Een nieuwe lente Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Leestafel. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw BEGRIJPELIJK DAT HET ROER WORDT OMGEGOOID. Marktberichten. Burgerlijke Stand Ingezonden Mededeellng. Zooals de warme schutblaadjes het leven der knoppen aan boom en struik tegen kou en wind beschermen, vrijwaart „Zij"- Grême het ontwakende leven in Uw huid tegen de nukken van den grilligen voor- jaarstijd. In prijzen van 203045 en 75 cent. heid toe om het ambt te Katwijk te ver vullen. Ook de heer Huibregtse herinnert aan de goede samenwerking in de 8 jareh, waarin bij alle verschil van gevoelen in zaken het nooit tot persoonlijke onaan genaamheden is gekomen. Ook de opperwachtmeester dankte den voorzitter voor den steun, dien hij van hem als hoofd der politie steeds heeft mogen ondervinden. Daarna bracht de secretaris in gevoel volle woorden dank voor de buitenge woon hartelijke woorden tot hem gericht en bracht in herinnering de prettige en aangename wijze, waarop beiden steeds met elkaar samenwerkten. Hierna was het officiëele gedeelte afge- loopen en werd daarna een foto genomen van den Raad met de oud-raadsleden, ge meente-ambtenaren en politie. In de vergadering waren mede aanwezig de oud-raadsleden H. Cijsouw, Jak. Min- derhoud, H. de Kam en P. Peene, de opperwachtmeester, de gemeente-veld- wachter en gemeentebode. Poortvliet, De machinist van het stoomgemaal alhier is naar Alkmaar j vertrokken, zoodat thans deze functie wordt vervuld door den heer D. Gerling. In Sept. a.s. zal het nieuwe electrische gemaal voltooid zijn, terwijl dit gebouw dan als hulpgemaal dienst zal doen. Loop der bevolking over de maand April 1932. IngekomenJ. van Doorne, uit Hoor naar. M. Geuze en gezin uit Oude Molen. VertrokkenJacob v. d. Velde, en ge zin, naar Zoetermeer-Zegwaard; H. E. Dijken naar Nieuw-Loosdrecht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gouderak H. Japchen te Otterloo. Aangenomen naar Eemnes-Binnen P. Kuylman te Doornspijk. Bedankt voor Beverwijk H. Dekker te Weesp. Voor Woubrugge D. Bouman te Molkwerum. Geref. Kerken. Aangenomen naar 's-Gravenhage (Zuid) P. v. d. Spek te Soerabaja (met verlof). Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Assen A. Gruppen te Zwaagwesteinde. lerseke. In de heden gehouden verga dering van. de Classis Goes der Geref. Kerken werd na gehouden examen met algemeene stemmen toegelaten tot den Dienst des Woords en der Sacramenten de heer H. Torenbeek, theol. cand. beroepen predikant bij de Geref. Kerk te lerseke. De heer Torenbeek hoopt op 8 Mei a.s. zijn intrede te doen, na bevestiging door Ds J. D. van der Velden te Rotterdam. Te Middelburg zal op Vrijdag 22 April gehouden worden de jaarverga dering van het negende district (prov. Zeeland) van den Schoolraad. Na afdoening van de huishoudelijke zaken zal in de voormiddagvergadering de heer S. van Harn te Spui bij Terneu- zen een rede houden over „Het IXe re giment". In de namiddagvergadering houdt de heer Mr H. Bijleveld, oud-mi nister, een rede over„School en Vol kenbond." „De tot het uiterste gedre ven schoolsplitsing". De term is ontleend aan het Rapport inzake het wets ontwerp-Terpstra van de Onderwijs-com- missie uit het hoof dbestuur van de liberale staatspartij „De Vrijheidsbond". De commissie doelt daarbij op een ver schijnsel, dat zich bij het bijzonder onder wijs zou voordoen. Daar vindt