Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Wetenschap en Kunst Zoeklichtjes. Telegrammen. Harriot de groote mannen waren en elkan der van vreugd in de armen vielen, om dat de wereldvrede zoo dicht nabij was. Terwijl een gejuich door heel do wereld opging. Men moet, zegt de N. Pr. Gr. Crt., zulke dingen rich even herinneren, als men de grootspraak hoort van allerlei radicale en socialistische politici, die maar niet kun nen ophouden met hun bluf. HET PERSONEEL IN HET BAKKERS BEDRIJF. Over dit onderwerp schrijft het orgaan van den Bond van Christelijke Bakkers- patroons: „Hoe staat ons bedrijf in vergelijking met andere bedrijven, inzake het perso neel? Reeds vroeger hebben we over onze roeping geschreven tegenover degenen die medehelpen in ons bedrijf, maar toen is niet gesproken over de vooruitzichten, of wil men de perspectieven in ons bedrijf voor den arbeider. Het wil ons voorkomen dat het niet on dienstig is hierover te handelen en te schrijven. Immers is het doel van onzen Bond (omschreven in art 3 van de Sta tuten): het behartigen van de sociale en economische belangen zijner leden en van hunne ondergeschikten. Dus wij hebben onze verantwoordelijkheid om schreven in dit doel. Nu mag dit toch zeker niet zijn, wat meer gebeurt, mooi omschreven, de juiste woorden daarvoor gezocht, en nu maar net doen of het daarmede goed is. Neen, want dat zou ons oordeel ver zwaren. Wij belijden immers, dat alles wat nagelaten wordt, wat plicht is, wat Christenplicht is, zonde voor God is, ook als we nog niet wisten dat het onze plicht was. Maar als we dit wel weten, als we dit schriftelijk neerlegger, en omschrijven ■hLs doel dat we gezamenlijk wil'en nastre ven, en dan toch maar doen alsof het ons niet aangaat, dat is natuurlijk nog grooter zonde. Dan gaan we moedwillig onzen plicht verwaarloozen. Wij hebben dus tot plicht ons bedrijf zoo in te richten, dat de arbeider die daarin arbeidt, voldoende in de behoeften van hem en zijn gezin kan voorzien. Dat moet, da f ga at vóór alles. Iemand., die de hulp voor zijn arbeid inroept van derden, heeft ook de verplich ting' om zijn bedrijf zoo te regelen. Doet hij dit niet, dan is hij schuldig, schuldig aan het Woord des Heeren: gij zult den dorschenden os niet muilbanden, d.w.z. hij zal vrijelijk mogen eten van hetgeen waarvoor gij hem gebruikt. Als dit voor het dier geldt, dan geldt dit niet minder voor uw medemensch, welke ook nog me nigmaal uw broeder is. Wij kunnen dan ook niet meegaan en we mogen daarin ook nooit meedoen met degenen, die, als er bezuinigd moet wor den, of wat nog veel erger is, als de tijd daartoe gunstig is, direct gaan tornen aan de loonen van de arbeiders. Laat dit in alles het laatste, maar nooit of te nimmer het eerste zijn. Is ons bedrijf zoo ingericht als zoovele andere bedrijven, wanneer men als aanko mend jongeling liefde voor ons vak ge voelt, zich daarbij aansluit? Is het dan wel zoo, dat zoo iemand er middelijker- vrijs op kan rekenen, dat hij door dien ar beid in zijn levensonderhoud kan voor zien, ook dan als hij tot man gerijpt is en een eigen gezin gaat vormen? Ook wan neer hem de middelen ontbreken om zelf patioon te worden? Het spijt ons, dat we het moeten schrij ven, maar het is niet anders, ons bedrijf staat daarin wel zeer achteraan. Het grootste deel van de patroons in ons Nederland, werkt alleen en uitslui tend met ongetrouwd en veelal nog intern personeel. Komen ze op een leeftijd dat ze aan trouwen gaan denken, dan rest hun de vraag: kan ik patroon worden of kan ik dat niet? Natuurlijk zal dit ook in an dere bedrijven gebeuren, anders zou het niet goed zijn, maar de vraag: kan of zal ik patroon worden, mag niet afhankelijk zijn van die andere vraag: kan ik in de levensbehoeften van mijn a.s. gezin voor zien. Dat is niet alleen voor den persoon, maar voor het geheele bedrijf verkeerd. Opheffing lijn VlissingenTer neuzen. Eenigen tijd geleden meldden wij, dat er bij het rijk ernstige plannen bestonden om de subsidie aan de