Uit de Provincie. Kerknieuws. Kamer uitspreekt, dat het gewenacht is, hoogd. Te ernstiger bedenking moet dit ontmoeten, nu binnenkort ook een verhoo ging van het verplichte percentage bin nenlandsche tarwe zal moeten plaats heb ben. In elk geval is een voorschrift als het hier bedoelde onaanvaardbaar, zoolang geen maatregelen tegen den invoer van brood zijn genomen. De voorstter deelde o.m. mede, dat grondig te onderzoeken, of de toepassing van de Ongevallenwet 1921 wijziging be hoeft en of de daarmede verband houdende bepalingen dier wet, der beroepswet en der wet op de Rijksverzekeringsbank moe ten worden herzien. In de motie noodigt de Kamer den minister voorts uit, een commissie te benoemen met de bevoegd heid, eventueel concrete voorstellen in te dienen, en met vertegenwoordigers erin van de vakcentrales van werkgevers en werknemers. HULP VOOR DE MELKVEEHOUDERIJ De indiening van het ontwerp ten volle gemotiveerd. Bezwaren tegen het menggebod. Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot het tref fen van tijdelijke maatregelen tot hulpver leening aan de melkveehouderij is het vol gende ontleend: Verscheidene leden vonden in de indie ning van het ontwerp, hetwelk diep in grijpt in de verdeeling van het nationale inkomen, aanleiding opnieuw te wijzen op de noodzakelijkheid, dat de regeering ten aanzien van de voorziening in de noo- den, welke de heerschende crisis met zich brengt, de vaste lijn zal volgen. Men zou daarbij prijs stellen op de be antwoording van de vraag, of medewer king zal worden verleend aan pogingen om de voorgestelde steunregeling mede ten goede te doen komen aan de in het zuivel bedrijf werkzame loonarbeiders. Intusschen was men algemeen van oordeel, dat bij de tegen woordige omstandighèden de indiening van een ontwerp als het onderhavige, ten volle ge motiveerd is. Tegen de wijze, waarop in hel ontwerp getracht wordt het beoogde doel te berei ken, werden van meer dan één zijde be denkingen in het midden gebracht. Aller eerst werd er de aandacht op gevestigd, dat de voorgestelde regeling zal leiden tot verhooging van de kosten van het levens onderhoud. In de tweede plaats werd gewezen op de groote bezwaren, welke aan het voorge stelde menggebod van boter en margarine zijn verbonden. Deze maat regel beteekent een groot nadeel voor de margarineproducenten. Deze vermindering van het verbruik zal ten gevolge hebben, dat de margarine-industrie en de aanver wante industrieën, als olieslagerijen en dergelijke, gedeeltelijk zullen moeten wor den stop gezet. Naar schatting zal de ontworpen rege ling een vermindering van het verbruik van oliën en oliehoudende zaden met plm. 20.000 ton per jaar ten gevolge hebben. Ook handel en scheepvaart zullen daan- door opnieuw worden getroffen. Ook gezien uit het oogpunt der boter- productie achten verscheidene leden het menggebod ongewenscht. Het menggebod zal niet nalaten nadee- ligen invloed te oefenen op de reputatie van onze boter in het buitenland, en daar mede op den export van dit product. Tegenover de leden, die de boven weer gegeven critiek op het ontwerp leverden, stelden zich andere, die aan die critiek geenszins alle waarde wilden ontzeggen, doch die de urgentie van de steunverlee- ning aan de melkveehouderij op den voor grond wenschten te stellen. Lang beraad, aldus deze leden, moet in dit stadium ontoelaatbaar worden geacht. Wat de bedenkingen met betrekking tot de productie van den handel in marga rine betreft, mag niet worden voorbijge zien, dat, als een steunmaatregel als de voorgestelde, geheel achterwege zou blij ven, de boter zoodanig in prijs zou dalen, dat allen, die nu margarine consumeeren, zich van het natuurproduct zouden gaan voorzien, waarvan algeheele ineenstorting van de margarine-productie het gevolg zou zijn. De