Beriijnsche Brieven Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Can wilde staking In hat vssnhedrljf. Gistermorgen is een wilde staking uit gebroken in de Overijsselsche venen, welke eenige duizenden arbeiders omvat. Hoewel de hoofdbesturen van de drie samenwerkende landarbcidersorgamsaties hadden besloten 't voorstel van den rijks- bemiddelaar, den heer J. B. Westerdijk, te aanvaarden zijn de arbeiders toch in staking gegaan. Het voorstel van den rijks- bemiddelaar kwam hierop neer, dat een voorioopigo loonsverlaging van tien pro cent zou worden aanvaard. De hoofdbesturen van de betreffende or ganisaties hebben gistermiddag met de stakers te Vroomshoop geconfereerd, doch het is niet gelukt de arbeiders te bewegen weer aan den arbeid te gaan. Ook vandaag zal het werk stil liggen. Vandaag zullen de hoofdbesturen van de organisaties nader hun houding be palen. Het elecfrisch rijwiel. Al eenige maanden zijn er geruchten in omloop, dat men in het Philips Laborato rium doende is met het ontwerpen van sen electrisch voortbewogen rijwiel. Naar wij thans vernemen, hebben proefnemin gen met dit nieuwe rijwiel in de praktijk zeer goede resultaten opgeleverd; zoodat op deze nieuwe vinding reeds eenigen tijd geleden octrooien zijn aangevraagd. In middels heeft Philips aan een vijftal Ne- derlandsche rijwielfabrieken 't recht ver leend om, gebruik makende van hare vin dingen op dit gebied, electrische rijwielen te construeeren. Deze fabrieken zijn: N.V. Burger E.N.R. te Deventer; Gazelle-Rij- wielfabriök te Dieren; Jiincker-Hijwiel- fabrieken te Rotterdam; N.V. Sjmplex, Machine- Rijwielfabriek te Amsterdam; N.V. Handel Mij. R. S. Stokvis Zn. te Rotterdam. Men is in deze fabrieken thans bezig de laatste hand aan de electrische rijwie len te ieggen, zoodat deze spoedig op de markt zullen verschijnen. Bezwaren iegen Margarine-rnenggebod. Naar gemeld wordt, heeft de vergade ring yan opperrabijnen een adr: tot de ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Arbeid, Handel en Nij verheid gericht in verband met het voor- gewo.ms*} aienggebod voor margarine. Het college van opperrabijnen wijst er in dit adres de regeering op, dat alleen margarine, uitsluitend uit plantaardige vetten vervaardigd, voor de Israëlieten ge oorloofd is bij- vleeschspijzen, zoodat geen enkele menging met melkvetten mag ge schieden. Het college verzoekt de regeering dan ook dringend bij invoering van een meng- gebod nadrukkelijk een uitzondering te maken voor de onder rabbinaal toezicht te vervaardigen margarine. CmSIS-UISTEL VAN BETALING GEWENSCHT? Vérstrekkende gevolgen te vreezen. De Kamer van K. en F. te Amsterdam heeft besloten den Minister van Arbeid H. en N. ten aanzien van de wenschelijk- heid van wettelijke maatregelen ten aan zien van uitstel van betaling (voorstel v. d. Bergh) te berichten, dat h.i. derge lijke maatregelen als noodmaatregel slechts kunnen worden aanvaard, indien de omstandigheden daartoe ondubbelzin nig dwingen. Tegenover de verlichting, welke zij voor bedrijven, die in betalingsmoeilijkheden verkeeren, brengen, staat een verzwaring van de moeilijkheden voor den crediteur, die zich voor gedwongen uitstel van het binnenkomen zijner vorderingen ziet ge plaatst Daar voorts de debiteur uiteraard slechts onder bepaalde omstandigheden van de wettelijke faciliteiten zal kunnen gebruik maken, zal de rechtszekerheid in belangrijke mate worden verminderd, te meer, daar te vreezen staat, dat ook in gevallen, waarin toepassing der wet niet gerechtvaardigd is, toch