GIJ DWAAS Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Vlissingen, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, De secretaris, de heer J. Louwerse, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging zich in 5 jaar krach tig heeft ontwikkeld, en dat in 1931 twee nieuwe afdeelingen zijn opgericht en wel te Middelburg en Souburg. Het ledental is bijna 3000. Onder Zwa nenburg is het pad verbreed, putten enz. zullen binnenkort hersteld worden. Nieu we subsidies ontving de vereeniging van de Kamer van Koophandel, een rijkssub sidie is in voorbereiding en met de pro vincie zijn onderhandelingen gaande. Spr. hoopte op steeds meer steun ook van de wielnjders zelf. Spr. brengt dank aan de gemeente besturen van Vlissingen, Koudekerke, Biggekerke en Zoutelande voor hun mede werking, maar betreurt het, dat Middel burg steun weigerde voor het pad Koude kerkeduinen. Op een vraag van den heer Bakker, burgemeester van Koudekerke, waarom tegels slecht zouden zijn voor een rijwiel pad, antwoordde de secretaris, dat in de vergadering van de algemeene ver eeniging van rijwielpaden is gezegd door ingenieurs, dat zij er niet voor deugen, maar het komt spr. voor, dat een voor naam punt is de soort van grond, waar in de tegels worden gelegd. De rekening van den heer Louwerse, aanwijzende een goed slot van f210.48 werd ook met grooten dank goedgekeurd. Thans kwam de begrooting 1932 aan de orde, die een eindcijfer aanwijst van f 6440, met een post onvoorzien van f 120. Ze werd goedgekeurd. De heer van Voorthuijsen wekte op ook van Oostkapelle en Vrouwepolder subsidie te vragen. De voorzitter zeide, dat dit zeker zei gebeuren, als het pad daar ook komt sn er afdeelingen bestaan. Aan de ge meente Domburg zal om subsidie worden gevraagd. Van het gemeentebestuur van Zoutelande was bericht ingekomen van voorgenomen verbreeding van het klin kerpad aldaar. De voorzitter deelde mede, dat het pad Koudekerkeduinen, nog niet te fi nancieren is. Spr. hoopt, dat het nieuwe bestuur der afdeeling Middelburg succes zal hebben om ajsnog subsidie van die gemeente te krijgen in de kosten, die op f 18.000 worden geraamd. De afdeeling Koudekerke heeft gevraagd reeds het deel bij de polderbaan aan te l.eggen, wat f800 tot f1000 zal kosten. De voorzitter wil het hoofdbestuur hiertoe machtigen. De heer Bakker zeide, dat hij eerst het heele pad wil trachten aan te leggen. De heer Contant zeide o.a. dat als het mogelijk is dit aan te leggen, men ook denkt aan de mogelijkheid van het daar te werk stellen van de Koudekerksche werkloozen. De machtiging werd ver leend. Thans kwam de begrooting voor ver lenging van het pad van Zoutelande naar Westkapelle, en bracht de voorzitter groo ten dank aan den A.N.W.B., die reeds f600 daarvan toezegde. De heer Simonse, burgemeester van Biggekerke vroeg of het niet beter was eerst een pad van Westkapelle naar Dom burg aan te leggen, omdat het pad Zou telandeWestkapelle zoo wat parallel zal loopen met dat op den nieuwen weg. De Voorzitter meende, dat het beter is, dat het pad geregeld wordt doorge trokken. De secretaris zeide, dat dit de wensch is van den Provincialen Water staat. De volledige kosten van aanleg van het pad ZoutelandeWestkapelle zullen ruim f 18000 bedragen en de Geldersche crediet- vereeniging is bereid voor dit bedrag een crediet te verleenen, onder garantie van den voorzitter. Het bestuur werd gemachtigd dit cre diet te