K waliteits-Artikelen BOHEMIA HACavm Concert „De Symphonie" j. DONNER-MEULER Nieuwe Heerenstcffen, M0RDUCH 't Gerohuis St. Adriaanstraat Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Staten-Generaal. Marktberichten. Logisch en verstandig. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand Advertentiën. Qroentenzaak. Drogisterij Schulte Thiems, Attentie! Gemeente Ritthem Meubilaire Goederen, Voor hetzelfde geld 'n mooier cadeautje In op modern ver. keer berekend C. JOOSSE, St. Adriaanstraat 11, Goes. Fa. Iz. CAPPQN, Helnkenszand De opneming van Wegen en Voetpaden met de Kunst werken vangt aan op 11 Mei a.s. Woensdag 4 Mei 1932, JrjafBEeai&Bj Voor In gias, porcelain, aardewerk, tin, koper, naar LANGE VORSTSTRAAT 58 GOES TTit het verslag van den pennmgmees- teresse mevr. Zuidema, bleek, dat er, hoe wel vrij druk vergaderd werd, toch nog 'n klein batig saldo in kas is. Beide verslagen werden goedgekeurd. Een mooi moment was het, toen daar na de presidente, die even tevoren was weggeroepen, onder het zingen van een welkomstlied werd binnengeleid, waarna hear bij monde van de secretaresse, in verband met het feit, dat zij 10 jaren lang den presidentshamer voerde, een fraaie bloemenmand en een prachtig schilderij werd aangeboden. Aan Mevr. Duvekot, die 10 jaar be stuurslid was, werden eveneens bloemen aangeboden, benevens een boek in pracht band. Beide jubilaressen, door dit bewijs van waardeering zeer getroffen, betuigden daarvoor haar dank, waarna haar de zegenbede uit Ps. 134 werd toegezongen. Na de pauze werden door een dames koortje enkele liederen gezongen, waarna Mevr. Petermeijer namens de afd. Mid delburg de feestvierende afdeeling geluk- wenschte. Vervolgens hield Mevr. v. Donk een met groote belangstelling gevolgd referaat over verschillende vrouwen uit het Oranjehuis. Verder werden door verschillende leden voordrachten gehouden, afgewisseld door zang van een dameskoortje, terwijl mede een drietal schitterende films werden ver toond, n.l. de vreugdefilm, de Prinses- Julianafilm en Met do Koninklijke familie op reis. Allee werkte mee om dezen avond wel te doen slagen. Zoo werd door de firma Van Nello thee aangeboden, door de firma Maggi bouillon, terwijl sommige leden zoo viK-ndolijk waren geweest de noodige versnaperingen beschikbaar te stellen!. Door de firma Van de Rest werd. voorts nog aan de aanwezigen een verrassing aangeboden. Alles bij elkaar genomen was het een prachtige vergadering. Met groote voldoening kan de jubilee- rende afdeeling op dezen avond, 'die door Mevr. Duvekot-Wagemaker met dank zegging werd beëindigd, terugzien. Vlissingen. Aan den vooravond van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana gaf de Vlissingsche Oranjebond een mooien Oranje-avond. Na opening door dhr J. F. op den Zieke, werd spontaan en geestdriftig door alle aanwezigen het Wilhelmus aange heven. Hierna verkreeg Da I. Voorsteegh uit 's-Gravenhage het woord om de Oran je-rede uit te spreken. Deze begon met te wijzen op den nationalen psalm, het Wilhelmus, waarin we de roemruchte belden van het oude Oranjegeslacht weer spiegeld zien. Spr. vraagt, of we wel feest zullen vie ren in deze moeilijke tijden; zouden we de vlaggen maar niet opbergen? Maar als we dan zien op de geschiedenis, waar in zulke tijden meermalen voorkomen, dan komt steeds op het hoogtepunt