Leestafel. Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken Rechtzaken Scheepstijdingen. Land- en Tuinbouw We jMjltea «swt«$ v^vam 4« wie1? en hare gevolgen. We moeten verminde ren. Dhr Van Es juicht He elektrificatie voorstellen toe. Reeds 10 jaar praten we er over. Laten we nu maar vlug beslissen en toeslaan. Op een vraag van den heer Hage merkt de voorzitter op, dat de Bu- renpolder geen kabel krijgt. Alleen als de helft der perceelen aansluit zal dit grar tis kunnen geschieden. De voorzitter merkt nog op, dat bij di recte aanneming van dit voorstel Dinsdag a.s. de werkloozen aan het werk kunnen gaan voor het aanleggen van den kabel aan den Postweg. 45 man zal direct werk kunnen krijgen tegen 35 cent per uur. 'tGeheele voorstel wordt daarna aan genomen met 10 tegen 1 stem (dhr Cor nells se). Verder wordt goedgekeurd, dat de ge meente van de P. Z. E. M. zal aannemen het leggen van de kabel in den Postweg en door de geheele gemeente, plus het herbestraten. Dit voorstel wordt aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen een volgende vergadering heeft dhr J. C. Cornelisse aangekondigd het voorstel om over te gaan tot heffing van een vermakelijkheidsbelasting. Mosselkweekerij. Het ligt in het voornemen om de gelegenheid tot het zaad halen voor de mosselkweekers in Zeeland open te stellen vanaf Woensdag na Pinksteren. Waarschijnlijk mag dan 56 weken worden gevischt. Het ligt in de bedoeling ongeveer even veel te laten halen als vorig jaar. Alleen zal denkelijk ook boven den afsluitdam mogen worden gevisch, daar de Zeeuwsche mosselkweekers vreezen, dat bezuiden den dam het zaad ongeschikt zal zijn door den invloed van het zoete water. Verleden jaar was boven (benoorden) den Dam aangewezen voor de Zuiderzee- visschers, die eendenvoer voor Volendam, Harderwijk c.s. zochten, benevens export- mosselen voor Engeland via Harlingen. Dat benoorden den Dam mag worden ge vischt geeft veel reden tot tevredenheid, daar, hoe noordelijker men komt niet al leen de kwaliteit van 't zaad beter wordt, maar het volgend jaar, als de mossels groot zijn, ook de kwaliteit van de visch veel beter is dan van het zaad, dat zui delijker gehaald wordt. Juist daarom hebben de halfwasden mosselen, die door verschillende visschers van Ameland en nog verder worden ge haald meer waarde en zijn extra gezocht tot over de gulden per ton. Kapelle. De kolenbond alhier gunde aan den laagsten inschrijver, dhr J. van Liere, het vervoer van kolen voor f 5.50 per 1000 K.G. Eveneens het lossen en af dragen aan de langste inschrijversploeg P. van Dalen voor f 3.99 per 1000 K.G. Maandagmiddag speelde V. D. O. I alhier een voetbalwedstrijd tegen Goea combinatie. Uitslag 71 voor Goes. Koudekerks. Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat wethouder J. A. Contant tot lid van den gemeenteraad werd benoemd. Tevens vervulde hij vanaf September 1917 tot Augustus 1925 en van September 1927 tot heden het ambt van wethouder. Vrauwepolder. In de consistorie der Geref. Kerk hield onder leiding van haar voorzitter dhr Joh. Francke de Christel. Reciteerclub „Concordia" haar 6e jaar vergadering. De reciteerwedstrijd, verdeeld in vier klassen, met de declamaties, voordrach ten en prozastukken getuigden, dat er hard gewerkt was. De plaatsenpuzzle en de spreekwoor denwedstrijd verhoogden de gezelligheid. In de openbare schood hield de ai- deeling van het Groene Kruis een algem. vergadering. Dhr L. Duvekot werd als secretaris bij acclamatie herkozen. In den breede werd gesproken over de bijdrage ter bestrijding van de kosten voor het in stand houden van de functie eener diaco nes. Daar de gegevens hiervoor echter ontbraken zal men hiernaar informeeren ter bevoegder plaats. Binnenkort zal weer een vergadering worden gehouden. Bij de Bron, de Bijbelsche ge schiedenis, gegeven in voorberei ding en. vertelling, onder redactie van Ds P. ten Have. Uitgave van