lOEK DE ZEEUW ing :der. tweede blad. gij dwaas gen. Uit de Provincie. f 0.35 - 0.85 - 1.50 - 2.90 - 5.75 •10.50 ïfoon 376 tN 7, Bureau Brieven uit de Residentie. FEUILLETON Veillngsvereenlglng Zuid-Beveland te Goes. reken SS SS SS |iz. met bij van 8 tO( ieze ook in lauto franco larkensworst i Spek 15 ct. kei 3 K.G. HESSEN, lelburg. Zand. Jerwagen, ook in Jij, Abeele. strekt 30 ct. per ct. per KG. Pieterstraat, SER cuitbakkerij tsing. lanenburg", VAN DINSDAG 17 MEI 1932, Nr 190. Het valt niet mee, om tegenwoordig Mi nister te zijn. "We hebben nu ook een Minister van Economische Zaken en die kan stellig zijn plezier als Minister wel op, al blijft hij er nog vroolijk en gezond bij. Denk maar eens aan het vraagstuk der contingentee- ring. We hebben een crisis-invoerwet, die dan bedoelt bij overmatigen invoer van bepaalde producten den invoer ervan te beperken. Natuurlijk is dat een nood maatregel in abnormalen tijd. Ik verwonder er me altijd weer over, dat er nog zijn, zelfs menschen, die mee- nen, dat ze tot de „leiders" van ons volk behooren, die vanuit hun studeerkamer decreteeren, hoe het wezen moet en hoe het gaan moet. En zoo is het en zoo gaat het dan juist niet. Ook bij de contingen- teering ziet men dat. Er zijn menschen, die zoo goed zijn welwillend te aanvaar den, dat in dezen abnormalen tijd het ab normale middel der contingenteering niet gemist kan worden, maar ze zeggen: het moet niet, of bijna niet gebruikt worden. Natuurlijk zijn er ook anderen. Zij be ginnen (gelijk trouwens meer in het leven gebeurt) het abnormale als normaal te beschouwen en zeggen: contingenteer er toch op los, vooruit! Nu zit onze Minister van Economische Zaken daar zoo wat tusschen. Hij is de verantwoordelijke Bewindsman, die moet zoeken naar het juiste, het te verantwoor den midden. Daar is meer dan de wijsheid van Salomo voor noodig. Want, om te be ginnen, is er geen enkele contingentee- rings-maatregel, die geen schade doet, hetzij in het eigen land, of daarbuiten. Daaraan is niet te ontkomen. Belanghebbenden bij een bepaald arti kel, of bij bepaalde groepen van artikelen, die last hebben van overmatigen invoer, of meenen te hebben, oefenen, gepast en ongepast, allen aandrang op de Regeering uit, om hun artikel, of artikelen gecontin- genteerd te krijgen. Dat is te begrijpen. Maar even goed is het te begrijpen, dat anderen, die zich door zulk een contingen teering van den invoer van een bepaald artikel, in hun belangen geschaad zien, of meenen, dat er vrees bestaat voor schar de hunnerzijds, in verzet komen. De Regeering moet ten slotte besluiten en de verantwoordelijkheid dragen. Zij moet alle belangen tegen elkaar afwegen en die zijn dikwijls niet weinige. Er zijn menschen, die zulke kwesties uitmaken bij een kopje thee of koffie en 'n sigaar en dan alleen letten op hun eigen belang, of dat van hun gToep. Dan zijn ze natuurlijk spoedig gereed. Maar al te vaak vergeet men daarbij, dat ons land op de export is aangewe zen. En juist, omdat onze export zoo ge knakt wordt, moeten wij noodmaatregelen nemen en één daarvan is de contingen teering van den invoer. Ik ben heusch geen vrijhandelaar door dik en dun; dogmatische vrijhandelaars vindt ik even gevaarlijk als dubbel door gehaalde protectionisten. Maar dit is wel zeker, dat het voor een land als het onze verreweg het beste is als voor den export overal in de wereld de deuren en de ra- -h .ae men wagenwijd open staan. Ze worden nu s' jeds meer gesloten, hier en daar bijna hermetisch. Men kan dat dwaas vinden en nog veel meer, maar daarmede helpt men het feit als zoodanig niet uit de wereld. En