DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Uit de Provincie GIJ DWAAS „Het spijt me", antwoordde Blyth stijf. (Wordt vervolgd). VAN MAANDAG 2 MEI 1932, Nr 179. N. V. Waterleiding-Mij. Zuld-B8veland. Aan het verslag dezer N. V. over 1931 is het volgende ontleend: De baten der winst- en verliesrekening vergeleken bij de baten van dezelfde reke ning over 1930 verminderden met f 6608. Het jaar 1980, vergeleken bij 1929 gaf een vermeerdering van f 5480. De baten ko men dus vrijwel overeen met die van '29. De opbrengst der waterlevering daalde met f 1814; het vorig jaar gaf een daling vergeleken bij 1929 van f 992. Waar de baten voor waterlevering een verminde ring aanwezen van f 1814, en de totale baten een vermindering van f 5608, blijft voor de resteerende rekeningen een ver mindering van f 3784, alleen reeds het in stallatiebedrijf gaf een vermindering van f 4457; dat de totaalvermindering niet grooter was, komt door de stijging van de interest met f 1627. De vaste abonnementsgelden zijn be langrijk (f 6200) toegenomen, dank zij de toetreding van Borsselen. De opbrengst der grootverbruikers vermindert nog meer. In deze groote vermindering is te zien de invloed der tijdsomstandigheden, groote bedrijven zijn ingekrompen, waar door ook hun waterverbruik verminderd is. Ook de transportbedrijven hebben min der waterbehoefte. Rekening is er mede te houden, dat de opbrengst van deze groep ook over 1932 belangrijk zal kun nen verminderen. De lasten der winst- en verliesrekening, vergeleken bij die van het dienstjaar '30, afschrijving en dividend, benevens koers verschillen buiten beschouwing latend, verminderden van f 67.864,12 tol de som van f 58.604,52)4, dus met afgerond 9260 gulden. Zien we op alle rekeningen een daling, hoofdzakelijk is deze te zien op de rekening van kosten van waterverdeeling groot f 6945, doordat er dit jaar voor on derhoud veel minder dan in 1930 moest worden uitgegeven. Ware er dit jaar niet het belangrijke koersverschil van f 24 946,25 te boeken op onze beleggingen, het restant over schot-bedrijf zou belangrijk hooger zijn geweest dan over het vorige boekjaar. Na afschrijving van het koersverlies blijft nog een bedrag beschikbaar als restant over schot-bedrijf, nadat alle verliezen zijn aangezuiverd, inbegrepen rente en aflos singen der. leening, welke de Gemeenten- Aandeelhoudsters hebben gesloten, ten behoeve van hun deelneming in de N. V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beve land", van f 14.379. Het restant overschot-bedrijf bedroeg in 1929 f 28.286; in 1930 f 36.260 en in 1931 f 14.379. Uit den staat der aansluitbare en aan gesloten perceelen blijkt, dat het percen tage aansluitingen het grootst is te Bors selen (100), dan volgt Kattendijke met 93, Waarde met 92, Goes met 91, Krab- bendijke met 90, enz. Onderaan staan Driewegen met 50 en Heinkenszand met 45 pet. De winst- en verliesrekening luidt als volgt: Algemeene kosten f 12.419,68, Kosten van waterwinning f 15.776,56)4, kosten van waterverdeeling f 10.814,84, kosten van waterverkoop f 18.352,07, waterme- terbedrijf f 734,95, reserve debiteuren f 200,45, vorige dienstjaren f 306,47, koersverschillen f 24.946,25. Overschot be drijf: a. afschrijvingen f 3528, b. statuaire afschrijvingen f 31.4-80, c. voorschotten dividend f 71.377,61, d. restant overschot bedrijf f 14.379,36)4. Totaal f 204.315,75. Credit. Waterlevering 523.154 kub. M. f 192.736,69)4, huurleidingbedr. f 1252,39, Installatiebedrijf f 2971,75)4, interest f 