Uit de Provincie (Chr. Nat. Vakverbond), Jos. Veldman (R.E. Werklieden-Verbond), H. L. F. J. Deelen, secretaris (seer. N. J. I.). Samenwerking in zake Ziekteverzekering. Ju een te Utrecht gehouden vergade ring van een aantal besturen van vakorga nisaties met de directie van de N.V. Het Eerste Nederlandsche Middenstands-Zie kenfonds, waarin o.a. vertegenwoordigd waren de Bond van Ned. Onderwijzers, den Nat. Bond van Handels- en Kantoor bedienden Mcrcurius, de Ned. Bond van Gem. Ambtenaren, de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland, Be lasting Ambtenaren-organisaties en an dere Bonden, is een overeenkomst vast gesteld waarop de leden van tot deze over eenkomst toetredende vakorganisaties, zich op speciale voorwaarden kunnen ver zekeren tegen de kosten van geneeskundige hulp en medicijnen in geval van ziekte c.q. ziekenhuis en sanatoriumverpleging, ope- ratiën, enz. inbegrepen. De directie der N.V. Het Eerste Neder landsche Middenstands-Ziekenfonds, ge vestigd te 's-Gravenhage, zal zich, tegen vastgestelde vergoeding belasten met de administratie der op dezen voet verzeker den, terwijl het toezicht op het te voeren beheer in 'handen wordt gelegd van een Commissie van Toezicht, waarin uit elk der tot de overeenkomst toetredende orga nisaties een lid zitting neemt. De door de op 26 Febr. j.l. gehouden vergadering benoemde Commissie werd voorshands in haar functie gehandhaafd. Bezoek van Prinses Juliana aan den Wieringermeerpolder. Naar gemeld wordt, is het bezoek van H.K.H. Prinses Juliana aan den Wierin germeerpolder, waarbij zij allereerst een gedenksteen plaatsen zal vóór het kerk gebouw en het wijkgebouw vanwege de Ned. Herv. Kerk, bepaald op den 25en Mei. Tekorl bij het Indische militaire pensioenfonds? De balansen van het Militaire Pen sioenfonds zouden volgens het Bat. N w b 1. een tekort van f 2.000.000, als ge volg van de waardedaling der onderpan den vertoonen. De beheerder van de militaire pen sioenfondsen te Bandoeng deed Aneta uit voerige mededeeLingen waarin wordt ver klaard: lo. dat de balansen (er bestaan vijf fondsen) nog niet zijn opgemaakt, zoodat een tekort niet kan worden gecon stateerd; 2o. het verlies op de beleggingen bedraagt van alle fondsen tezamen ten hoogste f78.000 (er is stellig geen tekort op de exploitatie), terwijl, wanneer men alle verliezen der vijf fondsen over de laatste 12 jaren samentelt, het fantas tisch bedrag van f 2.000.000 nog niet wordt bereikt; 3o. van een onderzoek dat zou worden ingesteld door de Regeering, is niets bekend. Een dergelijk onderzoek zou trouwens niet noodig zijn waar de ge- heele administratie en het beleggingsbe- drijf elk jaar grondig door twee of meer accountants van den Gouvernements-ac- countantsdienst gedurende vele maanden nauwkerig wordt onderzocht en steeds in orde is bevonden. Bovendien staat het be heer onder de voortdurende dagelijksche controle van een Raad van Commissaris sen voor het toezicht op het beheer der militaire pensioenfondsen. Tenslotte voert de directie van de fond sen te Den Haag de eindcontrole over de civiele zoowel als de militaire fondsen. Gemeentelijke loonen te Den Haag. Eenige dagen geleden werd reeds ge meld, dat ook te 's Gravenhage voorstellen in voorbereiding zijn tot vermindering van de salarissen der gemeente-ambte naren. Naar thans vernomen wordt, zal deze vermindering waarschijnlijk bestaan in een verhooging van de pensioenpremie. Deze pensioenpremie zou dan, evenals die van de rijksambtenaren op 8K pet. ge bracht worden. Thans bedraagt zij 5 pet. Een en ander moet echter nog in het ge organiseerd overleg ter sprake gebracht worden. Uit de Soc. Dem. Arbeiderspartij. Zaterdag kwam