Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Groene Kruis" voor den ontsmetting^- dienst. Niet alleen voor Vlieringen, doch ook voor andere plaatsen in Zeeland wer den ontsmettingen uitgevoerd en wel in totaal 40 oven- en 8 kamerontsmettin gen. Over 1931 bedroegen de totale ontvang sten der vereeniging f 8053.48 en de uit gaven f 6515.12. Het voordeelig saldo werd gevoegd bij het fonds voor aan schaffing van nieuwe verplegingsartike- len. Aan het van de vereeniging uitgegane plan om in deze gemeente een behoorlijke badinrichting tot stand te brengen, waar toe een uitvoerig rapport bij het college van B. en W. werd ingediend, kan geen gevolg gegeven worden zonder finan cieels medewerking der gemeente, waarop helaas in deze tijdsomstandigheden niet valt te rekenen. De voorzitter, de heer G. A. van Woel- deren, hield met het oog op het a.s. 30- jarig bestaan der vereeniging, een uitvoe rige historische rede, de voornaamste ge beurtenissen schetsende. Uit de rekening van den penningmees ter, dhr Abrahamse, bleek, dat deze sloot op een bedrag van f 8053,48, met een ba tig slot van f 1538.36. De begrooting werd vastgesteld op f 7350. Als voorzitter werd herkozen de heer G. A. van Woelderen. Kloetinge. Bevolking. Ingekomen: J. Reijnhout en vrouw, onderwijzer, Patijn- weg B 173; Wa. P. Versluis, dienstbode, Kloetingscheweg B 136; Ca. J. Tazelaar, zonder beroep, gehuwd met W. de Klerk, Marktveld A 71; J. P. Bal, machinist, 's-Gravenpolderscheweg G 30. Vertrokken: J'. van de Kreeke en vrouw, reiziger, Middelburg, Lange Gortstraat I 323; J. P. Bal, machinist, naar Selzaete (België); Ja. den Toonder, gehuwd met A. Beekman, zonder beroep, naar Haar lem, Cheribonstraat 20; Ca. J. Prevo, dienstbode, naar Rilland-Bath A 54; Ka. de Koeijer, dienstbode, naar Yerseke, Dam G 96; E. J. Sinke, winkelier, naar Goes, Groote Markt 2; Ea. Tramper, dienstbode, naar 's-Gravenpoldcr A 31; J. Geensen-Blomaard, naar Goes, Math. Smallegangebuurt 45; Ca. Milhous, ver pleegster, naar Zeist (den Dolder). Gevonden voorwerpen een heeren- portemonnaie met inhoud; een paar hee renschoenen (lage). Inlichtingen te be komen bij den Gemeente-veldwachter. Kortgene. Maandagmiddag vergaderde alhier de gemeenteraad, waarbij dhr M. J. de Looff met kennisgeving afwezig was. Het adres van de Nationale Commissie tegen alcoholisme te Utrecht werd voor kennisgeving aangenomen. Van de Noord-Bevelandsche winkeliers- vereeniging was een%brief ingekomen, om de winkels van 12 uur tot half één te slui ten. De Raad gaat hiermede niet accoord. Van de vereen, tot het verstrekken van lager onderwijs op Geref. grondslag, is be richt ontvangen, dat de vereeniging beslo ten heeft, tot het stichten van een school in de kom van het dorp. 44 kinderen zou den deze op te richten school bezoeken, waarvan 13 kinderen uit de naburige dor pen Kats en Geersdijk zouden komen. B. en W. meenen, nu er een aantal kinderen zal komen van andere dorpen, niet op het voorstel te moeten ingaan. Dhr Salomé stemt met dit voorstel in, en zegt, dat de openbare school een Christelijke school is, waar niemands gevoel gekrenkt wordt. Weth. Boot zegt, dat de Geref. Gemeen ten toezeggen, te zullen zorgen, dat de op gegeven kinderen deze scholen bezoeken, waarop dhr Salomé zegt, dat de mogelijk heid bestaat, dat die kinderen van Kats wel eens niet konden komen, zoodat het geld voor de gemeente dan weggesmeten is. Dhr Boot meent, dat God deze zaak wel zal leiden. Tusschen de heeren Salomé en Boot ontstaat een uitgebreide discussie, waarin beiden hun standpunt verdedigen. De voorzitter acht het niet gewenscht, om op het voorstel in te gaan, daar de uitgaven zoo veel mogelijk beperkt moeten blijven. Dhr Wolse vraagt, waar het heen moet, als iedere sekte haar eigen school gaat oprichten. Het verzoek in stemming gebracht, wordt met 4 tegen 