Neerbosch' Boekhandel en Uit geverij, Neerbosch. Deze handleiding is bestemd voor het onderwijzend personeel op de Zondags scholen en wil het helpen bij de noodige voorbereiding voor het vertellen der Bij belsche geschiedenissen. De schrijver geeft bij iedere les eerst een voorbereiding, waarbij eerst aan de uitlegging van het te behandelen Schriftgedeelte aandacht wordt geschon ken, vervolgens enkele oudheidkundige op merkingen, voor zoover die voor het verhaal van beteekenis zijn, gemaakt, waarna bij het leerstellige deel wordt stil gestaan en tenslotte opvoedkundige wen ken worden gegeven. Na de voorbereiding volgt de vertelling, waarin een voor beeld wordt verstrekt, waarin men kan zien hoe het verhaal verteld kan worden. De bedoeling van deze handleiding is niet den Bijbel zelf uit te schakelen, of om daaruit voor te lezen op de les, maar al leen om het onderwijzend personeel beter in staat te stellen de Bijbelsche geschiede nis bij het vertellen tot haan recht te doen komen.' Wij ontvingen de eerste twee nummers die een uitnemenden indruk maken. Wie bij de voorbereiding van de les ook van deze handleiding gebruik maakt, zal daarvan èn voor zichzelf en voor de leer lingen de vruchten genieten. f „StJ «Se Bron" gmhrwm i=a j t*ng bJj Neerbos'h' rooster, wat niet zeg- j zeg wil, dat zij, die dezen rooster niet. ge bruiken, deze bandleiding, waarvan om de drie maanden een aflevering verschijnt, niet zouden kunnen gebruiken. Aan allen, die Bijbelsch onderwijs hebben te geven, gaarne aanbevolen. De Vriend des Huizes. In het Maartnummer van dit maand blad (Uitgave Neerbosch' boekhandel en uitgeverij te Neerbosch) is Zeeland niet vergeten. Leo van Breen geeft een bijdrage over Zeeuwsch stedenschoon, terwijl mede een drietal houtsneden van M. BoÜ (twee van Middelburg en een van Veere) zijn op genomen. Verder heeft ook deze aflevering weer 'n zeer gevarieerden inhoud, die het lezen tot een genot maakt. „Bijbel, oorlog en vrede". Staan wij anders tegenover oorlog en vrede dan ernstige christenen van vroe ger? De bekende Dr M. H. A. van der Valk doet binnenkort een brochure verschijnen onder bovenstaanden titel, waarin hij op populair-wetenschapelijke wijze aantoont dat het beroep, door velen op den Bijbel gedaan, om daarmee bijv. den plicht tot eenzijdige ontwapening te bewijzen, niet gegrond is. Het boekje wordt uitgegeven door Ko- ning's Uitgeverij N.V. te Baarn. Evangelisatie-Bibliotheek Bij den uitgever J. N. Voorhoeve te 's Gravenhage verscheen de eerste zen ding van de Evangelisatiebibliotheek (E.B.). Als er zoo heet het in een begelei dend prospectus in deze duistere wereld ergens dringende behoefte aan be staat, dan is het aan licht. Niet aan zon- of kunstlicht. Dat is er wel voldoen de. Maar aan geestelijk licht. Welnu in deze behoefte wil de E. B. helpen voorzien. Zij wil als een schijnend licht zijn; een licht van Boven. Dat blijkt ook uit deze eerste zending, waarbij allereerst de aandacht vraagt een boek getiteld Regenboog. Het is een bundel schetsen van den naar mensche- lijk oordeel te vroeg gestorven medewer ker van „Timotheus", K. ter Beeke. Dhr A. L. van Hulzen schreef bij dit boekje een voorwoord, waarin hij van dezen Christen-denker, die met een brandende lamp door het leven is gegaan, een en ander meedeelt. Verder bevindt zich in het pakket een dagboekje voor jonge men- schen: Licht en Kracht, dat uit sluitend teksten uit den Bijbel bevat. En dan eindelijk nog een achttal tractaten over actueele onderwerpen, n.l. werke loosheid, radeloosheid, hulpeloosheid, Goddeloosheid. Deze bibliotheek verdient de aandacht van allen die in het evangelisatiewerk be langstellen. ERNSTIGE VERKEERSONGELUKKEN. Verschillende doodeit en gewonden. Zaterdagavond heeft in de beruchte bocht tusschen De Klomp en Ren s- w o u d e een motorongeluk plaats gehad, dat den 22-jarigen motorrijder H. Wiers uit Haarlem het leven heeft