aanvaarden. De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuursleden de heeren Van Woelde ren en Bakker, die beide met dank de herbenoeming aanvaardden. Thans deelde de voorzitter mede, dat de algemeene vergadering der Ne- derlandsche vereeniging van rijwielpaden dit jaar op 21 Mei te Vlissingen zal wor den gehouden. De Vereeniging Rijwiel pad Walcheren zal dan voorstellen de afzonderlijke rijwielpaden te verbieden FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 14.) o— Cruden knikte. De dominee vervolgde: „Hij was juist gepromoveerd tot doctor in de letteren, maar blijft toch misschien nog een poos college loopen. Hij voelt wel wat voor mijningenieur. Hij heeft een vriend, die er voor studeert en ik heb ze er over hooren spreken. Maar Harry en ik hebben nog niet over onze plannen gesproken. Mis schien gaat hij wei in den handel. In ieder geval ben ik van plan vijftig duizend gul den voor hem op zij te zetten, tegen den tijd dat hij voor zichzelf gaat beginnen. Kun je die som voor mij vastzetten? Van geldzaken heb ik zoo weinig verstand". „Zeker. Maar als je jongen misschien over den lakenhandel denkt, stuur hem dan maar bij mij. Ik heb drie aardige dochters,, maar geen zoon". „Dat is gesproken als een goed vriend, Mungo en ik zal het niet vergeten.... Maar mij;i jongen roost niet op zijn vaders vrienden leven i voor fietsen, waarop bakken enz. geplaatst zijn, die breeder zijn dan het stuur. Don derdag 19 Mei zullen de deelnemers reeds verwacht worden voor een bezoek aan de Markt te Middelburg, Vrijdags wordt een rijwieltocht georganiseerd en de Zater dag is bestemd voor een gemeenschappe- lijken lunch, voor de vergadering en een gemeenschappelijken maaltijd, alles in Brittannia. De heer Van Krieken, voorzitter der afdeeling Vlissingen, zeide, dat die af deeling alles zal doen om bij de afge vaardigden belangstelling te wekken voor geheel Walcheren. Bij de rondvraag vroeg de heer Bak ker naar den trap in de duinen, hij wil die gaarne hebben aan het einde van het Slobberduinsche voetpad, en niet aan het eind van den keiweg. Dit laatste in verband met een te bouwen munitie-berg plaats door Defensie. De heer Simonse zeide, dat een par ticulier, de heer Wisse, toestemming heeft gegeven voor een trap bij den keiweg. Dit is echter reeds een maand of 7 ge leden. Het zal nu verder onderzocht wor den. De heer Contant wees op de wensche- lijkheid aan Defensie subsidie te vragen voor het Slobberduinsche voetpad. De voorzitter zeide, dat dit reeds geschied is voor de paden in het alge meen. De heer Bakker meende te kunnen verzekeren, dat Defensie thans geen sub sidies geeft. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Van Krieken werd be sloten de leeftijdsgrens voor leden van jeugdvereenigingen, die tegen lagere con tributie lid kunnen zijn, te bepalen op 16 jaar en die contributie te verhoogen van 10 op 20 ct. De voorzitter wekte krachtig op tot het werven van meer leden. Er zijn nog te veel klaploopers. Besloten werd met Pinksteren weder een paar „vallen" te zetten. Met groote waardeering vernam de voorzitter het plan van een der aanwe zigen om, als het pad Koudekerkedui nen tot stand komt, bij de samenkomst met het bestaande rijwielpad daar een rijwielbewaarplaats te stichten. Hierna sluiting. PHILIPS' PRIJSVRAAG. Formu lieren gratis bij alle N.S.F.