Kerknieuws. Onderwijs. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Telegrammen. Zoekllchtjes. Burgerlijke Stand Marktberichten. wowit geoteld! api ppheff'&g via hel gen- aonenveryoer an op terugbetaling von hot door do gemeente te veel betaalde wegena verschil van rente-standaard, terwijl ver der vermindering van het subsidie, hetzij bij inkrimping, hetzij bij ophaffing van het personenvervoer met 25 pot noodig wordt geoordeeld. Vervolgens wordt vastgesteld een ver ordening, regelende het heffen van ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken diünk i» 'i klein en 'n verordening regelende het heffen van verlofsreeht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in deze gemeente. Bij de rondvraag vraagt dhr v. d. Weele inlichtingen omtrent de werkver schaffing. welke hem door den voorzitter worden verstrekt. lerseke. Vanmiddag te half twee ont stond, doordat de vlam in een spekpan sloeg, brand in de arbeiderswoning van G. Westveer, staande naast de schaaps kooi aan het eind van de Lange Viele. Het huis brandde geheel uit. Niets werd gered. De bewoners wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. Assurantie dekt de schade. De brandweer was, onder leiding van den burgemeester binnen tien minuten ter plaatse en werkte uitstekend. De schaapskooi, die eerst groot gevaar liep, kon behouden blijven. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Driesum, J. J. van den Berg te Johannesga. Voor Krimpen a. d. IJssel, B. Tuinstra te Soesterberg. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Amsterdam, Mr D. G. Koevers te Harlingen. Emeritaat. Da L. Meeth, Ned. Hen', predikant te Frederiksoord s.a., denkt 1 September met emeritaat te gaan.. Hij beeft dan 40 dienstjaren. Ned. Herv. Synode. Het pro vinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland beeft tot M van de Synode benoemd Ds P. Bo&ma t-s Schiedam en Da G. Th. Smit te Piershü. Beroepbaar. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten da heeren A. A. van Ru ien, candidaat te Groningen en Th. E. v. d. Brug, candidaat te Utrecht. Het provinciaal kerkbestuur van Fries land: den heer J. J. Poldervaart te Drie- bergen-Rijsenburg. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam is geslaagd voor het doctoraal exa men theologie D s J. K. K r o e z e te Dokkum. Nachtelijke overval. Voor de rechtbank te Assen stonden te recht H. V. en W. G., wonende te Goevor- den, thans gedetineerd, die den avond van 23 Februari j.l. den landbouwer B. v. Tarel in zijn woning hebben opgewacht en hem met een hamer cp het hoofd heb ben geslagen, opdat hij bewusteloos zou worden en zij in de gelegenheid zouden zijn om zijn geld en sleutels te kunnen ne men, om daarop in zijn woning inbraak te kunnen plegen. Het O.M. eischte tegen ieder der verdachten 8 jaar gevangeais- straf. DE Z.L.M. EN DE CHR. KOEREN EN TUINDERSBOND, De Vrijdagmiddag vanwege den Kering Walcheren der Z.L.M. met de besturen der plaatselijke afdeeliagen gehouden bij eenkomst in de sociëteit St. Joris te Mid delburg, was druk bezocht. De krihgvoorzitter, de heer Mr. M. G. van der Minne, sprak de aanwezi gen toe met den titel „Z.L.M.