althans een poging daartoe van de zijde van den debiteur zal worden gedaan. De moeilijkheden, welke voor de bij het bedrijfsleven betrokkenen uit denon- gunstigen economischen toestand wei- haast vanzelfsprekend voortvloeien bij de afwikkeling van handels- en finan- ciëele transacties, rechtvaardigen niet een algemeen werkenden wettelijken maat regel. Zoo zou b.v. de voldoening van rente en aflossing op hypotheken, welke in zoo vele gevallen reeds vóór geruimen tijd en op een tijdstip, dat de huidige ongunstige omstandigheden niet konden worden voorzien, zijn aangegaan, tot dus ver niet op ernstige bezwaren stuiten. Zelfs leidt de crisistoestand in tal van gevallen tot een grootere liquiditeit, b.v. door verminderden omzet of voorraden en lageren prijs der artikelen. Al moge dit feit niets afdoen aan de moeilijkheden der betrokken zaken uit een oogpunt van rentabiliteit, zoo wordt het nakomen van verplichtingen voor het oogenblik door deze ruimte aan kasmiddelen veeleer ver gemakkelijkt. Bij een maatregel als de door den Mi nister bedoelde zou geen onderscheid kunnen worden gemaakt tusschen bin nenlandsche en buitenlandsche aanspra ken. De daardoor voor de buitenlandsche crediteuren geschapen toestand van on zekerheid en de psychologische uitwer king van dezen crisismaatregel op het buitenland in het algemeen, «ouden het vertrouwen in de waardevastheid van onze munteenheid op een zware proef kunnen stellen. Samen vei ten <Jo meent de Kamer het treffen of bevo bieren van algemeen wer kende maatregelen als uitgewerkt in het initiatief ocrstel-V an den Bergh c.s. te moeten ontraden. OE VACCINEDWANG MAG NIET MEER HERSTELD. De encephalitis-commissie, die werd in gesteld om een onderzoek te doen naar het verband van inenting en encephalitis en om. kon het, een weg te vinden, waar in dit verband, zoo het werd geconsta teerd, te verbreken, is thans met haar rapport gereed gekomen. Het is een lijvig boekdeel geworden en bewijst den ernst, waarmede deze com missie heeft gewerkt. Des te grooter, zegt de „Standaard", is de beteekenis van de slotsom, waartoe zij moest komen. Zij heeft het verband niet kunnen loo chenen. Zij constateert: er moet causaal verband bestaan. Dit verband heeft reeds vele slachtof fers gevraagd. Tot den eersten Januari 1930 werden in ons land in het geheel 253 gevallen van encephalitis na inenting te gen de pokken aangegeven, waarvan de dood in 78 gevallen volgde. Percentsge wijs moge dit getal niet groot zijn, op zich zelf blijft het zeer ernstig. De commissie is er niet in geslaagd het probleem, dat haar gesteld was, tot oplos sing te brengen. Het gevaar blijft dus be staan. En daarom is slechts één conclusie mo gelijk. Een deel der commissie blijft van mee- ninr;, dat gedwongen inenting noodig blijft, een ander deel meent, dat de over heid het recht mist om, nu de gevaar loosheid der inenting niet kon worden aangewezen of gewaarborgd, op eeniger- lei wijze vaccinatie verplicht te stellen. Wij meenen, dat alleen deze laatste conclusie de juiste is. De inenting berustte op twee pijlers: hare noodzakelijkheid, en hare ongevaar lijkheid. Deze tweede pijler is gevallen. Terwijl ook, gezien de vrucht eener goede hygiëne, de noodzaak kan worden betwist. Dit zegt natuurlijk niet, da', wie door inenting het gevaar, door de pokziekte te worden aangetast, voor zich zelf of zijn kinderen wil verminderen, daarin gehin derd mag worden. Maar het z-vt wel, dat de overheid het recht mist, om deze inenting met haar dwang voor te schrijven. Zij zal andere