f t ir s SPRUTOL SPROETEN komen vroeg inH: Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Rechtzaken re ingen en gehouden iten en he in de heer ieedt, van Van de onumissaris tn Gedep. i, de bur- evena de 'I li KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN TE MIDDELBURG. Overbrugging Hollandsch Diep. Verschenen is nog het rapport der Com missie voor het verkeerswezen, inzake het voorstel van het bureau om het verzoek om adhaesie te betuigen aan de motie voor het bouwen van een brug bij Wil lemstad, voor kennisgeving aan te nemen. De Commissie is in meerderheid voer het voorstel van het Bureau. De minderheid kan zich met de con clusie van het Bureau niet vereenigen. Een der leden merkt op, dat z. i. de zaak be schouwd moet worden vanuit een specifiek Zeeuwsch belang en dan verdient een brug bij Willemstad de voorkeur. Alles wat tot vermindering van het iso lement onzer provincie kan voeren, dient nauwkeurig onderzocht te worden. Ingezonden Mededeeling. voorjaar. Koop tijdiq Pot 90ct.Tube 50ct.Zeep60ct.Bij alle drogisten Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lathum, J. M. Snethlage te Appelscha. Aangenomen naar Hilligersberg (Ver v. Vrijz. Hervormden), M. H. van Ewijk, cand. te Leiden. Naar Zevenhuizen (Gr.), J. C. Loor te Lettelhert. Bedankt voor Burgwerd, D. Bouman te Molkwerum. Voor Poortvliet, A. Dekker te Nieuwe Tonge. Doopsgez. Gemeenten. Aangenomen naar Oude-Bildtzijl. J. M. Eelman te Makkum. Afscheid. Zondag 3 April nam Ds P. L. D. J. van Oeveren afscheid van de Ned. Herv. Kerk te N i s s e, sprekende naar aanleiding van Efeze 113. Er was buitengewoon veel belangstel ling, ook van omliggende dorpen. Aan bet einde van den dienst sprak de consulent Ds A. de Willigen, van Heinkenszand, uit naam van Kerkeraad en gemeente een hartelijk woord van 'dankbaarheid en waardeering. Toegezongen werd Psalm 1214. Zeeuwsche Ouderlingen- Conferentie. De 13e Zeeuwsche Ouderlingen-conferentie der Geref. Ker ken zal op 27 April a.s. te Goes worden gehouden in de Geref. Kerk aldaar. In de morgenvergadering zal na behandeling van de gewone huishoudelijke zaken, ouderling W. A. van Wijk van Wolf aarts dijk, zooals reeds in 't kort is gemeld, refereeren over: „Vermeerderde jeugdge- varen en de Kerk", aan de hand van 7 stellingen. In de middagvergaderingen hoopt ds W. A. Wiersinga van Weesp te refereeren over „De plaats van den Bijbel in onze Zielszorg", aan de hand van negen stellingen. Geslaagd voor examen adspirant- inspecteur van politie, dhr P. Oom te Wilhelminadorp. Dr KUYPER ALS BRIEFSCHRIJVER. De naam van Dr Kuyper is aan „De Standaard" onafscheidelijk verbonden. Een „Standaard"-herdenking wordt al tijd als vanzelf een Kuyper-herdenikiug. Het verwondert dan ook niet, dat in ver band met het jubileum van „De Stan daard", weer telkens de naam van Dr Kuyper wordt genoemd. Zoo schreef b.v. het „Handelsblad" o.m.: „Wij weten van zijn leven heel wat af omdat wij zijn werken hebben en zijn dagelijksche gedachten terugvinden in zijn „Standaard". En dan, er is een Kuyper- archief, waarin goed bewaard de brieven liggen welke aan hem zijn geschreven. Ook een enkele 'brief van hem zelf kan in het archief zijn bewaard, maar af schriften hield hij niet. Ja, toch, ééns in 1874, besloot Kuyper een kopie-boek te