WEEKABONNEMENTEN Finantiëele Berichten Telegrammen. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand Radio-nieuws Scheepstijdingen. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Let bij den aankoop van eieren of kuikens meer op den fokker, dan op het soort der kippen. Deze week weer een stapel vragen, vrij wel alleen over de sterfte onder de jonge kuikens, waar ik zoo vaak tegen gewaar schuwd heb. Voorloopig nog even dit. Wie broedeieren of kuikens koopt van bedrij ven, die niet ernstig op pullorum onder zocht zijn en die niet onder strenge con trole staan van de een of andere organi satie, zal groote kans hebben onaange name ervaringen op te doen. Thans ech ter eerst een vraag op ander gebied. „Ik heb 8 kippen en een haan. In Janu ari zijn ze gaan leggen. Ze waren van Mei 1931. De productie beliep in Januari ten hoogste 7 eieren per dag, doch zeer dikwijls 3-2 en 4 eieren. De kippen zitten in een ren die rondom afgemaakt is met Bicella^ draadglas, hetgeen u wellicht be kend is. Ze zitten dus droog en warm. De ren kan aan den N.W. kant opengezet worden, het hok kan dus ook aan den N.W. kant gelucht worden. Het voer dat ze krijgen is des ochtends warm gemaakt, hetgeen ze slecht eten en waarvan ze niet houden. Des middags en des avonds voor ze op stok gaan, krijgen ze wat gemengd graan. De eierproductie is over l'ebruari veel minder dan over Januari. Er zijn dagen, dat ze geen enkel ei leggen. Zoo als u uit dit schrijven zult opmaken ben ik over de eierproductie niet tevreden. Kimt u mij iets aanraden om de productie te verbeteren? Het zijn Welsummers; zijn Wyandotten niet beter geschikt voor eier productie?" Hier hebben we een heel stel vragen bijeen en uit de vragen blijkt wel, dat de schrijver het goed bedoelt met zijn kippen, maar nog niet de juiste manier te pakken heeft. Ten eerste waren de kippen 8 maan den oud voor ze aan den leg gingen; dat is veel te laat. Een goede legkip kan op zes maanden bij goede behandeling zeer zeker aan den leg zijn en dat hangt hij goede behandeling minder af van 't soort dan wel van den fokker. Onze briefsteller zal wel niet van zijn acht kippen moeten bestaan, maar wil toch ook gaarne zoo- i veel mogelijk versche eitjes er van halen. Bij Welsummers komt naast het versche ei echter een andere zaak naar voren, n.l. het groote, donkerbruine ei en een voor liefhebbers mooi gekleurde kip. Nu is de echte mooie Welsummer, die groote, donkerbruine eieren legt nog een betrek kelijk nieuw soort en zijn er niet veel exemplaren die al deze eigenschappen van mooie bouw en kleur, groote bruine en „veel" eieren te samen presteeren, reden waarom er al gauw een dezer eigenschap pen of meer in de knel geraken. De kans dus om veel flinke eieren te rapen is, als men niet op de kleur let, bij wit Leghorns veel grooter dan bij Welsummers. Is het ons dus alleen te doen om veel flinke, wit te eieren, dan kunnen we met meer suc ces ergens bij een goed fokker Wit Leg horns koopen. Wilen we echter een mooi, groot donkerbruin ei, dan zijn we vanzelf op de Welsummers of Barnevelders aan gewezen. Verlangden we dan bovendien nog veel eieren, dan moeten we bij speci ale fokkers van deze rassen aankloppen en dan moeten we ook wat meer betalen dan bij