wegen moeten kiezen tot bestrijding van deze ziekte. Deze wegen zijn er gelukkig. Maar de vaccinedwang mag niet wor den hersteld. HET DERDE RIJK. La théorie vous la savez bien, mais Ia pratique... Met belangstelling en instemming las ik in ons blad van Zaterdag 16 dd. op de voorpagina een beschouwing over de nationaal-socialistische beweging in Duitschland. Gewezen werd op den ge weldigen groei dezer partij, op de voor aanstaande plaats, welke haar tegen w;l en dank moet worden toegekend in het politieke leven. Zelfs de sociaal-democra ten, die sedert de omwenteling van No vember 1918 over gansch Duitschland toonaangevend waren, kunnen zich in omvang met het hakenkruis nauwelijks meer meten. De vraag werd aan onze lezers gesteld: wat moeten wij, Christenen, hiertoe zeg gen? Hoe moet ons oordeel over Hitier en zijn enorme beweging uitvallen? Wat kan voor de naaste toekomst hiervan verwacht worden? Het antwoord op al deze vragen van den dag werd duidelijk gegeven: de na druk werd gelegd op het betreurenswaar dig feit, dat de souvereiniteit van God in het politieke leven onzer oostelijke buren als een bijkomstigheid, althans als een particuliere aangelegenheid wordt beschouwd. Men laat de kerk in het mid den, staat vrijwel onverschillig tegenover het geloofsleven der partijgenooten en is tevreden, wanneer aan de voornaamste vorderingen van het partijboek wordt voldaan. Van Duitschen bloede moet men zijn, slechts ras-zuivere Germanen mogen het hakenkruis op hun breede borstspel den en als logisch gevolg van deze on voorwaardelijke conditie moet men anti semitisch denken en handelen! Aan het feit, dat de Heiland der Wereld uit het volk der Joden is voortgekomen, gaat men stilzwijgend voorbij. Iedere recht geaarde nationaal-socialist beschouwt zijn joodschen medeburger als een gevaar voor Duitschland's wederopbouw. Onder het motto „Juden'raus!" marcheert hij langs den Kurfürstendamm, bombardeert de étalages van joodsche winkels met stee- nen, valt vreedzame burgers, die een op vallend dikken of grooten neus hebben, op onbeschofte wijze lastig en voelt zich hierbij een voortreffelijk bevorderaar der vaderlandsche belangen. Moet ik mijn Duitschen zegslieden on voorwaardelijk gelooven, dan staat het nu al ruim tien jaar aangekondigde derde rijk vlak voor de deur. Zelfs 't heuglijk feit, dat Hindenburg met ab solute en overgroote meerderheid van stemmen als rijkspresident werd herko zen, kan hier niets aan veranderen. De mannen met het bruine hemd zullen deze week Pruisen, het bolwerk der gehate sociaal-democraten, stormenderhand ver overen en van Pruisen begint de victo rie! In samenwerking met Brunswijk en Klagges gaat dan de vurig verbeide zege tocht beginnen: geëscorteerd door den voo:rnaligen kroonprins en diens fana- tieken broeder August Wühelm rijdt Adolf de Geweldige door het Branden burger Tor de rijkshoofdstad binnen en zijn eerEte regeeringsdaad zal den voor- maligen keizer den terugkeer naar Pots dam, de residentie der Hohenzollem mo- gelijk maken! Mochten Braun, Severing, Grzesinski, Weiss en hun roodkleurige kameraden niet bijtijds op de vlucht zijn geslagen, dan zullen zij allen voor de vierschaar gedaagd worden en bitter moeten boeten voor de totclusver door hen gevolgde po litiek. Rijkskanselier Dr Brüning zal beter doen, zich tegen dien tijd in een klooster terug te trekken, want ook hij zal de samenwerking tusschen het ka tholieke centrum en de socialisten als een ernstig vergrijp tegen de germaan- sche belangen moeten verantwoorden. Van den