en fraai Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Kerknieuws. producenten aa importeurs ven zuivel- producten en spijsvetten en aan evenzoo erkende margarineproducenten tegen be taling van een door den Minister vastge steld bedrag. De Centrale stort de opbrengst der mer ken in een dusgenoemd: Grisis-Zui^cl- Fonds, waarvan de baten op de aangege ven wijze zullen worden besteed. In het ontwerp is voorzien het expi re er en der regeling, behoudens verlen ging bij de wet, na een werking van ten hoogste drie jaar. HET NIEUWE FRANSCHE INVOERVERBOD. Voor ons een „strop" van ongeveer vier millioen gulden. Bij het bericht omtrent het verbod van in- en doorvoer in en door Frankrijk van pootaardappelen, tomaten, levende planten en wortelstokken, bloemkool en versche groenten, teekent het „Handels blad" het volgende aan: Op 16 Maart j.l. heeft de Nederland- sche regeering, evenals de Duitsche en Engelsche regeeringen reeds kort te vo ren hadden gedaan, den invoer van aard appelen en groenten uit Frankrijk verbo den wegens het gevaar voor insleeping van eieren of larven van den zoo ge- vreesden Golorado-kever. Deze maatregel was van zuiver phyto- pathologiscben aard en werd door de fei ten volkomen gerechtvaardigd. Thans antwoordt de Fransche regee ring, die te voren aan onzen import daar te lande toch al zulke groote belemmerin gen in den weg legde (contingenteering van zuivel- en tuinbouwproducten) met een invoerverbod, hoewel ónze maatregel enkel en alleen was ingegeven door ge- rechtvaardigden vrees voor bet binnen komen van bovengenoetnden parasiet, die op een lijn gesteld kan worden met de Phylloxera (de beruchte dmiüais, waar voor een internationale conventie is ge maakt) en de San José-schikUuis (die aan de boomgaarden in sommige deeien van Amerika zulk een geweldige schade heeft berokkend). Het Fransche invoerverbod echter is niet op phytopathologische gronden ge baseerd, waarbij nog komt, dat de Fran sche export van groenten en aardappelen naar Nederland niets te beteekenen had, in tegenstelling met onzen uitvoer naar Frankrijk! Alles bij elkaar genomen heeft ons land in de afgeloopen vier jaar aan de thans getroffen tuinbouwproducten naar Frankrijk geëxporteerd: in 1928 voor 4.2 millioen gulden in 1929 voor 4.4 millioen gulden in 1930 voor 4.4 millioen gulden in 1931 voor 5.3 millioen gulden Daarvan moet dan nog worden afge trokken een bedrag voor geselecteerde poters, want lang niet alles wat als poter naar Frankrijk ging, was als zoodanig te beschouwen.... De „strop" komt dus neer, vergeleken bij 1931, op ongeveer f 4 millioen. DE STAATSBIJDRAGE AAN HET INVALIDITEITSFONDS. Rijksbegrooting kan van 20 millioen worden ontlast. In de algemeene vergadering van de Vereeniging van Raden van Arbeid, welke gisteren te Amsterdam in de Industrieele Club plaats vond, werd dr baron Wittert van Hoogland wederom voor den tijd van drie jaas met algemeene stemmen herko zen als voorzitter der vereeniging. Deze benoeming aanvaardende, legde baron Wittert den nadruk op de moeilijke tijden die wij doormaken. Hij wees er op, dat slechts dan de Staat bij machte zal zijn zijn sociale taak te vervullen, indien alle uitvoeringsorganen streven naar zoo economisch mogelijke inrichting van htm bedrijf. Bezuinigingen moeten aange bracht worden overal, waar dit zonder schade geschieden kan. Slechts op die wijze is het mogelijk de regeering te steu nen om vitale belangen veilig te stellen. In onderling overleg tusschen Rijksver zekeringsbank, Verzekeringsraad en Ra den van Arbeid zal ongetwijfeld ook de administratie der sociale verzekering nog vereenvoudigd kunnen worden en daar door de kosten gedrukt. Dit overleg heeft plaats in een vorm die vertrouwen wekt op gunstige resultaten. Ten aanzien van de Staatsbegrooting zullen echter deze te verwachten bezuini gingen geen voldoende gewicht in de schaal leggen. Daarom meent baxon Wit tert, dat het denkbeeld mag worden over wogen of het niet gewenscht is de Staats- bijdrage aan het