-ers" en zei- de, dat dit een eeretitel is, die hij hoopt, dat allen waard zullen zijn. Spr, verwel komde in het bijzonder den algemeenen voorzitter, den heer Mr. P. Dieleman, en den algemeenen secretaris, den heer Ir. J. S i e b e n g a. Maar ook den heer Jhr P. J. Boogaert, den man, die gedurende 25 jaar den kring heeft geleid, heette spr. welkom. Spr. heeft bij zijn optreden als presi dent zijn standpunt duidelijk uiteen gezet en daarbij o.a. aangedrongen op onder linge groote openhartigheid. Dit herhaalt hij nu in deze omstandigheden, nu er za ken gebeurd zijn, die tot deze veigadering noopten. Als men openhartig is, dan gaat men elkaar pas begrijpen. Spr. wees er op, hoe zijn richting anders is dan die van de meeste aanwezigen, maar hij heeft waaideering voor elke gedachtengang van anderen. Allen kunnen samenwerken in ds Z.L.M. De onweersbuien moeten op trekken. Er snoet klare wijn worden go- schonken. Hierna verkreeg de heer Ir. Sieben- ga het woord. Spr. zeide, dkt het wel eigenaardig is, dat man in dezan tijd van groot offensief, nog gedrongen wordt tot een defensie! in eigen 'kring. En. dat in een tijd nu men iattereen dubbel noodig ■heeft. Het strovsa ie steeds geweest van de Z.L.M., ssn krachtige organisatie te makes, waarin ieders belang naar voren ksffl die sinds $e reorganisatie ln 1618 ook mg beter de ïda/sisici&e be langen dient. In afdaeliag, kring, hoofd bestuur en dag. bestuur komen nu aller belangen steeds naar voren. Spr. bepaalt tsioh bij de orisisaotie. Van de maatregelen, die gevraagd en ten deele ook reeds geno men zijn; ie veel uitgegaan van de Z.L.M. Men kreeg succes bij de commissie-Lovink en bij de regeeriag. Spr. wees er op, dat naast hetgeen in de courant komt, nog veel meer door de Z.L.M. gebeurt, dat niet gepubliceerd wordt. De betiteling neutraal" ia z.i. voor de Z.L.M. niet juist, men moet spreken van „algemeen". In commissies der Z. L. M. kunnen steeds personen van verschillende levensopvat ting een plaate vinden. Het ia niet zoo als bij de arbeiders, waar de modem georga- niseerden bij de socialisten worden ge rekend, want de Z.L.M. is toch niet socia listisch. Als men zegt, dat de Z.L.M. duur is, dan wees spr. er op, dat met de contri butie van f 1 plus 50 cent per h.a., die men in gebruik heeft, hoogstens de helft der kosten wordt gedekt. De rente van het kapitaal moet het verdere dekken. De Z.L.M. beschikt over twee landbouwkun dige ingenieurs, heeft op het landhouw- huis drie boerenzonen in dienst, die veel voor den landbouw voelen. Als men nu gaat splitsen, dan kan dit zoo niet langer. Het secretariaat wordt dan weer een eere baantje. De R.K. boerenbond heeft een commis sionair tot secretaris en die komt bij de Z. L. M. om advies. Er zal nog zooveel te doen zijn en daarom mag men niet dwars tegenover elkander staan. Men komt er ook niet door een federatieve samenwer king, als niet één organisatie alle practi- sche werk kan verrichten. Dit is ook zoo bij de drie samenwerkende landbouw organisaties, waar het K.N.L.G. de krach ten heeft. Als men iets bereiken wil, komt het voor een groot deel ook op geld aan an dit kan alleen als veel kleintjes één groote maken. Er is geen enkel i>un! op landbouwgebied, dat in de Z.L.M. niet besproken is. Als men zegt, dat de Z. L. M. Chr. Landbouwonderwijs tegenwerkt, dan werpt spr. dit terug. Men kan ook daarvoor stee*S;i op steun rekenen, wat spr. met voorbeelden hier en ook in an dere provincies aantoont. Als men op Walcheren een Christelijke landbouw school wenscht, steunt de Z. L. M. dit gaarne. De heer Mr. Dieleman meende, dat de vele werkzaamheden door de Z. L. M. volkomen bekend zijn. Spr. zou dagen noodig hebben om alles op te noemen. Men leeft in een tijd, dat meer dan anders alles tot één moet worden gebracht en schei ding en splitsing betreurt spr. ten zeer ste. Ieder kan als lid der Z. L. M. toch leven volgens eigen