Telegrammen. Burgerlijke Stand Briefwisseling. fltloop Verkoopingen en Aanbestedingen Marktberichten. Scheepstijdingen. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken ARNHEM. De gemeenteraad heeft he denmorgen besloten met 22 tegen 13 st. de loonen en salarissen van het gemeente- personeel met gemiddeld 3 pet. te ver lagen, met ingang van 1 Mei. NoORDWIJK. Hedenmorgen heeft H. M. de Koningin opnieuw een bezoek ge bracht aan het Flora-park. Door de kin deren van de Wilhelminaschool, die toe vallig aanwezig waren, werd het Wilhel mus gezongen. DELFT. Sinds gisteravond 7 uur wordt te De Lier vermist de 8-jarige Annie Boers. De geheele omgeving is afgezocht, maar tot nu toe waren alle nasiporingen tevergeefs. De vrees bestaat, dat het kind ontvoerd is. Naar de politie mededeelt, moet het kind het laatst op een eenzamen weg gezien zijn. LONDEN. Naar gemeld wordt, zal Mac Donald thans ook aan het rechteroog een operatie moeten ondergaan. De toestand van het linkeroog, dat onlangs behandeld werd, is bevredigend. LONDEN. De aanhoudende regen is oorzaak, dat in verschillende deelen van Engeland overstroom ingen zijn voorgeko men. Meerdere rivieren bereikten 'n on gekend hoogen stand. Vele wegen staan over groote afstanden onder water, zoo dat het verkeer groote vertraging onder vindt. Voor zoover tot nu toe bekend, is een viertal personen verdronken. PARIJS. Uit Bangkok wordt gemeld, dat een groot aantal gevangenen pogin gen heeft gedaan uit de Bangkoksche ge vangenis te ontvluchten. Ongeveer 500 ge vangenen vielen, gewapend met spaden en bijlen de gevangenbewaarders aan, die tenslotte genoodzaakt waren van de vuur wapenen gebruik te maken. Gedurende het gevecht werden 9 gevangenen gedood en 60 gewond. BERLIJN. Gemeld wordt, dat de Rijks minister van Economische zaken voorne mens is binnen enkele dagen af te treden. GENèVE. In de hedenmorgen gehou den vergadering van de technische com missie werd van de zijde der Nederland- scbe delegatie verklaard, dat de groote mogendheden de linieschepen niet als aanvalsschepen wenschen-te beschouwen. Indien dit standpunt door de commissie wordt gedeeld, zal dit een zeer nadee- ligen invloed hebben op het verdere ver loop der conferentie. GOES. Geboren: Andries, z. van Wil helm Zweemer en Adriana Bruinooge. Overleden: Martinus Gornelis Rijk, 9 dagen, zoon van Albrecht Rijk en Clazina van Stee, te Hoedekenskerke. Over de maand April. ELLEWOUTSDIJK. Ondertrouwd: Hendrikus Kiters, 26 j. en Maria Janna Smallegange, 26 j. Gehuwd: Willem Marinus van Wijn gen, 23 j. en Cornelia Johanna Hoffius, 22 j. Jan Wolse, 49 j. en Wilhelmina War gemaker, 44 j. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 27, Willem P'atschorre, 26 j. en Cornelia de Bruine, 24 j. te Wissenkerke. Geboren: 8, Marinus, zv. Johannis Jan de Wild en Neeltje Korsuize. 16, Janny Martina, dv. Pieter A. Korsuize en Krina Janse. Overleden: 7, Martina Pietemella Dale- boudt, 68 j., wed. van Hendrik Janse. 13, Adriaan Boot, 60 j., echtg. van Prientje Israël. 20, Tona Davina Boer, 66 j. wed. van Marinus P. Slimmen. 22, Abraham G. de Lange, 78 j., wedr van Maria Dorst. 