DE ZEEUW OW NIEUWE ELECT1ISCIE FIETS y TWEEDE BLAD. GIJ DWAAS Koe, mouw Brieven uit de Residentie. FEUILLETON Uit de Provincie fret Pelaw en pond prima sens f 37.50. ii8sen8 f 21.50 Arnemuiden. |iE. [G SIGAREN, Ie prijzen. |Oostkapelle. Madelieven ct., Roede Bloemkool- H. DEK- D 189. en ter leen, komen con- 3r. No. 200, [burg. era! FANOY, Idelburg, ek ƒ1.50. tasb. 0.50. [ct. per kilo. |ct. per kilo, la. IKE, Lange 40 cent. IN BOVEN jiddelburg. vleesch van Lappen 80, tlo. kt.-Janstraat, trar: IE, londer No. 20 1 Goes. MERRIE, ^E, RUIN, /emeldinge. calf, bij G. |e. ILKEN, learners, aan DEKEIJ- öurg. TER, fel M., vel in Eh. 30 April I, Oudelande Eanat 15 ct je voor groo- (ruiloften en 3el. aanbev. [idelburg. iroor perken [aibegonla's, en Gera- Kweeker, Eh, 50 ct p. >n 3 p. v.ll, 75 cent. Kt-Janstraat, 1GD, I besuijen, irg. Noord-Bol- lurg, vraagt IlSJE. oorzien. 3TBODE, Lcht, bij W. lit A 86/87, |SJE en nacht, fdres: Mevr. (Middelburg. |den boeren- fcin. 77, Middel- 3TB ODE, op een Z.- oon. Inlich- iMiddelburg. der tegen- |ROUW ge- re dagen in )SE, Korte IODE, oven de 20 E 109, Mid- VAN DINSDAG 3 MEI 1932, Nr 180. Hoewel de contingenteeringsmaatrege- len ten opzichte van onzen invoer reeds naar alle zijden werken, heeft de Kamer pas gelegenheid gehad om met de Regee ring eens van gedachten te wisselen over de eerste proeve van contingenteering, n.l. die van versch, gekoeld, of bevroren rund- en kalfsvleesch. In het economische dolhuis van tegen woordig viert het nationale protectionis me hoogtij. Dat nationale protectionisme is niets meer of minder dan nationaal egoïsme en egoïsme is, èn in het persoon lijk, èn in'het gemeenschapsleven, een lee- lijk ding. Maar wij zitten er tusschen en wij zit ten er mee. Het wordt voor onze Regee ring steeds moeilijker om tusschen de klippen door te zeilen en voor ons volk om het hoofd boven water te houden. Al les roept om steun en om hulp, de indus trie, de scheepvaart, de landbouw, de vee teelt, enz. Dan moet men bedenken, dat de publieke middelen beperkt zijn, dat straks pas recht zal blijken, hoe die middelen minder gaan vloeien en dat terwijl stellig in het najaar de nood grooter zal wezen dan nu. We leven te midden van de vraagtee- kens en van de uitroepteekens. De vraag- teekens omtrent wat de dag van morgen weer brengen zal, de uitroepteekens van menschelijke dwaasheden en kortzichtig heden. We -leven wel bij den dag, elke dag heeft ook in dit opzicht werkelijk genoeg aan zijn zelfs kwaad. Het debat in de Kamer over de con tingenteering van den vleeschinvoer heeft wel doen zien, dat onze Regeering het wa pen der contingenteering van den invoer niet van harte gebruikt en als zij meent het te moeten gebruiken, dit zoo omzichtig en zoo voorzichtig mogelijk doet. Op zichzelf achten wij dat een zeer gelukkig ver schijnsel, want contingenteering van den invoer is op zichzelf feitelijk een erg ge makkelijk middel, iets, dat vlak voor de hand ligt. Maar het is en blijft een ab normaal middel en een gevaarlijk middel ook. Gevaarlijk met name voor een land als het onze, welks levensbelangen zoo nauw samen hangen met z'n export. En dit staat wel vast: elke contingen teering van den invoer, hoe geboden op een bepaald moment dan ook, heeft haar schaduwzijden. Let nu b.v. eens op de contingenteering van den invoer van rundvleesch. Ieder was het er over eens, als er ergens contingenteering van den invoer toegepast moest worden dan was het hier. De invoer van vleesch uit Dene marken b.v. was in de gegeven omstan digheden meer dan fnuikend voor onze eigen vleeschverkoop. In Denemarken houdt men de koeien allereerst en aller meest om de melk, het vleesch is bijzaak. Vandaar dat men dit laatste leverde te gen prijzen, waartegen wij absoluut niet op kunnen. Dus dan contingenteering van den invoer van