men „de voortdurende oprichting van kleine scholen, vaak een- mansschooltje s", welke het onder wijs zoo duur maken. Wij weten, zegt de Nederl., dat deze beweringen in den kring, waaruit het Rap port voorkomt, opgeld doen. Zij plegen daar in allerlei toonaard regelmatig te worden herhaald. Daarmede worden zij evenwel nog niet waai! Waar is, dat er volgens de 'laatst be kende statistische gegevens, op 31 Dec. 1929 213 openbare en sleohts 21 b ij - zond ere eenmansschooltjes waren. Dit wijst nu juist niet op een „voort durende oprichting van kleine scholen, vaak eenmansschooltjes". De commissie moest dit weten. Maar waarom bedient zij zich dan van eene zoo misleidende terminologie? JaarvergaderingderVrije Universiteit. Zooals reeds gemeld, zal de jaarvergadering der vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeer den grondslag dit jaar te Leiden worden gehouden op 6 en 7 Juli. In de wetenschappelijke samenkomst (6 Juli) zullen refers eren de hoogleera ren van de Vrije Universiteit: Prof. Mr. V. H. Rutgers en Prof. Dr A. Goslinga. In de bidstond (in den avond van 6 Juli) zal voorgaan De H. Thomas te Lei den. De Jaarvergadering (7 Juli) zal staan onder leiding van Prof. Dr J. Waterink. Als sprekers zullen verder dien dag op treden: Ds J. de Waard te Rijnsburg, Prof. Dr D. H. Th. Vollenhoven te Am sterdam; Mr J. A. de Wilde te 's-Graven hage. Het sociale Jezus-beeld, door W. M. Ie Gointre. Uitgevers-Mij. „Holland", Amsterdam. De opmerking is eens gemaakt: de groo- te vraag is niet: wat dunkt u van den Christus, maar wel: wat denkt Christus van ons. En dat is toch op zekere hoogte juist. Het eene hangt echter met het an dere samen. En het is van groote betee- kenis te weten, hoe bepaalde groepen en richtingen over Jezus Christus oordeelen Op zichzelf is al veelzeggend het feit, dat zoo ongeveer alle groepen en partijen van eenige beteekenis zich met Jezus be- zig houden, dat ze gaarne Jezus annexee- ren. Wie dieper nadenken en zich bezig houden met de groote levensvragen, kun nen Jezus Christus niet zonder meer ne- geeren. Zij vinden altijd Jezus op hun weg. Ook al erkennen ze niet, dat Jezus Christus voor alle levens-sferen Zijn woord heeft te zeggen, toch moeten ze in stemmen met het woord van Ds le Coin- tre: „De schaduw van het beeld van onzen Heere Jezus Christus valt .wel waarlijk over alle levensterrein". Over alle levensterrein. Ook over het menschelijk gemeenschapsleven in maat schappij en staat. Dit volmondig toe te stemmen is ge makkelijk en eenvoudig. Maar de moei lijkheden ontstaan, als we ons concreet en practisch gaan afvragen: wat heeft Jezus nu gewild ten opzichte van dat leven der menschen onderling. Hier loopen uit den aard der zaak de meeningen uiteen. „De beschouwingen, juist op dit gebied gehouden", zegt Ds le Cointre, „hebben een geweldig breede litteratuur in het leven geroepen". „Wij willen in dit werk probeeren na te gaan, welk sociaal-Jezus beeld (een term, die, naar mij voorkomt, voldoende voor zichzelf spreekt) men zich in den modernen tijd heeft opgebouwd, alle mogelijke pogingen dus gedaan om het beeld van Jezus sociaal te waardeeren, waarbij vrij ons ook willen afvragen of Jezus Christus ons iets te zeggen beeft voor het sociale leven, ook en met name in onze dagen, en zoo ja, wat dan. Met andere woorden: wij willen trachten vast te stellen, welke trekken het beeld van den Christus der