Berichten over onze Adverteerders. Telegrammen. Marktberichten. Burqerlijlr Stand. Finantiëele Berichten Posterijen en Telegrafie Radio-nieuws Afloop Verkopingen en Aanbestedingen Scheepstijdingen. Advertentiën. schoone droge en ontsmette zakken leggen met een laagje schoon zand. Dit zijn dus allemaal hulpmiddeltjes die ten doel heb ben besmette mest zoo snel mogelijk te verwijderen. Beter is het natuurlijk, de ziekte trach ten te voorkomen, door alleen kuikens te koopen van fokbedrijven die al hun die ren op pullorum hebben laten onderzoe ken. Ik waarschuw er echter uitdrukke lijk voor op te letten dat het bedrijven zijn die onder controle staan en waar de dieren door een dierenarts onderzocht zijn, anders heeft de kooper weinig waar borgen. Er wordt tegenwoordig op allerlei manieren gescharreld om aan de kosten van den dierenarts voor behoorlijk bloed onderzoek te öntkomen en dat kan men de menschen in zekeren zin niet kwalijk nemen, zoolang zij het voor zichzelf doen. Zoodra ze echter gaan verkoopen wordt het wat anders, dan moet de kooper eischen stellen, die ik reeds eerder noem de. Anders loopt men de volgende kan sen. De verkooper verklaart, dat de fok- dieren op pullorum onderzocht zijn. Dat lijkt heel mooi maar zegt niets. Ten eer ste: hoe zijn ze onderzocht? Door wien? De eigenaar kan het wel zelf gedaan heb ben! Ten tweede: zijn alleen de fokdie- ren onderzocht of alle dieren van het be drijf? Ten derde: Zijn alle besmette dieren geslacht? Waren er veel besmette dieren? Want dan kan het best zijn, dat er onder de rest nog besmette dieren zijn blijven zitten. Voor iemand die dus de kneepjes kent zeggen al dergelijke advertenties niets zoolang er niet bij staat of het onderzoek gebeurd is onder controle en onder wiens controle. Let daar dus zorgvuldig op als gij broedeieren of kuikens koopt. Wilt ge nog meer zekerheid, vraag dan even de lijst der bij de Landelijk Georganiseerde Pullorum Bestrijding aangesloten bedrij ven bij den heer Schilt te Groenekam. Deze organisatie werkt met regeerings- steun en bestrijdt de ziekte zoo goed mo gelijk. De prijzen dezer bedrijven zullen misschien wat hooger zijn, doch niet veel en als gij daardoor groote sterfte voor komt, dan komt het geld er dubbel en dwars weer uit. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. KEERT DE BLOEDZUIGER TERUG? De strijd tegen de trombose. Dr L. H. K. schrijft in het „R.K. Tijd schrift voor kerk, school, ziekenhuis en armwezen": In den tijd, dat grootvader met groot moeder trouwdg, verheugde de bloedzui ger zich in de groote sympathie van ve len. De bloedzuigervangers hadden toen een ellendig beroep. Die menschen gingen vooral in Hongarije met de bloote beenen in de groote plassen staan en roerden zoolang in het slijk, tot de dier tjes zich in voldoend aantal in het men- schelijk vleesch vastgebeten hadden. Dan kwam het er op aan, ze zoo snel mogelijk te verwijderen, omdat ze waardeloos zijn, wanneer ze zich vol bloed gezogen hebben. Het gelukte natuurlijk niet altijd dit te voorkomen. Geen wonder dus, dat dit zeld zaam wild de jagers vroegtijdig ten gronde richtte. Honderd