Gemengd Nieuws. .a 11 I'S te - i I 1 I1l|| Rechtzaken 1*1* op d« ata&dÜAMUftU, W4* if»u« 5»a f/venteieeit de laatste jaren ondervin den. Ook de leden zullen hooid voor hoofd Wel reden tot klagon hebben. Maar wat de vereeniging betreft, deze kan met eanige dankbaarhoid op het afgeloopen jaar te rugzien. Het omzetcijfer is grooter dan in 1930 —'31, n.l. f727.118.15 tegen f687.849.18. Over de groote veiling werd geveild f 76000 en over de blokveiling f 154.000 en over de kleine veiling f 495.000. De oogst was over het geheel genomen goed. Dat het omzetcijfer niet hooger was, komt vooral door de lage prijzen van de ver schillende bessen. Voor kruisbessen was de middelprijs ongeveer 4,55 cent, zwarte bessen 17, roode 8,5, frambozen 21 en aardbeien 1220 cent. Deze prij zen zijn vas. dien aard, dat hiervan de teeltkosten nog niet gedekt zijn. Het bui tenland nam weinig af. De resultaten der pruimenveilingen zijn niet onbevredigend. De kas- en bakgroenten werden betrek kelijk voordeelig verkocht, de vollegronds- cultuur leverde minder gunstige resulta ten op. Het harde fruit was niet hoog in prijs. De eerste kwaliteit kon behoorlijke prij zen bedingen, doch wat maar eenigszins afweek, werd niet betaald dan tegen een heel lagen prijs. De elite-veiling maakte een gunstige uitzondering. Hier werden goed prijken gemaakt. Onder het oog is gezien het nog goede, maar geen elite- fruit af te scheiden van het zoogenaam de kroet, en onder te brengen ia een afdeeling normaal fruit, terwijl de rest dan onder de benaming ongesor teerd fruit zou worden geveild. Over de financieele kwestie kan de ver eeniging tevreden zijn. De noodzakelijke afschrijvingen kondeu geschieden. De fi nancieele toestand der veiling is gunstig. Er ic thans voldoende emballage-mate riaal aanwezig. Van de Gutler-sorteermachine hebben reeds eenige kweekers gebruik gemaakt. Het besuur vergaderde drie maal, bet dagel. bestuur meerdere malen. Spr. hoopt op een gunstig jaar 1932. Moge het onze wenschen niet beschamen. Het verslag werd onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. De heer Lenshoek stelt namens de com missie van onderzoek voor de rekening over het dienstjaar 19311932 goed te keuren. Ze geeft alleen in overweging op het materiaal (speciaal op de kisten) wat sterker af te schrijven en een goedkoopere regeling te vinden voor den aanvoer en het op stapel brengen van het fruit. Het bestuur zal deze wenken ter harte nemen. In de commissie van onderzoek wordt inplaats van den heer Lenshoek benoemd de heer F. Dominions. De balans en verantwoording der inge houden veilingspercentages worden vast gesteld. De balans heeft een eindcijfer van f 133.742,89 en de rekening der ingehou den veilingspercentages van f34.694,51. Het percentage voor te betalen provisies wordt als volgt vastgesteld: Groote veiling 2 pet., kleine veiling 4 pet. voor do leden, die zich vrijwillig ver binden om al hun klein fruit te veilen; voor de leden, welke zulks niet wenschen te doen voor groote veiling 3 pet., kleine veiling 5 pet. Groote veiling 2 pet. en kleine veiling 4 pet. voor de leden, die zich vrijwillig verbinden om al hun hard fruit te veilen. Voor de leden, welke zulks niet wenschen te doen, voor groote veiling 3 pet., en kleine veiling 5 pet. Gasten beta len voor het veilen hunner producten groote veiling 6 pet. en kleine veiling 8 pet. De navolgende fusthuur is vastge steld: huur voor kisten en bushels gedu rende de eerste 9 dagen 4 cent, daarna voor elke dag H cent meer. De voorzitter merkt op, dat de fusthuur eenigszins ic verlaagd, doordat de termijn van 5 op 9 dagen is gebracht. De contributie wordt ongewijzigd gela ten. De vergadering hecht er haar goedkeu ring aan, dat de financieele transacties voortaan geschiede» via do Rotterdaiosche Bankvereenïging. D'e aftredende bestuursleden