lijn Vlissingen Neuzen v.v. van den Provincialen Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde in te trekken. „Het Volk" verneemt thans van wel in gelichte zijde, dat het in het voornemen ligt om dezen dienst perlMeia.s. of ficieel op te heffen. Boschkapelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Ossenisse worden niet samengevoegd. Door Ged. Staten van Zeeland is aan de besturen van bovengenoemde gemeen ten een afschrift gezonden van een bericht van den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, waarin deze te kennen geeft, geen vrijheid vinden om 'n wetsont werp in te dienen tot samenvoeging dier gemeenten, daar drie hunner zich daarte gen verzetten. De Minister geeft voorts aan Ged. Sta ten te kennen: Blijkens de toelichting wordt als motief voor de voorgestelde samenvoeging aan gevoerd, dat het in het algemeen wensche- lijk is, kleine gemeenten samen te voegen, in verband met de groote besparing op administratiekosten en de mogelijkheid om verschillende gemeentebelangen beter tot hun recht te doen komen, terwijl ook naar opvattingen en belangen harer ingezetenen de onderhavige gemeenten bij elkaar zou den behooren. Ik ontveinsde mij niet, dat deze motieven en gelet op de huidige tijdsomstandig heden in bet bijzonder het besparings argument niet van gewicht ontbloot zijn. Niettemin meen ik de door uw college voorgestelde vereeniging van de genoem de gemeenten thans niet te mogen bevor deren, en wel op grond van de navolgen de overwegingen. Ik stel mij verwezen zij naar de ant woorden, naar aanleiding van desbetref fende opmerkingen van eenige leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal (V. V. der Eerste en Tweede Kamer, jaar 1932) door mij gegeven. op het stand punt, dat het middel van samenvoeging of opheffing van gemeenten niet dan met groote omzichtigheid mag worden gehan teerd en met name niet mag worden be- heerscht door gedachten, louter aan effi ciency ontleend. Zou in voorkomend ge val het initiatief tot samenvoeging van de betreffende gemeenten zelf uitgaan of zouden deze tegen een van hoogerhand voorgestelde vereeniging geen bezwaar hebben, dan zou daartegen, indien overi gens de omstandigheden daarvoor pleit ten, samenvoeging louter uit efficiency overwegingen bij mij uiteraard geen be denking ontmoeten. Nu echter in het onderhavige geval de radon van drie van de vier betrokken ge meenten zich met klem tegen de voorge stelde vereeniging hebben verklaard, voor welke vereeniging naast de doelmatig heidsoverweging overigens geen dringen de motieven en doorslaande argumenten worden aangevoerd, meen ik daaraan mijn medewerking niet te kunnen verleenen. De drie tegenstemmende gemeenten verkee- ren bovendien in een merkelijk betere financieels positie dan de gemeente Bosch kapelle, welke ODdanks maximale opvoe ring der belastingen zich niet voor nood lijdendheid heeft kunnen behoeden. In dit licht bezien zou de vereeniging het karakter dragen van een saneeren van de gemeente Boschkapelle ten koste van de drie overige gemeenten. Wanneer t. t. meer klemmende ar gumenten voer de voorgestelde vereeni ging zullen worden aangevoerd, dan wel de stemming in de betrokken gemeenten zich ten gunste daarvan zal hebben ge keerd, verklaar ik mij gaarne bereid na- nadere daartoe strekkende voorstellen in overweging te nemen. De Crisiscommissie uit de Zeeuw- sche Landbouworganisaties gaf een bro chure uit getiteld: ,De economische betee- kenis van den landbouw voor Nederland in het algemeen en voor Zeeland in het bijzonder". De brochure houdt in een rap port, samengesteld door den heer Jac. Welleman te Krabbendijke, hiertoe door genoemde crisiscommissie aangezocht naar aanleiding van de vraag van Gedep. Staten van Zeeland, te willen toelichten de beteekenis van den landbouw voor Zee land in verhouding tot andere takken van bedrijf. Het op zoo vlotte wijze geschreven rap port, waarin de materie op een weldoor dachte en juiste wijze is behandeld, is vooral in deze tijden voor ieder