gekost. Met zijn meisje op de duo kwam hij' met groote snelheid van de richting De Klomp. Waarschijnlijk doordat hij ter plaatse niet met den weg op de hoogte was en ook wijl hij nog niet lang motor reed, kon hij de bocht niet tijdig nemen, Hij botste tegen de witte palen in de bocht en kwam met het hoofd tegen een boom terecht. Met verschillende kneuzingen en een zware schedelbreuk bleef de onge lukkige liggen. Hij werd in het gemeente huis te Renswoude binnengedragen en bleek reeds overleden te zijn. De duorijdster kwam vrijwel met den schrik vrij. Zondagmorgen reden een auto en een motorrijder nabij Baarn op den Amsterdamschen straatweg, beiden in de richting Amersfoort. Op een gegeven oogenblik zwenkte de autobestuurder naar links, de motorbestuurder zag deze zwen king te laat, met het gevolg, dat een bot sing volgde. Motorbestuurder en duorij der liepen beiden ernstige wonden op en werden naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. Zondagmiddag heeft op de Lieder- brug tusschen Halfweg en Haarlem een ernstige botsing plaats gehad tusschen tram en auto, waarbij1 de autobestuurder zoo ernstig werd gewond, dat hij ter plaatse overleed. De auto, komende uit de richting Amsterdam en bestuurd door den 47-jarigen heer Loogman uit Haar lem, was juist de tramrails gepasseerd om de Liederbrug op te rijden, toen de motor caleerde, zoodat de wagen eerst stilstond en daarna terugreed. Een even eens uit de richting Amsterdam komende tram van de N. Z. H. T. M. bevond zich op ongeveer 100 meter afstand, toen de wagenbestuurder de terugrijdende auto zag. Het gevolg was een botsing, waarbij de autobestuurder uit de auto werd ge slingerd en met zijn rechtervoet tusschen het perron, dat daar ter plaatse is, en de tram bekneld raakte. De voet werd afge knepen, terwijl de ongelukkige zoo ernstig aan het hoofd gewond werd, dat hij kort daarna overleed. Zijn naast hem zittende echtgenoote kreeg snijwonden. Zondagavond heeft op den Rijks straatweg tusschen Breukelen en Maarssen een ernstig motorongeluk plaats gehad, waarbij de heer Knigge uit Utrecht gedood werd. De heer K. had een tweedehands A.J.S. motorrijwiel ge- kojht en kwam imt iwMdsa Ps&seMag naar Breukelen toe om onderricht te krii- ge" in 't motorrijden. Den geheel en dag heeft bij in aanwezigheid van dein beer B. geoefend. U8s avonds wilde hij het alleen gaan probeeren. Bij de melkfabriek In- sulinde wilde hij een auto voorbijrijden, Toen hij de auto halverwege opzij gena derd was, kwam van de tegenoverge stelde richting ook een auto aanrijden, en K., die nog geen geoefend bestuurder was, geraakte door deze situatie de macht over zijn stuur Kwijt en reed tegen een boom, staande aan den berm van den Rijksstraatweg, met het gevolg, dat hij van den motor geslingerd werd en eerst tegen den boom en daarna tegen de straat- steenen terecht kwam. Hij was onmiddel lijk dood. De snelheid waarmede de heer K. reed was ongeveer 80 K.M. De nummerplaat van het motorrijwiel was zoo diep in den boom gesneden, dat zij met de hand daaruit niet verwijderd kon worden. Op den eersten Paaschdag wilde de beer H. Priem uit Eindhoven met zijn vader en zijn zuster per motorrijwiel een andere zuster te Zaltbommel bezoeken. Onder de gemeente O u d-H e u s d e n brak de as van het zijspan, waardoor de motor in volle vaart tegen een boom reed. De heer Priem werd ernstig ge wond naar Den Bosch vervoerd, waar hij Zondagavond is overleden. De vader be kwam een wond aan het hoofd, doch kon na verbonden te zijn, naar huis terug- keeren. De zuster kwam met den schrik vrij. De ingekuilde steenen te Utrecht. Eenigen tijd geleden meldden wij min of meer uitvoerig, een ontdekking, die bij „Ghartroise" te Utrecht was gedaan. In een adres aan den Raad held iemand medegedeeld, dat er op een bepaalde plaats gave metselsteenen in den grond zaten, die bij den bouw van gemeentewo ningen indertijd waren