het partijbestuur van de S. D A. P. te Amsterdam bijeen. Besloten werd, naar „Het Volk" meldt, het vervolgcongres van de partij te hou den op Zaterdag 17 en Zondag 18 Sep tember. Met de situatie, ontstaan door het be sluiten van het Haarlemsch congres en door de oprichting van de Onafhankelijke Socialistische partij, heeft het partijbe stuur zich daarna uitvoerig bezig gehou den. De tekst van het manifest aan de arbeidersklasse werd vastgesteld. Het partijbestuur besloot er de aandacht van de afdeelingsbesturen op te vestigen, dat aan leden van gemeenteraden, die de partij hebben verlaten, moet worden mee gedeeld, dat zij hun raadszetels ter be schikking van de partij dienen te stellen. Weigeren deze ex-partijgenooten hieraan gevolg te geven, dan moet publiekelijk ge signaleerd worden, dat deze lieden weder rechtelijk de zetels bezetten. Ditzelfde geldt ook voor een paar ex-partijgenooten, die in de Provinciale Staten zijn afgevaar digd. Uit de berichten in de verschillende bla den blijkt wel, dat de O. S. P. tal van aanhangers telt. In vele plaatsen zijn nu reeds afdeelingen opgericht. Vechtpartij in den Schiedumsshen Raad. In de gistermiddag gehouden vergade ring van den Schiedamschen gemeente raad is het tot een onverkwikkelijk inci dent gekomen. EU de behandeling van het voorstel van B. en W. tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur voerde ook de communist Collé het woord. Hij dwaal de van zijn onderwerp af en werd daar door met interrupties onderbroken. De man raakte van zijn stuk en toen de heer v. d. Hoek (Soc. Dem.) zich tot den voorzitter wendde, meende Collé, dat deze hem najouwde. Hij verloor zijn zelfbeheer- scbing gü wierp den heer v. d. Hoek een aschbak naar het hoofd, die, zonder hem te treffen, op den grond in stukken viel. De voorzitter, burgemeester H. Stule- meijer, verlangde dat de heer Gollé oogen- blikkelijk zijn verontschuldiging zou aan bieden, doch deze weigerde, ondanks her haald en dringend verzoek. Op grond van art. 72 der Gemeentewet stelde de voorzitter toen voor, den beer Collé van de vergadering uit te sluiten, aan welk voorstel de Baad met algemeene stemmen zijn sanctie gaf. De heer Gollé weigerde echter, de zaal te verlaten, waarop de voorzitter de poli tie ontbood. Nogmaals verzocht burgemeester Stu- lemeijer den heer Gollé de zaai te verla ten, voor „het decorum van den Raad". De heer Gollé: Wat decorum.scho- rum! De communist is daarop door twee agenten en een rechercheur met geweld uit de raadzaal verwijderd, waarbij hij zich heftig verzette door zich aan stoelen en tafels vast te klemmen en links en rechts om zich heen te slaan. De ontdane Raad hervatte daarna zijn beraadslagingen. Ontslag bij de Spoorwegen. Naar men mededeelt, is door de directie der Ned. Spoorwegen aan ongeveer hon derd leerling-klerken, die op verschillen de stations dienst doen, ontslag aange zegd tegen 8 Mei a.s. Schattingscommissiën inkomstenbelasting Men schrijft aan het „Hbld": Volgens art. 57, le lid, der wet op de Inkomstenbelasting, is er in iedere ge meente een schattingscommissie, bestaan de uit vijf leden. Het tweede nd van dit artikel bepaalt echter, dat bij Kon. Besluit een schattingscommissie kan worden in gesteld voor meer gemeenten tezamen, ge legen in dezelfde provincie. Voor het eerst zal nu, blijkbaar uit het oogpunt van bezuiniging, van deze be perkingsbepaling gebruik worden gemaakt Met ingang van 1 Mei 1932 zijn bij Kon. Besluit een geheele reeks schattingscom missiën ontbonden verklaard en zijn nieu we commissiën ingesteld, welke twee of meer gemeenten onder haar ressort heb ben. Terwijl de leden der schattingscommis siën voor één gemeente worden