vleesch, die dan allereerst trof den invoer van Denemarken, dat hier de markt geheel bedierf. Goed, maar be halve dat Denemarken hier vleesch in voert, voeren wij zelf toch ook nog al wat naar Denemarken uit, zelfs meer dan men van die zijde invoert. Nu gevoelt men het gevaar. Men wil hier trachten door de contingenteering van den vleeschinvoer onze vleesohindus- trie te helpen, maar andere takken van welvaart loopen gevaar, om door Dene marken benadeeld te worden vanwege ons optreden tegenover het Deensche vleesch. Dat gevaar is niet denkbeeldig, dat was er. Nu zijn er menschen, die zich daar ab soluut niets van aantrekken en zeggen, dat kan me niets schelen Zulk een hou ding is gemakkelijk, maar ze kan in geen geval aangenomen worden door de verant woordelijke regeering. Die moet wikken en wegen, dikwijls ook afwegen. Want al die abnormale maatregelen zijn gelijk Vrij naar het Engelsch. 33). o— Mevrouw Cruden had zich als gewoon lijk, zuchtend en pruttelend naar de wen- schen van haar man geschikt; gelukkig waren er verder geen dingen geweest, die zijn instemming niet wegdroegen. Cruden had een hekel aan schijnvertooning, maar hij was bereid zich ter wille van zijn vrouw in veel te schikken, want hij wist, dat het bij haar ook slechts „aan den bui tenkant" zat. Hij behoefde slechts even te kuchen en ze zou een hertogin „niet thuis" gegeven hebben. Een har er doch ters zou lichte hoofdpijn hebben, en de tnooiste partij van het seizoen zou er door in het water vallen. Voor haar dochters ging ze door het vuur, en dat was waar schijnlijk voor een groot deel de oorzaak, dat ze in gestadige vrees verkeerde haar te kort te doen door in alles niet gelijk op te gaan met andere moeders. Gelukkig, nu ze met Ds Clement, die het huwelijk had ingezegend, bij de deur van de oranjerie stond, kon ze met voi- aan een mes met twee scherpe kanten. Vandaar dat voorzichtigheid en omzich tigheid geboden is en geboden blijft. En dan doorloopend. De Regeering moet den wachttoren beklimmen, als het noodig is, moet zij weten te handelen en weten in te grijpen, maar als het noodig is, moet ze ook neen durven zeggen tegen allen aan drang van belanghebbenden in. Vertrouwen heeft ze noodig en dat wordt al te veel gemist. Ook hierdoor, wijl hef hier gaat om al lerlei kleinere en grootere materieele be langen. Iedèr zegt op zijn beurt: de regee ring doet voor mij en voor mijn belangen niets! Hoe zijn de tijden veranderd en wij met hen. Er zijn er nu, die zeggen, dat de regee ring voor den landbouw niets doet. Is er grooter onwaarheid denkbaar? Dat wil niet zeggen, dat er niet meer te doen overblijft. Helaas wel. Ik zeg met opzet; helaas. Dezer dagen zat ik in den trein en daar hoorde ik deze opmerking: „We hebben aan het station met z'n vieren ieder een kop koffie gekocht, dat was vier maal 20 cent is 80 cent, plus een dub beltje fooi is 90 cent. Om nu terug te ont vangen die 90 cent (let wel: te ontvangen, wat niet hetzelfde is als verdienen!) moeten we 30 liter melk a 3 cent de liter verkoopen." Ja, dat is gek, die verhouding is ab surd. Maar alles is immers in de war en de verwarring dreigt eer toe dan af te zullen nemen. En in ons eigen land is men druk bezig steeds schrijnender te ma ken de tegenstelling tusschen stad en plat teland. Er kan in onze groote steden blijkbaar zelfs geen 3 pet. af van het loon bij hen die in gemeentedienst zijn en in vergelijking met de arbeiders en kleine boeren op het platteland een heerenleven hebben. De dwaasheid verblindt de men schen en ieder kijkt blijkbaar alleen naar zichzelf. En zoo gaan we, als God het niet verhoedt, met z'n allen naar de kelder. Verontschuldiging zal er niet in het minst voor zijn, we hebben het zelf gewild. En dat in deze- wereld van technische triomfen, van beschaving en cultuur. Het is meer