hoogbejaarden generaal-veld- maarschalk verwacht men, dat hij zich naar Hannover begeeft, om de laatste jaren van zijn welbesteed leven als ren tenier en gepassioneerd jager te slijten. Met de politiek moet hij zich maar liever niet meer bemoeien! Daar zullen Hitier en Goebbels beter voor zorgen! Men vergist zich deerlijk, wanneer men deze ietwat zonderling aandoende opeen stapeling van voorspelde mogelijkheden voor een ironische of sarcastische persi flage van de idealen der nationaal-socia- listen houdt. In vollen ernst hebben vol wassen mannen mij dezen gang van zaken als een staatsgeheim toegefluisterd. Commentaar mijnerzijds bleef uit, want ik heb in de twaalf jaar mijner Beriijn sche werkzaamheid ervaren, dat pole- miseeren met Duitschers over politieke aangelegenheden levensgevaarlijk is. Ge fundeerde relaties gaan er door verloren en de kans, dat men in een kloppartij verwikkeld wordt, is niet gering. Ik liet mijn brave vrienden dus al die jaren maar doorpraten en dacht er het mijne van. Dat doe ik ook ditmaal. De soep wordt zelden zoo heet gegeten als zij gekookt wordt. Met gelatenheid zullen wij het eindresultaat der landdagverkie- zingen afwachten. Binnen een week zul len wij ervaren, of de nationaal-socialis- ten omstreeks 150200 zetels in de Prinz Albrechtstrasse veroverd hebben, of het presidium door een nazi wordt uitge oefend, of het hoofdbureau van politie aan den Alexanderplatz een radicale wij ziging ondergaat, kortom of Berlijn zich nog de hoofdstad der Duitsche re publiek mag blijven noemen. In overleg met Groener en Brüning zijn inmiddels ingrijpende maatregelen getroffen om aan de terreur der vecht lustige helden met het hakenkruis een eind te maken. De particuliere kazernes der Hitlerknapen werden door de politie bezet, veel materiaal werd uit de Hede- mannstrasse overgebracht naar het pre sidium der politie en de toekomstige heerscher in het derde rijk nam in hoog dravende woorden voorloopig afscheid van zijn trouwe trawanten. In alle deelen van het Duitsche rijk werd een radicale groote schoonmaak doorgezet. Zelfs Brunswijk moest meedoen, want de staatsministers hadden eenparig de juist heid van Groener's eischen ingezien. Men kan begrijpen, dat Hitler en met hem alle tegenstanders van den tegen- woordigen staat en zijn bewind, diep verontwaardigd zijn over zulk een on verwachte doortastendheid. Dat had men van den hoogbejaarden generaal-veld- maarschalk allerminst verwacht. Hitier koelde zijn woede, door aan een Ameri- kaanschen journalist te vertellen, dat de rijksregeering in dezen geheel onder Fran- schen invloed zou hebben gehandeld! In de Wilhelmstrasse gaf men zich zoo waar nog de moeite, deze dwaze bewering te dementeeren. Daar het aanzien van het komende derde rijk door het verbod der heldhaftige stormafdeelingen sterk geleden heeft, trachtte men den rijkspresident tot soort gelijke maatregelen ten opzichte van de republikeinsche Rijksbanier te bewegen. In een uitvoerig schrijven verzocht Hin denburg den waarnemenden rijksminis ter voor binnenlandsche zaken, Groener, nauwkeurig na te gaan, of hiertoe rede nen. bestaan. Opzettelijk noemde Hinden burg geen bepaalde organisatie, want an ders had 'hij stellig ook den Staalhelm moeten aangeven, waarvan hij nog steeds eere-voorzitter is, ook al brachten bij de eerste verkiezing Seldte's gehoorzame kna pen hun stem op Duesterberg en bij de 'herkiezing velen hunner him stem op Hitier uit! Wij leven hier nu eenmaal in het land der onbegrensde politieke moge lijkheden. Daar het