Gemengd Nieuws. Land- sn Tuinbouw Stukken voor den Gemeenteraad van Vllssingen De brand weid eerst door de buien Fierloos, dienstbode, naar KIoetinge. I. Burgel en gezin, grondwerker, naar Goor. Heirfcenersnd. Vrijdag werd het 25- jarig jubileum van de School met den Bijbel alhier gegierd. Een groote schare, oudere en belang stellenden, vulde de keurig met groen en bloemen versierde school. De voorzitter, de heer A. Slabbekoorn, opende op de ge bruikelijke wijze, riep allen een hartelijk welkom toe en verwelkomde in bet bijzon der Ds K. v. Anken van Delft, Dr K. Hui- zenga van Middelburg, Burgemeester, wethouders en secretaris der gemeente Heinkenszand, en de heer J. v. d. Zouwen te Gorcum, vroeger hoofd alhier. Spr. deelde mede, dat 't bestuur gemeend had, deze gelegenheid te moeten aangrijpen, aan het personeel uit erkentelijkheid voor het voortreffelijk onderwijs, dat aan de leerlingen gegeven wordt, eenige cadeaux te moeten aanbieden. Daarop bracht de heer L. van Vessem, die het voorrecht had 25 jaar lang secre taris van de vereeniging te mogen zijn, verslag uit van de lotgevallen der school. Hij wees er op, dat reeds in 1874 liefde voor Christelijk onderwijs aan den dag was getreden. De pioniers: J. Oranje, C. de Schipper, J. Dominicus e.a. hadden hun pogingen aanvankelijk met succes be kroond gezien. Er werd onderwijs ge geven in de toenmalige Chr. Geref. Kerk, maar helaas, dit moest al spoedig worden stopgezet. Deze schoolvereeniging mocht op 1 April 1907 onder leiding van haar toen- maligen voorzitter Ds K. v. Anken haar school openen en als hoofd werd geïnstal leerd, de heer J. v. d. Zouwen, die 13 jaren lang in deze functie werkzaam was. Opgevolgd werd deze door het tegen woordig hoofd, den heer C. Westveer. Na een korte pauze, waarin vooral de moeders de handwerken bezichtigden, gaf de voorzitter het woord aan Ds K. v. Anken van Delft. Duidelijk en klaar werd het groote belang van het Christ. Onder wijs aangetoond en uiteen gezet. Spr. spoorde de aanwezigen aan, toch niet te verslappen, de' liefde niet te doen ver flauwen. De schoolstrijd is nog niet vol- streden. Dr K. Huizenga feliciteerde de Ver eeniging hartelijk en wees op de groote kracht van het gebed der ouders. Dr Mes, de burgemeester, wenschte na mens het gemeentebestuur hartelijk geluk en sprak de hoop uit, dat de aangename samenwerking bestendigd mocht blijven. De heer v. d. Zouwen riep oude her inneringen wakker en dankte allerharte lijkst voor de prettige jaren, die hij hier had mogen doorbrengen. De heer Westveer had nog een verras sing voor het bestuur bewaard. De firma Verheule bood een prachtigen wandtekst aan en dankte voor de hartelijke samen werking en 't vertrouwen, sinds jaren ge noten. Uit dank voor al den accuraten arbeid verricht, door den heer L. van Vessem, bood hij hem namens het personeel een bloemstuk met prachtig bloeiende horten sia's aan. De oud-leerling van Baaien uitte zijn erkentelijkheid voor het degelijk onder wijs, dat hij aan deze school had mogen ontvangen. Het was een gezellige avond, een dag van blij herdenken en grondtoon van alles was Soli Deo Gloria. Ovezande. Vrijdagavond werd de eind- les gehouden van den algemeenen tuin- bouwcursus in tegenwoordigheid van den Rijkstuinbouwconsulent, burgemeester en wethouders, en de Commissie van Toe zicht. Het diploma kon worden uitgereikt aan: C. Rentmeester Mz., P. Vermeule, C. Rentmeester Jz., C. Westdijk, L. de Jonge, D. de Winter, M. A. de Dreu, J. Kor- stanje, J. Boonman, P. Boonman, C. de