de een of ander die er van aller lei soort gekleurde kippen op nahoudt en er maar op goed geluk van fokt. Ook Wit Wyandotten zijn best in de stadsren te gebruiken, mits ook alweer van goeden fokker, anders heeft men bij dit ras al gaud de kans, dat de eieren beneden de normale maat zijn. Bovendien is de Wyandotte een vleesch-legkip en van nature wat lui. Zij zal dus gauw kans hebben op vet-aanzet- ting, wat vooral in kleine rennen bij men seden, die hun dieren graag goed willen doen, aanleiding geeft tot vette dieren, die weinig en kleine eieren leggen en veelal sneuvelen aan legnood. U kunt dus nu voor het komend seizoen uw keus wel doen op grond van wat ik zeide, doch vóór alles, vraag niet, als u eieren wilt hebben naar het ras, maar naar de capaciteiten van den fokker. Hebben we nu van een goed fokker goe de dieren betrokken, dan zullen we ook goed moeten voeren. Als u nu echter zelf schrijft, dat de dieren niet van het voer houden, wat wilt u dan van die arme beesten verlangen? Op voer dat ze niet lusten kan geen enkele kip wat producee- ren, dus zou ik zeggen, verander dat voer en zoek onder de talrijke soorten voer die in den handel zijn er een uit, dat ze wèl lusten. Dat warm voeren zou ik ook maar na laten, de kippen moeten wat te doen heb ben, dus geef ze het meelvoer droog en zet de drinkbak zoo ver mogelijk van den voerbak af. De kippen moeten dan steeds heen en weer loopen om te eten en te drinken en de daardoor opgewekte warm te is nuttiger dan die van het warme voer dat ze snel opslikken en voor de rest gaarne wat rondhangen en luieren. Het Bicella draadglas is heel aardig, daar het de ultra-violette stralen heet door te laten. Of u er lang plezier van zult hebben is de vraag. Ik heb verschil lende soorten onderzocht (Bicella niet) doch al deze soorten lieten na een half jaar niet alleen de ultra-violette stralen door, maar ook alle andere lichtstralen en eveneens regenstralen, daar het materiaal geheel verteerd was, Vandaar dat meestal gewoon glas veel goedkooper is en dan in het voer, al naar den tijd van het jaar, 12 pet levertraan. Levertraan is eigen lijk ultraviolette stralen in een flcscbje en bevat verder nog verschillende andere nuttige stoffen. Zorg alleen goed te krij gen en dat is niet eens zoo gemakkelijk. Dr TE HFNNEPE. DE GROOT-KAPITALIST» KREUGER STEUNDE DE COMMUNISTISCHE PERS. De onthullingen over de financiering van het orgaan der communistische partij „Volket Dagbladet" door Kreuger hebben een storm van verontwaardiging gewekt in. Zweedsche kringen. Deze stemming is begrijpelijk, wanneer men bedenkt, dat sedert den zelfmoord van den lucifers koning de communistische pers Kreuger niet scherp genoeg kon brandmerken als den brutalen vertegenwoordiger van het moderne kapitalisme. Naar thans vast staat, betreft het hier een geweldige corruptie-affaire. De hoofd redacteur van het communistische blad, Kilbom, verzocht in 1930 Kreuger zijn j blad te steunen. De besprekingen leidden tot een positief resultaat. Op bevel van Kreuger heeft een zijner beste medewerkers, directeur Lange, in den herfst van 1930 de volgende bedra gen ter beschikking van Kilbom gesteld: 80.000 Zweedsche kronen, 20.000 Zweed- sche kronen, 25.000 Zweedsche kronen en 10.000 Zweedsche kronen; in totaal 135.000 kronen. Lange liet zich op eigen initiatief een hypotheek en aandeelen van Kilbom als waarborg geven. Dat was eigenlijk overbodig, want Krueger ver klaarde uitdrukkelijk, dat hij niet reken de op terugbetaling van deze bedragen. Toen dr Lange bedenking uitte over de doelmatigheid van deze steun verleening, antwoordde Kreuger, dat hij een subsidie noodzakelijk achtte om het blad voor zijn plannen te winnen. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 April, 2.30 u. Berlijn 58.6058.65. Londen 9.279.34. Parijs 9.729.76. Brussel 34.5834.62. New-York 2.46%—2.47. Faillissement N. V. Kamper Bank. Totale activa zijn f570.000.passiva f 1.385.000.Een uitkeering van 25 pCt. is niet onmogelijk. Omtrent de wijze van boekhouding krijgt men uit het accountantsrapport een voldoende indruk, wanneer men leest, dat over het tijdvak Januari 1930Septem ber 1931 bij een totaal bedrag van f7.547.797 aan ontvangsten, niet minder dan f 1.929.571 niet door bescheiden was gedekt. Van een 45-tal inltoopen en verkoopen van effecten bleken evenmin nota's aan wezig. Het laatste woord over de gestie van commissarissen, is nog niet gesproken. Het verslag van Curatoren in het fail lissement van de Stichting Spaarbank van de Boaz-Bank te Kampen deelt mede: De mededeeling in het jaarverslag van de N.V. Kamper Bank over 1930, volgens welke mededeeling ongeveer 70 pet. van de bij de Boaz-Spaarbank ingelegde spaar gelden afzonderlijk, dat beteekende dus op naam der Boaz-Spaarbank zelve, zou zijn belegd, was een onwaarheid. Curatoren becijferen, dat een uitkeering aan concurrente crediteuren, dus aan spaarders, mogelijk is van 27 pet. „EEN PRETTIG ONDERDAK." In „Grafische Pers" tracht de heer Lindeman te constateeren, dat v.n. in het christelijke kamp de opvatiingen over den oorlog nog al wat uiteenloopen. En dan vervolgt hij: „Wij zijn christelijk opgevoed, hebben in ons hart nog wel 'hier en daar een ver borgen hoekje, waar de oude leerstellingen sluimeren of in ruste zijn, en telkens wan neer we lezen dat met een beroep op den Bijbel, de oorlog en het moorden verde digd wordt, raadplegen we dit 'hoekje met zijn vele diepten. Eh dan moeten we tot onze groote vreugde constateefen, dat wij, die God niet kennen en hem niet dienen, den bijbel met meer goeden wil en meer liefde tot de menschheid lezen en uitleg gen dan vele zich noemende christenen, die God wèl kennen, hem wèl dienen, maar het aandurven, op grond van hun uitleggen van den bijbel, de oorzaak en schuld van 'het oorlogvoeren op bun God en den bijbel te schuiven. Er zijn toch ook nog zeer vele rare Godsdienaren, die op deze wijze hun God niet bepaald een dienst bewijzen, integendeel maken, dat velen zich van deze opvattingen in het Godsbe grip los maken en een eigen of beter mee ning aanvaarden." Het „Grafisch 'Orgaan" van den Ned. Ghr. Grafischen Bond voegt hieraan toe: Dit staaltje van geestelijke beschaving knipten wij niet uit een of ander atheïstisch blaadje, maar uit de „Grafi sche Pers". Toch heet het nog altijd, dat ook be lijdende christenen in de moderne bonden een onderdak kunnen vinden! AMSTERDAM. De Minister van Water staat heeft de door de K.L.M. opgemaakte plannen voor een