men moet er mee rekenen, of men wil of niet. Ook nog om belangrijke andere reden, dan wij reeds aangaven. En dat is het eenigszins op peil houden van onze eigen bedrijven. Daarmede zijn de grootste be langen gemoeid, veel grgoter dan men zich wel eens realiseert. Er zit ook een groot stuk bestrijding der werkloos- heid in. Zoo moet de Regeering waakzaam zijn en steeds naar alle kanten uitzien. Het re gent adressen, van alle kanten dringt men Vrij naar het Engelsch. a-, 43.) o— Toen de volle beteekenis van die woor den tot Harry doordrong, begonnen de muren rond hem te draaien. Hij stond öp en wandelde naar de safe. Het telegram moest geheim worden gehouden. Met moeite slaagde hij er in, het in zijn pri vé laadje te leggen, den sleutel pm te draaien en dien er uit te trekken. Alle kracht scheen hem te ontzinken. Het bloed klopte in zijn hoofd, of het er uit wou springen. Tegen de safe geleund, trachtte hij te denken. Er was beslist iets, dat hij nog niet gedaan had, dat hij zoo spoedig mo gelijk moest in orde brengen. O ja, die verschrikkelijke papieren on der het vloeiboek. Wat scheen zijn lessenaar ver weg te staan en wat donker werd het! Hij voelde langs de muur naar het knopje van het electrisch licht, vond het, wilde er zich aan vastgrijpen en viel. Op handen en voeten kroop hij naar de lessenaar. Eindelijk was hij er en zich op, zij moet altijd weer het hoofd koel houden. En dat valt heusch niet mee. Daarbij komt dan ook nog, dat zij te doen heeft met het Parlement en dat maait haar het leven waarlijk niet ge makkelijker. Ter onzaliger ure heeft men als een soort „rem" bedacht, dat de Re geering elx contingenteeringsbesluit door een wet moet vastleggen, die de goed keuring van het parlement behoeft. M.a.w. dan kan eerst de Tweede en daar na de Eerste Kamer, eerst schriftelijk en dan nog mondeling, haar licht eens laten schijnen. Dat is wel een echte „rem", want net zoo min, als men in 'n politiek college als de Kamer salariskwesties behoorlijk kan bespreken, net zoo min kan men het er de contingenteeringsmaatregelen doen. Het gros der Kamerleden kan niet beoor- deelen, of voor 'n bepaald artikel, of voor bepaalde artikelen, den invoer moet be perkt worden. Dat kan ik ook niet. Even min, of het contingent van 70 of 80 pet. moet worden. En van hen, die er over spreken, zegt de één van een bepaald ar tikel: contingenteering van den invoer is beslist geboden, de cijfers wijzen het uit, en de ander zegt met veel overtuiging: contingenteering van den invoer is niet geboden, de cijfers wijzen het uit. Weet u, wat ik dan zeg? Dit: gooi het maar in m'n pet, dan zal ik het wel eens uitzoeken. Dan ben ik blij, dat we een Regeering hebben, die haar verantwoordelijkheid ge voelt en geen gekke dingen zal doen. Die ook beschikt over bekwame adviseurs. Haar vertrouw ik inzake onze econo mische politiek in ieder geval geruster de leiding toe, dan sommige politiekers in het parlement, die over deze dingen pra ten, als een bekend dier zonder kop en alleen maar één geluk hebben en dat is, dat ze niet uit behoeven te voeren, wat ze als de grootsche wijsheid beweren. Hier bestaat, helaas, het gevaar, dat een land door de veelheid der raadslieden te gronde gaat. J. H. Zendingsdag. Tweeden Pink sterdag werd een door de Geref. Kerken in de Classis Middelburg uitgeschreven Zendingsdag gehouden nabij de welbeken de hofstede: „Korenbloem" te Seroos- kerke. Ds D. S c h e e 1 e te Middelburg opende deze bijeenkomst en deed verschillende mededeelingen over het zendingswerk op eigen zendingsterrein. Ondanks de zorgen in verband met de ongunstige tijdsomstan