Baar, H. Polfliet, J. Rijk, C. Geus, M. Korstanje, C. Huige en C. Rijk Hz. De Rijkstuinbouwconsulent, de heer A. W. v. d. Plassche, welkte de cursisten op, al zijn de omstandigheden ongunstig, toch door te gaan met de verbetering der be drijven. De heer P. Rijk sprak namens de afd. Ovezande van den L. T. B. zijn waardee ring uit voor den gegeven cursus. De heer C. Rentmeester Mz. bedankte onder toe passelijke woorden de onderwijzers, de heeren H. L. K. Leijs en W. J. Robijn, namens de cursisten voor het genoten on derwijs en overhandigde hun een aan denken. Tholen. Aan het postkantoor alhier en daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende het eerste kwartaal 1932 ingelegd f 119.754,55 en terugbetaald f 53.405.26. Loop der bevolking over de maand Maart 1932. Ingekomen: J. Theunis van Halsteren; J. L. Potappel en gezin, van Stavenisse; O. W. Slootmaker van Poortvliet; W. van Dijke en gezin van St Annaland; J. Uil, wed. Th. v. Seer van Bruinisse; J. Hage van St Annaland; J. de Vin van Willem stad. Vertrokken: B. Bogert naar Breda; J. M. Deurloo naar Terheide. Garantie aan K. 'L. M. Ofschoon B. en W. zich niet ontveinzen de moei lijke financieele omstandigheden, waarin de gemeente zich bevindt, zijn B. en W. niettemin van meening, dat het gemeente belang bij de plannen van de K.L.M. voor een vliegdienst RotterdamHaamstede Vlissingen dermate betrokken is, dat ook de gemeente Vlissingen aan het bedoelde garantiefonds dient deel te nemen en etel- len zij voor deze garantie, die alleen voor 1932 zal gelden, te bepalen op f 250. Een opslagplaats. Voorgesteld wordt aan don inspecteur van politie A. A. do Winter, die met ingang van 1 April wegens ongeschiktheid voor don dienst, door den burgemeester eervol ontslagen is, overeenkomstig het advies van het Scheidsgerecht voor de ambtenaren in dienst der gemeente Vlissingen gedurende 3 maanden nog vol salaris en dan ge durende 6 maanden nog 70 pet. uit te keeren. Verpachting badpaviljoen. B. en W. stellen ten slotte voor overeen komstig het voorstel van de commissie voor het badbedrijf het badpaviljoen ook voor het seizoen 1932 te verhuren aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van On roerende Goederen, doch tegen een huur prijs van f 300 in plaats van f 500 per jaar, welke laatste som te hoog is om de exploitatie sluitend te maken. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg. Voor de op Vrijdag a.s. te houden ver gadering van bovengenoemde Kamer van Koophandel zond het bureau de volgende voorstellen aan de leden toe: Overeenkomstig het verzoek van de ver eeniging Gemeenschappelijk Belang te Vlissingen, stelt het bureau voor aan die vereeniging voor haar gehouden winkel week f 100 bij te dragen. Het bureau biedt ter vaststelling aan de rekening over 1931 met een eind cijfer van f 58954.52. Van bet goed slot is reeds f 3063.75 bij het stamkapitaal ge voegd en dit zal ook kunnen gebeuren met het restant van het goed slot ad f 1585.53, als de Minister de rekening beeft goedge keurd. Het stamkapitaal bedraagt thans f 72.500. Naar aanleiding van een vraag van den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, in verband met het onderzoek der regeering of er aanleiding is wette lijke maatregelen te nemen als in 1914 tot de mogelijkheid van het toestaan van ver plichting tot betaling, aanhouding van een verzoek of vordering tot faillietverklaring, opschorting van gerechtelijk verhaal op het vermogen van den debiteur, enz., schrijft het bureau als volgt In 1914 was plotseling een toestand ontstaan, welke