-agenten en bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Wegen afgesloten voor verkeer. Men meldt uit Sas van Gent: Gisteravond heeft de Rijkswaterstaat al zijn wegen, waarop palen staan met een bordje: „Eigen weg Rijkswaterstaat" voor alle verkeer afgesloten. Voetgangers heb ben een kiemen doorgang. Voertuigen kunnen niet passeeren. Een der eigenaars heeft tegen den Rijkswaterstaat proces-verbaal opge maakt. Een en ander heeft in Sas van Gent vrij groote ontstemming te weeg gebracht. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver - klaard: L. C. de Jonge, koopman en commissio nair te Kapelle R.-comm. Mr Th Por- theine, rechter. Cur. Mr J. W Goedbloed, advocaat te Goes. J. Liplyn, caféhouder te Goes R.-com. Mr J. H. Bybau, rechter. Cur. Mr P. van Empel, advocaat te Middelburg. Inbraak. Heden is door de politie uit Wemeldinge aan de Justitie te Mid delburg voorgeleid een 20-jarige jonge man uit Wemeldinge, die zich Zondag namiddag j.l. zou hebben schuldig ge maakt aan inbraak in de grossierszaak van zijn broer te Wemeldinge, door, na dat hij op het dak van de woning was geklommen en het zoldervenster uit zijn sponde te hebben gelicht, zich op den zol der te begeven. Aldaar stonden in voor- Taad sigaren en sigaretten. Hij heeSt daarvan eenige pakken weggenomen en is daarop weggegaan. Op straat geko men zijnde, werd hij door zijn broer ge zien. Laatstgenoemde stelde een onder zoek in de woning in, waarbij bleek, dat inderdaad een hoeveelheid sigaren en si garetten waren verdwenen. De politie werd gewaarschuwd, deze stelde een on derzoek in, doch de dader was nergens te vinden, totdat men na een half uur zoekens hem aantrof in een in de nabij- „0, hij zou hard genoeg moeten wer ken", zei Cruden. „Maar zooals je zegt, dat is nog maar in de toekomst. Maar nu over je zelf, John. Ik hoop, dat je niet van plan bent Glasgow te verlaten. Maar misschien denk je over een pastorie ergens hui ten". „Ik hoop in Glasgow te blijven", zei Clement langzaam. „In Glasgow, niet in de buitenwijken. Maar niet in een pas torie". Cruden staarde hem verbaasd aan. „Je wilt de kerk toch niet geheel verlaten", riep hij. „Ik zou de kerk niet kunnen verlaten", luidde het zachte antwoord, „maar ik wil den preekstoel verlaten. Ik heb een plan", vervolgde hij, zich opwindend, „waarover ik graag eens met je zou spre ken. Misschien zal je het dwaas vinden". „Geld er in?" „Ja, maar niet er uit. Het zal gewoon een bodemlooze put worden". „Het klinkt als een goudmijn, John". „Zeg liever diamantmijn". „Vind je dat beter klinken?" „Yv7el is geloof, dat er diamantmijnen zijn, waarvan de opbrengst de kosten niet goed mankt". „Die zijn er John". „En toch brengen ze soms prachtige diamanten voort, Mungol" „Ga voort, man, ga voort. Laat me hoo ft eid staand „rookhok", waarin hij zich met zijn buit had verborgen. De haven van Terne u- z e n. Het lid der Eerste Kamer, de heer Nivard, heeft de volgende vragen gericht tot den minister van Waterstaat: Is het juist, dat een verzoek van de N.V. Aug. de Meyer Zonen's Expeditie en Agentuur Maarschappij te Terneuzen, om een terrein, gelegen aan de Zuidelijke ka naalhaven te Terneuzen, in erfpacht of huur te verkrijgen voor het bouwen van magazijnen voor op- en afslag van kunst mest, door den minister is afgewezen, niettegenstaande zoowel helt gemeente bestuur als de Kamer van Koophandel, in het belang van de haven en van de werkverruiming, op het beschikbaarstel len hadden aangedrongen? Is het juist, dat bedoeld terrein niet beschikbaar werd gesteld, daar het be stemd is voor