bezwaren in verband met den naam van onze boter kwamen dezen leden niet gegrond voor. Immers, al zal het aantal bij de botercontrole aangesloten bedrijven geringer worden, daardoor zal de controle toch niet minder scherp worden en de in die controle gelegen waarborg niet ver minderen. Men was van meening, dat het meng gebod niet een onmisbaar onderdeel van de ontworpen steunregeling is. Nu daar tegen ernstige bezwaren zijn geopperd, zou dat wellicht kunnen vervallen. Een aantal leden gaf als zijn meening te kennen, dat de voorkeur zou zijn te geven aan een directen steun aan het noodlijdende veehouders- bedrijf uit de staatskas. In dit verband werd van andere zijde nog de invoering van een weeldebelasting ter bestrijding van de kosten dezer directe steunregeling aanbevolen. Verscheidene leden meenden, dat ter te gemoetkoming aan de bezwaren voor de margarine-industrie, aan het menggebod verbonden, dat gebod zou kunnen worden vervangen door een bijzonder recht op margarine te heffen. Eenige leden Btelden de vraag, of niet een oplossing zou kunnen worden gevon den in het opslaan van boter in koelhui zen in de periode van overvloedige produc tie, opdat die tegen beteren prijs zou kun nen worden verkocht in de maanden, waarin de binnenlandsche productie niet in de behoeften van het land kan voor zien. Bij vele leden bestond overwegend be zwaar tegen de in art. 12 aan de regeering voorbehouden bevoegdheid voor te schrij ven, dat gedurende zekeren tijd in het brood melk- of zuivelproducten moeten worden verwerkt. Zij achten het onjuist, dat op deze wijze de broodprijs wordt ver GARANTIEREGELING VOOR DE KIPPEN HOU DER IJ. Verschenen is het voorloopige verslag over het wetsontwerp, houdende een ga rantieregeling ten behoeve van de kippen- houderij. Eenige leden hadden tegen het ontwerp bezwaren van algemeenen aard. Zij merk ten op, dat indien de aandacht zoozeer aan den landbouw wordt geschonken, de billijkheid eischt, dat andere takken van bedrijf, die in nauwelijks geringer moei lijkheden verkeeren, eveneens worden ge steund op dezelfde wijze. Zij vreesden daarvan voor de schatkist onoverkome lijke bezwaren. Andere leden voerden hiertegen aan, dat deze garantieregeling vermoedelijk voor het rijk geen kosten zal meebrengen. Vele leden betwijfelden of deze maat regelen wel doeltreffend zijn. Zal het op- koopen van 100 millioen eieren in een tijd, dat de markten met eieren over stroomd worden, op den eierprijs wel van eenigen invloed zijn? En zal niet veeleer diezelfde hoeveelheid, op de markt ge bracht in den tijd, dat het artikel vrij schaarsch is, den prijs in dien tijd druk ken in veel sterker mate dan deze thans kan stijgen? Een aantal leden drong aan op het verleenen van garantie voor het kalken van eieren in veel ruimere mate, dan de regeering bedoelt Sommige leden drongen ook aan op een- zelfden steun voor de eendenhouders. Groot bezwaar bestond bij vele leden tegen de wijze van uitvoering, zooals de regeering zich die voorstelt. Zij zagen daarin een onbillijke en onredelijke be voordeeling van de leden van de coöpe raties, die zijn aangesloten bij den N.F.F. Verscheidene leden zouden alleen dan met het ontwerp kunnen meegaan, indien op doelmatige wijze ook de vrije mark ten in staat gesteld worden een evenredig deel voor opslag in koelhuizen bestemde eieren te leveren. Gevraagd werd of het niet goed zou zijn den invoer van eieren te contingenteeren. LOOPENDE PACHT-OVEREENKOMSTEN. