Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Radio-nieuws Muziek en zang brachten verder de noodige afwisseling. De vergadering, die door den voorzit ter van de ouder-commissie was geopend, werd door den heer Zuidema met een kort slotwoord en dankzegging gesloten. Vlissingen. In de gisteren gehouden al- gemeene vergadering van den Kunstkring Het Zuiden, bleek uit bet jaarverslag, dat verleden zomer de tentoonstellingen door 5358 personen zijn bezocht. Dit jaar zul len weder vier tentoonstellingen plaats hebben. Mevrouw Hendrikx en de heeren Bergsma en Jacobs werden als bestuurs lid herkozen. Het adres tegen opheffing van het gemeentelijk ziekenhuis is door ongeveer 5700 personen geteekend. De heer G. D. J. Hartman, station chef alhier, zal met 1 November na 45- jarigen diensttijd met pensioen gaan. Borsseie. In de gistermiddag gehoudens gemeenteraadsvergadering waren alle leden aanwezig. Aan de brandweer te '®-Heerenhoek werd een subsidie gegeven van f 10 voor 'hulp bij branden in de na bijheid dier gemeente. Op een verzoek der gemeente Oosterwolde om adhaesie te be tuigen betreffende een regeeringsverzoelk om steun aan den land- en tuinbouw, werd gunstig beschikt. In de verordening havengeld werd wijziging gebracht. Het werd voor suikerbieten van f0.20 terug gebracht op fO.lO. liggeld bieten le weeik van f 0.20 op f 0.15. Bij langer ligging van f 0.10 op f 0.08. Schepen liggeld van f 0.08 teruggebracht op f0.06 per ton. De ver ordening politie werd vastgesteld. Toe gekend werd voor politiediploma f 25, di ploma met aanteekening f0.50. Oudelanrfe. Andermaal is alhier in braak gepleegd, thans bij den klein-land- bouwer J. de J. Wz., even buiten de kom van het dorp. Omwonenden hadden twee minderjarige jongens op het erf gezien, deze zijn door de politie in verhoor ge nomen. Een bedrag aan geld wordt ver mist. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. Ingekomen is een schrij ven van de Vereen, voor Ziekenhuisver- pleging op Walcheren, waarin mededee- ling wordt gedaan van de werkzaam heid der vereeniging, met het verzoek haar eventueel in aanmerking te doen komen voor steun. Het adres van de ge meente Ooststellingwerf wordt voor ken nisgeving aangenomen. De voorz. deelt mede, dat de hulpkeurmeester, dhr Hun- dersmarck, thans als zoodanig voor vast is benoemd. Vastgesteld wordt de verordening tot regeling van de vergunningen tot ver koop van sterken drank en tot regeling van het verlofrecht. Eveneens wordt vast gesteld de verordening tot regeling van de benoembaarheid van gemeenteveld wachters. Ingekomen is een verzoek van J. Lous Wz. en A. Schoe Wz., om ook te werk gesteld te worden aan de werkverschaf fing. De voorz. deelt mede, dat genoemde personen door B. en W. waren afge wezen, omdat beide personen niet geheel zonder inkomsten waren en nog een ze keren welstand bezaten. Dhr de Kam is het volkomen eens met den voorz. en wijst ook op de moei lijkheden, waarmede kleine zelfstandi gen te worstelen hebben. Er zal over heel de linie versobering moeten komen. Toch is spr. wel te vinden om adressanten enkele dagen per week te werk te stel len. Dhr Brand stelt voor om, waar het noodig is, ook voor de categorie als adres santen wat te doen. Spr. wil ze bij algeheele werkloosheid twee dagen per week te werk stellen. Bestaat de moge lijkheid, dat zij bij particulieren werk kunnen vinden, dan wil hij dit aanvul len tot drie dagen per week. Dit wordt aangenomen met alg. stemmen. Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek van de K.L.M. om een garantie bedrag en steun voor den dienst Rotter dam—HaamstedeVlissingen. Ingekomen is het rapport van de commissie, benoemd door de afd. Walcheren van den Ned. Brandweerbond inzake de samenwerking van verschillende gemeenten ten opzich te van de brandbluschmiddelen. Beslo- i ten wordt om met de gemeente Domburg en Middelburg een contract aan te gaan, Ingekomen is een schrijven van de Nationale Commissie tegen het Alcoho lisme om in verband met de wijziging van de Drankwet het aantal verloven voor verkoop van sterken drank tot het minimum te beperken. Dhr Zwemer bepleit beperking van het aantal verloven. Hij stelt voor om geen meerdere verloven dan de bestaande (thans één), te verleenen. Dit voorstel wordt niet ondersteund. Ingekomen is een verzoek van de ge meentebesturen van Domburg en West- kapelle om de keurloonen van het ge slacht vee te verlagen. Op voorstel van B. en W. zal aan de kringgemeenten de volgende verlagingen worden voorge steld: voor een varken te verlagen van f2.50 tot f2.; voor vette kalveren te ver lagen van f2.50 tot f2; voor varkens be neden 50 K.G. te verlagen van f 1.50 tot fl. Voor de overige dieren blijft het on gewijzigd. Dhr Maljaars zou ook gaarne het keurloon van noodslachtingen van runderen verlaagd zien. Hiermede zal nog gewacht worden tot de resultaten bekend zijn. Ingekomen is een verzoek van dhr P. Davidse, om ontslag met ingang van 1 Juli als kweekeling met akte aan de openbare school. Op voorstel van B. en W. wordt hem dit op eervolle wijze ver leend, Besloten werd weder te trachten een kweekeling met akte op een salaris t van f200 geplaatst te krijgen. Ingekomen is een verzoek van dhr Jac. Geldof om ontslag met 1 Juli als ambte naar van den Burg. Stand wegens ge zondheidsredenen. Dit ontslag wordt eveneens eervol verleend. B. en W. stellen voor om over te gaan tot benoeming van een ambtenaar van den Burg. Stand. Dhr Maas zou gaarne hiervoor solicitanten oproepen. Dit wordt aangenomen met de stemmen van de beide wethouders tegen. Tot agent der Arbeidsbemiddeling wordt benoemd de thans ïungeerende correspondent, dhr J. J. Lebbe. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ernst, A. Dekker te Nieuwe Tonge. Geref. Kerken. Aangenomen naar Aalsmeer, J. Knop persen, cand. te Putten. Schoondijke. Op 6 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de school, uitgaan de van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bij bel alhier, in gebruik werd genomen. Ge durende al die jaren is mej. C. Stoppels voor het onderhoud aan deze school ver bonden geweest. Hemel boven Paraguay werd plotseling bloedrood. Een paniek heeft zich Dinsdag van een deel der bevolking van Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, meester ge maakt, toen de hemel zich plotseling bloedrood kleurde. De menschen liepen angstig in de straten te hoop en de wildste geruchten en meest fantastische verhalen deden de ronde. Duizenden geloofden, dat het einde der wereld was gekomen. Van meteorologische zijde is direct een onderzoek ingesteld, doch de oorzaak van het merkwaardige natuurverschijnsel is nog niet bekend. Men neemt echter aan, dat het in verband staat met de jongste vulkanische uitbarstingen. Het zouden bij voorbeeld op groote hoogte drijvende aschwolken kunnen zijn, die het licht op bijzondere wijze terugkaatsten. Brand to Delft. Gistermiddag heeft een felle brand gewoed in het win kelpand van haarden, kachels enz. der firma Aschman te Delft. De vlammen sloegen fel aan alle kanten uit. De brand weer heeft met vier stralen op de motors- spuit de vlammen gebluscht. Na ander half uur was men het vuur meester. Er ontwikkelde zich veel rook. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade, die uit den aard der zaak aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Vermist meisje terecht. Het 15-jarig meisje, Elisabeth van Liempt te 's-Hertogenbosch, dat sedert Zaterdag vermist werd, is terecht. Zij was uit vrees voor straf naar Eindhoven gegaan en had daar reeds Zaterdag bij kennissen onderdak gekregen. Dinsdagavond heeft de Eindhovensche politie haar naar Den Bosch terug gebracht. Vernietiging van potplan ten. Naar de Maasbode verneemt over wegen de tuinders uit Lent, en Bemmel en omgeving om in verband met den grooten voorraad potplanten welke den productieprijs niet kunnen opbrengen, een groote partij hiervan te vernietigen. De moord te Naaldwijk. Het psychiatrisch onderzoek naar de geest vermogens van den 22-jarigen letterzet ter de B. die is gearesteerd in verband met den moord, op de 16-jarige Goba van der K. te Naaldwijk, is thans beëindigd. Naar het „Vad." verneemt, concludeeren de beide psychiaters, dr Scholtens en dr Gerritsen, in hun rapport tot verminderde toerekeningsvatbaarheid. Baldadigheden te Vel ren. In verband met de actie, die er van so ciaal-democratische en communistische zijde tegen de voorstellen van B. en W. van Velzen en de eischen van de regee ring worden gevoerd, heeft de loco-bur gemeester het houden van demonstraties verboden. Gisternacht is het Christus beeld, dat in een nis voor de R.K. kerk te Velzen stond, omgetrokken. Het beeld lag diep in het zand en een hand was afgebroken. De politie stelt een on derzoek in. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. In het jaarverslag 19311932, uitge bracht in de Woensdagavond gehouden vergadering van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, noemt de se cretaris, dhr Mr A. Meerkamp van Emb- den het belangrijkste feit in dat jaar de bestuursvernieuwing. De voorzitter, Mr G. J. Sprenger, en de thesaurier, Mr Th. Portheine, legden hun functie neer en werden vervangen door Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford en Mr J. G. Veltman Fruin, terwijl in plaats van den heer W. Berdenis van Berlekom, die moest aftre den, gekozen werd tot bestuurslid dhr J. van der Poel. De verdienstelijke conser vatrice van het Zeeuwsch Herbarium, Mej. A. Ogterop, trad, af tot groot leed wezen van het bestuur, dat gelukkig dhr J. P. van der Feen Jr genegen vond het beheer der afdeeling voorloopig op zich te nemen. Een bijdrage voor eens schonk het Ge nootschap voor de restauratie van den „Plompen Toren" op Schouwen. Het werk van den beer P. D. de Vos te Zierikzee: „De Vroedschap van Zie- rikzee", dat door het Genootschap gesub sidieerd werd, verscheen en nieuwe steun werd toegezegd aan dhr A. de Mul te Zaamslag, die het te Gent bewaarde „Al bum Amicorum" van Petrus Hondius, den zanger van Moffeschans te Terneuzen, zal uitgeven, en aan dhr J. A. Jolles te Arnhem, die voornemens is de nog over gebleven Zeeuwsche Schuttersgilden te beschrijven. Dhr M. J. Sprenger te Oostkapelle was zoo vriendelijk om het Genootschap een legaat toe te zeggen, bestaande in een verzameling voorwerpen, afkomstig van cow-boys en van de Blackfoot-Indianen. Het Genootschap bestaat thans uit drie eereleden, 43 directeuren en 585 leden, van wie 104 te Middelburg gevestigd zijn. Het vorige jaar waren de cijfers 3, 49, 620 en 108. Het aantal betalende bezoekers van het museum bedroeg 3552 over 1930, zoodat helaas wederom een achteruitgang moet worden vastgesteld. Behalve door overlijden werd de instel ling getroffen door het bedanken van een aantal directeuren en leden, wat waar schijnlijk veelal in verband stond met de heerschende onzekere toestanden. Dit heeft den secretaris op het denkbeeld ge bracht eens na te gaan, hoe het genoot schap in vroeger© benarde tijdsomstan digheden is gevaren en daarom hield bij aan het eind. van het verslag een voor dracht over: „De lotgevallen van bet Ge nootschap gedurende den Franschen tijd". De formeele overeenkomst aldus Mr Meerkamp van Embden is deze, dat nu als toen de toestand er zóó duister en dreigend uitziet, dat niemand durfde gis sen, wat de resultante zal zijn van de talrijke op elkander inwerkende maat