t KING Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. WIE ZIEK IS PEPERMUNT Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg rond rag locp«Q. Bovendien heeR men van. een op het erf staanden welput het water onbruikbaar gemaakt door er pe troleum of een ander olieachtig vocht in ta werpen. De politie stelt een onder zoek in. D3 heer N. J. Donnaar bericht ons voor Pa van der Steur totaal te heb ben ontvangen de som van f 146.50. VEEL STORING OP KORTE GOLF? Vrijwel elk toestel kan verbeterd worden. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. De gehouden speldjesdag voor de Vereeniging „Het Hoogeland" heeft Donderdag j.l. f 221.99^ opge bracht. Morgen en Donderdag zal hier de bekende Emmabloem-collecte gehouden worden. Waar er, juist door de crisis ellende in vele gezinnen, meer noodig is, wekken wij gaarne allen dringend op de opbrengst van deze collecte zoo groot mo gelijk te doen zijn. Goes. De heer A. Jause, hoofd der Chr. school te Biggekerke, een in onze Christelijke kringen zeer bekend man, hoopt a.8. Donderdagavond voor de afd. van Patrimonium een lezing te houden over „Het kapitaal en ons dagelijksch brood." De toegang is ook vrij voor de leden der Chr. vak- en sociale organisaties en verder voor alle belangstellenden. De heer Janse is een bekwaam man, zoodat wij gaarne opwekken tot druk bezoek. Men zie de advertentie in dit nummer. Kloetinge. De mondorgelclub „Inter Nos" alhier hoopt a.s. Donderdagavond een uitvoering te geven. De opbrengst hiervan zal gestort worden in de kas van het plaatselijk crisis-comité alhier. Moge een druk bezoek toonen, dat deze be- Jangelooza medewerking op prijs wordt gesteld. lerseke. Gisteren is een wagon zaai- oesters naar 't buitenland gegaan, varzon den door de N.V. de Goede Verwachting alhier. Het zijn de eerste van 't seizoen, wel een verschil bij andere jaren toen het dagelijks plaats had, ja, 3 a 4 wagons tegelijk vertrokken, of wel met schepen 2 a 3 miljoen tegelijk. De prijs is, gezien de omstandigheden zeer bevredigend. Qtide'ande. Gisteren had de ter aarde- bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen dhr D. Meulenherg. Ds C. Vonk, van Baarland nam. het woord en zeide niet te zullen spreken tot of over den doode, ook geen woorden van troost tot de familie zooals in het sterfhuis, maar tot de wereld die ons thans omringt. En dan weet ik, aldus spr., dat menigeen veel van hem verschilt in levensopvatting. Hij was Christen in den waren zin van het woord. Laat ons doen zooals hij gedaan heeft, en die dit kan, spreke met mij de belijdenis van het algemeen ongetwijfeld Chr. geloof: Ik geloof in God den Va der, enz. Daarna sprak ds H. Lanning, te Fijnaart, die van 1911 tot 1915 de Geref. Kerk va.n Baarland diende. Veel heb ik, aldus spr., aan hem, toen ik als jong pre dikant hier kwam, te danken. Hij laat voor ons een lichtend spoor achter. Geve de Heere dat wij dit spoor mogen betre den. Dhr E. Bakker sprak namens het Chr. Schoolbestuur woorden van waardee ring voor den arbeid van den overledene. Dhr Allaart, aangehuwd zoon van den overledene, dankte voor de laatste eer zijn vader bewezen en verzocht te zingen Ps. 89:8. De lijkbaar werd gedragen door leden van den kerkeraad en schoolbestuur. On der de vele aanwezigen merkten wij ook op dhr Ermerins, burgemeester van Baar land. (In ons nummer van j.l. Vrijdag is ver zuimd te vermelden, dat de overledene vanaf 1919 tot 1927 lid van den gemeen teraad was.) Arnemuidon. Onder presidium van dhr J. J. v. Doeselaar werd alhier een ouder avond gehouden in de openbare school. Herkozen werden als leden der ouder commissie dhrn A. Buis Azn., M. Vader, en P. de Nooijer Lzn.; gekozen werden in de vacatures Jobse en de Ridder dhrn Joos Siereveld en Jacob de Ridder Daarna werd het werk der leerlingen be zichtigd. Ten slotte werden nog enkele films vertoond, door dr P. de Haas, die bij de aanwezigen zeer in den smaak vie len. Westkapelle. Maandagavond kwam in het Evangelisatiegebouw alhier de