digheden, verminderen der subsidies en bijdragen, is er toch ook zooveel zegening op te merken. Ondanks de tegenwoordige financieele crisis werd het Zendingshos pitaal opgericht, groeide de Javaansche gemeente, kan het prachtige sociale werk wat te Blondo verricht wordt, ongestoord doorgaan. Spr. legt er den nadruk op, dat donkere tijden vaak geestelijke opwekkin gen brengen en wees voorts op de roeping der geloovigen, mede te werken tot 't uit dragen van het Evangelie tot aan 't uiter ste aarde. Ds J. F. Colenbrander te Vrie- zenveen, die vroeger op Soemba werkte, sprak van den moed die er voor noodig is, juist in dezen tijd, Zendingsdagen te houden. Als we evenwel vasthouden aan Gods beloften, die getuigen, dat Hij Zijn volk niet verlaten zal, is dit ons een aan sporing. Spr. wijst er op, dat, als de heiden van de afgoden tot den levenden God wordt gebracht, dit een omkeering teweeg brengt in heel de levensopenbaring en dus van veel beteekenis is voor het tijdelijk leven, maar van ontzaglijke beteekenis voor de eeuwigheid. Immers, de verwachting van Jezus' wederkomst en de vervulling van al Gods beloften leeft nu ook op Soemba en Java en wie weet wat 't voor 'n inlander be- teekent, om zijn verwachting van de af goden vaarwel te zeggen voor het vertrou wen op den levenden God, moet erkennen de kracht van het Evangelie. Hij wekt daarom tot een trouw medewerken in eigen kring aan het heerlijk zendings werk op. Dr J. van Lonkhuyzen te Zierik- zee zegt, dat thans een leger van Zende lingen werkzaam is voor de verbreiding van Gods Evangelie. Volgens de statistie- aan de rand vastgrijpend, trok hij zich op en grabbelde naar het doosje lucifers. Hij slaagde er in er drie uit te nemen en streek ze tegelijk aan. Dan, met veel moeite zijn evenwicht bewarend, lichtte hij het vloeiblad op. Het gleed hem uit de vingers, viel van den lessenaar en sleepte de papieren mee. Harry stond er een oogenblik met ver dwaasde oogen naar te kijken, trachtte te bukken en viel met een smak voorover. HOOFDSTUK XIV. Op den morgen na den bruiloft stond de eerwaarde John Clement op in een vToolijke, luchthartige stemming. Kort na middernacht waren hij en zijn volgeling Steve thuisgekomen met den berouwvol- len, beschaamden deserteur Peter Lander; en nu, voorloopig bevrijd van financieele zorg door de cheque van Robert Barker, voelde de dominee, dat God genadig neer zag op zijn werk. „Een brief is zöo koud," overdacht hij, „ik zal vanmorgen naar mijnheer Bar ker toegaan en hem vertellen, wat hij voor ons allen gedaan heeft. God zegene hem!" Het hoofdkantoor van de N.V. Cast Country was in Glasgow gevestigd en besloeg meerdere groote gebouwen, van buiten ouderwetsch, van binnen gemoder niseerd, in één van de vele straten tus- ken zijn thans 29188 Europeesche en Ame- rikaansche protestantsche zendelingen over de wereld werkzaam, zijn er 4990 Zendingsposten, 151.000 inlandsche hel pers, w.o. 10.000 volslagen predikers, 1157 Zendingsartsen en voorts vele zendings hospitalen en gestichten van barmhartig heid. Ruim een half millioen kinderen worden op de Zendingsscholen onderwe zen en per jaar wordt ruim 200 millioen gulden voor de Zending uitgegeven. Wij verwachten het niet van getallen, maar het vervult ons met dankbaarheid dit te kunnen zeggen, en op de vraag of de Zen ding toekomst heeft, antwoordt spr. beves tigend, daar Gods beloften zeker zijn en Hij in Zijn Woord zegt, dat uit alle vol ken zullen toegebracht worden tot Zijn volk. Ds Scheele dankte de sprekers en allen, die hadden medegewerkt dezen dag te doen slagen, w.o. ook het fanfarekorps van Serooskerke, dat