Uit de Provincie, Kerknieuws. Onderwijs Leestafel. Ingezonden Mededeellng. ONMISBAAR KING PEPERMUNT Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtzaken Burgerlijke Stand. Financieële Berichten. Marktberichten. itMfaiHfa'. Ti&üh ö!k' SS>--.i5tei!«3,5ÉBOta orates, stê de communistes.. Bij de replieken had de heer Quit (R.K,) een notie ingediend, waarin de Raad B. en W. nitnoodigt, geziea de onmogelijk heid oei in het voorstel van B, en W. pro gressie in te voeren, hun voorstel zoodanig te wijzigen, dat het bedrag, dat door hon geren pensioenaftrek zou worden verkre- gen, wordt verkregen door tijdelijke loos- korting met behoud v. d. bestaan den pen sioengrondslag met dien verstande, dat, zij die drie of meer kinderen beneden de achttien jaar hebben, worden vrijgesteld, en dit zal worden behandeld in het geor ganiseerd overleg. Deze motie werd verworpen met 35 te gen 9 stemmen (die der R. K.). LIDQ Vaandel-uitreiking. De vaandels, welke onlangs bij K. B. aan eenige verbanden van den bijzonderen vrijwilligen landstorm zijn toegekend, zul len op Zaterdag 11 Juni a.s. te Ede door den minister van Defensie worden uitge reikt. Nieuwe Tweede Kamerleden. Ds J. Langman, Ned. Herv. predi kant te Wassenaar, in de vac.-Schokking benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer, heeft die benoeming aangenomen. De heer B. G. Peereboom, le luite nant der artillerie, benoemd tot lid der Tweede Kamer in de vac.-Ds Lingbeek, heeft ook zijn benoeming aangenomen. Ontslag van machinisten bij de Spoorwegen. Naar men meldt, heeft de directie van de Nederlandsche Spoorwegen het besluit genomen om met ingang van i Juli a.e een veertig machinisten, die dsn leofGjd van 58 jaar hebben bereikt, de dienstbe trekking op te zeggen onder toekenning van zoogenaamd vervroegd ouderdoms pensioen. hi den loop van dit jaar zullen dan no^ machinisten, die denzelfden leeftijd zullen bereiken, onder dezelfde voorwaarden worden ontslagen. De directie is hiertoe moeten overgaan, daar er, behalve het bestaande overcom pleet van locomotiefpersoneel door de in voering van de zomerdienstregeling nog weer meer locomotiefpersoneel overcom pleet zal komen. De Iconsverlaging bij de Nederlandsche Spoorwegen. Zaterdag is de Personeelsraad in verga- dering bijeen geweest ter bespreking van de situatie, door den brief van den minis ter van Waterstaat aan de organisaties en aan den Personeelsraad ontstaan. De raad besloot: le. den minister een audiëntie te verzoeken ter nadere toelich ting van zijn standpunt en 2e. de hoofd besturen uit te noodigen tot een gemeen schappelijke bespreking van den toestand, welke bespreking op Zaterdag 21 Mei zal worden gehouden. De hierboven bedoelde brief van den minister van waterstaat houdt o.m. in, dat het door den Personeelsraad ingeno men standpunt hem bevreemdt, terwijl hij zijn leedwezen over het ten aanzien van de voorstellen der directie tot loonsverla ging ingenomen standpunt uit spreekt. Verder stelt hij de vraag, of het niet op den weg van de vakvereenigingen ligt te zorgen, dat een dergelijke, hoogst belang rijke aangelegenheid niet zonder overleg tusschen directie en personeel worde af gedaan. Vermindering van postbestellingen. Naar gemeld wordt, overweegt het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegra fie de mogelijkheid om als bezuinigings maatregel het aantal postbestellingen te Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Utrecht en Groningen met een te vermin deren en dus terug te brengen van vier op drie. Deze aangelegenheid zal dezer dagen in den Postraad aan de orde worden