Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. smeeken. Van uit do donjon trokken pro cessies over de velden, die door de droogte bedreigd worden en de boeren bidden urenlang om regen. Binnenland. Hiermede wordt bereikt, dat voor week eind-uitstapjes door gezelschappen van Dhr Lorier zegt, dat de Raad meer malen voor een voldongen feit is ge plaatst. Onderwijs voor twee dubbeltjes, enz. De leider van den verkoop zond ten slotte zijn compag non, ten einde hoogere prijzen te maken. Deze ging naar binnen en bood voor een weegschaal f 20. Buiten steeg een gejoel op, dat een zoo fel protest heteekende, dat de advocaat het niet geraden achtte, met het inkoopen verder te gaan. En het ging weer door met aanbiedingen van 10 en 20 cent. In het geheel bracht de verkoop f35.40 op. New-York 2.40*—2.47. Korte berichten. In de Alpen heerscht weder een echte wintertemperatuur. Op den Nebelhorn is bij een temperatuur van 8 graden vorst 40 tot 50 c.M. sneeuw gevallen. Naar uit Moskou gemeld wordt, is de voormalige Poolsche afgevaardigde Wojedowski, eenige dagen geleden te Moskou gefusileerd. In Warschau heeft dit doodvonnis een geweldige opschud ding teweeg gebracht. Van belanghebbende zijde zijn bij de Belgische regeering stappen gedaan, om gedaan te krijgen, dat de import van visch zou gecontingenteerd worden, teneinde de nationale visscherij te beschermen. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. Bij Kon. besluit is i r. T h. J. M a n s- h o 11, inspecteur van den landbouw, hoofd van den buitenlandschen landbouw- voorlichtingsdienst, te rekenen van 1 Mei 1932 belast met de waarneming van de functie van directeur-generaal van den landbouw. LIDO Mr H. Smeenge. Op 25 Mei a.s. zal het Eerste Kamer lid Mr Harm Smeenge zijn 80sten ver jaardag vieren. J. R. Snoeck Henkemans. In verband met het feit, dat de heer J. R. Snoeck Henkemans op 21 dezer 70 jaar wordt, heeft zich een commissie gevormd om hem te huldigen voor het vele, dat hij op verschillend gebied heeft gedaan. Dit zal geschieden op een op 21 dezer van half vier tot vijf uur in het hotel de Twee Steden in Den Haag te houden receptie. Als spreker zal hierbij Mr J. Schokking optreden. Het conflict In de venen en de Kerk. Maandagmiddag is te Emmen een con ferentie gehouden van Ned. Herv. predi kanten en evangelisten uit de Veenstreek van Drenthe, ter bespreking van de moei lijkheden, die door het bestaande loon- conflict voor vele leden der kerk zijn ge schapen. Besloten werd te protesteeren tegen de houding van het hoofdbestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond, dat blijft weigeren de stakingsgelden uit te keeren. Een commissie, bestaande uit de predi kanten Ds I. Fober te Schoonoord en Da J. H. Stelma te Nieuw-Dordreoht, werd aangewezen om terzake met de bevoegde colleges besprekingen te voeren. De com missie zal voorts een audiëntie aanvra gen bij den minister van binnenlandsche zaken, teneinde te probeeren de werkver schaffing weer opengesteld te krijgen voor de niet bij de staking betrokken arbeiders. De vergadering besloot tenslotte, geen mid del onbeproefd te laten om de partijen in het conflict tot elkaar te brengen. De bebouwing van do Wieringermeer. Op vragen van het Tweede-Kamerlid Braat, die aandrong op spoedig in cultuur brengen van de Wieringermeer, heeft mi nister Reymer geantwoord, dat de direc tie van den Wieringermeerpolder wegens onvoldoende ontzilting dit voorjaar veel minder ingezaaid heeft dan aanvankelijk was voorgenomen. Uit het feit, dat in den loop van dit jaar de geheele oppervlakte van de in 1930 drooggevallen gronden reeds vein een goe de ontwatering zal zijn voorzien, moge blijken, dat bij het in cidtuur brengen van de Wieringermeer de noodige voortva rendheid wordt betracht. In het bijzonder de kleigronden