jaar geleden werden in de Ziekenhuizen van Parijs niet minder dan 6 millioen bloedzuigers per jaar gebruikt. Toen kwamen echter de (laat) koppen en zij ontwikkelden zich tot zoo'n heftigen concurrent van den bloedzuiger, dat het haast volledig gedaan was met de teelt en de vangst van dit dier. Nu schijnt de vriend van onze groot ouders een soort verrijzenis te wachten. Reeds eenige jaren heeft men geconsta teerd, dat de bloedzuiger bij zijn zuigen de werkzaamheid een hirudin genaamd stof afscheidt, die de wonde, door het dier veroorzaakt, reinigt. Sindsdien begint men den bloedzuiger weer te verkiezen boven den mechanischen kop. En in den laatsten tijd is er nog een ander hoogst gewichtig voordèel van het natuurlijk middel tot aderlating waarge nomen. Twee geleerden: Sulger en Bosain, zijn conclusies gekomen, dat bovenge noemd hirudin het bloed, dat later nog uit de ontstane wond druppelt, stelpt. Nu lag het dus voor de hand, den bloedzuiger dienstbaar te maken in den strijd tegen de trombose. Deze verstopping der bloedvaten door gestolde bloeddeeltjes, die behalve, dat zij storend werkt op den bloedsomloop en de wanden der bloedvaten beschadigt, wordt beschouwd als een speciale neiging tot stollen van 'het bloed; wanneer zij in de slagaderen optreedt, heeft zij een directen dood tengevolge. In alle beschaafde landen is trombose sedert den oorlog een opvallend veel voor komende ziekte geworden. Er zijn wel drie of vier maal zooveel gevallen geconsta teerd als een tiental jaren tevoren. Vol gens een uiteenzetting van Dr. Otto But- zengeiger in het Duitsch Medisch Week blad was dit feit te beschouwen als een gevolg der wijdverbreide griep-epidemie, die ook thans nog niet geheel verdwenen is. En op grond zijner ervaringen is hij tot de conclusie gekomen, dat de trombose met succes 'bestreden kan worden met be hulp van den bloedzuiger, danfc zij het hirudin, dat deze afscheidt. Wel wordt de bloedsomloop niet geheel beïnvloed, dus niet de aanleg tot trombose van het lichaam geheel overwonnen, maar er treedt een stilstand en vooruitgang bij de trombose-verschijnselen in, ook in de zwaarste gevallen, waarin reeds de bek ken-aderen aangetast zijn. Aangeraden wordt, direct na het optreden der eerste symptomen van trombose met de behan deling van bloedzuigers te beginnen. Zoo dra de dieren ongeveer parallel met den loop der aangetaste aderen gezet worden, treedt een groote vermindering van pijn, van opzetting en gespannen ge voel in. In haast alle gevallen, die Dr. Butzengeiger met bloedzuigers behandelde, bleek het diertje een uitstekend helper in den strijd tegen de trombose. DE SCHATTEN DER AARDE. Van de reeks der bekende plaatjes albums, die verkrijgbaar zijn tegen inzen ding der bonnen van Niemeijers Tabak, is thans het vervolg verschenen op het eerste deeltje van „Schatten der Aarde", waarin steenkolen en zout behandeld worden. In deze leerrijke uitgave is de tekst op origineele wijze door Frits van Raalte ver zorgd, die dwergen en kabouters in zijn verhaal laat optreden, welke het bestaan en de eigenschappen van deze schatten aan de menschen bekend maken. Het