benoemd, door den Gemeenteraad, worden die voor commissiën voor verschillende gemeenten tezamen benoemd door Gedeputeerde Sta ten der provincie. In het geheel zijn een 230-tal commis siën ontbonden en daarvoor in de plaats 110 nieuwe ingesteld. KONINGIN EN PRINSES TUSSCHEN DE KAASBOEREN. Wensch van een oud moedertje vervuld. Geheel onverwacht heeft, zooals wij gis teren reeds meldden, H. M. de Koningin, vergezeld van haar dochter, een bezoek gebracht aan Gouda en daaraan verbon den een tocht naar de Kaasmarkt te Bo degraven en naar eenige veehoudersbe- drijven te Stolwijk. Doel van de komst van H. M. de Ko ningin was te vernemen en met eigen oogen zich er van te overtuigen hoe slecht het met de veehouderij in dit gedeelte der provincie Zuid-Holland gesteld was. Den wensch daartoe had de Koningin middels haar particulieren secretaris, baron A. v. Geen, aan den heer A. van Wijnen, direc teur der Coöperatieve Producenten Han delsvereniging te Gouda doen kennen, wien zij de opdracht liet geven in geen en kel opzicht aan baar voorgenomen, bezoek ruchtbaarheid te geven, daar zij de bedrij ven wilde bezichtigen en met de boeren spreken, zonder dat voorbereidingen wa ren getroffen. Wel deed H. M. mededeelen dat zij er prijs op zou stellen eenige per sonen aanwezig te vinden, welke haar om standig over den heerschenden nood zou den kunnen voorlichten en vingerwijzin gen geven omtrent de middelen, welke ver betering van den toestand in de hand zou den kunnen werken. De heer Van Wijnen, wien vrijheid van keuze was gelaten, meende niet beter te kunnen doen dan. den particulieren kaas handel te doen vertegenwoordigen door den directeur der N. V. Kaashandel-Mij. „Gouda", den heer C; Heusdens en bur gemeester E. G. Gaarlandt uit te noodigen in verband met de belangen van 't markt wezen in dit district. In den vroegen morgen hebben H. M. en Prinses Juliana, met klein gevolg, be staande uit een hofdame, baron van Geen en den Kamerheer baron Taets van Ame- rongen, de Residentie verlaten. Via Leiden werd naar Bodegraven gereden, dat reeds te kwart over acht was bereikt. Hier werd allereerst een bezoek gebracht aan de kaasmarkt, welke juist was begonnen. De koninklijke familie begaf zich tus schen de karakteristieke kaaswagentjes en sprak achtereenvolgens verschillende boe ren aan, die gaarne antwoord gaven op de hun gestelde vragen en ronduit praat ten over den slechten gang van zaken in de kaasmakerij en hun bedrijf. Hier had H. M. ook een onderhoud met den voor zitter der vereeniging van Kaashandela ren, den heer A. Bëyen en eenige andere experts. Do L-evolking, die op de mare der aanwezigheid van H. M. te hoop was ge- loopsii en baar Landovorstinne zoo onge dwongen te midden van de verkoopers en koopers zag verkeeren, geraakte in een enthousiaste stemming, en toen H. M. en de Prinses zich naar haar auto's begaven, zong zij haar spontaan het „Wilhelmus" toe. Luide toegejuicht verlieten de vorste lijke personen Bodegraven en reden naar Gouda, waar zij te klokke tien uur aan de gebouwen van de Coöperatie, voornoemd, arriveerden. Hier werden de hooge gasten door de directeuren, de heeren A. en W. van Wijnen begroet en geleid naar hun privé-kantoor. Tijdens dit onderhoud heeft de directie er op gewezen, dat het niet mogelijk zal zijn, de moeilijkheden, waaronder de vee houders gebukt gaan, weg te nemen, zoo lang de mogelijkheid tot export niet blijft bestaan of wordt vergroot. Er is een groot overschot van kaas, dit te doen verdwijnen moet als eerste radicale middel worden aangemerkt om verbetering te brengen. De heer G. Heusdens heeft de zwarig heden, waaronder de kaashandel lijdt, na der toegelicht. Tenslotte onderhield