Schriften in dit opzicht draagt". In dit eerste deel is de schrijver daar aan nog niet toegekomen. Hij handelt hier eerst over: „Het socialistische Jezus beeld" en dan over: „Het Jezus-beeld en zijn plaats in het nationale en internatio nale leven". Aan het schrijven van dit boek moet zeer veel studie zijn voorafgegaan. Zóó veel studie, dat men soms den indruk krijgt, dat de schrijver d3 stof niet meer geheel overziet, waardoor de lezing niet vergemakkelijkt wordt. Trouwens; in zijn inleiding zegt Ds le Gointre reeds zelf: „De beschouwingen, juist op dit gebied gehouden, hebben een geweldig breede litteratuur in het leven geroepen, waaruit wij volstaan maar een greep te doen. Niemand verwijte ons on volledigheid; wij zijn ons daarvan, juist door onze studie in deze richting, ten zeerste bewust". Dit neemt niet weg. dat we de verschil- ning van dit boek met blijdschap begroe ten. Het leert met ontstellende duidelijk heid hoe menigmaal een verwrongen, zeer eenzijdig en onvolledig Jezus-beeld ge- teekend wordt. Bebel heeft eens gezegd, dat Genesis 1 17 niet zou moeten lui den: „God schiep den mensch naar Zijn beeld", maar: „De mensch schiep zich een God naar zijn beeld". Zoo is er ook in vele kringen een pogen om zich een beeld van Jezus te vormen naar éigen model. Maar tegelijkertijd leert dit boek, dat uitstekend oriënteerend werk verricht, óók, dat de mensch zich nu eenmaal niet los kan maken van Jezus Christus, dat hij ook op sociaal terrein zich altijd weer geplaatst ziet tegenover den Christus. Met belangstelling zien we het tweede deel van dit werk tegemoet. Leidraad bij de behandeling der Antirevolutionaire beginselen ten behoeve van Meisjesvereeni- gingen op Geref, Grondslag, door H. S. S. Kuyper. Op de Geref. Meisjesvereenigingen wordt overeenkomstig het bepaalde in de statu ten van den Bond van M. V. op G. G. ook gehandeld over de Antirevolutionaire beginselen. Daar is alles voor te zeggen. Sinds in 1917 het vrouwenkiesrecht is ingevoerd, zijn ook de vrouwen mede verantwoorde lijk voor den gang van zaken op staatkun dig gebied. Daaruit volgt, dat de vrouwen ook moeten weten waarom het gaat in den staatkundigen strijd, wat wij gewonnen hebben, wat verloren werd, wat we her overen moeten. Aan een leidraad als deze bestond dan ook wel behoefte. En wie zou zich met de samenstelling daarvan beter kunnen be lasten dan de eere-presidente van den Bond, Mej. H. S. S. Kuyper? Wij hebben tegen dezen leidraad, waar van veel goeds te zeggen valt, één be zwaar: dat hij al te breed is opgezet. Aan de behandeling van de staatkun dige vragen op de M. V. kan slechts be trekkelijk weinig tijd worden besteed, zoo dat er naar ons besef allereerst behoefte bestaat aan een korte leidraad, waarin alleen de hoofdpunten van het Program worden behandeld. Mej. Kuyper heeft baar taak echter breeder opgevat en geeft in dit eerste deel na eerst te hebben duidelijk gemaakt wat bet beteekent: „Antirevolutionaire Staat kunde", alléén nog maar een overzicht van de ontwikkeling der A. R. partij, waarop dan later zal volgen een behandeling van de voornaamste artikelen van „Ons Pro gram". Voor dezen leidraad op zichzelf hebben we niets dan lof. En we spreken de hoop uit, dat ze veel zal worden gebruikt. Wij vreezen echter, dat bet betere een breed opgezette behandeling in de practijk een vijand van het goede zal blij ken te zijn. Een vrees die wij