nakoming van 'betalings verplichtingen onmogelijk zou maken, zelfs voor dengene, die niet op onvoor zichtige wijze zulke verplichtingen op zich had genomen. Van de heerschende econo mische crisis kan niet hetzelfde worden gezegd. De moeilijkheden zijn geleidelijk ontstaan en allengs verscherpt, en noch voor het ontstaan, noch voor de verscher pingen zouden bepaalde, algemeen gel dende tijdstippen kunnen worden ge noemd. Waar op het eene gebied de crisis nog niet wordt gevoeld, heeft zij op een ander gebied ernstige gevolgen gehad, doch zelfs in dit geval zal het vaak zeer moeilijk zijn, vast te stellen of en sedert wanneer het niet kunnen nakomen van betalingsverplichtingen uitsluitend hier aan moet worden toegeschreven. Aannemende, dat er gevallen zullen zijn, waarin het t.o.v. nakoming van be talingsverplichtingen alleszins gerecht vaardigd zou zijn, door middel van wette lijke bepalingen de helpende hand te bie den, zou de toepassing van die wettelijke bepalingen tot slechts zeer enkele geval len beperkt moeten kunnen blijven. Ge vreesd moet echter worden, dat op ruime schaal op de toepassing 'dier wettelijke bepalingen een beroep zou worden ge daan. Indien werkelijk het bestaan van des betreffende wettelijke bepalingen zou lei den tot een veelvuldig verleenen van uit stel van betaling, zou het middel wel eens erger dan de kwaal kunnen blijken te zijn. Juist omdat het geenszins onmogelijk moet worden geacht, dat de crisis zich nog verder verscherpt, is voorzichtig heid geboden t.a.v. bet treffen van maat regelen, waardoor sommigen financieel zouden kunnen worden geholpen, doch waaronder de credietwaardigheid van an deren zou kunnen lijden. Het bureau meent derhalve, dat het geen aanbeveling verdient ter dezer zake wettelijke bepalin gen vast te stellen. Naar aanleiding van een schrijven van het Comité van Actie inzake ver- keersbelangen voor Schouwen om adhae- sie te betuigen aan hare motie inzake overbrugging van het Hollandscb D'ep bij Willemstad in plaats van bij Moerdijk, nerinnert het bureau er aan, dat de Ka mer adhaesie heeft betuigd in 1931 aan een verzoek om de brug bij Moerdijk te verkrijgen. Wijzende op hetgeen de Minister mede deelde in zijn Memorie van antwoord op bet voorloopig verslag der Eerste Kamer over deze kwestie zegt het bureau, dat daaruit z.i. ten duidelijkste blijkt, dat de regeering de zaak grondig heeft onder zocht en h.i. geen zin heeft een nieuw onderzoek in te stellen. Het bureau stelt ten slotte voor het schrijven van bet Schouwsche Comité voor kennisgeving aan te nemen. Kwartjesvinders in den trein. Vrijdagavond reisde een Amster- damsch agent van politie, die een dag met verlof was geweest, in een derde klas cou pé van Hilversum naar Amsterdam. In Bussum stapten vier personen in, waar van er een, zoodra de trein zich in bewe ging had gezet, een horloge voor den dag haalde en aan de passagiers vroeg: Wie wil een zilveren horloge koopen? Daar er geen liefhebbers bleken te zijn, zeide de man; Dan zullen we het horloge verlotenl Er kwamen nu notedopjea en dobbe)- steenen voor den dag en de passagiers werden uitgenoodigd een kansje te wagen en te raden onder welk dopje de steenen lagen. Een der passagiers verloor op die manier f 15 aan het edele viertall De agent-in-burger, die een uitnoodi- ging om ook zijn geluk te beproeven had afgeslagen, maakte zich, toen de trein Amsterdam genaderd was, bekend door zijn politie-penning te laten zien. De kwartjesvinders reageerden hierop door het aannemen van een zeer dreigende houding en zij