1 st en 1 st. blanco verworpen. Er wordt daarna een nieuwe heffing op het vergunningsrecht voor sterken drank in het klein, vastgesteld, die 1 October a.s, in werking zal treden. De voorzitter doet mededeeling, dat de bezuiniging op de straatverlichting opge heven moet worden, daar het in de ge meente 's avonds erg donker is, vooral ook door de winkelsluitingswet. De lan taarns op de nieuwe haven zullen voort aan vanaf Mei tot September uitgelaten worden, doch verder zal de bezuiniging niet strekken. Kamperland. De onderafdeeling Kam perland van de Vereeniging voor Zieken- huisverpleging op Zuid- en Noord-Beve land mocht haar duizendste lid inschrij ven. Zierikzee. In de raadszaal vergaderde Zaterdagmiddag de verkeerscommissie „Schouwen-Duiveland", onder voorzitter schap van dhr I. de Broekert, in welke vergadering ook aanwezig was Prof. de Savornin Lohman, lid der Eerste Ka mer, die speciaal door den voorzitter werd welkom geheeten. 1 Uitvoerig zette de voorzitter de werk zaamheden uiteen der commissie, welke twee jaar geleden het initiatief nam tot verbetering van de verkeersproblemen hier, en welke commissie wel eenig succes mocht boeken in de verlaging der veer- tarieven ZijpeA.J.-Polder en meerdere vaarten per dag voor de passanten per auto. Nog is daar aan 't Zijpe de toestand niet in orde, want men wacht met smart op een grootere boot, de „Hollandsch Diep", die in de haven van Numansdorp gereed ligt, maar nog steeds niet in de vaart is, doordat tusschen het Rijk en de R.T.M. t.o.v. van deze boot nog iets te regelen is. Ook de wegenkwestie heeft de aandacht van de commissie gehad en wel zeer speciaal het weggedeelte Steen- bergen-St.-Philipsland, dat in zeer slech ten toestand verkeert en dringend om verbetering roept, teneinde van Schouwen Duiveland naar overig Nederland een goede verbindingsweg te hebben. Prof. Lohman liet zich door de ver schillende leden der commissie inlichten omtrent de problemen van 't verkeer en de obstakels, die dat verkeer verhinderen en hoorde verschillende wenken en ver langens met aandacht aan, aan 't eind belovend met den minister van Water staat een onderhoud te hebben, ten einde te trachten, de geuite wenschen en ver langens verwezenlijkt te krijgen. Aan het einde van deze bijeenkomst dankte de voorzitter den professor voor zijn komst hier en zijn bereidheid de gehoorde verlangens aan den minister voor te leggen. Na des morgens over de ongelijke keien van den weg SteenbergenSt. Philips- land te hebben gehobbeld, vertrok Jhr Lohman half zeven met een K.L.M.-vlieg- tuig van Westschouwen. (Z. Nsb.) HOE MOET IK OP 1 MEI MIJN BELASTINGBILJET INVULLEN? IV. (Slot). Wij zijn nu toegekomen aan de beant woording van vraag 20 en 21 van het aan giftebiljet. Het gaat daar over de zuivere opbrengst van roerend kapitaal, als rente en dividend van effecten, rente van hypo thecaire vorderingen, rente bij banken enz. Hoe moet men de opbrengst daarvan be palen? Men neme daarbij het volgende in acht. Men moet uitgaan van het op 1 Mei be staande saldo en dus opgeven de rente van dat saldo bij banken enz. Heeft men een schuld of hypothecaire vordering op 1 Mei, waarop niet is afge lost en welke vordering in het afgeloopen kalender jaar dus geen verandering heeft ondergaan en op 1 Mei het saldo niet ver anderd is, dan behoort men daarvan aan te geven de rente daarvan genoten over het laatst verloopen kalenderjaar (1 Jan.31 Dec. 1931). Is het saldotegoed echter vóór 1 Mei veranderd, dan dient men aan te geven de rente van het op 1 Mei bestaande saldo. Hier is dus niet het spaarbankboekje of de schuldvordering- op zichzelf bron van inkomen, doch de schuldvordering tot een bepaald bedrag, die men dus op 1 Mei heeft. Men dient dus aan te geven de rente vol gens het saldo van 1 Mei. Voor een spaar bankboekje, dat over 1931 b.v. f 26.40 