zullen echter eenigen tijd aan de werking der natuur moeten worden blootgesteld, voordat met succes tot be zaaiing kan worden overgegaan. Gezelschapsreizen per spoor. Het gezelsohapstarief voor 25 of meer personen voor een reis heen en terug op denzelfden dag met trein van terugkeer naar keuze, dat 1 Januari van dit jaar werd ingevoerd, is door de Nederlandsche Spoorwegen opnieuw verlaagd en wel voor de afstanden tot 100 K.M. blijft de prijs 4.2 pet. in de tweede klasse en 3 cent in de derde klasse per retour K.M., boven de 100 K.M. worden deze prijzen resp. 8 cent en 2 cent. Hierdoor is bereikt, dat juist het rei zen over groote afstanden veel goedkoo- per is geworden, hetgeen voor vereenigin- gen, supporters, clubs, gezelschappen enz. van groot belang is. Een tweede gunstige bepaling voor het gezelsohapsvervoer is de volgende: voor de berekening van den geldigheidsduur van gezelsohapsbiljetten voor een reis heen en terug, niet op denzelfden dag, voor ten minste 10 personen tellen voortaan niet meer mee do Zondagen, Paaschdagen, de Pinksterdag en de Kerstdagen, indien de geldigheid van het gezelsohapsbiljet in gaat op den laatsten werkdag, aan deze dagen voorafgaande. De prijzen bedragen per persoon en per retour K.M. Ie klasse 6.S, 2e kasse 4 en 3e klasse 3.5 cent. tien of meer personen dus 't gezelschaps tarief voor heen- en terugreis kan ge bruikt worden, ook op de korte afstanden. Deze maatregelen zijn reeds in werking getreden. Mr P. Rink uit de Eerste Kamer. Naar gemeld wordt heeft Mr P. Rink eenige weken geleden op de hem door de fractie van den Vrijheidsbond in de Sta ten van Zuid-Holland gestelde vraag, of hij zich weer beschikbaar stelde voor het lidmaatschap der Eerste Kamer, in ont- kennenden zin geantwoord, aangezien hij thans op zijn hoogen leeftijd het oogen- blik aangebroken acht, waarop hij zijn parlementaire werkzaamheden mag be ëindigen. DE CONTINGENTEERINGSPOLITIEK DER REGEERING. Beperkte invoer van rijwielbanden. Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot regeling van den invoer van rijwiel-bui ten- en -binnenbanden wordt ontleend, dat volgens eenige leden in de tot nu toe genomen contingente eringsmaatr egelen weinig lijn viel te ontdekken. Zij wensch- ten gaarne te vernemen, volgens welk sy steem de minister te werk gaat. De te ne men maatregelen zijn thans niet van wil lekeur vrij te pleiten en blijven bovendien te lang uit. Deze leden drongen er op aan, het tempo te versnellen en tevens de con- tingenteering op veel meer artikelen dan tot nu toe het geval was, toe te passen. Verscheidene andere leden waren sterk gekant tegen een ruime toepassing van de crisis-invoerwet, wijl dit ernstig strijdt met de belangen van handel en scheep vaart. Deze leden konden zich dan ook ai- leen met de contingenteeringsmaatregelen vereenigen, wanneer uiterste noodzaak ze eischt. Voorts konden zij zich allerminst vereenigen met het door eenige andere le den geopperde idee van verhooging van invoerrechten. Vele leden drongen aan op contingen- teering van luxe-artikelen, die hier te lan de niet worden vervaardigd, met het oog op een verbetering van de betalingsbalans. Wat de onderhavige voorgestelde con- tingenteering van rijwiel-buiten- en -bin nenbanden betreft, uitten verschillend# leden hun bevreemding, dat voor een ar tikel van zoo weinig beteekenis voor het economisch leven in ons land de invoer moet worden beperkt. Ook is niet gebleken van 'n groote werkloosheid in dezen tak van industrie. In vele opzichten valt de noodzakelijkheid van den maatregel te be twisten. Andere leden konden zich met het hier betoogde niet vereenigen. Zij achtten den contingenteeringsmaatregel noodzakelijk voor onze eigen industrie. Huns inziens had hij reeds veel eerder moeten zijn ge nomen. Door de