van be lang, zoodat het niet alleen behoort in handen van iederen boer, doch vooral in handen van buiten den landbouw staan- den. Goes. Goedkoope znelk. Heden morgen werd door een veehouder uit 's-Gravenpolder alhier melk verkocht a 7 cent per Liter. Naar zijn meening ontvangt hij te weinig voor zijn melk van de fabriek en de slijters en kan hij ze aanmerkelijk voordeeliger tegen dezen prijs in het klein verkoop en. Naar wij vernemen, is de toe stand van den automobilist, die vorige week ernstig gewond werd bij de auto botsing te 's H. Arendskerke en die in het Gasthuis alhier werd opgenomen, redelijk wel. Oogenblikkelijk levensgevaar wordt thans niet meer aanwezig geacht. Schore. Woensdagnamiddag zijn de laagspanningsnetten in deze gemeente on der spanning gezet door den burgemees ter J. G. van Nieuwenhuijzen. Hierbij waren tegenwoordig de beide wethouders en de gemeente-secretaris, benevens een tweetal ambtenaren van de P.Z.E.M. Na mens de maatschappij hield dhr ir. G. de Regt vooraf een korte toespraak. Nadat de burgemeester deze had beantwoord, werd eerst de kom ten westen en daarna die ten oosten van het kanaal ingescha keld. Kruiningen. Door den Minister is als bijdrage in de werkverschaffing der ge meente vastgesteld 75 pet. en voor de werkverschaffing bij het delfwerk van het Waterschap STh pet. De beide werkver schaffingen zijn inmiddels beëindigd. Hansweert. De sleepboot „Louvain" is gisteren aangevaren door het sleepschip „Naphta 4", waarbij de mast en stuurhut totaal vernield werden. Daar het stuur- gerei intact gebleven was kon de boot de reis voortzetten. Wemeldinge. Loop der bevolking over Maart 1932. Vertrokken: J. J. Luijk, van Westelijke kanaal B 131, naar Stavenisse; R. J. Luijk, van Westelijke kanaal B 131 naar Stavenisse; G. B. Rutten van Woon ark „Argus" naar Rotterdam, Putschelaan 114; G. Warcnolts, van Bierweg A 91 naar Scehrpenzeel (Gld.); W. v. Stel van B1'er- weg A 99 i. rar Yerseke, Steenweg; C. Tilroo, van Dorpsstraat B 12, naar Rotter dam, Spoorsingel 75; M. Openen, vaD Hoogestraat A 46 n. Kruiningen, Grind weg; L. Meerman en gezin (Vrede Best) naar Rilïand-Bath. Ingekomen: L. de Vos, van Kloetinge naar (Vrede Best) A 118; C. J. Hout, van Poortvliet naar Westelijke kanaaldijk B 131; G. Schouwenaar, van Graauw, Lan- gendam naar Kerkweg A 39; G. Nieuwen- huijze en gezin, van Goes naar Bierweg A 102a; J. Jonker van Kloetinge, naar Bier weg 102a; P. J. Sonke, van 's-Gravenhage n. Dorpsstraat B 178; F. M. Westfaal Qua- dekker, van Vlaardingen naar Dorpsstraat B 184. Ned. Herv Kerk. Beroepen te Randwijk, W. Wesseldijk te Den Ham (O.). Geref. Kerken. Beroepen te Loosduinen, G. Laarman te Hilversum. Aangenomen naar Soerabaja (vac. A. Ringnalda), P. Veenhuizen te Oudega (W.) Bedankt voor Schiedam, P. D. Kuiper te Sassenheim. Emeritaat. Het provinciaal kerk bestuur van Drente heeft aan ds A. Bur ger, Ned. Herv. predikant te Zweeloo, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend uit zijn bediening, met toeken ning van het recht van emeritus, wegens zijn benoemiijg tot hoofd van het buiten huis De Vonk te Noordwijkerhout. Geloofsbelijdenis per telefoon. Als een bijzonderheid dient vermeld, dat in de Geref. Kerk te Zuid- horn Zondag j.l. door een zuster der ge meente, die ruim 20 jaren aan het ziek bed is gekluisterd en geregeld per tele foon de godsdienstoefeningen volgde, ook langs telefonischen weg belijdenis des ge- loofs is afgelegd. Twee ouderlingen waren bij de zieke thuis om haar jawoord te kunnen aanhooren. E v a n g. Lu t h. Synode. Tot lid van de Synode der Ev. Luth. Kerk voor den ring Arnhem is in de vacature van den heer H. W. Sepmeyer gekozen de heer F. C. Wijsveld te Vlissingen, se cundus-lid. In zijn plaats is gekozen tot secundus-lid de heer Joh. Krooshof te Deventer. De Doetinchemsche Inrich tingen. In een gecombineerde verga dering van de Vereeniging tot Bevordering van Inwendige Zending te Doetinchem en van de Vereeniging tot Voorloopige oplei ding van Predikanten, is