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het voorstel van wet, houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende pachtovereenkom sten. Vrij algemeen kon men zich met dit voorstel vereenigen, omdat de thans be staande buitengewone omstandigheden, waardoor de vroeger overeen gekomen pachtprijzen in geenerlei verhouding meer staan tot de uitkomsten der bedrijven, zoo wel wat landbouw als veeteelt betreft, het alleszins billijken, dat de rechter de inder tijd tusschen verpachter en pachter be dongen pachtprijzen kan wijzigen, wan neer partijen in der minne de daarin noo- dige verandering willen brengen, waar door die onevenredigheid ophoudt te be staan. Eenige leden hadden tegen het wets voorstel te minder bezwaar, omdat zij verwachtten, dat het, wet geworden, in de praktijk zal blijken slechts zelden noo- dig te zijn. In het algemeen toch zullen de verpachters uit zichzelf de redelijkheid betrachten. Sommige leden waren van oordeel, dat de behandeling van dit wetsvoorstel in de Tweede Kamer weer duidelijk heeft aan getoond, dat een onderwerp, zooals het daarbij betrokkene, niet bij een initiatief voorstel moet worden geregeld, maar dat dit door de Regeering zelve behoort te ge schieden. Gevraagd werd, hoe de rechtspositie der borgen zal worden, indien pachter en ver pachter, naar art. 4, een regeling treffen of indien de Kamer voor crisis-pachtzaken geheele of gedeeltelijke ontheffing ver leent. Een der leden wees er op, dat de ver pachter tot nakoming van allerlei vaste lasten verplicht is. Als een leemte merkte hij het aan, dat het ontwerp niet bepaalt, dat in ieder geval de mindering van de pacht niet zoo ver mag gaan, dat de pachtopbrengst voor de betaling dezer nor male lasten onvoldoende is. Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium. Gis teravond werd te Middelburg in het Militair Tehuis wederom een algemeene vergadering gehouden van de Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium, ter bespreking van het in de vorige ver gadering door den heer A. Janse, Hoofd der Chr. School te Biggekerke, geleverd referaat over „Het kapitaal en ons dage- lijksch brood". Ook deze vergadering was weer druk bezocht en stond onder lei ding van den heer W. A. den Hollander. Door de heeren Cornelisse, Marijs, Me- liefste, de Bruijn, Melse, Jobse, de Lange en Ds Vreugdenhil werden aan den in leider tal van vragen gesteld, zoowel van principiëelen als van practischen aard. Dhr Janse heeft de verschillende vra gen in den breede beantwoord. Spr. noemde de vraag, of we niet eens een ander productiestelsel sullen maken waardeloos. We moeten met de werke lijkheid rekenen. Het huidige stelsel heeft ons gezegend. Dat valt niet te ontkennen. Maar er zijn ook gebreken. Nu moeten we beginnen de fouten te bestrijden bij de menschen door een beroep te doen op het Christe lijk geweten en den eisch van Gods Woord te laten hooren. Wij moeten in elk stelsel de zonde haten en het recht zoeken. Spr. heeft getracht niet het kapitaal, maar God te verheerlijken, niet in de eer ste plaats te wijzen op de groote gevaren van het systeem, maar op de zonde. Er is onrecht en verdrukking. Maar daarop mogen we onze economische cri tiek niet bouwen. De voorzitter dankt den referent voor zijn referaat en de beantwoording der vragen. Er zal wel ruimte over blijven voor meeningsverschil. Maar wij hebben als Christenen over dit onderwerp van gedachten kunnen wisselen. Ds Vreugden hil eindigde met dankgebed. STORING OP 296 METER? Vraagt eens een gratis advies voor verbetering. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Examen typografische vak ken. Door de Leerlingen-Commissie voor de Typografie in het district Zeeland wer den op 9 en 10 Mei de jaarlijksche exa mens voor handzetter en drukker afge nomen. Na onderzoek der ingeleverde proefstuk ken konden 3 leerlingen-zetter en 4 leer- lingendrukxer aan het practisch en theo retisch onderzoek deelnemen. Geslaagd zijn de leerlingen-drukker C. Wouters te Middelburg, J. Harinck te Goes en J. Suurland te Zierikzee. Aan geen der leerlingen-handzetter kon het bewijs van bekwaamheid