dijk- werkersvereeniging „Hebt uw naaste lief als u zelve" in spoedvergadering bijeen, in verband met de door het Polderbestuur van Walcheren toegezegde loonsverlaging van 10 pet. voor de dijkwerkers. Met algemeene stemmen werd besloten een schrijven aan genoemd bestuur te richten, waarin er op gewezen wordt: 1. Dat lange jaren voor dezen voor een klein loon is gewerkt; 2. Dat nooit in op gaande tijden het loon vrijwillig werd verhoogd; 3. Dat ook van de zijde der pol- derlastenbetalenden nooit daartoe werd aangedrongen; 4. Dat we nu pas, sedert 15 Febr. 1929 een loon verdienen, 20 pet. bo ven een loon van f 2.50 per dag; 5. Dat het op de uitgaven van den Polder Walcheren orver de genoemde jaren hoogstwaarschijn lijk een geringe meerdere uitgave is, ver geleken bij het geheel; 6. Dat het voor de dijkwerkers een korting is, die de huis moeders niet kunnen missen; 7. Dat we nochtans overtuigd zijn, dat ook wij een korting ondergaan moeten door den nood der tijden; 8. Dat wij met den roeesten aandrang ubeleefd verzoeken deze kor ting niet hooger te willen toepaeser: dan bij de ove rige ambtenaren. Groedf? Naar aanleiding van het Zater- der* ons aan da Nieuwe Rotterdam- Ingezonden Medcueetir.^ roept den dokter. Voelt gij U echter moe en mat, zonder bepaald ongesteld te zijn, dan kunt U zelf Uw toestand verbeteren. U begint eanvoudig met hetgeregeld ge bruik der origineele Evenals duizenden vóór U zult ook gij spoedig tot de erkenning komen: KING is het beste dagelijksche middel ter opwekking en ver- frissching. sche Courant ontleende bericht, inhou dende dat de zoon van den secretaris ontvanger van de Onderlinge Brandwaar borg Maatschappij alhier spoorloos ver dwenen zou zijn met medeneming van de bezittingen der maatschappij aan geld en effecten tot een bedrag van f 80.000, schrijft men thans uit Middelburg aan dat blad, dat het bericht, wat het laatste be treft, onjuist is. De bedoelde zoon is be gin Maart het laatst bij z-ijn vader thuis geweest en is toen naar het buitenland vertrokken. De effecten der maatschappij zijn echter ondergebracht bij een kassier, het heele bericht moet op een misverstand berusten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maartensdijk, H. A. Leen- mans te Delft. Te Brandwijk, A. F. P. Pop te Monster. Te 's Grevelduin-Capelle, W. Wesseldijk te Den Ham. Bedankt voor Lathum, J. M. Snethlage te Appelscha. Geref. Kerken. Tweetal te Laren (N.H.), W. J. van Otterlo, hulppr. te Vooi*burg en Joh. Ver- kuijl, cand. te Nieuw-Vennep. Beroepen te Stadskanaal, G. F. Hayer te Schoonebeek. Te Burum, G. W. van Houte te Nijeveen. Aangenomen naar Amsterdam (als miss. pred. te Djokja), G. J. van Reenen te Warns. Emeritaat. Ds B. Zoete, predi kant der Ned. Herv. Gemeente te Avereest is voornemens wegens vervulde veertig jarige Evangeliebediening tegen a.s. na jaar eervol emeritaat aan te vragen. Geref. Evangelisatie predikant voor Brabant. De classis Klundert der Geref. kerken be sloot aan de Part. Synode van Noord-Bra bant en Limburg voor te stellen alle po gingen in het werk te stellen om te komen tot het beroepen van een afzonderlijk evangelisatie-predikant voor de prov. N. Brabant. Burgemeester De Vlugt eeredoctor. De Senaat van de Ge meentelijke Universiteit jte Amsterdam heeft in zijn gisteren gehouden zitting 22 buitenlanders en 17 Nederlanders be noemd tot eere-doctor. Onder de benoemden in de faculteit der rechtsgeleerdheid is o.a. de heer W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam. Burg. en Weth. stellen voor te voldoen aan het verzoek van de directie der K. L. M. om deel te nemen in het garantie fonds voor de te exploiteeren geregelde luchtverbinding Rotterdam-Haamstede- Vlissingen v.v. en stellen voor het bedrag der deelname te bepalen op f 100. Burg. en Weth. stellen alsnog voor de dagen der kermis, met uitzondering van den Woensdag en Zaterdag (die ook volgens wet en voorstel reeds iedere week er onder vallen) te bepalen als dagen, waarop langer dan tot 8 uur de winkels