het muzikale gedeel te voor zijn rekening had genomen. De opkomst was niet buitengewoon groot. VEEL STORING OP KORTE GOLF? Vrijwel elk toestel kan verbeterd worden. J. M. Polderman, Goes, Tel. 129. (Adv.) Vlissingen. Door een agent van politie is alhier aangehouden een 50-jarige man, die voorgeeft werkloos te zijn en geen vaste woonplaats te hebben, die op den openbaren weg alhier aan de jonge ma^- rine-matrozen van de opleiding envelop pen uitreikte, waarin zich zoogenaamde militaire zakboekjes bevonden, welke zak boekjes bij nadere beschouwing een ver heerlijking van het communisme bevat ten en opruiende taal prediken. Op last van den commissaris van poli tie is de aangehoudene in verzekerde be waring gesteld, terwijl de zoogenaamde zakboekjes in beslag zijn genomen. Wemeldlnge. Alhier wordt gedurende het tijdvak IE—21 Mei 1932 een winkel week gehouden en tevens een etalagewed strijd voor deelnemende winkeliers. Aan deze etalagewedstrijd wordt door 24 eta lages deelgenomen. Een voor dit doel in gestelde jury heeft Vrijdagmiddag j.L 'n keuring gehouden. De jury bestond uit de heeren A. M. Simons, W. J. van Doese laar en J. Steketee, allen te Goes. Gekeurd werd op punten: le. voor de meest ver- koopelijke en 2e. voor de mooiste etalage. Het resultaat was als yolgt Voor de meest verkoopelijke etalage: le prijs de firma J. Burger, 2e. P. Traas, 3e. M. Huijssen, 4e. Wed. J. Felius, 5e. D. J. Lindenbergh, 6e. G. J. de Looff, 7e. J. Laven en 8e. J. J. Ortelee. De firma G. Felius verwierf een prijs buitenmededin ging. Voor de mooiste etalage: le prijs de firma D. Pieterse, 2e. J. A. van Boven, 3e. P. Zandee, 4e. J. J. Ruissen-Harthoorn, 5e. J. Hamelink, 6e. J. de Bourgraaf, 7e. J. Burger-Servaas, 8e. G. Schouwonaar Mzn. Voorts werd aan de firma G. Felius een prijs toegekend ook buiten mededin ging en aan dhr W. Weststrate een prijs voor de meest typische etalage. In de voor de bekendmaking belegde vergadering werd door den voorzitter van het winkelweekcomité dank gebracht aan de jury voor haar medewerking en de winkeliers voor hun arbeid om deze eer ste etalagewedstrijd tot een prachtig suc ces op te voeren. In deze vergadering kwam sterk tot uiting de wensch om een organisatie van de handeldrijvenden in den vorm van een afdeeling Handelsbelangen of een winke- liersvereeniging. Komt hierdoor tot uiting, wat organi satie vermag, eenzelfde succes heeft het muziekconcours op tweeden Pinksterdag alhier te boeken. De eensgezindheid onder de burgerij, de medewerking van B, en W., de groote vrij gevigheid en prijzenswaardige medewer king van dhr J. Lindenbergh Czn, die be langloos zijn schitterenden „Bonzij" boom gaard heeft afgestaan, dit alles alles doet het organiseeren der feestelijkheden in deze gemeente steeds als gesmeerd gaan. Volgens het officieele programma had om 12 uur de ontvangst ten gemeentehuize plaats. In deze bijeenkomst werden de sluizen der welsprekendheid geopend. De burgemeester, dhr Wabeke, verwelkomde de aanwezigen met een rede, die de feest- schen Broomielaro en Argyle-street, de hoofdaders der stad. Van deze gebouwen uit werden voorraden gestuurd naar de vele filialen en hier werden reeds enkele artikelen vervaardigd. „Wij hebben geen tusschenpersoon noodig, van den fabrikant naar den ver bruiker", zette Barker graag op zijn reclame-biljetten, die hij liet rondstrooien in de dorpen, waar hij van plan was een nieuwen winkel te openen. Tegenwoordig kennen heel wat winkeliers die soort phi- lantropie. Maar, als een man zich een weldoener der menschheid wenscht te noemen, is dat zijn zaak; en na een poosje verbeeldt