de „Oran je" naar voren. Hoe leeft onze Koningin mee in dezen malaisetijd, trouw vergezeld van haar gemaal en haar dochter. Dat geeft ons moed en troost om verder te gaan. Spr. wil zich op dezen avond voorna melijk bepalen bij de jarige Prinses, en dan in de eerste plaats bij haar konink lijken naain; Juliana, Louise, Maria, Emma, Wilhelmina. Deze namen zijn ge schiedenis en elke naam geeft ontroering in haar beteekenis, die er achter ligt. Uitvoerig staat Spr. hierna stil bij haar standaard, en wijst er op, dat de hoofd kleur is het zoo van ouds bekende Oranje. Tot slot behandelde spreker den stam boom van H. K. H. Spr. herinnert aan den Franschen tijd, waarin men niet meer besefte wat Oranje voor Nederland was. Verschillende oogenblikken van spanning heeft het Oranjehuis medegemaakt. Als we den verjaardag vieren van onze Kroonprinses met een danktoon in het hart en terugblikken op hetgeen zij reeds zoo jong voor ons gedaan heeft, dan zul len we het uitjubelen en uitgalmen „Oranje boven". Op zeer verdienstelijke wijze verleenden het orkest van mej. de Hondt en de Da- mesgymnastiekvereeniging L.O. hun mede werking. Met een vurig gezongen „Wien Neer- land's bloed" werd deze bijeenkomst ge sloten. 's-Heorenhoek. Tot gemeente-ontvanger is benoemd de heer O. Franse. lerseke, Heden arriveerde de motorkor- boot ,,'t Kan verkeeren" van de N.V. Gebr. Sinke alhier, gebouwd bij de firma Boot te Aiphen a. d. Rijn. De boot kan 450 ton nen mosselen laden en zal een lier (4 trommels) systeem Bakker krijgen. Het schip wordt voortbewogen door een 2 cy linder 2-takt Industrie-motor met water injectie, gewoon model motorboot, Met de werkloosheid gaat het hier nog niet good. Inplaats van te verminde ren, komen er jsog wekelijks bij, daar de werkzaamheden in 't oester- en mossel- bedrijf ongeveer rijn at'geloopen. De land bouw vraagt ook weinig werkvolk. Werk loos m -woment zijn georganiseerd of ongeorganisaosd ong®v. 708 raicnsc'nen waaronder die 8035 jaar lang aan een stuk bij dezelfde maatschappij hadden ge werkt. Zierikz8Q. Donderdagmiddag had onder presidium van den heer A. van der Weijde, de algemeene vergadering van de N.V. Waterleiding-Mij „Schouwen- Duiveland" plaats. Het voorstel tot beschikking van het exploitatie-overschot in afschrijvings-, vernieuwing;*- en perequatie(vereffenings) fonds gaf aanleiding tot ruime discussie, maar met als resultaat, dat, na uitvoe rige verdediging van den voorzitter, het voorstel van den Raad van Beheer met algemeene stemmen werd aangenomen. Ingezonden Mededeeling. Goes Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schaarsbergen, R. Wil- lemze, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Randwijk, W. Wesseldijk te Den Ham. Geref. Kerken. Aangenomen naar Geesteren-Gelselaar, S. R. Smilde, cand. te Hat'tem. Naar Westerlee (Gr.), Ph. J. Huyser, cand. te Assen. Ned. Herv. Synode. Het prov. kerkbestuur van N. Holland heeft den heer D. Mulder, pred. te Westwoud, tot lid van de Alg. Synode der Ned. Herv. kerk benoemd en tot diens secundus den heer F. W. J. v. d. Kieboom, pred. te Ber gen. Emeritaat. Naar de Stand, ver neemt, heeft Ds L. Kuiper, predikant bij de Geref. Kerk te Kampen, het voor nemen tegen 1 Nov. a.s. emeritaat te vra- gen. Ingezonden Mededeeling. f% y%CI ïB i j1 itr i fa''? f//'" u Beroepbaar. De classis Breuke- len der