7354,91. Totaal f 204.315,75. In de aandeelhoudersvergadering van 29 April j.l. werd de door den Raad van beheer voorloopig opgemaakte rekening FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 320 „Al goed, Harry. Laten we er ons niet druk over maken, voor het zoover is. Praat nu maar eerst eens met Lady MacDonald." Er werd geklopt. Blyth stond op en opende de deur. „Ik ben bezet op het oogenblik," zeide hij en wandelde terug naar de plek, waar Harry stond. Voor een oogenblik keek hij hem strak aan en zeide toen met diepe stem: „Zou het ook geen goed idee zijn om je vader van het een en ander op de hoogte te stellen?" „Och, ik geloof niet, dat de zaak hem erg zal interesseeren", antwoordde Harry, niet erg op zijn gemak. „Zou je dat denken? Ik heb mijn vader nooit gekend, maar ik kan je wel dit zeg gen, dat, toen ik den jouwe twee jaar ge leden ontmoette, hij belang stelde in alles, wat zijn zoon betrof, 't Is toch veel aardi ger voor hem, dat jij hem dat schrijft, dan dat hij zooiets van Lady Mac Donald moet hoeren". i goedgekeurd'. De periodiek aftredende le den van den Raad van Beheer, de heeren P. Lindenbergh Az. te Wemeldinge en A. v. d. Poest Clement te Nisse, werden her kozen. In de vacaure door het overlijden van den heer J. N. Elenbaas werd voor zien door de benoeming van Mr Dr A. Mes te Heinkenszand. Aangekocht werd het huis en erf Sta tionsweg en Vosmaerstraat te Goes, ka dastraal bekend gemeente Goes, Sectie C 1656 en 1670. DE RADIODOKTER steeds en over al te ontbieden. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Aan dhr J. Vermue te 's H. Arends- kerke is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als gezworene van den Nieuw 01- zendepolder. Autobusvergunningen. Door Geda Staten van Zeeland is beslo ten: 1. aan J. D. de Koster, Colijnsplaat, ver gunning te verleenen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobus dienst van Colijnsplaat naar Koritgene (steiger) en omgekeerd; 2. aan J. D. de Koster, Colijnsplaat ver gunning te verleenen tot het in werking houden van een autobusdienst op Dins dagen van Colijnsplaat over Kats naar Katsche steiger, en omgekeerd; 3. aan J. D. de Koster, Colijnsplaat, ver gunning te verleenen tot het in werking houden van een autobusdienst op Don derdagen van Colijnsplaat over Kats, Co lijnsplaat en Wissenkerke naar Kam perland (veerdam), en omgekeerd; 4. aan de N. V. Auto-omnibusdienst, gevestigd te Wissenkerke, vergunning te verleenen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Kam perland (veerdam) over Wissenkerke naar Kortgene (steiger) en omgekeerd; 5. aan de N. V. Auto-, Motorhandel en Verhuur-inrichting v./h. A. F. Mannaert- Geers te Neuzen vergunning te verleenen tot het in werking houden van een auto busdienst op Zaterdagen van Neuzen naar Axel en omgekeerd; 6. aan de N. V. Auto-, Motorhandel en Verhuur-inrichting v./h. A. F. Mannaert- Geers te Neuzen vergunning te verleenen tot het in werking houden van een dage lijkschen autobusdienst van Neuzen over Sluiskil naar Sas van Gent (Belgische grens) en omgekeerd; 7. aan A. Poppe te Graauw-en-Langen- dam vergunning te verleenen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Graauw over Zand berg en 't Jagertje naar Hulst en omge keerd; 8. aan F. Picavet te Nieuw-NamenJ (gemeente Clinge) vergunning te verlee nen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Nieuw- Namen over Clinge naar Hulst en omge keerd. De MiddelburgscheSin- g e 11 o o p. Zaterdagmiddag had te Mid delburg de jaarlijksche