Rechtzaken Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. het voorkomen van een verdere uitbrei ding van den brand. Met de beperkte middelen kon dan ook niet worden te gengegaan, dat de kerk en de consistorie een prooi der vlammen zijn geworden. Ook de drie tegenover de kerk gelegen buizen, eigendom van den beer F. H. Bottenberg, zijn gebeel uitgebrand. De be woners, o.m. de manufacturier H. Por, hadden bun huisraad nog tijdig in vei ligheid kunnen brengen. De achter de kerk gelegen pastorie, bewoond door Ds A. van Griethuysen kon, evenals bet ar chief, behouden blijven. De zilveren voor werpen, welke bij den eeredienst worden gebruikt, konden worden gered. De Kerk lijdt een schade van meer dan honderd duizend gulden, welke door verzekering wordt gedekt. De schade, veroorzaakt door den brand van de huizen wordt op een tienduizend gulden geraamd. Omtrent de oorzaak van den brand is niets met zekerheid bekend. Vliegtuig in woestijin verongelukt. Volgens een radiobe richt is een Fransch vliegtuig, dat den wekelijkschen dienst onderhoudt tusschen Damascus en Bagdad, toen het blijkbaar zeer laag over de woestijn vloog, in een zandstorm geraakt. Het vliegtuig viel te pletter op den zandheuvel, tweehonderd mijlen van Bagdad. De drie inzittenden, namelijk de piloot, een mecanicien en kolonel Dereynier, de Zwitsersche president van de volken bondscommissie, belast met de vaststel ling van de grenzen van Irak, werden op slag gedood. Het ongeluk werd bekend door een in- landsch chauffeur, die de wrakstukken van het vliegtuig bemerkte en onmiddel lijk de autoriteiten ervan in kennis stelde. Naar verluidt, zal een militair vliegtuig de lijken naar Bagdad overbrengen. Ter burgerlijke zitting der Rechtbank werd gisteren als advocaat-procureur be- eedigd: Mr P. Thierry te Terneuzen. Coöperatieve Melkinrichting en Stoomzuivelfabriek „Walcheren". Woensdagmiddag werd in de Sociëteit „St. Joris" te Middelburg de algemeene vergadering gehouden van bovengenoem de vereeniging. In zijn openingswoord wees de voorz., dhr S. Simonse te St. Laurens, op den slechten toestand van het veehouders- bedrijf, zoodat de toekomst zeer donker is. Het verheugde spr. ten aanzien van de werking van de fabriek met meer op gewektheid te kunnen spreken, daar, ter wijl de boeren in het afgeloopen jaar met belangrijk verlies hebben gewerkt, de fa- brieksrekening sluit met eeu voordeelig saldo van f 11.463.01, terwijl bovendien Aim f6000 direct uit de exploitatiereke ning werd betaald voor het aanschaffen van nieuwe werktuigen. Spr. wees op het behaalde succes bij de boterkeuringen van den Brabantschen Zuivelbond, zoodat aan de fabriek een bondsdiploma is toe gekend. Met den afzet der producten werden geen moeilijkheden ondervonden daar deze steeds meer gevraagd worden. Ruim 99 pet. werd in de naaste omge ving verkocht. Ook ten aanzien van de groei de vereen, kunnen we tevreden ge stemd zijn, daar het aantal leden is ge stegen, terwijl het aantal leveranciers belangrijk toenam, waaruit het meerdere vertrouwen in de zaak blijkt. De vergadering keurde de jaarreke ning goed. Het saldo werd bestemd voor afschrijvingen en bijschrijving reserve fonds. Aan het jaarverslag ontleenen we de volgende gegevens. Op 31 Dec. 1931 werd de melk ontvangen van 250 melkveehou ders. Ontvangen werden in het afgeloo pen jaar 4.844.286 L. melk, waarvoor f290.020.08 werd betaald. Verkocht werden o.a. 1.905.434 L. melk (los en in flessehen), 206.485 L. karne melk, karnemeiksche pap en melkyoghurt, 9103 L. slagroom. Geproduceerd werden 88.017% K.G. boter en 31.621 kazen. De opbrengfst der producten bedraagt f 370.207.96%. CHRISTELIJK-HISTORISCHE UNIE. Heden en morgen wordt te Arnhem de algemeene vergadering gehouden van de Christelijk-Historische Unie. Deze verga dering wordt voor de laatste maal gepre sideerd door mr J. Schokking. In zijn openingswoord wees hij aller eerst op de ongunstige omstandigheden van dezen tijd om daarna de aanwezigen welkom te heeten, in