open mogen zijn. Naar aanleiding van het rapport der Commissie van financiën stellen Burg. en Weth. nader voor in art. 1 der ontwerp- heffingsverordening voor vergunnings recht tusschen „tapvergunning" en „be draagt" te lezen: „eene societeitsvergun- ning o f een slijtvergunning". Verhaal pensioensbijdrage. Naar aanleiding van de vraag, gedaan door het tweede lid der Commissie van financiën d8elen Burg. en Weth. het vol gends mede: Wanneer zou worden meegegaan met ds wen ach en van dat lid, om do lage sala rissen (jaarwedden tot en met f 1300 en weekloon tot en met f25) buiten eenig verhaal to doen vallen, op do jaarwed den van f 1.301 tot en met f 1560 en da weekloonen bóven 2 25 tot en met f 30 3 pet. te verhalen en op hoogere jaar wedden en weekloonen zooveel percent als noodig is om in totaal te komen tot het bedrag van f 10020 hetwelk eventueel door het Rijk zou gekort worden, dan zal het verhaal voor de jaarwedden hoo ger dan f 1560 en de weekloonen hoo ger dan f 30 moeten bestaan in 3 pet. voor eigen en H pet. voor weduwe- en weezenpensioen. In totaal zal dan op basis van het voorstel van het 2e lid f 10076.98 ver haald worden, dus enkele tientallen gul dens meer dan noodig is, om de ge volgen van de Kortingswet te ontgaan. Waar de meerderheid van Burg. en Weth. de opbrengst van het door haar voorgestelde verhaal van 5^ pet. voor weduwen- en weezenpensioen becijfert op f 16609.20 per jaar, beteekent aanneming van 't voorstel van het tweede lid een ver mindering in opbrengst van f 1532.22 en tegenover het volledige voorstel dier meer derheid, hetgeen ook 3 pet. verhaal voor eigen pensioen omvat, beteekent die aan neming 'n vermindering in opbrengst van f 16125.56. De vermelde eventueele kor ting van pet. weduwen- en weezen pensioen zou een jaaropbrengst geven van f 1001.24, Toegangskaarten voor een raadsvergadering. In verband met de regelmatig groote belang stelling van het publiek voor de raadsver gadering te Culemborg, heeft men beslo ten dat in de eerste plaats tot de publieke tribune in de raadszaal toegelaten moeten worden degenen, die tot dat doel een toe gangsbewijs ontvangen. Aan ieder raads lid waren voor de gisteren te houden ver gadering 4 toegangsbewijzen verstrekt. Indien er daarna nog plaatsen waren, zou ook aan anderen toegang verschaft worden. Een wals als smokkel- werktuig. De douanebeambten van Straelen hadden reeds eenige weken ver denking tegen een boer uit het grensge bied, die geregeld iederen dag met een wals de grens overstak. Men hield dan man aan en in de wals vond men onge veer 600 pond mais, verborgen in de holte. De wals en het paard werden in beslag genomen. Ook een landbouwer, die geregeld met de gierkar de grens overging, werd onder verdenking van smokkelarij aangehou den en ook hier werd de speurzin van de beambten niet teleur gesteld. In het breede vat ontdekte men eveneens 600 pond mais. Paard en wagen werden in beslag genomen. Broodoorlog te Delft De hier gevestigde bakkers hebben Zater dagavond een algemeene vergadering ge houden, zulks naar aanleiding van het begin van het verkoopen van goedkoop brood door de firma Jamin. Na een discussie, die tot lang na mid dernacht duurde, werd overeengekomen dat aan de bakkerijen brood kan worden gekocht tegen denzelfden prijs als waar voor de firma Jamin het brood verkoopt. Bezorging aan huis moet worden betaald. De prijs van het melkbrood is tenge volge van de concurrentie door de firma Jamin binnen enkele dagen met 4 cent per 8 ons verlaagd. Afgehaald is de prijs thans 12 cent; thuisbezorgd 15 cent per 8 ons. Biggen. De allerongunstigste toe stand in de varkensfokkerij wordt wel zeer duidelijk geïllustreerd door het feit, dat sommige veehouders de jonge biggen ver drinken, omdat zij het voer niet meer opbrengen. In de Aar onder Alphen aan den Rijn dreven dezer dagen over een af stand van eenige honderden meters niet minder dan twaalf cadavers van big gen. De politie heeft tegen de betrokken veehouders proces verbaal opgemaakt