H. M. zich geruimen lijd met den burgemeester. Na deze besprekingen liet H. M. zich drie der kaaszolders toonen en nam ze de fabricage van kleine verpakte kaasjes in oogenschouw. Voor dit gedeelte van het bedrijf legde H. M. een groote belangstel ling aan den dag. Nadat de koninklijke personen een uur binnen de muren van de gebouwen hadden vertoefd, bestegen zij wederom de auto's en reden zij met den heer A. van Wijnen, die nu als gids fungeerde, naar Stolwijk, teneinde daar een tweetal boerenbedrijven met een bezoek te vereeren. Het eerst werd afgestapt bij den veehouder D. Kap- teyn aan de Beneden Kerk. H. M. verzocht met de bewoners alleen gelaten te wor den, opdat zij vrijuit met hen kon spreken. Ongeveer een half uur duurde het gesprek, dat in de woonkamer werd gevoerd. Van hier begaven de hooge gasten zich naar het bedrijf van den landbouwer Jan Verkaaik aan de Benedenheul. Ook te midden van diens gezin verbleef H. M. geruimen tijd. Het gevolg van H. M. legde intusschen een bezoek af bij de landbouwers Jan de Jong en bij de ouders van Verkaaik, oud jes van ruim 70 jaren, die het voorste ge deelte van de woning van hun zoon heb ben betrokken. Bij hen deed zich nog een aardig voor val voor. Het oude moedertje, dat nogal doof is, verkeerde aanvankelijk in de mee ning, dat de hofdame, met wie ze sprak, de Koningin was. Toen haar duidelijk ge maakt was, dat ze zich vergiste, verzuch te ze in onvervalscht dialect: „Ge zijt dus de Koningin nie? Nau mar die zou ik toch ok graag nog wel es effe zien wil len". Haar wensch ging in vervulling en ze mocht H. M. de hand drukken. „Det ons det nog overkomme mot, Ariel" zei ze, een weinig van de kook door de emotie. Na deze bezoeken betuigde H. H. de Koningin haar tevredenheid over de wijze waarop men haar in de gelegenheid heeft gesteld te vernemen wat ze wenschte. Via Gouda is H. M. de Koningin naar den Haag teruggekeerd. NEDERLAND EN BELGIE. Persstemmen uit België. Verscheidene Belgische bladen bespre ken den huidigen stand der Neder- landschBelgische betrekkingen. In het vrijzinnig Laatste Nieuws keert de hoofdredacteur, mr. J. Hoste, zich in scherpe bewoordingen tegen wat hij noemt „de drijvers van de Nationale Unie, waarvan sommigen doen aan groot Nederlandsche politiek", en tegen som mige Vlaamsch-nationale bladen, die van het kanaal-tracé, zooals het tijdens de onderhandelingen, waarbij ook de heeren Colijn en Van Cauwelaert betrokken wa ren, niet willen weten. Of wel, aldus mr. J. Hoste, komt er geen nieuw Neder- landschBelgisch verdrag, wat voor beb> de landen zeer te betreuren ware, en dus geen nieuwe RijnSchelde-verbinding omvat, waarbij ten slotte zoowel de Ne derlandsche als de Belgische belangen baat vinden. Zoo mag men getuigen, dat het kanaal GentTerneuzen niet alleen aan de Gentsche haven, maar ook aan de Ne derlandsche oeverbewoners ten goede komt, die allerlei nijverheidstakken op hun gebied zien ontwikkelen. Het is stel lig onze bedoeling niet, den nieuwen stilstand van de onderhandelingen te wil len gebruiken om verwijdering tusschen Nederland en België te doen ontstaan. Onze overtuiging is het tegendeel, dat, in dien de beide landen het niet met elkaar weten te vinden, zij slechts tegen hun eigen belangen zouden ingaan en hun on derlinge verdeeldheid wel eens zouden kunnen te betreuren hebben temidden van de belangenpolitiek van de groote mo gendheden. De hoop wordt dan ook uit gedrukt, dat het gezonde verstand en de ruimheid van inzicht het ten slotte zul len winnen op het enggeestige gedoe, dat sedert zoovele jaren de Nederlandsch Belgische verhoudingen vertroebelt". Sommige couranten redeneeren geheel naast de kwestie en blijken, wat