Een koninklijke kunst Gemengd Nieuws. Rechtzaken Leestafel. Het Vrouwenhoekje Dammen ■al g isjs .s?s |?J Ingezonden Mededesllng. oud als onze beschaving zelve en reeds beoefend door de vorstinnen van Egypte, is de gelaatsmassage. Zij hergeeft het gelaat de soepelheid en elasticiteit, die de charme van het gezicht van meisje en jonge vrouw uitmaken. Volg dezen koninklijken weg en mas seer van tijd tot tijd Uw gelaat met Purol, dat alle vetten bevat, wellco Uw huid voor haar gezondheid en schoon heid behoeft. Het voorstel van B. en W. om de ont- •werp-instructie te bekrachtigen, werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen (beide wethouders). Na eenige discussie wordt de instructie terugverwezen naar B. en Weth. Als lid van het Burg. Arxabest. wordt herbenoemd dhr J. Meliefste. Verder ad- viseeren B. en W. den Raad, het in de vorige vergadering genomen besluit, be treffende de verbetering van de Wever straat, .Dorpsweg en Zuidwateringstraat in te trekken, om de kosten te kunnen dekken, die de werkloozen dezen zomer zuilen mede brengen. Alzoo besloten. Naar aanleiding van een verzoek van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond, afd. Rittkem werd besloten tot instelling van een werkverschaffing, welke aan de eischen voor Rijkssubsidie voldoet. De voorwaarden, om bij de werkverschaffing te kunnen komen, worden vastgesteld. De in groep a. geplaatsten verdienen per week hoogstens f 8.40, de werkloozen uit groep b. hoogstens f 5.04 en die uit groep c. hoogstens f 2.52. Deze loonen worden voor elk gezinshoofd met f 0.25 per werkweek verhoogd, voor elk kind beneden de 14 jaar, dat hij ten zijnen laste heeft. Rondvraag. Dhr J. de Pagter wijst op enkele gootlooze huizen in de Zuidwate ringstraat. B. en W. zullen deze zs .k on derzoeken. Hierna sluiting. Grijpsksrke. Woensdagnamiddag ver gaderde de Gemeenteraad onder voorzit terschap van burgemeester de Keijzer. De voorzitter deed allereerst mededeeiing van de verzonden adressen aan Gedep. Staten en aan de Kroon, respectievelijk betreffende het tegengaan van het voor nemen van Middelburg, tot het heffen van invoerkeurioonen van in die gemeen te ingevoerd vleesch; en het andere, be- oogende vrijstelling of zoo mogelijk uit stel van aansluiting bij een ziekenhuis voor verpleging van lijders aan besmet telijke ziekten. Een verzoek om steun in bet garantiefonds ten behoeve van het Zeeuwscbe luchtverkeer werd met alg. stemmen afgewezen. Adhaesie aan het bekende adres van Ooststellingwerff in zake te treffen maatregelen tot spoedige steunverleening aan de land- en tuin bouw werd niet betuigd. Van de afd. van den Zeeuwschen Provincialen Brand- weerbond was een ontwerp-regeling inge komen voor onderlinge hulp bij brand. Na kennisneming werd besloten bier la ter op terug te komen. Van bet gemeen tebestuur van Middelburg was opgave ontvangen van de kosten voor hulpver leening bij den in deze gemeente plaats gehad hebbenden brand op 9 April j.l., tegen welke kosten geen bedenkingen ge maakt werden. Van dhrn J. Vlieger en A. Pouwer, bei den commissionairs, was een schrijven ingekomen, vragende medewerking inza ke het verleenen van steun aan de vlas bewerking- De voorzitter deelt mede, dat bet Rijk voor het vlasboken geen bijdrage in de kosten voor die soort van werkverschaf fing verleent. Na breedvoerige beschouwingen over deze zaak, en gezien de tegenwoordige wijze van werkverschaffing, werd beslo ten een bedrag van i 500 op de begroo ting voor werkverschaffing uit te trek ken, en daarvan ook steun te verleenen voor vlasboken. Ook werd ingesteld een commissie voor werkverschaffing, be staande uit de heeren: J. G. Cevaal, A. Geschiere J. Hz. en C. Louwerse. Het loon der werkverschaffing werd bepaald op f 1.50 per dag. Voor hen, die niet zijn georganiseerd, zal het loon f 