Geref. Kerken heeft beroepbaar verklaard Cand. A. J. Bos, Mijdrecht D 20. De classis Den Haag der Geref. Kerken heeft beroepbaar verklaard den heer J. Kapteyn, v. d. Heimstraat 62 te Den Haag. Het Prov. Kerkbestuur van Groningen heeft toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk de heeren J. Zuurdig Jr. te Utrecht en C. J. de Haan te Utrecht. Het provinciaal kerkbestuur van Over ijssel heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten den heer S. Coolsma, cand. der universiteit te Gronin gen. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland zijn na gehouden examen toegelaten tot den predikdienst in de Ned. Herv. Kerk de heeren W. van Oest te Us- selo, W. v. d. Ven en J. Oosterhuis te Marrum, candidaten van de Universitei ten Utrecht, Leiden en Groningen. Geref. Gemeenten. De Geref. Gemeente onder het Kruis te Enkhuizen en de Oud-Gereformeerde Gemeente te Rijssen hebben besloten over te gaan tot de Geref. Gemeenten. Verder wordt ge meld, dat met Ds Boone te St.-Filipsland over aansluiting bij de Geref. Gemeen ten onderhandeld wordt. Zondag 1 Mei 1932. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. ds Steinz, n.m. ds Homburg (H. Doop), av. ds de Vries. Donderdag vm. ds Steinz, av. ds Homburg. Wilhelminadorp, v.m. ds Homburg, n.m. ds Steinz. Donderdagav. 6 u. ds Steinz. Geersdijk, v.m. leesdienst, av. ds Tons- h eek. Geref. Gem. Nieuwdorp, Donderdagav. 5.30 u. ds Berth (bev. lidm.). Het hoofd verpletterd. Te Brefvll heeft een droevig ongeval plaats gevonden. Op den hoek van de Markt liep daar de 28-jirige vrouw Holzstricker, die op b.aar moeder wachtte, welke bij kennis sen op bezoek wiis. Oy. dat moment nader de een zwaar beladen vrachtauto uit Venlo, welke wagen voor een stilstaan den auto moest uitwijken en daardoor zoo dicht langs het smalle troittoir kwam, dat mej. H. door den uitstekenden laadbak werd gegrepen en haar hoofd tusschen muur en wagen verpletterd werd. De on gelukkige was op slag dood. Zij was ge huwd en moeder van twee kinderen. TWEEDE KAMER. Interpellatie-Winkelsluitingswet. In de Tweede Kamer kwam gisteren aan de orde de interpellatie van den heer Boon (Lib.) omtrent de groote bezwaren verbonden aan het op 1 Mei a.s. inwer kingtreden der winkelsluitingswet. De heer Boon diende twee moties in. In de eene noodigt de Kamer den mi nister uit, het besluit van 24 Februari 1932 in te trekken en de inwerkingtreding van de wet te doen geschieden op een later tijdstip. In de tweede noodigt de Kamer de re geering uit, het besluit van 24 Febr. in te trekken en de wet te doen in werking tre den als de economische omstandigheden gunstiger zullen zijn geworden. De Minister handhaaft zijn in eer sten aanleg uitgesproken meening. Spr. ontraadt aanneming van beide, onderling bovendien tegenstrijdige moties. De beer Boon zegt, dat bet er niet toe doet, wie de schuld is, dat zoovele ver ordeningen niet gereed zijn. En als de economische omstandigheden hersteld zijn, zal men van spr. te dezer zake niets meer hooren. De eerste motie-Boon wordt verworpen met 39 tegen 13 stemmen (liberalen, Stk. Geref., Lovink (C.H.), Braat (pl.b.) en Visscher (A.R.); de tweede met 40 tegen 12 stemmen (lib., Stk. Geref., Braat en Visscher.) Vervolgens werd nog behandeld het wetsontwerp tot invoering tabaksaccijns in Indië. Het ontwerp werd z.h.st. aan genomen. Over het ontwerp tot verhooging in voerrechten in Ned.