koopen, een heel dik kopie-boek voor vele, vele door hem te schrijven brieven. Hij wist, dat er heel wat zouden moeten ko men. En dus een kopie-boekI Maar blijk baar is deze methode aan den vluggen schrijver niet bevallen. Een enkele brief is in kopie bewaard, maar daarna bleef het later teruggevonden kopieboek ge heel leeg. Toch blijkt uit het archief, welk een schat van brieven door den beheerder van het archief bij de ontvangers der corres pondentie van destijds kan worden opge vraagd. Zeker is veel verloren gegaan, maar in menige lade zal nog wel een brief van Dr Kuyper zijn bewaard. Men ver- zuime de gelegenheid om die brieven terug te krijgen niet. De eerste brief is van den student A. Kuyper, gericht aan den adju dant van Koning Willem Hl. in verband met de bekroning van Kuypers beantwoor ding van de Groningsche prijsvraag (11 October 1860). En dan gaat die correspon dentie door, zestig jaar lang, tot op den dag in November 1920, toen hij zijn laatste gave inleverde bij Hem, die volgens zijn geloof zijn leven had geleid. 29 October 1920 is zijn laatste verjaardag; 30 Octo ber 1920 komt het laatste telegram binnen voor een stervende. MOSKOU EN QENftVE. Dr. F. J. Krop schreef aan de N e d e r- lander: Iemand, volkomen op de hoogte van Russische toestanden en personen, schreef mij dezer dagen: „De ontwapeningsconferentie heeft de buitengewone eer om nog eens te Genève te herbergen één der voornaamste agen ten van de Bolsjewistische Internationale: Karl Radek, met z'n waren naam Sobel- sohn geheeten. Wij hadden reeds mede gedeeld, dat de Zwitsersche autoriteiten hem het visum hadden geweigerd, op grond van het feit, dat hij vroeger uit Zwitserland was uitgezet. Litwinof heeft hem in zijn delegatie opgenomen. Radek- Sobelsohn speelt een rol zóó gewichtig in de bolsjewistische wereld-organisatie, dat het de moeite waard is zijn biografie in herinnering te brengen. Radek, van Joodsche afkomst, werd ge boren in 1885 in Galicië. Hij nam sedert 1901 deel aan de revolutionaire beweging. In 1903 emigreerde hij naar Zwitserland waar hij in persoonlijk contact kwam met verschillende bestuurders van de interna tionale revolutie-beweging. Van 1905 1907 „werkte" hij in Polen, werd er ge vangen genomen en naar Oostenrijk te ruggezonden. Radek had in dien tijd moeilijkheden, niet alleen met de politie, maar ook met zijn kameraden, die hem buiten de partij zetten, omdat zij gecon stateerd hadden, dat hij een oplichter was en dat hij duistere relaties onder hield met de Oekraïne. Sedert dien werd Sobelsohn dikwijls niet Radek genoemd, maar Kradek, d.w.z. dief. Evenwel, de zeden der revolutionairen verhinderden hem niet om al zeer spoedig zijn plaats in hun gelederen te hernemen. Radek begaf zich naar Frankrijk, vervolgens naar Berlijn, waar hij samenwerkte met Rosa Luxemburg en den linkervleugel van de socialistische partij bestuurde. Sedert het begin van den oorlog begaf hij zich weer naar Zwitserland, sloot zich bij de groep van Lenin aan en speelde een voor name rol op de conferentie van Zimmer- wald, waarvan hij secretaris werd. In 1917 installeerde hij zich te Stock holm, waar hij als bemiddelaar optrad tusschen Russische en vreemde bolsje wisten. Hij kwam in den loop van dat zelfde jaar in Petrograd, waar hij een werkzaam