DE ZEEUW hFOMGEUS Spoor's geraspte Zwitsersche Kaas TWEEDE BLAD. GIJ DWAAS HET ADRES A. WILKING Uit de Provincie. ENORME Onderwijs. Brieven uit Middelburg. cvi. FEUILLETON Dezelfde kwaliteit dezelfde garantie dezelfde veiligheid VAN ZATERDAG 30 APRIL 1932, Nr 178. PRINSES JULIANA. Vandaag viert H. K. H. Prinses Juliana haar 23sten verjaardag. God heeft haar het voorrecht geschon ken van een zonnige jeugd. Terwijl haar Moeder, onze beminde Vorstin, reeds op zeer jeugdigen leeftijd den zwaren last der regeering op hare schouders voelde drukken en de harde plicht haar, toen ziji nauwelijks 18 jaar oud was, dag aan dag riep, heeft Prinses Juliana ongestoord en onbezorgd kunnen studeeren en is zij in de gelegenheid zich onder leiding van 'hare Koninklijke Moe der rustig voor te bereiden voor de taak, die haar, zoo God het wil, eenmaal wacht. Intusschen de donkerheid van deze tijden gaat ook niet aan de paleizen der Vorsten voorhij. Dat er niets bestendigs hier beneden is blijkt ook daaruit, dat schijnbaar hechte banden tusschen Vorstenhuis en volk in tal van landen verbroken werden. Daarbij komt, dat de crisisnood van ons volk mede drukt op ons Vorstenhuis, dat altijd één is geweest met zijn volk, in lief en leed, in voorspoed en in tegen spoed, in lichte maar vóóral ook in donkere tijden. Mét vreugde heeft ons volk in zijn breede lagen gezien, dat Prinses Juliana, evenals hare Moeder, telkens weer blijk geeft van hare belangstelling in het in dezen tijd zoo zwaar getroffen bedrijfs leven; dat zij; met haar Moeder, meeleeft met de bevolking. Daardoor wordt de aloude band tus schen Nederland en Oranje opnieuw ver sterkt en wordt de liefde, 'die er is bij ons volk voor onze hoogbejaarde Koningin- Moeder en voor onze hoogvereerde Konin gin, ook overgedragen op Prinses Juliana. Moge God de Heere haar nog vele jaren sparen tot vreugde van de Koninklijke Familie en tot heil van land en volk. Amice, De Onafhankelijke Socialistische partij, die sinds 't Paaschcongres van de Soc.- Dem. Arbeiderspartij is losgescheurd, groeit in- ledental en in het aantal l.arer afdeelingen. Haar ledental nadert in Ne derland nu al de 5000, de afdeeling Am sterdam telt reeds bij de 1000 leden. Haar blad „De Fakkel" is sinds het congres in oplage verviervoudigd. Een vrij groot aantal S. D. raadsleden heeft zich bij haar aangesloten en blijft, niettegenstaan de verzoeken van de zijde der S. D. A. P. om op te stappen, rustig zitten, zeggen de dat juist zij, en niet de reformisten, de eigenlijke, zuivere socialisten verte genwoordigen, Ook in Vlissingen en Middelburg ont stonden kleine afdeelingen. „Het Volk" poogt het te doen voorkomen, alsof er nu reeds scheuring komt in de nieuwe partij tusschen een communistische oppo sitie van Schmidt en de Kadt, tegen een soc. democratische leiding van Stenhuis en Fimmen. Dit wordt niet alleen ontkend, doch het antwoord hierop zal zijn, dat de Fakkel zeer spoedig vaker zal verschijnen en een commissie de mogelijkheid zal on derzoeken van het uitgeven van een eigen dagblad. Ons verheugen over dezen groei van een zuiver revolutionaire partij doen we geenszins. Doch de eerlijk heid wordt er door bevorderd. Menschen, die, zooals dhr Wihaut zichzelf den eenen dag revolutionair, den anderen dag refor- Vrij naar het Engelsch. 