hij zich misschien wel er één te zijn en wordt er misschien wel een wat God's zaak is. Gedurende de kijkjes in het leven van Robert Barker, die nu zullen volgen slechts kijkjes let wel, in het bezig leven van een zakenman moet de lezer één ding niet uit het oog verliezen. Van kind af aan was Robert Barker's streven er op gericht geweest te slagen in 't leven. En met slagen bedoelde hij geld verdie nen, wat we eigenlijk niet eens hadden hoeven neerschrijven, daar de wereld er tegenwoordig zelden een andere beteeke nis aan hecht. Wanneer men spreekt over iemand, die „geslaagd" is in het leven, bedoelt m eniemand, die het gelukt is, gangers in de echte stemming bracht. Deze rede werd beantwoord door den eere-voor- zitter van den Zeeuwschen Bond, dhr H. Blok te Kapalle. Hierna deed de voorzit ter v. d. Bond nog eenige zakelijke mede deelingen, waarna de voorzitter van „O. K. K.", dhr G. W. van Weele, de gelegen heid te baat nam allen te danken voor de hartelijke samenwerking betoond, om dit alles tot een goed einde te regelen. Dhr Blok bood hierop onder daverend applaus den burgemeester dezer gemeente het eerelidmaatschap der V6reenigingen aan. Hierop werd de eerewijn aangeboden, en kon inmiddels aan het uitvoeren door de gezamenlijke vereenigingen van den Bondsmarsch gevolg gegeven worden. Het resultaat der door de Jury, be staande uit de heeren A. Bielen, toonkun stenaar te 's-Gravenhage; W. Landré, com ponist te Rotterdam en B. Verhallen, com ponist te 's-Gravenhage gehouden keuring van de in vier afdeelingen uitgevoerde muzieknummers is als volgt: Vierde afdeeling: „Prinses Juliana", Baarland, 108 punten, 3e prijs; „Ons Ge noegen", Nisse, 117 p., 3e prijB. Derde afdeeling: „Excelsior", Kloetin- ge, 139 p., 2e prijs; „Oefening Kweekt Kunst", Wemeldinge, 118 p., 3e pr.; „Oefe ning na den Arbeid", Middelburg, 149 p., le prijs; „Luctor et Emergo", Zoutelande, 138 p., 2e prijs. Tweede afdeeling: „Gon Affezzione" te Kwadendamme, 154 p., le pr.; „Oefening en Uitspanning", Kattendijke, 149 p., le pr.; „Rillandia", Rilland, 152 p., le pr.; „Ons Genoegen", Kamperland, 157 p., le pr.; „Vlijt en Volharding", Souburg, 156 p., le pr. Eerste afdeeling: „Euterpe", Heihkens- zand, 111 p., 3e pr.; „Mozart", Ierseke, 153 p., le pr.; „Oefening Kweekt Kunst", Borsselen, 98 p., 4e pr.; „Ons Genoegen", Kapelle, 137 p., 2e pr. Afdeeling Uitmuntendheid: „Schelde- galm", Hansweert, 136 p., 2e pr.; „Excel sior", Middelburg, 156 p., le pr. Eere-afdeeling Harmonie: Harmonie „Apollo", Wissenkerke, 166 p., le pr. met lof. Deze vereeniging heeft de wisselbeker weder verkregen. De door den burgemeester van Vlissingen aangeboden medaille werd bij verloting toegewezen aan de muziekvereeniging te Nisse, terwijl de medaille, geschonken door dhr Blok, toegewezen werd aan de vereeniging te Rilland. De lauwertak, aan geboden door de firma G. M. van Diemen te Dordrecht, kreeg de vereeniging te Kwadendamme. Hierna volgden avondconcerten van 6.30 tot 9 uur, gegeven door de vereenigingen „Apollo" van Wissenkerke, de arbeiders- muziekvereeniging „Excelsior" te Middel burg, „Ons Genoegen" te Kapelle en „Vlijt en Volharding" te Souburg. Tot slot volgde naar gewoonte een voor deze gemeente prachtig afgestoken vuur werk. Tot laat in den nacht is er nog prettig feest gevierd. Waarde. Zaterdag 14 Mei speelde de voetbalclub S. S. O. S. I tegen Zwart-Wit uit Ierseke. Zwart-Wit won met 52. Gisteren hield S. S. S. II een voet balwedstrijd met de veteranen. Dit was een spannende strijd. Bij de rust was de stand S. S. S. 2—0. Aan het einde van den wedstrijd was de stand 3—3. Ierseke. Zaterdag