den z.g. „gaanden-en-ko menden man", doch practisch steeds door dezelfde firma wordt gebruikt voor opslag van papierhout, voor welk artikel, zonder eenig bezwaar, opslagruimte verkregen kon worden op een terrein van de Spoorweg-Maatschappij MechelenTer neuzen? Indien vorenstaande vragen bevesti gend worden beantwoord, is het den mi nister dan hekend, dat hierdoor een be langrijk vervoer aan de haven van Ter neuzen is ontgaan, ten bate van een bui- tenlandsche haven? Is de minister niet van meening, dat, nu de teruggang van het verkeer in de Nederlandsche havens zoo belangrijk is, geen maatregelen achterwege mogen blij ven, welke tot uitbreiding van het vervoer kunnen leiden? Is de minister alsnog bereid het ge vraagde terrein in erfpacht of huur af te staan, indien het mogelijk zou blijken deze belangrijke transporten te winnen voor de haven van Terneuzen? Middelburg, Gisterenavond te ruim 9 uur is de brandweer uitgerukt voor een brand in een hooischelf, staande op een stuk land aan den Schotelweg. Gevaar voor de omgeving bestond er niet. Vlissingen. Ook hier ter stede worden voorbereidingen geti'offen om te komen tot oprichting van een afdeeling van de O.S.P. Naar aan de „Vliss. Grt" werd me degedeeld., hebben zich reeds een 15-tal personen bereid verklaard als lid van de nieuwe partij toe te treden. Contact zal worden gezocht met den heer L. P. van Oorschot, die nu nog een gemeentezetel bezet voor de onafhankelij ke socialisten. Nader meldt men ons: Gisteravond is alhier een afdeeling op gericht van de Onafhankelijke Socialis tische Partij, met aanvankelijk 15 leden. Binnenkort zal een openbare vergadering plaats hebben. Getracht wordt aanknoo- pingspunten te Middelburg te vinden. Arnemuiden. Maandagmiddag geraakte 'n driejarig jongetje spelenderwijs in de vrij diepe waterput „De Houwer", gelegen achter den molen. J. Schroevers Jzn., die door mede-speelmakkertjes op het gevaar opmerkzaam gemaakt werd, mocht het genoegen smaken het kind, dat reeds veel water binnen had, bijtijds nog te redden. lerseke. Oesterverzending in Maart '32. Nederland 164.942, België 1.020.945, Duitschland 212.740, Engeland 1.184.700, Frankrijk 25.795, totaal 2.609.122. Vorig jaar Maart 4.179.925. Naar we vernemen zijn van een 6-tal Ierseksche schippers, die met hun motor vaartuigen naar Ameland zijn gegaan om halfwassen of groote mosselen, de korren in beslag genomen. Ze mogen niet meer visschen. Voor de visschers, die hun brood daarmee verdienen moesten een ernstige tegenslag. Oudelande. Zondagmiddag is bij den kleinlandbouwer Johs v. 't H. ingebroken blijkbaar door een ingeslagen ruit. Veel is overhoop gehaald, o.a. de bedden. De sleutels, geborgen in een lade van het ka binet, worden vermist en een zaklantaarn en zakdoek. Het kabinet was niet geopend, hoewel ook de sleutel daarvan bij de vermiste was; wel was een kastje geopend. Door een deur, waarop aan de binnenzijde een sleutel zat, is het huis blijkbaar verlaten. Voorbijgangers hebben omstreeks half 3 een fiets voor de woning zien staan. Vin gerafdrukken zijn door de politie geno men en het onderzoek wordt voortgezet. 's-Gravenpolder. Maandagavond trad alhier op voor de afd. van dén Chr. Land arbeiders Bond dhr Vingerling, lid van het hoofdbestuur. Spr. legde den nadruk er op dat wij ook als landarbeiders een dure roeping hebben, om samen ver- eenigd elkander te steunen in deze moei lijke tijden. Laten wij voor elkander wer ken met al onze krachten en dan zal God er zijn zegen over gebieden. De vereeni ging bestaat thans uit 38 leden. Ellewoutsdijk. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier stonden op 31 Maart 12 personen als werkloos inge schreven, wat een vermindering van 7 beteekent met de vorige maand. Wolfaartsdijk. De werkzaamheden tot verbetering van het snelverkeer enz. in den Papeweg alhier hebben een aanvang genomen. De sloot aan de Noordzijde van den weg wordt gedempt, waardoor de weg plm. 1 M. wordt verbreed. De ge vaarlijke bocht PapewegVeerweg wordt zoodanig verflauwd, dat er na de verbe tering niet meer van een gevaarlijke bocht gesproken zal kunnen worden. Dat door de K.N.A.K. en A.N.W.B. deze verbete ring zeer op prijs wordt gesteld, kan hieruit blijken, dat beide vereenigingen elk f 100 in de kosten bijdragen. De werk zaamheden worden verricht door werk loozen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Aalsmeer (2e pred.pl), J. H. Mulder te Hillegom. Eikerzee. Zondag had in de morgen godsdienstoefening de bevestiging plaats van cand. R. Boschloo van Almen door Ds Jansen Schoonhoven van Oegstgeest met een prediking over I Petrus 4 10 en 11. Aan de handoplegging namen deel de bevestiger, Ds Ruijsch van Dugteren van Zonnemaire en Ds Bakker van Melisker- kerke. Des namiddags deed Ds Boschloo zijn intrede met een predikatie naar aanlei ding van I Cor. 1 23. De nieuwe leeraar werd daarna toegesproken door Ds Griet- huijzen namens de classis, dhr J. W. van Meenink namens de studentenclub Utrecht en Ds Ruijsch van Dugteren namens de gemeente en den kerkeraad. Mede was nog aanwezig Ds Kentie te Haamstede. Do familie Ds Va n E ij k, Missionair predikant van de Geref. Kerk te Delft, te Solo, die met vacantie naar Holland komt, hoopt op 11 Mei met de Marnix van St Aldegonde uit Indië te gaan en ongeveer 1 Juni te Genua aan te komen, vanwaar de reis per boottrein naar Holland gaat. „In ieder geval, je blijft, John", zei ze hartelijk. „Dank u, mevrouw Cruden," antwoord de Clement. „Ik zal graag blijven. Mis schien zal ik in de toekomst niet meer van uw gastvrijheid kunnen genieten. Ik ga dit district al gauw verlaten ga St. Sylvester verlaten." „St. Sylvester verlaten!" Mevrouw Cru- den's gezicht drukte verbazing uit, die gauw veranderde in oprecht verdriet. „Wel, neen maar. Is me dat een verande ring. En we hebben er nog al juist over gesproken om plaatsen in de Sylvester- kerk te nemen. Dat spijt me, mijnheer Cle ment. Heeft u een beter beroep gekregen?" „Je zult er nog wel van hooren, Bessie," viel haar man haar in de rede. „Nu moet je Harry bericht sturen. Zeg hem, dat hij geen groot toilet behoeft te maken." Mevrouw Cruden was teleurgesteld. Ze hield er van, de heeren in rok aan tafel te zien. Maar toen bedacht ze plotseling, dat de dominee ook in zijn daagsche pak was. „Heel goed, ik zal er voor zorgen," zei ze en ze repte zich. Mijnheer Cruden straalde. „Nu hoef ik me ook niet te verkleeden," zei hij ver rukt. „Ga voort met je verhaal, John." (Wordt vervolgd.) ren over je bodemlooze put. Natuurlijk weet ik al, wat er komen gaat. Neen, ik weet het niet", lachte hij, toen de deur openging en zijn vrouw binnentrad. Mevrouw Cruden was een rijzige vrouw, die wat neiging tot gezetheid toonde, blond en blozend en absoluut niet in staat te verbergen, dat ze huiselijk, moederlijk was. Ze kwam met een zekere statigheid in do kamer binnen en gaf mijnheer Clement wat