ren te opleverde, doch waarop het tegoed op 1 Mei 1932 nog slechts f 100 bedraagt, geve men aan f 2.64. Het voorbeeld van een spaarbankboekje moge het principe ook voor grootere be dragen verduidelijken. Iemand, die een bankdeposito heeft op 1 Mei 1932 van f 100.000 zal bij een rente van 3 pet. dus f 3000 moeten aangeven, al heeft zijn deposito-rekening over 1931, bij wisselende saldi, b.v. f1000 of f 6000 rente opgebracht. Bij wisselende saldi vormt de schuldvordering telken jare een nieuwe bron van inkomen, waarvan de opbrengst is te bepalen naar de op 1 Mei bekende feiten. Mocht derhalve in vorenstaand voor beeld op 1 Mei bekend zijn, dat de rente met 1 Juni 1932 verhoogd wordt tot 4 pet. dan zou de opbrengst van het bankdeposi to begroot kunnen worden op een twaalfde maal f 3000 (3 pet. van f 100.000) plus elf twaalfde maal f 4000 (4 pet. van f 100.000). Hetzelfde geldt voor een hypothecaire vordering, waarop geregeld wordt afgelost. Niet de rente over het afgeloopen jaar, maar die volgens het saldo per 1 Mei, moet worden aangegeven. Het vorenstaande ziet alleen op privé- vorderingen. Zakenvorderingen zijn geen afzonderlijke bronnen voor den eigenaar van het bedrijf; hiervoor geldt mitsdien steeds de opbrengst van het afgeloo pen boekjaar, evenals voor de rente van zakenschuld de over dat afgeloopen boek jaar betaalde rente in aftrek komt, zooals een en ander in de boekhouding dient te zijn opgenomen. Het saldo per 1 Mei kan voor zaken- vorderingen en -schulden in dit op zicht dus buiten beschouwing blijven. Wat pensioenen aangaat wijzen wij er op, dat van het bedrag, dat een belasting plichtige geniet aan pensioenen, wacht gelden en lijfrenten, die vóór 1 Mei 1915 zijn ingegaan, slechts de eerste f 1000 voor de helft aan de belasting onder worpen zijn. Bij het bestaan van meerdere perio dieke uitkeeringen (pensioenen, wachtgel den, lijfrenten) wordt de aftrek van ten hoogste f 500 (de helft van de eerste f 1000) slechts éénmaal toegepast, op het gezamenlijk bedrag der uitkeeringen. Wie b.v. 2 lijfrenten heeft, elk van f 1000, wordt belast naar f 1500. Voor de beantwoording van vraag 23, brengen wij nog het volgende in herinne ring. Wanneer ten aanzien <vjr er bron va> Va komen bij toepassing d>r regelen omtrent de bepaling der zuwe e opbrengst een verlies wordt verkr *gen, komt dit. in mindering van de zuivere opbrengst der verdere bronnen van inkomen. Verlies mag dus verrekend worden. Indien en voorzoover verrekening van een verlies niet mogelijk is voor dit jaar, (ingeval alle bronnen van inkomen ver lies opleveren) heeft verrekening plaats bij de vaststelling van het inkomen voor het volgend belastingjaar en indien en voorzoover zij ook dan niet kan plaats vinden bij de vaststelling van het inkomen in het daarop volgende belastingjaar. Ter beantwoording van vraag 24 worde het volgende in acht genomen. Aftrek is toegelaten voor p r e m i n voor levensverzekering, lijfrente of pensi oen. Ook de contributie voor een vakver- eeniging, contributie voor een begrafenis fonds. De premiën of contributie voor ziekte- verzekeringof ziekenfondsen, studie- en uitzetverzekeringen mogen niet wor den afgetrokken. Evenmin invaliditeits verzekering buiten beroep of bedrijf. Stortingen in een spaarkas mogen n i e t in mindering gebracht worden. Men mag te dezer zake niet meer af trekken van 5 pet. van het inkomen en nooit meer dan f 100. Wegens onderhoudsplicht van behoef tige ouders en schoonouders mag afge trokken hetgeen met het oog op den maat- schappelijken welstand van de ouders ge acht mag worden voor hen noodig te zijn tot hun onderhoud. Met behulp van hetgeen we in deze ar tikelen opmerkten zal men wel in staat zijn het aangiftebiljet voor de Inkomsten belasting zonder ai te groot bezwaar te kunnen invullen. Doodelijke nekkramp. Te Alphen a. d. Rijn heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan bij het 2Li- jarig dochtertje van de familie de H. Het patiëntje is in het Academisch zie kenhuis te Leiden aan de ziekte bezweken. Modderregen te Amersfoort. Door eenige bewoners van de Schimmel- penninckkade te Amersfoort werd Vrij dagmorgen omstreeks kwart voor elf een zeer merkwaardig verschijnsel waarge nomen. Het regende n.l.. enkele druppels en de plaatsen waar deze druppels neer gekomen waren, vertoonden bruin-gele vlekken. Men sloeg er aanvankelijk geen acht op, doch bij nader onderzoek op Zaterdagmiddag bleken deze plekken te zijn ontstaan door afzetting van een geel poeder. Enkele dezer poedervlekken zijn bijeen gegaard en opgezonden naar het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut. Verondersteld wordt, dat men hier te doen heeft met 'n kleinen modderregen. Deze modderregens zijn reeds eerder voor speld, toen de vulkanen in Zuid-Amerika hun aschmassa's de lucht indreven. Door een vrachtauto over reden. Gisterenmiddag is op den Rijks weg RoosendaalBreda, het zesjarig zoontje van den heer v. P. bij het over steken van den weg door een vrachtauto overreden. Het knaapje overleed kort na het ongeval. Met zijn eigen das ge wurgd. Gistermorgen is te Langweer het 14-jarig zoontje van den heer Z., dat met zijn vader in een boot meevoer, tijdens het smeren van den motor, doordat zijn stropdas bij het voorover bukken in den motor bekneld raakte, door den motor gegrepen en voor de oogen van zijn vader gewurgd. De jongen was onmiddellijk dood. Gasbedwelming. Doordat een hond in een perceel aan het Wolf en De- 'kenplein te Utrecht een gasslang had los getrokken, hebben twee 'kinderen van vier en zes jaar, die alleen thuis waren, ern stig gevaar geloopen door gasverstikking om het leven te komen. Gelukkig bemerkte een juffrouw het gevaar. De kindertjes waren reeds bewusteloos en zijn naar de Rijksklinieken overgebracht. Ongeregeldheden te Lon- neker. De 70 in deze gemeente woon achtige arbeiders die ontslagen werden wegens het geregeld 1 uur te laat ver schijnen op het werk en die derhalve van verdiensten verstoken zijn vervoegden zich Zaterdag op het gemeentehuis om geldelijken steun, welke hun niet kon wor den verstrekt. Hun optreden was brutaal en uitdagend en de op het gemeentehuis aanwezige politie had moeite ze in be dwang te houden. Ten slotte moest de politie, versterkt met een aantal agenten uit Enschedé het gemeentehuis van Lonneker ligt in Enschedé met de wa pens de menigte uiteendrijven. Een ontvluchte verpleeg- d e. De ontvluchting wordt gemeld uit het krankzinnigengesticht te Woensel van den 43-jarigen H. P. Rijntjes. Deze verpleegde is de man, die indertijd den inspecteur P. P. Paul, toen deze, in burger toege sneld, hem in de Sportlaanbuurt te Den Haag wilde arresteeren, door een revol verschot ernstig heeft gewond. L 9 d e r w4 n 1 n t ,v e b r fr n A. Tijdorrt de afwezigheid d*»r bewoners is te Beverwijk Zondagavond brand u (gebro ken in den lederwinkel van den schoen maker 8. De brand werd ontdekt door buren, die onmiddellijk de brandweer alarmeerden. Toen deze met de motor spuit arriveerde had het vuur zich reeds zoodanig uitgebreid, dat van het brandend perceel niets meer te redden viel. De 'brandweer moest zich bepalen tot het be schermen der belendende perceelen, welke zij wist te behouden. De winkel met de daarin aanwezige winkelwaren, de schoen- makorswerkplaats en de woonvertrekken brandden geheel uit. De oorzaak van den brand is onbekend. Gebouw en inventaris zijn verzekerd. Gevaarlijke opruiming. In een pand aan de Mauritsstraat te Rotter dam is de 76-jarige mej. B. ernstig aan het gezicht verwond, doordat een aantal losse geweerpatronen, die zij in de kachel had gegooid, uit elkaar sprongen. Geruimen tijd was zij al in het bezit van twee houders, één