Invaliditeitsfonds gedu rende eenige jaren stop te zetten. Dit be- teekent practisch niet anders dan dat de lasten voor de sociale verzekering over een langeren termijn verdeeld worden en dus van het tegenwoordig geslacht worden afgenomen om te drukken op het nage slacht. Hiertegen bestaat z.i. in de tegenwoor dige ernstige omstandigheden geen be zwaar, aangezien daardoor het groote volksbelang, dat door de sociale verzeke ring behartigd wordt, niet wordt aange tast, terwijl daardoor de Staatsbegrooting van een twintigtal millioenen guldens wordt ontlast. De positie immers van het Invaliditeitsfonds is een zoodanige, dat zulks zonder eenig bezwaar kan geschie den. ONS WERK IN DE KAMER. Over het werk der Antirevolutionair© fractie in de Xweede Kamer schrijft „De Standaard": Het lijdt geen twijfel, of het ontwerp- Ebels. dat de positie der pachters, die onder het pachtcontract lijden, wenscht te verbeteren, zal door de Tweede Kamer met groote meerderheid van stemmen worden aanvaard. Men mag wel zeggen, dat de kans op de totstandkoming dezer wet groot is. Dit r&iultaat is niet het minst verkre gen door de actie van onze Kamerclub. Wij zijn met den Minister van Justitie overtuigd, dat het ingrijpen in de rechts verhoudingen voor heel het economisch leven groote gevaren met zich meebrengt, en zoo lang mogelijk moet worden ge keerd. Wilde men een poging, als door de heeren Ebels en Oud bedoeld, doen ge lukken, dan moest zij dus in dit opzicht zoo zuiver mógelijk worden gehouden, ter wijl toch het op zichzelf goede doel veilig moest worden gesteld. Hierop richtten zich de amendemen ten ingediend door de heeren Dr Beumer en Van den Heuvel. De rechtspraak moest voor het insluipen van een verkeerd ele ment worden behoed. De werking der wet behoorde in goede banen te worden ge leid. Voorts werd op allerlei andere verbe teringen gelet. Dat de Kamer, ook de voorstellers, de ze pogingen waardeerde, bleek uit de groote meerderheid van stemmen die de voornaamste dezer verbeteringen verkre gen. Onze Kamerclub heeft daardoor krach tig meegewerkt, dat de hoop mag worden gekoesterd op het consent der Regeering, wat duidelijk bleek uit het oordeel, dat de Minister van Justitie telkens ten beste gaf. En het komt er ten slotte op aan, dat iets waarlijk tot stand komt. Een woord van dank voor het initia tief onzer mannén in de Tweede Kamer is hier op zijn plaats. Men heeft weer gezien, boe zij de- vas te lijn, practisch werk tot leniging van den crisisnood, steeds in gehoor zaamheid aan onze beginse- 1 e n, blijven vasthouden en volgen. En dat is het, wat heit Antirevolutionaire volk van hen ook vraagt en verwacht. Com mi ssie Werkverrui ming op Noord- en Zuid-Beve land. Onder leiding van den heer J. Ermerins, burgemeester der gemeente Baarland vergaderde de commissie Werk verruiming Zaterdag te Goes. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld hoe de werkloosheid ten plattelande zou kunnen worden bestreden. De vergadering was van meening, dat in vele polders, door verbetering van den waterafvoer, geschikte werkobjecten, mede met het oog op meerdere werk verruiming kunnen worden gevonden. Deze werken worden in verband met de tijdsomstandigheden niet uitgevoerd, alhoewel het soms zeer gewenscht kan zijn, dat ze worden ter hand genomen. Worden dergelijke werken in werkver schaffing uitgevoerd, dan kan in bepaal de gevallen een Rijkssubsidie in uitzicht worden gesteld. Op die wijze kan dus een werk vaak met belangrijk minder kosten worden uitgevoerd, dan wanneer het als normaal werk wordt beschouwd. Een eventueele toekenning van een Rijkssubsidie wordt afhankelijk gesteld van den aard van het werk. In verband hiermede werd besloten tot polder- en waterschapsbesturen een circu laire te richten, waarbij zal worden ver zocht bij de vaststelling van de begroo ting te trachten rekening te houden met werkobjecten, die in werkverschaffing zouden kunnen worden uitgevoerd. Algemeen werd het meer wenschelijk geacht, te trachten meerdere werkgelegen