intusscben gaarne zien beschaamd. De Vriend des Huizes, maand schrift voor het Christelijk gezin. Uitgave Neerbosch' Boekhandel en Uitgeverij te Neerboscb. De redactie van dit tijdschrift, dat reeds den 50sten jaargang bereikte, spant zich voortdurend in om dezen vriend des bui zes in de Christelijke gezinnen tot een echten huisvriend te maken. En met suc ces. Deze huisvriend, die er altijd keurig verzorgd uitziet, zorgt dat alle leden van bet gezin bun deel krijgen. Hij geeft ver halen, gedichten, leerzame artikelen, illu straties enz. Ditmaal is er ook weer een mooie houtsnede van Joh. Melse te Goes: „een schoorsteenstel". Sterk sprekend; een paar zwarte vogels op den donkeren schoorsteen. Voor de jeugd is een heel apart hoekje gereserveerd. De lezers heb ben toch al reeds met dezen „Vriend des Huizes" kennis gemaakt? Antirevolutionairs Staatkunde. Het driemaandelijksch tijdschrift van dezen naam (eerste kwartaal 1932) bevat de volgende bijdragen: Dr Mr J. J. Te- ding van Berkhout 1814-1880, door B. de Gaay Fortman; Francois Hotman, door Dr J. A. H. S. Bruins (Slot); De Marnix- vereeniging en hare werken, door Dr J. C. Rullmann. Een mooie aflevering, die opnieuw het bestaansrecht van dit tijdschrift bewijst. Stemmen des Tijds. Maandblad voor "Christendom en Cultuur. Het April nummer van dit maandschrift biedt een zeer rijken inhoud. Interessant is al dade lijk een bijdrage van Prof. Dr J. de Zwaan over „De in Egypte gevonden pa pyri van den Bijbel". Ook de „Kroniek der Poëzië, door Dr W. A. P. Smit en „De dichter van bet Wilhelmus" door Dr Ge rard Brom trekken de aandacht. Een mooie bijdrage is voorts „Kracht bij Zwakheid" door Everard E. Gewin. Men stelle zich zoo heet het aan het slot eens de wereld voor, zoodanig gesaneerd en gespartaniseerd, dat het zwakke, af wijkende er geen plaats vond. Zou dan met de opheffing van zwakte ook niet veel kracht verloren gaan? Hetgeen juist door zwakken is tot stand ge bracht, is zoo bovenmate veel, dat de his torie anders zou zijn, de wereld een ver lies zou lijden zonder hen." „Wie ge neigd is om zwaktevermindering énkel als winst te beschouwen, moge bedenken, dat in deze gebroken wereld, grootheid en schoonheid vaak met zwakte en onevenre digheid samenhangen. Ook in dien zin is het woord van den denker waar, dat hooge bergen de broeders zijn van diepe afgronden." Verder noemen wij nog uit deze afleve ring gedichten van Abraham van Dijk, Muus Jacobse en Willem de Merode en Buitenlandsche Kroniek door H. L. Baarbé. Zijn schoonvader gesto- k e n. Gistermorgen heeft te Rotterdam de 34-jarige schipper A. P. in zijn wo ning aan de Willemstraat ruzie gekregen met zijn schoonvader, den 45-jarigen B., die ook in het pand woont. De ruzie ging over familie-aangelegenheden. P. werd zóó boos, dat hij een broodmes nam en daarmede zijn schoonvader in den rug stak. Met een auto van den G.G.D. werd de getroffene naar het ziekenhuis overge bracht. Opneming in het, ziekenhuis was niet noodig, zoodat hij daarna weer naar huis is teruggebracht. De dader is door de politie gegrepen en in arrest gesteld. Het mes is in beslag genomen. Bandietenmanieren. Mr Wilberding, een bekend zakenman uit Cleveland (Ohio), die een paar weken ge leden een dreigbrief had ontvangen, heeft in zijn brievenbus een enveloppe gevonden met een afgeseden vinger. Een tweede brief was er aan toegevoegd. Deze luidde als volgt: „Tegen