1.40 bedra gen. Deze regeling geldt voor hoofden van gezinnen, kostwinners zijnde. Zij die rente trekken, hetzij krachtens de Ouder domswet of Invaliditeitswet, vallen niet onder deze regeling. Een verzoek van dhr A. Vlieger en 9 andere personen om een betere straat verlichting in hun omgeving werd inge willigd. Aan dhr J. Dingemanse werd op zijn verzoek voor aangebrachte wegsver- betering een bedrag toegekend van f 60 en voorts een jaarlijksche bijdrage van f 15. Rekening Burg.Armbestuur werd vastgesteld op f 2501.31, aan inkomsten f 235.94 aan uitgaven, met een goed slot van f 2265.37. Voorts werd vastgesteld een verorde ning, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van den veld wachter in deze gemeente. Tenslotte vond de vaststelling plaats van de gemeente lijke vergoeding over 1930 voor de bij zondere school, tevens afrekening over 't driejarig tijdvak 19281930. Het totaal bedrag werd voor due jaar vastgesteld op f 5954.27 gelijk aan hetgeen werkelijk is uitgegeven. Dhr Gevaar brengt bezwa ren in tegen de ruim f 600 aan reis-, - er- blijf- en advertcrtiekosten, begrepen in 't bedrag, dat destijds is ulitgegaven, fen houdt nadere be hou vingen hierover. Na eenige discussie wordt de vergoeding op dat bedrag vastgesteld inet 5 tegen 2 st. die der neeies Gevaa] en Vos, Met dezelfde stemverhouding wi-rd ook t de vergoeding voor 193C geregeld. Na rondvraag sluit de voorzitter deze vergadering, die ruim vijf uur geduurd heeft. De brutale Inbraak te Nij megen. Hieromtrent vernemen wij nog: Tusschen cm en half twee is gisternacht een brutale inbraak gepleegd bij den 79- jarigen aannemer S. die met zijn dochter woöïit in een villa aan den Groesbeeksche- weg te Nijmegen. De ongewenschte bezoe kers, later bleken het twee Duitschers te zijn, hadden eerst geprobeerd de voor deur te forceeren en zijn, toen zij daarin niet slaagden, het huis aan den achter kant biimengedrongen door de keuken deur open te breken. Beneden hebben zij de kamers door zocht, buffetten opengebroken en een por tefeuille, welke zij in een jas vonden, met een bedrag van f 650 gestolen. Toen zijn de mannen naar boven ge gaan en de kamer binnengedrongen van den heer S. Deze schrok wakker en trok terstond het licht aan. Een der boeven greep hem daarop bij den nek en trachtte hem te wurgen. De oude man verzette zich echter met alle kracht en bij de worsteling kreeg hij met een scherp voorwerp een diepe wonde aan den linkerslaap. De dochter van den heer S., die door het kabaal werd gewekt, wilde haar vader te hulp snellen. Ook zij werd evenwel aan gegrepen en op een bed geworpen, terwijl haar aanvaller eveneens poogde haar te wurgen. Doch ook bij baar slaagden deze pogingen, doordat zij zich met den moed der wanhoop tegen den kerel verzette, niet. Beide slachtoffers schreeuwden daarbij zoo luid, dat de indringers bevreesd be gonnen te worden, dat de buren zouden komen opdagen waarom zij ienslotte ijlings de vlucht namen. Toen de dochter des huizes daarop de politie wilde telefoneeren bleek de telefoon te zijn afgesn !?n. De buren, die inder daad door de hulpkreten waren gewekt, waarschuwden toen de politie, welke on middellijk verscheen en vingerafdrukken kon nemen, alsook voetafdrukken. Even later kwam een waker van den particulieren nachtveiligheidsdienst de politie waarschuwen, dat twee verdachte kerels in een tuin in de buurt stonden. Deze mannen werden daarop gearres teerd. Het bleken te zijn de Duitschers H. en F., die reeds eenige jaren in Nijmegen wonen. Van een hunner waren de kleeren gescheurd, terwijl hij, krabben in het ge laat had, welke hij bij zijn worsteling met mej. S. had opgeloopen. Beiden ontkenden echter hardnekkig. Niettemin zijn zij door de politie meege nomen. Bij een huiszoeking in hun woningen werden voorwerpen gevonden, afkomstig van