29, Geertruid Kramer, 68 j., wed. van Gil les van den Berge. VROUWEPOLDER. Ondertrouwd: J. Riemens, 23 j. jm. en J. Geldof, 21 j. jd. Gehuwd: J. Maas, 26 j. jm. en P. Aar- noutse, 24 j. jd.; C. Langebeeke, 25 j. jm. en J. de Nood, 25 j. jd.; J. de Nood, 25 j. jm. en J. Langebeeke, 24 j. jd. Bevallen: E. Koster, geb. Koppejan, z.; J. Sturm, geb. Mesu, d.; T. C. Geerse, geb. Geerse, d. Overleden: I. A. Goedbloed, 2 j., z. ST. LAURENS. Ondertrouwd: B. A. van Verre, 28 j. en J. B. Efóngard, 24 j.; A. G. J. Maljers, 26 j. en L. M. Kole, 21 j.; M. van den Broeke, 24 j. en M. Wattel, 23 j.; S. A. Abrahamse, 25 j. en J. M. Langebeeke, 24 j. Getrouwd: P. A. Abrahamse, 22 j. en M. Marinissen, 23 j. Bevallen: J. Pouwer, geb. Baljeu, d.; L. A. Hoef kens, geb. Otte, z.; P. H. San- derse, geb. Melse, d. MELISKERKE. Geboren: 1, Sina, d. v. Lourens Dekker en Sina Melse; 6, Jaco bus, z. v. Pieter Jacobse en Pietemella Olijslager; 30, Hendrik Jan, z. v. Pieter Harpe en Maatje Kesteloo. Overleden: 20, Johanna Ova, 75 j., echtgen. van Joos Baard. 20, Willem Ovaa 42 j. en Suzanna Jö- ziasse 41 j.j 27, Willem van Keulen 21 j. en Jannetje Pietemella Machielse 21 j.; Casper Baas 24 j. en Jacoba Cornelia Koppejan, 22 j. Getrouwd: 27, Andries Breel 32 j. en Francina de Pagter 23 j. AAGTEKERKE. Geboren: Johanna d.v. Willem Lauws en Krina Kodde; Overleden: Jac. Minderhoud 52 j. ongeh. Woensdag moet „De Zeeuw", In ver band met den Zondagsdienst bij de Pos terijen, evenals 's Zaterdags, vroeger ver schijnen. H.H. Correspondenten en Adverteerders gelieven hiermede rekening te houden. Na half 10 Woensdagmorgen kunnen geen advertentiën voor het dien dag ver schijnend nummer meer worden aange nomen. Tholen. Ten overstaan van Notaris van de Velde, alhier, werd Zaterdagavond j.l. in de zaal van den heer Hoek, voor de erfgenamen van wijlen dhr P. J. Blaas, publiek verkocht, een woonhuis met schuur en erf, staande aan de Oudeland- schestraat alhier. Kooper werd dhr C. A. van Splunter voor f 1440. GOES, 3 Mei 1932. Graanmarkt. Che- valiergerst 6.50, Schokkers 12-16, Bruine boonen 6-7, Karwijzaad 20.50. Aanvoer klein, handel kalm. Boter, per K.G. 1, middenprijs, per 14 K.G. 0.50, part. prijs 0.60, fabrieksboter f 0.65. Eieren, per 100 1.90, middenprijs, per 25 stuks 0.47.5, part. prijs 0.03, eenden eieren 1.90 per 100 stuks, ganseieren 4 en 6 ct per stuk. V. P. Z. Aanvoer 38562 eieren. Prijs f 2.20 per 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Groentenveiling van 2 Mei 1932 Witlof 1822, spinazie 59, idem lie soort 3, aardappelen 4.50, alles per 100 K.G.; radijs 3.70, selderie 2.40, rabarber 1.705.10, prei 1012, alles per 100 bos; bloemkool 1124, idem He soort 512, idem uitschot 36, kropsla 4.207.20, idem He soort 1.70—3.00, alles per 100 stuks. KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine vei ling van 2 Mei: Wondergemappels 1822, spinazie 914, aardappels 13 ct., alles per K.G.; kropsla 0.905.80 p. 100 krop; bloemkool 1521 per 100 stuks; radijs 3.10, prei 10, tulpen 912, alles per 100 bos. Stoomvaart-Mij. Nederland. ENGGANO, thuisr., 2 v. Genua. JOH. v. OLDENBARNEVELT, thuisr., 2 van Southampton. P. C. HOOFT, thuisr., 1 van Sabang. TANIMBAR, uitr., pass. 30/4 Perim. TABIAN, thuisr., pass. 30/4 Perim. Rotterdamsche Lloyd. DEMPO, thuisr., pass. 1 Kaap del Armi. GAR0ET, 30/4 v. Batavia n. Rott. KOTA TJANDI, 30/4 v. Rott. te Batavia. Mailverzoriding naar I n d i De aandacht