aandeel had in den Bolsjewis- tischen aanslag. Hij maakte vervolgens deel uit van de Sovjet-delegatie te Brest-Litovsk en be stuurde de Sectie-Centraal Europa van 't Commissariaat van buitenlandsche zaken. In 1919 werd Radek naar Duitschland gezonden om er de revolutie te organi- seeren naar Moskou's model. Hij werd gearesteerd door 't gouvernement-Schei- demann en naar Rusland uitgewezen. In 1920 fungeerde hij als secretaris van de Komintern en als lid van het revolu tionaire Comité op het Poolsche front. Volgens Moskou's inzichten vertegen woordigde dit comité 't toekomstige gou vernement van Polen. Toen deze onder neming mislukt was, wijdde Radek zich aan de Bolsjewistische propaganda in Azië en nam levendig deel aan de voor bereiding van het eerste Congres van Oostersche volken (Bakoe). Tot aan het vijfde Congres van de Ko mintern werkte hij onverpoosd als lid van zijn bestuur en als lid van het Centraal Comité van de Russische Communisti sche Partij. In 1926 sloot Radek zich aan bij de op positie van Trotzky en werd zelfs uit de partij gezet. Den 18den December 1927 deed hij „amende honorable" en werd opnieuw in de Communistische gelederen opgenomen. Hier volgt de conclusie van den brief, die aan Radek het pardon van Stalinbezorgde: Getrouw aan de leer van Marx en van Lenin, onlosmakelijk vei'bonden aan de Communistische Sovjet-partij en aan de Communistische Internatio nale, beantwoord ik mijn uitsluiting uit de partij met het vaste voornemen te blijven worstelen onder de oude Bolsjewistische banier voor de triomf van de wereld-revolutie. In den loop van deze laatste jaren is Radek met niet minder energie voortge gaan met zijn verwoestend internationaal werk. Hij heeft o.a. een buitengewone aandacht gewijd aan de Oostersche kwes ties. Hij is inzonderheid opgetreden als professor aan de Universiteit van Soen- Yat-Sen bestemd voor de opleiding van bolsjewistisch kader in China en heeft een serie studie's geschreven over „Het probleem van de Hindoe-revolutie". In April 1931 werd Radek-Sobelsohn benoemd tot besturend lid van de redactie van Isvestias, officieel orgaan van de Sovjet-Regeering. Deze weinige inlichtingen, geput uit Sovjet-bronnen, doen duidelijk zien de voorname rol, die het nieuwe lid van de Sovjet-delegatie der Ontwapenings-confe- rentie speelt in de organisatie der wereld revolutie. Telefoondraden door gesneden. Maandagnacht hebben kwaadwilligen de telefoonleiding Enkhui- zenAndijfc doorgesneden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Brutale dief aan het werk. Een tot nu toe onbekende dief heeft een bezoek gebracht aan den winkel en de woning van den heer Forsthövel te Gouda en er een geldkistje, waarin zich een be drag van f 300 bevond en dat was opge borgen in een der laden van een buffet, dat in de huiskamer is geplaatst, wegge nomen. Toen de heer F. uit het kistje eenig geld wilde nemen, bemerkte hij, dat het ver dwenen was. Inmiddels deden de bewoners een eigen aardige ontdekking. Het was wel opge vallen, dat om even over twee plotseling de radio eigener beweging ophield te spe len, doch door de drukke werkzaamheden schonk niemand daaraan bijzondere aan dacht. Een half uur later ontdekte men, dat ook de winkelbel niet meer werkte en men dacht, dat een stop van het electrisch