we gens verontreiniging van het water. Zware brand te Gende- ren. Te Genderen bij Heusden is gister middag een zware brand uitgebroken. De brand brak uit in het meer dan 250 jaax oude landhuis, genaamd De Hoef, eigen dom van de familie v. d. Does de Wil- lebois, in Den Bosch en bewoond door de familie A. de Ruiter en C. van Kooyek, landbouwers. De brand ontstond in de schuur van den landbouwer De Ruiter. In een ommezien stond de geheele schuur in vlammen. In de schuur waren vijftien konijnen en twee geiten gestald. Deze die ren kwamen in de vlammen om. Daarna sloegen de vlammen over op de schuur van den landbouwer van Kooyek. Het vee kon worden gered. Intusschen hadden de vlammen zich ook meegedeeld aan de stal van den landbouwer De Rui ter. Hoewel men spoedig bij den brand was kon men toch niet voorkomen, dat vier kalveren in de vlammen omkwamen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet voorkomen dat ook de stal van den landbouwer van K. in vlammen op ging, evenals de woningen van de R. en van K. Van de inboedels kon zoo goed als niets worden gered. De landbouwers van de in de asch ge legde boerderijen waren niet thuis. Zij waren op de veemarkt te Rotterdam. Het historische huis is slechts laag verzekerd, de inboedel van de R. in het geheel niet en die van K. slechts matig. Een veestapel verbrand. Gisterochtend is onder Oostertrolde de boerderij bewoond door Th. de Jong, af gebrand. Dertien koeien, acht kalveren en tien paarden kwamen in da vlammen c®. Verzekering defct de schade Kind door auto doodge reden. Gisteravond kwam een luxe auto uit de richting Roermond, in snelle vaart aangereden ter hoogte van den Moesdijk onder Weert. Daar waren eenige kinderen aan het spelen. Het tienjarig zoontje van den heer Jansen werd door de auto ge grepen en op slag gedood. Door den schok reed de auto tegen een boom. De wagen Werd beschadigd, doch geraakte niet de fect en de bestuurder reed weg, zonder zich iets van het ongeval aan te trekken. De baanwachter van den spoorweg overgang heeft intusschen het nummer van de auto onthouden en dit aan de po litie medegedeeld. 'Hitlertjes te Ut recht. Nederlandsche nationaal-socialisten, ge kleed in krijgshaftige uniformen met rood- wit-blauwe kragen en getooid met grillige hakenkruisjes, vermaakten zich gisteren Utrecht met het ronddeelen van strooibil jetten, hetgeen door een aantal werkloo- zen met veel interesse werd aanschouwd. Toen de geest van Hitler over beide partijen begon vaardig te worden, achtte de politie den tijd gekomen om aan de vertooning een eind te maken. Kind in beerput gestikt. Gisterochtend is te Etten en Leur een tweejarig kindje spelenderwijze in een in den grond gegraven een meter diepe car- bidbus, die als beerput dienst deed, geval len. De moeder, die buiten aan het werk was, miste op een gegeven oogenblik haar zoontje. Toen zij ging zoeken, vond zij- het met het hoofdje omlaag in den beer put liggen. Op haar geroep kwam een voorbijkomende automobilist, die een dok ter uit Goes bleek te zijn, te hulp. Er werd nog getracht door middel van kunst matige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, doch tevergeefs. STUKKEN VOOR DEN POLDER WALCHEREN. Zaterdag a.s. vergadert het bestuur van den Polder Walcheren. In het verslag over 1931 herinnert het dagelijksch bestuur er aan, dat zijn college wederom een gevoelig verlies leed: op 1 November trad de Raad H. W. J. Callen- fels wegens bet bereiken van den leeftijd van 70 jaar, af. Dhr Gallenfels diende ge- ruimen tijd den Polder, aanvankelijk, se dert 1903, als Commissaris, daarna sedert 1914 als Raad. In de ontstane vacature werd bij Kon. Besluit van 9 November voorzien door de benoeming van dhr Jhr P. J. Boogaert, sedert 1904 Commissaris van den Polder, tot Raad. Met erkentelijkheid herdenkt het dage lijksch bestuur het vele, dat dhr P. L. Bolier, wien wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag op ver zoek werd verleend als hoofdopzichter, sinds 1 September 1887 voor den