wordt er op ge vestigd, dat het in verba.nd met de beper king op Donderdag 5 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) aanbeveling verdient de mail correspondentie voor Ned. Indië zoo tijdig te pasten, dat deze uiterlijk in den avond van 4 Mei a.s. te Amsterdam aankomt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Vewachting tot den avond van 4 Mei: Zwakke tot matige veranderlijke wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eeni- ge regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: te plaaüscis, E. W. seggenü ka is» dien geest ta handelen. Ingekomen is een adrea van de bewo ners van de Kadam toi verplaatsing van een straatlantaarn. B. en W. hebben die verplaatst. Dhr Verhulst stelt voer hein op zijn oude plaats terug te zetten, daar stond hij voor de geheele Kadam goed. Dit voorstel wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen (Verhulst en De Koster). Vastgesteld wordt nog een verorde ning regelende het heffen van vergun- ningS- en ver'lofrecht. De pensioengrondslag van den gemeen teveldwachter wordt vastgesteld op f 1655. Een verzoek van J. Vermue om ver goeding voor 4 schoolgaande kinderen wordt gezonden naar B. en W. om adviea. Dhr Verhulst bespreekt namens de Ger. Kerk hot delven der sloot bij de Kerk aan den Schuitweg. Hier is door het plaatsen van een beschoeiing de sloot aan één zijde veel smaller geworden. Omdat de schei ding in de helft van de sloot zit, is thans ook de grens niet meer juist te bepalen. Hij had gaarne dat al de raadsleden dit eens nazagen om in een volgende zit ting te besluiten. Weth. Schouten zegt: dan moet je maar naar het kadaster gaan. Dhr Verhulst zegt: Ik vraag niet aan u wat ik doen moet; ik spreek tot den voorzitter. Dhr Mol merkt nog op, dat op de Kak dam zoo veel gevoetbald wordt. De be woners hebben daar last van. Daarna sluiting. Wolfaartsdijk. Maandag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig met ken nisgeving dhr J. Lindenberg. De voorzitter bracht verslag uit van de vergadering der N. Waterleiding-Mij. Zuid-Beveland. Op de vraag, of het tarief voor waterlevering niet verminderd kam worden, werd geantwoord, dat dit niet kan, omdat de Mij. aan het Rijk is ge bonden krachtens de concessie tot aflos sing. In 1933 kan dit een punt van be spreking worden. Wat betreft het tarief voor arbeiderswoningen werd geant woord, dat, wanneer een z.g. dric-ocntste tapkraan niet boven een gootsteen is aan gebracht, het als een arbeiderswoning be schouwd wordt. En wat betreft den aan koop wan een woning, werd geantwoord, dat de Mij. genoemd gebouw noodig had ter controleering van watermeters. Jaar lijks worden 1500 meters gecontroleerd. Tot op heden werden die opgezonden naar elders, wat f 5.50 per stuk kostte. Thans kan door aankoop van genoemd gebouw de Mij. dit zelf doen, welke uitgaaf dus spoedig een besparing zal blijken te zijn. Wat betreft een gelegenheid om ook op Oostkerke te tappen werd medegedeeld, dat dhr P. Platteeuw alhier bereid is zich met de uitgaaf van water te belasten. De voorzitter deelde verder mede, dat door de K. N. A. G. f 100, de A. N. W. B. f 100 en door de B. B. N. f 50, te samen f 250, is bijgedragen, aan de verbetering hoek Papeweg-Veerweg. Van verschillende café-houders was 'n verzoek