in de vacature van Ds J. Groeneweg tot directeur der Chr. Phil. Inrichtingen te Doetinchem be noemd Ds H. Visser, adjunct-directeur der Inrichtingen. Tegelijkertijd is Ds Vis ser beroepen als predikant der Ned. Herv. Zendingsgemeente aldaar. Ds Visser heeft nog geen beslissing genomen. De beteekenis van het cij- f e r v ij f. Het H. B. der Alg. Ver. van Leeraren bij het Middelbaar onderwijs heeft aan de plaatselijke en landelijke ver- eenigingen de volgende vragen toegezon den, welke voor 15 April a.s. beantwoord moeten worden: 1. Meent gij, dat thans reeds een oordeel kan worden gevormd over de gevolgen van de nieuwe beteeke nis van het cijfer 5? 2. Zijt gij voor het oude of voor het nieuwe systeem? 3. Geeft gij de voorkeur aan eenig an der systeem, en zoo ja, aan welk? Communistische dieven bende ontmaskerd. Gedurende de laatste weken zijn te Arnhem "n aan tal min of meer belangrijke inbraken ge pleegd, die de Arnhemsche politie tot de uiterste waakzaamheid hebben geprik keld. Haar activiteit is beloond door de arrestatie van drie personen, waaronder een van Duitsche nationaliteit, die verblijf hielden in een perceel aan de Emma- straat, waarvan zij het sousterrein ge bruikten als opslagplaats van de buit, die hun nachtelijke plunderingen opleverden. De aanhouding geschiedde naar aan leiding van een inbraak in een perceel in de Monnikensteeg, op het einde van de vorige week gepleegd. Bij de huiszoe king, die de politie dezer dagen in het pand verrichtte, kwam aan het licht, dat tal van voorwerpen, vermist o.a. na de in braken in perceölen aan Huiglaan en Vel- perweg en in de kantoren der P.E.G.E.M., hier een tijdelijke bewaarplaats hadden gevonden. Het sousterrein had echter nog een an dere bestemming. Het bleek n.l. in ge bruik te zijn als centrum van communis tische propaganda, blijkens de aanwezig heid van groote massa's communistische brochures en andere propagandageschrif ten. Aan de muren prijkten Sovjetvlaggen en reclame-plakkaten voor de Tribune. De aangehoudenen zijn bekende leden van de afdeeling Arnhem der communis tische partij. De politie heeft de in het pand aangetroffen van diefstal afkom stige voorwerpen, benevens het commu nistische propaganda-materiaal in beslag genomen. De baby van een pond over leden. De Berlijnsche baby, die bij haar geboorte slechts 540 gram woog en slechts 32 c.M. lang was, is in het Ziekenhuis Charlottenhurg overleden, na een leef tijd van vier weken te hebben bereikt. Het is reeds een geneeskundige prestatie, dat men er in geslaagd is, het kind zoo lang in het leven te houden. Prof. Dr Langenstein, een bekend specialist, heeft zich Je grootste moeite gegeven het kind te behouden. Gedurende de eerste paar weken, dat het kind aan zijn zorgen was toevertrouwd, ontwikkelde het zich goed. Het is ten slotte vrij plotseling heen gegaan. Men vond het dood in het bedje. Inbraak in een juwe lierswinkel in Den Haag. Gisternacht omstreeks vier uur is, naar de Tel. meldt, een groote straatsteen door de spiegelruit van een juwelierswinkel in de Wagenstraat in Den Haag ge worpen, waarna een twintigtal ringen en een aantal horloges uit de étalage zijn weggenomen. De eigenaar, die op de derde étage aan de achterzijde slaapt, heeft niets bemerkt van hetgeen beneden gebeurd is. Burgers, die kort na den diefstal den winkel pas seerden en zagen dat de ruit stuk was, waarschuwden de politie. Deze wekte den eigenaar en stelde terstond een onderzoek in. Gezocht is naar vingerafdrukken, doch daar het een zeer groot gat was, behoef den de dieven geen stukken glas meer weg te nemen, zoodat zij blijkbaar niets hebben aangeraakt. Er zijn dan ook geen vingerafdrukken gevonden. De politie heeft de daders nog niet kun nen opsporen, al schijnt zij wel een be paald spoor te volgen. Voor zoover gebleken is hebben de die ven voor ongeveer f 250 weggenomen. Een karton met een belangrijk aantal kostbare gladde ringen, die vlak bij de opening in de spiegelruit lag, hebben de dieven onaangeroerd gelaten. De inbraak is, al is zij in het holst van den nacht gepleegd, wel zeer brutaal, omdat den ganschen nacht door de Wagenstraat vrij veel menschen plegen te loopen. 