levensbeschouwing. De voorzitter van den Chr. Boeren en Tuindershond zeide zelf, dat het nu geen tijd is om te politieken. Politiek en land bouw hebben niets met elkaar uit te staan. Alleen kan men bij het kiezen van personen in de politieke partijen reke ning houden met de landbouwbelangen. Als de actie nu kwam uit een diepen ziels- grond, dan was het iets anders, maar dat is niet juist. Er staat hier niets onchris telijks en iets christelijks tegenover elkaar. De Chr. Boeren- en Tuindershond kan en mag niet zeggen, dat deze Z. L. M. on christelijk is. Men kan lid zijn van beide. De Z. L. M. is niet neutraal want dat be staat niet in de wereld. De richting komt er niet bij te pas. Alleen die welke de stof felijke welvaart het best dient. Bij de ge- wassenkeuring komt de richting toch niet te pas en zelfs bij het gewoon vakonder wijs niet. Er is zeker veel, dat men beter met eigen geestverwanten kan bespreken, maar dat geldt niet als het stoffelijke be langen betreft. Bij de R.K. organisatie is het anders, omdat alles daar in het teeken der kerk staat. Men lacht wel eens om een R.K. Geitsnfokkersvereeniging, maar dat komt uit het R.K. beginsel voort. Dat is toch niet het calvinistisch standpunt. Men heeft zich laten verleiden door het katho lieke voorbeeld. Bij de arbeidersbeweging is het heel wat anders, omdat de belan gen, die men daar voorstaat veel meer het innerlijke leven raken. Een christen kan niet meewerken aan ombouw en revolutie. Spr. heeft over deze dingen veel gedacht, maar steeds kwam hij tot de overtuiging, dat politiek en godsdienst op dit practisch terrein niet den doorslag kunnen geven. Spr. vraagt wie zijn het, die drijven? Ze ker er zullen tal van personen zijn, die het uit overtuiging doen, maar ook velen, die het uit politiek oogpunt doen en dat is verkeerd. Zooals men te Serooskerke handelde om de Z.L.M. te ondermijnen is niet te verdedigen. De Z.L.M. is met moeite geworden wat zij nu is. De afdee- lingen zijn de zuilen, waarop het geheele gebouw steunt en rust. Als men die af breekt, noemt spr. dat verraad en dat kan het daglicht niet zien. Het onder duims en achterbaks werken is verboden. Nu tracht men zelfs ook reeds in den landbouw onderlinge scheuring te bren gen. Men gebruikt de Christelijke vlag om een lading te dekken, die niet goed is. Spr. protesteert daartegen juist omdat hij christen is. Oök een vakschool moet z.i. niet uitgaan van een confessioneele ver- teïiiging. Dit was ook de meening van Dr A. Kuyper. Maar bij het opvoedend en voortgezet onderwijs, is het iets anders en daarom heeft de Z. L. M. evengoed christelijke als endere landbouwscholen gesteund. Zij zou zeker grooten steun ver- leenen op Walcheren een Christe lijks school kwam. Het is niet waar dat dit afhankelijk is van het aar'el leden. Tft-fe' jaar geeft 't rijk steun voor 4 R.K., •2 Chr. en 3 neutrale landbouwscholen. ïn de geudan eeuw hielden de kerken zich officies), buiten het raaatecheppelijk leven, maar S»«4 l«M«n der volksmaat- i •ohappij stond nimmer zoo hoog als toen. Dr Kuyper zegt het ook ln zijn werk „De Gemeene Gratie", dat ambacht, beroep of bedrijf geen invloed hebben op het eeuwige leven. Een landbouwvereeniging behoeft dan ook niet confessioneel te zijn. Ook Dr Kuyper juichte het toe, dat er een terrein is, waarop alle burgers één kunnen zijn. Naast het kerkelijk leven moet het burgerlijk leven staan. Goede samenwerking versterkt het nationaal be sef. Het is verkeerd alles onder Christe lijke vlag te willen brengen en daarom moet men