schappelijke en economische krachten. Het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen, aanvankelijk gevestigd te Vlissingen, ontwikkelde zich krachtig in de eerste kwart-eeuw van zijn bestaan. De directeuren droegen de geldelijke las ten, de wat talrijker leden hielden voor drachten. Ook werden vele prijsvragen uitgeschreven. Do Erfstadhouder Prins Willem V was van de oprichting af be schermheer van de maatschappij. Na den vrede van Parijs, in 1784 met de Engel- schen gesloten en die de doodsklok luidde over den handel van de Republiek, begon de achteruitgang. In '1787 geeft bet Oran je-oproer moeilijkheden; de buizen van eenige Prinsgezinde directeuren werden geplunderd. Na de algemeene vergadering van 26 November 1794 volgde spoedig de omwenteling van 1795, waardoor de oude Republiek ophield te bestaan. Eerst in het eind van 1796 vond weer een alge meene vergadering plaats. Het organis me werkte door, maar de waxe animo ontbrak. In 1800 is de toestand zoodanig ach teruit gegaan, dat men ernstig denkt aan ontbinding van het Genootschap. Men ver koopt het huis te Vlissingen en brengt „voorloopig" het kabinet over naar het Museum te Middelburg. Hiermede was de zetel verplaatst en zoo is het tot den hui- digen dag gebleven. In 1801 trad Mr Lambrechtsen op als voorzitter. In November van dat jaar voorziet bij betere tijden. Werkelijk leef den handel en industrie wat op na het sluiten van den vrede te Amiens (25 Mrt 1802). Maar weldra begon de oorlog we der. Men tobde voort onder Schimmel- penninck en Koning Lodewijk. De lan ding der Engelschen in Augustus 1809 bracht groote beroering, vooral toen Vlis singen, dat zich verzette, op gruwelijke wijze werd gebombardeerd. En dan volgt weldra de droevige geschiedenis der inlij ving bij Frankrijk. De voorzitter spoort in onverstoorbaar Godsvertrouwen, voortdurend aan tot moed houden. Eindelijk komt de bevrij ding, voor Walcheren later dan voor Hol land en de andere Zeeuwsche eilanden. In de Algemeene vergadering van 14 De cember 1814 laat Mr Lambrechtsen, de gewezen Patriot, volkomen genezen van alle -Fransche gezindheid, zich vrijelijk gaan in het uiten van zijn blijdschap over de omwenteling. In de algemeene vergadering van 1816 kon de voorzitter een langzamen vooruit gang vaststellen. De Koning werd, evenals zijn Vader, en ook Koning Lodewijk dat waren ge weest, beschermheer van het Genootschap. De relaties met bet Bataviaansch Ge nootschap, die waren afgebroken door het isolement van Java, tijdens den oor log, werden weder aangeknoopt. En als den 22 April 1818 het halve eeuwfeest van het Genootschap wordt gevierd, is de her innering aan de ellende van den Fran schen tijd alweer zóózeer verbleekt, dat de voorzitter er nauwelijks meer van rept. Ook voor onzen tijd aldus de secretaris is hieruit wellicht een les te putten. Tot leden van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen zijn benoemd: a. in Nederland: G. A. van Beugen Bik, luitenant-kolonel der infanterie, Mid delburg; Dr van der Bilt, observator aan de sterrenwacht, Utrecht; Dr W. Broere, arts, Alkmaar; Mevr. Dr W. Cohen-de Meester, Utrecht; Dr J. Dekker, Utrecht; J. J. van Deinse, conservator aan het Rijksmuseum Twente, Enschedé; Dr H. J. Detmar, arts, Vlissingen; A. Geluk, litt. drs, De Steeg; Dr J. Geelen, Hulst; Mr Roel Houwink. De Bilt; Mr G, J, Ingezonden Mededeellng, Hootd-en ftiesp(J7 MIJNHARDTS POEDERS, Doos e-5ct. Perstuk 8ct. Bij Uw drogist. Kronenberg, rechter in de Arr. Recht bank, Breda; Dr P. Loeff, Epe; Lr G. A. de Looze, directeur der R. H. B. S., Goes; J. B. de Meester, luitenant ter zee le kl., i Utrecht; H. Th. Nieuwenhuijzen, leeraar 1 aan de R. H. B. S., Goes; Dirk Nijland, schilder, Dordrecht; Prof. Mr G. S. van Poelje, hoogleer aar aan de