31.) „Dat staat nog te bezien. Lydia zal nog een® met haar praten. Maar mocht ze er toe besluiten, dan zal ik haar helpen, zoo veel ik kan. Onder on® gezegd, Harry, ik vind het meisje zeer sympathiek. Harry keek zijn vriend wijfelend aan. Deze lachte: „Uit artistiek oogpunt na tuurlijk. Trouwen®, dat is me al vaker overkomen, als een jong meisje voor het eerst bij me kwam," ging hij nadenkend voort; „ik denk, dat het komt door haar natuurlijkheid en onverdorvenheid. En als ze de frischheid in haar kunst ook bewa ren kan „Dat kan er geen een." „Och, dat moet je niet zeggen. Ik heb een® een violiste gekend, die zich zelf op dat punt altijd gelijk i® gebleven. Juist de vaste karakters staan boven het publiek, 't is alleen jammer, dat bij artiesten ijdel- heid en kunst dikwijls gelijken tred hou den en dan is eigenlijk het spel verloren. „Natuurlijk," zei Harry, wat stijfjes, Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Klnderconfectle Tapijten Gordijnen Bedden Ledikanten en aanverwante artikelen Is GOES HULST mist achten, zullen genoopt worden kleur te bekennen. Ook in Middelburg, waar reeds een spreker voor de Onafh. Soc partij in het openbaar optrad, zal weldra blijken of de daar opgerichte afdeeling uitsluitend uit niet-leden der S. D. A. P. blijft voortbestaan en haar invloed gering blijft. Doch, hoe het zij, haar invloed naar buiten is zeker nu reeds niet gering. Dit blijkt nu reeds bij de voorgestelde verla ging der ambtenaarsloonverlagingen. Een lid van 't college van Burgemeester en Wethouders is er voor een zoodanige ver laging of korting op het salaris voor ver plichte pensioensbijdrage toe te passen dat de door de Staten-Generaal vastge stelde korting van 3 pet. op de bijdrage uit het Gemeentefonds buiten werking blijft. Doch de vier socialistische leden in het Georganiseerd overleg willen met het lid van de Commissie van Toezicht, den heer Cornelisse, van geen enkele korting weten en we gelooven dat dit laat ste standpunt bij de Middelburgsche af deeling der S. D. A. P. meer ingang vindt dan dat van den Wethouder. Echter ge tuigt diens standpunt van een juister en ruimer inzicht in de gemeentefinanciën dan dat zijner partijgenooten, al kunnen deze van uit een partijoogpunt er zich op beroepen, dat zij meer trouw toonen aan het besluit der Amsterdamsche ver gadering van 1 November 1.1. dan hun leider, de heer Onderdijk. En het is klaarder dan de dag, dat de opkomst eener Onafh. Socialistische organisatie te Middelburg, hier wordt gevoeld. Bereke ning en tactiek geeft bij de bepaling van het standpunt der S. D. A. P. vaak den doorslag, evenals de overweging: Hoe kunnen wij het meest den kiezers beha gen? En een uitbreiding van de nieuwe scheuring moet tot eiken prijs worden voorkomen. Intusschen kan men uit het verslag der Raadszitting van 27 April 1.1. nagaan, hoe deze kwestie zich voorts heeft afgespeeld. Wij komen op deze interes sante zitting nader terug. In de Tweede Kamer van 20 April 1.1. heeft zich een klein onweer ontlast. Het rommelde reeds lang in de verte. Het Kamerlid, dhr Kersten, evenals de S. D. A. P. op kiezerswinst uit, tracht van den slechten toestand speciaal onder de land bouwende bevolking, reeds lang munt te slaan. We zagen dat onlangs reeds te Mid delburg, toen hij daar voor zijn grooten- deels uit landbouwers en landarbeiders bestaande hoorders optrad. Vooral op den tegenzin tegen zegeltjesplakken en verdere kosten van sociale verzekering is zijn oog gericht. Komt dat aan de orde, dan gaat het van dik hout zaagt men planken. En dan schijnt het alsof alleen de anti- re v. p a r t ij die sociale verzekering heeft ingevoerd. Hoelang, vraagt hij, zullen de antirevolutionairen nog voortgaan de landbouwbedrijven uit te mergelen? Hoe lang zal het nog duren dat de a n t i r e v. p a r t ij eischt dat eerst de zegeltjes worden geplakt en eerst daarna aan een boterham voor de kinderen wordt ge dacht? Den Antirev. leider dr Colijn, is het op 20 April 1.1. in de Kamer te machtig ge worden. Na aangetoond te hebben uit 'n bedrijfsrekening van een boerderij van 20 H.A. in de Rijnstreek