trouwens met de meeste Belgische bladen het geval is, in het geheel niet op de hoogte te zijn van de juiste toedracht der zaken. Het Brusselsche middagblad Midi ziet in een eventueele NederlandschBel gische toenadering een zeer ernstig ge vaar voor de cultureele zelfstandigheid van 't Walenland. Worden België en Ne derland het eens over het kanalenvraag- stuk, aldus de opvatting van de Midi, en komt vervolgens een tolverbond tot stand, dan is het uit met de Fransche ééntalig heid van het Walenland en wordt dit laatste een onderdeel van het groote Vlaamsch-Nederlandsche bloc. Aan de 3,5 millioen Walen zou door de tien millioen Nederlandsch sprekenden wel spoedig een tweetaligheids-regime worden opgedron gen. Wanneer het Duitschland ea Oos tenrijk geldt, verzet men zich tegen de Anschluss. Waarom ook niet tegen een Nederl.Belgischen Anschluss, waarvan het Walenland de dupe zou worden? De liberale Derniere Heure is 't met de meening van Midi niet eens en constateert, dat het Walenland toch altijd nauwe economische betrekkingen met Vlaanderen en Nederland heeft gehad, zonder dat de Waalsche taal, cultuur en beschaving iets van hun beteekenis heb ben verloren; wel in tegendeel. DeS tandaard, het blad dat de spreekbuis is van de leidende elemen ten der katholieke Vlaamsche Kamerfrac tie, zegt dat het nieuwe verzet van de zoogenaamde nationale oppositie in Bel gië meer verwondering dan ontstemming heeft gebaard. In het algemeen heeft men met verbazing de kinderachtige ar gumentatie gevolgd aangaande het tracé van het nieuwe kanaal. Wij zijn benieuwd te vernemen wat het oordeel zal zijn van de internationale openbare opinie omtrent het standpunt door jhr de Savornin Lohman ingenomen betreffende het sluitstuk BathSantvliet, wat hij het corpus delicti noemt, en de verlenging tot Willemstad van het vak BathDintel, dat tot doel heeft de ge vaarlijke geulen van het Hellegat uit het nieuwe tracé te schakelen. Wij wanhopen niet, dat de tijd ook bij de tegenstanders van het door alle niet-vooringenomen technici aanvaarde tracé, raad zal bren gen. De Neptune vergelijkt de voorbe reiding van het accoord tusschen Neder land en België met een tooneelspel. Voor de derde maal is het doek op deze come- die gevallen, zegt het Antwerpsche blad, dat verder van een onvriendelijke Hol- landsche afwijzing spreekt en meent, dat België nu maar moet bewijzen dat het niet ontwapend is in den strijd voor zijn com- mercieele expansie. Evenals de Standaard beweert de Neptune, dat het Rijnverkeer een ver keer is, dat slechts in geringe mate aan Nederland toebehoort. Duitschland, Frankrijk en Zwitserland, zegt het Ant werpsche blad, hebben dit verkeer groo- tendeels in handen. Zij kunnen het naar verkiezing leiden over Belgische of over Nederlandsche havens. De Belgen moe ten nu maar bewijzen aan hun cliëntèle in het achterland, dat zij dezelfde faciliteiten kunnen verleenen als Rotterdam. Dit vraagstuk, aldus het slot van het arti kel, kan opgelost worden met andere mid delen dan het graven van een nieuw ka naal tusschen Antwerpen en het Hol- landsch Diep. Dit zal dan ook gebeuren. PHILIPS' PRIJSVRAAG. Formu lieren gratis bij alle N.S.F.