marechaussee te Aarden burg is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere J. G., arbeider te Aardenburg, verdacht van diefstal van een hoeveelheid aardappelen. De openstelling van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Hansweert is vanaf 9 Mei 1932 gewijzigd als volgt: voor den telegraafdienst van 817 en van 1820 uur; voor den postdienst van 8/17 en van 1919.30 uur. Middelburg. De jaarvergadering van den Provincialen Zeeuwschen Brand- weerbond is bepaald op 23 Mei en zal alhier worden gehouden. Ook de Ko- ninlijke Nederlandsche Brandweorver- eeniging houdt dit jaar haar jaarverga dering alhier en wel op Dinsdag en Woensdag 14 en 15 Juni. Goes. De moderne Bestuurdersbond heeft een adres aan den Raad gezonden waarin wordt verzocht, le het loon aan de werkverschaffing zoodanig te herzien, dat het gemiddelde loon door den Raad vastgesteld (f 0.33 per uur of f 16.50 per week) ook inderdaad behaald wordt, 2e de werkverschaffing ook na 14 Mei nog voort te zetten, door het thans onderhan den zijnde werk aan de Oosthavendijk ge heel af te maken en door het tweede ge deelte van het plan aldaar vervroegd te doen uitvoeren; 3e alle arbeiders, daar voor in aanmerking komend, te werk te stellen en 4e indien dit laatste niet mogelijk is, een steunregeling in te voe ren. Zaterdag 7 Mei had de algemeene vergadering van de leden van de Ver- eeniging „Museum voor Zuid- en Noord- Beveland", gevestigd te Goes, onder voor zitterschap van den heer Joh. Pilaar plaats. De rekening van ontvangsten en uitga ven werd goedgekeurd. De heeren Joh. Pilaar en F. G. G. Rot huizen werden als leden van het bestuur herkozen. Met grooten dank werd het aanbod van de vereen, tot bevordering van het Vreem delingenverkeer, om bordjes, aangevende de richting naar het Museum, in de stad te plaatsen, aanvaard. Verschillende middelen, om tot verster king van de kas te geraken, werden be sproken, terwijl opgewekt werd tot het aanbrengen van nieuwe leden; de geringe contributie van minstens f 1.per jaar, waartegen men op de dagen waarop het Museum geopend is, persoonlijk vrijen toegang heeft, zal voor velen toch geen bezwaar zijn. Met een woord van hartelij- ken dank voor hetgeen de conservator, d« beer L. H, van Berk, ook dit jaar wederom voor het Museum gedaan heeft, werd de vergadering gesloten. Schore. Dhr J. L. van den Brink heeft zijn benoeming tot lid van den gemeente raad aangenomen. Koudekerke. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Een 30-tal belangstellenden (voor Kou dekerke een zeer ongewoon verschijnsel) waren tegenwoordig. Eenig punt der agenda was de bouw vergunning J. J. van den Berge. De voorzitter zegt, dat de ingekomen voorwaarden zoo eenvoudig zijn, dat B. en W. er zich onmiddellijk mee konden vereenigen. De notulen ver vorige verga dering zijn nog niet klaar. Dhr de Rijke kan zich moeilijk met deze handeling vereenigen. Reeds op li April hadden wij Raadsvergadering en dit punt was ook toen reeds onderwerp van ernsti ge discussie. Den Raad zouden dienaan gaande de voorwaarden voor het bouwen worden aangeboden. Dit is nu niet ge schied. Zelfs konden wij geen inlichting krijgen. Spr. stelt daarom voor deze ver gadering te verdagen. De voorzitter zegt: Wij kunnen voort gaan waar wij de vorige maal zijn opge houden. B. en W. hebben advies gevraagd aan de waterleiding. De directie der wa terleiding heeft ook weer advies gevraagd en daardoor is het moeilijk geweest om de noodige in- en voorlichting te ge ven. Gisteren eerst kwam het advies van de waterleiding binnen. Dhr Sanderse (S. D.) vraagt: Hebben B. en W. zich gekweten van de hun opge dragen taak, om de voorwaarden voor het bouwen aan te bieden? Toegezegd is, dat binnen een maand den Raad de voorwaar den zouden bereiken. Wat is nu de reden, dat