inbraken, welke vroeger in Nijmegen zijn gepleegd. Roofoverval. In een voorstad van Marseille heeft een roofoverval op een postkantoor plaats gehad. Daar de politie de lucht van dit plan had gekre gen, bewaakten 3 gendarmes het gebouw. De bandieten, 4 in getal, wisten tot de kantoorlocaliteiten door te dringen. De gendarmes snelden toe en er ontstond een vuurgevecht, waarbij 2 gendarmes door de bandieten neergeschoten werden, terwijl de 3e door 2 schoten in den buik zoo ernstig gewond werd, dat hij tijdens het transport naar het ziekenhuis oven leed. Het gelukte den postambtenaren één der roovers, die ook gewond was, beet te grijpen en aan de politie over te leve ren. De overige bandieten wisten in een auto te ontkomen. Overval op een kaslooper. Gistermorgen is op de Oude Waal te Am sterdam een kaslooper overvallen door 2 mannen, die uit een auto sprongen. Zij sloegen hem tegen den grond en trachtten hem zijn tasch te ontrukken. De man verweerde zich echter uit alle macht en hield zijn tasch vast. Intusschen kwamen reeds voorbijgan gers die den overval in de verte hadden zien gebeuren, toesnellen. De twee man nen, die zagen, dat hun poging mislukt was, zijn toen in een auto gesprongen en verdwenen. In de tasch, waarop de roovers het had den gemunt, zat geen geld, maar bevon den zich slechts enkele waardelooze ad ministratieve bescheiden. V^lsche balans. Voor de recht bank te Leeuwarden werd behandeld de zaak van het bestuur van de Coöp. Ver een. „De Friesche In- en Verkoopcentrale" kortweg FJ.C. genoemd. AI lang wisten ingewijden, dat er iets niet in den haak was. Thans blijkt, dat er sinds jaren met een groot tekort wordt gewerkt. In 1923 heeft de F.I.C. een geweldig verlies geleden. Het bestuur durfde dit den leden niet meedeelen, het tekort be droeg toen f 112.000. De toenmalige boekhouder moest toen op last van het bestuur de aanwezige voorraden f112 000 te hoog boeken. Daar door Dloot de balans. Dit heeft zich telken jare herhaald. Het bestuur schreef elk jaar van ceac schuld af, maar het tekört is nu nog ruim f 70000. Het bestuur heeft zich voci f £5.000 garant verklaard, de rest voeten de aandeelhouders bijpassen. De Pres. kon zien de handeling verkla ren, maar noemde het feit ernstig. De nieuwe ledrn zijn er onwetend ingeloo- pen evenals de leveranciers. De uitgetre den leden hebben zich gedekt, doordat hun aandeelen vol gestort zijn. Bovendien is er ook nog dividend uitgekeerd. Was dit niet gebeurd, dan was de schuld snel ler teruggeloopen. De officier van Justitie vroeg een boete van f 300 voor elk der vier bestuursleden of 50 dagen hechtenis. Over 14 dagen uitspraak. Dr De Visser-nummer van „Timotheus". Het pas verschenen nummer van „Ti motheus" is in hoofdzaak gewijd aan wijlen Dr de Visser, een der medewer kers van dit tijdschrift. Het opent met een artikel van Dr de Visser zelf: Christus alleen. Verder bevat het de volgende bijdragen: Indrukken van den Hoofdredacteur: De man van verzoening en eenheid. Bij de doodsbaar van een groot man, door J. H. van Riessen. De Christen-staatsman, door Prof. Jhr de Savornin Lohman. Een lichtend spoor, door Q. A. de Ridder. Als illustraties: Dr De Visser als spre ker. Zijn laatste portret. Interieur Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar Dr De Visser dikwerf sprak. Behalve deze vijf Wijdings-arti- kelen komen in dit nummer nog voor: De Opgaande Lijn, door Ds Smelik. Gedicht van Aalders: Ochtend (met ill.) Kiekjes in het werk der Evangelisatie door Ds Hoek. Boven de pyramiden, door v. d. Munnik (met illustraties). De nieuwe Drankwet, door R. de Brey, inspecteur van de Volksgezondheid. Uitgave G. W. van der Weel Co., Arnhem. De heer de Brey, inspecteur van de volksgezondheid, belast met het toezicht op de naleving der Dankwet, had aan vankelijk het voornemen van deze