heid op het platteland te krijgen dan dat tot het invoeren eener steunregeling zou moeten worden overgegaan, daar dit zoo veel mogelijk moet worden voorkomen. Wat betreft de aanleg van een weg in den Loijvepolder te 's-Heer Arendskerke verklaarde een lid der commissie zich bereid de eigenaren der gronden, die be lang hebben bij den te projecteeren weg bijeen te roepen, teneinde in onderling overleg te trachten een begin van uit voering te krijgen. Voorts werd nog opgemerkt, dat voor den overgang uit de werkverschaffing naar het particuliere bedrijf de arbeids bemiddeling goede diensten kan bewijzen. Ook de werkgevers kunnen van de bu reaux der Arbeidsbemiddeling profijt trekken, hoewel er in het algemeen in het landbouwbedrijf nog te weinig ge bruik van wordt gemaakt. Door de Firma „De Koninklijke Meubelfabriek H. P. Mutters Zoon" te 's-Gravenhage, is aan Wim Abeleven op gedragen gebrandschilderde paneelen te maken, voor de „Kwartel", het nieuwe K.L.M.-vliegtuig der Holland-Indiëlijn. Schoolraad-vergader in g. Wij herinneren aan de vergadering van het negende district van den Schoolraad, die morgen (Vrijdag) in „St.-Joris" te Middelburg wordt gehouden. De morgenvergadering begint te half 10. De middagvergadering vangt aan om 2 uur. Alle belangstellenden in het Christelijk onderwijs zijn welkom. Vlissingen. Bureau vanBeroeps- keuze. Gisteravond hield bovengenoem de veressiging haar algemeene ledenver gadering. De voorzitter, de heer J. Butler, opende de vergadering. Hoewol alle ver enigingen ons trouw zijn gebleven en ook aan hun financieele verplichtingen hebben voldaan, zijn wij toch niet geheel tevreden. Het bezoek aan ons bureau is heel wat minder dan het vorig jaar. Het is in dezen tijd ontzaglijk moeilijk voor de jeugd om plaatsing te krijgen. Spr. wil er op wijzen, dat vele jongens laat om advies komen bij het Bureau.. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. Marijs, bleek dat de ont vangsten bedroegen f 288.70, de uitgaven f 108.48, alzoo een batig saldo van f 180.22 (vorig jaar f 120.55). Hierna bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaraan het volgende is ont leend: Het aantal aanvragen en daarop uit gebrachte adviezen daalde van 33 in 1930 tot 19 in 1931. De keuze van een beroep werd niet ge- makkelijker, nu verschillende vakken geen nieuwe krachten vroegen, maar juist een groot aantal werkloozen leverden. De zittingen van het bureau werden ge regeld gehouden, eiken 2en en 4en Dinsdag van de maand, behalve in de vacantie- maanden. Dr A. P. Smitt de schoolarts, verleende ook dit jaar als steeds zijn gewaardeerde medewerking voor het geven van de noo- dige medische adviezen. Meisjes hebben we dit jaar niet gehad. Het geven van de adviezen bepaalde zich tot de jongens. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren B. Hubrechse, I. J. Luteijn, J. Marijs en H. C. V. Sorel werden bij acclamatie her kozen. Oost- en West-Souburg. A.s. Vrijdag vergadert de gemeenteraad. Punten van behandeling zijn o.a.: Winkelsluiting; Plaatsing lantaarn aan den Vlissingschen weg bij de Abeele; Rioleering Nieuwstraat; Aansluitingskosten waterleiding; Treffen dading. Toelichting: Op 1 Mei 1932 treedt in werking de Winkelsluitingswet 1930. In overleg met de voornaamste winke liers dezer gemeente wordt voorgesteld voor die dagen, waarop de gewone winkel sluiting niet zal gelden aan te wijzen de dagen als hierna volgend: twee dagen voorafgaande aan den len Paaschdag, len Kerstdag en de week voor den len Pink sterdag; op den 6en December; op den dag na den 2en Pinksterdag: op den Goeden Vrijdag en den daaraan vooraf gaanden dag; op den Hemelvaartsdag en den daar aan vuorafgaanden dag; op 31 December; op den Zaterdag der Vlissingsche en dien der Middelburgsche kermis. Voorgesteld wordt vóór den dag van den len Pinksterdag; den 2en Pinksterdag en den daarop volgenden dag; den Zaterdag der Middelburgsche en der Vlissingsche ■kermis het sluitingsuur voor winkels bin nen deze gemeente te bepalen