speelde Zwart-Wit II alhier tegen Zeelandia HI van Hans- weerd te Ierseke 40 in het voordeel van Zeelandia III. Maandag had een vriendschappelijke wedstrijd plaats op het voetbalveld alhier tusschen Ajax I alhier tegen Zurenborg- Sport II van Antwerpen. De rust ging in met 10 voor Ajax. Eindstand 20 voor Ajax. Na dezen speelde Zurenborg-Sport I te gen Zeelandia van Middelburg. Rust 52, eind 112 voor Zeelandia. De Belgische gasten hebben ook nog een bezoek gebracht aan de Schelde met ver schillende motorvaartuigen, daartoe be reidwillig door de eigenaars afgestaan. Het doet den wandelaar langs Ierse- ke's zeekant vreemd aan, dat hij gekalkte pannen ziet staan of mannen, die bezig zijn pannen in orde te maken voor de oestercultuur. Waar is de tijd, dat milli- oenen dakpannen gereed gemaakt werden voor datzelfde doel; dat langs den gehee- len Scheldeoever van boven van den Dam zich een groot inkomen te verwerven. Men vraagt er niet naar, of hij dat groote inkomen misschien verworven heeft, ten koste van zijn ziel; of hij zijn onderge schikten, zijn debiteuren wel behandelde, zooals het een mensch als Christen be taamt. Neen, die dingen vallen niet on der het woord „geslaagd". We spreken van een dokter, die geslaagd is als hij veel patiënten heeft; van een schrij ver, die geslaagd is als zijn boeken goed verkocht worden; zelfs van een do minee, die geslaagd is! Als hij preekt voor veel menschen, in een groote kerk, tegen een hoog salaris. Aan den anderen kant, om maar eens een geval te noemen als het een ingenieur gelukt, na veel mislukte pogingen van anderen, een brug te bouwen, die een nieuw wereldwonder wordt, dan is hij „geslaagd". De tijd ver strijkt en hij gaat bankroet; dan heet hij „mislukt". Meewarig schudden wij ons hoofd en herhalen het droeve woord. En toch wie is er beter aan toe, die rijke bankier of die arme ingenieur? De rijk aard kan zijn geld niet medenemen, als straks zijn laatste uur slaat; slechts een goed geweten, het bewustzijn, dat wij niet voor niets geleefd hebben, kan ons het sterven verlichten en ons geloof in God bevestigen. Dus Robert Barker's streven was er op gericht te „slagen". Hij vergat niet, dat Ingezonden Mededeellng. Reeds in de kinderjaren moet men er op bedacht zijn, de tanden te 'verzorgen met de goede Chlorodent-tandpasta. Per tube 35 cent. tot diep in den Harden Hoek de witge kalkte pannen rij aan rij stonden en aan iederen inwoner en tot ver daarbuiten werk, ja, veel werk verschaften. Maar dat is nu dertig en meer jaren geleden. In dit seizoen zullen ongeveer 20.000 stuks uit gelegd worden. Dat het niet meer ge schiedt is een gevolg van 'n andere broed- vangmethode, in dit geval de uitzaai van Kokhanen en mosselschelpen, welke me thode den heeren oesterkweekers voordee- liger lijkt. Colljnsplaat. In de Vrijdag 13 Mei j.l. gehouden vergadering van den polder Oud Noord-Beveland, waren 43 van de 51 stemgerechtigde ingelanden tegenwoordig of vertegenwoordigd. Het verzoek tot de overname van een schor werd goedgevon den, indien de eigenaren met f 300 genoe gen wenschen te nemen. De rekening over 1931'32 werd vast gesteld in ontvang op f 99.771,3054, in uitgaaf op f 67.748,15)4, alzoo met een goed slot van f 32.023,15. Besloten werd om aan de huurders van bouw- en weiland over 1932'33 30 pet. en voor de polderarbeiders 20 pet. verla ging toe te kennen, zulks onder voorwaar de, dat de huur op tijd zal worden vol daan. Het bestuur werd gemachtigd het visch- recht in de dijkputten onderhands te verpachten. Aangenomen werd het bestuursvoorstel tot vernieuwing van den Nieuweweg en de