ge steld. Bij informatie te bevoegder plaatse werd den Haagschen correspondent van de „Telegr." een en ander in hoofdzaak bevestigd. Indien deze maatregel zonder te groote bezwaren voor het publiek, voor uitvoering vatbaar mocht blijken, dan zou zulks een bezuiniging beteekenen, niet slechts van tienduizenden, maar van ton nen. De steun aan de melkveehouderij. De drie centrale landbouworganisaties, de Alg. Ned. Zuivelbond en de Bond van Kaasproducenten hebben gisteren het vol gende telegram aan de Tweede Kamer van de Staten-Generaal gezonden: In verband met de steeds voortschrij dende daling van de prijzen van de zui velproducten verzoeken de drie centrale landbouworganisaties, de Alg. Ned. Zui velbond en de Bond van Kaasproducenten de Tweede Kamer zeer dringend de be handeling van het wetsontwerp tot steun aan de melkveehouderij met alle kracht te bespoedigen. De nood stijgt met den dag en iedere dag vraagt nieuwe slachtoffers. De varkenshouderij. Het Tweede Kamerlid Van Rappard heeft den minister va- economische zaken en arbeid de volgend© vragen gesteld: Kan de minister mededeelen of het on derzoek inzake stf-uavrrleening aan de varkenshouderij, Pèdoeid in het antwoord van der. minister van bfnnealandsche za ken m landbouw op ragen van onderge- 13 A?ril 1932, thans is tWi eiiïdi Sm. óiKviafi!Oxaiïl maatregelen tot leniging van den steeds nijpender wordenden nood in dat bedrijf kunnen worden tegemoet gezien? De werkloosheid in Februari. Hieiw.dsr volgen de indexcijfers van de werkloosheid, zocals deze berekend zijn door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Deze cijfers weergevende het percentage werkt: osheidsdagen van het aantal dagen, dat gewerkt had kunnen worden, indien geen werkloosheid ware voorgekomen, zijn in hoofdzaak berekend uit opgaven van gesubsidiëerde werk- loozenkassen. Het totale aantal personen, van wie de werkloosheid is nagegaan, bedroeg in Februari 1932 bijna 560.000, w.o. 548.000 leden van werkloozenkassen; het aantal werkloozen onder hen bedroeg rond 184.000, w.o. 183.000 leden van werkloozen kassen. Bedrijfsgroepen. Indexcijfers d. werkl.h. Febr. '32 Febr. 31 Aardewerkindustrie, enz. 22.1 32.6 Diamantindustrie 90.6 80.8 Drukkersbedrijven, enz10.2 4.2 Bouwbedrijven, enz42.- 28.3 Houtbewerking, enz35.9 19.3 Kleedingindustrie 12.9 10.2 Lederindustrie 11.3 6.6 Metaalind., scheepsbouw 35.- 18.4 Voedings- en genotm.bedrijv. 12.4 8.9 tabal - en sigarenind17.6 12.5 Landbouwbedr., veenderij 41.9 33.7 Visscherij 21.3 26.7 Handelsreizigers 1.1 0.4 Verkeerswezen 21.9 18.4 Handels- en Kantoorbed. 6.6 3.8 Toonkunstenaars 22.- 25.2 Overige groepen 23.5 16.5 Totaal 27.6 18.7 - Gewestelijke organisatie Patrimonium. Wij herinnersn leden en belangstellenden aan de belangrijke vergadering, die morgenavond in het Mi litair Tehuis te Middelburg zal gehouden worden. Alsdan zal de heer A. Janse uit Biggekerke zijn stellingen over „Het ka pitaal en ons dagelijksch brood" verdedi gen en verschillende vragen in verband daarmede beantwoorden. Middelburg Het komt ons gewenscht voor met een enkel woord er aan te her inneren, dat Woensdag en Donderdag tel kens des avonds van 79 uur in school C, ingang in de Langedelft, gelegenheid zal bestaan kinderen van alle lagere scholen, zoowel bijzondere als openbare, aan te geven voor deelname aan de Mid- delburgsche Vacantieschool, welke instel ling nu in een paar jaar reeds haar bur gerrecht beeft verworven. Het comité wijst ons er op, dat 't drin gend noodig is, dat men de kinderen op een dier avonden aangeeft. Aangifte op lateren datum bemoeilijkt