trachtten den agent in een hoek te dringen. De agent trok nu zijn revolver, waarna een der aanvallers riep; „ik heb ook een revolver". De agent loste vervolgens een schot dwars door een der ruiten, waarna de aanvallers afdeinsden. Op 't C. S. sprongen twee der kwartjes vinders aan den verkeerden kant uit den trein om te trachten over de rails te ont komen. De voor f 15 bedrogen burger riep onmiddellijk spoorwegpersoneel te hulp, dat er in slaagde het tweetal vluchtelingen aan te houden. De agent greep den derden kwartjesvinder, alleen nr 4, vermoedelijk de beruchte Davidje Veth, wist op het sta tion te ontkomen. De drie arrestanten bleken allen goede bekenden van de politie te zijn. Verduistering vanf72.000. De 49-jarige G. V. te Haarlem heeft zich bij de politie aldaar aangemeld. Hij heeft verklaard ten nadeele van de Rotterdam- sche Bank vereeniging te Haarlem een bedrag van circa f 72.000 te hebben ver duisterd. De aangehoudene was circa 35 jaar in dienst der Bank. Thans was hij procura tiehouder en chef der effectenafdeeling. De verduisteringen zijn gepleegd in een tijdsverloop van circa 3 jaar. Het groote bedrag is verloren gegaan met ongeluk kige speculaties. De man is in bewaring gesteld. V. speculeerde met eigen fondsen bij een firma te Amsterdam en toen hij hier bij verloren heeft, heeft hij getracht dit crediet te dekken door middel van fond sen van cliënten der Rotterdamsche Bank welke hij onder zich had, Eén der cliënten vroeg dezer dagen zijn stukken terug en toen werd ontdekt dat eenige papieren ontbraken. V. heeft nog getracht deze stukken in zijn bezit te krijgen, doch dit is slechts ten deele ge lukt. De bank is tegen fraude verzekerd en draagt geen schade. Reiziger uit den trein gevallen. Zaterdagmorgen is nabij Holten uit den D-trein Berlijn-Amsterdam een reiziger gevallen. Men vond hem be wusteloos op de rails liggen. Het bleek te zijn de 47-jarige Duitsche reiziger M. F., die met een zending goud op weg was naar Amsterdam. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De man heeft een zware hoofdwonde en een hersen schudding opgeloopen. Smokkelbende omsin geld. Een smokkelbende, bestaande uit 17 smokkelaars, meerendeels afkomstig uit Cleef, werd in den nacht van Vrij dag op Zaterdag door Duitsche douanebe ambten te Grünewald nabij Goch in een hinderlaag gelokt en omsingeld. Acht man der bende kon door de douane-be ambten gearresteerd worden. Deze scho ten op de vluchtelingen en men meent, dat van de gevluchte smokkelaars er een of meer gewond zijn, daar men in het kreu pelhout verscheidene bloedsporen ontdek te. In beslag genomen werden 85 K.G. koffie, 43 K.G. tabak en 8000 K.G. meel, alsmede een 15-tal fietsen. Een misplaatste April mop. In den nacht van 1 op 2 April om streeks half een werd er getelefoneerd naar een familie-pension te 's-Graven- hage. De familie was niet thuis. Doordat 'de telefoon aanhoudend bleef bellen, is een der families, die sedert twee dagen in het pension verblijf hield, en die reeds ter ruste was, opgestaan en heeft de tele foon opgenomen, daar er gedacht werd, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn. Gevraagd werd om den heer des huizes te spreken en toen werd medegedeeld, dat deze niet aanwezig was, werd geantwoord: „Dat is erg jammer, want ais 'n goed vriend van hem wilde ik hem waarschu wen, dat er door bolsjewieken een bom in zijn tuin is gelegd, die na ongeveer twin tig minuten ontploffen kan." Verder werd gevraagd of diegene, 'die aan de telefoon stond ook in het pension woonde en of die