dat van deze be drijfsrekening een som van f 74 ten laste komt voor sociale verzekering op een to taalbedrag van f 4974, dus slechts 1 pet., merkte hij op, dat als ds Kersten zegt dat zulk een verzekeringsuitgave het bedrijf onmogelijk maagt, deze met zulk een be wering in strijd komt met het negende gebod. Voorts vraagt hij waaraan, zoo ds K. zegt dat de Kamer de boeren geeselt tot bloedens, ja tot bezwijmens toe, deze „bezie jij de zaak uit het oogpunt van een impressario." „Hoe zou ik anders kunnen," antwoord de Blyth gemoedelijk. „Ik veronderstel, dat jij over de mijnen, waar je in han delt, spreekt als je tenminste niet leeg loopt uit het oogpunt van een inge nieur." Harry stond op en greep zijn hoed. „Bedankt voor die wenk". „Niet te danken. Tusschen twee haakjes, het kwam daar straks bij1 me op, dat dat voorstel van je over Lady Mac Donald nog zoo kwaad niet was. Harry knikte en ging weer zitten. „Denk je, dat Lady MacDonald juf frouw Glen voor een jaar als dame van gezelschap zou willen nemen, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat juffrouw 'Glen aan het eind van dien tijd haar verlaat om zangeres te worden?" Blyth zweeg even en ging dan voort: „Over een jaar als haar stem meevalt en ze kan eiken dag een beetje studeeren, zouden we eens kun nen kijken, waar we haar een debuut kun nen bezorgen, al is het maar in een klein plaatsje en dan moet ze natuurlijk naar de muziekschool. Voel je er voor je tante in dien geest eens te polsen?" „Wis en zeker," riep Harry. „Ik ben overtuigd, dat ze er op in zal gaan. Van avond ga fik naar haar toe. Je bent een het recht' ontleent het voor te stellen, alsof hij het monopolie h.ee£t van hart voor de boeren. Ook de heexeu Hiemstra, Loerakker en Van den Heuvel geven veel van hun tijd en kracht voor de zaak der landbouwers. Doch bij ds Kersten komt al wat hij zegt voort uit een troebele bron van eigengerechtigheid. En, als deze zich veroorlooft om maar te zeggen wat hem, voor den mond komt, komt hij in oprui ingsvermogen den communist De Visser nabij. Malsch is dit alles geenszins. Doch ds Kersten haalt iemand het bloed onder de nagels uit. Reeds jaren wordt hij in bestrijding van ons, antirev., door nie mand geëvenaard. En deed hij het altijd maar op billijke wijze. Thans heeft hij ondervonden dat het makkelijker is, als in veler oogen onfeilbaar spreker te Mid delburg zonder debat op te treden, dan in 's Lands raadszaal mannen als Colijn e.a. onder de oogen te komen. Wie wind zaait, oogst storm. t.t. METELLUS. Dr POSTHUMA OVER HET MENG- GEBOD VOOR MARGARINE. Scherpe critiek op hel wetsontwerp. In de vergadering van zuivelvereenigin- gen en boerenbonden, waarin een adres aan de regeering werd aangenomen, waarvan de conclusiën Donderdag in dit blad zijn vermeld, heeft Dr F. E. Pos- thuma een inleiding gehouden, waarin op het ingediende ontwerp scherpe critiek werd uitgeoefend. Dr Posthuma verdeelde zijn uiteenzet ting in twee deelen: het financieel© en het moreele deel van het wetsont werp. Wat het eerste betreft, wee® Dr Posthu ma er op, dat het wetsontwerp spreekt van een richtprijs voor de melk, die zóó danig wordt berekend, dat de boter dien overeenkomstig moet opleveren f 1.20 per kg., zoodat, wanneer de wereldmarktprijs f 0.90 bedraagt, er in totaal 38.6 millioen gulden noodig zal zijn, terwijl daarbij' een heffing van f 0.4311 per kg. boter noodig zal zijn. „Laten we, aldus spr., dezen geldelij1- ken steun eens een beetje nader bekijken. Wat beteekent voor den veehouder een boterprijs van f 1.20? 100 kg. melk met een vetgehalte van 3.3 pet. levert 3.8 kg. boter. 