dan triest. J. H. CRISIS EN KLEINHANDELSPRIJZEN De prijs van hei volksvoedsel. De drie Nederlandsche middenstands bonden deelen het volgende mede: Nog niet lang geleden heeft een pers conferentie, georganiseerd door de ver tegenwoordigers van het bakkersbedrijf, eenig licht gebracht in den strijd over de broodprijzen. Zij gaf aanleiding tot beschouwingen in de dagbladen, gewijd aan de prijsvorming van het brood en kalmeerde de gemoederen van een deel van het publiek, dat ook hier aan woe kerprijzen meende te moeten gelooven. De commissie van overleg uit de drie Nederlandsche Middenstandsbonden heeft uiteraard bij haar onderzoek naar het prijsverloop in den kleinhandel, het be langrijke volksvoedsel brood niet ver geten. Het lijkt in het algemeen niet van ge vaar ontbloot om prijsverhoudingen in cijfers weer te geven. Deze zijn voor op pervlakkige beoordeelaars vaak te ver leidelijk. Toch, met dit gevaar van ver keerd generaliseeren voor oogen, hebben de bonden een prijsvergelijking gemaakt, waaruit zij meenen, de conclusie te kun nen trekken, dat de broodprijs regelmatig de fluctuaties van den bloemprijs heeft gevolgd. De omstandigheden waaronder thans in het bakkersbedrijf wordt gewerkt, zijn ge heel anders dan vroeger. In 1914 kende men geen Arbeidswet, geen Winkelwerk tijdenbesluit, geen collectieve arbeidsover eenkomst, en wel den nachtarbeid. Hoe wenschelijk de invoering van de eerste regelen en de opheffing van de laatste op zichzelf ook mogen zijn, het publiek mag niet vergeten, dat hierdoor lasten op het bedrijf zijn gelegd, welke met den omvang van het bedrijf toenemen. Sedert Juli 1931 werkt ook de Tarwe- wet. Het gevolg daarvan is, dat de kosten per brood van 800 gram met 2.1 cent worden vermeerderd. Ook dit is niet ten volle op den consument verhaald, zooals uit de cijfers voldoende blijkt. Overweegt men dit alles en bedenkt men daarbij, dat in het bovenstaande doening op het resultaat harer bemoeiin gen neerzien. Haar dochter was afgereisd onder de zorg van een flinken jongeman, die er financieel ook niet slecht voorstond; tenminste zestig bezoeksters hadden haar verzekerd, dat ze nimmer een aardiger trouwpartij hadden bijgewoond, terwijl tal- looze heeren haar met de sigaar in de hand, hadden geluk gewenscht met het denkbeeld, om een feest in de open lucht te geven. Niet alleen had het Junizonnetje haar vriendelijk toegelachen, maar zelfs Lady Mac Donald, die ze nauwelijks had durven uitnoodigen, deed nu hetzelfde en wenkte haar van verre toe. „O, dominee", zei de gastvrouw blo zend, zou u denken, dat Lady Mac Donald met we wenscht te praten? „Het schijnt me toe, dat ze daar alle moeite voor doet. Zal ik met u mee gaan? A propos, hebt u zelf nu al de een of an dere verversching genoten?" vroeg hij, ter wijl zij over het gras voortstapten. „Neen, daar heb ik werkelijk niet aan gedacht. Maar dat hindert niet", zeide mevrouw Cruden, die inderdaad sinds de plechtigheid in den morgen niets gehad had, „dan een prop in haar keel en tra nen in de oogen". „De buitengewoon robuste dame op de tuinbank knikte haar vriendelijk toe toen ze naderden, Ingezonden Mededeellng. Verkrijgt met B A T C O-de wereld-C O U P O N S, zoodra dit nieuwe wonder in den handel wordt gebracht. BATCO-de wereld-COU- PONS worden verpakt bij o.s. Interna tionale Sigarettenmerken van hooge kwaliteit: CLYSMA No. 30 NORTH STATE MAVRIDES GOLD DOLLAR MASPERO No. 2 PIRATE BRISTOL PLAG WEEST GEREED EN BEGINT NOG HEDEN MET HET SPAREN VAN DEZE WAARDEVOLLE COUPONS I sprake is geweest van bezorgprijzen, dan blijkt toch wel voldoende, dat bij de bak kers al een zeer gering deel van de ver meende winsten van den kleinhandel te recht komt. Alles bijeen genomen, komen de mid denstandsbonden tot de slotsom, dat onze „uitgeslapen" bakkers moeilijk slapende rijk