worden uitge reikt. Het practisch onderzoek werd afge nomen op de drukkerij der firma G. W. den Boer te Middelburg. Prov. Waterstaat. Met in gang van 15 Mei is verplaatst van Ter- neuzen naar Kortgene de technisch amb tenaar van den Prov. Waterstaat, de heer A. L. de Jong, terwijl met gelijken datum is overgeplaatst van Kortgene naar Ter- neuzen de technisch ambtenaar bij dien dienst, de heer J. Mazure. De le luitenant J. H. Koole van het 14e reg. infanterie, werkzaam bij 't Land storm-Verband Middelburg, met stand plaats Terneuzen, wordt met ingang van 1 Juli a.s. overgeplaatst bij het 16e regi ment infanterie te Amersfoort. Aanrijding. Woensdag j.l. om streeks 6 uur heeft op de Nieuwe Vlis- singsche weg, onder de gemeente Koude- kerke een aanrijding plaats gehad tus schen een vrachtauto en een wielrijder. Aldaar is een scholier van de Ambachts school in botsing gekomen met voormelde auto. De jongen heeft een hersenschud ding bekomen en is naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht. De auto is, nadat deze aanvankelijk was in beslag genomen, na onderzoek der remmen, die volkomen in orde bleken te zijn, aan den eigenaar teruggegeven. Naar we verne men treft den bestuurder van de vracht auto geen schuld. Diefstal. Woensdag j.l. is tijdens de afwezigheid der bewoners ingebroken in een woning, gelegen aan den Rijks straatweg tusschen Groede en Schoondij- ke. Een belangrijk bedrag aan geld is ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Middelburg. Naar wij uit goede bron vernemen, is het besluit van den Gemeenteraad tot hef- fingvaninvoerkeurloonen (in verband met den voorgenomen bouw van een abattoir) door Gedep. Staten niet goedge keurd. Goe*. De haven zal voor de gewone on derhoudswerken van Maandag 30 Mei tot en met Zaterdag 4 Juni voor de scheep vaart gesloten zijn. Naar wij bij geruchte vernemen, zou het bureau der vereen, van Ned. Ge meenten aan het Gemeentebestuur mede gedeeld hebben, dat naar zijn meening de gemeente Goes niet verplicht is tot aam- zuivering van het tekort op de exploi tatie van het Gasthuis. I Den leerlingen van de 5de klasse der R.H.B.S. alhier werd door den di recteur der Waterleidingmij. Zuid-Beve land, dhr Van Poelgeest, Woensdagmid dag een busreisje naar het pompstation Ossendrecht aangeboden. Onder diens deskundige leiding werd de geheele in richting bekeken. Gisteravond hield de Vereen, voor Chr. Bewaarschoolonderwijs haar alg. ledenvergadering, tevens ouderavond, die zooals gewoonlijk druk bezocht was. De voorzitter, de heer L. Duvekot Cz., opende de samenkomst op de gebruike lijke wijze en wees op het verblijdende feit, dat de bewaarschool steeds in bloei- enden toestand blijft vérkeeren. Ook uit de verslagen van den secretaris, den heer E. v. d. Zee en den penning meester, den heer J. Laport, klonk een optimistische toon. Herinnerd werd aan de uitnemend geslaagde Kerstfeest- en St.-Nicolaasvieringen, aan het aanschaf fen van gaskachels in de lokalen en de uitbreiding van het aantal leermiddelen. De aftredende bestuursleden de heeren Laport en Van der Weele, werden herko zen. Het hoofd der school, mej. Breel, hield nu een met groote aandacht be luisterd referaat over „Een morgen op de bewaarschool", waarin een alleraar digst idee werd gegeven van het school leven. Mej. S. Jumelet, onderwijzeres aan de school, vertelde iets over de kleinste kin deren op de bewaarschool, terwijl de avond werd afgewisseld door zang en mu ziek van het personeel. De welgeslaagde avond werd door den heer Van der Zee met dankgebed ge sloten. Het elftal van „U. D. van 1875" De venter, dat 2e Pinksterdag alhier tegen Goes I een vriendschappelijken voetbal wedstrijd komt spelen, is samengesteld uit de volgende spelers: Doel: Jonkheer F. G. de Rotte; achter: H. J. J. Weurmann