schouder aan schouder staan voor de Z.L.M. en tegen het separatistisch streven op het gebied van den landbouw. Men moet in stand houden wat onze voor vaderen stichtten tot heil van den land bouw, tot heil van Zeeland, tot heil van het geheele land. De voorzitter bracht hartelijken dank voor deze mooie uiteenzettingen en gaf daarna gelegenheid om met de inlei ders van gedachten te wisselen. De heer J. Bosselaar van Aagte- kerke heeft met belangstelling geluisterd, maar niet met onverdeelde instemming. De heer Colijn heeft gezegd, dat er bijna geen zaken zijn, waarmede de Godsdiens tige opvattingen niet te maken hebben, en dit schreef ook de toenmalige hoofdredac teur in 1904 in de Walchersche Courant. Men durft daarvoor echter niet steeds uit komen. Sinds den val in het Paradijs is er steeds een strooming voor en tegen Christus geweest. Men mag niet hinken op twee gedachten en de heer Dieleman moest lid zijn van den Chr. Boeren- en Tuindershond en er ook voor werken. Er zijn zeker ook veel materieele belangen te bevorderen en spr. wil voor een oogen- bliik toegeven, dat men samen veel meer kan bereiken, maar er is toch reeds geen eenheid meer en z.i. moet de belijdende christen plaats nemen in den Christe- lijken Boeren- en Tuindershond. Spr. geeft toe, dat de nood hoog gestegen is, maar wijst er ook op, dat in de Kamers het bijna uitsluitend de Christelijke partijen waren, die voor steun aan tarwe en sui kerbieten ijverden. Men voorspelde dat het brood door de tarwewet duurder zou worden en het werd juist goedkooper. Spr. meent, dat men juist meer invloed op de volksvertegenwoordiging heeft als men gescheiden naar eigen beginselen optrekt. Volgens spr. is de geestelijke nood nog grooter dan de economische. De Chris tenen weten, dat God regeert en zien de nooden te boven te komen in biddend op zien tot God. Men kan ten slotte als organisaties op stoffelijk gebied toch zooveel mogelijk samenwerken. In „De Gemeene Gratie" staat op blz. 421, dat men moet leven: ten eerste in de kerken; ten tweede in den kring van het kerkelijk leven, ten derde in de kringen van het algemeen leven. Men moet zulk een werk dn zijn geheel lezen. Waarom moeten de arbeiders wel in de Christelijke vakver- eenigingen, en de boeren niet? Die heb ben toch ook in alles God noodig. Er is geen actie tegen de Z. L. M. Die kan er blijven voor de liberale menschen. Maar spr. roept alle Christelijke boeren toe, sluit u aan bij den Chr. Boeren- en Tuin dershond, die niet is een politieke of ker kelijke organisatie. Vele liberalen hebben gelukkig een anderen kijk op het leven dan 50 jaar geleden, maar in 1930 debat teerde men in de gemeente Smallinger- land toch nog IX uur over de vraag of men ook aan eene afdeeling van den Chr. Bond een lokaal beschikbaar zon stellen evenals aan de afdeeling van de Friesche Maatschappij van landbouw. Zeker heeft men jarenlang goed samengewerkt en spr. hoopt dat God daartoe ook in de toekomst kracht voor zal geven. De heer Dieleman zeide, dat nu wel het beste bewijs is geleverd, dat de Z.L.M. ieders meening tot uiting wil laten ko men, nu men den debater heeft laten uit spreken, maar deze dwaalt in alle opzich ten en plaatst zich op de R.K. levensbe schouwing. Het zich vasthouden aan twee hoofdlijnen is een verwarring van de bij zondere genade en ontkenning van de al- gemeene genade. Het vloeit niet voort uit de Schrift en het Evangelie. Er is o.a. gezegd, dat de Z.L.M. kapot moet. Ook dit is in strijd met het zuurdesem en het Evangelie. Spr. heeft de „Gemeene Gratie" eenige malen gelezen en herlezen, maar meent dat men op materieel gebied goed kan samenwerken. Een tarwewet is niet be dacht door rechts. Het is een geheel neu traal onderwerp. De Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft wel degelijk reden van bestaan, maar zal ook wel degelijk met andere lichamen moeten samenwer ken. De algem. secretaris, Mr. J. W. Goed- bloed te Goes tee kent alleen, de beide andere centrales hebben groote secreta riaten. Men leeft op wat anderen gereed maken. Spr. komt op tegen het onder mijnen der Z. L. M., want dan is er geen samenwerking meer. Men moet niet mede werken aan zelfvernietiging. Bij de verdere discussdes zeide de heer W. de Wolf o.a. niets tegen de Z.L.M. te hebben, maar als christen heeft men zijn plaats in de Christelijke organisatie. Spr. verheelde niet, dat hij zal 'bedanken voor de Z.L.M. De heer Dieleman zeide niet ver der te praten met menschen, die hem niet willen begTijpen. De heer M e 1 i s uit Serooskerke, zeide, dat er aldaar geen sprake is geweest van achterbaks werken, maar vrn het resul taat van een doorgev^rde actie. De heer Scheuten wees er in de anti-rev. kiesver- eenigiag ook op, dat men zich Christelijk moet organiseeren. Men heeft organisato risch de afdeeling gehoord, dat was geen verraad. Bg heer Dieleman hesodt vol, dat men buiten de afdeeling om afzonderlijk heeft vergaderd. Men kan individueel lid worden, maar het gaat niet a&n heele &f- deelingen te doen overgaan. Men zal de Z. L. M. vernietigen ten nadeele van het werk door haar gedurende bijna 100 jaar opgebouwd. Spr. is overtuigd, dat als de menschen wisten wat zij gingen doen, zij niet zoo zouden handelen. De voorzitter sloot de vergade ring met dank voor de opkomst en voor de openhartigheid bij de besprekingen en wekte allen op het gehoorde nog eens rus tig te overwegen. Oude vrouw levend ver brand. Zondagmorgen heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld in de Halve Maansteeg te Rotterdam. De 98-jarige we duwe E. van Arend is daar in haar wo- ming levend verbrand. De oude vrouw, die samenwoonde met de 88-jarige weduwe Cohen, zat rustig op een stoel, toen plot seling de stoof, waarin een test met eenige briketten lagen te smeulen, vlam vatte. De vrouw bemerkte de vlammen eerst, toen ook haar rokken reeds in brand wa ren geraakt. De weduwe Cohen, die in de zelfde kamer zat, en evenals haar vriendin vrijwel niet kan loopen, kon niet anders doen dan luidkeels om hulp schreeuwen. Het gekerm van de brandende vrouw en het geroep van de weduwe Cohen werd eerst opgemerkt, toen de vlammen hoogop laaiden en de arme vrouw met vele brand wonden was overdekt. Toen eenige buren de kamer binnenkwamen en het vuur doofden, was de vrouw reeds overleden. Doodelijk auto-ongeluk bij Uithuizen. Zondagochtend om streeks vijf uur heeft onder de gemeente Uithuizen een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. De 21-jarige P. Opma uit Rottum en de 20-jarige H. Ruier uit Middelstum, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Uithuizen feest hadden gevierd, keer den met een te Bedum gehuurde auto huiswaarts. Zij reden met groote snelheid en in een bocht van den weg vlogen zij tegen een boom op. Beide inzittenden waren op slag dood. De auto werd groo- tendeels vernield. De aüto werd door de marechaussee in beslag genomen. Inbraak bij e x-k o n i n g Manuel. Te Londen is ingebroken bij ex-koning Manuel van Portugal, en wel in diens landgoed, dat midden in een groot park, te Twickenham in de nabijheid