op twaalf uur des namiddags en voor de overige hier vermelde dagen het sluitingsuur te bepa len op tien uur des namiddags. Met de tot een bespreking uitgenoodig- de winkeliers is een voorstel van een hun ner besproken om gedurende het tijdvak van 1 Mei1 October de sluiting te bepa len op 9 uur. Van de tien aanwezigen ver klaarden zich slechts 3 der aanwezigen voor het voorstel. Een minderheid van B. en W. wenscht evenwel het sluitingsuur van 15 Mei tot 15 September op 9 uur te stellen. Tijdens de met de winkeliers gehouden bespreking konden de aanwezigen zich met de Zondagsluiting vereenigen, behalve de houder van de kiosk aan de tramhalte. Bedoelde winkelier wenscht die kiosk ge durende den geheelen Zondag geopend te hebben. Het volledige college meent, dat voor bedoelden persoon alleen geen uitzonder lijke positie kan worden geschapen. Voorgesteld wordt aan den Nieuwen Vlissingschen weg bij de Abeele ter hoogte van de laatst gebouwde woningen een straatlantaarn te plaatsen. Voorgesteld wordt het eindje sloot voor de woning van F. Wielemaker in de Nieuwstraat te dempen en te rioleeren. Een bespreking met den directeur van het waterleidingbedrijf heeft plaats gehad. Het komt genoemden directeur wensche lijk voor alle aansluitingen te berekenen vanuit bet hart van de straat of weg, waardoor de ver afgelegen woningen ge baat zijn en de dicht bij' de hoofdleiding gelegen perceelen geen nadeel ondervin den, daar de mini,mum-prijs voor aanslui ting van elk perceel volgens bet geldende tarief toch f25 is. Voorgesteld wordt te nesluiten overeenkomstig het advies van genoemden directeur. In verband met de verbetering van de Kanaalstraat is een geschil ontstaan over het eigendomsrecht van een strook grond, thans in bezit van den heer Ir. Job. Be doelde strook grond is door de gemeente gekocht van den ambachtsheer. Daarop staat bet hek van den tuin van den heer Job met nog ongeveer 1 meter breedte in diens tuin. De heer Job beweert door ver jaring het eigendomsrecht van dien grond te bezitten, wat betwist wordt. In verband met de verbreeding van de straat moet be doeld hekwerk ongeveer 1 M. achteruit gesteld worden, waartoe de heer Job niet genegen was zonder meer mede te werken. Ter voorkoming van een proces werd het door B. en W., in overleg met de leiders der raadsfracties wenschelijk geacht te trachten met den heer Job door een schik king tot elkaar te komen, wat is mogen gelukken. Voor een bedrag van f825 is de heer Job bereid bedoelde strook grond af te staan en zelf bet hekwerk te verplaat sen en zijn tuin te verleggen. Voorgesteld wordt deze dading met den heer Job te treffen. Fit de bescheiden van de afdeeling Wal ed eren van den Zeeuwsc'hen Provincialen Brandweerbond b'ijkt, dat Souburg is aan gewezen op een hulpverleeningsovereen- komst. Jaar wegen.-: het ontbreken van een motorbrandspuit in deze gemeente, bij een brand van eenige beteekenis hulp van Vlis singen of Middelburg noodzakelijk zal zijn. Alleen rijst de moeilijkheid bij welke ge meente hulp gevraagd moet worden. Een groot deel der gemeente is dichter bij Vlis singen gelegen, terwijl een ander deel meer op Middelburg is aangewezen. Het komt B en W. gewenscht voor deze hulpverlee ning in overleg met het bestuur der af deeling Walcheren nader te regelen. Ingezonden Mededeeling. als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij "-Crème. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizen, K. J. van den Berg te Amersfoort; te Dantumawoude, A. W. Feenstra te Lollum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Apeldoorn, J. Jongeleen te Groningen. Oud-Geref. Gemeenten. Beroepen te Utrecht (als voorganger), J. van 't Hoog te Kinderdijk. Aan de Theol. School te Kampen is geslaagd voor het candidaatsexamen, de heer J. F. H u 1 s t e ij n te Middelstum. De heer F. P. de Haan te Heem stede heeft zijn benoeming tot evangelist bij de Ned. Herv. Evangelisatievereeniging „Bid en Werk" te Grouw (Fr.), aange nomen. Beroepbaar. De classis Leeu warden heeft beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken de heeren A. E. van Es, G. Bos en J. v. d. Linden, allen te Leeuwar den. Kruiningen. In de gisteren gehouden vergadering van notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier, is gekozen tot kerkvoogd in de vacature van wijlen dhr J. N. Elen- baas dhr Jan Waverijn Joostz., thans notabel. Tot hoofd der R.