luchtdienst Rotterdam Schouwen—Walcheren gedurende Mei, Juni, Juli en Augustus en eventueel Sep tember alsmede de dienstregelingen en ta rieven daarvoor, goedgekeurd. De dienstregeling zal, zooals reeds vroeger is gemeld, drie maal per week (Maandag, Donderdag en Zaterdag) wor den uitgevoerd. Verduistering. DEN HAAG. Aan het hoofdbureau van politie heeft zich gisteren gemeld een 46-jarige gehuwde procuratiehouder, die verklaarde ten nadeele van zijn werk geefster, de houthandelsfirma Dekker in een tijdsverloop van vijf jaren een bedrag van plm. f80.000 te hebben verduisterd. Hij was reeds tal van jaren in dienst der firma. AMSTERDAM. Vanmorgen te 6 u. 40 is van Schiphol naar Indië vertrokken het vliegtuig „De Havik". DOORN. Naar wij vernemen heeft de ex-keizer tot heden geen uitnoodiging ont vangen, om zich naar het Amerikaansch West-Indisch eiland St. Thomas te be geven. Wanneer hem een dergelijke uit noodiging zal worden gezonden, zal hij daaraan geen gevolg geven. Hij zal zich niet als reclame-object laten gebruiken. De besprekingen te Genève. GENEVE. Mac Donald zal nog heden een onderhoud met Brüning en Stimson hebben. Vermoedelijk zal er morgen een onderhoud plaats hebben tusschen Tar- dieu, Mac Donald en Brüning. Heden morgen confereerden Stimson, Mac Do nald en Tardieu. LONDEN. Het disconto der Bank van Engeland is heden verlaagd van 3% tot 3 pCt. Tardieu ontstemd. PARIJS. In politieke kringen te Parijs schijnt men door het plotselinge vertrek van Tardieu naar Genève niet verrast te zijn. De jongste gebeurtenissen ter ont wapeningsconferentie. in het bijzonder 't aanvaarden van de eerste ontwapenings resolutie heeft groote ontstemming gewekt omdat het direct in strijd is met de ï'ran- sche ontwapeningsplannen. Het korte onderhoud met Mac Donald schijnt voor Tardieu een welkome aanlei ding te zijn om persoonlijk in de debat ten te Genève in te grijpen en tegelijk den indruk van een plotselinge ongerustheid te vermijden. In wel ingelichte kringen is men van meening, dat bij de besprekin- I gen tusschen Mac Donald en Tardieu de kwestie der herstel- en oorlogsschulden wel in het kort zal worden aangeroerd, maar dat de ontwapeningsconferentie in hoofdzaak het onderwerp van gedachten- wisseling zal zijn. De loonsverlaging bij de Spoorwegen. Gisteren heeft de afdeeling Rotter dam van den Bond van ambtenaren in dienst bij de Ned. Spoorwegen een zeer druk bezochte vergadering gehouden in verband met de door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen aangekondig de loonsverlaging van 10 pCt. Verschil lende sprekers hebben dit voornemen op felle wijze bestreden. Tenslotte is met al- gemeene stemmen een motie aangenomen waarin de afdeeling, gezien de belangrijke offers door de ambtenaren reeds gebracht (o.m. de meer dan 20 pet. loonderving se dert 1923, de degradatie van de functies, verlenging van de diensttijden enz.) het hoofdbestuur opdraagt deze verlaging als .beslist onaannemelijk af te wijzen. TREIN EN AUTOBUS. In „Spoor- en Tramwegen" schrijft Ir. J. van Roggen over het vraagstuk van de concurrentie, welke de spoorwegen wordt aangedaan door het auto-vervoer. Reeds dadelijk zoo constateert hij, valt de groote onrechtvaardigheid op, dat de spoorwegen, in