lijkt ons de moeite waard bonnen op te sparen om dit album met 120 plaatjes in bezit te krijgen. ETTEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Oudenbosch de 50-jarige P. uit Standdaarbuiten met zijn fiets in de haven gereden. Zondagmorgen is zijn lijk opgehaald. Hij was weduwnaar en laat 10 kinderen achter. DORDRECHT. Vanmorgen te ongeveer half twaalf heeft in het transformator- huisje aan de Cornelis de Wittstraat een noodlottig ongeval plaats gehad. De 48- jarige teehnisch-opzichter Arkema had 't ongeluk een verkeerden kabel te grijpen, waardoor een stroom van 5000 volt door zijn lichaam ging. De doktoren geven wei nig hoop op herstel. ALMELO. In den nacht van Zaterdag op Zondag had tusschen eenige families aan de Visschersdijk na een verjaardag- I partijtje een hevige twist plaats. De ge broeders S. losten eenige geweerschoten, waarbij een jachtopziener in het been werd getroffen. Hij is in het Ziekenhuis opgenomen. De gebroeders S. zijn gear resteerd. FRIEDRICHSHAVEN. Het luchtschip „Graf Zeppelin" vertrok hedenmorgen 5 uur voor de tweede vlucht in 1932 naar Zuid-Amerika, maar moest even later door een defect terugkeeren. Na ontvangst van de laatste weerberichten besloot de commandant vandaag niet meer te ver trekken. Het vertrek is nu bepaald op morgenochtend. LONDEN. Hedenmorgen zijn de offi- cieele Fransch-Engelsche besprekingen begonnen, waaraan wordt deelgenomen door de Fransche ministers Tardieu en Flandin en de Engelsche ministers Mac- Donald, Simon, Chamberlain en Runci- man. Er zal den geheelen dag worden ver gaderd. SHANGHAI. Gisteren cirkelden veertig Japansche vliegtuigen boven de Ohinee- sche stadsgedeelten van Shanghai. De Japansche militaire autoriteiten weiger den hieromtrent inlichtingen te geven. Vermoedelijk is deze demonstratie als een waarschuwing aan het adres der Chinee- zen bedoeld. BELGRADO. Hedenmiddag heeft de minister-president het ontslag van het geheele kabinet aangeboden, dat door den koning is aanvaard. Dit bericht omtrent de opheffing van de militaire dictatuur heeft groot opzien gebaard. ROTTERDAM, 4 April 1932. Veemarkt. Aanvoer: 598 koeien en ossen; 332 vette kalveren; 101 schapen en lammeren; 1652 varkens. Prijzen per K.G.: koeien 17.5-20, 27.5 -31, 34-36; ossen 18-21, 27.5-30, 32.5-34: vette kalveren 27.5-32.5, 40-45, 50-55; schapen 17-23, id. p. st. f 10-16; lamme ren p. st. f 15-19; varkens 'p. p. 10.5, 11, 12; zouters 10.5, 11. Koeien: aanvoer ruimer dan Maandag voor Paschen, met zeer kalme handel, ter wijl de prijzen over de geheele linie iets terug liepen. Een prima koe tot 3 cent bo ven noteering. Ossen: iets beter aange voerd, vandaar dat deze nu genoteerd wor den. Voor le kwaliteit iets beter dan Dins dag j.l., terwijl 2e en 3e soort gelijk in prijs bleven. Stieren: nog niet aangevoerd. Vette kalveren: aanvoer flink, trage han del, de prijzen van 2e en 3e soort liepen iets terug, le soort bleef prijshoudend. Een prima kalf tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren: aanvoer kort, bijna geen handel, daar voor het buitenland totaal niet gekocht werd. De prijzen liepen dan ook