stijf de hand stijf, niet omdat ze niet op den besten vriend van haar man gesteld was, maar omdat ze er nog niet aan gewoon was hem in haar nieuwe huis te begroeten. „Blijf zitten, mijnheer Clement. Ik kom u geen gezelschap houden", zei ze, „maar oom u te vragen, of u bij ons blijft eten". „Dat is een goed idee!" riep Cruden uit. „Maar zou je de deur wel kunnen sluiten, Bessie. Dat muzikale mengsel is een beet je sterk". „De meisjes moeten oefenen", zei zijn vrouw, terwijl ze het geluid van een piano, een viool en een sopraanstem buiten sloot. „Het is te veel opeens voor een onmuzi kale kerel als ik ben", zei Cruden opge wekt. „Wel John, kun je blijven eten en daarna nog een beetje blijven praten? Na tuurlijk kun je!" „Harry verwacht me thuis voor 't eten" zei de dominee, „anders zou ik graag ja Oostburg. Zaterdag werd alhier de 2- jarige landbouwcursus, gegeven door den heer Th. A. Overtveld, landbouw- onderwijzer te IJzendijke, met een open bare eindles gesloten. Aan het einde wees dhr Stevens de gediplomeerden op het groote belang, dat zij er bij hadden, de verworven kennis toe te passen, te on derhouden en uit te breiden, als een der beste middelen om de huidige crisis te doorkomen. De oudste leerling, W. van de Ree, dankte den onderwijzer voor het genoten onderwijs en de prettige samenwerking en bood hem een herinnering aan. Een diploma ontvingen: H. Wijffels, St. Kruis; Chr. v. d. Slikke, W. v. d. Ree, A. v. d. Ree, M. C. Dhont en A. L. Leenhouts, Schoondijke; D. Scheele, Aardenburg; Jac. Quaak, Zuidzande; J. Dieleman en H. Dieleman, Groede. Bruinisse. Met ingang van 16 April e.k. is alhier benoemd tot assistent bij de di recte belastingen en accijnzen, dhr J. v. d. Boom, thans in gelijk© betrekking te Beek (L.). De vorige week liet een sla ger per omroeper bekend maken, dat hij het spek per 10 pond voor f 1 verkrijg baar stelde. Ook de prijs der eieren heeft een ongekend laag punt bereikt, daar de ze thans per 55 f 1 kosten. Kortgene. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Dhr Wolse was met kennis geving afwezig. Goedgekeurd werd de re kening van het Burgerlijk Armbestuur en vastgesteld in ontvangst op f 3120.29, in uitgaaf op f 3328.11, zoodat er een na- deelig slot is van f 207.82. Van de veree niging tot het verstrekken van L. 0. op Geref. Grondslag was een verzoek ingeko men om beschikbaarstelling en inrichting van een schoolgebouw. Genoemd verzoek werd voor praeadvies in handen gesteld van B. en W. De Ned. Herv. gemeente vraagt voor ongeveer zes weken gebruik van het gymnastieklokaal der O. L. school voor het houden van godsdienstoefenin gen. Zulks is noodig, omdat het kerkge bouw moet worden gerestaureerd. Het ver zoek wordt ingewilligd. Besloten wordt met het Gasthuis te Goes een overeen komst aan te gaan inzake een barak voor besmettelijke ziekten. De verordening tot afwijking van de bepalingen der winkel sluitingswet moet nog zóó worden gewij zigd, dat de winkels 's avonds om 9 uur moeten gesloten zijn; des Zaterdags om 11 uur. Deze wijziging is noodzakelijk, wil de Koninklijke goedkeuring worden ver kregen. De verordening treedt in werking op 1 Mei a.s., of, zoo de goedkeuring dan nog niet mocht zijn verkregen, drie dagen na ontvangst daarvan. Het dagelijksch bestuur wordt gemach tigd, zoo noodig een kasgeldleening aan te gaan voor uit te voeren grondwerken. zeggen, mevrouw Cruden". „Maar Harry zou ook hier kunnen ko men. Ik zal het