het bijzonder den af gevaardigden van den Ghristlich Sozialen Volksdienst. De vraag omtrent den juisten samen hang tusschen de christelijke religie en de politiek is zoo eenvoudig niet. "Wanneer iet gaat om enkele bepaalde vragen of sen voornaam onderdeel als de school b.v. is dit reeds niet gemakkelijk; maar anders wordt dit nog, wanneer het gaat over de politiek in het algemeen. Bij vernieuwing wordt door spr. uitge sproken, dat in verband juist met de fei- ten, de christelijke politiek een ernstige en verantwoordelijke taak heeft. Die fei- t n zijn niet moedgevend, wel het tegen deel. Het anders te zeggen zou misleidend zijn. Spr. komt dan tot het vraagstuk van de ontwapening in verband met de Ontwa- penings-Gonferentie te Genève. De betee- kenis van de uitkomst van die overleggin gen van de afgevaardigden der volken men kan wel bijna zeggen van de gansche wereld kan om de gevolgen daarvan moeilijk worden onderschat. In zoover zou er de grootste spanning moeten zijn maar vergis ik mij, vraagt spr., dat die er eigenlijk niet is, althans niet in die mate, als in overeenstemming zou zijn met het belang, dat daarbij voor de volken op het spel staat. Spr. heeft althans den indruk-, dat de belangstelling veel meer uitgaat naar de nog aan den gang zijnde onder handelingen tusschen de hierbij allereerst belanghebbende volken over een nadere regeling van de herstelbetalingen en oor logsschulden en naar den gang van zaken op het gebied van het internationaal han dels- en ruilverkeer. Spr. wil daarmee niet zeggen dat men de ontwapeningscon ferentie wel had kunnen thuislaten. Het kon wel eens zijn, dat de bijeenroeping van de ontwapeningsconferentie tenmin ste dit gevolg had, dat met een nieuwe re geling van de herstelbetalingen en de oor logsschulden meer spoed gemaakt wordt dan anders misschien het geval zou zijn geweest. Een verbetering in dit opzicht zou dan ook daarom van belang zijn, om dat de kwestie van de herstelbetalingen en oorlogsschulden nauw verband houdt met de regeling van het handelsverkeer. Wat dit laatste te zien geeft, moet eigenlijk een voortzetting van den oorlog worden genoemd, zooals oeconomische te genstellingen voor een groot deel schuld hebben aan het uitbarsten van den oorlog in 1914 met de wapenen. Dit maakt de kwesties niet gemakkelij ker en verklaart voor een deel de schijn bare hopeloosheid om tot een oplossing te komen. Toch zou reeds veel gewonnen zijn, als de samenhang meer werd erkend. Wij moeten opkomen tegen volks- egoisme. Dit is niets anders dan de negatieve uitdrukking voor wat positief uit het christelijk beginsel voortvloeit. Dit betee- kent niet, dat er voor de eigen volks gedachte, voor een dienovereenkomstig volksstreven, voor het handhaven, bewa ren en sterken van de eigen nationaliteit geen plaats zou zijn. Het komt er slechts op aan het onderscheiden volksbestaan in het licht te zien van Hem, die de vervul ling der wet is of wilt gij het aan de hand van de korte samenwerking van de ordening Gods in het Evangelie, dat er liefde zal zijn voor den naaste, als voor ons zelf. Erkenning en handhaving van de eigen nationaliteit, maar zóó, dat zij niet in botsing komt met die van de andere vol ken om afwijzing daarom van elk natio nalisme. En daarom is het mij te doen. Tegen de democratie in den zin van een deelneming van het volk aan het staatsbestuur, hebben wij op zich zelf geen bezwaar, maar op een voorwaarde dat hieraan vastgehouden wordt, dat het bestuur als zoodanig eigen verantwoor delijkheid draagt, die niet op anderen mag worden afgewenteld. Wanneer dit gebeurt en die deelne ming bovendien ontaardt in een voort- durenden strijd van belangengroepen, waarbij tenslotte elke verantwoordelijk heid zoek is en er alleen gesproken kan worden van een band tusschen die be langengroepen en hun committenten, dan moet men zich niet beklagen over een verzwakken van de democratie. Wanneer de regeering op die wijze verlaagd is ge worden tot een middel om de wenschen en