licht doorgeslagen was. Doch toen men een nieuwe op het schakelbord wilde in draaien werd ontdekt, dat de beide stop pen waren losgedraaid, waardoor de stroom was uitgeschakeld. Nu kon men vrij zeker aannemen, dat een insluiper, die met de plaats van het schakelbord, dat van buiten slechts door een raampje mot de hand te bereiken is, en met de situatie binnen op de hoogte moet zijn geweest, een bezoek had ge bracht. De man kon, nadat hij den stroom had uitgeschakeld, ongemerkt den winkel be treden. Hij heeft toen voorzichtig de deur, welke toegang tot de huiskamer geeft, ge opend en geen onraad bemerkende de familie vertoefde op dat oogenblik ach ter heeft hij vlug het buffet geopend en het geldkistje er uit genomen. Op de zelfde wijze als hij gekomen is moet hij de woning verlaten hebben. Het geheele geval heeft zich afgespeeld binnen een tijdsverloop van een twintigtal minuten, den tijd tusschen het oogenblik, waarop de radio zweeg en het moment, dat een klant den winkel betrad. Het is een brutaal stukje, dat hier op klaarlichten dag, in het drukste gedeelte der stad, geleverd is. Boerderijbrand. Door onbe kende oorzaak ontstond gisteravond brand in de groote boerderij van den heer L. H. de Jong te Boven Knijpe. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de boer derij spoedig in lichtelaaie stond en hoe wel de brandspuit spoedig aanwezig was kon men niet verhinderen, dat de schuren tot den grond toe afbrandden. Twaalf koeien, vier pinken en drie kalveren kwa men in de vlammen om, terwijl men drie kalveren met zeer veel moeite wist te red den. De rattenplaag te Budel. Onlangs meldden we, dat vanwege den plantenziektenkundigen dienst te Wage- ningen te Budel bij wijze van proef bij een landbouwer een mengsel van zeker soort rattenvergif werd geplaatst, teneinde de ratten te kunnen verdelgen. Of er succes werd bereikt is nog onbekend. Wel is het een feit, dat thans ook de meeste bewo ners in de kom van het dorp door de rat ten worden bezocht. De dieren worden zoo brutaal, dat men ze op vele plaatsen in de bedden kan aantreffen. Rijksontvanger te Geleen geschorst. Met ingang van heden is de Rijksontvanger te Geleen in zijn functie geschorst. Voor eenigen tijd werd een klerk van dat kantoor aangehouden, als verdacht van het plegen van onregelma tigheden. Na korten tijd werd deze ech ter in vrijheid gesteld. Het onderzoek werd voortgezet. Dit heeft thans geleid tot vermoedens over een zeer onregelmatig beheer van den ontvanger zelf. A u t o-b a n d i e t. Op den Hoofd weg te Hillegersberg reed gistermorgen 'n veeauto in zeer groote snelheid in de rich ting van Rotterdam. Zonder vaart te min deren passeerde de chauffeur een, voor don veeauto rijdend, motorrijtuig, waar bij hij vermoedelijk een oogenblik 't stuur kwijt raakte en zoodoende op den berm van den weg terecht kwam. De op den berm loopende 23-jarige werkster M. K., wo nende te Gapelle a. d. IJsel, is gegrepen en eenige meters meegesleurd. Zij bleef be wusteloos liggen. De veeauto reed door alsof er niets gebeurd was. De toestand van het meisje is zorgelijk. De politie spoort den roekeloozen chauffeur op. Brandstichting per auto. Te Westerhoven is gearresteerd de 23-ja- rige J. S., die er met een auto op uittrok om opzettelijk heidebranden te stichten. Gemeentearbeiders te Eersel hadden hem over de weg zien rijden in de richting Postel. Plotseling zag men hem uitstappen en even later stond daar ter plaatse heide en bosch in brand. Een uur later kwam S. terug, stopte ergens opnieuw en herhaalde het spelletje. Men vond het toen maar be ter hem in te rekenen. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Jaloersche klerk. Maandag morgen werd de heer M. Koten, burge meester van Grevenhricht, toen hij ter ge meentesecretarie kwam, lastig gevallen door een zijner klerken, die het niet ver kroppen kon, dat sinds eenigen tijd een nieuwe bediende was aangesteld. De jongeman greep den burgemeester bij de keel en verwondde hem aan het ge laat en den mond. Het gemeentepersoneel ontzette den burgemeester, waarna de klerk door de gemeente-politie werd gear resteerd. Hij is overgebracht naar Maas tricht, waar hij ter beschikking is gesteld van de justitie. Met auto te water gereden. Gisteravond had een ernstig auto-ongeluk met doodelijken afloop te Heemstede plaats. De heer G. Klomp, huisschilder, wilde met een auto keeren in de Havenstraat. Vermoedelijk door de duisternis misleid, stortte de heer K. met zijn auto van den hoogen wallekant omlaag. Een tweetal voorbijgangers had het ongeluk opgemerkt. Zij waarschuwden den in de onmiddel lijke nabijheid wonenden inspecteur van politie, den 'heer E., die dadelijk de noo- dige maatregelen trof en persoonlijke red dingspogingen ondernam. Het mocht ech ter eerst na ruim een half uur gelukken, het slachtoffer te bevrijden uit den auto, die geheel onder water verdwenen was. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Het slachtoffer werd naar het lijkenhuis vervoerd. Hij laat een weduwe en twee kinderen achter. Ernstig auto-ongeluk. HOOGEVEEN. Een autobus op het tra ject HoogeveenMeppel is hedenmorgen nabij Ruinen, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom gereden en totaal vernield. Van de inzittenden werd de plm. 50- jarige aannemer Kiers uit Ruinen bijna opslag gedood. Vier schoolkinderen wer den licht gewond. De overige passagiers en de chauffeur hieven ongedeerd. HEERLEN. In verschillende mijnen wordt voortaan slechts 4K a 5 dagen per week gewerkt. Wat betreft de berichten dat de invoer in België wordt beperkt tot 55 pet. van den invoer gedurende het eer ste halfjaar 1931, verneemt het Lim- burgsch Dagblad, dat deze beperking reeds 1 April in werking is getreden. Een officieel bericht daaromtrent werd echter nog niet ontvangen. TOKIO. Gemeld wordt dat 1400 Japan ners, die in de laatste helft van Januari Shanghai verlaten hebben, thans daar heen zijn teruggekeerd om zich opnieuw aldaar te vestigen. Men ziet daarin het be wijs dat de politieke toestand van Japan bevredigend is. NEW YORK. De Chileensche Senaat en Kamer hebben het wetsontwerp inzake het loslaten van den gouden standdaard goedgekeurd. Na onderteekening door den president zal het ontwerp worden afge kondigd. NEW-YORK. In St. John, de hoofdstad van New-Foundland, waar eenige weken geleden ernstige werkloozen-onlusten plaats vonden, is het opnieuw tot onge regeldheden gekomen. Een groote menigte heeft het parlementsgebouw en de regee- ringsgebouwen bestormd. De regeering en een deel der afgevaardigden zijn ingeslo ten. 