kiesrecht in Duitsch land na de omwenteling belangrijk werd vervroegd nog wel op initiatief van de sociaal-democraten, die het thans van ganscher harte betreuren! is het begrij pelijk, dat half opgeschoten knapen en meisjes druk meedoen aan het beheer van ■den Staat. Men groet elkaar met zwaaien de handen of gebalde vuisten, schreeuwt elkander toe „Heil Hitlerl", „Rood frontl" of „Front heil!" en vindt dat erg coura- geas. Toch mogen al deze vroeg-rijpe men- schen niet over één kam geschoren wor den. Het zijn de uitersten, die elkander ook op dit gebied raken. Voor den staat was de communistische organisatie, die een jaar geleden ontbonden werd en se dertdien verboden bleef een even groot gevaar als het particuliere leger van Adolf Hitler. Zoodoende kan het feit begroet worden dat al deze o.A. en S.S. troepen werden opgeheven. De republikeinsche Rijksbanier droeg van den aanvang af een defensief karakter en haar leden hielden zich principieel ver van de walgelijke moordpartijen, welke bij de communisten en de nazi's schering en inslag waren ge worden. Ook de Duitsch-nationale staalhelm be weert, geen partij te zijn en geen politie- ken geest te ademen. Wie echter onder bet voorzitterschap van Hmenburg's tijd genoot, generaal-veldmaarsehalk Von Mac- ksüaen, wel eens zulke «taalhelm-a vonden bijwoonde, die kreeg als neutraal toe schouwer wel degelijk den indruk, dat het hier om een beweging gaat, welke de re publiek liever vandaag als morgen door de monarchie vervangen ziet! Door de tactische fout van geheimraad Hugenberg, den leider der eenmaal zoo machtige Duitsch-nationale volkspartij, die bij de herkiezing het aan zijn partijleden overliet, op wien ze hun stem wilden uit brengen, gingen duizenden etaaihelmen naar Hitler over en kon deze zich thans op ruim 12 millioen aanhangers beroepen. Het geduld en het uithoudingsvermogen van het Duitsche volk wordt zwaar op de proef gesteld. Mocht 'het ook dezen proef doorstaan, mocht het er zorg voor dra gen, dat we vooralsnog de dictatuur van Adolf Hitler nog niet beleven, mocht het derde rijk een speculatie op de verre toe komst blijven dan is het te wenschen, dat alle staten, waarmede Duitschland op voet van oorlog heeft gestaan, de hoof den bijeensteken, om den rampzaligen vrede van Versailles te wijzigen, om Duitschland een weg te banen, welke ein delijk, bijna veertien jaar na den gruwe- lijken oorlog, den wederopbouw van Euro pa mogelijk zal maken! Berlijn 19 April 1932. Belasting betalen. De Ontvangers der Directe Belastingen zullen na 1 Mei 1932 geen zitting meer houden in andere gemeenten buiten hun plaats van vestiging tot het ontvan gen van belastinggelden. Elke andere betaalgelegenheid, op de achterzijde der biljetten aangegeven, blijft bestaan, terwijl na 1 Mei aan alle postkantoren, hulp postkantoren en poststations gelegenheid zal bestaan om zonderkosten belas ting te betalen. Inventarisatie. Verwijzende naar de advertentie, opgenomen in dit nummer, brengen wij onder de aandacht van onze lezers, dat slechts tot 27 April 1932 gelegenheid is zich alsnog op te ge ven als lid der gewestelijke tarwe-organi- satie en om opgave te doen van de be zaaide oppervlakte. Zij, die zich niet opgeven, zullen hun tarwe niet kunnen leveren. Waterschappen. Bij K. B. zijn benoemd: tot dijkgraaf van den Stroo- dorperpolder (Zuid-Beveland) dhr L. Th. Vogelaar te Krabbendijke; tot plaatsverv. dijkgraaf Th. A. Vogelaar te Krabbendijke. Vlissingen. De afdeeling van den Neder- landschen Kappersbond heeft een adres aan de Koningin