en J. H. Nijbroek; midden: G. Smits, J. O. Huges en Jonk heer P. Y. de Rotte; voor: H. H. Dell, W. J. v. d. Poll, J. H. Sonnenberg, A. S. Scheeffer en G. H. Aalpoel; aanvoerder: A. S. Scheeffer. Arnemulden. Dinsdagmiddag raakte een op 1 Mei 90 personen in de werkver schaffing zijn opgenomen en dat ge durende 4 maanden f 12000 daarvoor is uitgegeven, waarvan 60 pet. ten laste der gemeente komt. Het raadsbesluit, genomen op initiatief van den heer van Schelven, tot wijziging op de heffing van keurloonen (huisslach ting varkens) wordt op verzoek van Ged. Staten ingetrokken. Tholen. Door Notaris D. v. d. Velde alhier, is ontslag aangevraagd als Ont vanger-Griffier van het Waterschap „De Vrije Polders" onder Tholen. In de ver gadering van ingelanden op 9 Juni a.s. zal de benoeming van een nieuwen Grif fier plaats hebben. Aardenburg. Enkele dagen geleden stond in het dagblad van Noord-Brabant en Zeeland een berichtje, dat de R. K. Land- arbeidersbond te Aardenburg zich met 'n De Chr. (Herv.) school op 't Zand (gemeente Koudekerke) vierde dezer dagen haar 25-jarig bestaan. Hierboven een photo van Bestuur, personeel en genoodigden dochtertje van ongeveer 4 jaar van dhr B. v. Belsen Dzn., al spelende in de Louwer- put te water. Doordat het kind luidkeels schreeuwde om hulp trok dit de aan dacht van M. Meulmeester, die daar juist in de buurt werkzaam was. Hij mocht het genoegen smaken het kind te redden. Zoutelande. Dinsdagavond vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig met kennisge ving dhr F. de Witte. Een ingekomen schrijven van de school- vereeniging, waarin verzocht wordt om een bergplaats voor kolen en verbetering van een schoorsteen wordt in handen van B. en W. gesteld. B. en W. deelen mede: a. dat, nu de Rijksontvanger geen zitting meer houdt, op de postkantoren en stations gelegenheid zal gegeven worden, om belasting te beta len. Er is dus geen reden om actie te voeren; b. dat de instructie voor den agent der arbeidsbemiddeling is vastgesteld; c. dat Gedep. Staten de beslissing op het raadsbesluit tot in gebruik geving van gemeentegrond voor den aanleg van een rijwielpad hebben verdaagd; d. dat Ged, Staten de beslissing op het raadsbesluit tot verkoop van gemeentegrond hebben verdaagd; e. dat de Kon. goedkeuring op de verordening inzake de winkelsluitings wet is verkregen. Over het voorstel van B. en W., om het adres van Ooststellingwerf voor kennis geving aan te nemen staakten de stem men nu weer, zoodat dit voorstel is ver worpen. Over het voorstel van dhr Ver- hage om wel adhaesie te betuigen staak ten de stemmen ook. Voor dhrn Koppe» jan, Adriaanse en Verhage. Het voorstel wordt aangehouden. Op voorstel van B. en W. wordt in be ginsel besloten tot het aangaan van een overeenkomst met Middelburg en West- kapelle, inzake hulpverleening bij brand. Verder zal met Meliskerke en Biggekerke onderhandeld worden over het verleenen van hulp. Nieuwe verordeningen op het heffen en invorderen van vergunningsrecht en ver- lofsrecht werden vastgesteld. Op voorstel van B. en "W. werd dit college uitgenoo- digd een verordening te ontwerpen tot ver laging van de belasting op de biljarten tot op de helft van het bestaande tarief. Besloten werd op voorstel van B. en W. de jaarwedde van den agent der arbeids bemiddeling te bepalen op f 15. Zierikzee. In de Dinsdag gehouden Raadsvergadering was de heer Catshoek met kennnsgeving afwezig. Aan den heer B. G. de Mul werd eer vol ontslag verleend als onbezoldigd ambtenaar van den Burgerl. Stand en in zijn plaats benoemd dhr J. G. Lunen- berg. Tegen het adres van V.V.V., om den minister van Arbeid te verzoeken de win kels, evenals in de buitengemeenten, ge durende den Zomertijd, ook 's avonds 9 uur te sluiten, verklaarden zich de hee ren A. de Boer, W. Versteeg en