerke op geluisterd,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2