-K. Lagere school aan den Wal te Middelburg, vacature ontstaan door de benoeming van den heer B. J. A. Stoopman tot inspecteur van het L. O. te Terneuzen, is benoemd de heer P. M. Wolters te Rotterdam. HET KOELE WEER IN APRIL Het is net of het maar geen lente wil worden. Wanneer we, zegt het H d b 1., de dorre takken van de meeste hoornen aanschou wen, kunnen we ons nauwelijks voorstel len, dat '23 April de datum is, waarop in een gemiddeld jaar in het midden van het land de bloei van perenboomen en meikersen begint. Het blijft maar weken lang even koel en de normale voorjaars stijging van de temperatuur laat op zich wachten. Dit kan misschien het best worden ge ïllustreerd met het feit, dat tot nu toe in dit voorjaar de temperatuur te De Bilt op geen enkelen dag tot boven 15 gr. C. is gestegen, terwijl in het 20-jarig tijdvak 19111930 tot 20 April gemiddeld reeds 7 dagen met een maximum boven 15 gr. waren voorgekomen. Dit jaar is alleen op 27 Maart precies 15.0 gr. be reikt, verder was er niet eens een maxi mum boven de 14 gr. Sinds 1911 is al leen in het zeer koude voorjaar van 1917 de eerste dag met een maximum boven 15 gr. later gevallen dan 20 April. Toen was het 30 April. Thans zijn we zelfs al den datum voorbij, waarop in een ge middeld jaar voor het eerst een maximum boven 20 gr. C. wordt bereikt, dat is n.l. op 18 April. Dat het om dezen tijd er wel eens heel anders kan uitzien blijkt uit het gedrag van het voorjaar van 1920. Toen was de temperatuur van 15 gr. reeds op 1 Maart, die van 20 gr. op 29 Maart gepasseerd. Op 20 April hadden wij in dat voorjaar al 15 dagen met een maxi mum boven 15 gr. achter den rug. En de voorjaarsboden: Begin April 1920 bloeiden de peren, op den llden de mei kersen reeds, op 16 April de seringen en op 20 April begon de ontluiking van de eikeboomen. Nu in 1932 hebben wij dat alles nog te goed. Wat kans geeft evenals in 1917 op een stormachtige ontplooiing van de voorjaarspracht als de tijd er eindelijk rijp voor is. De stichtingsacten der Javasche Bank gestolen. De woning van den koopman Röber in Berlijn heeft tweemaal bezoek van inbre kers gehad. Onder de talrijke voorwerpen welke den dieven in banden zijn gevallen, zijn in een gouden doos de stichtingsacten van de Javasche Bank uit 1820, waarvan wijlen de heer Wiggers van Kerchem een der oprichters en president was en de heer Röber is een verre verwant van de zen. Daardoor bezat hij c-ok een rijke ver zameling kostbare gouden voorwerpen als halskettingen, .J-Javaansch goudsmids- werk, enz., die ook door de dieven is meegenomen, benevens een collectie uur werken. Men vermoedt dat de inbraak is ge pleegd in opdracht van een rariteitenver- zamelaaï. Een schat in den grond. De landbouwerszoon H. Wayers vond onder Scharmer (Gron.) aan het Slochterdiep bij het poten van aardappelen eerst een bankbiljet van f25 en toen nog een. Ver moed wordt, dat deze gezeten hebben in een lading Groninger compost, welke ver leden jaar over het land is gestrooid. Dagelijksch Bestuur der Zeeuwsche Land bouwmaatschappij. Onder leiding van den voorzitter, mr. F. Dieleman, hield het Dagelijksch Be stuur der Zeeuwsche Landbouw Maat schappij zijn gewone maandelijksche ver gadering te Middelburg. Instemming werd betuigd met het rap port van onderzoek naar de mogelijkheid van regeeringsmaatregelen ten behoeve van de schapenhouderij, uitgebracht door den Secretaris der Nederlandsche Fede ratie tot verbetering van den wolhandel. Kennis werd genomen van de bespre kingen, die door een commissie van land- bouwers-uientelers uit Holland en Zee land zijn gehouden met de vergadering van