een kamer aan de ach terzijde van het huis had; het ware hem dan geraden, zoo snel mogelijk die kamer en nog beter bet geheele huis te verlaten, daar de ontploffing ieder oogenblik kon geschieden. Doodelijk verschrikt is toen de familie in nachtgewaad, met mantel of jas om geslagen, de straat opgevlucht, en heeft alarm gemaakt. Politie arriveerde spoe dig. De tuin werd onderzocht, maar er werd geen bom gevonden. Toen werd ingezien, dat men hier met een infame April-mop te doen bad. De eigenaar van het pension heeft sterke vermoedens tegen iemand, die hem deze poets gespeeld zou hebben, en hij heeft daarvan aangifte bij de politie ge daan. Kinderenlevendverbrand. Doordat eenige kinderen onvoorzichtig met lucifers speelden, ontstond te Papen burg een brand, waarbij do kinderen, een vier-jarig jongetje en een drie-jarig meisje, om het leven kwamen. opgemerkt, toen de vlammen reeds uit de vensters sloegen, De brandweer poogde de beide kinde ren, die hevig gilden, uit het brandende buis te redden, doch toen men er eindelijk in slaagde, de kamer, waar de brand was uitgebroken te bereiken, was bet meisje reeds verbrand, terwijl de jongen ster vende was. Jongen met 1100 op den loop. Zaterdagochtend stuurde een fir ma te Amsterdam een 17-jarigen loopjon gen naar een bank om aldaar een cheque, groot f 1100, te verzilveren. De jongen voldeed aan die opdracht en verscheen met de cheque bij de bank, die hem prompt de f 1100 uitbetaalde. Tot zoover heeft men de bewegingen van het jongmensch kunnen volgen, maar nadien is hij spoorloos verdwenen met medene ming van het geld. De politie speurt ijverig naar den voort- vluchtigen dader. BELEID VAN DE NEDERLANDSCHE BANK. De dekking van het pondenverlies. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot dekking van het verlies van de Nederlandsche Bank geleden in het boekjaar 1 April 1931 tot 31 Maart 1932, is het volgende ont leend: Vele leden hadden gemeend te mogen verwachten, dat de regeering deze gele genheid zou hebben aangegrepen om de Staten-Generaal en 't Nederlandsche volk volledig in te lichten, niet alleen omtrent de verliezen, die in dit boekjaar door de Nederlandsche Bank geleden zijn, maar ook omtrent de bankpolitiek, die daartoe heeft geleid en al hetgeen vóór en na 21 September 1931 door het bankbestuur en in verband daarmede door de regeering is gedaan. Zoolang de waarheid niet wordt mede gedeeld, doen allerlei geruchten de ronde. Ook werd gevraagd, of de directie der Nederlandsche Bank geen aanwijzingen heeft bespeurd, waaruit haar blijken kon, welke gevaren aan haar pondenbezit ver bonden waren. Het is opmerkelijk, dat de Zwitsersche Nationale Bank zich tijdig van haar ponden heeft weten te ontdoen. Deze heeft klaarblijkelijk een veel voor zichtiger politiek gevoerd dan de Neder landsche Bank. Verscheidene leden zouden willen ver nemen, welke de positie is van den ko ninklijken commissaris der bank. Heeft hij een instructie, en zoo ja, hoe luidt die en beeft hij zich daarnaar gedragen? Naar de meening van verscheidene le den is de geheele tegenwoordige opzet der Bank verkeerd; haar politiek is in de laatste jaren uitsluitend gericht geweest op het behalen van zoo groot mogelijke winsten. Dit mag echter niet het doel zijn eener circulatiebank. De werkwijze der Bank zal daarom moeten worden herzien. Vele leden achtten een herziening voor al noodzakelijk ten aanzien van de rege ling, die aan directie en commissarissen recht geeft op een deel van de behaalde winst. Andere leden achtten het niet onjuist, dat