Singélloop plaats, uitgaande van de Athletiekvereen. E. M. M. De start had plaats bij den Veerschen weg en het eindpunt was ook nu weer bij het begin van den Poelendalesingel nabij de Winterstraat. Het aantal deelnemers bedroeg 13, van wie 4 't onderweg moesten opgeven. Van de 9 die het eindpunt bereikten was 1 J. Kemp, van D.O.S. te Rotterdam in 10 m. 51,6 sec.; 2 C. van Sorge van Maraton te Vlissingen in 10 m. 59 sec.; drie P. J. Wessels van D.O.S. te Rotterdam in 11 m. 9,4 sec.; 4 A Kambier van E. M. M. Middelburg in 11 m. 29,6 sec., 5 D. van Maris en 6 J. de Jager, beide van Mara ton Vlissingen. De eerlste vereenigingsprijs verwierf Maratou en de tweede E. M. M. De belang stelling was niettegenstaande het mOoie weer minder groot dan andere jaren, waaraan zeker ook de vlieggebeurtenissen te Vlissingen mede schuldig waren. Vlissingen. Er is een zeer groote be langstelling geweest voor het bezoek van de drie K. L. M. vliegtuigen en de 10 sportvliegtuigen, die Zaterdag, den twee den dag van de Nederlandsche rond vlucht, ook Zeeland met een bezoek heb ben vereerd. Zoowel op het vliegveld Vlis singen als van weg en dijk hebben duizen den komst en vertrek der vliegtuigen bij gewoond. Op het terrein waren tal van Hml Als je het zoo beziet, heb je ge lijk". „En als je hem dan toch schrijft, zou je hem tevens kunnen vertellen, dat je je vriend Tom Blyth nog dikwijls ontmoet". „Dat heb ik hem laatst nog geschre ven", zeide Harry, voor zich uit kijkende. „Nu, daar ben ik blij om, schoon je var der niet hetzelfde zal zeggen". „Hé, waarom niet?" riep Harry uit. „Beste kerel, als jij er niet geweest was". „Dank je voor de rest. Maar ik ben ze ker, dat je vader liever gewenscht had, dat het een man met een ander beroep was geweest, die je geholpen had en jë vriend werd. Laten we er maar niet over redetwisten, Harry. Voor iemand als je vader is dat ook niet meer dan natuur lijk. Ik zou je vriendschap niet graag ver liezen. „Daar ziet het niet naar uit, zou ik zeggen". „Goed, maar laten we dan openhartig voor elkaar zijn altijd. Ik heb opge merkt, dat je den laatsten tijd in mijn bij zijn hebt vermeden, over je vader te spre ken. Maar ik kan het me wel verbeeld hebben. Wacht even. Nog iets. Maar ik zal kort zijn. Wees zoo verstandig en ein dig met die mijnspeculaties. En zie, dat je je compagnon ook zoo ver krijgt. Blijf bij je leest: de machine-industrie, dat is veel wijzer". burgerlijke en militaire autoriteiten onder de aanwezigen. Om 5 minuten vöor twee landde het eerste sportvliegtuig. Toen stonden reeds op het veld een ander sportvliegtuig en een militair dito. Tusschen de komst van de overige deelnemers daalde ook nog een Belgisch vliegtuig, waarvan de inzittenden zeker getuigen wilden zijn van dit sport gebeuren. Toen alle vliegtuigen aanwezig waren, werden de gasten per touringcars en auto's met een kleinen omweg naar Grand hotel Britannia gebracht, waar het be stuur van Vreemdelingenverkeer als gast heer aan een korten lunch optrad. Het was hier de voorzitter, de heer H. J. M. van Raalte, die allen een welkom toeriep, waarbij zich de burgemeester, de heer Van Woelderen, gaarne aansloot, terwijl deze zelfde spreker even later een driewerf hoera uitbracht op de jarige Prinses Juliana. Van den heer Kraaijenhof, voorzitter van de Nederlandsche vereeniging voor luchtverkeer was bericht van verhindering ingekomen in een telegram, waarin hij zijn blijdschap over het goed slagen van de rondvlucht uitsprak. Namens die vereeniging voerde nu het woord de heer Wallaardt Sacré, die het groote belang van de luchtvaart schetste. De heer Kolf bracht namens de sport vliegers dank voor de groote gastvrijheid, de heer Plesman van de K. L. M. noemde het verblijf te Vlissingen in alle opzichten het hoogtepunt van den tocht, de heer Van Deventer, van de algem. Nederl. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, sitond ver baasd dat er nog menschen zijn, die het mooie Zeeland, speciaal Walcheren niet hebben gezien. Na afloop der tafel werd spoedig naar het vliegveld teruggekeerd, waar intus- schen een drietal passagiersvluchten wa ren gemaakt, en waar het muziekgezel schap „Ons Genoegen" zich af en toe had doen hooren. Er heersehte nog steeds een groote drukte toen de vliegvloot met ruim een uur vertraging, tegen kwart voor vijf weer opsteeg met als volgende halte het tweede Zeeuwsche vliegveld, n.l. dat te Haamstede. Het verkeer op den weg werd geregeld door de rijkspolitie en marechaussée, en ondervond nog een extra moeilijkheid toen een zwaar beladen veeauto tusschen de rails en den klinkerweg in den grond zak te en stagnatie in het tramverkeer ver oorzaakte. Middelburg. Had zich Zaterdag over dag de herdenking van den 23sten ver jaardag van Prinses Juliana bepaald tot het wapperen der vlaggen van de open bare en verschillende particulieren gebou wen, en het getooid zijn van velen met Oranje, het Christelijk muziekgezelschap heeft zeker een zeer tb waardeeren werk gedaan door aan de!n avond nog een eenigszins feestelijk karakter te geven. Te half negen vertrok het, vergezeld van den padvindersband van het repetitielokaal aan den tramsingel en trok onder groote belangstelling door een groot deel der stad, waarbij afwisselend muziekkorps en padvinders er den gang inhielden. De eerste halte was op den Dam, waar het korps het Wilhelmus en daarna het Zeeuwsch volkslied ten gehoore gebracht. De tweede halte was in de Abdij, waar de Commissaris der Koningin met zijn familie op het bordes van zijn woning was gekomen, om de hulde, bestaande uit twee coupletten van het Wilhelmus, in ontvangst te nemen. De bestuursleden en de directeur wer den binnen verzocht en hier heeft de Commissaris eerst een dronk ingesteld op de Vorstelijke jarige en daarna op den bloei van „Oefening na Arbeid". Intusschen had het muziekgezelschap nog een paar nummers ten gehoore ge bracht. Toen allen weer buiten waren, werd besloten met Psalm 150. Hierna werd de tocht voortgezet. Het laatste rustpunt was op de Markt voor het Stadhuis. Hier klonken nogmaals de tonen van het Wilhelmus, gevolgd door een militaire taptoe van de padvinders en de Russische taptoe in samenwerking met het muziekkorps. Door de Langeviele werd naar het repetitielokaal terug ge marcheerd. Goes. Vrijdagavond j.l. werd in Hotel „Centraal" een algemeene vergadering Harry beet zich op de lippen en wend de zich ai. Zacht legde Blyth hem de hand op den schouder. Hij lachte zacht. Ja kerel, ik weet wel, dat de waarheid niet altijd pret tig is om te hooren. Maar denk aan Cro mer, nu twee jaar geleden. Ben ik je vriend of. Harry draaide zich plotseling om en stak Blyth de hand toe. „Tom, ik ben een prul, en jij „Stil, daar wordt weer geklopt. Ik ben bang, dat ik je nu weg zal moeten sturen. Maar wacht even om te zien, wie het is." „Er is een heer", zeide de suppoost, toen de deur geopend werd, die u drin gend wenscht te spreken, al was het maar voor een paar minuten". „Goed. Laat hem komen". Blyth trad op zijde om Harry door te laten, maar de