Dag. Besturen der drie Gentrale land bouworganisaties op 12 April j.l. inzake de bezwaren van den landbouw tegen de huidige regeling der uitvoercontrole van uien door het U. G. B. Besloten werd de commissie krachtig te steunen in hare pogingen tot het verkrij gen van een eigen uitvoercontrole voor de landbouwuien en bij het K. N. L. G. nog maals aan te dringen de voorbereiding van een eigen uitvoercontrole ter hand te nemen. Besloten werd nogmaals aan te drin gen op spoedige bekendmaking van de maatregelen, die de Regeering zal uit vaardigen tot steun aan de veehouders. Besloten werd het K. N. L. G. te verzoe ken de pogingen tot het behouden van een loonende karwijteelt krachtig te steunen. Kennis werd genomen van het rapport betreffende de beste wijze van steunver- leening aan de pluimveehouderij dat door het bestuur der Nederl. Pluimveefedera tie ter kennis van den Minister van Bin- nenlaudsche Zaken en landbouw werd ge bracht. De catastrophale prijsdaling der eieren maakt een spoedige steunverlee- ning aan de pluimveehouders alleszins wenschelijk. Van den kring Tholen en St. Philips- land was een schrijven ingekomen Gedep. Staten te verzoeken de besluiten van verschillende gemeenten in Tholen en St. Philipsland, waar het verboden wordt kunstmeststoffen automatisch te lossen, niet goed te keuren. Uit verkregen inlich tingen bleek, dat aan deze aangelegen heid reeds de gewenschte aandacht is ge schonken. Aan mej. P. M. Leenhouts werd op haar verzoek eervol ontslag verleend we gens huwelijk, als leerares aan de land- bouwhuishoudschool te Zierikzee. Tenein de de lessen aan de school niet te onder breken, worden deze tijdelijk waargeno men door mej. J. Kome te Goes, tot een nieuwe leerares zal zijn benoemd. Ter vervulling der vacature is een oproeping geplaatst. Naar aanleiding van het verzoek van het Bureau van het K. N. L. G. te willen nagaan of de moeilijkheden bij het Land- bouwhuishoudonderwijs en wel in het bij zonder t.a.v. de wettelijke bepalingen en de administratieve regelen ook in onze provincie worden ondervonden, kon de vergadering zich in hoofdzaak vereenigen met 't rapport dat aangaande deze kwes tie is uitgebracht door de Comm. inzake moeilijkheden bij het Landbouwhuishoud- onderwijs. Medegedeeld werd, dat de Commissie voor het voorbereiden van den Ontwikke lingsdag heeft besloten, dit jaar de Ont wikkelingsdag te houden op 7 Mei a.s. te Middelburg. Een 4-tal sprekers zijn verzocht verschillende onderwerpen in te leiden. Kennis werd genomen van een verzoek door den R. K. Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond en het Kon. Ned. Land- bouwcomité, gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te willen overwegen of er geen aanleiding bestaat om de gedragslijn, welke ten aan zien van de betaling der sociale lasten is gevolgd bij het Zeevisscherijbedrijf (bij de regeling der premiebetaling zooals die bij de Zeeongevallenwet is geregeld, wordt door het Rijk een gedeelte van de lasten voor zijn rekening genomen) ook zij het dan tijdelijk ten aanzien van het onbe schutte landbouwbedrijf toe te passen. De Hoofdbestuurs- en Algemeene Ver gadering zullen resp. 21 en 22 Juni 1932 te Tholen worden gehouden. Als spreker zal worden uitgenoodigd de heer H. D. Louwes, voorzitter van de Groninger Maatschappij van Landbouw. Ingekomen was een verzoek van den heer C. Zwagerman, Rijksveeteeltconsu- lent te Middelburg, een lid der Z. L. M. aan te wijzen, die de besprekingen kan meemaken betreffende de regeling van den invoer van Deensche varkens. Besloten werd de heer H. G. v. d. Zande te Nieu- werkerk af te vaardigen. Nadat door den secretaris nog eenige mededeelingen werden verstrekt over de ontworpen plannen om tot een cre- dietverleening voor het landbouwbedrijf te komen en de stand van zaken met be trekking tot de uitvoercontrole op poot- goed en nog enkele huishoudelijke zaken waren behandeld, werd de vergadering door den voorzitter gesloten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2