ingekuild. Bij onderzoek bleken de steenen inder daad aanwezig te zijn. B. en W. van Utrecht hebben thans prae-advies over deze zaak uitgebracht, waarin gezegd wordt: „De steenen lagen met puin en grond geheel door elkaar gestart ter plaatse waar tijdens den bouw van de Ondiep- complexen aanvankelijk een hulpbrugje over een sloot heeft gelegen, welk hulp brugje o.m. gemaakt is om daarop het smalspoor te leggen, waarover het ver voer van materialen naar de in 1918 be staande opslagplaats voor bouwmateria len plaats had. Vermoedelijk zijn de be schoeiingen en de landhoofden van dit brugje versterkt door puin en steenen; la ter is het brugje tot een kleinen dam ver sterkt, waarbij afval van ter plaatse ver werkte steenen zal zijn gebruikt. Waar schijnlijk is voorts, dat steenen van de lorries in de sloot zijn gevallen." Naar verder wordt medegedeeld, is de waarde van de steenen zoo gering, dat het om financieele redenen niet aanbeve lenswaardig is meerdere opgravingen te doen. De man die uit den trein viel. De toestand van den heer L. uit Roosendaal, die Dinsdag j.l. in deerniswekkenden toestand langs de spoorlijn is gevonden en naar het zieken huis te Roosendaal werd vervoerd, is naar omstandigheden goed te noemen. Aan een verhoor onderworpen, ver klaarde de heer L.,. dat hij1 in den trein met drie heeren had samengereisd. Een van hen zou hem een sigaret geoffreerd hebben, die hij1 aannam en opstak. Wat er gebeurd is tusschen het opsteken van die sigaret en het oogenblik, waarop hij langs de spoorlijn tot bewustzijn kwam, kan hij zich niet meer herinneren. L. wil het doen voorkomen dat hij bedwelmd is en daarna uit den trein geworpen. Hij beweert tevens een geldsom van f 75 te vermissen. De politie heeft aan de hand van deze verklaringen een onderzoek ingesteld, doch heeft tot nu toe geen aanwijzingen die deze verklaringen bevestigen. Zij' meent dan ook aan te kunnen nemen, dat misdrijf uitgesloten is. De tot wonderbloem gepromoveerde gladiool. Sinds een tweetal weken worden de be woners van Weesp, Weesperkarspel, Bus- sum en andere in de omgeving liggende plaatsen, bezocht door een 57-jarigen man, die zich voordoet als kweeker, en den menschen bijzonder zeldzame bloem bollen tracht te verkoopen. Bij den een vertelt hij, Willem de Bruin te heeten en in Nijmegen te wonen, een ander ver neemt van hem, dat hij te Hillegersberg zijn domicilie heeft en weer anderen hoo- ren hem beweren, dat hij uit Boskoop komt, of ook wel Hillegom of Lisse. De man tracht eerst van dengene, wien hij een bezoek brengt, het vertrouwen te winnen, door op kwasi-deskundige wijze over bloemen en planten te spreken en hij is zoo vriendelijk gratis van advies te die nen. Ten slotte komen de z.g. „wonder- bollen te voorschijn, waaruit, wanneer men maar precies de aanwijzingen volgt, welke hij geeft, prachtige wonderschoone bloemen zullen voortkomen. Men heeft ze slechts in droog zand te zetten en de zaak is gezond Inderdaad is de zaak gezond, maar meer voor den bezoeker dan voor de be zochten, want hij vroeg voor de bollen prijzen, welke varieerden van 30 tot 60 ct., terwijl, toen een bloemist om advies gevraagd werd, bleek, dat er sprake was, van doodgewone gladioolbollen, welke hoogstens 2,5 cent waarde hebben. De man moet de laatste weken honderden van die bollen in verschillende plaatsen verkocht hebben. De brigtóft-etMrtsriKa&iïA» tm •„•■ft®, velduraoht wed gewaarschuwd en deze stelde een onderzoek in; het bleek, dat op dat oogenblik de man In Busaum opereer de. Hij werd in verzekerde bewaring ge nomen. Op het politiebureau heeft de rijksveld- wacht verschillende ingezetenen ontboden en allen herkenden in den aangehoudene, die in werkelijkheid Willem Pronk bleek te zijn, wonende te Rotterdam, dengene, die de z.g. wonderbollen verkocht had. De man was zoo listig geweest, de bollen der gladiolen te ontvellen, zoodat deze er waarlijk zeer bijzonder