verlangens van een enkele, desnoods talrijke groep, te bevredigen, dan is het niet te verwonderen, dat men tegen de ge stelde orde zelve in verzet komt. Dit mag dan met een verlaten van den legalen weg worden aangeduid; of dit al dan niet gebeuren zal is een kwestie van oppor tuniteit geworden. In dit opzicht is het geen het Paaschcongres van de S. D. A. P. gedurende de laatste dagen te zien en te hooren heeft gegeven wel heel leer zaam. We verheugen ons geenszins over de splitsing, die het einde is geweest van de beraadslagingen over het reeds langen tijd in den boezem van die partij werken de verschil, dat tot een georganiseerde oppositie had. geleid. Maar het zou ons liever zijn geweest, wanneer bij het Par tijbestuur zelf en de meerderheid, die aan dat bestuur in het gerezen conflict haar sanctie heeft gegeven, van een an dere, van die der oppositie principieel afwijkende opvatting omtrent het wettig gezag gebleken was. Maar dit legt dan ook te ernstiger den plicht op, om zelf toe te zien en den eisch van ons beginsel niet te laten ver zwakken, dat zich tegen elk geroepsego- isme verzet. Wij hebben er altijd tegen gewaakt, dat onze Unie een anti-sociaal democratische partij zou worden, en er ons tegen verzet, wanneer men ons in dit opzicht in den een of anderen hoek wilde dringen. Zijn we in het algemeen geen voorstanders van het ingrijpen door de Overheid in het maatschappelijk leven, in tijden van crisis of zal ik zeggen van overgang, zooals het mij met ande ren wil toeschijnen, kan dat noodig zijn; sterker nog, kan het door dezelfde be ginselen geboden zijn. Tegenover de geweldige revolutionaire actie, die onder ons volk wordt gevoerd, mag de actie, die het Evangelie in haar vaan voert niet ontbreken, maar moet zoo mogelijk van sterker energie getui gen. Wel zal zij van gansch anderen aard zijn en verre blijven van ieder po gen, zelfs om te willen wedijveren in de wijze, waarop de revolutionaire actie zich van de massa poogt meester te maken. Spr. eindigde zijn rede met de woor den: Wij leven als politieke partij niet van het doen van beloften, en wenschen daarvan niet te leven; maar wel meenen wij in onze beginselen den besten waar borg te hebben voor het kostelijkste goed van een volk; vrijheid. Vrijheid, niet als een ledig begrip, maar een, die positieven inhoud heeft, omdat zij gedragen wordt door gezag. Daarna heeft Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine een inleiding gegeven op het onderwerp: „Onze taak in crisistijd". Ook hij de bepaling van onze crisis taak aldus ving spr. aan zullen wij moeten uitgaan van onze geestelijke overtuiging. Daden dragen consequenties mede, die men moet overwogen hebben. Daarom is vooraf bezinning en toetsing onmisbaar. Enkele van de beginselen mogen nu wor den genoemd. Ons leven is in Gods hand. Dit mag geen reden wezen om werkeloos met de handen in den schoot te zitten. Doch het is een onmisbare overtuiging, als wij met uithoudingsvermogen en zonder wanhoop door deze dagen zullen heengaan. Deze wereld is een gevallen wereld. Wij zijn dus niet bezig om het paradijs te bouwen, wij zullen ook geen volmaakte middelen kunnen gebruiken. Maar dit verhindert niet om aan te pakken en te erkennen, dat er een zeer zware verantwoordelijkheid op ons rust. Wij moeten open zijn voor nieuwe din gen, die groeien in onze dagen; het reac- tionnaire en conservatieve zonder meer is verwerpelijk. Geleid door deze beginselen, is er alle reden om den bouw van een principieele politieke partij te bewaren. Geestelijke redenen drijven daartoe, maar nuchtere practische overwegingen voeren tot dezelfde conclusie. De hoofdgedachte voor dezen crisistijd is die van 1 Gor. 12: als één lid lijdt lijden al de leden mede. Thans kan men niet letten op één volk, één tak van het econo misch leven, één stand, één stuk van het hoerenbedrijf. Alles grijpt voortdurend in elkaar; men neme b.v. de contingentee- ring. Bij alle maatregelen moet men dus het geheel in het oog vatten. In