ingekomen, inhoudende het ver gunningsrecht niet te verhoogen, daar dit thans van f 25 op f 40 is gebracht. B. en W. antwoorden hierop, dat het volgens de nieuwe Drankwet niet mogelijk is hieraan iets te veranderen. Zij stellen zich echter voor bij de vaststelling van de personeele belasting bij den Raad voorstellen in te dienen, welke kunnen leiden tot vermin dering der lasten van de caféhouders. Dit wordt goed gevonden. De winkelsluitingswet werd na .ontvan gen circulaire van den betrokken Minis ter opnieuw eenigszins gewijzigd vastge steld. Dhr van Oeveren zeide, dat deze wet toelaat, dat de Gemeenteraad bevoegd is 21 dagen per jaar de wet buiten wer king te stellen. Hij zag gaarne van deze bevoegdheid gebruik gemaakt. Spreker stelde daarom voor, op de Woensdagen von 1 Mei tot en met 28 Sept. de wet bui- ton werking te stellen, welk voorstel met alg. st. werd aangenomen. Dhr Snoodijk stelde de vraag, hoe art. 4 van de winkelsluitingswet moet worden gehandhaafd in deze gemeente, of de avond voor Christelijke feestdagen (in 't bijzonder Hemelvaartsdag) als een Zater dagavond zal worden beschouwd. Na eenige bespreking werd besloten hiervoor geen bepaling in de verordening op te nemen. Bij de bespreking verbetering hoek Pa- peweg-Achterweg hield dhr van Oeveren een uitgebreid betoog, speciaal inzake het besluit van Ged. Staten, welk betoog door dhr Snoodijk nog werd aangevuld. De laatste spreker zeide hierop niet terug te zullen komen, omdat het werk reeds is uitgevoerd, maar mocht in de toekomst zich zoo iets weer voordoen, dan zou hij niet aarzelen een voorstel in te dienen te gen een dergelijk besluit in beroep te gaan bij de Kroon. Na deze bespreking werd met alg st. in beginsel besloten de boek Achterweg-Papeweg te verbeteren en ook de hoek Achterweg naar de Dorpstraat. Besloten werd aan het Comité van actie inzake de tramwegen op Zuid-Beveland een crediet te verleenen. Bij de bespreking over de al of niet op heffing of vermindering van passagiers- treinen op deze lijn was men algemeen voor instandhouding en onverminderd passagiersvervoer. Op verzoek van dhr C. J. Koeman om vergoeding volgens art. 13 L. O.-wet 1920 werd gunstig beschikt. Besloten werd f 2 per maand too te staan. Dhr van Oeveren vroeg, of, nu algemeen de onkosten van onderhoud aan rijwielen belangrijk lager zijn geworden, er geen aanleiding bfntaat des* vergoedingen eenigszins te herzien. De voorzitter oogde toe, dat dit in de vergadering van B. en W. een punt van overweging zal uitmaken. Dhr Snoodijk vrofltf s'i in dit deel van de gemeente zooveel schoslkindeiwa rijii, watuwoor ver goeding moet worden betaald, er geen voordeeliger weg iB te vinden, b.v. ver voer met een autobus. Ook dit zal wor den overwogen. Bij dc rondvraag besprak dhr Snoodijk do wijze, waarop laatst in de gemeente geld is ingezameld voor een poppekast- vertooning voor de schoolkinderen. Spr. zag gaarne, dat voor dergelijke dingen voortaan door B. en W. geen toestemming meer werd verleend. De voorzitter zegde •;oe met den wensch van dhr Snoodijk rekening te zullen houden. Heinkenszand. Maandagavond verga derde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer Steketee met kennisgeving. Een adres van de Nat. Commissie tegen Alco holisme met verzoek het aantal verloven te