een weinig terug. Varkens: weder om groote aanvoer, handel bepaald luste loos, de prijzen weer een halve cent lager. Er heerschte ook hier een gedrukte stem ming. Zouters: aanvoer buitengewoon ge ring, bijna geen handel, lagere prijzen. Zaden. Lijnzaad wit bloei zaai 810; Lijnzaad voer 67; Lijnzaad blauw bloei zaai 810; BI. Maanzaad 2526; Karwij- 7Q o __fM Vlas. 10830 kg. Blauw 0.45—0.65; 2500 kg. Wit 0.45-0.60; 5000 kg. Holl. geel 0.450.60; 3000 kg. Groningsch 0.45 0.55; 420 kg. Dauw root 0.300.40. Voor lagere soorten bestond al meer be langstelling, de handel iets vlugger. Het is echter moeilijk hoogere prijzen te bedin gen. Aardappelen. Brielsche eigen heimers 3—3.60; Zeeuwsche eigenheimers 2.503.20; Blauwe eigenheimers 33.25; Friesche eigenheimers 33.50; Zeeuwsche bonte 3.204; Zeeuwsche blauwe 3.204; Zeeuwsche hlauwe drielingen 22.40; Bravo's 44.40; Red Star 3—3.60; In dustrie 2.502.90; Eigenh. drielingen 1.75 2.50, alles per H.L. Westl. ronde 68, Wintermalta's 910, bedde per kg. Aan voer flink, handel kalm. Graanmarkt. Gerst f6.25f6.75; Haver 67; kleine groene erwten 8.50 12.75; Schokkers 816; Bruine boonen 67; blanke kwaliteit tot 8.25; Laplata mais f 86 per last. MIDDELBURG. Veiling van 1 April. Aardappelen Zeeuwsche blauwe 11.28, poters idem 0.110.54 gld. beide per 25 kilo; rapen 1—2, peen 38, spruiten 8 26; veldsla 114, witlof 5—22, uien 6 12, kroten 14, baksla 2441, moskrul 2527, snijsla 3055, spinazie 1128, winterpostelein 1013, bakpostelein 45 53 ct. alles p. kilo; Wagenaarsboonen 23 ct. p. 50 stuks; Violen 79, Vergeet mij niet 56, madelieven 1314 ct. p. 10 stuks; Dunsel 38, nero 1516, roode kool 3, sjalotten 9 ct. alles p. kilo; tuinkers 89 ct. p. doosje; aardbeien 1,5—5,5, pi oenen 7, hyacinthen 11, dahlia's 6 ct. p. stuk; narcissen 415, tulpen 1015 ct. p. bos. Radijs 36,5, prei 1,58,5, boere kool 13,5, savoye kool 1,258,5; roode kool 3,55; selderie 56,5, knolselderie 6,5, kropsla 1,511, bloemkool 131; kom kommers 17, rabarber 10.2519.50. Zuring 1929 ct. per kist. GOES. Geboren: Cornelis Johannes, zv. Walterus de Bruijn en Johanna Carolina Maria Dietvorst. Overleden: Cornelis Paasse, 64 jaar, echtg. van Francina Maria Christina Reijerse. Jan Marinus de Leeuw, 2 mnd., zv. Adriaan de Leeuw en Levina Doortje van der Maas. Clara Elisabeth van Beve- ren, 1 jaar. Jan Meijer, 36 ,j., echtg. van Louisa van Weele, te Kruiningen. Over de maant Maart. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 3, Jan Traas, 26 j. jm. en Francina de Dreu 26 j. jd.; 31, Jacob Crucq, 27 j. jm. en Tannetje Johanna Harthoorn, 25 j. jd.; Adriaan Raas, 27 j. jm. en Catharina van Garsel, 25 j. jd.; Jan Zuidhof, 24 j. jm. en Elisabeth Raas, 24 j. jd. Geboren: 9, Domus, z. v. Marinus Lo- kerse en Wilhelmina Leuntje van der Maale; 14, Pieternella Johanna, d. v. Wil lem de Kok en Jozina Jansens; 18, Leen- dert, z. v. Paulus Koole en Geertruida Welleman; 22, Koosje Margaretha, d. v. Daniël Boonman en Margaretha Beulens; 24, Willem, z. v. Pieter de Jonge en Cor nelia van Bremen; 25, Job, z. v. Job van Damme en Willemina Gast. Overleden: 12, Jacoba van de Peerel, 71 