de hoeren J. Bruggeman, J. A. H. Hollander, G. Nijsse Gz., Joh. Pieterse en K. van der Slikke worden herkozen. Nadat uitloting van obligaties heeft plaats gehad, volgt het punt voorkomende zaken. Dhr Elenbaas brengt de salaris- 'kwestie ter sprake. Wordt het geen tijd de salarissen van het personeel te verlagen? In enkele gevallen worden nog oorlogssala rissen betaald. De voorzitter zegt, dat men goede hoofdambtenaren moet zien te behouden. Wel zal het bestuur met de aanneming van tijdelijk personeel de uiterste zuinig heid 'betrachten. Zoolang de stad Goes aan hare werkloozen (spr. noemt ze niet- werkwilligen) zulke hooge loonen uitkeert, moet de veiling dat ook wel doen. Dhr Elenbaas wil dan losse krach ten uit de dorpen halen. Ook onmisbare ambtenaren moeten verlaagd worden. Dat kan ook, want de levensstandaard is lager geworden. Dhr G. P. Vogelaar Sr. merkt op, dat ook de kweekers jammer genoeg in hun eigen bedrijf de loonen hebben moeten verlagen. Het dient ook in de veiling te geschieden. Eenige verlaging is nog geen vermindering van inkomsten, want de in dexcijfers zijn gemiddeld 20 pet. lager ge worden. Spr. zou graag gezien hebben, dat het bestuur een bescheiden voorstel had gedaan. Bij een matige verlaging zal het perso neel niet zoo spoedig vertrekken. Dhr Klooster zegt, dat de centr. tuin- bouw-vereeniging het vrijwel eens was, dat de salarissen in het ejgesaees te hoog Dhr vM o 1 vindt het ook jammer, dat het bestuur geen voorstel deed en dat de algemeene vergadering de salarissen niet vaststelt. Dhr de Bakker vindt het voor den veilingmeester niet prettig, dat verleden jaar de salarissen van administrateur en keurmeester zijn verhoogd, en van den vei lingmeester niet. De voorzitter antwoordt, dat ver leden jaar aan de betaling van overuren een eind is gemaakt. De salarissen van 't hoofdpersoneel zijn toen eenigszins her zien, maar in feite was er toen een ver laging. Het bestuur is verantwoordelijk voor den goeden gang van zaken. De alge meene vergadering moet niet de salarissen bepalen. Het bestuur is overtuigd, dat het in overleg met de ambtenaren tot een ver laging komen moet. Dhr Elenbaas vindt het kortzichtig om vorig jaar nog vaste salarissen te ver- hoogen. De voorzitter zegt nogmaals, dat het bestuur met de gemaakte opmerkingen rekening zal houden. Dhr Korstanjete 's-Heer Abtskerke vraagt of een kweeker het recht heeft minimum-prijzen voor zijn producten te stellen. De voorzitter antwoordt eerst ont kennend maar later bevestigend. Dhr D u v e k o t merkt op, dat dit voor de kleine veilingen moeilijk gaan zal. Wel is het voor de groote veilingen mogelijk. De voorzitter deelt verder mede, dat het Bestuur tegen den laagst moge lijken prijs karton en inpakpapier be schikbaar zal stellen. Kranten moeten niet meer gebruikt worden. Dhr G. de Dreu vraagt een billijker regeling voor de aardbeienchips. De voorzitter zegt overweging toe. Verder deelt Spr. een en ander mede over de elite en andere veilingen. Deze elite veilingen zuilen ook tot pruimen en an dere producten worden uitgebreid. We moeten zorgen voor eerste kwaliteit fruit. Dan houden we het best het Amerikaan- sche fruit buiten ons land. Dhr G. P. Vogelaar Sr. doet nog eenige mededeelingen over de normaal veilingen die tusschen de elite-veilingen en het ongesorteerde ingeschoven zullen worden. Fruit, dat wel goed, maar nog niet van de elite-kwaliteit is, zal op de normaal-veilingen worden gebracht. Dhr Almekinders zou graag zien, dat de koopers wat beter voor de kisten zorgden. Dhr Du v e k o t deelt nog mede, dat dit jaar 100.000 nieuwe chips zijn besteld. De leden gaan bij een tekort aan chips voor. Dhr Korstanje pleit voor verplicht veilen, waarvan men in Zuid-Holland de groote voordeelen heeft gezien. Het is in 't belang van de leden en van de veiling. De v o o r z i t ter antwoordt, dat ook het Bestuur hiervan overtuigd is. Maar nog niet de meerderheid van de leden. Spr. hoopt, dat dit spoedig het geval zal zijn. Hierna sluiting der vergadering. 