directie en commissarissen eenig gel delijk belang hebben bij de uitkomsten van het bedrijf. Bestonden zulke bepalingen niet, dan zou het moeilijk zijn, de beschik king te verkrijgen over de meest deskun dige personen, of wel zouden salarissen moeten worden betaald, die de grenzen van salaris te buiten zouden gaan. Hiertegenover werd weer aangevoerd, dat er gelukkig in Nederland nog men- schen zijn. die in een hoog ambt meer zien dan een middel om veel geld te ver dienen. Verscheidene leden meenden, dat (de door de Nederlandsche Bank gevoerde po litiek alles bijeen genomen niet nadeelig gebleken is. Zij ontkenden niet te eenen- male de juistheid van de op de directie der Bank uitgeoefende critiek, maar zij wenschten er toch op te wijzen, dat in ieder geval tot op heden toe de leiding zoodanig is geweest, dat aan de zware stormen, die ook de financieele wereld heftig in beroering hebben gebracht, met succes weerstand is geboden. Andere leden meenden de houding der directie met eenige reserve te moeten be- oordeelen. Sommige leden stelden de vraag of het niet billijk zou zijn, de personen, die in de jaren van voorspoed uit dien hoofde fa belachtige sommen hebben getoucheerd, te laten meedragen in het verlies. Zij zou den gaarne vernemen, hoe de regeering daarover denkt. Een aantal leden vestigden de aandacht op de hooge onkosten der Nederlandsche Bank,die f 56 millioen per jaar bedra gen. Naar hun meening zal er terdege versoberd moeten worden. De noodzaak van dit wetsontwerp werd door een aantal leden niet ingezien. Huns inziens was er geen reden om zich in het bijzonder de belangen van de aandeelhou ders aan te trekken, aan wie de laatste zes jaren een dividend werd uitgekeerd van gemiddeld 9.9 pet. Waarom moet, zoo vroegen zij, de Staat nu dit verlies voor zijn rekening nemen? Hiertegenover werd aangevoerd, dat het wetsontwerp niet bedoelt, de aandeel houders tegemoet te komen, maar een te ver gaande depreciatie der aandeelen te voorkomen. Ook werd gevraagd, of het niet billijk zou zijn het land, dat zijn valuta heeft ge- deprecieerd, aansprakelijk te stellen voor de dientengevolge door anderen geleden schade. Is dit, zoo vroeg men, niet een kwestie, die in den Volkenbond ter spra ke kan gebracht worden? Hoe kin de PluimvacboMdrriJ postound worden? De Ned. Federatie van Pluimveehou ders ver eenigingen denkt zich een even- tueelen overheidssteun als volgt: Zij gaat er van uit, dat de beste me thode zal zijn: het uit de markt nemen door de regeering van een aantal eieren gedurende de maanden van groote pro ductie (Maart tot en met Juni), indien de prijzen dalen tot 2 Y* cent of lager per ei van 60 gram. Deze eieren zouden dan door de regeering moeten worden opge slagen in koelhuizen en vel tot een maxi mum van honderd millioen stuks, dus 6 millioen kg netto. De u tvoering dacht de N. P. F. zich ongeveer als volgt: 1. Iecer bij het Nederlandsch Eiercon- tróle Bureau ingeschreven exporteur zou 10 pet. van zijn totalen uitvoer van het vorige jaar in de koelhuizen mogen plaat sen voor rekening van de regeering tegen vastgestelde prijzen (in 1931 zijn 1095 mil lioen eieren geëxporteerd; 10 pet. hiervan maakt 109 millioen, doch doordat enkele exporteurs hun zaken beëindigd hebben zou 10 pet. op ongeveer 100 millioen eieren neerkomen). 2. De door de regeering te betalen prijs (eventueel in de verschillende verpakkin gen) wordt van te voren vastgesteld op basis, dat de producent 2K cent per stuk krijgt voor eieren van 60/61 gram. 3. Uitbetaling door de regeering ge schiedt nadat controle bij den opslag door controleurs van het N. E. B. heeft plaats gehad. 