crisistijd moet men zekere dingen niet met een soort wanhoopsstemming doen, zooals het afbreken van sociale verzekering, handels politiek, het plotseling ontwerpen van een totaal nieuw economisch program, ver enging van het nationale denken tot natio nalistische autarchie, alles op den rug van den staat schuiven. Erkend moet echter worden, dat abnor male toestanden kunnen dwingen tot tijde lijke abnormale middelen. Van hetgeen in crisistijd wei moet ge schieden, worde allereerst genoemd het zooveel mogelijk in stand houden van wat wij bezitten op sociaal, hygiënisch en mo reel gebied. Het is intusschen hoogst waar schijnlijk, dat alles op wat lager levenspeil gestabiliseerd zal moeten worden. Een belangrijke taak is er tegenover de werkloozen. Naast steun aan alle moreele werk denke men aan maatregelen om de jongeren eerder dan de oudsten te doen werken. Ook zal de werkverruiming vlak bij huis aanbeveling verdienen; in menig boerenbedrijf kon hier met overheidssteun (niet meer geld dan thans wordt gegeven) uitstekend hulp aan onze worstelende boe ren gegeven worden. Wat het hoerenbedrijf als geheel aan gaat: de crisis is daarin voortgeslopen en heeft zich op terrein na terrein geopen baard, 'belangrijke sommen zijn voor maat regelen beschikbaar gesteld. Het land- bouwrapport van de Uniecommissie van 23 Maart biedt uitstekend materiaal. Thans is wel de steun aan de melk enz. het eerst aan de orde. Wij zullen allen samen moeten dragen en ons leden moe ten weten van het ééne lichaam. Wie dan uit zuiveren gezichtshoek met alle kracht werkten duidt, die wordt onder de stoffe lijke zorgen niet bedolven, doch komt in Gods kracht met heel zijn volk er weder boven uit. Besloten werd een commissie in het leven te roepen, die zal onderzoeken wel ke middelen kunnen worden aangewend om de groote gezonnen in den huidigen nood te heipen. Voorts werd besloten een commissie te benoemen, die de vraag zeil bestudeeren, of de indirecte belastingen te hoog zijn in verhouding tot de directe. Tot Hoofdbestuurslid werd gekozen, Dr A. A. van Rhijn. Ernstige autobotsing te 's-Heer Arendskerke. Hedenmiddag te ongeveer één uur beeft op den straatweg Goes-Middelburg, on der de gemeente 's-Heer Arendskerke, bij den overweg van de locaalspoor (bij de drie Linden) een ernstige botsing tus schen twee auto's plaats gehad. Eén der auto's was van den heer de Jonge te Ove- zand. Daarin was gezeten de heer Ver- vaat uit Goes met zijn vrouw en familie. De botsing was zóó hevig, dat één der auto's zwaar beschadigd en de andere zoo goed als vernield werd. De familie Vervaat werd naar het Zie kenhuis St. Joanna te Goes vervoerd. Dr v. d. Berg constateerde bij den heer Ver- vaat en zijn vrouw niet-ernstige verwon dingen, in hoofdzaak door glasscherven veroorzaakt. Een zwager van den heer V., wonende te Den Haag, heeft een ernstige beenbreuk opgeloopen. In het Gasthuis is een man in bewus- teloozen toestand binnengebracht, wiens identiteit nog niet is vastgesteld. Het is vermoedelijk de chauffeur van de andere auto. Prov. Comité A. R. Kiesvereenlgingen. In het Schuttershof te Middelburg werd heden een vergadering gehouden van het Provinciaal Comité van A. R. Kies verenigingen in Zeeland met afgevaar digden van de aangesloten Kiesvereni gingen. De mergenvergadering, die een huis houdelijk karakter droeg, werd geopend door den voorzitter, den heer Mr P. A. Schwartz, die een breedvoerig ope ningswoord sprak, waarin o.m. herinnerd werd aan het overlijden van den heer N. J. Bastmeyer, aan wien de A.R. partij in Zeeland zooveel te danken heeft. Met dankbaarheid werd gewezen op den voor ons gunstigen uitslag van de Sta tenverkiezingen, waardoor onze acht Sta- tenzetels behouden werden. Dank werd gebracht aan de afgetreden Statenleden, den heer Timmerman, die zich niet her kiesbaar stelde, en door den heer den Boer werd opgevolgd en den heer Laer- noes, die door den heer Dominicus ver vangen werd. Zien we vooruit, dan is er veel wat zorg baart, vooral