'Gratie verleend. Gelijk in dertijd gemeld, was de cverwegwachteres E. ter zake schuld aan het bekende spoor wegongeluk bij den overweg tusschen Blerick en Grubbenvorst, waarbij een autobus door den trein werd gegrepen, tot een maand gevangenisstraf veroor deeld. Beschikkende op een door haar raads man mr F. J. M. Nederveen te Eoer- mond, en door de Federatie van R. K Vrouwenbonden in Nederland ingediend verzoek om gratie, heeft H. M. de Ko ningin de straf van een maand vermin derd tot een week. Een simulant. De politie te Gouda heeft aan het station, juist op het oogenblik dat hij in den trein wilde stap pen, aangehouden een Rotterdammer die, terwijl hij dronkenschap simuleerde, uit den winkel van een horlogemaker aan de Gouwe een aantai dames- en hasraahorlc»- ges had gestolen. De horlogemaker ontdekte eerst nadat de Rotterdammer zijn zaak verlaten had, den diefstal. Hij stelde terstond de politie van zijn bevindingen op da hoogte, met het bovenomschreven gevolg. Het gestolene werd in de zakken van den man teruggevonden. Valschheid in geschrif- t e. Verdacht van valschheid in geschrifte ten nadeele van de N.V. Philips te Eind hoven, gepleegd in de jaren 1930, 1931 en 1932, waarbij deze firma voor een be drag van f 5000 benadeeld werd, is door de gemeente-politie uit Eindhoven voor den Officier van Justitie geleid de 36- jarige kantoorbediende M. P. A. F. te Eindhoven. Na door den rechter-commis- saris te zijn gehoord is hij ingesloten in het huis van bewaring. De arrestatie van R. H e y n e. Naar wij vernemen is de ac countant R. Heyne, die door de Haagscho politie is gearresteerd, ter zake van het verspreiden van den open Brief aan Dr K. G. Kröller, waarin o.a. een zinsnede voorkwam, welke beleedigend werd ge acht voor den Minister van Justitie, in tegenwoordigheid van den Off. van Justi tie, alsmede van den verdediger, Mr. Tj. Mobach, door den rechter-commissaris verhoord, waarna hij', na het onderteeke nen van een verklaring, waarhij hij zich verbond zich van verdere voor de politie en justitie beleedigende qualificaties te onthouden, op vrije voeten is gesteld. Smokkelen van varkens. Wegens de den. l&aistea tijd sterk toene mende srrtaïkslari} van varkens r&n No- derland naar Duitschland hebben de Duit- sche autoriteiten opdracht gegeven, dat alle varkenshokken in de onmiddellijke nabijheid van de grens moeten worden afgebroken. Gebleken is, dat honderden varkens over de grens gedreven worden, die dan door tusschenkomst van Duit- sche boeren van de hand gedaan worden. Een ongolukkig begin. Te Leek werd de auto, waarin een pas getrouwd paartje naar huis reed, aange reden door een vrachtauto, met het ge volg, dat de luxe-auto van voren geheel vernield werd. De passagiers kwamen er goed af. De aanhouder wint. In de gehouden verga <i>- tag van den raad der gemeente Didai rd besloten een steunregeling te ontv pen voor werkloo zen, die niet bij de werkverschaffing kun nen warden geplaatst. Toen de voorzitter er op wees, dat de minister dit besluit wel niet zou goed keuren, daar de Kroon reeds een besluit in dien geest had vernietigd, zeide een der wethouders, dat men toch maar moest doorzetten. Toen spr. vroeger 'n vrouw zocht werd hij wel tien keer door haai afgewezen, maar tenslotte heeft zij toch „ja" gezegd. De aanhouder wint. Weer kans op oen raad. Het Limburgsch dorpje Mesch, dat thans zonder gemeenteraad is, heeft weer kans op een nieuwen Raad. Gelijk men weet, was er bij de laatste verkiezing slechts één lijst, met acht can- didaten ingediend, van wie er zes niet tijdig hun geloofsbrief inzonden. Naar verluidt, zouden deze thans een