wet voor de radio-microfoon een uiteenzetting te geven. Aan belangstelling ontbrak het niet. Toen het echter op de uitvoering van dit plan aankwam en bleek, dat, zou de uiteenzetting voor het veelzijdig ge hoor eenige waarde hebben, minstens vier uren noodig zouden zijn, werd het duide lijk, dat de hiervoor noodige zendtijd niet beschikbaar kon worden gesteld. Het gevolg is geweest, dat de heer de Brey besloot, zijn radio-uiteenzetting in druk verkrijgbaar te stellen in den vorm, zooals hij ze voor de microfoon zou heb ben voorgelezen. Het komt ons voor, dat werkelijk be langstellenden en belanghebbenden van dezen loop van zaken geen spijt zullen hebben. Immers de nieuwe Drankwet staat be kend als uiterst ingewikkeld. En dan is het van meer belang, dat men een uit eenzetting bij de hand heeft, die men nog eens rustig kan nalezen, dan dat men ze hoort uitspreken. Bovendien is in dit boekje ook nog op genomen de tekst van de wet, plus een alphabetiscb. register. Belanghebbenden zullen goed doen, om zich deze populaire toelichting van een uiterst droge en moeilijk leesbare wet aan te schaffen. Zenuwzwakte. Voorkoming en behandeling, door Dr Med. J. Voorhoeve. Uitgave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. Zenuwzwakte of neurasthenie is in den waren zin des woords een ziekte van den tegenwoordigen tijd, een moderne ziekte. Ten alien tijde aldus Dr Voorhoeve in de inleiding van dit werkje zijn er ze- nuwzwakke, neurasthenische mensehen geweest, maar een neurasthenisch t ij d p e r k, dat op de beschaafde mensch- heid als het ware zijn stempel gedrukt heeft, zooals dit tegenwoordig het geval is, is er zeker vroeger nog niet geweest. Het aantal zenuwlijders wordt elk jaar grooier, en bet verwondert dan ook niet, dat van dit boekje reeds een derde druk verscheen. In dit boekje wordt achtereenvolgens gehandeld van de o o r z a k e n, de v o o r- koming en de behandeling der zenuwzwakte. De behandeling van lang durige en ernstige gevallen van neuras thenie komt voor rekening van den arts, maar de bestrijding van de oorzaken en de voorkoming vooral bij de jeugd, valt onder het bereik van iederen ontwikkelde, die daaromtrent voldoende wordt inge licht. En daartoe kan dit gemakkelijk leesbare werkje uitstekende diensten be wijzen. Mevr. de Wed. de Visser-van de Garde. Vorige week is van ons heengegaan Dr J. Th. de Visser, een waarlijk groot man. Het was wel hijzonder fijn gevoeld, dat Ds Welter, die in het sterfhuis een rouw dienst leidde, een hartelijk woord richtte tot de weduwe en er op wees, dat Dr de Visser zonder zulk een vrouw nooit voor land en volk zou zijn geworden, wat hij nu geweest is. Er wordt wel eens te wei nig gedacht aan den steun, dien harde werkers in het kerkelijke, staatkundige en sociale leven van hun vrouw ondervinden. Daarom willen wij hier een en ander overnemen van wat Mej. J. H. K. in het Januari-nummer van „Christelijk Vrou wenleven" over Mevr. de Visser schrijft: „Dr J. Th. de Visser's ouders woonden te Utrecht. Beide ouders hadden een ge zamenlijke vriendin. Deze vriendin is de schwkd gevonden, die niet alleen de bei de familie» verbond, maar ook de jonge lui met elkander in aanraking bracht. Zij was pas achttien jaar en volgens haar ouders te jong voor een verloving. Zij mocht dan ook niet naqr de intree-preek toe van den jongen predikant, dien zij liefhad. Ja, ja, dat waren andere tijden dan tegenwoordig! Moest u lang wachten? vroeg ik. Neen, nadat ik op 5 December 19 jaar geworden was, mocht de verloving publiek worden, en eon jaar later, toen ik 20 was geworden, volgde het huwelijk, dat mij als predikantsvrouw bracht in de pastorie te Leusden. Na twee jaar gingen we naar Almelo. Dat vond ik een aardig slag menschenl Vier jaar later werd mijn man beroepen te Rotterdam. Hoe vond u Rotterdam? De