'De onlusten dragen een zeer ernstig karakter. NEW-YORK. De schepen van de Ame- rikaansche kustwacht patrouilleeren in de omgeving van de Vineyard-haven, ten einde te trachten contact te krijgen met de ontvoerders van de baby van Lindbergh, die naar verondersteld wordt zich aan boord bevinden van een jacht, dat in die omgeving 'kruist. KATTENDIJKE. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeente raad werd tot wethouder gekozen in de vacature-Timmerman, de heer G. Linden- bergh met 4 st. tegen 3 st. op dhr. P. van Kleunen. Op de vraag van den gekozene wat de voorzitter en wethouder de Groene dach ten van een eventueele samenwerking, ant woordde de voorzitter, dat deze heel goed kon zijn. De heer Lindenbergh verklaarde echter op grond van indertijd door den heer de Groene gedane beloften, te betwijfelen of een goede samenwerking mogelijk is. In verband daarmede werd door hem be denktijd gevraagd. Hierbij ontspon zich nog eenige dis cussie over de vraag, wie als eerste wet houder zal fungeeren. Dhr Lindenbergh meende, dat waar de heer Timmerman eerste wethouder was, ook zijn opvolger eerste wethouder behoort te zijn. De voor zitter antwoordde dat hierover door B. en W. wordt beslist. Tot schoonmaakster van het gemeente huis werd benoemd mej. Adri. Molhoek- de Waard. Aan den heer A. J. de Klerk, onder wijzer, werd, aangezien hij in de gemeente geen woning kan krijgen, vergunning ver leend in Goes te wonen. ROTTERDAM, 5 April. Ter Rotterdam- sche Veiling, Warmoezierstr. 3739, wa ren aangevoerd 325.000 stuks eieren. Prij zen kipeieren f 1.90f 3.30, eendeieren f 1.50—f 2.50. GOES. Veiling van 5 April. Appels: zure bellefleur 1420, Remhour Mortier 11, reinette de Cox's 510, Meipipping 6 9, zure Ruster 7, IJziken 8, zoete Arm- gaarde 14-22, zoete campagne 14, sterap pels 1, Peren: kleiperen 25, id. 2e soort 6 -8, stekperen 1-4 gld., alles p. 100 k.g. Diversen: witlof 12—20, idem uitschot 23, spinazie 1420, pluÜsla 2030, spruiten 69, kroten 0.101, sjalotten 3 4.70, uien 24.40, stekuien 0.102, aardappelen 1.303.30, idem poters 1.20 1.50, groene boontjes 110 gld. alles p. 100 k.g.; bloemkool 710, idem 2e soort 4, roode kool 0.804, savoye kool 2.10, kropsla 4.907.40, idem 2e soort 3.70 4.50, idem uitschot 0.801.80, gladio- lusbollen 0.08, ganseieren 7.10, eend eieren 2.50, kipeieren 22.10 gld. alles p. 100 stuks; bloemen 3440 gld. p. 100 pot; bloemen: tulpen 815, narcissen 0.901.10, wox-telen 8, radijs 2.103.80, prei 710 gld. alles p. 100 bos; Boter 0.53 gld. p. pond. GOES. Veiling van 6 April. Witlof 16 17, epinazie 1623, idem uitschot 3, spruiten 37, stoofsla 3, kroten 0.80, stekuien 1.60, aardappelen 3.20—3.70, idem poters 1.30 gld. alles p. 100 k.g. bloemkool 16, idem 3e soort 4, roode kool 1.801.90, kropsla 4.306.20, idem 2e soort 2.703.80, idem stoofsla 1.70 2.10, koolplanten 0.100.11, slaplanten 0.03 gld. alles p. 100 stuks; radijs 3.60, prei 69, selderie 2.40 gld. alles p. 100 bos. VLISSINGEN. Veiling van 5 April. Brederode 23, roode kool 2,55, gele kool 6,57, dunsel 2831, sjalotten 8, uien 1010,5, spinazie 2123, kool raap 1,52,5, spruiten 1526, wijnpeen 55,5, witlof 818 ct. p. 10 K.G.; kip eieren 2223 ct. p. 10 stuks; savoye kool 2,5, sla 28 ct., beide p. stuk; radijs 3,5 6, selderie 23.5, prei 6,5-8,5, rabar ber 48, tulpen 11, narcissen 2,53,5 ct., alles p. bos; veldsla 2021 ct. p. mandje; groene boontjes 97 ct. p. pond; poters 2227 ct. p. k.g. MIDDELBURG. Huw.