de regeling zeer. Vlissingen. Gisterenavond vergaderde de afdeeling der S.D.A.P. naar aanleiding van de vraag van den beer J. de Meij of hij na de ziekenhuiskwestie wel gewet tigd is nog langer een wethouderszetel namens de partij te blijven innemen. Na bespreking van deze kwestie, heeft de ver gadering een motie aangenomen, waarin zij verklaart, dat de wethouder in de raadsfractie bij de ziekenhuiskwestie een juiste houding heeft aangenomen en 't in de huidige omstandigheden niet ge wenscht is aan een en ander verdere po litieke gevolgen te geven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Baarn, E. H. Blaauwen- draad te Vlissingen. Te Zweeloo, G. J. Gadé, cand. te Balkbrug. Te Haskerhorne, H. B. Spijkerboer te Gaast en Ferwcude. Te Wemeldinge. J. van Kuiken te Ex- morra. Aangenomen naar Winschoten (Evang.), G. L. Bouman te Warns. Naar Bergen op Zoom, G. B. Burger, em.-pred. te Bilt- hoven. Bedankt voor Arnemuiden, A. Dekker te Nieuwe Tonge. Voor Workum, B. G. Verhagen te Wateringen. Geref. Kerken. Tweetal te Schiedam, J. Attema te Wol- vega en W. H. den Houting te Huizum. Beroepen te 's Gravenhage-Oost (vac. ds Ringnalda), J. Attema te Wolvega. Te Arum, K. v. d. Meulen te Kommerzijl. Chr. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's Gravenhage-West, D. Driessen te Amsterdam-Oost en J. W. van Ree te Barendrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Ierseke, M. Heijkoop te Utrecht. Het openingswoord zal gesproken worden door Ds E. H. Blaauwendraad van Vlissingen. Andere sprekers zijn de heeren R. var. Alphen, hulpprediker bij de Indische Kerk en J. Reijnhout, oud- zendeling van de Sangir- en Talaud eilan den. Het slotwoord spreekt Ds P. J. F. van Voorst Vader van Middelburg. Examencommissie hoofd akte. De minister van Onderwijs, K. en W. heeft in de commissie, welke in 1932 belast is met het afnemen van de examens ter verkrijging van de hoofdakte, be noemd: 's-Gravenhage: tot lid en voorzitter: J. Pas, te Schiedam; tot lid en ondervoor zitter: J. M. Prins, te 's-Gravenhage; tot leden: A. J. Boneschanscher, te 's-Gra- venhage; J. Bosma, te 's-Gravenhage; I. Broeze, te Leiden; A. B. J. Graafland, te Rotterdam; J. Jansen, te Delft; M. J. Krop, te Leiden; mej. J. C. van der Laan, te 's-Gravenhage; J. F. J. Nuijens te 's Gravenhage; A. Renes, te 's-Gravenhage; B. P. Ridderikhoff, te 's-Gravenhage; P. H. Snijders, te Leiden; mevr. J. M. Tim mer, geboren Takken, te 's-Gravenhage; J. Tuinman te Alphen a. d. Rijn. Lente-nummer „Timotheus". Van het geïllustreerd tijdschrift „Timo theus" verscheen weer een fraai uitge voerd Lentenummer. Bij de samenstelling van dit nummer is blijkens den inhoud niet slechts gedacht aan de lente in de natuur, maar veel meer aan de jonge menscben in de lente des levens. Gen. V. V. geeft een bijdrage over „Een trouwe moeder". De „Indr.ikken van den Hoofdredacteur" hebben o.a. ook betrek king op den morgenstond van bet leven. Daarna volgt een ernstig en warm woord van den heer A. W. F. Idenburg over: „Schild en zwaard". Prof. Dr A. van Veld huizen schrijft over: „De narcissus der dichters", A. L. van H. over: „In zonne- sfeer", A. v. H.