met 4 en één met 5 losse patronen. Geen oogenblik denken de, dat zij daarmee iets zeer gevaarlijks ging ondernemen, besloot zij de dingen in de aschlade van de fel brandende kachel te gooien, om ze op die manier kwijt te raken. Toen ze dit gedaan had en het resultaat stond te bekijken, ontbrandde het kruit met het gevolg dat enkele me talen hulzen uit elkaar sprongen. Zij werd door een stuk ijzer ernstig aan den lin kerwang verwond. De ontploffing veroorzaakte een hevi- gen knal, waarop verschillende omwonen den te hulp snelden. Deze waarschuwden den Geneeskundigen Dienst 'die de hevig verschrikte vrouw naar het ziekenhuis bracht. Zij bleek er nog goed afgekomen te zijn. Nadat de groote vleeschwonde ge hecht was kon zij weer naar haar woning overgebracht worden. In de kamer bleek niets beschadigd te zijn. Bijna als in Luilekker land. Er is een tijd geweest, dat men letterlijk moest vechten om een stukje vleesch machtig te worden. Hoevele uren heeft men niet in de rij moeten staan in oorlogstijd voor een onsje vleesch en hoevele brave fatsoenlijke men- sclien ontzagen zich niet om de wet te ontduiken om voor veel geld weinig slecht nuchter kalfsvleesch machtig te worden. Op het oogenblik echter is het heel an ders. Jonge biggen worden verdronken of de hei opgezonden. In Aduard is dezer dagen, naar de „Tel." bericht, een dikke big de straat opgestuurd met een papier op zijn rug, waarop geschreven stond: „Crisis! Ik zoek onderdak en voeding! Wie helpt mij?" Het beest veroorzaakte heel wat op schudding in het anders zoo rustige dorp. Meisjes gilden, jongens en volwassenen liepen te hoop. Ten slotte ontfermde zich toch nog iemand over het daklooze dier. Het scheelt niet veel of de gebraden kippen vliegen je zoo in den mond, zooals het pleegt te gebeuren in Luilekkerland. Grovevernielzucht. DsA. G. H. van Hoogenhuyze, predikant te Am sterdam (Ned. Herv.), schrijft: Er dreigt gevaar voor onze mooie El- thetokerk. Gevaar door de vernielzucht van de baldadige Jeugd? Dat is mogelijk. Ik vrees echter dat het erger is, dat de afkeer tegen den godsdienst er niet vreemd aan is. Een vorig jaar zijn tot tweemaal toe de gekleurde glas-in-lood-ruitjes vernield, hetgeen wij eindelijk hebben verholpen door het aanbrengen van gaasramen voor de ruiten, hetgeen ons eenige hon derden guldens heeft gekost. En wat is nu gebeurd? Voor veertien dagen zijn op een nacht alle ruiten aan den voorkant vernield, in de voordeur en daar boven, en in een der zijdeuren. Met planken zijn de open gaten nu dichtgemaakt. De hekken, die toegang geven tot de kerk geforceerd. Toen den volgenden dag 's middags om één uur aan de hekken sloten zijn gemaakt met ket tingen aan de hekken bevestigd, moest de koster te vijf uur constateeren, dat de sloten met de kettingen waren afgerukt en meegenomen en de hekken beschadigd en geopend. Dat is geen werk van de baldadige jeugd. Dienzelfden nacht zijn van de in aan bouw en bijna gereed zijnde Derde El- theto-school een paar spiegelruiten en een twintigtal kleine ruiten vernield tot schade van den aannemer. Waar moet dat heen? Zijn in onze stad de eigendommen van de burgers niet meer veilig? Meer toezicht wordt gevraagd. Dat is noodig, maar is dat mogelijk? Een vaste politiepost bij de Eltheto-kerk, alleen tot bewaking der kerk, is moeilijk te vragen. Wij zijn nu gedwongen weer nieuwe groote onkosten te maken en moeten misschien ertoe overgaan om den voor kant door een groot hoog hek af te slui ten, wat zeer groote kosten met zich meebrengt. Het is meer dan droevig dat aldus zich openbaart de haat tegen God en Zijn huis, tegen de Christelijke instellingen. Nachtvorst. Het heeft gister nacht in de omgeving van Heerenveen nog zoo gevroren, dat tuinders gisteroch tend een laagje ijs aan den binnenkant van hun broeikassen vonden. De bloeien de vruchtboomen