menschen waren er aardig en hartelijk, maar het waren overstelpend drukke jaren. In de eerste plaats voor mijn man, maar toch ook voor mij. Werkte u dan mede in de gemeente? Neen, daar had ik geen tijd voor. Maar ik heb altijd gezegd: Als het regent bij mijn man, drupt het in huis. Alleen leidde ik een meisjes-naaivereeniging. Ik voelde mij dikwijls zwak en niet opgewas sen tegen de drukte, en kon daardoor wel eens niet waardeeren, wat men mij aan hartelijkheid geven wilde. Uw man was ook predikant te Am- üierdam, nietwaar? Ja zeker. Had u het daar ook zoo druk? Neen. Mijn man werd daar bijge staan door een godsdienstonderwijzer en bovendien was daar niet zoo veel aanloop als in Rotterdam. Deedt u in Amsterdam ook werk bui tenshuis? Eigenlijk heel weinig. De huisvrouw en moeder hoort toch thuis, vooral de vrouw van een man met zoo'n veelomvat- tenden werkkringl Ik had echter een meisjeskrans in het wijkgebouw en een dameskrans bij mij aan huis, en ik was verbonden aan een soort Ziekenzorg, waarvan elk lid zich verplichtte voedsel en versterkende middelen te geven op vas te dagen. In den tijd der groote staking in 1903 stond alles hier in het teeken van den strijd. Dan vergaderde mijn man dikwijls buitenshuis tot 's avonds laat, soms tot twee uur. Dan bleef ik op en wachtte het was niet zonder gevaar. Maar altijd brachten de leden van den Ghr. Nat. Werkmansbond hem thuis. Was u niet angstig? Neen, mijn man ook niet en zijn kalm vertrouwen gaf mij rust. Ik keek haar even aan, de nu zeventig jarige vrouw met het grijze haar, die dit alles zoo gewoon vertelde, en ik begreep, welk een steun zij voor haar man moest geweest zijn, die er zoo vast op kon reke nen, dat zijn vrouw biddend met hem mee leefde, en op hem wachtte. Hoelang is u in Amsterdam geweest? Negentien jaren, heerlijke jaren! Toen heeft de Synode de combinatie van predikant en Kamerlid onhoudbaar ver klaard, en heeft mijn man zich van Am sterdam los gemaakt en zijn we in Den Haag komen wonen. Later enkele jaren in Wassenaar, maar dit was te bezwaarlijk toen mijn man minister werd. Toen kon ik niet goed voor hem zorgen, als hij heele dagen uitbleef, en soms vergat voldoende te eten. Dat is toch ons werk als vrouwen, nog meer dan al dat werk buitenshuis. Ik knikte en dacht, hoe heerlijk, dat er nog zulke vrouwen zijn, die niet vinden, dat zij zelf zoo veel moeten doen, omdat haar mannen veel presteeren, maar op den achtergrond door dienende zorg het haar man mogelijk maken, zooveel te doen. U ziet wel zeide ze telkens dat ik niet veel heb gedaan dan mijn man en mijn gezin verzorgen. Maar is dit dan zoo weinig? Of is het niet juist het mooie van dit vrouwenleven, dat in dienende liefde een ware hulpe voor haar man was, en juist daardoor hem tot een grootsch levenswerk heeft bekwaamd?" Enkele recepten. Rijst met krenten. Twee kopjes gewasschen rijst worden met vier kopjes water aan de kook gebracht. Een ons krenten wordt gewasschen in warm water en bij de rijst gevoegd. Op een klein vuur laat men alles in twintig minuten gaar worden. Hierbij smaakt ka neelsaus lekker. Roer drie afgestreken eetlepels bloem met een half ons suiker door elkaar en maak er door toevoeging van wat melk een gladde massa van. Een halven liter melk brengt men met een kaneelstokje aan de kook op een klein vuurtje. Dan voegt men de bloem en suiker roerend er bij en laat de saus vijf minuutjes doorkoken. Mocht men geen pijp kaneel bij de hand hebben, dan mengt men de fijne kaneel met de bloem en suiker, Vanille- en chocoladevla. Voor plm. vijf personen: 5 eieren, liter room, 75 gr. suiker, stokje va nille. 