-S. over: „Lente"; v. R. over „Contact met de jongeren". J. Lens begint een verhaal, getiteld „Scharminkeltje", en Hendrika Kuyper-van Oordt maakt inte ressante opmerkingen over de „Werkelijk heid" in den roman. Verder bevat dit nummer nog: „Teekenen der tijden", door J. F., Briefwisseling van den Hoofdre dacteur, en enkele verzen. Voors eenige mooi uitgevoerde illustraties en een kunst- bijlage in kleurendruk. Alles met alles een prachtig Lente-nummer, dat velen, die nog in den heerlijken lentetijd van het leven vertoeven, tot zegen moge zijn. Uitgeefster is de fa. La Rivière Voor hoeve, Zwolle. Met emeritaat. De classis Breukelen der Geref. Kerken heeft in zijn jongste vergadering eervol emeritaat ver leend aan ds J. Visser te Kockengen, na een diensttijd van 37 jaren, zulks tegen 1 Juni a.s. en aan ds H. Boswijk te Uit hoorn, ingevolge zijn benoeming tot gees telijk verzorger van de stichting Bloemen- daal te Loosduinen. De classis Utrecht der Chr. Geref. Kerk heeft ds J. de Bruin te Baarn om ge zondheidsredenen eervol emeritaat ver leend. -- Het Zeüdingsfeest van de classicale ZerdiïigCTereeni'gdng „Walcheren" zal dit jaar ie Middelburg worden gehouden in dó büomweide aan den Seissingel op Dins dag 17 Mei (3den Pinksterdag). Bij on- gvasiig in Nieuwe Kerk. Kentering, door Jo Kalmijn- Spierenburg. Uitg. Bosch en Keuning, Baarn. De „Opgang"-serie, waarvan eenigen tijd geleden het eerste deel verscheen, heeft een goeden opgang. Veel beter dan men in dezen tijd, nu er zooveel geklaagd wordt, zou verwachten. Een bewijs, dat er voor goede boeken nog wel belangstelling is. Vooral als de prijs niet al te hoog is. Nu wat dat betreft beeft men bij de „Opgang"-Serie zeker niet te klagen. Het eerste boek „Waar kinderen wonen" was ongelooflijk goed koop en het tweede thans verschepten boek „Kentering" is mede niet duur, vooral als men er rekening mee houdt, dat deze boeken alléén gebonden verkrijg baar zijn. 'Er is echter een spreekwoord dat zegt: Goedkoop duurkoop. En zoo is 't ook in vele gevallen, maar zoo is het hier niet. „Kentering" is naar inhoud en strek king een goed boek. De schrijfster geeft blijk over uitnemende talenten te beschik ken. De kentering in het karakter van Wiet van Werven wordt mooi geteekend. Ze doet haar werk in de school mecha nisch, gematigd onverschillig. Maar lang zamerhand komt er de kentering en krijgt ze besef van het mooie van haar taak en van de omgeving, waarin ze leeft. Het zelfzuchtige onderwijzeresje groeit uit tot een zich gevende jonge vrouw, die rijker werd en wier leven voller werd, naar mate zij meer leerde geven. Jammer eigenlijk, dat haar collega, meester Rieuwe, onder wiens invloed deze kentering tot standi komt, met al zijn goede hoedanigheden als zulk een verve lend heerschap wordt uitgebeeld. De minste kleinigheid geeft hem aanleiding tot het houden van een hoogdravende toespraak. Zelfs als hij voor Wiet, die nog op 't nippertje de bus kan halen, die te zenuwachtig is om zelf de sleutel in het slot te steken, de schooldeur opent, ziet hij nog kans in de gauwigheid een speech van een halve bladzij ten beste te geven. Deze teekening is niet echt. Of, als ze echt is, dan is 't jammer voor Wiet. Want het eind is, alles wijst daarop tenminste, dat ze elkaar krijgen. Opgang, Populair letterkundig tijdschrift. üitg. Bosch Keuning, Baarn. De ahonné's van de „Opgang" Serie krijgen dit tijdschrift, dat vier keer per jaar "rschijnt gratis. En ze zullen dat WORTH A CROWN Cp reis, op fiets- en autotochtjes, kunnen de opwekkende en vertrisschende eigen schappen van KINQ pepermunt niet gemist worden. Het werkt kal meerend op de zenu wen en terwijl U geniet van den fijnen smaak, houdt KINQ peper munt Uw mond frisoh en verdrijft elk gevoel van vermoeidheid. behoort tot Uwe meest noodzakelijke reisbe- noodigdheden. Zorgt steeds een rol letje bij U te hebben. zeker op hoogen prijs stellen. Voor niet- abonné's is de prijs f 2 per jaar, wat ons rijkelijk veel schijnt, al erkennen we gaar ne, dat aan de