deze vergadering is belegd? Geen voor waarden hebben ons bereikt. Geen inlich tingen konden wij ter secretarie krijgen. Geen praeadvies is er van B. en W. KOMT IN De voorzitter zegt: Krachtens de veror dening moeten wij nu een beslissing ne men, wijl het binnen 30 dagen moet ge schieden en dit is de laatste dag. B. en W. stellen den Raad voor om dhr van den Berge bouwvergunning te verleenen, op voorwaarde, dat de faecaliën enz. in een groote beerput worden opgevangen en deze, die goed waterdicht moet zijn, even als de rioleering, die 100 M. verwijderd in een sloot of iets dex-gelijks moet uitloozen. Dhr de Rijke zegt, wanneer de voor waarden voor B. en W. goed zijn, daar om zijn ze het nog niet voor den Raad. U moet ons de gelegenheid geven om ons te kunnen doen voorlichten door deskun digen. Spr. begrijpt ook niet, dat in een maand tijds geen notulen zijn te maken. De pers moet het reeds den anderen dag in de krant hebben. Dhr Sanderse schaart zich achter dhr de Rijke. Daar B. en W. zich thans met de voorwaarden zoo gemakkelijk kunnen vereenigen, waarom heeft men dan niet voor April de zaak onderzocht, dan had het scherpe debat vermeden kunnen wor den. Er zal door B. en W. een andere ge dragslijn moeten worden aangenomen, wil verdere goede samenwerking met den Raad mogelijk zijn. Gelijk het nu gaat kan het niet langer. Ook dhr Lorier zegt: Geef ons cijfers en feiten om te beoordeelen, dan eerst kun nen wij de ware belangen der gemeente behartigen. B. en W. had toch in 24 uur tijds, na het inkomen der voorwaarden van de Waterleiding, wel prae-advies kun nen geven aan de Raadsleden. Dit is een niet op zichzelf staand geval. Er moet ook met de toekomst worden ge rekend. Nu moeten wij voor deze eene zaak in vergadering bijeenkomen, terwijl even belangrijke en urgente punten ons nog wachten. Dhr De Kroo zegt: Zaterdag hebben wij reeds de uitnoodiging gehad. Hebben B. en W. nu maar op goed geluk gehandeld? Ook dhr Moens (S. G. P.) meent, dat B. en W. op zijn zachtst gezegd, wonder lijk deden. De voorzitter zegt: Notulen en pers zijn niet gelijk. Drukte op de secretarie en huiselijke omstandigheden zijn de oorzaak van de vertraging. Het gaat er niet meer over of er al of niet bouwvergunning zal worden verleend. Hedenavond moeten wij beslissen. De tijd is om. Het gaat nu alleen over de voorwaarden. Spr was in de vorige vergadering de eenige, die tegen het verleenen van bouwvergunning was. Dit is nu niet meer aan de orde. Daarover is in de vorige vergadering beslist. B. en W. moeten aldoor vragen om de inlichtingen ook bij de directie der water leiding. Ondanks aandringen op spoed zijn ze eerst gisteren ingekomen. Door allerlei oorzaken kon er geen ver gadering van B. en W. meer gehouden worden. De secretaris zegt: eerst van mor gen is 'het stuk binnen gekomen. Wij kon den dus met den besten wil u geen ad vies meer doen toekomen. Gaarne zal spr. vernemen, wanneer en hoevele malen er met spoed moest beslist worden. Dit is alleen met den weg West- kapelle gebeurd. Anders weet spr. niets. Dhr Sanderse wil gaarne weten wan neer B. en W. zich om advies gewend heb ben naar de waterleiding. Spr. houdt vol, dat de samenwerking gevaar loopt. Spr. vreest dat niet de noodige spoed is betracht. Verder is er de vraag, wat is de rooilijn, wat zijn verharde wegen enz. Uit al dergelijke dingen dreigen conflicten in de toekoaui De voorzitter zegt: de brief is uitgegaan 20 April, doch mondeling is het advies reeds vroeger gevraagd. Dhr Contant zegt de voorwaarden val len geweldig mede. Dhr de Rijke trekt zijn voorstel tot verdaging der vergadering in. De voorzitter zegt: de voorwaarden zou den er voor 11 April geweest zijn, ware het niet dat B. en W. 