3.8 X f 1.20 f 4.56. De verwer kingskosten zijn f 1 en de karnemelk en ondermeïk, die verkregen worden, mogen zeker niet hooger aangeslagen worden dan voor f 0.50. De netto-opbrengst van 100 'kg. melk bij een boterprijs van f 1.20 per kg. is dus f 4.06. Dit is het belangrijkste cijfer voor de melkveehouders. In den gedachtengang van de Memorie van Toelichting is dus een melkprijs van f0.04 (vier cent) per K.G. voldoende. En bovendien lezen wij nog in de Memorie van Toelichting: „Voor het oogenblik kan de Regeering zich aan het haar ge adviseerde bedrag van f 0.06 per KG. niet vastleggen." „Het tweede deel, aldus Spr., zou ik willen noemen het moreele deel van het wetsontwerp. Geheel afgezien van hetgeen het wets ontwerp, eenmaal wet geworden, aan gel delijke voordeelen voor de veehouderij zal kunnen opleveren, moeten wij het wetsontwerp n.l. ook uit een ander oog punt bekijken en dit noem ik de moreele zijde. AI zal het geldelijk voordeel niet groot zijn, kan ik mij toch voorstellen, dat er stemmen opgaan, die zeggen: „de nood is zoo hoog gestegen, dat er iets, hoe weinig dan ook, moet gebeuren en al krijgen zij dan ook weinig, het is beter dat de veehouders iets krijgen dan niets." Naast deze zuiver materiëele beschou wing zijn we dan wel verplicht, na te gaan of aan dat geld, wat geboden wordt, niet een bezwaar verbonden is. Voor het verkrijgen van het geld is volgens het wetsontwerp noodig, dat boter met margarine vermengd wordt tot een veel hooger percentage dan de Boter- wet thans toelaat en daarom wordt deze op stal gezet. Het mengproduct, genoemd in het wetsontwerp, zal 50 pet. boter en 50 pet. margarine bevatten. Ik weet heel goed, dat er dan nog een groot verschil bestaat tusschen het meng product en natuurboter, doch van een scherpe grens: margarine aan de eene geniale kerel, Tom, om de zaak zoo te schikken! Het is natuurlijk best mogelijk, dat aan 't eind van 't jaar blijkt, dat alles voor niets is geweest, maar dan kan ze altijd nog bij' mijn tante blijven, waar of niet." Blyth aarzelde voor bij bedachtzaam antwoordde: „Neen, het zal niet voor niets zijn ge weest; ik ben bijna zeker „Wat zeg je?" „Luister eens Harry." De oudere man sprak op ernstigen toon. „Je schijnt be sloten te zijn, me niets voor me te laten houden „Hoe bedoel je dat?" „Dat zal ik je vertellen. Eerlijk gezegd was ik heelemaal niet van plan geweest jou in vertrouwen te nemen, maar vooruit, daar gaat ie dan. Je stelt belang in dat meisje, Elsie Glen, omdat ze een landge noot van je i®, omdat ze in moeilijkheden zit en omdat ze een aardig gezichtje heeft. Je kunt die redenen nu misschien in een andere volgorde opnoemen, maar dat zijln ze toch." Harry kleurde. „En jij?" „Ik," antwoordde Blyth. „Ik stel belang in haar uit een zakelijk oogpunt"Tn vertrouwen wil ik je wel meedeelen, dat ik heel veel verwachting van haar heb, let wel, al weer uit een zakelijk oogpunt. Ze zijde en natuurboter aan de andere zijde, kan dan nauwelijks meer gesproken wor den. Ik weet ook heel goed, dat dit meng product niet naar het buitenland zal worden uitgevoerd, doch voor mij staat muurvast, dat alleen reeds het maken van dit product voldoende zal zijn om den goeden naam van onze Nederland- sche boter in discrediet te brengen. Ik beroep mij hierbij op een ervaring van 30 jaar. Voor 30 jaar geloofde de wereld, dat Nederland inzake de boter- bereiding een volk van knoeiers was. Onze naam lag in de goot. De strijd, die gevoerd is moeten worden, om aan het buitenland duidelijk te maken, dat in Nederland de margarinefabricage en boterproductie streng gescheiden zijn en dat de botercontrole onder regeeringstoe- zicht een absolute waarborg is voor de zuiverheid van onze boter, is van dus- danigen omvang geweest, dat ik met absolute zekerheid durf te