onze waarschuwingen in, hebt gij de politie verwittigd. Wij eischen dan ook, niet meer 1000 dollar, zooals in ons eerste schrijven, maar 2000 dollar. Zoo niet, dan staat het ergste u te wach ten. Hieruit vindt gij het bewijs, dat het ons ernst is." Mr. Wilberding heeft alles aan de po litie overhandigd. Geneesheeren zullen on derzoeken, of de vinger afkomstig is van een levend mensch of van een lijk. Fraude bij den pensioen raad. Voor de Haagscbe rechtbank dien de opnieuw de op 5 Januari j.l. uitgestel de zaak tegen de drie ambtenaren van den pensioenraad J. J. Z., H. F. E. F. R. en J. L. P., verdacht van valschheid in ge schrifte ten nadeele van dien raad. Tien nieuwe getuigen werden gehoord. Het 0. M. vorderde, hoewel z. i. de con trole veel te wenschen had overgelaten, met het oog op den ernst van het feit, waarbij de Staat voor f 35000 is bena deeld, tegen verdachte Z. drie jaren ge vangenisstraf, tegen verdachte R., die zich bijna f 15000 heeft toegeëigend, eveneens drie jaren gevangenisstraf. Tegen den arbeidscontracter P. vorder de het O. M. 2 Yi jaar gevangenisstraf Echtscheiding gevorderd tegen krankzinnige. De recht bank te Arnhem heeft een beslissing ge geven op een vordering tot echtscheiding ingesteld door een man tegen zijn vrouw, die in een krankzinnigengesticht wordt verpleegd. Eischer had behalve zijn echt- genoote ook haar bewindvoerder gedag vaard. De rechtbank heeft beslist, dat de vor dering tegen iemand, die in een krank zinnigengesticht wordt verpleegd niet-ont- vankelijk is, omdat de verpleegde niet zelf in rechten kan worden geroepen en even min kan verschijnen. Ten aanzien van het dagvaarden van den bewindvoerder overwoog de rechtbank dat de bewindvoerder uitsluitend bevoegd is tot het verrichten van daden van zui ver beheer over goederen van de krank zinnige en dat hij in geen geval een krank zinnige kan vertegenwoordigen in een ge ding tot echtscheiding, daar in zulk een geding zooveel kwesties naar voren ko men, die zoozeer afhankelijk zijn van per soonlijke opvattingen en gevoelens, dat zonder uitdrukkelijke wettelijke regeling de mogelijkheid van vertegenwoordiging daarbij niet is aan te nemen. De rechtbank verklaarde de gebeele vordering op die gronden niet-ontvanke- lijk. Engeland en zijn suikerbieten. Zooals men weet, is Engeland zich in dertijd „met kunst en vliegwerk" op het verbouwen van suikerbieten gaan toeleg gen, waarbij 'Nederlandsche land- en fa brieksarbeiders te hulp werden geroepen enniet te vergeten zeer zware sub sidies uit de Engelsche schatkist vastge legd in een glijdenden schaal. De opbrengsten per ha. zijn echter klein gebleven en ook de verbouw neemt sterk af ondanks de geweldige productiepremies. 1930 138.900 ha. 22.000 kg. 16.7 1931 93.300 ha. 17.750 kg. 17 3 °/o Dr J. Th. de Visser, t DEN HAAG. In den afgeloo-pen nacht is op 75-jarigen leeftijd in het Roode Kruis-ziekenhuis, waar hij eenige dagen geleden voor het ondergaan van een lichte operatie, werd opgenomen, overleden Dr J. Th de Visser, oud-Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, oud-Ka merlid, Minister van Staat en voorzitter van den Radioraad. Na de operatie was de toestand van den patiënt zeer goed. De dood trad tijdens den slaap in. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag half drie op de begraafplaats Grooswijk te Rotterdam. DEN HAAG. De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in de vacature van wijlen den heer A. C. M. van Vuuren, tot lid der Tweede Kamer benoemd verklaard den heer IJ. Keestra te Culemborg. AMSTERDAM. Hedenavond te acht uur zal de heer W. Vogt voor'den microfoon der A .V.R.O. een herdenkingswoord spre ken in verband met het overlijden van Dr J. Th. de Visser en vooral zijn arbeid als voorzitter van den Radioraad in herinne ring brengen. AMSTERDAM. In de nabijheid van Haaks vuurschip ligt het Nederlandsche stoomschip Heemskerk dat door verlies van een schroef niet kan manoevreeren. Sleepbooten zijn ter assistentie onderweg. Voor het schip bestaat geen onmiddellijk gevaar. Koninklijk bezoek aan Aalsmeer. AALSMEER. Hedenmorgen brachten H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Ju liana met klein gevolg onverwacht een bezoek aan Aalsmeer. Te half elf arri veerden de hooge gasten per auto en na men bet bedrijfsleven in de veiling Bloem- lust in oogenschouw. Zij hadden een on derhoud met verschillende kweekers. Daarna werd een bezoek gebracht aan de Centrale Aalsmeersche veiling. Te half twaalf had het vertrek plaats. ALPHEN a. d. RIJN. Hedenmorgen is de kapitale boerderij van den landbouwer A. P. onder Woubrugge geheel afgebrand. Het vee 'kon met moeite worden gered. De brand is ontstaan door bet spelen van 'kin deren met lucifers. AMSTERDAM. Vanmorgen te 10 uur is het vliegtuig de Specht naar Indië vertrokken. Aan boord was 317.75 K.G. post en 13 K.G. goederen. BERLIJN. Naar aanleiding van het ver bod der nationaal-socialistische organisa ties heeft Hitier een oproep tot zijn par- tijgenooten gepubliceerd en hen opgewekt stipt zijn instructies op te volgen en krachtig deel te nemen aan de verkie zingsactie in Pruisen. BUENOS AIRES. De werkzaamheid der vulkanen van Andes is zoo goed als op gehouden. De lucht begint helder te wor den. Het spoorwegverkeer is zooveel mo gelijk hervat, maar ondervindt nog groote vertraging. Onlangs werd medegedeeld, aldus het „Vaderl.", dat Rusland het roer heeft om gegooid en het georeer van de schoolkin deren over de revolutie e.d. gaat vervan gen door 't bijbrengen van parate kennis. Hoe erg het is met dat geredeneer van jonge kinderen over dingen waar groote menschen ternauwernood, met reden en met kennis over kunnen spreken, blijkt uit hetgeen de heer K. Beuzemaker, die als lid der G. H. P. in Rusland vertoeft, in de Bode vertelt van een bezoek aan een school in Moskou. Waarschijnlijk zal hij het wel erg mooi vinden, maar de Rus sische regeering vindt het toch niet meer mooi en o.i. terecht. De school, v elke hij bezocht, telt onge veer 800 kinderen, verdeeld in 7 klassen, dus gemiddeld 114 per klas dat is nog wat anders dan de 45 van Minister Terp stra. De kinderen in de eerste tot vierde klas hebben een eigen onderwijzer (es), die van de vijfde tot zevende vakonderwij zers. (De Bode, die zoo vóór kleine klas sen en tegen vakonderwijzers op de lagere school is, laat er niet eens een noot op overschieten.) In de derde klas, kinderen van 10 jaar, maakte de heer Beuzemaker een geschie denislesje mee en vertelt daarvan: Een klein meisje kwam voor de klas met een papiertje met een paar aanteekeningen. Ze begon te spreken, niet te praten, want het was merkwaardig, zij hield vrij, zoo voor het vuistje weg haar voordracht, zonder onderbrekingen, met klank in de stem, niet lijzig of dreunerig, ze hield werkelijk een rede. Zij sprak