-agenten en bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Het toltarief op de Th o- lensche brug. Naar aanleiding van. talrijke klachten over de tarieven van den tol der Tholensche brug over de Eendracht (een in 19261927 in bruggeld veran derd veerrecht), welke tarieven zoodanig zijn, dat de kosten voor hen, die van deze brug geregeld gebruik maken, zeer aan zienlijk en voor velen zelfs bezwarend zijn, hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.G. aan het betrokken gemeentebestuur verzocht, een tariefsverlaging zooveel mogelijk te willen bevorderen. In antwoord daarop hebben genoemde vereenigingen thans be richt ontvangen, dat thans een brugtarief geldt, dat voor vijf jaar, eindigend in No- vember 1933, is bepaald en dat vóór het einde van deze periode de raad der ge meente Tholen zal hebben te onderzoe ken, op welke punten eventueele verlaging van het tarief kan worden aangebracht. Het is nu nog niet te bepalen, welke ver lagingen mogelijk zullen blijken, doch in zoover kan in gunstigen zin worden ge antwoord, dat stellig met alle bezwaren van het publiek zooveel mogelijk reke ning zal worden gehouden. Middelburg. Dinsdagavond kwam de Afd. van Patrimonium bijeen onder lei ding van den 2den voorzitter, dhr G. Bou- cherie. Na de bespreking der Bondsagen- da werd door dhr P. Meliefste een refe raat geleverd over; „Onze beschaving en haar vruchten" In een breed uitgewerkt opstel gaat hij na, wat de oude Grieksche en Romeinsche wijsgeeren als grondslag der beschaving stelden: kunstzin bij de Grieken, brute kracht bij de Romeinen. u Tegen deze heidensche wijsbegeerte wordt door de jonge Christenheid de Apostolische gnostiek gesteld. Verder be spreekt hij de ontwikkeling der autoriteit bij de Roomsche Kerk tot de middel eeuwen, waarna de Reformatie met het conflict komt, zich richtend tegen de auto riteit der Kerk. Hoe de ontwikkeling der wijsbegeerte altijd gegaan is in de lijn der Gods-miskenning en hoe de christenen het geheele leven hebben op te eischen voor het gezag door God in Zijn Woord ons geopenbaard. De verwarring onzer dagen is het gevolg van het loslaten en misken nen van de door God gestelde wet. Wegens tijdsgebrek werd de bespreking over dit referaat uitgesteld tot een vol gende vergadering. 4 Toen gisterenmiddag de school uitging waren enkele jongens bij de Stadsschuur aan het stoeien. Daarbij heeft de 12jarige S., wonende te Vlissingen, een zijner dijbeenen gebroken. De knaap is in het kantoor der gemeentewerken binnen gedragen. Medische hulp werd ingeroepen en nadat voorloop i-jo hulp was verleend, is de gewonde per rijwielbrancard naar het Gasthuis alhier overgebracht. Vlissingen. Het gouden huwe lijksfeest van den heer en me- vrouwVande Putte. Onder buiten gewoon groote 'belangstelling heeft giste ren het echtpaar Van de Putte, lid van Ged. Staten van Zeeland, het gouden hu welijksfeest mogen herdenken. Op de uren, waarop receptje gehouden werd, hebben zeeT vele autoriteiten en be sturen van vereenigingen, waarin de heer G. van de Putte een functie bekleedt, van hun belangstelling doen blijken. Van de autoriteiten noemen wij den Commissaris der Koningin met bet college van Gedep. Staten en den griffier der Staten, de bur gemeester van Vlissingen, benevens de wethouders de heeren P. G. Laernoes en Edelman, bet Eerste Kamerlid Mr de Veer en bet Ibveede Kamerlid de beer J. J. G. van Dijk, 'bet bestuur der stichting „Vre derust" verschillende burgemeesters en predikanten van Walcheren, Statenleden, anti-rev. kiesvereeniging en -Statenclub, schoolbesturen, „Boaz", „Patrimonium", Kerkeraad der Ger. Kerk, Chr. Boeren- en Tuindersbond, „Coöp. Walcheren", Protes- tantsch Ziekenhuis „Bethesda", en vele particulieren, terwijl van de meeste dezer corporaties en vereenigingen prachtige bloemstukken waren ontvangen. Verder waren honderden telegrammen en brieven ingekomen. De dag van gisteren heeft wel bewezen, hoe groot de 'liefde en waardeering in breede kringen voor den heer en mevrouw Van de Putte is. In bet verslag van de vergadering van de Vereeniging Rijwielpad Walcheren is een foutje geslopen. De kosten van aan leg van het pad ZoutelandeWestkapelle 'bedragen niet f 