uitzagen. Hij ontkende niet, het hem ten lastege- legde, maar beschouwde het als een „ham- del". Ook verklaarde hij nog brutaalweg: „Ik heb toch in ieder geval bloembollen en geen aardappelen verkocht." Daar volgens het W. v. Strafr. W. P. niet in arrest kon worden gehouden, moest men hem weer laten gaan, maar de brigade-commandant der rijksveldwacht liet zoo spoedig mogelijk een radiogra fische waarschuwing uitzenden. Drie hofsteden bij A m- merzoden afgebrand. Vrijdag nacht ontstond door onbekende oorzaak in een hooiberg te WellAmmerzoden brand. Door den krachtigen wind sloeg het vuur over op de naastbijgelegen boer derij. De plaatselijke brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhin deren, dat nog twee boerderijen in de on middellijke nabijheid een prooi de vlam men werden. De schade bedraagt ongeveer f 18.000, die door verzekering wordt gedekt. Drie huizen te Well in de asch gelegd. Vrijdagavond zijn in de gemeente Well drie huizen af gebrand. Door onbekende oorzaak is de brand ontstaan in het huis van van den heer G. van Kortenaar, waarin zich een groote wagenmakerii bevond. De krachtige zuid oostenwind joeg de Vlammen over op 2 verder gelegen boerderijen. Een kranige werklooze. Naar uit Melbourne vernomen wordt, is in Darwin dezer dagen een werklooze aangekomen, die reeds 2500 K.M. te voet had afgelegd; hij had een groot gedeelte van Australië doorkruist en thans is hij1 geheel uitgeput in Darwin gearriveerd. In plaats van een tropenhelm droeg hij een schaal van een groote cocosnoot; zijn schoenen bestonden uit reepen gummi van oude autobanden, terwijl zijn beenwind sels van jutezakken waren vervaardigd. Zijn kleeren waren spoedig versleten en daar het geld voor een nieuw costuum ontbrak, moest de uitrusting worden aan gevuld met hetgeen hij langs den weg vond. Deze werklooze heeft allerlei geva ren getrotseerd, in oerwouden, woestij nen, en bij wilde volksstammen; De bewo ners van Darwin waren zoo met zijn lot begaan, dat zij voor hem werk opzochteen, zoodat de man thans toch het voorwerp van zijn verlangens bevredigd ziet. Weg met sofa's en leu ningstoelen uit het raad huis. Ook in Argentinië moet men de zunigheid gaan betrachten. Ten bewijze diene, dat de burgemeester van Buenos Aires, teneinde de gemeentelijke begroe ting weer in evenwicht te brengen, de oekase heeft uitgevaardigd, alle sofa's en makkelijke leuningstoelen uit het raad huis te verwijderen. Wat dezen maatregel met de zuinig heid te maken heeft, licht de burgemees- toe met de redeneering; Als de sofa's en gemakkelijke stoelen weg zijn uit het raadhuis, zullen de ambtenaren minder „luilakken", hun arbeidsprestatie zal wor den verhoogd, waardoor het mogelijk zal zijn, hun aantal te verminderen. Eerste kievitsei. Vrijdag is in de Noordermeer, onder Staveren, het eerste kievitsei gevonden. Het is aan de Koningin gezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie j Open brief van den Heer en Mevrouw Zwaan. Wij hebben ons entree in de Goessche vest gedaan en zijn erg blij, dat onze vroegere eigenaresse ons aan de Gemeen- 1 te Goes heeft gegeven. Wij kijken dikwijls j naar het goed verzorgde broedplaatsje van Moeder de Gans en hopen, dat Moe der Zwaan ook eens zoo goed zal worden verzorgd. Wij hebben gehoord, dat de Singelbe woners veel van de Vestbewoners houden en de dieren dikwijls voederen. We heb ben nu een vriendelijk verzoek. We willen graag van Uw goede gaven smullen, maar brengt U ons niet in de verzoeking om den weg over te steken. Gooit U of het voer in het water of wandelt U eens langs den mooien wal en voedert U ons daar. Wij zullen U zeer dankbaar zijn. Onze voorgangster was zoo mak, dat zij haar makheid heeft moeten bekoopen met den dood tengevolge van overrijding door een auto. Hopende, dat wij ook vanuit de verte beste maatjes zullen worden. ZWAAN EN ECHTGENOOTE. Goes, Maart 1932. vers0lk WA bil yta'a&iri rwfai