'Een kat welker leven f 19^4 millioen waard was. Een met goud geladen boot der Panama- Mail-lijn is aan de kust van een eiland voor Californië door een zwaren storm overvallen en wrak geslagen. De bemanning redde zich maar net op het eiland en vandaar op den vasten wal. De scheepskat was aan boord gebleven; de hond waarschijnlijk ook, maar daar wist men het niet zeker van, want de mo gelijkheid bestond dat hij te water was gesprongen en verdronken. Om vast te stellen of een der twee die ren nog aan boord is en in leven, heb ben een boot der kustwacht en een der Panama-Mail lijn opdracht gekregen het wrak op te zoeken. Niet uit vriendelijk heid jegens de kat en (of) den hond, maar enkel wegens een wetsbepaling, wel ke vastlegt dat een verzekeringsbedrag voor een gestrand of wrak geslagen schip slechts dan behoeft te worden uitbetaald als aan boord van dat schip geen enkel levend wezen meer is, onverschillig mensch of dier. Was de kat of de hond dus nog aan boord, en levend, dan be hoefde de verzekeringsmaatschappij geen cent schade uit te betalen. En in dit geval ging het over het bedrag van 19(4 mil lioen gulden. Medicus met de Noor derzon vertrokken. Onlangs is tegen 'n medicus, dr K., te A'dam, be kend door de communistische propagan da, welke hij vooral onder kleine boeren en tuinders heeft gevoerd, proces-verbaal opgemaakt wegens een zeden-delict. Thans heeft deze medicus plotseling 't land verlaten, terwijl het onderzoek in deze zaak nog in vollen gang was. De medicus w^s reeds gehoord door den rechter-commissaris. Ook het deskundig oordeel van twee medici is door de justitie gevraagd, doch een bevel tot inhechtenisneming was nog niet tegen hem uitgevaardigd. Het onder zoek werd nog voortgezet, Van zijn vrijheid heeft de medicus in- tusschen geprofiteerd om uit ons land uit te wijken. De „Standaard" verneemt nader, dat hij vooraf zijn practijk op zeer korten termijn heeft verkocht aan een collega, die vol gens afspraak op 1 April in functie zou treden. De kooppenningen waren al betaald, toen de opvolger, in de laatste week van Maart plotseling naar Amsterdam ontbo den werd om de practijk van zijn voor ganger over te nemen. Toen hij daar aankwam vond hij zijn voorganger reeds vertrokken. Haar man met heet water overgoten. Het Haagsche gerechtshof heeft overeenkomstig het requisitoir van den advocaat-generaal een voorwaarde lijke gevangenisstraf, n.l. van één jaar met bijzondere voorwaarden, opgelegd aan mej. B.de J. uit Stompwijk, ter zake zware mishandeling van haar echt genoot, dien zij n.l. met heet water had overgoten. De Haagsche rechtbank had haar tot lYz jaar gevangenisstraf onvoorwaarde lijk veroordeeld. Inmiddels hebben man en vrouw zich verzoend en de vrouw is in vrijheid gesteld. SCROFULEUSE OOGONTSTEKING. Een verdwijnende oogziekte. Blijkens een mededeeling van den hoog leeraar-directeur van de inrichting voor ooglijders ie Groningen, is de vroeger zeer veelvuldig voorkomende ,Scrofuleuse oog ontsteking" der 'kinderen, een ziekte die op de tuberculose benutte, geheel aan het uit sterven. De toenemende moeite die de hoog- leeraar ondervond om voor zijn colleges voor a.s. anson gevallen dezer ziekte te Een gouden bruiloft behoort tot het terrein van het huiselijke leven, waarover men bij voorkeur niet in de krant schrijft. Toch zal met uitzondering van de be trokkenen niemand het mij kwalijk ne men, als ik hier met een enkel woord te rug kom op het gouden huwelijksfeest, dat de heer en mevrouw Van de Putte te Vlis singen mochten vieren. De heer Van de Putte is de eenvoud en bescheidenheid in persoon. Iemand, die in stilheid zijn weg gaat en die niet de minste moeite doet, om de aandacht te trekken. En toch, welk een enorme belangstelling bij zijn huiselijk feest. Tal van autoriteiten achtten het zich een eer het jubileerende echtpaar