18.000, doch f 16.000. Het aantal werkloozen is in de af- geloopen week toegenomen met 91 en be draagt thans 846. Goes. Tot orgelist der Groote of Sint Maria Magdalenakerk alhier is benoemd de heer Adr. Kousemaker. De heer Kousemaker is leerling van de heeren Van Os en Ferwerda te Middel burg. Na het behalen van het diplo ma B der organistenvereeniging, is hij leerling geworden van het Conservato rium van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst te Amsterdam, wat hij thans nog is. Hij zal zijn studie aldaar blijven voort zetten, onder leiding van Sem Dresden, Aug. Wolff en Thierie. Na het beëindigen van dit deel zijner muzikale opleiding hoopt hij de orkest- en koorklasse aldaar te doorloopen. Hedenmorgen ontving de fa. J. G. Massee Zn. de telefonische mededeeling dat haar reiziger dhr J. K., alhier, in de omstreken van Oostburg door 'n auto werd aangereden. Naar men ons meldt zijn de beide armen van dhr K. gebroken en is hij in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Krabbendijke. Wij herinneren onze le zers aan de belangrijke vergadering, die morgenavond in bet Veilingsgebouw zal worden gehouden, waarin twee sprekers het woord zullen voeren over de Cbr. vak organisatie. (Men zie de advertentie in het nr. van gisteren). Deze vergadering is een districtsvergadering voor Rilland, Krabbendijke, Waarde en Kruiningen. lerseke. Gistermiddag is een 3-jarig knaapje van den heer J. van Stee met boog water in bet zoogenaamde haventje gerold. Meespelende kinderen staken geen hand ter redding uit, zoodat bet kind jam merlijk ware verdronken indien niet de beer B., die juist passeerde bet kind had gered en voor vervoer naar de ouderlijke woning zorg droeg. Op den Postweg is met den aanleg van de ondergrondscbe kabel voor de elec- triciteit een begin gemaakt. Dit geeft aan een 40 a 50 tal arbeiders werk. Betaald wordt bij een 8-urigen werkdag 35 cent per uur. Heinkenszand. Da kerktoren der Ned. Herv. gemeente is in verval. Voor de res tauratie is ongeveer f 6000 noodig. Reeds bracht de gemeente zelf f 1300 bijeen. Het restant tracht men nu te vinden door middel van een nationale verloting. Arnemulden. Alhier is opgericht een afdeeling van de burgerwacht, met aan vankelijk 20 leden. Voorzitter is burge meester Horninge, secretaris dhr L. J. Lagendijk, terwijl het commando berust bij dhr J. K. Crucq. Haamstede. De officieele opening der Lagere Tuinbouwschool in deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag 26 April a.s. De bollenvelden te Haamstede staan reeds in vollen bloei. Ze bestaan hoofd zakelijk uit narcissen, terwijl ook reeds de tulpenvelden beginnen. Opmerkelijk is, dat telken jare de bollenvelden in deze gemeente een veertiental dagen vroeger bloeien dan in andere bollenstreken van ons land. Dit laatste schrijft men toe aan de meer zuidelijker ligging vaq deze bol lenstreek, welke omgeven is door water. Hoek. Alhier werd de jaarvergadering gehouden der Anti-Rev. Kiesvereen. Ne derland en Oranje. Door de drukke werk zaamheden op het land was de opkomst niet groot. De penningmeester bracht zijn verslag uit, waaruit een batig slot bleek. De aftredende bestuursleden F. Diele- man W.Gzn., H. Dieleman en W. H. Lou- werse werden herkozen. Dhr F. Dieleman W.Gzn. leverde daar na een referaat over ons Anti-Rev. begin sel en zijn toepassing in de practijk. In 't slot besprak hij de politiek van onze ge meente en de houding der rechtsche, spe ciaal der twee Anti-Rev. raadsleden. Een drukke bespreking volgde, waarin door meer dan één erkentelijkheid werd uitge sproken voor hetgeen door de A.-R. ver tegenwoordigers was gepresteerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2