kunnen worden, maar veeleer met hun bedrijf op den rand van het bestaan leven. MAATREGELEN INZAKE UITSTEL VAN BETALINGEN. Het advies van den Middenstandsraad. De minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft ook den Middenstands- raad verzocht diens standpunt te mogen vernemen over de vraag of de heerschen- de economische crisis wettelijke maatre gelen ten aanzien van uitstel van betaling noodig doet zijn in den geest als in 1914 zijn getroffen. De Raad was van oordeel, dat er althans voorshands geen reden is tot het treffen van een regeling, die in wezen zou moeten neerkomen op een moratorium. Het blijkt toch, dat de practijk aan de gewijzigde omstandigheden zich aanpast en de fabri kanten en de grossiers de noodige mee gaandheid betrachten tegenover hun ere- dietnemers, zoodat zij dezen in den regel niet dan in de uiterste noodzakelijkheid aanpakken. Uit het oog moet ook niet verloren worden, dat over het geheel de midden stand zelf een goed middel bij de hand heeft om zich te redden, n.l. de verkoop a contant. Ook de grossiers zullen er wel op bedacht zijn de verleende credieten in geen geval te vergrooten en verdere le vering dus afhankelijk te stellen van con tante betaling. Deze handelwijze is ook ten zeerste in staat mede te werken tot het verkrijgen der „versobering", waartoe het nu eenmaal komen moet, zoo men weer tot geregelde toestanden zal wederkeeren. Ook werd ontkennend geantwoord op de vraag, of het wenschelijk zou zijn reeds thans een wettelijke regeling gereed te maken en die eerst in te voeren (zoo noodig bij afzonderlijke wet), wanneer nieuwe thans nog onvoorziene omstandig heden die invoering noodig zouden doen worden. Ook in het „zweven" van zulk een wet zag de Raad gevaar, omdat dit zou kunnen leiden tot het aangaan van licht vaardige contracten. VEEL STORING OP KORTE GOLF? Vrijwel elk toestel kan verbeterd worden. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) 's Heerenhoek. In de laatstgehouden Raadsvergadering waren alle leden aan wezig. Onder de ingekomen stukken is wel het voornaamste bericht van den Mi nister van Arbeid, dat de Winkelsluitings verordening door hem aan de Kroon ter goedkeuring wordt voorgedragen. De voorzitter deelt nog mede, dat de winkels overeenkomstig de wet des Za terdags tot 10 uur mogen geopend zijn. De rekening Keuringsdienst vee en vleesch over 1931, vastgesteld door den raad van Heinkenszand, wordt goedge keurd. Op voorstel van dhr Menheere wordt besloten, dat getracht moet wor den de jaarwedde van den veearts-hoofd van dienst voor 1933 en volgende jaren met 10 pet. te doen verlagen. Vastgesteld worden verlofs- en vergun ningsrechtverordeningen ingevolge de nieuwe Drankwet. Per f50 huurwaarde wordt f 17.50 ver gunningsrecht betaald, terwijl overeen komstig de wet het verlofrecht op f25 bepaald wordt. Omdat door de café-houders voor hun biljarten f396 aan personeele belasting betaald wordt, stellen B. en W. voor de verordening der opcenten personeele be lasting dusdanig te wijzigen, dat deze niet meer voor biljarten in koffiehuizen ge heven worden. Dhr Menheere stelt voor algeheele vrijstelling dezer onbillijke be lasting. Dit voorstel wordt tenslotte om prae-advies gezonden naar B. en W. Vastgesteld wordt de crisis-steunrege ling 1932: f8.40 en fO.SO kindertoeslag per week voor kostwinners, die gehuwd zijn; f8.40 voor ongehuwde kostwinners; f 7.20 voor kostgangers. De zekerheidstelling van den nieuw te benoemen ontvanger wordt vastgesteld op f3300. De stemming voor benoeming gemeen te-ontvanger had den volgenden uitslag: Eerste vrije stemming: J. v. d. Ende 3 stemmen; A. Menheere, J. Martens, L. Remijn en L. Smit, ieder 1 stem. Tweede vrije stemming: G. Franse 4 stemmen, A. Menheere, J. Martens en L. Remijn ieder 1 stem. Benoemd dus dhr Franse. De voordracht van B. en W. luidde: 1. mej. A. Timans, 2. Aug. van Zunderen Azn. (alfabetische volgorde). De rondvraag leverde niets bijzonders op. Hierna sluiting. Ellewoutsdijk. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de hee ren Meulenberg en Goetheer. Ingekomen is de mededeeling van Ged. Staten, dat hun beslissing omtrent de goedkeuring van de begrooting verdaagd is tot 1 Juli. De subsidie voor de werkverschaffing be draagt 40 pet. In de begrooting 1931 wordt de post onderhoud haven van rond f 400 op f 900 gebracht. Machtiging wordt ver leend om in de begrooting van 1932 de post onderhoud onderwijzerswoning tot f 134.50 te verhoogen. Adhaesie zal wor den betuigd aan 't adres Ooststellingwerf tot invoering van maatregelen tot steun- verleening aan land- en tuinbouw. In de veorloopige verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van den veldwachter, wordt be paald, dat bij overlijden drie maanden tractement zal uitgekeerd worden inplaats van zes weken. Een voorstel van dhr Klooster, om de eischen van benoembaar heid door den Raad te doen vaststellen, werd met 3 tegen 2 at. verworpen. In verband met de nieuwe Drankwet wordt het vergunningsrecht van f 25 op f 40 gebracht. Aan de heeren Rinders en van Zweeden, die meenen onrechtvaardig „Lieve mevrouw Cruden", zeide ze, „komt u toch eens een poosje bij me zit ten om me gezelschap te houden. Ik heb een jonge man bij me gehad, maar hij redeneerde zoo zwaar, dat ik hem heb weggezonden. Het schijnt, dat hij aan het opknappen is", ging ze voort, naar de jon geling wijzend, die in een hevige lachbui was en een aardig meisje gezelschap hield die zich aan een portie ijs te goed deed. Het is werkelijk opmerkelijk, dat alle jon ge mepschen in mijn gezelschap met hun wijsheid te koop loopen hij schijnt nu ten minste alles te vergeten". Ze wendde zich tot Ds Clement. Waarom is je zoon er vandaag niet? Toen ik hem van de week in de stad ontmoette, beloofde hij me stellig, dat hij zou komen. „Harry seinde gisteren, dat hij het te druk had om te komen", antwoordde ds Clement. Het speet hem erg, maar u weet, dat zijn compagnon buitenslands is." „Heeft hij een goudmijn op het oog?" „Neen ik geloof, dat het koper is", zei de dominee lachend. „Ik ben zelf erg te leurgesteld, dat de jongen er niet is." „We vonden het allemaal jammer", zeide mevrouw Cruden. „Maar Harry heeft een hartelijken brief geschreven vanmorgen. En ik hoop maar, dat zijn compagnon succes heeft." „Nu, ik niet", antwoordde Lady Mac gedwongen te zijn tot het betalen van cijns, zal voorgesteld worden met de hal ve terugbetaling genoegen te nemen. Bij de rondvraag wijst dhr Klooster op den onvoldoenden waterafvoer achter de Zomerstraat. Dhr Meijaard komt op voor betere bestrating van den Achterweg en den KapeEeweg. Nadat aan beiden onder zoek is toegezegd, wordt de vergadering gesloten. Kapelle. Door de wijkzuster A. Kuijper, alhier, is aan de vereeniging wijkverple ging Kapelle-Biezelinge f 6 afgedragen, ontvangen van dankbare patiënten. (Be langeloos bericht.) Oudelande. Dezer dagen werd door dhr P. Harthoorn een z.g. boomotter, wegende 9 K.G. en metende 1.52 M„ geschoten. Dit was het elfde exemplaar dat door hem is bemachtigd. Tholen. Na afloop dor Zaterdag j.l. go- houden voetbalmatch alhier, is het op do haven nog oen geheel relletje geweest. Eenige voetbaEers uit Rilland, welke in een naburige gemeente hadden gemateht, meenden, Tholen des avonds zoo'n beetje overeind te moeten zetten. In het hotel Zeeland maakten zij zoodanig spektakel, dat zij door den eigenaar met een biEart- queue naar buiten zijn gewerkt. De heeren waren hier echter nog niet mede tevre den en vernielden in hun brooddronken heid nog een groote ruit. Toen de politie kwam, waren de helden spoedig zeer kalm en voldeden zij aan den eisch de door