-Indië, dat mede werd behandeld, werd niet gestemd, aangezien geen 50 leden aanwezig waren. GOES. Veiling van 29 April. Aardbeien 140, witlof 2122, id. 2e soort 5, spinazie 1719, zeespinazie 14, zaaiboontjes 5 10, aardappelen 4.20, id. poters 1 gld. alles p, 100 k.g,; bloemkool extra 30, id. Ie soort 14—23, id. 2e 812, id. 3e 26, kropsla 4.90—7.10, id. 2e soort 2.203.50 idem uitschot 1.5D1.70 gld. alles p. 100 stuks, bloemen tulpen 411, Irissen 14 15, selderie 2.405.20, radijs 3,30, rabar ber 1.504.60, prei 311 gld. alles p. 100 bos. VLISSINGEN, 29 April 1932. Spinazie 9-15, Koolrapen 1.5-2, Wijnpeen 11.5-14, Witlof 7-15, Snijsla 15, Roode kool 2-3, Gele kool 7.5, Groene boontjes 98-108, alles per K.G. Kipeieren 21-22, per 10 stuks. Bloemkool 8.5-26, Sla 2.5-8.5, Kom kommers 14-15, alles per stuk. Radijs 5-7, Selderie 5-7, Prei 4.5-8, Rabarber 2-4, Rammenas 6-7, Peen 26.5 -27, Flieren 2-4, Tulpen 6-13, Narcissen 4-5.5, Iris 20, alles per bos. Ko'olplanten 2 per plant. Geraniums 14 per pot. Peterselie 11-19, Zuring 10-20, beide per mandje. Poters 5-9, aardappelen 31-38, beide per 10 K.G. KAPELLE, 29 April 1932. Kleine vei ling: Wondergemappels 16, Spinazie 9- 14, Aardappels 2, alles per K.G. Kropsla 1.10-7.90, Bloemkool 9, beiden per 100 suks. Radijs 2.10-2.30, Rabarber 5-6, Selde rij 5, Prei 9, Tulpen 7-16, alles per 100 bos. NIET CULTUREEL, WEL WALGELIJK. Bij het gerechtelijk verhoor van een of ficier werd dezer dagen door den medi- schen deskundige verklaard, dat als be klaagde twintig a vijf en twintig borrels gebruikt had, er voor hem geen abnor male roes-toestand behoeft in te treden. Wij hebben, zegt de „Nederl.", weinig verstand van normale, abnormale en nog andere roezen. Maargaat hier op eens 'n deur open? Komt het in den kring van onze offi cieren, onze ontwikkelden en cultuur-dra- genden, onze mannen van zelftucht en van disciplinewel eens voor, dat iemand vijf en twintig borrels drinkt?? Let wel: wij generaliseeren allerminst; wij onderstellen geenszins, dat „de" offi cieren aan zoodanige krachtproeven ge woon zijn. Wij vragen alleen, of het wel eens voorkomt èn of het door de anderen wordt geduld. Zoo ja, dan is het niet cultureel en wel walgelijk. Wij willen dat vierkant zeggen. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteren wit gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bi) vooruitbetaling. Stoomvaart-Mij. Nederland. CHR. HUYGENS, uitr., 29 v. Southampi P0ELAU TELLO, uitr., 29 te Genua. Rotterdamssbe Lloyd. KERTOSONO, thuisr., 29 v. Havre. BALOERAN, uitr., p. 29 Perim. KOTA NOPAN, thuiar., 29 v. Pt Said. KERTOSONO, thuisr 29 v. Havre via Londen. Van 2027 April. KRUININGEN. Ondertrouwd; Marinus Kole en Durft je Cornelia Wondergem; Dignus Meijer, 23 j. en Laurina Pekaar, 21 j. Gehuwd: Machiel Hamelink, 28 j. en Anna Maria Haems, 27 j. Van 2128 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Van- houcke 38 j. en H. C. Depoorter, 25 j.; H. F. J. Sonius, 24 j. en A. Buurmeester, 24 j.; W. Schink, 26 j. en G. van Egeraat, 29 j.; J. Germing 26 j. en M. van Glinski, 24 j.; W. G. F. Blokpoel, 25 j. en J. C. de Hamer, 25 j. Getrouwd: L. Kuijper, 23 j. en M. Flo- russe, 21 j.; H. J. P. Meulmeester, 22 j. en C. A. C. den Outer, 25 j.; J. J. La- brujère, 25 j. en T. Versluijs, 24 