van Londen is gelegen. De dieven hadden het uitsluitend op kunstschatten voorzien, waarvan er zóó veel zijn gestolen, dat de totale waarde van hetgeen werd ontvreemd, nog niet kon worden vastgesteld. Noch de ex-koning, noch de vele bedienden, die zich ten tijde van de inbraak op het landgoed bevonden hebben iets van wat zich afspeelde ge merkt, meldt de Tel. Kind door auto gegrepen. Zondag j.l. is te Sluiskil het 8-jarig zoontje van schipper de R., die met zijn schip op het oogenblik aldaar gemeerd ligt, al spelende tegen een passeerende auto aangeloopen en levensgevaarlijk ge wond opgenomen. Blijkbaar is het met de rechtertreeplank van den auto in aan raking gekomen. Het kind is in het ziekenhuis te Sluiskil ter verpleging op genomen. Volgens ooggetuige moet den autobestuurder geen schuld treffen. Amerikaansche methoden. AMSTERDAM. Naar men zich zal her inneren, heeft in dan nacht van 29 Febr. op 1 Maart in het kasteel Nijenrode te Breukelen een brutale inbraak plaats ge had, waarbij een groot aantal schilde rijen en kostbaarheden is geroofd. De po litie heeft direct een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat echter tot nog toe tot geen resultaat leidde. De verzekeringsmaat schappij loofde f 10.000 uit als premie voor het terugvinden van het gestolene. Thans worden echter, naar wij ver nemen, tusschen de verzekerings-maat- schappij en de vertegenwoordigers der dieven onderhandelingen gevoerd over de teruggave der artikelen. Het schijnt, dat deze zich in Amsterdam bevinden. Oök verluidt, dat de verzekerings-maatschappii de politie buiten de zaak wil laten, ten einde het gestolene spoedig terug te krij gen tegen een som, minder dan het ver zekerde bedrag. Hoe ver de onderhande- ingen zijn gevorderd, is niet bekend. AMSTERDAM. Vannacht te half vier werd brand ontdekt in een winkel in muziekinstrumenten in de Bilderdijkstraat 140. De winkel is geheel uitgebrand. De verkiezingen In Frankrijk. PARIJS. Het Fransche Ministerie van Binnenlandsche Zaken publiceerde he denmorgen zes uur de volgende officieele cijfers omtrent den uitslag der verkiezin gen van gisteren. De uitslag is in 603 van de 605 districten bekend. Definitief zijn gekozen 244 afgevaardig den, terwijl in 359 districten herstemming moet plaats hebben. De 244 zetels zijn als volgt verdeeld: Cans«rvs.ti®ven 2, rapublikeinsch-demo craten (groep Marin) 44, volksdemocra ten (Reinaud) 1CI onafhankelijke repu blikeinen 14, links republikeinen (groep Tardieu) 35, radicals en anafhankelijke linksche^ (groep Martin) 24, radicaal so cialisten (Herriot) 63, on&fb. socialisten 4, sec. repuüfeinon (Chabrun) 5, sodaliaten Als men sommige volksvertegenwoordi gers hoort, dan vloeien zij over van be langstelling voor de belangen van de landbouwende bevolking. Scherpe verwijten worden gericht aan het adres van andere partijen, van wie het dan heet, dat zij den boeren het bloed onder de nagels vandaan halen enz. Men kent dat wel. Merkwaardig is echter, dat zij, die er hun werk van maken anderen te criti- seeren, als er opbouwend werk ge daan moet worden, vaak. niet thuis zijn. Dat was ook weer de vorige week het geval. Toen 't wetsontwerp inzake de vleeech- contingenteering in stemming kwam, wa ren er slechts 62 Kamerleden aanwezig. Mannen als Van Dijk, Van den Heuvel, De Wilde, Schouten, Weitkamp, Bakker enz., waren natuurlijk op hun post. Maar de Staatk. Geref. fractie was voor de volle 100 pet. afwezig. OPMERKER. (Leon Blum) 40, onafh. communisten 2 en communisten 2. De groep Tardieu verliest 