4. De regeering zou moeten vaststellen of opslag voor eigen rekening door expor teurs, die ook voor rekening van de regee ring koelen, al dan niet geoorloofd is. 5. De regeering sluit contracten met de koelinrichtingen in Nederland af voor het koelen der eieren. (Mocht het koelen in Nederland niet mogelijk zijn tegen scherp concurreerende prijzen, dan zou noodge dwongen opslag in het buitenland over wogen dienen te worden). 6. De verkoop voor de regeering zal desgewenscht geschieden door 2 commis sies, n.l. één uit de coöperaties voor de eieren, die door de coöperaties zijn ge leverd; één uit den .handel voor de eieren, die door den handel zijn geleverd. 7. Een eventueel© winst zal door de re geering aangewend worden in het belang van de pluimveehouderij. De eieren, die opgeslagen worden in koelhuizen bij een prijs van 2 cent aan den producent, kosten in het najaar ten hoogste 3 Vi cent, emballage, transportkos ten, koelloon, renteverlies enz. inbegrepen. Indien de eieren in den herfst niets zou den opbrengen, zou 3% millioen gulden verloren zijn, meer kan hot nooit worden, doch dat levensmiddelen waardeloos zou den worden, moet toch uitgesloten worden geacht. De pluimveehouderij wordt reeds inge krompen, dit blijkt o.a. uit den geringen verkoop van eendagskuikena. Do steun aan de Suikerbietenteelt. De Commissie inzake steun aan de sui kerbietenteelt, deelt in verband met de naderende zaaitijd het volgende mede: le. Zooals reeds vroeger is vermeld, kon aan alle voor 20 Maart j.l. ingediende aanvragen worden voldaan. 2e. Ook omtrent de aanvragen welke na 20 Maart j.l. zijn ingekomen en welke be trekking hebben op vroegere teelt, is door de Commissie een gunstige beslissing ge nomen. 3e. Omtrent aanvragen na 20 Maart j.l. ingekomen, betrekking hebbende op nieuwe teelt, is een beslissing genomen, welke aan belanghebbenden, rechtstreeks binnen eenige dagen al worden medege deeld. De toewijzing dezer aanvragen zal slechts voor een gedeelte kunnen geschie den. 4e. Alle, op 1 April, niet ingekomen aanvragen kunnen niet meer in behande ling worden genomen. Nadrukkelijk herhaalt de Commissie echter het voorbehoud, dat in het aan vraag formulier voorkwam en hetwelk ook in de uit te reiken garantiebewijzen zal worden opgenomen, luidende: Voor zoover de toegestaane hoeveelheid meer bedraagt dan 80 pet. van eigen teelt, resp. van die zijner rechtsvoorgangers over de jaren 1928, 1929 en 1930, is de gene aan wie het garantiebewijs wordt uitgereikt, verplicht dit meerdere ter be schikking te houden van de bietentelers, die tot levering van garantiebieten gerech tigd zijn, doch uit de gegevens der fabrie ken aan de commissie niet bekend zijn. Op hun aanvrage zal hij dientengevolge het garantiebewijs aan de Commissie in zenden voor uitreiking van nieuwe bewij zen ten name van rechthebbenden, bij ge breke waarvan het uitgereikte garantie bewijs door de Commissie van onwaarde zal worden verklaard. Een nieuwe druivensoort. In het Westland wordt dit jaar vrij veel aangeplant een nieuwe druivensoort, n.l. de Appley-Tower. Reeds eenigen tijd heeft men op den proeftuin Z.-H. Glasdistrict, gevestigd te Naaldwijk, deze soort geteeld, en de uil» komsten hiervan blijken gunstig te zijn Men heeft deze druiven ook geruimen tijd in koelhuizen te Hoek van Holland geplaatst, waar bleek, dat deze soort de concurrentie met de Alicante-druiven ruim kon doorstaan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6