te complimenteeren. Hoe komt dat? De verklaring ligt voor mij in het be kende Psalmwoord: De Heere zal gena de en e e r e geven; Hij zal het goede niet onthouden dengenen, die in op rechtheid wandelen. God heeft genade geschonken en e e r e. Worde voor onzen sympathieken Ge deputeerde en zijn Echtgenoote bij het klimmen der jaren ook steeds meer be waarheid, dat God de Heere is een zon en een schild! OPMERKER. demonstreeren, gaven hem aanleiding uit de archieven der kliniek haar veelvuldig heid na te gaan. Het bleek, dat in 1918 nog 410 lijders werden behandeld, hetgeen 8.7 pet. van alle behandelde patiënten uit maakte. Terwijl sinds dat jaar een zeer regelmatige daling optrad, zoodat in 1929 nog slechts 78, dat is nauwelijks 1 pet. van het totale aantal lijders, deze oogziekte vertoonde. Voor een deel mag hierin worden ge zien de uitkomst der doelmatige behande ling en verzorging, maar stellig voor een grooter deel de uitwerking van de verbe terde sociale omstandigheden en betere begrippen omtrent hygiëne en reinheid, die zich allengs baanbreken. DEN BOSCH. Heden werd voor de Rechtbank alhier behandeld de zaak tegen den chauffeur van de Hanzebank, verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte. De eisch luidde 2 jaar en 6 maanden gev. straf. De Officier van Justitie noemde het schandelijk en nooit gehoord, dat allen, die verantwoordelijk waren, absoluut geen controle uitoefenden. ROTTERDAM. De politie heeft in bewa ring gesteld den 32-jarigen boekhouder T. P. v. d. D., die ten nadeele van de firma J. Blitz, waarbij hij meer dan 3 jaar in betrekking was, f 15.000 heeft verduisterd De verduisteringen waren op geraffineer de wijze gepleegd en liepen over een tijd van 2 jaar. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 7.45 u. is het postvliegtuig de „Arend" naar In- dië vertrokken. Aan boord bevinden zich twee passagiers voor Rome en twee voor Athene. ALPHEN AAN DEN RIJN. Inzake dor: roofoverval op een 69-jarige bewoonster van een woonschuit onder Ter Aar heeft het vermoeden post gevat, dat men hier met een gefingeerden overval te doen heeft. Van den dader of de daders is geen enkel spoor te vinden, terwijl ook tegen niemand verdenking 'kan worden opge vat. Er zijn aanwijzingen te vermoeden, dat de vrouw getracht heeft op deze wijze de f300 te krijgen, die zij dezer dagen noodig had om haar woonschuit te be talen. j HEERLEN. Het bestuur van den R.K. mijnwerkersbond heeft zich telegrafisch tot de Regeering gewend en er op gewezen, dat de positie van onze absoluut onbe schermde mijnindustrie door de maatrege len van het buitenland steeds moeilijker wordt. Er moeten steeds meer arbeiders worden ontslagen. De toestand van de mijnwerkers, die reeds belangrijke loons verlagingen moesten accepteeren, wordt onhoudbaar. Het is de onafwijsbare plicht der regeering hier in te grijpen. DUBLIN. De Iersche regeering heeft thans de nota van de regeering in Zuid- Afrika ontvangen, waarin het Iersche standpunt inzake den eed van trouw aan den Koning veroordeeld wordt. NIJMEGEN. Door de politie is gecon stateerd, dat hedenmorgen van de loco motief van een zandtrein, die gebruikt wordt bij de Waalbrugwerken, eenige onderdeelen zijn ontvreemd. Men ver moedt, dat hier sabotage in het spel is, in verband met, ontevredenheid over de arbeidsvoorwaarden. NEW-YORK. Men meent thans goede reden te hebben om aan te nemen, dat het kind van Lindbergh spoedig bij de ouders zal terugkeeren. Er zijn meerdere aanwijzingen, die deze verwachting recht vaardigen. MOEKDEN. Dicht bij de grens van Mantschoerije en Korea heeft een zware slag gewoed tusschen Japansche en on geregelds Chineesche troepen. Er zouden 500 Chineezen zijn gedood en 3000 ge wond. De Japansche verliezen moeten gering zijn. LONDEN. Nadat in den loop van den dag gisteren de rust te St. John was teruggekeerd, zijn gisteravond nieuwe onlusten uitgebroken. Er werden groote demonstraties gehouden, waarbij het af-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2