5 zetels, de groep Marin 4, terwijl de radicaal socia listen er 5 en de socialisten één winnen. Zooals reeds was voorspeld, hebben de verkiezingen een verschuiving naar links gebracht, al kan men nog niet van een nederlaag der regeeringsmeerderheid spreken. Deze uitslag staat ongetwijfeld in ver band met de werkloosheid. De radicaal-socialisten hebben hun po sitie belangrijk versterkt. In politieke kringen wordt als zeker aangenomen, dat ze bij de herstemming nog meer winst zullen boeken. De rechterzijde en het centrum lijden vooral verliezen. Pas bij de herstemming echter zal men een duidelijk beeld van den stand van zaken krijgen. De communisten schijnen over het algemeen achteruit te zijn gegaan. BOEDAPEST. Gisteren ia in een tele fooncel bij het Carlton-hotel een bom ont ploft. Enkele personen werden licht ge wond. Vermoedelijk heeft een groep jon gelui den aanslag gepleegd. BERLIJN. Gisteren heeft een groote boschbrand gewoed te Ferch, waarbij 200 morgen bosch geheel is vernield. In alle omliggende dorpen werd de brandweer door middel van klokgelui opgeroepen. De brandweer uit 15 plaatsen heeft het vuur bestreden. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. H. Blaauw, 32 j. en I. C. de Wilde, 27 j. Bevallen: N. Remijnde Goffau, z. Overleden: C. F. Machielse, 61 j., geh. met H. M. Peeters. GOES. Huw.-afk.: Willem George Fre- derik Blokpoel, 25 j. jm. en Johanna Christina de Hamer, 25 j. jd. te Vlissin- gen. Geboren: Maatje Maria, d. v. Cornells Smit en Leuntje Nieuwenhuijse, te Waar de; Jerphia Berendina, d. v. Jerphaas Donner en Tannetje F&berij de Jonge; Adriaan, z. v. Cornelia Pieter van den Hoek en Cornelia Pieternella Sinks. Van 1327 April. WEMELDINGE. Geboren: Elisabeth Ja- coba, d. v. Abraham Lamain en Albertina Jacoba Harinck; Jacobus, z.v. Leendert Schipper en Neeltje Janneke van den Heuvel; Jan, z. v. Johannes Hamelink en Jacoba Wabeke. Over de maand April. KATTENDIJKE. Geboren: Hubrecht Hendrik, z. v. Marintut Cornelia Weeze- poel en van Maatje Quinten Abraham Jacobus Johannis, z. v. Abraham Jacobus van Hoorn en Johanna Jaeomina Oranje; Cornelia Maria, d. v. Marinus van den Dorpel en Jozina van Oosten; Maria Geer- truida Catharina, d. v. Adriaan Jacobus Nijssen en Elizabeth de Jager. Overleden Adrians Maatje de Jonge, 10 j. d. v. Gerard de Jonge en Willemina van Zweden; Adrians Maria Rijnhout, 27 j. vrouw van Johannis Labeur. ROTTERDAM, 2 Mei 1932. Veemarkt. Aanvoer: 570 koeien en ossen, 403 vette kalveren, 224 schapen en lammeren, 1817 varkens. Prijzen per X K.G.: koeien 16-20, 28- 28, 32-35; ossen 10-16, 25-27, 31-33; vette kalveren 22-27.5, 35-42.5, 50-55; schapen 17-23; Schapen, p. stuk f 10-16; Zuig- lammeren, p. stuk f 14-16; varkens 8.5- 9.5; Zouters 9.5-10. Runderen: aanvoer behoorlijk, handel kalm, prijzen ongeveer gelijk aan vorige week Dinsdag. Een beste koe 1 cent boven noteering. Ossen: geringe aanvoer, pre cies dezelfde prijzen. Stieren: nog niet ge noteerd wegens geringe aanvoer. Vette kalveren: aanvoer weer groot, zeer trage handel, 2a en 3e soort lager in prijs, le soort met moeite gehandhaafd. Een prima kalf tot 2 X cent boven noteering. Schar pen es, lammeren iets ruimer aanvoer, handel matig, prijzen van vorige week Maandag stationnair. Varkens: aanvoer weer flink, handel tamelijk, de prijzen weer lager. Zouters: beter aangevoerd, handel williger, prijzen dezelfde. Zaden. Lijnzaad voer 67, BI. maan zaad 26—28 gld. Aardappel#n. Brielscha #ig#ah#i-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2