gezonden, waarin ver nietiging van het raadsbesluit wordt ge vraagd dat in afwijking van het adres der afdeeling de vrijheid geeft om kap perszaken des Maandags geopend te 'hou den. Zooals bekend had de afdeeling, als mede de personeelsorganisatie sluiting der kapperszaken op Maandagmiddag ge vraagd, hetgeen echter in de j.l. gehouden raadszitting met 8 tegen 10 stemmen is verworpen. De heer J. de Meij heeft namens de minderheid van B. en W. de volgende motie inzake de regeling van het Zieken- huisvraagstuk aan den Gemeenteraad toe gezonden: De Raad der Gemeente Vlissingen, ge hoord de besprekingen, besluit een Com missie van deskundigen te benoemen, wel ke tot taak heeft, spoedig een regeling te ontwerpen ter oplossing van het zieken- huisvraagstuk. De heer de Meij stelt voor die commis sie, behalve uit de ook door de meerder heid genoemde personen, te doen bestaan uit de heeren A. P. Smitt, gemeentearts en J. de Meij, secretaris-penningmeester van de vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging te Vlissingen. Het aantal werkloozen verminderde in de laatste week van 886 tot 828. Bij de Kon. Mij. „De Schelde" zijn opnieuw 120 personen definitief ontslagen en 100 tijdelijk, waardoor de totalen stegen tot resp. 950 en 220. Krulningen. Voor de vacante betrekking van secretaris dezer gemeente hebben zich 32 sollicitanten aangemeld. Axel. In een alhier gehouden 'bijeen komst van de Wegencommissie uit Ged. Staten met de besturen van de polders Beoosten- en Bewestenblij, Moerspui- en Zuiddorpe-Zuiddeel zijn besprekingen ge voerd over verbetering van den weg Axel- Roode Sluis. De conferentie stond onder leiding van den Commissaris der Koningin. Terneuzen. Dinsdagavond hield de af deeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van het Algemeen Nederlandsch Verbond een algemeene vergadering onder voorzitter schap van Ir. H. G. C. Cohen Stuart. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken waarbij o.m. aan een afzonder lijke commissie, bestaande uit de heeren A. van den Bruele en A. Littooy werd op gedragen tijdens de winkelweek een A. N. V.-tentoonstelling te organiseeren hield Ir Cohen Stuart een zeer gedocumenteerde en van veel studie getuigende lezing over: „De scheidingsregeling met België 1830/31 1839 en haar mogelijke wijziging". Spr. gaf een zeer duidelijke uiteenzetting, ook ten opzichte van hetgeen Nederland biedt tegenover de ongemotiveerde eischen van België. Door de heeren Dr van Bockstaele, Ir Lindenbergh cl- Mr van Walsem wer- deD nog nadere vragen gesteld, die aan leiding gaven tot uitvoerige uiteenzetting. Dinsdagavond zal een Zuid-Afrikaan- Bcho avond gehouden worden, waarin en kele sprelerr het woord zullen voeren. De heer Roodhuizen, die het politieke gedeelte in „Het Vaderland" verzorgt, is niet alleen een bekwaam, maar ook een geestig scribent. Het is daardoor vaak een genot zijn artikelen te lezen. Soms echter gaat hij met zijn geestig- heidjes wel wat al te ver. Zoo b.v. in een der laatste nummers van bedoeld blad waarin hij het heeft over de resultaten van Dr Kuyper's politiek en waarin 'hij o.m. zegt: „Het anti-revolutio naire volksdeel is meer gelijkberechtigd geworden met het overige volk, maar dat was juist een liberale eisch." Wie een beetje met. de politieke historie bekend is weet, dat de liberalen er nooit voor teruggedeinst zijn de minderhe den te onderdrukken. Op een onbarmhar tige manier. En op elk gebied. En die weet ook, welk een storm er opstak in het libe rale kamp, toen Dr Kuyper poogde het gelijk recht voor alle staatsburgers in toe passing te brengen. Dr Kuyper voerde, wat dat betreft, vol gens den heer Roodhuizen, liberale poli tiek. Maar hij moet mij niet kwalijk nemen, dan hebben de liberalen een wonderlijke manier van optreden bij de uitvoering van hun eigen liberale inzichten. Of de heer Roodhuizen heeft een eigen aardige manier om geestigheden te dabi- teeren. OPMERKER. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dussen (N.B.), F. K. van Evert te Zoutelande. Te Workum, B. C. Verhagen te Wieringen. Te Ridderkerk, W. Wesseldijk te Den Ham. Geref. Kerken. Tweetal te Stadskanaal, G. F. Hayer te Schoonebeek en A. Wijngaarden te Be- dum. Beroepen te Geesteren-Gelselaar, S. R. Smilde, cand. te Hattum. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Aalten, J. Drenth te Broek op Langendijk. Ongeluk door woestrijden. Gistermorgen kwart voor twaalf reed te Soesterberg een auto, bestuurd door een chauffeur van het Krankzinnigengesticht te Ermelo-Veldwijk, waarin een krankzin nige was gezeten, met een krankzinnige sn.lheid van 90 a 100 K.M. over den Rijksstraatweg. Bij den Protestantschen Bond aan den Rijksweg stond een andere auto, waarachter een motorrijwiel van daan kwam. Dit werd aangereden en over een afstand van 28 Meter op den bumper van den auto meegesleept. De bestuurder van den motor bekwam zoodanig letsel, dat hij onmiddellijk moest worden overge bracht naar het ziekenhuis „Lichten berg" te Amersfoort, waar bleek, dat een zijner beenen was versplinterd en dat hij eenige rugwonden had bekomen. Het motorrijwiel is geheel vernield. Invoerbelemmeringen in Frankrijk. DEN HAAG. De Directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefo nisch bericht van den njkslandbouwcon- sulent te Parijs het Journal Official van heden de mededeling bevat, dat bij wijze van reciprociteitsmaatregel de in- en doorvoer uit Groot-Brittannië, Duitsch land en Nederland is verboden van aardappelen, versche groen ten, levende planten, bollen, knollen en wortelstokken. Zendingen, welke vóór 20 April zijn af gezonden, worden nog toegelaten. Pootaardappelen zijn uitge zonderd van dezen maatregel, met dien verstande, dat deze zonder een speciale invoervergunning worden toegelaten wan neer het betreft zendingen geselecteerde poters, vergezeld van een certificaat van selectie en gezondheid, afgegeven door de bevoegde autoriteiten in het land van oorsprong. Ongekeurde en ongeselecteerde poters worden alleen toegelaten op invoerver gunning, aan den Franschen importeur af te geven door het Fransche departement van Landbouw. DEN HAAG. Het Gerechtshof heeft he den Jhr v. B., thans gedetineerd, die door de Rechtbank te Rotterdam wegens ver duistering van 7 ton en valschheid in ge schrifte werd veroordeeld tot 2 jaar ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, tot eenzelfde straf veroordeeld. DEVENTER. Hedenmorgen is in de machinefabriek Nering Bögel eefi arbei der tusschen twee kranen bekneld geraakt. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij in het Ziekenhuis aan de gevolgen is over leden. HEERLEN. Bij de mijn Laura en Ver eeniging Eyghelshoven is aan 90 arbeiders ontslag aangezegd in verband met de 'hui dige moeilijkheden. Het betreft bier voor namelijk buitenlanders. A.s. Zaterdag zal op geen der Staatsmijnen worden gewerkt. De Mantsjoerijschfl kwestie. TOKIO. De Japansche regeering heeft besloten het Japansche parlement vóór 23 Mei a.s. in buitengewone zitting bijeen te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2