A. v. d. Doe. Het ingekomen voorstel van het be stuur van het Ziekenhuis te Noordgouwe om 20 cent per inwoner toe te staan voor deze inrichting, benevens 6 cent per inwoner voor een bij het Ziekenhuis te bouwen barak voor lijders aan besmet telijke ziekten, werd aangehouden. De subsidie aan de R.T.M. van 10 cent per inwoner werd nu aanvaard en de voorwaarde, dat deze subsidie alléén dan zou worden toegekend, wanneer alle ge meenten op Schouwen-Duiveland deze toelage verstrekten, ingetrokken. Tot tijdelijk wethouder wegens ziekte van wethouder Doeleman werd benoemd de heer P. M. Panny met 7 van de 11 stemmen. De heer Gerritsen verkreeg 3 stemmen en de heer Catshoek 1. request tot den Minister heeft gewend, waarin het mededeelde, dat er in Aarden- burg diepe armoede heerschte en dat het gemeentebestuur niets voor de werkloozen deed. Naar wij uit zeer goede bron vernemen is het juist, dat het bedoelde request is verzonden. Bij een onderzoek door het college van B. en W. alhier ingesteld, is gebleken, dat het dagelijksch bestuur van de afdeeling van bedoelde bond alhier, dat het request had onderteekend, niet eens goed wist, wat ze hadden onderteekend. Het stuk was door hun bond opgemaakt en zij had den hun naam er onder gezet. Ze moesten erkennen, dat het in strijd met de feiten was. Een en ander is aan den Minister bericht. Tegenover de fraaie inhoud van het bedoelde request kan worden modegek deeld, dat de arbeiders alhier eerst 13 weken hebben kunnen „prikken", dat daarna door de gemeente werkverschaf fing is gegeven, en dat sinds 1 Mei een steunregeling in werking is. En dat durft dan toch te spreken van „niets doen". De mentaliteit kenschetsende is wel dit, dat, toen de steunregeling in werking trad en aan de R. K. Landarbeidersbond de formulieren werden gegeven om in te vul len, de penningmeester, die tevens ge meenteraadslid is, deze terugbracht, on ingevuld. Hij wenschte ze niet in te vul len. Als gevolg daarvan kon aan de leden van dien bond over de eerste week van Mei geen steun worden verleend. Deze steun is aan de leden van den Modernen Bond en aan de ongeorganiseerden wel gegeven, daar zij de formulieren wel had den ingevuld. Verdere commentaar bij dit alles over bodig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosternieland-Oldenzijl, Th. A. Vos, cand. te Groningen. Te Nieuw- Beerta, J. Ch. Fritzsche te Bergentheim. Te Noordwolde, J. F. Huisman te Wol- dendorp. Te Scherpenisse, J. Bakker te Bleiswijk. Aangenomen naar St Philipsland, J. W. Verschoor te Nieuw-Weerdinge. Bedankt voor Hellevoetsluis, N. Luyen- dijk te Hoek van Holland. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Midd'eLburg-Vlissin- gen, G. F. Nolte te Harlingen. Particuliere Synode. De Classis Middelburg der Geref. Kerken be noemde tot afgevaardigden naar de op 1 Juni te Goes te houden Particuliere Sy node als primi: Ds A.' G. Heij te Koude kerke en Ds D. Scheele te Middelburg, en de ouderlingen J. Bosselaar te Aagtekerke en Chr. Polderman te Biggekerke; als se cundi: Ds D. Ringnalda te Middelburg en Ds H. A. Wiersinga te Vlissingen en de ouderlingen P. Boon te St Laurens en P. Loof te Middelburg. Beroepbaar. Door de classis Haarlem der Geref. Kerken is met alge meene stemmen beroepbaar verklaard de heer A. F. J. Pieron, cand. Meerweg 45, Heemstede. Het Prov. Kerkbestuur van Drente heeft tot de Evangeliebediening toegelaten den heer C. A. Paap, cand. aan de Rijks universiteit te Leiden. Ds F. Schrale f. Op 56-jarigen leeftijd is overleden ds F. Schrale, Ned. Herv. predikant van Oppenhuizen en Uitwellingerda. Ds Schrale werd in 1903 toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk en stond achtereenvolgens te Otter- Ioq (1908—1906), Valburg (1906—1920)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2