-aang.: A. L. Schutte, 23 j. en L. Steketee, 17 j. Gehuwd: A. de Winter, 21 j. en L. M. M. Geelhoed, 31 j. J. van Sluij», 24 j. en L. Matthijsse, 24 j. Bevallen: G. Bassde-Harpe, z. G. Krij ger-Wielemaker, d. L. A. K. de Groot- Maes, z. S. W. Snoep-Tinbergen, d. M. Adam-Steenhaard, d. P. M. Verschelling- Hoogesteger, z. T. Janse-Roose, z. J. Adri- aanse-de Klerk, d. Overleden: K. Theune, 88 j., wedn. M. Huibregtse. J. Overweel, 80 j., wedn. G. Haaij. GOES. Gehuwd: Abraham Remiju.se 23 j. jm. en Suzanna de Bruijne 22 j. jd. Geboren: Mathilda Virginie d.v. Ludo- vicus Antonius Leonardus' Hamers en Maria Josephina Bernardina d'Herripon. Van 16 tot en met 31 Maart 1932. KOUDEKERKE. Bevallen: N. Sinke, geb. Geljon, z. A. A. Bakker, geb. Maatjes, d. G. J. de Priester, geb. Vergunst, d. J. Kodde, geb. Huijsman, d. Overleden: J. Yzeboud, 80 j. ongeh. Over de maand Maart 1932. WESTKAPELLE. Geboren: Jakobus, zv. Jan Pauwelse en Katharina Davidse. Gehuwd: Paulus Kesteloo van Rooijen, 25 j. en Leuntje Adriana van Sighem, 26 jaar. Overleden: Dina Verstraate, 67 j. echtg. van Anthonie Hofman. Janis Roelse, 6 j., zv. Kornelis Roelse en Jerina Verhage. ARNEMUIDEN. Geboren: 2, Pieternella, dv. Jan Meerman en Maria Meulmeester. 7, Willemina, dv. Lieven Meulmeester en Geertruida Schuit. 12, Christina Johanna dv. Jan van Belzen en Dina de Nooijer. WAARDE. Geboren: 2, Marinus z.v. Pieter de Bat en Johanna Vercijs; 29, J'acomina d.v. Jan Weststrate en Helena Blok; 29, Pieternella Cornelia, d.v. Mari nus Arie v. Weele en Janna Saartje Kloet. Faillissement J. W. Mekking. Het weekblad Handelsbelangen zal on der meer bevatten de crediteurenlijst in het faillissement van J. W. Mekking, ge wezen bankdirecteur, te Den Haag. Deze lijst telt 24 crediteuren met een totaal pas sief van f 1.095.002.57, waarvan prefe rent f 716.77. De baten zijn nog niet vol ledig bekend. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 April, 2.30 u. Berlijn 58.5358.59. Londen 9.329.42. Parijs 9.71—9,78. Brussel 34.5534.60. New-York 2.46%2.47 April. 7 's Heerenhoek, inspan, Beth. 8 Biggekerke, Huis, Bouwland, Loeff. 8 Wemeldinge, Materialen, Kram. 9 Goes, Inboedel, v. Dissel. 12 Goes, Woon- en Winkelh. v. Dissel. 12 Goes, Woonhuis e.a., v. Dissel. 12 Goes, Woonhuis e.a., v. Dissel. 13 Goes, Vendutie, de Kok. 13 Koudekerke, Hofstede, Loeff. 14 Ellewoutsdijk, Café, v. Dissel. 14 Middelburg, Koffiehuis en Huizen, Struve. 15 N.- en St Joosland, Inspan, Blaupot ten Gate. 16 Arnemuiden, Meubels, Blaupot ten Cate. 20 Goes, Inboedel, v. Dissel. 26 Grijpskerke, Inspan, Terpstra. 26 Aagtekerke, Hofstede, Loeff. 27 Koudekerke, Inspan, Loeff. 29 Aagtekerke, Inspan, Loeff. 30 Golijnsplaat, Huis, Land en Inboedel, Matthijs Golijnsplaat, inspan, Heijboer. Mei. Golijnsplaat, Hofstede, Matthijs. Dierenmishandeling. Ze kere J. D. uit Leiden heeft zich voor den Haagschen politierechter te verantwoor den gehad ter zake van dierenmishande ling. Uit de verklaringen van den verbali sant, een politie-agent uit Noordwijk, was gebleken, dat D. zich bevonden had op een hondenkar komende uit Leiden. Daar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3