Emelissendijk (raming f 90.000) als Rijk en Provincie 75 pet. in de kosten bijdra gen, en de gemeente Colijnsplaat de res- teerende 25 pet. in twintig jaarlijksche termijnen aan den polder terugbetaalt. Het verzoek van den Nieuw Noord-Be- velandpolder, om den oprit vanaf het land van J. F. Dees tot aan den oprit van J. Breure e.a. te verharden, werd ingewil ligd. Het bestuur werd gemachtigd om te trachten wijziging van den ligger op we gen en voetpaden te verkrijgen, en hierop aan te brengen den onderberm van den z.g. Boomdijk. Eveneens tot het aangaan van overeenkomsten tot het uitvoeren van werken ter werkverruiming, en om in het voorjaar van 1933'34 1000 vierk. meter glooiing van zuilenbasalt aan te brengen. De begrooting werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf van f 86.413,09 met een post onvoorzien van f 36.809,42. Aan den waterbouwkundig ambtenaar werd een gratificatie verleend van f 25 voor zijn bemoeiingen bij de werkverschaf fing. Wegens periodieke aftreding van den gezworene, dhr M. de Regt te Kats, werd een aanbevelingslijst opgemaakt, bestaan de uit de heeren M. de Regt, M. W. van Arenthals en H. de Jonge, allen te Kats. Tholen. Gisternamiddag was de schip per O. Saleyn alhier in de Eendracht be zig zijn palingfuiken te lichten, toen hij bij het bovenhalen der lijn ontdekte, dat een lijk mee naar boven kwam. Daar ver moed werd, dat dit het lijk was van den voor 14 dagen verdronken 47-jarigen M. K. uit Halsteren, is direcht de burgemees ter dier gemeente hiervan in kennis ge steld. Het lijk, dat gedeeltelijk verminkt was, is door de familie herkend en vervoerd naar de gemeente Halsteren. Hedenmorgen hield deze vereeniging in de Prins van Oranje te Goes haar alge meens vergadering. De voorzitter, dhr H. A. H a n k e n, opende de vergadering. Het is geen vreug de op 1931 terug te ziqn. Voor 1932 is nog weinig te zeggen. Naar Spr, meent, beloven de vruchtboomen voor dit jaar veel. Spr. wenscht de leden in hun za ken alles goeds toe. Verder memoreert Spr. het overlijden van de twee oudste leden der veiling de heeren Dominicus te Heinkenszand en Okké te Goes en wenscht het bestuurslid den heer Van Harmeien geluk met zijn herstel. De secretaris, de heer v. d. Poest Cle ment, brengt hierna jaarverslag uit. Spr. er nog andere dingen in het leven waren, maar hij meende, dat die van zijn al of niet slagen afhingen. Hij wilde het suc ces dienen tot hij sterk genoeg zou zijn om de rollen te verwisselen en het succes hem moest dienen en tot nog toe had hij daarin voldoening gevonden. Hij had heel wat moeilijkheden overwonnen en hin derpalen uit den weg geruimd. Hij had gewerkt van vroeg tot laat, dikwijls veer tig uur achter elkaar; op geen enkele manier had hij zichzelf gespaard. Alles wat hij bezat, had hij verkregen door zijn eigen geestkracht en volharding. In veel opzichten was hij een man, dien vaders wel aan hun zoons als voor beeld mochten stellen. „Hebt gij eenen man gezien, die vaardig in zijn werk is? hij zal voor het aangezicht der Konin gen gesteld worden; voor het aangezicht der ongeachte lieden zal hij niet gesteld worden." En Barker wist zijn plaats reeds. De menschen, van wien hij kocht eer biedigden hem om zijn groote inkoopen, terwijl ze het land aan hem hadden, omdat hij altijd zoo op zijn qui-vive was en hen prikkelde door zijn kennis van de markten. Hij behandelde deze men schen hooghartig, zooals veel koopers, groote en kleine geneigd zijii te doen in deze dagen van concurrentie, ofschoon ze nederig genoeg zijn als hun beurt van verkoopen komt. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5