'hadden gestaan op het standpunt om geen bouwvergunning te verleenen. De heeren De Rijke en Lorier achten zich niet in staat eene goed gegronde be slissing te nemen, doch zullen, gezien het belang, op gezag handelen. Met algemeene stemmen wordt besloten om dhr J. J. van den Berge overeen komstig de voorwaarden bouwvergunning te verleenen. Rondvraag. Dhr de Lange vraagt naar de straat verlichting. Dhr de Kroo spreekt zijn ver bazing uit, dat een opdracht van 11 April wordt uitgevoerd eerst 20 April. Dhr San derse vraagt naar het ambtenarenregle ment. Hij verzoekt beter verkeerstoezicht op den N. Vlissingschen weg. Een en ander brengt ernstig gevaar mede. Gaarne zag Spr. dat B. en W. een ontwerp-crisis- steunregeling in 't leven riepen. Nog steeds neemt de werkeloosheid toe. De voorzitter zegt toe, dat met de wen- schen inzake straatverlichting zal worden rekening gehouden. Het ambtenarenreglement komt vermoe delijk binnen afzienbaren tijd in den Raad. Op sprekers verzoek is er op den N. Vlis singschen weg gecontroleerd. Er zijn ver balen gemaakt. Er zal nu zonder waar schuwing verbaliseerd worden. Wanneer onverhoopt de werkverschaffing zou moe ten stopgezet worden, dan zou er zeker iets moeten geschieden en zullen B. en W. met een steunregeling komen. (Van redactiewege bekort.) Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam, G. M. Luteyn te Apeldoorn, dr J. G. Roose te Groningen en P. G. de Vey Mestdagh te Rotterdam. Beroepen te Alblasserdam, G. de Vries te Heerde. Aangenomen naar OudkerkRoodkerk, P. Brakman te Surhuisterveen. Naar Kol- lum, P. E. G. Boonstra te Oosterwolde. Bedankt voor Ridderkerk, W. Wessel- dijk te Den Ham. Geref. Kerken. Bedankt voor Oudewater, S. E. Wes- bonk te Hoorn. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. Het provinciaal kerkbestuur van Friesland heeft benoemd tot lid van de Alg. Synode der Ned. Herv. kerk dhr H. Eisma, ouderling te Bolsward en tot zijn secundus dhr F. W. G. de Hans, oud ouderling te Sneek. Prof. F. Lengkeek f. Na een langdurig lijden is heden overleden Prof. F. Lengkeek, hoogleeraar aan de Theol. School van de Ghr. Geref. Kerk te Apel doorn. De overledene werd op 5 Dec. 1903 bij de Chr. Geref. Kerk te Harlingen in het amht bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1907 naar Enschede. In 1909 werd een beroep naar Apeldoorn aangenomen, waar Z. Eerw. bleef, tot hij op 14 Sept. 1914 als hoogleeraar aan de Theol. School verbonden werd. Prof. Lengkeek was o.a. hoofdredacteur van „De Wekker" en Voorz. van de ver een. van Chr. Geref. predikanten. Geslaagd voor het voorloopig ma chinistendiploma de heer H. A. Acda te Middelburg. Het bestuur van de vereen, voor Handelsonderwijs te Middelburg benoem de onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie, den Minister van Onderwijs, K. en W., de volgende personen tot ge committeerde bij de in 1932 af te nemen eindexamen der H. B. S. A. en Middel bare Handelsdagschool: P. Dumon Tak, J J. A. van Eupen, Mr. W. F. E. Baron van der Feltz, Ir. H. G. Gijsen, G. K. A. Non hebei, Mr. T. Portheine, W. Berdenis van Berlekom, Mr A. Meerkamp van Embden, Mevr. Dr G. M. Kooiman, Ds R. Blom- maert, allen te Middelburg, Ir M. G. Braat, M. J. Harts, M. Laernoes, te Vlis- singen, J. G. E. Massee te Goes, mej. Dr Ghijsen te Domburg. Een verkoop met hinder nissen. Gistermorgen had een gerech telijke verkoop plaats van den inboedel en den winkelinventaris van den bakker d. B. te Gouda. De B. had eenige jaren geleden dit pand betrokken om een daarin gevestigde bakkerszaak voort te zetten. Het was hem echter niet mogen gelukken in deze zaak zijn brood te verdienen. Zijn onkosten kon hij zelfs niet geheel goed maken en ten slotte was hij genoodzaakt de zaak te slui ten. Er was een schuld van f 450 overge bleven. Tegen den bakker werd een ver volging ingesteld en zoo moest de inboedel worden verkocht. Een groote menigte verzamelde zich te gen het uur van de executie voor het huis. De eerste artikelen, die geveild wer den, brachten niet meer op dan 10 ct. Een ledikant ging weg voor 4én, een buffet Meisje te Antwerpen ver moord. Te Antwerpen heeft men het lijk van een twintigjarig meisje uit het wa ter gehaald, doorboord door messteken. Haar vader heeft meegedeeld, dat zijn dochter Zondag met haar verloofde uit wandelen was gegaan. De jongen is sinds dien ook verdwenen, zoodat men ver moedt, dat hij de dader is. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 10 Mei 1932. De volgende personen werden gedag vaard: E. G. F. W., 53 j., landbouwer te Doel, (België), wegens mishandeling van P. J. van Gijsel, te Kapellebrug. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. W. de B., 39 j., bakker te Rotterdam, wegens mishandeling van Eduard van Hoorn te Goes. Eisch en uitspraak vervallen verkla ring verzet en f 10 of 5 d.; Ph. V., huisvrouw van A. S. W., 58 j., zonder beroep te Philippine, wegens be schadiging van een blouse, die E. Ram- meloo droeg en wegens beleediging van E. Rammeloo. Eisch en uitspr. vrijspraak. F. van G., 72 j., arbeider te Nieuw- Namen, wegens beleediging van Maria Ludovica Verschoren. Eisch en uitspr. f 5 of 5 d. h. C. L. S., 30 j., arbeider te Overslag, wegens beleediging van Desire Bernardus da Coene. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. A. v. H., 26 j., arbeider te de Clinge (B.), wegens beleediging van Bernardus Picavet te Kapellebrug. GOES! Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. E. B. P., 32 j., veehandelaar te Hulst wegens mishandeling van A. A. van Hoeij, door hem met een flesch een slag te geven. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. W. v. F. 29 j., schipper te Zevenbergen, wegens mishandeling van Pieter Maes te Ter Neuzen. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. P. F. V., 20 j., chauffeur te IJzendijke, wegens beleediging van Marie Onder donk. Eisch en uitspr. f 5 of 5 d. h. Onze uitvoer naar Frankrijk. DEN HAAG. De Directeur van den Landbouw deelt mede, dat het bij decreet van 18 April tegen de ook door Neder land genomen maatregelen inzake den Co- lorado-kever, ingestelde verbod van in- en doorvoer va.n versche groenten, consump tie-aardappelen, levende planten, bollen, knollen en wortelstokken, is ingetrokken voor zoover het betreft levende planten, bollen, knollen en wortelstokken uit Ne derland. Het verbod blijft dus voor ver sche groenten en consumptie-aardappe len gehandhaafd. DEN HAAG. De regeering heeft be sloten niet over te gaan tot contingentee- ring van den invoer van radio-artikelen, vitrages, rogge en haver. PARIJS. Te Lyon is gisteren het op- ruimingswerk voortgezet, waarbij weder om van de hulp der artillerie gebruik werd gemaakt. Het totaal aantal dooden bedraagt 32. Van zeven hunner zijn de lij ken geborgen. PARIJS. Naar verluidt zijn de radi caal-socialisten voornemens hun congres, waarop over de deelneming aan de regee- ringsvorming beslist zal worden, uit te stellen van 18 Mei tot 2 Juni. In poli tieke kringen is men van meening, dat de socialisten tegen het deelnemen a-an de re geering zijn. SERAJEWO. Uit verschillende deelen van Joego-Slavië worden boerenopstan den gemeld. De onlusten te Prydor blijken van veel grooter omvang te zijn dan die te Banjaluka. Te Preydor zijn 2000 boe ren te hoop geloopen en deden aanvallen op openbare gebouwen en winkels. Een troep boeren van plm. 200 man houdt zich in het moeilijk toegankelijke gebergte schuil en voert een guerilla met de gen darmerie. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Mei, 2.30 u. Berlijn 58.8558.90. Londen 9.039.10. Parijs 9.72—9.74*. Brussel 34.6834.72.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2