hebben door deze vorst geleden. Hotel uitgebrand. Gisteroch- tend is het hotel de Oude Hoorn te Oud- Beijerb icy 3t|) - s>lïr or is we; ens byapdotting >-irr«ri«erd. Verzekn'ipg dek* de schade, ook de be- dnjfssi hade Gooaine-smokkelhandel. Het pa dcet van E.tüssel had onlangs drie inwoners van Eecloo aangehouden, die in flacjns cocaine bij zich hadden. Vol gens hun verklaringen hadden zij deze gekoch van een zekeren Bomezijn, Ne- derlanusch handelaar te Selzaete. Deze werd dan op zijn beurt gearresteerd, doch begon met de zaak te ontkennen. Ten laatste heeft hij thans toch erkend, de co caïne in kwestie geleverd te hebben, die hij volgens zijn zeggen in Nederland had gekocht voor een som van 15.000 frs., tegen 32.000 frs. de K.G. Een verkeersvliegtuig door den bliksem getroffen. Een vliegtuig van den gewonen dienst op Parijs met 13 passagiers aan boord, is gisterenmiddag boven het grondgebied van Kent door den bliksem getroffen, waardoor de radio-installatie onklaar raakte en een der schroeven licht be schadigd werd. De bestuurder maakte rechtsomkeert en het gelukte hem veilig te Croydon te landen. Elf der passagiers hebben hun tocht met een ander vliegtuig voortgezet. Import van Deensche varkens. De heer C. Zwagerman, Rijksveeteelt- consulent voor Zeeland, zal in Juni van dit jaar naar Denemarken reizen om daar varkens van het Deensche Landras aan te koopen. Deze invoer wordt georgani seerd en geldelijk gesteund door de Pro vinciale Commissie voor de Varkens fokkerij, de Z.L.M., den Kring Hulst van den N.G.B., den Chr. Boerenbond in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen, den Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Coöp. Landbouw- vereeniging „Eiland Walcheren" en en kele Kringen en Afdeelingen van deze organisaties. De kosten zullen worden bestreden uit: a. Een fonds van ongeveer f2000, door de organisaties bijeengebracht. Alle bestellers zullen van dit fonds profitee- ren doordat daaruit de algemeene onkos ten voor kéuring, transport enz. voor zoo ver mogelijk, zullen worden bestreden, b. Bijdragen die de bestellers zelf uit eigen middelen of uit subsidies die ze persoonlijk hebben verkregen (van orga nisaties of particulieren) moeten storten voor aankoop der dieren. Er worden uitsluitend fokvarkens ge kocht van het Deensche Landras van 3 tot ongeveer 5 maanden oud. Er wordt alleen gekocht op fokstations en in hoog staande Deensche fokbedrijven. Alle varkens worden bij vertrek uit De nemarken en bij aankomst in Holland door veeartsen gekeurd. De elite-veilingen In Zeeland. In 1930 werden door de veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland" te Goes z.g. elite veilingen voor het fruit ingesteld, waar het beste fruit werd verkocht. Nadien zijn verschillende andere veilingen tot de in stelling van dergelijke veilingen overge gaan, en werd het vorig jaar op initiatief van het Centraal Bureau voor Veilingen in Nederland een Fruitteelt-commissie in gesteld, welke voor de verbetering van het Hollandsche fruit werkzaam zal zijn. Het voornemen van deze commissie is, om, evenals in enkele andere landen reeds ge schied is, z.g.n. standaards voor het fruit samen te stellen. De resultaten van de elite-veilingen te Goes, zijn in het afgeloopen jaar vooral wat de prijzen betreft, bevredigend ge weest. Het streven is echter nog steeds om meer elite-fruit ter veiling te verkrij-. gen, waarbij ook onder de oogen wordt gezien, of sorteering enz. mogelijk aan de veilingen zelf zou kunnen geschieden. L1D0 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Mei: Matige tot zwakke, Westelijke tot Z.W. wind, afnemende bewolking, weinig of geen regen in het Westen, in het Oosten waarschijnlijk regenbuien, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Woensdag 8 u. 6.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6