beperken, wordt voor kennisgeving aan genomen. Besloten wordt belasting te hef fen voor het plaatsen van benzine-pompen op den openbaren weg tot een bedrag van f 10 per jaar met dien verstande, dat voor 1932 de helft van dit bedrag zal worden geheven. Een voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van een woning aan den Haak- weg, kon geen steun vinden voor het ge heele pand, wel voor een gedeelte. Na be spreking wordt besloten een steunregeling ter goedkeuring aan den Minister van Ar beid aan te 'bieden, terwijl met spoed zal worden aangedrongen om een reeds inge zonden voorstel tot goedkeuring eener steunregeling te mogen ontvangen. Een voorstel tot het vaststellen van een ver ordening op de heffing van vergunnings rechten wordt op voorstel van B. en W. aangehouden tot een volgende vergade ring. In behandeling komt een aanvraag van de woningbouwvereeniging alhier om een voorschot uit de gemeentekas ingevolge de Woningwet. De voorzitter geeft in over weging de vereeniging in de gelegenheid te stellen grond aan te koopen voor het bouwen van arbeiderswoningen. De heer Beaufort vraagt of de leden van den wo- ningbouw-vereeniging zich ook garant willen stellen voor eventueele stroppen. Spr. is van meening, dat in deze gemeente geen behoeft':- s-.z'a woningen bestaat. Der gelijke gezinnen kunnen nog steeds een woning huren. Hij is er van overtuigd, dat de gemeente, ging zij op het voorstel van de woningbouwvereeniging in, een gemeentelijk armenhuis zou bouwen. De voorzüter en den heer Simonse zeg gen, dat het betreft het opruimen van krotwoningen en dat de gemeente de mo- reele plicht heeft deze zoo spoedig moge lijk te doen verdwijnen en de menschen, inplaats van in een krot in een woning te laten wonen. De heer Beaufort zegt, dat de gemeente reeds meer dan f8000 uit geeft voor armenzorg en wel aan het doen verplegen van armlastige krankzinnigen en aan subsidie aan het burgerlijk arm bestuur en dat ook aan liefdadigheid een einde kan komen wanneer niet de mid delen aanwezig zijn. Ten slotte wordt een voorstel van den heer Beaufort om niet in te gaan op het verzoek der woningbouwvereeniging aan genomen met 4 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Bos en Simonse). Vastgesteld wordt de vergoeding voor den benoodig- den grond ter verbetering van de Dorps straat op den gewonen prijs van f 1 per vierk. meter. Voor een stukje grond, ge legen voor de Zondagsschool „Marana- tha", wordt f 3 per vierk. meter gevraagd. Waar de verbetering aan de Dorpsstraat nog lang zou worden opgehouden, indien de raad op deze vraag afwijzend beschikt, stelt de voorz. namens B. en W. voor, hoe wel hij de overtuiging heeft dat het veel te hoog is voor deze enkele vierk. meters, dezen prijs te betalen, waarbij de raad zich aansluit. De heer Simonse stelt voor om dan ook aan anderen van wie gron den noodig zijn f3 per vierk. meter te betalen. De heer Beaufort vindt dit wat een eigenaardig voorstel. Het voorstel Si monse kon geen meerderheid vinden, zoo dat het normale bedrag van f 1 zal wor den betaald. Colijnsplaat. In de gisterenmiddag ge houden Raadsvergadering waren alle le den aanwezig. Van de zijde van het pu bliek was veel belangstelling. Een ingekomen verzoek van de plaatse lijke afdeeling der B. V. L. om