over de revo lutie van 1905, vertelde van den toestand onder het tsarisme, hoe de arbeiders en boeren leefden, hoe de positie der groot grondbezitters was en hoe de positie der stedelijke bourgeoisie. Zij sprak over den Potemkin-opstand, over wat in de groote steden gebeurd was en in groote trekken over wat Lenin over de revolutie van 1905 geschreven had. Zij sprak zeker wel twin tig a dertig minuten, de kinderen zaten allen opmerkzaam en rustig te luisteren, de onderwijzeres zat achter in de klas, naast een kind op de bank. Daarna gingen de vingers hoog en kwamen de vragen. Wat Lenin over de rol van de boeren had gezegd in 1905? Waarom de opstand ver loren moest gaan? Hoe de ervaringen van 1905 in 1917 gebruikt waren? Of de fa brikanten in 1905 nog voor de revolutie waren en tot hoever? Wie was Gapon? Wat heeft hij later gedaan? Stuk voor stuk werden de vragen ge steld en het kleine meisje beantwoordde ze ook stuk voor stuk. Toen ze klaar was, klapten de kinderen in de handen. De on derwijzeres zei me later, dat de les eeni- gen tijd was voorbereid, zij had verteld, de kinderen hadden gelezen, platen gezien en toen zelf hun voordracht voorbereid. De kleine had het lieel goed gedaan, ze was een van de besten. MIDDELBURG, 14 April 1932. Op de Graanmarkt was de aanvoer gering. Kroonerwten f 10-12.50, witte boonen 8-10.50, lange bruine boonen 6.50-8. Aangevoerd door boerinnen: boter 0.61, kipeieren 2.15, eendeieren 2.15, ganseieren 9, kalkoeneieren 6. Aangevoerd door handelaren: boter 0.57 M, kipeieren 2, eendeieren 2, ganseier ren 7, kalkoeneieren 5. Part. prijs: boter 0.70, kipeieren 3, poel eieren 2, eendeieren 3. Veilingsvereen. Walcheren: Aanvoer 59.000 stuks. Noteering: Kipeieren 52—54 K.G. f 1.89, 54—56 K.G. f 1.95, 56—58 K.G. f 2.05—f 2.11, 58—60 K.G. 12.16—f2.21, 60— 62 K.G. f 2.20—f2.34, 62—64 K.G. f2.42— f2.46, 64—66 K.G. f2.60, 66-68 K.G. f2.70, Bruine: 58—60 K.G. f2.25, 60—62 K.G. f2.35, 62—64 K.G. f2.51—12.56. Eendeieren f2.23—f2.25. Kalkoeneieren f5f6, Groote Ganseieren 19, Kleine ganseieren f7. MIDDELBURG, 13 April 1932. Kleine veiling: Aardappelen Zeeuwsche blauwe 61128, Poters idem 2631 ct., beiden per 10 K.G. Spruiten 13—25, Witlof 14—15, Molsla 33—38, Dunsel 2127, Baksla 26 30, Moskrul 1822, Spinazie 1223, Uien 812, Rapen 13, Roode kool 15 Peen 7, Winterpostelein 10—11, Knolselderie 8 9 ct., alles per kilo. Tuinkers 5 cent per doosje. Komkommers 1820 ct. per stuk. Tulpen 810 ct. per bos. Violen 10, Made lieven 12 ct., beiden per 10 stuks. Nar cissen 413 ct. per bos. Cactussen 14 16 ct., Aardbeien 4^—6 ct., beiden per stuk. Prei 1,57, Savoye kool 6—7, Roode kool 2—5,5, Selderie 4,55, Knolselderie 6, Radijs 4,57, Kropsla 1,5—8, Bloemkool 2,533, Rabarber 710 ct., alles per bos. KAPELLE. Kleine veiling van 13 April 1932. Wondergem-appels 918, Hall. Zoet 1925, Armgaard 22, Zure Belle fleur 4, Spinazie 2226, Stoofsalade 11, Uien 8, Aardappels 13, Witlof 1215, alles per 100 K.G. Kropsalade 30.10 per 100 krop. Radijs 2.402.80, Prei 0 9, beiden per 100 bos. Kipeieren 2.20 2.60, Eendeneieren 2.60, Kalkoeneieren 8, alles per 100 stuks. GOES. Huw.-aang. Jakobus Harinck, 25 j. jm. te Kloetinge en Alida Stoffelina Melse, 22 j. jd. Johannes Mattheus den Herder, 25 j. jm. en Neeltje Janna Schrij ver, 23 j. jd. Arie Balthus Herlaar, 27 j. jm. «a Petronelk Gunst, 80 j. j&

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3