voorspellen, dat het maken van het mengproduct ons jaren terug zal zetten. Misschien voelt iemand zich geroepen om mij tegen te werpen, dat ik als Mi nister ook boter en margarine onder el kander heb gemengd. Het was in den tijd dat slechts langs dezen weg getracht kon worden, het tekort aan vetten eenigszins te verzachten en ik acht mij ontslagen van de moeite, om aan te toonen, dat die tijd hemelsbreed verschilt met den tegenwoordigen tijd, nu het er juist om te doen is, een teveel aan boter weg te werken. Maar toch stel ik er prijs op hier rond uit te verklaren, dat het menggebod uit den oorlogstijd ons nu bij den boterafzet in het binnenland nog dwars zit door de oneerlijke concurrentie, die de melange de natuurboter aandoet. Tenslotte ben ik van oordeel, dat dit menggebod, dat waarschijnlijk drie jaar zal duren, terugkeer tot de gewone mar garine zeer zal bemoeilijken. De redactie van het wetsontwerp is zoo danig, dat men, om de bedoeling te be grijpen, moet aannemen, dat de Memorie van Toelichting richtsnoer zal zijn bij de uitvoering, als het wetsontwerp een maal wet is geworden. Ten aanzien van heffingen op mar garine doet het wetsontwerp hyper-demo cratisch, niettegenstaande dat er voort aan geen margarine meer zal zijn, doch een mengproduct, waarvan de prijs drie maal die der goedkoopste margarine is. Bovendien wordt in een los zinnetje ver ondersteld, dat wij voortaan melkbrood zullen eten. Het mag toch zeker wel be kend worden geacht, dat ook dit prijs- verhooging tengevolge zal hebben en ze ker voor een gezin van 4 personen een grootere prijsverhooging dan f0.18 per week. Richtprijs volgens de Memorie van Toe lichting is f0.04 per KG. melk. Men heeft toch zeker den melkveehouder niet blij willen maken met een doode musch? De export van onze zuivelproducten zal vergeleken bij 1931 voor meer dan de helft worden teruggedrongen, terwijl 1931 reeds zoo'n belangrijke vermindering aangaf. En boven en behalve dit niet-geven van hulp vermoordt het wetsontwerp den goeden naam van onze boter. Mijn conclusie is dan ook: Melkveehou ders, verkoopt voor dezen schotel linzen, u bij het wetsontwerp aangeboden, uw eerst-geboorterecht niet!" Zierikzee. De afdeelig „Patrimonium" 'kwam gisteravond voor het laatst in dit seizoen in vergadering bijeen. De voor zitter, dhr W. de Kam, opende de ver gadering op de gebruikeijke wijze en wees er in zijn welkomstwoord op, dat den af- geloopen winter de arbeid flink ter hand is genomen, met name ook de propaganda ter versterking van de afdeeling. Daarna werd een rooster van werkzaamheden samengesteld voor den komenden winter. PRIJSDALING if 11 THANS (KWALITEIT OAKANTlS COMPLEET MET VRIJWEL BANDREM, BAGAGEDRAGER KM KKTTItiaTROMMU. Gedurende 6 maanden zal D.V. eens per maand vergadering worden gehouden, op den 2en Donderdag van elke maand. In die vergaderingen zullen de eerste 6 artikelen van het beginsel-program van het Verbond worden behandeld. Alsdan zal ook nader onder de oogen worden gezien de oprichting van een ad viesbureau voor sociale aangelegenheden. Hierna verkreeg dhr W. de Kam het woord om aan de hand van het boek van Prof. Diepenhorst, te handelen over 'het Revisionistisch socialisme. Spr. wees ook op de principieele tegen stelling tusschen het Marxistische- en het Revisionistische socialisme. Het is geen tactisch verschilpunt, dat die twee stroo- mingen verdeelt, maar hier is een prin cipieel© tegenstelling. Een prettige bespreking volgde op dit onderwerp. Domburg. Alhier haJd Donderdagavond een vergadering plaats, teneinde 'te tomen tot de oplichting van ccn plaatselijke ver- eeniging van neringdoenden. De heer M. Reijnhoudt Jr gaf een uiteenzetting van het doel en do werking