Handelshoo- geschool, Rotterdam; H. Pieters, assi stent aan de Zeeuwsche Provinciale Bi bliotheek, Middelburg; A. G. Polderman, arts, Scherpenisse; J. Polderman, oud heidkundige, St Annaland; J. Rasch, fol klorist, Utrecht; J. Scheltens, leeraar aan het gymnasium, Middelburg; Dr W. Schreijer, leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg; Mr Jan de Vries, Commies aan de Provinciale Griffie, Middelburg; Ir J. P. Walland, hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat, Middelburg D. Wehrens, folklorist, Amsterdam. b. in Nederlandsch-Oost-Indie: Dr W. B. Doorenbos, arts, Kisaran (Sumatra). c. in het buitenland: J. R. Tak, Vaduz (Lichtenstein). In de vacature van bestuurslid, ont staan door het aftreden van den heer A. F. L. Troll werd voorzien door de ver kiezing van den heer Jhr Ir J. L. Boreel. Veilingevereen. Walcheren. Aanvoer 60.000 stuks. Kipeieren: 5254 kg. f 1.95; 54—50 kg. f 2.22—f 2.27; 58—80 kg. f 2.30f 2.35; 60—62 kg. f2.40—f2.47; 62—04 kg. f 2.54; 64—60 kg. f 2.54; 60-68 kg. f2.60. Bruine: 5456 kg. f2.41; 5860 kg. f2.39; 60—62 kg. f2.52; 62—64 kg. f2.63; 64—66 kg. f 2.70; 68—70 kg. f 2.80. Eend eieren 2.16; groote Ganseieren 8; kleine Ganseieren 6; Kalkoeneieren 4. MIDDLEBURG, 27 April 1932. Aard appelen: Z. blauwe 85-123, Poters id. 35- 50, beide per 25 K.G. Spruiten 6-7, Witlof 1-15, Zuring 12, Moskrul 22, Dunsel 25, Spinazie 10-15, Selderie 9-10, peen 10, Uien 12-13, Roode kool 3, Postelein 53-55, alles per K.G. Tuinkers 9-11 per doosje. Tulpen 2-11, Narcissen 1-6, beide per bos. Aardbeien 3.5 per stuk. Peen 25, Raapstelen 4.5, Prei 5.5-8.5, Roode kool 1-8, Selderie 6-0.5, Peterselie 4-6, Radijs 3.5-8.5, Kropsla 1.5-8, Bloem kool 2.5-28, Komkommers 12-13, rabar ber 2.5-5, alles per bos of per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine vei ling van 27 April. Spinazie 1114, witlof .1314, aardappelen 24 ct. alles per K.G.; bloemkool 17, kropsla 16 ct., per stuk; radijs 0.602.40, rabarber 6, tulpen 713 ct. per bos. Eierveiling: Kipeieren 22.40; poeleie ren 1.60, eendeneieren 2.10, ganseieren 7.10, kalkoeneiren 6.70 per 100 stuks. DELFT. Vannacht is aan den Oostsin gel een luxe auto te water gereden. Van de vier inzittenden wisten de chauffeur en één persoon zichzelf te redden. Een agent van politie wist na 10 minuten nog iemand aan den wal te brengen. Met kunstmatige ademhaling wist men de levensgeesten nog op te wekken. De vierde inzittende echter do 25-jarige J. A. H. uit Rotterdam, werd na 20 minuten dood opgehaald. DEN HAAG. Naar wij vernemen, zal een dezer dagen het Koninklijk besluit af komen inzake de contingenteering van textielgoederen. Deze regeling zal gelden voor 1 Febr. 1932—1 Febr. 1933. AMSTERDAM. De Directie der OTanje Nassaumijn spreekt tegen dat een besluit zou zijn genomen voor te stellen dit jaar geen dividend uit te keeren. Er is nog geen besluit genomen. AMSTERDAM. Ter beurze en in het buitenland liepen geruchten, dat Sir De- terding als president der Koninklijke zou zijn afgetreden. Bij informatie te Londen bleek, dat deze geruchten onjuist zijn. AMSTERDAM. Vanmorgen te 6 u. 37 is van Schiphol naar Jndië vertrokken het vliegtuig De Duif. HELMOND. Gisteravond kwam te Aarle Rixtel de 21-jarige K. bij het slachten van een varken te vallen. Een slagers mes drong hem in het lichaam en raakte long en hart. Zijn toestand is ernstig. PANNINGEN. Hedenmorgen vond men de 56-jarige ongehuwde juffrouw J., deerlijk verbrand, dood in den kelder van haar huis. HINDENBURG. In de Concordia-mijn heeft op een diepte van 240 M, een mijn- gasontploffing plaats gehad. Negen mijn werkers bekwamen ernstige brandwon den. WARSCHAU. In den nacht van Dins dag op Woensdag is aan de Poolsche grens een kist met goud uit Nederland, bestemd voor de Poolsche staatsbank, ter- waarde van f 