het belang van reizigers en vracht, wettelijk geheel gebonden zijn aan vele voorschriften, o.a. arbeidsvoorwaar den van het personeel, controle op het materieel enz., terwijl de vele auto-exploi tanten, nu wel niet gëheel, doch wel groo- tendeels ontheven zijn van dergelijke be palingen, vooral wat de arbeidsvoorwaar den van het personeel betreft. Telkens weer bij auto-ongelukken blijkt, dat de chauffeurs te vermoeid waren en dat daarin ook de directe oorzaak van die ongelukken gezocht moet worden. Schrijver gaat vervolgens na, op welke manier de exploitatievorm der spoorwe gen zou kunnen worden gewijzigd, om zich in meerdere mate bij de moderne behoeften aan te passen. Hij vestigt daar bij de aandacht op de Micheline, een soort autobus, van Fransche vinding, welke over spoorrails loopt en een snelheid moet kunnen ontwikkelen van 140 K.M. per uur. Door deze hooge snelheid kan men dit soort vervoermiddel met korte tus- schenpoozen doen loopen, terwijl hun aan tal betrekkelijk gering behoeft te zijn. Ik stel mij voor, aldus Ir van Roggen, dat in de toekomst op meerdere locaal- spoor- en tramwegen gebruik gemaakt zal worden van dergelijke lichte, met groote snelheid loopende en van sterke remmen voorziene voertuigjes, die met kortere of langere tuschenpoozen op ge regelde tijden loopen. Op de hoofdspoorwegen zijn m.i. de „Micheline" of dergelijk soort vehikels voorloopig niet geschikt om in een ge regelde dienstregeling te worden opge nomen. Ze zijn wel geschikt om onverwacht in het verkeer geworpen te worden voor allerlei doeleinden, b.v. bij het missen van aansluitingen, voor het vervoer van gezelschappen, voor inspectiereizen. Naar mijn meening zal door het invoe ren van deze voertuigjes op vele locaal- spoorwegen op de exploitatiekosten be zuinigd kunnen worden. ONZE ZEEUWSCHE BOEREN. Wij lezen in de „Ghr. Landarbeider": Die zitten, evenals elders in het land, met groote moeilijkbeden. Ze weten dus uit ondervinding, ze gevoelen dus aan den lijve, wat de zorgen om bet bestaan zijn. Hoe is het echter te verklaren, uit wel ken hoek moet toch worden bezien hun houding tegenover hun arbeiders? Dat het levenspeil van de arbeiders in Zeeland lager was dan in alle landbouw streken, is bekend. Niet omdat de Zeeuw- sche klei, of de Zeeuwsche boeren armer zijn, maar omdat de Zeeuwsche arbeiders zoo arm waren aan besef omtrent eigen taak en middelen. Maar dat nu, bij deze toch al achter staande bestaansmogelijkheid, nog eens extra door de meeste Zeeuwsche boeren in het levenspeil der arbeiders wordt in gehakt, is toch wel heel erg. Dat vele arbeiders uit het bedrijf ge- stooten worden, is ook erg. Arbeiders, die tientallen van jaren bij een en dezelf den patroon werkten, worden aan den dijk gezet. Bejaarde arbeiders dus, die bun leven en nog wel de beste jaren van hun leven gaven in den besten tijd voor het bedrijfs leven, worden uitgeworpen. Dat men hier en daar een loon krijgt van 10 tot 10.50 gulden per week, voor degenen, die dan nog wel noodig zijn, is toch zeker wel heel erg, om maar geen ander woord te gebruiken. Maar als daar in de derde plaats nog bij komt, dat uit sommige plaatsen het bericht komt van georga niseerde patroons, dat zij voor en met de arbeiders geen