nieuw aangekomene, die buiten wachtte, verstond deze beweging verkeerd en trad de kamer binnen. Hij was rijzig van gestalte, droeg een gekleede jas en een hoogen hoed, die hij in de hand hield. Zijn gelaat was scherp en drukte wilskracht uit. „Ik kwam hier om juffrouw Glen te spreken", zeide hij, Harry's aanwezig heid negeerende. Haar kostjuffrouw, die ik een uur geleden sprak zeide me, dat ik haar hier zou vinden". gehouden van de vereen. „Handelsbe langen" alhier. De heer F. L. v. d. Leeuw te 's Gra- venhage hield een causerie over „Doel en streven van den Koninkl. Nederl. Mid denstandsbond". Spr schetste ten eerste uit de geschiede nis 't Gildewezen, vervolgens de opkomst der moderne techniek en de veranderingen daardoor teweeg gebracht, om daarna een krachtige organisatie te bepleiten, ten einde den strijd te kunnen aanbinden te gen de gevaren van groot-kapitalistische ondernemingen, op het terrein van het winkelbedrijf, bazars, filialen, éénheids- prijswinkels e.a. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele leden gebruik gemaakt. De voorzitter bracht den spreker dank voor zijn duidelijk betoog. Ellewoutsdljk. Op 30 April stonden bij het agentschap dar arbeidsbemiddeling te dezer plaatse 10 personen als werkloos ingeschreven. Vorige maand 12. De werk verschaffing, waarin hoofden van gezin nen en kostwinners vanaf 23 Januari werkzaam zijn geweest, is in den loop van deze maand beëindigd. Bevolking, Ingekomen: van 's Gra venpolder: Johanna Meijaard en Corne lia Johanna Hoffius, Breestraat A 20; van Ovezande, Pidtemella Hoogstrate, Koekoek D 28; uit 's Gravenhage, Maria Janna Smallegange, Breestraat C 3. Vertrokken: Jacoba Hoogstrate near Driewegen; Adiaan van Eijkeren en gezin naar Oudelande, Kamerpolder; Cornelis Behage en gezin naar Vlissingen, Van Speijkstraat 26; Pieter Schipper naar Is Gravenpolder; Wilhelmus Hermanus Kelder en gezin en Neeltje Smallegange naar Breskens, N. H. Pastorie. Eenigen tijd geleden bleek den organist van de Ned. Hervormde Kerk alhier, dat het orgel niet best fun geerde. Door de firma Dekker uit Goes werd na een ingesteld onderzoek gecon stateerd, dat verschillende pijpen geheel verpulverd waren, wat volgens genoemde firma is toe te schrijven aan het feit dat na den aanleg van de centrale ver warming het instrument, dat altijd aan vocht onderhevig was geweest, niet meer deze verandering van temperatuur kon doorstaan. De kerkvoogdij ziet zich hier door voor groot uitgaven gesteld, waar voor ze alsnog geen dekking heeft kunnen vinden. Kapelle. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereeniging V. D. 0. I alhier een wedstrijd tegen C. V. V. van Colijnsplaat. Uitslag 21 in het voordeel van D.V.O. I. Ook hier zal getracht worden een afdeeling op te richten van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. Het eerste zomerconcert werd gege ven door het fanfarecorps Ons Genoegen, dat wel geslaagd mag heeten. Velen geno ten Zaterdag van de schoone muziek. Scherpenisse. De prijs der melk, die langen tijd 10 cent per liter was, is met ingang van heden gebracht op 8 cent. Hansweert. Begunstigd door schitte rend weder had hier Zaterdagmiddag de feestelijke ontvangst plaats van den nieu wen burgemeester, den Edelachtbaren heer B. C. Mul. Om twee uur kwamen de burgemeester en genoodigden bij de Julianastraat aan, waar hij werd verwelkomd door den voor zitter van de feestcommissie, dhr A. J. de Visser. Nadat, de burgemeester dank gezegd had voor de hartelijke ontvangst, trok de