36.000, gestolen. Een douane beambte en een spoorwegarbeider zijn gearresteerd. GENèVE. Hedenmorgen confereerden Dr Brüning en Mac Donald met elkaar. Over de ziekte van Tardieu wordt hier verschillend geoordeeld. Men begint meer en meer te gelooven, dat deze ziekte een politiek karakter draagt. In En- gelsche en Amerikaansc.be kringen geeft men blijken van ontstemming over het wegblijven van Tardieu. Voor Mac Donald en Stimson is een zeer pijnlijke situatie ontstaan. Ook de ontwapeningsconferentie verkeert in een moeilijke positie. Alge meen bestaat de indruk, dat deze confe rentie zich op bet oogenblik op bet doode punt bevindt. URMOND. Uit de Maas is opgehaald het lijk van een 30-jarige vrouw. Sporen van geweld waren niet aanwezig. Ver moedelijk is het een Belgische vrouw. Ongeveer op dezelfde plaats is ook het lijk van een 35-jarigen man, vermoede lijk een mijnwerker, opgehaald. LONDEN. De „Daily Express" meldt uit goed-ingelichte Berlijnsche kringen, dat de Oostenrijksche regeering voorne mens is een algemeen moratorium af te kondigen. Reeds geruimen tijd was men te Londen op de hoogte van de toenemen de Oostenrijksche financieel© moeilijkhe den. Officieel© bevestiging uit Weenen is nog niet ontvangen. Middelburg, 28 April '32. Graanmarkt. Wegens geringe aan voer geen noteering. Aangevoerd door boerinnen: Boter 0.53, Kipeieren 2.10, Eendeieren 2.25, Gans eieren 7, Kalkoeneieren 6. Aangevoerd door handelaarsBoter 0.51, Kipeieren 2, Eendeieren 2, Gans eieren 7, Kalkoeneieren 5. Particuliere prijs: Boter 0.6214, Kip- eieren 3, Poelje-eieren 2.50, Eendeieren 3 cent. GOES. Gehuwd: Johannes Mattheus den Herder, 25 j. jm. en Neeltje Janna Schrijver, 23 j. jd.; Leendert Albert Ba- reman, 26 j. jm. te Middelburg en Hen- derica Bartelse, 26 j. jd.; Jakobus Ha- rinck, 25 j. jm. te Kloetinge en Alida Stof- felina Melse, 22 j. jd.; Arie Balthus Her laar, 27 j. jm. en Petronella Gunst, 30 j. jd. Huw.-aang.: Jacobus Laurens Kolijn, 34 j. jm, te Hoedekenskerke en Lydia Ja<- comina Duijvewaardt, 40 j. jd. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 April, 2.30 u. Berlijn 58.75—58.79. Londen 9.019.07. Parijs 9.709.7514. Brussel 34.55—34.60. New-York 2.46%—2.47. Discontoverlaging in Duitschland. De Duitsche Rijksbank besloot, met in gang van 28 April, bet disconto te ver lagen van 514 op 5 pet. en de beleenings- rente van 614 pet. op 6 pet. BI) Notaris mr P. Loeff te Koudeker- ke, heeft Dinsdag te Aagtekerke, in het openbaar verkocht: a. De hofstede „De Hazenberg" met erf, tuin, boomgaard, bouw- en weiland onder Domburg, groot 6.1411 H.A. (15 G. 19414R.). Kooper Johannes de Vis ser Willemzoon, landb. te Aagtekerke, voor f11480; b. 3.2014 H.A. (8 G. 48 R.) bouw- en weiland aldaar. Kooper Willem de Vis ser Jobanneszoon, landbouwer te Aagte kerke voor f 5890; c. 1.4830 H.A. (3 G. 234 R.) bouwland •aldaar. Kooper Samuel Louwerse, land bouwer te Domburg, voor f 2960. Programma van Vrijdag 29 April 1932. HUIZEN, 1875 M. Alg. Programma, ver zorgd door de NCRV. 8 Schriftlezing. 8.15 —9.30 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst 11 Gramofoonplaten. 12.15 Concert. 2 Ca rillonbespeling op de St. Jacobstoren te Den Haag. 3 Concert. 6.30 Gramofoonpla ten. 8 Harmonie-orkest. 9.930 Declama tie. 10.4511.30 Gramofoon. HILVERSUM, 296 M. 10 Morgenwijding VPRO. 10.30 Septet. 11 Vrouwenkwartier tje, 11.15 Septet. 12 Omroep-klein-orkest o.l.v. N. Treep. 2 Voor de scholen. 2.30 4 Omroep Kamer-Orkest. 4 Piano-recital. 5 Orkest. 7 Gramofoonplaten. 7,15 Orkest 8 V.P.R.O.-uitz. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 April: Meest matige Zuidel. tot Z.-W. wind, aanvankelijk betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 765. Licht op voor fietsers: Vrijdag 7 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3