schrijven ontvangen hebben, dat ze alsnog het raadslidmaatschap aanvaarden kun nen. Er wordt echter aan getwijfeld, of de voor het raadslidmaatschap bevoegde can- didaten genegen zijh het raadslidmaat schap te aanvaarden. APRIL-INDEXCIJFERS VAN DEN LANDBOUW. Scherps daling der vlesschprijzen. Thans zijn verschenen de index-cijfers ven den landbouw over de maand April, zoowel vergeleken bij de vóór-oorlogsjaren, ais bij de vóór-crisisjaren. Tot een goed begrip der zaak zij er nogmaals op gevre ten, dat de prijzen in genoemde perioden zijn gesteld op 100 en dat de indexcijfers dus aangegeven, in welke mate die prij zen thans lager zijn. Wanneer men dus ziet, dat 'het indexcijfer voor varkens- vleesch op basis 19101914 t'hans 41 be draagt en op basis 19241929 thans 23, dan beteekent dit, dat varkensvloesch in de afgeloopen maand April voor eiken gul den, dien 'het voor den oorlog opbracht, thans slechts 41 cent geldt; en voor 'eiken gulden, dien hel in de jaren 19241929 kostte, thans slechts 23 cents oplevert. Bovendien wijzen wij er op, dat voor aardappelen, boter, kaas, consumptiemelk en eieren als basis werd aangenomen de gemiddelde prijs in dezelfde maanden (dus April) van de vergelijkingsperiode, dit vanwege de seizoen-schommelingen van de prijzen dezer producten. Basis Basis Mrt. Apr. Mrt. Apr. 1910/1914 1924/1929 Tarwe124 124 87 87 Rogge 72 81 47 S3 Gerst 72 86 54 64 Haver 85 87 62 64 Erwten 82 88 60 64 Stamboonen 47 42 32 29 Vlas 61 56 40 37 Koolzaad 96 101 57 61 Ka» wijia&d 70 71 56 56 Geelmosterdzaad 71 80 44 50 Blauwmaanzaad 59 61 Aardappelen X 97 90 59 58 Aardappelmeel 68 67 49 48 Stroo 46 54 «18 45 Suiker 52 49 49 46 Indexcijfers Akkerbouw producten 81 80 56 56 Rundvleesch 88 83 70 66 Varkensvleesch 50 41 36 29 Schapevleesch 79 76 60 58 Boter X 70 76 47 51 Kaas X 75 64 49 46 Melk X 49 47 Melkproducten 57 53 Eieren X 83 70 53 48 Indexcijfer Veeteeltpro ducten 73 68 51 49 Indexcijfers landbouw producten 75 71 52 51 Maïs 64 65 42 43 Lijnkoeken 68 63 52 49 Stikstof (Chilisalpeter) 65 64 60 60 Stikstof (Zwav. Amm.) 27 26 33 33 Stikstof (Kalksalpeter) 57 55 Phosphorzuur (Superff.). 75 74 69 68 Idem (Thomasmeel) 76 74 68 66 Kali (Kaïniet) 97 97 104 104 Arbeidsloon 194 194 95 95 De prijsstijging van de granen beeft zich in de afgeloopen maand voortgezet. Hierbij dient rekening te worden gehouden met de omstandigheid, dat in dezen tijd van het jaar gemeenlijk een stijging van de graan prijzen valt waar te nemen. In het indexcijfer voor de tarwe is de steunende werking der Tarwewet verdis conteerd. Ook de prijzen van erwten, koolzaad, mosterdzaad en blauwmaanzaad gingen omhoog. Het stroo is zelfs belangrijk in prijs gestegen, hoewel 'het indexcijfer nog steeds laag bleef. De prijzen van stamboo nen, vlas en suiker zijd gedaald; in de cijfers voor aardappelen en aardappelmeel 1 kwam weinig verandering. Het indexcijfer voor de 'groep aUwtbouwprodvsCtpa blsaf ongewijzigd. Behalve wat de boter aangaat, waarvan het indexcijfer in de afgeloopen maand hooger was dan in Maart, zijn alle index cijfers voor alle veeteeltproducten en dientengevolge ook het betreffende groeps- indexcijfer gedaald. De iarwe-opbrengst verdubbeld. De officieele raming van de Gentraio Tarweorganisatie, n.l. 107.200 H.A., met een opbrengst van 318.500 ton tarwe, zal nog met ten minste 10 pet. worden over troffen. Het gemiddelde tarwe-areaal van 1923 tot en met 1930 was iets moer dan 55.000 H.A. en de opbrengst daarvan heeft de Tarwewet willen steunen, n.l. 60.000 H.A. Thans heeft men echter het dubbele van het maximaal te steunen oppervlak. Er zullen spoedig maatregelen moeten worden getroffen, want het zal waarlijk geen kleinigheid zijn om 350.000 ton tarwe te plaatsen, waar slechts ruimte is voor 185.000 ton. Volgens de meelfabrikanten en bak kersorganisaties is het