in verband met de heerschende crisis, die het voeren van 'n belangenpolitiek bevordert. Spr. eindigde met er op te wijzen, dat de A. R. beginselen ook beteekenis hebben voor den crisistijd, ja juist in den cri sistijd. Op onze partij, die den naam van Jezus Christus voert, rust een verant woordelijke taak. Moge het haar gegeven zijn, die in Gods kracht naar vermogen te volbrengen. De notulen van de vorige vergadering werden vastgesteld. Daarna kwam aan de orde het jaar verslag van den secretaris, den heer P. G. Laernoes, welk verslag in opgewekten toon was gesteld. Gewezen werd op den uitslag van de Statenverkiezingen, die de verwachtingen beschaamde. Over het al gemeen werd er in de verschillende kies kringen met veel ambitie gewerkt. Alles overziende is er ook reden tot dank. Met een opwekking om in de toe komst met nieuwe kracht te strijden voor de bevordering van de doorwerking van onze beginselen, eindigde spreker. Daar de penningmeester, de heer G a t s m a n, verhinderd was, de verga dering bij te wonen, deed de voorzitter enkele mededeelingen omtrent de finan cien. De ontvangsten bedroegen f2184.75 en de uitgaven f 1108.43, zoodat dit jaar een batig saldo gaf van f 1076.32. De rekening, die reeds door een com missie was nagezien, werd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling van den heer Mr de Veer, dat hij in verband met de vergadering van de Eerste Kamer verhinderd was de vergadering bij te wonen. Verder was ingekomen de bekende mo tie van de Kiesvereeniging te Oosterbeek waarin maatregelen gevraagd worden te gen de atheïstische propaganda en tegen godslasterlijke uitingen in de pers enz. en op spoedige behandeling van het wets ontwerp inzake de godslastering wordt aangedrongen. Op voorstel van het moderamen wordt besloten deze motie niet te steunen. Inzake een schrijven van het Verband van A. R. propagandaclubs wordt beslo ten, wat de stichting van dergelijke clubs betreft, hierop de aandacht van de Sta- tencentrales te vestigen. Inzake het hou den van centrale cursusvergaderingen is de vergadering van oordeel, dat er geen aanleiding is thans vanwege het Prov. Comité pogingen in deze richting te doen. De verkiezingen, die daarna aan de orde werden gesteld, hadden een vlot ver loop. Het moderamen werd bij acclamatie herkozen. Eveneens werd herkozen tot af gevaardigde naar het Gentralen-Gonvent en de Deputatenvergadering de heer P. G. Laernoes en tot lid van den Raad van Beheer der Dr A. Kuyperstichting de heer G. v. d. Putte. De voorzitter deed verder nog enkele mededeelingen omtrent een te 'si-Graven- hage gehouden vergadering in verband met de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer, waarbij bleek, dat het de bedoeling is, dat de Kamerkringen zoo veel mogelijk zelfstandig zullen optreden. Bij de rondvraag' werd nog op de nood zakelijkheid van een intensieve propagan da voor onze beginselen de aandacht ge vestigd. GEWETENLOOS. Het communisme is de gewetenloos heid. Het rekent met de wet Gods algeheel af. En het meent, dat de menschheid dan alleen gelukkig en vrij zal zijn als de dienst van God algeheel uit het leven is verbannen. Tot welke toestanden dit com munisme leidt bewijst onze tijd overduide lijk. Een treffend voorbeeld werd door „Patrimonium" genoemd. Het blad schreef: Welke moreele opvattingen het Sovjet bewind heeft, bleek dezer dagen nog uit betrouwbare publicaties van de Duitsche Vrouwenbeweging. In verschillende Rus sische steden kent men Staatsbordeelen. Men moet er in buitenlandsch geld beta len. Den volgenden morgen komt een ambtenaar dit geld weer ruilen voor min derwaardige roebels of voor levensmid- del'enbons. Een fraai middel, om aan bui- tenlandsche deviezen te komenl Het is een gruwel. Ook hieruit blijkt, zegt de N. Pr. Gr. C r t., wat er van den mensch wordt, als hij de wet Gods verwerpt en zijn eigen heer en meester wil zijn. Hij deinst tenslotte voor geen enkel kwaad meer terug. Het drama In den Majella-toren. AMSTERDAM. Het Gerechtshof