contract willen, dan is dit toch wel heel, heel erg. Dat hieraan ook Ch r i s t e 1 ij k e pa troons meedoen, ja zelfs, soms, voorgaan, is werkelijk beneden onze verwachting. Of wij dan niets weten van den slech ten bedrijfstoestand? Laat men dat eens vragen in Den Haag. Of de landarbeiders bonden daar niets van weten? Vraag eens of ze mee op de bres hebben gestaan, toen er gehandeld moest worden over en voor het bedrijf. Vraag dat eens in streken, waar col lectieve regelingen loopen, of met die arbeidersorganisaties niet te praten is. Maar in Zeeland moeten de boeren hun v r ij h e i d, die aan het tirannieke gaat grenzen, nog eens extra uitleven. Geen overleg. Geen arbeidersorganisa ties, geen contract, geen vodjes papier. Wij waarschuwen. Zoo gaat het niet. Ook niet in Zeeland. De toekomst zal ons in 't gelijk stellen. We waarschuwen met ernst. Daar staan ook nog andere groote dingen op het spel. MIDDELBURG, 20 April 1932. Op de veiling werden de volgende prijzen be steed: Zeeuwsche blauwe aardappelen 61 -126, id. poters 29-48, bonte aardappelen 36-37, alles per 25 K.G. Spruiten 16-18, witlof 5-15, dunsel 6- 20, baksla 22, moskrul 20, snijsla 17-18, spinazie 10-23, zuring 14-20, uien 9-10, peen 5-8, koolrapen 2-3, roods kool 2-4, postelein 51, alles per K.G. Tuinkers 7-8, per doosje. Madelieven 10-12 per 10 stuks. Cactussen 11-14, aardbeien 2-3, roode kool 5-5.5, bloemkool 3-23, alles per stuk. Tulpen 4-11, narcissen 4-7, prei 3.5-8.5 selderie 5-6.5, peterselie 7, radijs 6-7.5, rabarber 4.5-10, alles per bos. Kropsla 1-7 per krop. MIDDELBURG, 21 April 1932. Graan markt. Aanvoer te gering om noteering op te maken. Aangevoerd door boerinnen: Boter f0.61, Kipeieren f2.10, Eendeieren f2.20, Ganseieren f8, Kalkoeneieren f5. Aangevoerd door handelaren: Boter f0.56, Kipeieren f2, Eendeieren f2, Gans eieren f7, Kalkoeneieren f5. Part. prijs: Boter f0.70, Kipeieren f3, Poelje-eieren f2.50, Eendeieren f3. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 58000 stuks. Prijs: kipeieren 5052 K.G. fl.75, 52 54 K.G. f 1.86—f 1.90, 54—56 K.G. f2, 56— 58 K.G. f 2.09—f2.11, 58—60 K.G. f2.20— f2.23, 60—62 K.G. f2.32—f2.36, 62—64 K.G. f 2.44f 2.48, 64—66 K.G. f2.60—f2.63, 66— 68 K.G. f2.70. Bruine: 50-52 K.G. f2, 58—60 K.G. f2.25 60—62 K.G. f2.41—f2.45, 62—64 K.G. f2.51, 64—66 K. G. f2.69, 66—68 K.G. f2.72. Eendeieren f2.23f2.26, Ganseieren f8 f9, Kalkoeneieren f5. KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine vei ling van 20 April. Spinazie 1425, wit lof 12—17, veldsalade 13, aardappels 3 gld., alles per 100 K.G.; kropsalade *2 6.40 per 100 krop; radijs 1.903.90, prei 6, tulpen 1117, alles per 100 bos; bloem kool 814, kipeieren 22.30, poeleieren 1.80, ganaeieren 8.90, eendeieren 2.30, kal- koeneierep 8.40, kievitseieren 13 gld., alles per 100 stuks. WILLEMSTAD (N.-Br.) Ter algemeene, maandelijksche paardenmonstering, j.l. Maandagnamiddag, alhier gehouden, werd wederom een aardige collectie paarden van goed en verschillend soort, aange boden. Noteering: jaarlingen f100, f150; twee jarige f175, f250; voljarige f275, f350; aftandsche werkpaarden f 175, f 250; slachtpaarden f100, f150. Eerstvolgende monstering op Maandag 9 Mei a.s., des namiddags vanaf ongeveer drie uur. Vergaderingen, lezingen, concerisn, enz. te Goes. April. 