broodverbruik reeds met 1015 pet. gedaald en moet door een steun aan de veehouderij en door den algemeenen achteruitgang der con junctuur een verdere daling worden ver wacht van het broodverbruik, gepaard gaande met een stijging der consumptie van havermout, gort, roggebrood enz. Doch dan zal ook de thans bestaande plaatsingsmogelijkheid der regeerings- tarwe, n.l. 185.000 ton, naar rato dalen, b.v. tot 160.000 ton, althans hij een on veranderd maalprocent van 251 Terwijl er na aftrek van zaaitaxwe, ongeveer 320.000 330.000 ton, dus het dubbele, zal zijn. Teeken des tijds. Een boer te Ouder-Amstel, de heer J. P. de Dood, bracht tien varkens naar de Amsterdamsche markt, die tezamen wo gen precies duizend k.g. Hij beurde daar voor „schoon" f 176.78, dat is dus gemid deld nog geen negen cent per pond levend gewicht of f 17.68 per varken. De nota zag er als volgt uit: 9 varkens: 90, 105, 108, 89, 90, 87, 121, 102, 97, is 889 f 0.24 per k.g. f 213.36 1 varken 111 a f0.22 f 24.42 Totaal f 237.78 Daarvan gaat af per varken: Invoer f 3.50 Drijfloon f 0.20 Marktgeld f 0.30 Slacht- en Halgeld f 1.35 Draag- en Weegloon f 0.50 Fonds (slachtverzekering) f 1.25 f7.10 10 X f 71.— Resteert: f 166.78 Komt bij: 10 carweien (slach taf vallen) f 1 f 10. f 176.78 Wanneer men deze cijfers eens even nader beziet, dan blijkt, dat hij f 71 onkos ten moest betalen op een totale bruto- ontvangst van f 237.78 f 10 f 247.78, dat is dus 28 K pet. of wel de waarde van drie varkens. Vergeleken met de netto ontvangst is het natuurlijk nog veel erger, want te genover de f 177, die hij1 ontving stonden f71 verplichte onkosten. En de vervoer kosten van Ouder Amstel naar Amster dam zijn niet meegerekendi (Hbld.) Kulken-voederlng. Gaat de natuur boysn do loer? Hoe werkt het Instinct? Vorige keer vermeldde ik iets omtrent de nieuwere gegevens inzake kuikenvoe- dering, daarbij wijzende op het groote be lang eener juists varhouding der minera- len (vooral kalk en phosphorus) onderling en de hoeveelheid mineralen, ie het kui ken per dag opneemt. Niet ai te grove fouten in de mineralen laten rich door toevoeging van levertraan weer verhelpen, daar levertraan in het lichaam regelend werkt op de stofwisseling der mineralen. Van een geheel andere methode om te bepalen wat kuikens noodig hebben is een Amerikaansch proefstation uitgegaan. Men gaat hierbij van het volgende standpunt uit: Het wilde hoen zoekt in de natuur wat het noodig heeft en weet bij instinct het voedsel zoo te kiezen, dat het voor zijn lichaam het beste is. Bezit nu ons moderne kuiken dit natuurinstinct ook nog en kan het uit verschillende soorten voedsel zelf kiezen wat voor den groei het beste is? En als nu ons moderne kuiken dit oer-instinct nog bezit, hoe kiest het dan zijn voedsel, hoeveel eiwit, koolhy draten, vetten, mineralen enz.? Bij kippen heeft men al verschillende malen dergelijke proeven genomen en bleek zelfs, dat sommige onderzoekers met de z.g. „vrije keuze"-methode nog beter leg kregen dan met gemengd meel. On langs werden daaromtrent in het proef station op de Philippijnen mooie proeven genomen met mais, maïsmeel, coprameel, rijstzemelen en garnalenmeel. Welnu, bij de laatste proeven met kui kens nam men Wit Leghornkuikens, om dat men bij deze kuikens de meeste gege vens bezit omtrent den normalen groei per week. Zoodra de kuikens droog waren, werden ze gevoerd. (Let hier even op le zer, deze methode, om direct te voeren als de kuikens droog zijn en etenstrek hebben, wordt meer en meer toegepast. Het laten hongeren der kuikens gedurende een of meer dagen blijkt eer schadelijk dan nut tig te rijn). Nu liet men de kuikens de keuze ttunohiui osn aantal rioiksa mat te volgende grondstoffen: maïsmeel, tarwe zemelen, tarwegries, gedroogde karnemelk gedroogde ondormelk, diermeel, alfalfa- bladmeel, beendermeel