j., echtg. v. Anthonie Looij; 16, Mar- retje Hol, 66 j., echtg. v. Geerard Modder- kreeke. Levenloos aangegeven: 2, een kind van Maarten Varmeule en Klazina van der Bliek; 30, een kind van Petrus van de Waard en Elizabeth Buteijn. WEMELDINGE. Gehuwd: Cornelis Ja cob Hout, 21 j. jm. en Cornelia Elisabeth Kesteloo 23 j. jd. te Poortvliet. Geboren: Willemina Carolina Johanna d.v. Adriaan Jongeman en Janna Eli zabeth de Kunder; Janna Maria d.v. Jo hannes Louwerens en Martina Minnaard. Overleden: Adriana 11 j. d.v. Willem Kole en Bregtje van Boven; Adriana Ge- lok 62 j. wed. van Adriaan van Hoorn. 0VEZAND. Geboren: 7, Anthonia, dv. Huibregt van Antwerpen en Neeltje Hoo- genboom. 21, Willem Hendrik, av. Willem Huizen en Maria van Gessel! Overleden: 15, Adriaan Goense, 87 jaar. DRIEWEGEN. Gehuwd: 3, Dirk Balke nende, 31 j. en Neeltje Hendrika de Dreu, 29 j. 10, Jan Minnaard, 31 j. en Catharina Nijsse, 27 j. Overleden: 4, Maria Kribbe, 49 jaren. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 2, An na Virginia, d.v. Petrus Walraven en Ma ria Elisabeth de Baar; 4, Johannes z.v. Laurus Poortvliet en Elizabeth Steen bakker; 14, Cornelia d.v. Hubrecht Re- mijn en Helena Doggen; 15, Adriaan, z.v. Bernardus Boudens en Cornelia Pie- terse Hoondert. Overleden: 17, Maatje de Dreu, 57 j., echtgenoote van Jacob Louisse. WOLF AARTSDIJK. Gehuwd: 10, Wil: lem Andreas Kloet, 31 j. jm. en Francina Cornelia de Jager, 25 j. jd.; 17, Willem Verstelle, 27 j. jm. en Jozina Maria Kloet, 24 j. jd.17, Matthijs Glerum, gesch. echtgen. van Neeltje Kayser en Cornelia Tramper, 49 j. wed. van Adriaan Vleugel. Geboren: 3, Pieternella d.v. Jacob Ze- gers en Pieternella Thorenaar; 15, Cor nelis Francois z.v. Marinus van de Vel de en Barendina den Engelsman; 18, Adriaantje Elizabeth d.v. Joos Eggebeen en Santina van de Kreeke; 18, Tannetje d.v. Adriaan Jacobus Kallemein en Hen- drica Gelok; 19, Adrianus Cornelis Jo hannes z.v. Jan Noteboom en Jannetje Huberdina Izabella Mol; 22, Willem Pie ter, z.v. Marinus Kopmels en Martina Wilhelmina Smallegange. 's-GRAVENPOLDER. Gehuwd: 11, Pie ter Dekker, 25 j. jm. te Wolfaartsdijk en Hendrika NieuwdoTp, 22 j. jd. Geboren: 4, Johanna Adriana, dv. Lau rus Kopmels en Adriana Bosman. 10, Jan zv. Adriaan Jan Blok en Tona Steketee. 26, Adriaan, zv. Francois de Pree en Ca tharina Rottier. Overleden: 80, Pieternella Eckhardt, 12 j., dv. Adriaan Eokhardt en Lena Zandee. KAPELLE. Geboren: Pieternella, dv. Ph. Haak en C. Sol. Maatje Johanna, dv. I. Smallegange en N. A. Pekaar. Janna, dv. J. A. de Roo en F. N. Dees. Johannes, zv. G. van Willegen en J. Wagenaar. Neeltje Johanna, dv. J. Remijnse en A. Gelok. Paulus, zv. W. Sinke en J. Fraanje. Overleden: Cornelia Engelaar, 71 jaar, wed. van H. Slabbekoorn. Adriana Brou wer, 79 j. Willemijna Steenblok, 66 jaar, echtgenoote van P. Engelaar. KLOETINGE. Gehuwd: 17, Abraham Beekman, 27 j. jm. te 0.- en W.-Souburg en Jacoba den Toonder, 23 j. 21, Lam- bertus Jan Prummel, 29 j., gescheiden, en Paulina Hendrika Gerards, 21 j. jd. Geboren: 19, Pieter, zv. Jan den Berge en Dina Cornelia Veerhoek. Overleden: 7, Willem Mijnsbergen, 5 mnd, zv. Jacobus Johannes Mijnsbergen en Willemina Jobs©. 