optocht, waarin we o.a. zagen de eere- wacht van matrozen, onder leiding van dhr Kruithof en de sportvereeniging Zee- landia, door de Julianastraat en via de Schorehmg naar Hansweert, waar de kinderen een welkomstlied hebben gezon gen. Daarna werd! een bezoek gebracht aan de scholen, waar de kinderen wen den getracteerd. Van half zes tot zes uur was er receptie in het gymnastieklokaal, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Van half zeven tot half negen was er een muziekuitvoering op de tent door de vereeniging Scheldegalm van Hansweert en E. M. M. van Kruiningen. Daarna hadden nog uitvoeringen plaats door de Gymnastiekvereeniging Volharding met Bengaalsch vuur, welke zeer mooi waren. „Juffrouw Glen is niet aanwezig. Uw naam is?" „Ik heet Robert Barker". HOOFDSTUK XI. Het was een heele drukte voor het huis van Mungo Cruden in Kelvin Side. De dienstboden met haar mandjes, loopjon gens en kinderen, die op straat speelden, waren in druk gesprek gewikkeld over hetgeen zich zooeven had afgespeeld. Enkele minuten geleden waren Mungo Cru dan's tweede dochter en haar echtge noot onder het traditioneele gooien van rijst en serpetines vertrokken voor hun huwelijksreis. Een wit satijnen pantoffel die het bruidspaar was nageworpen, ook al een symbool van de geneugten als wel van de lasten des huwelijken staats, lag eenzaam in de goot. De clou van de gebeurtenis was dus voorbij, maar toch stonden de kinder meisjes, sommige met mopperende kin deren en loopjongens, sommige met nog harder mopperende klanten, die op hen wachtten, nog na te praten over al het schoons, dat ze aanschouwd hadden. Daar het huis tamelijk hoog gebouwd was, was er vanaf de straat van het feest niets waarneembaar, maar van de west zijde van het huis, waar de oranjerie in de zonneschijn schitterde, hoorde men van tijd tot tijd het geschetter van de muziek Na afloop dankte de burgemeester den leider der vereeniging voor de mooie pres taties en de bevolking van Hansweert voor de hartelijke ontvangst. Er heersehte tot laat in den avond een gezellige drukte in het dorp. Wolfaartsdljk. Zaterdag j.l. maakte de autbusondernemer J. Eggebeen alhier een gratis tochtje per autobus met de ouden van dagen uit de stichting „Zorgvlied", alsmede met verschillende andere oudjes uit deze gemeente, naar het vliegveld te Vlissingen. Door de oudjes werden de vliegtuigen met de grootste verbazing be zichtigd. Meermalen waren zij getuige van het opstijgen en dalen van vliegtuigen, die een rondvlucht over Walcheren maak ten. Op de Groote Markt te Middelburg werd nog even gestopt om het stadhuis te bezichtigen. Een woord van hulde aan den heer E. is zeker op zijn plaats. Zaterdagavond maakte, ter gelegen heid van den jaardag van Prinses Juli ana, de muziekvereeniging Advendo een rondgang over Oostkerke en Oud-Sabbin- ge. Verschillende marschen werden op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. De muziek bracht veel volk op de been. Donderdagavond kwam de afd. van den Ned. Ghr. Landarbeidersband in een huishoudelijke vergadering bijeen. Daar de afd. in ledental sterk is toegenomen en de groei nog steeds doorgaat, werd beslo ten om met de vereeniging T.A.V.E.N.U. een jaar-overeenkomst aan te gaan, om geregeld gebruik te maken van de groote zaal tot het houden der ledenvergaderin gen. Bij trouwe opkomst is er geen ruim te genoeg in de kleine zaal. Besloten is ook toe te treden tot de re geling voor adspiranten van de werkloo- zenkas, zoodat ook jongens van 16 en 17 jaar a.s. winter