en zout, terwijl men in het drinkwater levertraan mengde in ze de noodige vitaminen toe te dienen. Deze grondstoffen werden genomen, omdat ze ook in een Amerikaansch opfok- voer voorkomen en men dus precies de resultaten kon vergelijken tusschen de „vrije-keuao-methode" en de „meng-meel- methode". Nu zal ik u niet met alle cijfers der acht weken lastig vallen, doch geef in onder staande tabel alleen de cijfers van de eer ste twee weken en van de achtste week. Deze cijfers zijn berekend zoowel in gram men als in procenten en we krijgen nu het volgende: disijJ H -j Ol n t- CO (t r- TH fjS l> có ri «O CÓ iri d 0g i 3 H n eg g i* (M CO CO - O C33 O H V-igvco - o o QÖ T~i CO 6> «7» 1 a a f O 11 O vH O Ê-i 3 35 h-R w 3 a g s co N Voerverhruik in de verschillende weken (le8e week) resp.: 9295, 15280, 23915, 23125, 32000, 33600, 41690. We zien, hoe de tabellen per week over al stijgen, maar we zien tevens hoe merk waardig de procenten der voedingsstoffen varanderen al naar do kuikens ouder wor den. Let eens op: in de eerste week 20.5 pet. maismeel; in de achtste week 47.1 pet. In het begin 27.8 pet. tarwezemelen, later slechts 3.1 pet. Nog interessanter wordt het, als we een volgende keer de scheikundige samenstelling van dit voer gaan berekenen per week en dan zullen we zien, hoe de kuikens instinctmatig hun eiwit, koolhydraten enz. naar behoeften gaan wijzigen met den leeftijd. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze ahonnó's worden gezonden aan Dr te Hennepo, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn Zaterdag 14 Mei j.l. failliet verklaard: Jacob Zwartepoorte, koopman in ma nufacturen te Goes, Piccardstraat 61. R.- Gomm. Mr J. W. Zijlstra, rechter. Cura tor: Mr C. M. Kegge, advocaat te Goes. Nicolaas Klip, electricien te Goes, Pic- cardstraat 46. R.-Gomm. Mr A. van der Hoop, rechter. Curator Mr G. M. Kegge, advocaat te Goes. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Als achippor een rijkskanaal bevarende zijn naam niet op zijn vaartuig hebben: A. K. te Rotterdam f 5 of 5 d. h. Schelde bevi^schen zonder te zijn voor zien van een consent; R. te 'öïleeren- hoek, f 3 of 3 d. h. Te Go«s op straat voetballen: H. S. to Goes 13 of 1 w. tuchtsch., B. S., aldaar, een berisping. Zich met een schietgeweer isi het veld bevinden zonder dat men voorzien is van een jac-Ltacte: J. R. te 'a Eecranhoek geen straf toegepast en wild vervoeren in ge sloten jachttijd: J. R., aldaar, geen straf toegepast. Bovenstaande overtredingen door mis bruik van gezag uitlokken: D. S. te Bors- sele 2 maai f 25 of 2 maal 25 d. h. en be vel tot uitlevering van het geweer of 10 d. h. Eieren van waterwild zoeken: J. W. te 's Heer Arendskerke f 10 of 10 d. h. Als getuige na behoorlijk te zijn opge roepen niet als zoodanig verschijnen: J. R. te Warnsveld f 10 of 10 d. h. Zonder vergunning loopen op eens an ders grond: J. d. P. te Hoedekenskerke vrijgesproken. Met motorrijtuig zonder geldig rijbewijs rijden: G. G. te Middelburg, L. P. te Am sterdam f 5 of 5 d. h. Zonder noodzaak fietsen over de lin kerzijde van den weg: F. L. E. 3 of 3 d. h., P. H. te Ovezande, f 3 of 1 w. tuchtsch. Rechtbank te Middelburg. Zekere P. F. G., 20 j., arbeider te Hon- tendsse, had zich te verantwoorden ter zake dat hij door listige kunstgrepen de afdeeling Terhole van den R. K arbei dersbond Sint Deus dedit, waarvan hij lid was en waar hij als werklooze stond inge schreven, heeft bewogen hem een werk- loozenuitkeering uit te kceren over 24 en 25 Februari 1932, ofschoon hij op die uitkeering over die dagen geen recht had, omdat hij die dagen gewerkt had. De officier van Justitie vond het door verdachte gepleegde feit ernstig en een strenge straf hier op zijn plaats. Hij eischte twee maanden gevangenis straf.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6