van zoo'n ver- eeniging, en ontvouwde een elftal pun ten, op welk terrein men in het nieuwe verband) kan samenwerken. Het rosuln taat was, dat de vereeniging werd ge sticht met aanvankelijk 21 loden. Het voorloopig bestuur bestaat, nadat de heeren Reijnhoudt en W. Brand had den bedankt voor hun verkiezing wegens te drukke werkzaamheden, uit de heeren: P. Kampman, L. Spronk en H. Bimmel. Ovezand. In dè Raadsvergadering van 29 April, waarin alle leden aanwezig war ren, werd op een verzoek van de Vrijw. Brandweer te 's-Heerenhoek om een sub sidie, afwijzend beschikt. De rekening van den Vleeschkeurings* dienst over 1931 werd vastgesteld op f 2977 in ontvang en uitgaaf en de be grooting voor 1933 van genoemden dienst op f 3200 in ontvang en uitgaaf. Een verordening, regelende het ver gunningsrecht en het verlofsrecht werd eveneens vastgesteld. Inzake steunregeling voor werklooze landarbeiders werd het volgende bepaald: Voor de uitgetrokkenen op f 7.50 per week, benevens f 0.50 per gezinslid bo ven de twee personen. Voor de reglemen tair nog niet rechthebbenden, dubbel-uit- getrokkenen en ongeorganiseerden f 7.20 per week, met dezelfde verhooging per gezinslid. Op 6 Mei a.s. jubileert de heer J. Prins, hoofd van de School met den Bijbel te Oost burg. De heer Prins aanvaardde zijn loopbaan in 1907 te Schoondijke en was daarna als onderwij zer werkzaam te Watergraafsmeer. Se dert September 1929, is hij als hoofd aan de school met den Bijbel te Oostburg verbonden. Ingezonden Mededeeling. is muzikaal genoeg en als haar stem zich nu nog maar wat wil uitzetten, dan doet haar aardige verschijning de rest wel bij het publiek." „Je bedoelt, dat Elsie Glen veel opgang zal maken?" Blyth glimlachte. „Zoo bezie jij het. Ik dacht aan mezelf." De uitdrukking van Harry's oogen ver zachte zich. „Onzin!" zei hij haastig. „Maar geloof je het Iheusch, Tom. Het blijft natuurlijk tusschen ons." „Als je blieft en verspreek je vooral niet tegen juffrouw Glen. Ik zou me ach teraf natuurlijk kunnen vergissen." De jonge man stond op en begon de kamer op en neer te loopen, vier passen been, vier passen terug. „Tom," zei hij' eindelijk. „Ja?" „En hoe staat het met haar gelde lijke omstandigheden?" „Slecht, voor zoover ik begrepen heb?" „Maar ze zal geld noodig hebben, veel geld, al® ze zich in een jaar voorbereiden wil." „Dat is waar. Ze zou een eerste klas zangleeraar moeten hebben. En ook alge- meene ontwikkeling mag niet ontbreken." „Engageer dan de beste leermeesters voor haar, die je kmt en stuur mij de rekeningen," mi Hany opgewonden. „Zo mag het natuurlijk nooit te weten komen, maar dat kan jij wel voor me in orde brengen, is 't niet?" „Of je belangstelling in dat meisje is buitengewoon groot," zei Blyth, „óf je geeft meer dan ooit aan je opwellingen toe." Weer kleurde Harry. „Ik ben niet ver liefd op baar, als je dat bedoelt," mom pelde biji, stilstaande en zijn vriend aan kijkend, „en ik kan bet geld best missen. Waarom zou je me verhinderen juffrouw Glen te helpen?" „Ik 'ben niet van plan zoo iets laags te doen," antwoordde Blyth. „Je zou je 'geld wel voor een minder goed doel uit kunnen geven. Maar ik zou toch wel graag willen, dat je er nog eens over dacht, beste jon gen. Wat je diepere gevoelens voor juf frouw Glen aangaat, als je die hebt ten minste, zou ik je vriendelijk willen ver zoeken om die zoolang voor je te houden tot we weten, of ik goed gezien heb. Je begrijpt, we kunnen niet allebei beslag op baar leggen, du®, als je dat van plan bent, zeg bet dan maar liever in eens." „Wat een onzin, Tom. Ik heb nauwelijks met haar gesproken, nog geen half uur. Ik weet niets van haar. Ik (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5