16, Petrus Bal, 55 j., echtg. van Catharina Walraven. MELISKERKE. Geboren: 4, Anthonie, zv. Willem Poppe en Elizabeth Wisse. 22, Maatje, dv. Pieter Riemens en Maatje Provoost. GRIJPSKERKE. Overleden: 7, Johan na Izeboud, 71 j., wed. van Jacobus Brou- j wer. VEERE. Geboren: 3, een zoon van J. Mesu en J. G. Abrahamse. 22, een doch- I ter van J. Harpe en H. Brouwer. Gehuwd: S. W. Daniëlse, 23 j. en G. C. Heerebout, 19 j. W. L. van de Putte, 25 j. en E. W. Goethals, 23 j. Overleden: P. Geldof, 58 j., vrouw van L. Mersie. ST. LAURENS. Getrouwd: J. Francke 30 j. en F. G. Houterman 24 j. Bevallen: M. van den BosseSinke, d.; M. RooseBoogaard, d.; P. J. Hillebrand Kwekkeboom, z.; J. Kwekkeboom Groenenberg, d. Z0UTELANDE. Gehuwd: Abraham Si- monse 27 j. jm. en Maatje Kodde 22 j- jd. Geboren: Tannetje d.v. Johannes Cor nelis Koppejan en Apolonia van Keulen. Overleden: Leintje van Sluys, 85 j., wed. van Antheunis Scbreienberg. SEROOSKERKE. (W.). Getrouwd: Piéter Coppoolse, 23 jarig jonkman en Francina de Pagter, 22 j. jd. Jan 'n i 't Anker, 28 j. jm. en Francina Janna Geluk, 26 j. jd. DOMBURG. Overleden: Pieternella Vre- ke, wed. v. Dingeman Jongepier, 84 jaar. AAGTEKERKE. Geboren: Jan, zv. Ma rinus Corre en Catharina de Visser. Ma ria, dv. Jan de Visser en Maria de Visser. Overleden: Pieter Sinke, 80 jaar, echtg. van Jacoba Klaassen. Maria de Visser, dv. Jan de Visser en Maria de Visser, 1 dag. BIGGEKERKE. Geboren: Cornelia, dv. Cornelis van Keulen en Willemina Koppe jan. Elizabeth, dv. Elizias de Korte en Katharina Lampert. Overleden: Jan Pieter Arentse, 76 jaar, wedr van M. Tevel. Janna Schout, 72 jaar, vrouw van L. van Keulen. Sara Wouters, 82 jaar, wed. van J. G. Alewijnse. COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 17, Pieter L. Verburg en Adriana J. Hollestelle. Geboren: 2, Adriaan, z. v. Pieter C. Bouterse en Joppa Platschorre; 4, Maris, z. v. Jacob Geelhoed en Maria Maatje Verburg; 14, Adriaan, z. v. Jan van Glist en Adriana Visser. izaak Boasson Zonen's Bank te Middelburg liquideert. De Zaterdagmorgen gehouden verga dering van aandeelhouders der N.V. Izaak Boasson en Zonen's Bank te Mid delburg, aan welke bank surceance van betaling is verleend, besloot met alge- meene stemmen tot liquidatie der N.V. en verleende ontslag aan de directeuren en benoemde tot eenig liquidateur den heer J. T. van der Meer te Middelburg. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 April, 2.30 u. Berlijn 58.6058.61 Londen 9.29^—9.30H Parijs 9.749.74K Brussel 34.6234.63 New York 2.471/i—2.47% Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Maart, aan het postkantoor te Goes. Brieven binnenland: Aangeteekende brief: Vleesch-conservenfabriek „Erica Brand", Deventer; Comm. inzake steun a. d. suikerbietenteelt, Bergen op Zoom; A. de Kruyf, Merkerstr. 5, Den Haag; G. de Pree, Kolijnsplaat. Programma van Dinsdag 5 April. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-uit- zending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 K.R.O.-Kunst-ensemble. 12.15 K. R. O.