j.; J. C. Boom, 23 j. en M. J. Haaze, 19 j. Bevallen: L. Peijpers, geb. van Beek, d.; D. N. Beun, geb. Van den Heuvel, d.; A. L. Ruizendaal, geb. de Kam, d.; E. H. Eiff, geb. van Hoepen, d.; G. van Ketel, geb. du Vijn, d.; W. Roelse, geb. Verhage, z.; H. M. G. Sanderse, geb. van Roekei, z.; R. Boer, geb. Wolters, d.; A. Huiszoon, geb. de Voogd, z.; A. A. Kaat, geb. Eer- land, z. Overleden: A. J. A. van Dixhoorn, 64 j., wed. van J. de Feijter; G. J Stroo, 77 j., man van S. S. Boogaard; T. Roelse, 60 j., weduwe van J. A. Smit; K. Hofman, 31 j. jm.; M. A. Tellier, 64 j., weduwe van J. Jilleba; P. Leinse, 89 j., weduwe van A. Hendrikse. (VI. Ct.) Met dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter JERPHIA BERENDINA. J. DONNER. T. DONNER— FABERY DE JONGE. Goes, 29 April 1932. Terwelstraat 12. Ondertrouwd: I. TANGE en A. S. KOSTER. Huwelijksvoltrekking D.V.18 Mei a.s. Kerkelijke bevestiging in de Geref. Kerk te Kamperland door den Wel- eerw. Heer Ds F. J. v. d. Ende. Kamperland, 29 April 1932. Dinsdag 3 Mei hopen wij den dag te herdenken, dat onze geachte voorman H. SCHRIECHS, zestig achtereenvolgende jaren in verschillende producten in onze drogerij werkzaam is geweest. Het Bestuur van de Cichorei- drogerij te Nieuwdorp. Mede namens mijne Echtgenoote, betuig ik mijn hartelijken dank aan allen, voor de blijken van be langstelling, gegeven op 26 April j.l. bij ons 60-jarig jubileum. Goes. I. J. DREVER BRANDT. Dirigent A. LOMAN op Dinsdag 3 Mei n de Prins van Oranje, te 8 uur. Entrée f O 55 Leden en Donateurs vrije toegang. Solisten: Iz. MELSE, Fluit. J. v. LOO, Cello. GOES bericht voor haar Maat- afdeeling de ontvangst der Ter ovemar -f te Rotterdam flinke zaak, besr-iau verzekerd. Met snelweger, kools:::jinachiene en aar dappelschilmachine Koopprijs f 1500 Br. letter G Bureau De Zeeuw, Goes. Constant, helder breedult- stralend licht, dat met één handdruk ls te dempen. Vernuftige dynamo - loopt met gerulschloozen lichten gang en slipt nooit - on wrikbare bevestiging. Dit Zwttsersch technisch won der ls In prijs verlaagd. Vroeger f 12.— nu I 10.50 met volledige garantlel In voorraad bij Uw rijwiel handelaar. 1 Imp.t Phoenix Rij wieltufnbr. - Leeuwarden juM+e tijd jzn Mipfrmd. Verkrijgbaar In alle metalen als vest- en polsmodel. VLOERLAK TRAPPENLAK DREMPELLAK merk „DE TWEE PIJLTJES" is binnen enkele uren droog en hard. Verkrijgbaar in bussen van f 0.25, f 0.55. f 1 n het Huis met de Roode Pilaren Langedelft A 94 - Middelburg NIEUW MODEL verbeterde Aardappelschoffel voor het wie den in den bodem der voor en de schuine zijwanden der aardappel bedden. Ned. Octrooi aangevraagd. Prijs 6 Gulden per stuk. Notaris D. C. VAN WERKUM te Helnkenszand, zal op 's mid. 12 uur, ten verzoeke van den WelEerw. Heer Ds JOHs. DE VOOGD te 'B-Heer Arendskerke, aan de Pastorie aldaar, wegens vertrek, om contant geld, publiek verkoopen: als: 1- en 2-pers. Ledikanten met Matrassen, Waschtafels met mar meren blad, mooi Ant. Mah. Kabi net, Ëikenh. Buffet, Mah. Boeken kast en Schrijfbureau, Coulisse- Tafel met blad, Ant. Eikenb. Lin nenpers, Lips Brandkast, Tafels, Spiegels, Stoelen, w.o. 2 Schommel stoelen, Kachels, Electr. Lampen, Koperen Petroleumlampen, Wand versiering, Glas- en Aardewerk, enz. Te bezichtigen Maandag 2 Mei van 10—12 en 2—4 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2