schietoefe ningen te mogen houden in de voorste lokalen der openbare school, werd bespro ken en in handen gesteld van B. en W. Dhr J. Alebregtse werd aangesteld als los arbeider. Zijn pensioensgrondslag werd vastgesteld. Met 4 tegen 3 st. werd beslo ten, tijdens de kermis enkele weggedeel ten aan den openbaren dienst te onttrek ken (tegen dhra Van Dis, de Regt en Con tant). Aangehouden werd het verzoek vein het plaatselijke crisiscomité om een bij drage van de gemeente. Meegedeeld werd een wijziging die gebracht is, in de reke- ning-courant-overeenkomst met de bank voor Nederlandsche gemeenten. De rente van 4 pet. is gebracht op 4 en van 1 14 op 2 pet. De aangebrachte wijziging in de verordening winkelsluitingswet werd voorgelezen. Op een ingekomen adres, waarin werd verzocht, te vorderen de winkels te doen sluiten van des namid dags 12 uur tot half 1, werd niet inge gaan. Goedgekeurd werd een wijziging in de begrooting Burg. Armbestuur met de re kening over 1931, zijnde in ontvangsten f 2035.32, uitgaven f 1481.64. Goed slot van f553.68. San verzoek was ingekomen van het bestuur van den Ned. 'Chr. La.ndarb.bond afd. Colijnsplaat, om invoering steunrege ling. aangezien de leden voor het meeren- dee: werkloos zijn en niet meer trekken uit is werkloozenkas. De voorzitter deelde üarep raede, dat B. en W. besloten heb bes* zoo lang mogelijk naar werk te roe ken eer tot i»teun wordt overgegaan. Weth. van Dis brengt hierop verschillen de werkobjecten naar voren. Een groote partij erwten is beschikbaar gesteld om te worden gelezen, indien de gemeente 50 pet. van het loon beschik baar stelt. Ook de Westelijke Achterweg vraagt dringende verbetering. Besloten werd, hiermee zoo spoedig mogelijk aan te vangen. De werkzaamheden, die zouden kunnen geschieden aan de haven, worden voorloopig nog uitgesteld, daar aan de uitvoering hiervan veel moeilijkheden verbonden zijn. Een langdurige bespre king had nog plaats over de verbetering der verbindingswegen naar de gemeente Kortgene. De heer I. P. van der Weele, ontvanger-griffier der beide polders, was aanwezig om hierover inlichtingen te ver strekken. Volgens dezen vraagt verbete ring de nieuwe weg vanaf den Weste lijken Achterweg, vervolgens de Emelisse- dijk met den weg verbonden aan den Frederikspolder. Voor Oud-Noord-Beve- land zouden de kosten bedragen f90.000 met aftrek van 75 pet. van rijk en pro vincie. Blijft over f22.500. Voor Nieuw- Noord-Beveland f21.800 met aftrek van 75 pet. is f 5450. Wanneer de raad bereid is hierin mede werking te verleenen, wordt van de ge meente gevraagd de renstende 25 pet. te 'betalen, over den tijd van 20 jaren. De polderbesturen zijn bereid renteloos voor schot te verleenen. Dhr van der Weele deelt mee zijn best te doen, de thans be staande jaarlijksche toelage der gemeente hierop in mindering te brengen. Het voorstel in stemming gebracht zijnde, wordt met 4 tegen 3 stemmen aangeno men. Na rondvraag volgt besloten zitting. Arnemuiden. Een bewoner van de Nieuwstraat kwam Maandagmorgen tot de voor hem minder aangename ontdek king, dat zijn twee koppels duiven, twee oude en twee jonge duiven, uit het duiven- bok waren verdwenen. Omtrent de ver missing tast men in het duister. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterend (Texel), J. Hiet- kamp, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Laren, J. Verkuyl, cand. te Nieuw-Vennep. Te IJmuiden, S. Wesbonk te Hoorn. Beroepbaar. De heer A. W. Kok te Harderwijk, theol. cand., is door het Provinciaal kerkbestuur van Gelder land toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Door de Classis Apeldoorn der Ge ref. Kerken is beroepbaar verklaard de heer H. J. P i 1 o n te Apeldoorn en door de classis Den Haag, de heer J. Kapteyn, v. d. Helmstraat 62, 's-Gravenhage. Geref. Gemeenten. De vorige week hebben wij gemeld, dat pogingen werden gedaan om de Oud Geref. Ge meente van Ds Boone te St Philipsland te brengen binnen het verband van de Geref. Gemeenten. Naar de „Zierikzee- sche Nieuwsbode" meldt, schijnen de le den van de gemeente van Ds Boone hier omtrent echter allerminst eenstemmig te zijn. In „Eudokia" te Rotterdam is ge slaagd voor het diploma Kraamverple- ging Mej. J. Staal. Te Dordrecht is ge slaagd voor het diploma Ziekenverpleging Mej. H. Zui dema. Inbraak Nijenrode. De „Tel." kan nog meedeelen, dat de expertisefirma Kiewit Go., Keizersgracht, er in ge slaagd was met een tusschenpersoon om trent den door de dieven gevraagden los prijs te onderbandelen. Beide partijen kwamen tot overeenstemming, met het gevolg, dat een gedeelte der schilderijen bij de firma Kiewit werd terug gegeven. In haar kantoren zijn zij thans op last der justitie te Utrecht in beslag genomen. Naar de daders zal een onderzoek kun nen worden ingesteld. Vijf inbrekers op het dak gearresteerd. Te Zaandam ontdek ten voorbijgangers in de buurt van het veilinggebouw, dat vijf personen met een ladder bezig waren op het dak te klim men. Men waarschuwde de politie, die spoedig verscheen en, met een revolver gewapend het dak beklom. Toen men zag, dat twee mannen een poging deden om te ontsnappen, loste eert inspecteur een schot. In de buurt werd om meer assi stentie getelefoneerd, waarop weldra zes politiedienaren verschenen. De vijf inbre kers werden ten slotte geboeid van bet dak gehaald. (Tel.). Door de Rechtbank te Middelburg is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van W. C. Smits te Vlissin- gen en E. B. Meyer te Oostburg. Onzedelijke handelingen door een geneesheer. De Hooge Raad deed uitspraaJ in de zaak van den Haagschen geneesheer, die in hooger be roep door het Gerechtshof te 's-Graven hage is veroordeeld tot 8 maanden ge vangenisstraf wegens onzedelijke hande lingen met een meisje. Het cassatieberoep wc-rd verworpen. GRIJPSKERKE. Ondertrouwd: 28, Jan Polderman, 24 j.jm. te Biggekerke en Jacoba Johanna Geschiere 25 j. jd.; An dries, Loures Louws, 22 j. jm. te Oost- kapelle en Johanna Jacoba Geschiere 22 3. jd. Geboren: 7. Adriaan z.v. Gornelis Chris tiana 'Komèjan en Johanna Louws; 17, Leuntje Johanna d.v. Jan Koets en Wil- lemina Johanna Wolf. Overleden: 30, Jan Marinussen 80 j. echtgenoot van usabeth Pieterse. RITTHEM. Ondertrouwd: 13, Andries Breei, 32 i en Francina de Pagte? 23 j.; Stand van gistermiddag 3 uur: 751. Licht op voor fietsers: Woensdag 7 u. 54 min. .U.II.— IM—1nsgaweg—tanmmmn»nw Wisselkoersen. Amsterdm, 3 Mei, 2.30 u. Berlijn 58.6058.65. Londen 99.06. Parijs 9.709.7514. Brussel 34.5534.60. New-York 2.4014—2.40 M.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2