meisje, ik bedoel één van de bedienden in de auto sturen om hem te vragen hier te komen. Maar misschien zal uw eigen lekker maal bederven „O, dat komt in orde, Bessie", viel haar man haar in de rede. „Stuur maar een boodschap aan Harry, dan maken we er een gezellig avondje van". „En de meisjes kunnen ons met mu ziek wat opvroolijken", zei mevrouw Cru den. „Isabel en Florence maken werkelijk goede vorderingen. Met Margaret gaat het minder vlug. Maar haar leeraar zegt, dat ze nog wel een goede stem krijgt, als ze maar volhoudt". „Met Greetje komt het best in orde", zei Cruden, over zijn tweede dochter spre kend, die in den laatsten tijd Margaret door haar moeder genoemd werd. „Met Gre9tje komt het best in orde, of ze stem krijgt of niet". ,,'t Is aardig van je, dat te zeggen, Mun- ga, terwijl we vijf gulden voor een les moeten betalen", zei mevrouw Cruden glimlachend tegen haar man. Ze wendde zich tot haar g&sc. „Papa is heel toege vend voor de meisjes", zei ze. „Hij wei gert nooit iets". Mijnheer Cruden zuchtte. Hij vond zijn nieuwe titel „Pap»" verschrikkelijk. Uit een raam geval len. In de Poelestraat te Groningen is de echtgenoote van den heer J. L. bij het schoonmaken van de ramen harer woning van de bovenverdieping op de straat ge vallen. Ernstig gewond werd de vrouw in het ziekenhuis te Groningen opgeno men, waar zij aan de bekomen verwondin gen is overleden. Auto door afsluitboo- men gereden. Aan den overweg Trumpert te Weert reed een auto door den afsluitboom juist op hét oogenblik, dat een zware goederentrein op enkele meters afstand naderde. De autobestuur der gaf vol gas en reed met groote kracht ook door den tweeden afsluitboom, waar door hij buiten de spoorbaan kwam en aan den dood ontsnapte. De auto werd zwaar beschadigd. Goedkoope spinazie. Vo rige week bracht op de groentenveiling te Voorburg-Leidschendam de spinazie zóó weinig op (één cent per kilo) dat de meeste kweekers de veiling verlieten. Een werklooze, die eenige kisten kocht, en deze voor 25 cent per kist uitventte, verdiende nog een aardig daggeld. De verdwenen f 2875. De voerman V. ,uit Beek en Donk «deed, gelijk gemeld, Vrijdag in Helmond aangifte, dat een bedrag van f 2875, die hij onder zijn berusting had, spoorloos was verdwenen. Het onderzoek naar het geld heeft intus- schen nog steeds geen resultaat opgele verd. Echter heeft de justitie termen aan wezig geacht om V. vooralsnog in arrest te houden. Hij is nu overgebracht naar Roermond en daar in het huis van bewa ring opgesloten. Boerderij met vee een prooi der vlammen. Zondag morgen te 5 uur terwijl de landbouwer Fr. v. Berkom te Oss zich ter kerk had be geven, ontstond een zware uitslaande brand in de boerderij, waar de overige leden van het gezin: vrouw en zeventien kinderen allen nog te bed lagen. Zij kon den evenwel nog met veel moeite gered worden. De geheele boerderij ging in vlammen op, terwijl de geheele veestapel een prooi der vlammen werd. Melkoorlog te Weesp. Te Weesp is in den melkhandel thans weinig eenheid. De melkfabriek „Neer- landia" noteert tien cent per liter, ven tende hoeren bieden de melk aan tegen zeven, bij vier liter tegelijk tegen zes en een kwart, ja zelfs tegen zes cent. Tot voor kort was de gewone prijs nog tien elf cent. Dalend tramvervoer. De Rotterdamsche tram heeft in de maand Maart 700.000 reizigers minder vervoerd dan in dezelfde maand van het vorige

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2