-trio. 1.45—3.00 Uit het Carlton Hotel Amsterdam: Nederlandscbe week. 3.30 Gramofoonplaten. 4.25 Cursus „De mo derne zakenman". 5.00 K.R.O.-orkest. 6.26 9.15 Uit Weenen: Die Schöpfumg, orato rium van 'Haydn. 9.45 Gramofoonplaten. HILVERSUM, 298 M. A.V.R.O.-uitz0n- ding. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Mor genwijding. 10.16 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.15 A.V.R.O.-Klein-orkest. 1.45 Nederl. Week i. h. Carlton Hotel, Amsterdam. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital. 4.30 Kin deruur. 5.30 Orkest. 7.00 Orkest. 8.00 V.A. R.A.-orkest. Door het bestuur van het Water schap „Poortvliet" werd het stichten van een gebouw met bijkomende werken voor de nieuwe bemaling gegund aan Gebr. Stouten te Oosterland, voor een bedrag van f 13.000, overeenkomende met de be- grooting. 's-H. Arendskerke. Uitslag van de aan besteding van het woonhuis van A. Pie- ters. Corn. Engelbert, 's Heerenhoek f 5450; Iz. Baljeu, Lewedorp f 5433; G. Minderhoud, Nieuwdorp f 4488; L. Dinge- manse, Gapinge f 4444; Jac. de Jonge, Biezelinge f4398; D. Lindhout, Hoede- kenskerke f 4395; H. Steenblok, Nieuw dorp f4368; H. Paree L. Capello, 's Heerenhoek f4299; G. Brand, 's Hee renhoek f 4295; A. Otte, Nieuwdorp f 4225; F. de Ruiter, 's H. Arendskerke f 4160; C. F. Schijf, Driewegen f4080; B. M. Weststrate, 'sH. Arendskerke f4042; Z. de Priester, 'sH. Arendskerke f3965; G. Beenhakker te 's H. Arendskerke f 3844. Gegund aan den laagsten inschrijver. N.- en St Joosland. Door notaris Blau- pot ten Cate is Zaterdag publiek verkocht huis met tuin onder Middelburg U 14; kooper D. Klap, voor f 775; huis met tuin daarnaast, kooper A. G. Polderdijk voor f 657schuur met bouwterrein daar naast kooper J. C. Meijboom voor f 527. Stoomvaart-Mij. Nederland. TABINTA, 2 van Antwerpen te Amst. MARN. v. ST. ALDEGONDE, uitr., pass. 2 Ouessant. POELAU ROEBIAH, uitr., 1 van Genua. POELAU TELLO, 2 van Hamburg te Amsterdam. TANIMBAR, thuisr., 2 te Londen. Rotterriamsche Lloyd. BALOERAN, thuisr., pass. 1 Finisterre; 3 (12 u. 'smidd.) te Southampton; en 4 vm. 7 u. te Rotterd. verwacht. INDRAPOERA, 2 v. Vlissingen n. Rotter dam. KOTA INTEN, thuisr., 2 te Suez. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 5 April 1932: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Wes telijke, later krimpende en toenemende wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk weinig of geen neerslag, wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 732. Licht op voor fietsers: Dinsdag: 7 u. 1. Geboren: MAATJE MARIA, dochter van W. S. POUWER en M. POUWER—BALJEU. St. Laurens, 2 April 1932. Op 7 April a.s. hopen onze geliefde Ouders M. J. C. M0ENS en FRANCINA DE JONGE hun '45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderèn, Behuwd- en Kleinkinderen. Goes, Rozemarijnstraat 16. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het over lijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer W. DE SCHRIJVER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie: Mevr. de Wed. S. E. DE SCHRIJVER- DE BAKKER. Middelburg, 4 April 1932.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3