23 Alg. verg. Vereen, v. Ziekenhuisver- pleging. 28 Jaarvergadering Patrimonium. Le zing van dhr Janse te Biggekerke. 29 Jaarvergadering Afd. Nod. Chr. Vrouwenbond. 30 Jongensdag Knapenver. Zuid-Beve land, afd. N. J. V. Mei. 2 Ouderavond Cbr. School Westwal (Prins van Oranje). 3 Concert Symphonie. 24 en 25 Concert Toonkunst. GOES. Huw.-aang.: Karei Julius Zel- ders, 27 j., jm., te Middelburg en Adriana Jacoba Johanna Buitendijk, 26 j. jd. Gehuwd. Wilhelmus Hennes 41 j., jm., en Sylvia Leonia Verboeven 40 j. jd.; En gel Jacobus Sinke 25 j. jm. te Kloetinge en Leuntje Agatha dp Graag 21 j. jd. Van 1320 April. KRUININGEN. Ondertrouwd: Willem Poleij, 29 j. en Adriana Sinke, 29 j.; Jan Tolhoek, 33 j. te 's Heer Abtskerke en Su- zanna Gok, 30 j. Gehuwd: Marinus van Donge, 39 j. en Jannetje de Jongh, 22 j. Geboren: Adrianus Johannes, z. v. Sa lomon Adriaan de Visser en Cornelia van Maaren. Overleden: Jacobus Brandt, 58 j., echt genoot van Wilhelmina Louwerens. Van 1 tot en met 15 April 1932. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: J. J. Vader, jm. 34 j. en P. A. Wondergem, jd. 34 j. J. Roose, jm. 33 j. en P. Wester- weele, jd. 27 j. C. Woltering, jm. 25 j. en M. D. Verburg, jd. 23 j. Getrouwd: P. Simonse, jm. 25 j. en L. Vos, jd. 27 j. Bevallen: A. Filius, geb. Verburg, d. G. B. Vader, geb. den Hertog, d. W. Jobse, geb. Barentsen, z. P. Labruijère, geb. Wa genaar, d. S. van Varik, geb. van Seijen, d. Overleden: L. Kluijfhout, 70 j., man v. L. de Witte. C. de Visser, 79 j., wed. J. Dekker. J. de Korte, 47 j., vrouw v. S. Louwerse. Over de maand Maart. SCHERPENISSE. Gehuwd: H. G. M. Nelisse, 23 j. en E. Joppe, 22 j.; L. J. Bolier, 25 j. en J. P. Deurloo, 23 j. Overleden: G. van Tiggele,81 j., wed. van M. Kot. Geboren: Gerardus Marinus, z. v. H. Z. A. Quaak en C. Duijnhouwer. Maria, d. v. Jac. Rijstenbil en H. L. Treml. Programma van Vrijdag 22 April. HUIZEN, 1875 M. Algemeen program ma, verzorgd door den K.R.O. 8.000.15 Gramofoonpl. 10.00 K.R.O.-Kunstensem- ble. 12.15 K.R.-kwintet. 1.45 Gramofoonpl. 2.30 „Haydn". 300 Liederen -en piano recital. 4.45 Muzikale causerie. 5.30 con cert. 8.00 Orkest. HILVERSUM, 296 M. 10.00 Morgenwij ding V.P.R.O. 11.15 septet. 2.00 Omroep- Kleinorkest. 2.304.00 Omroep-Kamer- orkest. 4.00 Piano-recital. 5.00 Concert. 7.45 concert. 8.30 concert. 10.15 Jan H. Eekhout leest eigen werk. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN v. OLDENBARNEVELT, thuisr., pass. 18 Perim. ENGGANO, thuisr., 20 v. Port Said. TABINTA, uitr., 20 v. Suez. POELAÜ LAUT, 20 v. Batavia te Amster dam. TARAKA.N, thuisr., 19 van Semarang. TABIAN, thuisr., 20 v. Padang. TAJANDQENG, 20 v. Batavia n. Rot terdam. Rotterdamsche Lloyd. DEMPO, thuisr., 20 v. Colombo. SOEKABOEMI, uitr., 19 te Penang. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 April: Matige tot zwakke Zuidel. tot Z.-W. wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk nog enkele regenbuien, iets zachter over dag. Stormwaarschuwingsdienst: Geseind van De Bilt te 9 uur aan alle posten: Atten- tiesein neer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Vrijdag 7 uur £0 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3