polder in verschillende betrekkingen heeft ver licht. De ingenieur, Jhr J. L. Boreel, gaf ter gelegenheid van den dag, waarop tien jaren als zoodanig in fuctie was, een elec- trische lichtkroon voor de vergaderzaal ten geschenke. De schuldenlast van den polder nain in 1931 toe met f 32.450 en steeg tot de som van f 1.360.050. In de maanden Januari en Februari van het verslagjaar kwamen vrij hevige stormen voor, waardoor belangrijke scha den aan de zeeweringen ontstonden. De tweede helft van het jaar kenmerkte zich door zeer weinig stormachtig weder. Aan de Noordwatering nam bij de stormen in het begin van het verslagjaar de duin voet op de stranden op enkele plaatsen af. De kosten van herstel der stormschaden bedroegen voor de Noord watering de som van f 20.644,61. Aan de Oostwatering vond op 31 Octo ber bij strandpaal N 47 op het Noorder- strand een oeverafschuiving plaats. In verband met de ter plaatse aanwe zige zinkwerken, was 't treffen van voor zieningen nog niet noodig. Op 17 November strandde het Belgi sche stoomschip „Mateba" tusschen de dijkpalen 28 en 29 van de Zuidwatering, tengevolge waarvan een gat ontstond in de bestorting aan den teen van den dijk. Over de vergoeding van de op f 700 ge raamde schade wordt nog onderhandeld. Op 16 Januari strandde aan de West watering het Engelsche stoomschip „Me- num Ridge". De schade, door dit schip aan rijshoofd 13 veroorzaakt, werd door assuradeuren vergoed. Door een onbe kend gebleven schip werd op 6 November een schade van f 350 toegebracht aan het rijshoofd no. 8 aan de Westwatering. Aan de Oostwatering kwam geen storm schade voor, aan de Zuidwatering slechts geringe, en ook aan de Westwatering was ze betrekkelijk gering. De totale regenval was beneden de nor male. In het begin van het jaar traden in het deel van den Polder beoosten het ka naal in verband met den neerslag hooge waterstanden op, vooral in het deel be noorden het Arne-kanaal. In het deel van den Polder bewesten het kanaal kon met behulp van het gemaal, de waterstand goed beheerscht worden, voor wat be treft de gronden, gelegen in den omtrek van die watergangen en sprinken, die voldoende capaciteit hebben. De toevloei ing van het water van Schellach naar het gemaal liet nog te wenschen over. Het gemaal heeft in 1931 rond 550 uur met twee pompen gewerkt en heeft rond 13.5 mii'ioen kab. M. water uitgeslagen. De in het vorigs verslag vermelde ver betering van een deel van den Noordweg te Brigdamme we;,-d uitgevoerd. Overigens kwamen geen verbeteringen van beteeke- nis tot stand. Wel verleende de vergade ring een crediet voor den aanleg van een rijwielpad laags den weg tusschen de grens van Middelburg en den molen van St Laurens, doch van dit crediet werd geen gebruik gemaakt, daar het dagelijk- sche bestuur geen zekerheid verkreeg, dat de polder in het genot zou komen van de onderhoudsbijdrage van f 200 per K.M., terwijl de uitvoerbaarheid van het plan uit financieel oogpunt van het verkrijgen van die bijdrage afhing. In verband met het aanbrengen van nieuwe buizen van andere wijdten door de gemeente Arnemuiden in den schei- dingsdijk tusschen den Dokpolder en den Polder Walcheren, stelt het dagelijksch bestuur een wijziging voor in de van 1 December 1856 dateerende overeenkomst betreffende de waterloozing van den Dok polder op den Polder Walcheren. Toen door het graven van den water gang van Koudekerke naar Vlissingen, door de stichting van een gemaal met bij komende werken, do uitdieping van een deel van den Domburgschen watergang en de uitbaggering van een deel der ves ten rond Middelburg do afwatering van het gedeelte van den Polder ten Westen van het kanaal aanzienlijk was verbe terd, zijn, zoo uit de vergadering als daar buiten, stemmen opgegaan tot verbe tering der afwatering ook van het gedeelte ten Oosten van het kanaal. In den loop van 1931 gaf het dagelijksch bestuur den ingenieur op dracht een plan voor die verbetering op te maken, welk plan het bestuur in Juni van dat jaar bereikte. Het