4 eierdooiers, 1 heel ei, liter room, 75 gr. suiker en de vanille werkt men goed dooreen. Dan roert men het meng sel met een houten lepel op zacht vuur, tot het bindt. Het mag niet koken. Men doet de vla op een compoteschaal, laat ze koud worden en schikt er een rand bitterkoekjes omheen. Wil men chocoladevla bereiden (crème au chocolat) dan voegt men bij boven genoemde ingrediënten 50 gr. cacaopoeder. Een ander recent voor chocoladevla: Een lepel chocnade, een lepel maï zena en drie lepels suiker met water of melk aanmaken en bij een halven liter kokende vaniliemelk of half room, half melk, roeren. Dit bij één of twee geklop te eierdooiers voegen en nog even, roe rend, laten doorkoken, Inplaats van eie- ren kan men ook slagroom toevoegen. Bij gebrek aan eieren en room gebruikt men bindmeei. De vla garneeren met torentjes of vlokjes eiwitschuim of met schuimpjes. Orangeade. Wasch 6 sinaasap pelen, wrijf iy2 ons suikerklontjes over de sinaasappel-schillen om er den geur uit te halen en laat ze dan 3 uur lang koud trekken in 1 liter water met het sap van de 6 sinaasappelen en 2 citroe nen. Roer er bij beetjes tegelijk li/2 0ns suiker door en zeef tenslotte het vocht. Doe een deel der orangeade in een glas met een schijfje sinaasappel en vul het bij met spuitwater. Hoe onderscheidt men kunsthonlng van natuurhoning? Een eenvoudig middel is het volgen de: Laat men natuurhoning van een ver ticaal vastgehouden lepel afloopen, dan zal men, vooral als de hoofdmassa reeds verdwenen is, merken, dat onmid dellijk na het afvallen van den drup pel, de honingdraad, waaraan nog even te voren de druppel hing, zich elastisch terugtrekt. Bij kunsthoning echter blijft de draad traag naar beneden hangen. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 247. Auteur: D. Koppenol, Naaldwijk. 1 2 8 4 B 47 48 49 60 Zwart 7 sch. op: 8, 9, 13, 18, 19, 20 en 27. Wit 8 sch. op: 28, 29, 30, 37, 38, 39, 45 en 47. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Om het wereldkampioenschap 1931. Fay et (wit) Raichenbach (zwart) 1. 32—28 18—23 2. 33—29 23X32 3. 37X28 20-25 4. 41—37 17—21 Op 1621 zou wit 29—23 kunnen spe len, dreigende met 28—22 zwart de rand- schijf op 25 te laten behouden. Op zwart 1318 volgt dan natuurlijk wit 3933 en 33X13 met hetzelfde resul taat, speelt zwart daarentegen 1924 dan wit 3430, 39X19, zwart 13X24 en nu wit 3832! met dreiging 2318. Zwart heeft nu altijd nadeel. 5. 37—32 21—26 6. 39-33 26X37 7. 32X41 16—21 8. 44—39 11—16 9. 41—37 14-20 10. 37—32 10—14 11. 46—41 6—11 12. 41—37 21—26 13. 36-31 5—10 14. 47—41 16—21 15. 41—36 11—16 16. 50-44 19—24 Wij hebben meermalen laten uitkomen, dat een hekstelling voor zwart niet voor- deelig is, indien, zooals in deze partij het geval is, er stukken op de lange lijn (10 en 14) achterblijven. Nu echter aan beide kanten het spel reeds is vastgeloopen, kan er wel een belangwekkende partij door ontstaan. Dit vastloopen van het spel is oorzaak, dat wit weiiyg speelbare zetten over heeft. Het avontuur van het handhaven dezer hekstelling lijkt hem dan ook te gewaagd. 17. 34—30 25X23 18. 28X30 20—25 19. 40—34 In dit geval een goede zet, daar wit nu kans krijgt de strategische ruit 24 te bezetten. 19. 20. 44-40 21. 30—24 14—20 10-14 Wit kan beter met dezen zet wachten tot zwart 1419 heeft gespeeld, waarna ook schijf 35 met dezen uitruil zou kun nen worden in het spel gebracht. Met veel stukken achter de stelling op veld 24 is deze voor wit niet zoo voordeelig. 3228 verdiende dus de voorkeur. 21 .20X29 22. 33X24 1420 Juist en beter dan 1419, waarna schijf 35 van wit, waaraan deze niets heeft, zou worden uitgeruild. 23. 39—33 20X29 24. 33 X24 1— 6 25. 43-39 9—14 26. 49—43 14—20 27. 39—33 20X29 28. 33X24 3— 9 29. 32—28 6—11 30. 34—30 24X35 31. 40X29 1218 32. 37—32 26X37 33. 32X41 7—12 (Wordt vervolgd.) CM CO CT5 CO CM O» CO i_ CD -«—• C3 n O rt H "2 g| o-g kó "5 g* ais PJ O O cp WWh u a Cf O I E.S g-1 8-3 fi a x fe O 60 r—1—-i eö ~-p •«o.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6