hen gemaakte schade te vergoeden. Laten de Rillandsche voetballers voortaan eens too- nen, dat de sport veredelt! Colijnsplaat. Loop der bevolking. Ingekomen: Dignus C. Verburg uit den Haag; Cornells van Gilst en gezin uit Schoondijke; Helena Wcssels uit Oud- Vosmeer; Iman A. Provoost uit Wissen- kerke. Vertrokken: Dignus G. Verburg naar Den Haag; Tona Moens, wed. A. Kole n. Bergen op Zoom; Lois A. de Pree naar Borsselen; CorneHa A. van der Weele, wed. L. Kramer naar Wissenkerke; Geer- truida Geelhoed naar Goes; Marina van Gilst naar Vlissingen. Kats. Loop der bevolking. Ingekomen: Arie A. Clement van Kort- gene. Anna W. Sturm uit Wissenkerke. Vertrokken: Catharina M. van Weele naar Kruiningen. Cathalina J. Tazelaar naar Kloetinge. Helena A. de Vos naar Vlissingen. Leendert A. de Vos naar Wis senkerke. Ritthem. Het Crisis-comité alhier heeft tot 1 April ontvangen f 123.10. (Belange loos bericht.) Melïskerke. Bevolking. Vertrokken: 1, Elizabeth Koppejan naar Vrouwepolder. Grijpskerke. Bevolking. Ingekomen: 22, Neeltje Besuijen en gezin van Serooskerke CW.)." Vertrokken: 22, Suzanna Sanderse naar St. Laurens; 29, Leintje Jacobse naar Mid delburg; Lena Kaatje Neele naar Stave- nisse. St.-Laurens. Bevolking: Ingekomen: W. Kraamer en echtg., z.b. B. 194 uit O. en W. Souburg; C. J. Vuijst en gezin, z.b. B 16 uit Middelburg; M. van den Broeke, bakker B 36 uit Middelburg; S. Sanderse, De burgemeestersfeesten te Hansweert. De ontvangst aan de kom der gemeente. Donald. „En jij, John?" „Waarom niet, Caroline? Het is toch geen misdaad zijn fortuin te maken met het vinden van een mijn?" „Als het geld van de mijn komt, is het niet erg, maar wel als het uit de aandeelen komt, zoo is het!" Maar beste menschen wat een onderwerp op zulk een dag! Lieve mevrouw, val er ons, oude menschen, maar niet hard om. Als wij tweetjes bij elkaar zijn, loopt het altijd op zooiets uit. En dan kibbelen we maar. Vooruit John, maak, dat je weg komt!" Ds Clement glimlachte. „Ik had allang heen willen gaan", zeide hij, om voor onze gastvrouw een verfrissching te ha len. Ze heeft nog niets gebruikt. Wat mag ik u aanbieden, mevrouw?" „Een kopje thee, heel graag. Lady Mac Donald, zou u..." Maar deze waardige dame rees met on verwachte vlugheid op: „ik zal wel voor mevrouw Cruden zorgen", zeide ze. We zullen even het huis ingaan, en ons eens lekker te goed doen. Kom beste. En jij John, maak dat je weg komt en geniet van het prachtige weer. Zie met den jongen Barker op goeden voet te komen, hij is ginds; misschien wil hij wel op je lijst inteekenen." „Waar heb je mijnheer Barker leeren kennen, Caroline?" vroeg hij. „O, hij is me in de stad komen opzoe ken. Dat zal ik je een anderen keer wel eens vertellen. Vraag mijnheer Cruden, of hij je wil voorstellen, of anders zal ik het straks zelf wel doen. Je moet heusch met hem kennis mak.en." Ze wendde zich tot haar gastvrouw en Ds Clement ging weg. „Nu, lieve, laten we naar binnen gaan. U voelt zich natuur lijk verplicht om buiten te blijven en met iedereen te praten, maar u heeft nu meer dan genoeg gedaan. Een bruilof is erg vervelend, vindt u ook niet?" „Ja, daar heeft u eigenlijk wel gelijk in", gaf mevrouw Cruden toe. „Dit is de eerste keer, dat ik zoo iets meemaak. Had ik niet bij mevrouw Carstairs moeten blijven?" Mevrouw Carstairs was de moe der van de bruidegom. „Onzin", antwoordde Lady Mac Donald. „U en zij hebt elkaar nu genoeg com plimenten gemaakt. U bent natuurlijk allebei allang uitgepraat. En het is toch wel een beetje gauw om nu al het land aan elkaar te krijgen." Ze begon te lachen en mevrouw Cruden stemde hiermee in, hoewel ze niet begreep, wat er eigenlijk te lachen viel en wat Lady Mac Donald eigenlijk bedoelde met dat ,,'tland aan elkaar krijgen," (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5