ver nietigde heden op formeele gronden het vonnis van de Rechtbank waarbij de lei dekkerspatroon M. tot levenslange ge vangenisstraf is veroordeeld wegens moord op rijft compagnon Arkenbout in den Majellatoren op 29 Maart 1929. Op nieuw recht doende veroordeelde het Hof M. wederom tot levenslange gevangenis straf. Kolendampvergiftiging. VREESWIJK. Aan boord van de sleep boot Leonardus uit Amsterdam heeft zich een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. De heide zoons van den schipper werden bewusteloos in hun bed gevonden. Een dokter moest bij één hun ner den dood constateeren. De ander is in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis vervoerd. Het textielconfllct. ENSCHEDE. De afdeeling Enschedé van den Chr. Textielarbeidersbond Unitas heeft vergaderd. De vergadering duurde drie uur. Het Bestuur was van oordeel, dat de vergadering uitsluitend een infor- matorisch karakter droeg. Medegedeeld werd, dat de arbeiders zich schriftelijk bij hun werkgever moeten aanmelden. Zij zullen dan van dezen antwoord ontvan gen. Dinsdag a.s. zullen de fabriekspoor- ten weer worden geopend. De R.K. organisatie St. Lamhertus zal niet vergaderen. De leden ontvangen schriftelijke instructies van het bestuur. <S AMSTERDAM. Hedenmorgen te 6 u. 35 is het vliegtuig „De Reiger" van Schiphol naar Indië vertrokken. Het had 195 K.G. post en 39 K.G. goederen aan boord. DIEVER. Hedennacht te half een is door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in het dorpshotel te Dieverbrug. De eigenaar, de heer Blok, kwam juist thuis, toen de brand uitbrak. Hij slaagde er in zijn vrouw en drie kinderen te redden. Bij de pogingen om nog eenige voorwer pen van waarde te redden, geraakte hij bewusteloos. Men wist hem echter uit het brandende gebouw te halen. Gasten waren niet in het hotel aanwezig. Het gebouw, dateerend uit de 18e eeuw, is tot den grond toe afgebrand. De schade die f 8000 bedraagt, wordt door verzeke ring gedekt. VERKEERSONGEVALLEN EN ALCOHOL. De Gezondheidscommissie te Winters wijk heeft aan den Minister van Water staat een adres gezonden, waarin zij, naar aanleiding van het sterk toenemend aan tal verkeersongevallen, veroorzaakt door alcoholgebruik, verzoekt bij de Staten-Ge- neraal een voorstel tot Wetswijziging in te dienen, waardoor het voortaan moge lijk zal zijn meer afdoende maatregelen te nemen tegen bestuurders van auto's en motorrijwielen, die tengevolge van het al coholgebruik in ernstige mate de veilig heid van den weg in gevaar brengen. De commissie heeft over dit adres het oordeel gevraagd van de overige gezond heidscommissies. Van 66 heeft zij ant woord ontvangen; 14 hebben het adres voor kennisgeving aangenomen; de overige (52) hebben haar instemming betuigd met de strekking van het adres, terwijl 28 bo vendien haar adhaesie hieraan bij den minister van Waterstaat hebben betuigd. Uit deze antwoorden is duidelijk geble ken, dat men ook in de kringen der ge zondheidscommissies van oordeel is, dat er ter bestrijding van het alcoholgevaar voor het verkeer op den weg krachtiger moet worden opgetreden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 April: Meest matige Zuidel. tot Westel. wind, betrokken tot zwaarbewolkt, regenbuien, kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Vrijdag 6 u. 56. Middelburg, 31 Maart 1932. Aanvoer op de graanmarkt gering. Kroonerwten f 10f 11.50, Witte Boonen f 8f 10.50, Lange Bruine boonen f 6.50 f8.—. Aangevoerd door boerinnen: Boter 58 ct., Kipeieren f2.10, Eendeieren f2.50, Ganseieren 10, Kalkoeneieren 7. Aangevoerd door handelaren: Boter 56 ct., Kipeieren f2, Eendeieren f2.50, Gans eieren 10, Kalkoeneieren 6. Part. prijs: Boter 66 ct., Kipeieren 3, Poelje-eieren 2.50, Eendeieren 3. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 52000 stuks. Prijzen: 50—52 K.G. f 1.49, 52—54 K.G. f 1.61, 5456 K.G. f 1.75—f 1.79, 56—58 K.G. f 1.83—f 1.80, 58-60 K.G. 11.08-12.01, 60

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3