bouwphintenteelt te Wegening;n om steun voor de onderzoekingen op jebled van He Wijn- on SüezwoetbéreiHing. Getracht zal worden onder leiding van Prof. Sprenger iemand werkzaam te stel len in Duitschland, die met deze aange legenheid volkomen op de hoogte is en die zal nagaan in hoeverre, uit in Holland geteelde producten, dranken kunnen wor den gemaakt, die tot nu toe nog niet wer den bereid. Daar het Centraal Bureau van Veilin gen in Nederland besloot hieraan geen steun te verleenen, heeft de Ned. Pomo- logischo Vereeniging zich hiervoor ge spannen en zich gewend tot de verschil lende Provinciale organisaties. Na eenige bespreking werd besloten om een bedrag van f 500 toe te staan, waarin door de verschillende veilingen naar ver mogen zal worden bijgedragen en onder voorwaarde, dat ook de andere fruitcen- tra hun medewerking zullen verleenen en dus het vereischte bedrag bijeen komt. In behandeling kwam nog een voorstel tot steunverleening aan de kruisbessen- teelt, zooals dit voorloopig is ontworpen en daar alle aanwezigen zich met de op zet kunnen vereenigen wordt besloten hieraan in dezelfden geest voort te werken en zorg te dragen dat men gereed is met een behoorlijk gedocumenteerd voorstel, wanneer straks mocht blijken, dat evenals voorgaande jaren de lage prijs de voort zetting van deze cultuur onmogelijk maakt. Hooger beroep. Door P. K., chauffeur te Serooskerke (W.) is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 d.h. Eveneens door S. W., landbouwers knecht te Meliskerke, die bij vonnis van den Kantonrechter wegens baldadigheid werd veroordeeld tot 1 maand tucht- schoolstraf. Alsnog werd hooger beroep aangetee kend door J. M. F., slager te Souburg, die bij vonnis van den Kantonrechter we gens overtreding van de Vleeschkeurings- wet werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 d. h. Door A. C., 38 j., huisvrouw van S., zonder beroep te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 22 Maart 1932, waarbij zij terzake van een voudige beleediging is veroordeeld tot f 10 of 5 d. h. Een zonderling vonnis. In vele bladen van velerlei richting wordt met pijnlijke verbazing gewag gemaakt van een vonnis van den krijgsraad in Den Bosch, waarbij een officier, die in dron kenschap een agent had mishandeld, na psychiatrisch onderzoek als op het mo ment van handelen ontoerekenbaar, van rechtsvervolging werd ontslagen. Die ontoerekenbaarheid zou een gevolg zijn van „alcoholvergiftiging". Denzelfden dag sprak de krijgsraad een niet malsche veroordeeling uit van een dronken soldaat. Men begrijpt de beschuldiging aan het adres van den krijgsraad: klasse justitie, Vast staat, dat het rechtsgevoel van ons volk in breeden kring zich pijnlijk voelt ge troffen. Terecht of ten onrechte, dat moet klaar aan den dag treden, ook omdat dit ont slag van rechtsvervolging in ieder geval in onze jurisprudentie een zeer opvallend verschijnsel lijkt. Wij hebben ten dezen het meest volledig vertrouwen in onzen minister van justi tie, schrijft de „Msb.". Stoomvaart-Mij. Nederland. CH(R. HUYGENS, thuisr., p. 28/3 Perim. TANIMBAR, thuisr., 26/3 v. Marseille. POELAU LAUT, thuisr., 25/3 v. Belawan. TARAKAN, 26/3 v. A'dam n. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. SLAMAT, thuisr., 27/3 van Sabang. SOEKABOEMI, uitr., 27/3 van Suez. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Maart; Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk eenige regen, wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Provinciale Commissie van de Veilingen in Zeeland. Donderdag kwam in vergadering bijeen de Provinciale Commissie van de Veilin gen in Zeeland en wel in verband met een De feit ge' De zijde middel ting va partij, Bij gres gc dacht, ook teg tig de ook te 9.) Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: 760. Licht op voor fietsers: Woensdag 6 u. 53.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6