kunnen trekken uit be doelde kas. Verscheidene jongens hebben zich al opgegeven als lid. In verband met de sterkte der afd. is ook een tweede bode benoemd, waarvoor dhr A. van Keulen zich bereid verklaarde, De contributie zal zoo mogelijk iederen Maandag worden geïnd. Doordat de com missie van werkverschaffing in de laatste weken geen contributietoeslag meer had verleend aan de te werk gestelden, werd besloten een verzoek aan haar te doen, enn den ingehouden contributietoeslag als^ nog te verstrekken. Daar er nog steeds geen overleg is met en erkenning door de werkgevers alhier, zal er ook nog ver der getracht worden om tot samenwer king te geraken. De vergadering was zeer druk bezocht. Tholen. Vrijdag j.l. kwamen van de bot- visscherij alhier binnen 13 vaartuigen met een gezamenlijke besomming van 1640 pond bot en 160 pond zeeforellen. De prijs van de bot was f 8 per tobbe van 40 pond. Vorige week f 10. Biggekerke. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Na het lezen der notulen werd overgegaan in geheime zitting. Nadat de vergadering heropend was, werd voorgelezen een schrijven van Ged. Staten, dat voor genoten onderwijs van een leerling dezer gemeente aan het gymnasium te Middelburg moet wor den bijgedragen f 384.52. Op een verzoek van dhr I. van den Boogaard te Vlissingen om aankoop van 100 vierk. M. vroongrond a f 2 per vierk. meter, teneinde een zomerhuisje te bou wen, werd gunstig beschikt. Het beken de adres van den Raad van Ooststelling werf inzake steunverieening aan land en tuinbouw werd voor kennisgeving aan genomen, evenals het verzoek van de Kon. Luchtvaart-Mij. om deelneming in het garantiefonds voor de luchtlijn Vlis- singen-Rotterdam. Vastgesteld werden: ie een verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters; 2e. de verordeningen op de heffing en invor dering van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein en verlofrecht voor den verkoop van zwak alcoholisehen drank en 3e. de verordening voor het agentschap der arbeidsbemidde ling-. De jaarwedde van den agent werd bepaald op f 25. Tot agent werd benoemd dhr I. A. de Moor. Naar aanleiding van een schrijven van de afd. „Walcheren" van den Zeeuwsehen Prov. Brandweerband, kwamen B. en W. met het voorstel tot het aangaan van 'n en het gegons van stemmen, die ongetwij feld de toeschouwers aanmoedigden om te wachten tot de gasten zonden vertrek ken. De plechtigheid had, overeenkomstig de wenschen van het hoofd der familie in huis plaats gehad, zeer tegen den zin van zijn vrouw. „Een trouw in de kerk vind ik veel „plechtiger", had ze gezegd, het niet wa gende voor haar echtgenoot het woord „chiquer" te gebruiken. „En ik wil het niet hebben", had de heer des buizes beslist. „Mijn kind zal niet uit de kerk trouwen. Dat mag allemaal heel mooi zijn in Engeland, daar ligt het ook meer voor de band, maar hier in Schotland is een trouw in de kerk net een kermisvoorstelling, uitgenomen, dat hier geen entree betaald wordt. Ik ben niet van plan om een troep vrouwen, die we nau welijks kennen, aan het kakelen te bren gen, er zijn al buurpraatjes genoeg. De laatste keer, dat ik het ongeluk had om een trouw in de kerk bij te wonen, dat was in de gemeente, waar onze vriend Clement stond, beeft het mij het tegen deel van gesticht; het eenigo, dat me trof, was de dikdoenerij, waaraan de meeste dames zich te buiten gingen. Neen beste, je kunt doen wat je wilt met Maggy's trou wen, maar niet in de kerk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5