omvat de stich ting van een tweetal gemalen, waarvan een bij de Oostersluis en een bij de Zui- dersluis. De kosten van deze gemalen met bijkomende werken zijn geraamd op f 124.500, de jaarlijksche lasten aan ren te, aflossing en exploitatiekosten op 16000 gulden. Intusschen betoogde met name de com missaris, dhr Franse, dat voor het ge deelte benoorden het Arnekanaal reeds 'n verbetering te verkrijgen zou zijn, indien enkele bruggen en duikers werden ver breed. Uit het rapport van den ingenieur blijkt, dat inderdaad een zevental dui kers te geringe capaciteit hebben, terwijl de ingenieur tevens het maken van een uitwoelkom stroomopwaarts van duiker no. 12 en uitdieping van de Arnemuïden- Veersche watergang en de Kleverskerk- sche watergang noodzakelijk acht. De ver vanging van deze duikers zal met het ma ken van de uitwoelkom en de verdieping der watergangen naar raming een uit gave van f 18.500 vorderen. Uit het rapport blijkt voorts, dat de uit voering van deze werken naar het oor deel van den ingenieur geen afdoende verbetering in de afwatering zal bren gen, daar het euvel hoofdzakelijk is toe te schrijven aan de onvoldoende ebstan- den, die sluisgangen van voldoende be- teekenis niet toelaten. Intusschen zal de uitvoering van deze werken, ook indien tot stichting van een gemaal mocht worden overgegaan, noo dig zijn en, waar de ongunstige econo mische omstandigheden het dagelijksch bestuur nopen, voorsbands het meer om vangrijke plan niet ter tafel te brengen, is er z. i. alles voor te zeggen, de parti- eele verbetering tot stand te brengen. Gezien het met den Minister van Bin- nenlandsche Zaken gepleegde overleg over de verbreeding van eenige sprinken in het westelijk deel van den polder bij wijze van werkverschaffing, heeft het dagelijk- sche bestuur aangedrongen op toezegging eener bijdrage ad 25 pet. vanwege het Rijk ook in de kosten van verbetering der af watering van het Oostelijk deel. De Minister heeft bericht, dat ook een verzoek om een subsidie van 25 pet. der kosten in de verbetering der ontwatering in het Oostelijk deel van den polder in gunstige overweging zal worden genomen, waarbij voorloopig echter alleen gedacht Is aan uitvoering van eenige kleinere werkeu voor een bedrag van f 18.500. De meerderheid van het dagelijksch be stuur is van meening, dat de billijkheid gebiedt om, nu de afwatering in het wes telijk deel zoozeer is verbeterd, ook een offer te brengen voor het oostelijk deel. Een minderheid wenscht echter daartoe betere tijden af te wachten. Het dagelijksch bestuur stelt voor: aan de gem. Vlissingen 0.17 H.A. grond voor ophoogen en verbreeden van den Kapoentjesweg te verkoopen voor f 425; aan dezelfde gemeente 0.11.45 H.A. aan de Boschjeslaan en den Hoogeweg voor f 296.25; en aan den Boulevard Bankert eenigen grond, en overgave van het be- heersrecht op een ander stuk; verder 50 c.A. aan den Abeelschen weg aan de Pro vincie voor f 5; verder om met de ge meente Westkapelle een ruiling van zij kanten weg aan te gaan in verband met de voorgenomen omlegging van 't Slaak- wegswegeling. In verband met het besluit tot verbe tering van verschillende waterleidingen in werkverschaffing, stelt het dagelijksch be stuur voor in de gemeenten Biggekerke en Koudekerke enkele perceelen grond aan te koopen en daarvoor schadevergoe ding toe te kennen. Bij het uitbaggeren van de Dom- burgsche watergang is aan verschillende perceelen schade toegebracht door het op werpen van de uitkomende delfspecie. Aan gezien de verplichting tot het ontvangen van deze specie niet verder gaat dan tot die hoeveelheden, welke voor het nor male onderhoud worden gedolven en in dit geval aanzienlijk meer dan dat was gebaggerd, is aan de eigenaren een scha devergoeding aangeboden. Alleen dhr J. Reijnierse te Koudekerke nam met het gebodene geen genoegen. Dit is aanleiding, daar de Domburgsche watergang wellicht in een verre toe komst toch verbreed zal moeten wor-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2