verzorging veel werk is besteed. Schade door hagel. Zondag middag ontlastte zich boven het grootste gedeelte van Twente een hevig onweer, hetwelk ongeveer een uur aanhield en ge paard ging met hagelbuien, waarbij groo te hagelsteenen vielen. Er is zeer veel scha de aan het jonge gewas en aan de vrucht- boomen aangericht. („Tel") Door honger in elkaar ge zakt. Op den Amsteldijk te Amsterdam werd Zondagmorgen een man in bewus- teloozen toestand op den weg gevonden. Bij onderzoek bleek men hier te doen te hebben met een werkloozen procuratie houder, die ten einde raad reeds eenige dagen had rondgezworven en door honger en ellende ten slotte in elkaar was gezakt. De man werd door een nabijwonende fa^ milie liefderijk opgenomen. Spek voor 3 cent per pond. Men meldt aan het Hndbl. uit Doetin- chem: Als bewijs van de waardeloosheid van het varkensvleesck moge dienen, dat kopspek hier ter stede thans wordt aan geboden voor drie cent per pond, doch hiervoor nog geen koopers gevonden worden. Kerkdiefstallen opgehel derd. Vorige week hebben te Haarlem in verschillende kerken diefstallen plaats ge had door het openbreken van offerblok ken en offerbussen. Verschillende kleine bedragen werden hierbij ontvreemd. In een der laatste dagen is ook getracht twee offerblokken open te breken van een houten bidstoel in de r.k. aan de Jans straat, echter zonder resultaat. Naar aanleiding hiervan stelde Zon dagmiddag een rechercheur zich verdekt op in de r.k. kerk aan het Spaarne. Na een tijdje bemerkte hij, dat een man een offerblok trachtte open te breken. De re chercheur wilde den man arresteeren, doch deze was niet van plan zich goed schiks over te geven. Er ontstond 'n wor steling, waarhij de beide mannen over den grond rolden. Tijdens deze worsteling viel een groote plateelen vaas in gruis, terwijl ook een kandelaar afbrak. Men slaagde er pas in den dief te arresteeren nadat een kerkganger nog een agent had ge haald. De arrestant bleek te zijn de 27- jarige werklooze timinersmansknecht v. H., wonende te Halfweg. Hij heeft bekend in den taatsten tijd ver schillende kerkdiefstallen te hebben ge pleegd. De man is in verzekerde bewaring gesteld. AMSTERDAM. Heden is op een bouw werk een man door een heipaal getroffen en op slag gedood. HOOGWOUD. Gisteren is de driejarige R. v. A., die onverwacht den weg over stak, door een motorfiets aangereden. In ernstigen toestand naar bet ziekenhuis ge bracht, overleed het kind daar spoedig. HELMOND. Hedenmorgen te vijf uur is de 50-jarige P. verdronken gevonden in een bermsloot. Gisteravond was hij weg gegaan om fuiken te zetten. Vermoedelijk is hij, door de duisternis misleid, in de sloot terecht gekomen. BERLIJN. De nationaal-socialistische Rijksdagfractie heeft een voorstel inge diend om de verordening, betreffende het verbod der communistische vrijdenkers organisatie uit te breiden tot de socialis tische organisaties van dezelfde strekking. PARIJS. Het opruimingswerk te Lyon schiet tengevolge van het gevaar voor nieuwe instortingen en aardverschuivin gen slechts zeer langzaam op. In den af- geloo-'-en na-.ht zijn nog twee lijken gebor gen. In de ingestorte huizen woonden 51 personen. Negen hunner liggen in de zie kenhuizen, deztlsfi waren niet thuis of konden zich in veiligheid stellen, terwijl zes lijken geborgen wsrden, zoodat volgens deze berekening nog 23 personen onder de puinbooper ^dolven moeten zijn. j PARIJS. Tengevolge van een aardver schuiving verkeert in Savoye een geheel dorp in gevaar. Het wordt langzaam naar het dal verschoven. Ongeveer 2 miljoen kub. M. aarde heeft zich in beweging ge zet. Van de tien huizen, die zich op het afglijdende gedeelte bevinden zijn er reeds drie vernield. De bevolking van het in het dal gelegen dorp ontruimt de woningen en brengt inboedels en vee in veiligheid. KOVNO. De Lithausche minister van buitenlandsche zaken deelt mede, dat hem niets bekend is van troepenconcentraties te Memel. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: M. Leendertse, landbouwer te Duiven- dijke. Rechter-commissaris: Mr J. H. Bybau, rechter. Curator:: Mr G. J. B. du Groo, advo caat te Zierikzee. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank van 29 April 1932, waarbij M. L., gemeente veldwachter te Duivendijke, is vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde mein eed. GOES. Overleden: Leuntje van Liere, 94 j., weduwe van Adriaan Otte. Over de maand April. N.- EN ST. JOOSLAND. Gehuwd: 20, C. Pleijte, 38 j. jm. J. de Vogel, 40 j. jd.; J. de Buck, 30 j. jm. en Ei Janse, 25 j. jd. Geboren: 15, Pieternella, d. v. A. van Waarde en L. de Jonge, 23, Maria Pie ternella, d. v. P. J. Hage en P. Oreel. Overleden: 7, Jannetje Klap, vrouw van G. de Visser, 81 j.; 14, Maria Duine, 29 j. KLOETINGE. Getrouwd: 28, Jan Geensen, 37 j. te Goes en Jannetje Blomaard, 23 j. jd. te Kloetinge. Geboren: 19, Bartel, z. v. Jan Louisse en Johanna Anna van Oosten. N.V. Cultuurmaatschappij „Soember- Moedjoer" te Middelburg. De verlies- en winstrekening van boven genoemde maatschappij over 1931 geeft een verlies aan van f 22.281.57. N.V. West-Javasche Landbouwmaat- schappij te Middelburg. De verlies- en winstrekening van boven genoemde maatschappij geeft een verlies aan van f 51.749.70. Wisselkoersen Amsterdam, 10 Mei, 2.30 u. Berlijn 58.8558.90. Londen 9.049.10. Parijs 9.709.76^. Brussel 34.6534.70. New-York 2.46 X— 2.47. Goes, 10 Mei 1932. Eieren per 100 stuks f 1.90, midden- prijs per 25 stuks f 0.47^, winkelprijs 3 cent. Eendeneieren f 1.90 per 100, Gans eieren 4 en 6 ct. Boter per kilo f 0.90, middenprijs per halve kilo f 0.45, winkelprijs f 0.55. V. P. Z. Aanvoer 39533 eieren. Prijs f 2,20 per 100 stuks. MIDDELBURG, 9 Mei 1932. Aardappe len: Z. blauwe 82-134, Poters id. 25-38, Bonte drielingen 31-36, Bevelanders 78, alles per 25 K.G. Nieuwe aardappelen 15-30, id. poters 22-23, id. kriel 17-18, Tomaten 80-81, wit lof 4-18, Baksla 8, Moskrul 20, Molsla 24- 30, Spinazie 5-13, Stoofsla 4, Zuring 12, Sjalotten 9-11, Roode kool 2-3, Postelein 19-32, Perfect boonen 109, alles per K.G. Druifjes f 0.30 per 10. Tuinkers 9 per doosje. Aardbeien f 2 per K.G. Aardbeien 1-5 per stuk. Tulpen 3-15, Anjelieren 7, Lathyrus 6, alles per bos. Violen 8-19, Madelieven 12-13, Vergeet mij niet 15, alles per 10 stuks. Peen 22-26, Rammenas 3, Raapstelen 4.5, Prei 9.5-11, Roode kool 1-4, Selderie 5-8.5, Radijs 3-6, Kropsla 4-9, Bloemkool 1-24, Komkommers 11-18, Rabarber 1-3, alles per bos of per stuk. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Be veland". Veiling van 9 Mei. Spinazie 3 12, witlof 8, postelein 29 gld. per 100 K.G.; kropsla Ie soort 3.607.10, id. He soort 1.203.10, bloemkool Ie soort 13 24, idem He soort 612, roode kool 5 5.50, aardbeien 2.10, alles per 100 stuks; rabarber 0.901.50, wortelen 7, prei 11, radijs 5.20 gld., alles per 100 bos; vio- lenplanten 1.60 gld. per 100 stuks; tul pen 6 gld. per 100 bos. KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine vei ling: Spinazie 911, postelein 2529 ct. per K.G kropsla 16.50, bloemkool 4 20, roodekool 1—4 gld. per 100 stuks; ra dijs 2.203.10, rabarber 13, tulpen 7

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2